The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.04.2009, 09:35. Szybkie czytanie
Uczęszcza (albo uczęsczał) ktoś z was na kurs szybkiego czytania? Prosiłbym o jakieś opinie na ten temat, czy jest to warte, czy przydaje sie bardzo... Ile trwają takie kursy. Poprosze o jak najwiecej informacji
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 06.04.2009, 09:42
Czy warto ?
To zalezy chyba od tego co chcesz czytac.
Chyba lepiej z fajna ksiazka spedzic kilkanascie godzin niz 20 minut.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 06.04.2009, 13:14
leć do biblioteki i wypożycz sobie którąś z książek Tonego Buzana o szybkim czytaniu,
krótkie i dobrze napisane, bez zbędnego pierniczenia

mam wątpliwości do wszelkiej maści kursów/szkoleń(i innych takich w stylu:"i ty będziesz liderem", "kasa, szybko, łatwo", "NLP" itp) zwłaszcza stosunku ceny do efektywności

ile za taki kurs biorą?
Odpowiedz cytując
skowron
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 06.04.2009, 14:01
Chodziłem w tamtym roku na kurs szybkiego czytania i zapamiętywania do Wojakowskich i powiem ci tak:

Cena kursu to 600zł o ile dobrze pamiętam zajęcia odbywały się jakieś 3 razy w tygodniu przez 2 tyg (każde spotkanie jakieś 4 godziny). W ciągu takiego kursu kobieta pokazywała metody na zapamiętywanie i szybkie czytanie, jednak lekcje to przede wszystkim pokazanie ci w jaki sposób masz ćwiczyć w domu (dostaniesz książkę z ćwiczeniami), a żeby osiągnąć sukces to przynajmniej kilka godzin dziennie ćwiczeń.
Osobiście po miesiącu odechciało mi się ćwiczyć i kasa właściwie poszła w błoto. :(

Tak więc jeżeli jesteś zdeterminowany do nauki to polecam bo naprawde można zdziałać cuda, jednak musisz pamiętać, że 2 tygodnie kursu to tylko wpojenie podstaw i zasad w jaki sposób powinieneś ćwiczyć.

Osobiście po takim kursie stwierdzam, że 600zł to przesada, a równie dobrze możesz poznać techniki czytając jakieś książki na temat szybkiego czytania.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez skowron : 06.04.2009 o godz. 14:06.
Henryk Reyman - Szacunek na wieki, wzór do naśladowania.

O moja Wisełko nie zdradzę Cię
O moja Wisełko nie zdradzę Cię
Inni Cię zdradzili pasy polubili ale ja nie!
Inni Cię zdradzili pasy polubili ale ja nie!
A jak mi ktoś powie ty wiślacki psie
A jak mi ktoś powie ty wiślacki psie
Pół litra wypiję, mordę mu obiję za nasz TS
Pół litra wypiję, mordę mu obiję za nasz TS!
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 06.04.2009, 16:12
skowron napisał(a):Wyświetl post
Osobiście po takim kursie stwierdzam, że 600zł to przesada, a równie dobrze możesz poznać techniki czytając jakieś książki na temat szybkiego czytania.

Pozdrawiam
czyli na moje wychodzi
bez złośliwości
książka Buzana (a jest ich kilka do różnych spraw) kosztuje coś koło 30zł
a jak wspominałem z biblioteki wyjdzie jeszcze taniej
(raczej omijaj ksiązki gdzie masz same ćwiczenia bez wyjaśnienia ocb w technice)

wszystko rozbija się o samozaparcie,
... którego mi do końca nie starczyło, ale zawsze coś tam w głowie zostaje i im dłużej czytasz jakiś podręcznik to się bardziej rozkręcasz
Odpowiedz cytując
klusek106
Senior Member

Stary 06.04.2009, 16:19
zetknalem sie tylko raz z czyms takim jak "kurs szybkiego czytania lub zapamietywania" ale w szkole gimnazjalnej. Przyszedl gosc z oferta wlasnie skierowana dla uczniow.wszedl i zaczal gadac o tym kursie... najlepsze jest to ze przeprowadzil z nami takie male cwiczonko po ktorym mielismy na zawsze zapamietac jego nazwisko... mimo iz od tego czasu minelo ladnych pare lat to ja ciagle pamietam jego nazwisko... nazywal sie Gapinski... tlumaczyl nam to na przykladzie ze wszedl do jakiegos pokoju i rozpierniczyl wazon i przez to mielismy zapamietac... i do tej pory pamietam
"Mnie na razie czekać będzie siedzenie na ławce. Ale oczywiście nie będę chciał długo na niej siedzieć, zamierzam powalczyć o miejsce na boisku." - Tomáš Jirsák (1906 % szacunku)

"Gwiazdkom" bez ambicji - STOP !

Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Stary 06.04.2009, 16:27
Czytałem o tym na pewnej stronce chodzi o to, ze zapamietywanie polega na doborze odpowiednich skojarzen, ponieważ mózg najpierw przypomina skojarzenie czy cos w ten deseń
Odpowiedz cytując
igortsw
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 06.04.2009, 16:35
U nas była fajna laska niby nauczycielka z tego kursu, i dała nam 10 słówek do zapamiętanie z języka hiszpańskie i potem mieliśmy je wypisać bodajże miałem 4/10,potem zaczęła nam mówić żebyśmy kojarzyli słówka z jakimiś rzeczami, po czym podyktowała nowe 10 słówek a ja napisałem z tego 6.

Była też tam wzmianka o szybkim czytaniu itp, ale chyba z całej klasy może 1 (choć nie jestem pewien) osoba się zapisała, wiem ze cały kurs kosztował chyba 1300-1500 zł,
<<Każdy z nas ma własny patent by nie stac się JUDASZEM>>
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów