The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.05.2022, 14:31
bardziej niz o GIO chodzi o te upragniona przez gawiedz forumową "zegnanie szrotu"
Odpowiedz cytując
majkelson777
Member

Od: 12.2015

Stary 27.05.2022, 15:25
Na miejsce szrotu oczywiście przyjdą same kozaki
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 27.05.2022, 16:14
Bo po co mają pojedyncze newsy o tym pisać?

Dogadają kadrę to powiedzą kto zostaje a kto wypierdziela w jednym zwięzłym niusie i tyle. Nad czym tu się rozwodzić, co zapowiadać? Nie wiem.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 27.05.2022, 18:47
Gdzieś dzisiaj czytałem nieoficjalnie, że żegnamy Kieszka, Hugiego, Skvarkę oraz Klimenta,

Najbardziej rozczarował mnie Skvarka mimo, że miał najlepsze liczy z trójcy. Dziwi też fakt, że w lidze austriackiej Hugi miał dobrą kanadyjkę - 16 - a u nas padlina totalna... co prawda miał tam 3 razy więcej minut, ale jednak...

Żegnam bez żalu najmniejszego co chyba oczywiste, Kieszek, zawalił z 2-3 bramki, ale generalnie jego pobyt oceniam na poprawny, mniej więcej jak Załuska

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 27.05.2022, 21:36
Załuska był jednym ze słabszych bramkarzy pierwszego składu jacy się tutaj przewineli, więc to akurat żadna pochwała.

Z resztą to były totalne przeciwieństwa, Załuska był mistrzem małych błędów i złych decyzji, często niedostrzeganych przez laików, Kieszek grał długimi momentami równo i pewnie, poza momentami gdy odpalał protokół kompromitacja. Zawiódł jak cała reszta drużyny.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 27.05.2022 o godz. 21:41.
Odpowiedz cytując
pi0tr3k94
Member

Od: 02.2019

Stary 27.05.2022, 22:28
majkelson777 napisał(a):Wyświetl post
Na miejsce szrotu oczywiście przyjdą same kozaki
Wystarczy że przyjdą zawodnicy, którym będzie się chciało.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 27.05.2022, 22:53
https://polsatboxgo.pl/wideo/sport?f...iDsFBWZmwSt1iU czy wystarczy tu sie zalogowac , zaplacic i ogladac mecze 1 ligi na kompie wie ktos , cos itp ?
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 28.05.2022, 05:19
No to jak reszta zostaje to z tą padliną na ławce trenerskiej i na boisku witamy 2 ligę a nie awans.
Tu powinni zostawić Biegańskiego a resztę wy.......ić bo są mentalnymi frajerami a nie gośćmi którzy dadzą awans. Ale atmosfera jest najważniejsza i ktoś musi poklepać po plecach i dowcipem rzucić. Do biletu będzie dokładana flaszeczka i na trybunach tez będzie atmosfera, bo atmosfera to ważna sprawa
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 28.05.2022, 05:38
Na razie nasz sklad i skutecznosc transferow daje nadzieje na utrzymanie. Nieduze ale jednak. Moze jakims cudem jednak brzeczek dostanie propozycje z innej ligi.

I najwazniejsze: wywalili naszych skautow sciagaczy szrotu? Pewnie nie.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 28.05.2022, 05:45
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Gdzieś dzisiaj czytałem nieoficjalnie, że żegnamy Kieszka, Hugiego, Skvarkę oraz Klimenta,

Najbardziej rozczarował mnie Skvarka mimo, że miał najlepsze liczy z trójcy. Dziwi też fakt, że w lidze austriackiej Hugi miał dobrą kanadyjkę - 16 - a u nas padlina totalna... co prawda miał tam 3 razy więcej minut, ale jednak...

Żegnam bez żalu najmniejszego co chyba oczywiste, Kieszek, zawalił z 2-3 bramki, ale generalnie jego pobyt oceniam na poprawny, mniej więcej jak Załuska
Może zobacz który to był poziom w tej Austrii zamiast sie dziwić
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 28.05.2022, 07:49
pi0tr3k94 napisał(a):Wyświetl post
Wystarczy że przyjdą zawodnicy, którym będzie się chciało.
Ważniejsze żeby potrafili grać w piłkę. Takim np. Ondraskowi czy Szocie się chce, niestety mają do zaoferowania bardzo mało poza chęciami.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 28.05.2022, 09:06
Poprosic Kiko o trenerke , moze nasciaga tanich dobrych hiszpanow
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 28.05.2022, 09:49
Nie za bardzo rozumiem... przecież Gio jest wypożyczony do 30 czerwca br, więc jakie ma być teraz niby info? Będzie blizej tej dany to napiszą , że dziękuję i tyle... nie kumam w czym problem? Wiadomo, że nie przedłużą wypożyczenia nawet jeśli utrzymalibyśmy się, poza tym to nawet nie zależy od nas.
Dzięki za wyprowadzenie z błędu, nie wiedziałem, że on jest do 30 czerwca.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
abedipele
Member

Od: 07.2007

Stary 31.05.2022, 07:11
Czy to dzisiaj mija termin przedstawienia zawodnikom wypowiedzenia z jednomiesięczną odprawą ? Czy dziś Trio przedstawi nam listę z kim zostały rozwiązane umowy, z kim nie przedłużone a kto zostaje ?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 31.05.2022, 08:24
abedipele napisał(a):Wyświetl post
Czy to dzisiaj mija termin przedstawienia zawodnikom wypowiedzenia z jednomiesięczną odprawą ? Czy dziś Trio przedstawi nam listę z kim zostały rozwiązane umowy, z kim nie przedłużone a kto zostaje ?
Odpowiedź jest jasna. Ba, są zawodnicy który mogą zachciec potrenować jeszcze w czerwcu z drużyną, a i tak raczej odejdą.

Może czasy Cupiala przyzwyczaiły, że jak kogoś nie chce to go w klubie nie ma. Teraz rozwiązywanie kontraktów to nie taka prosta sprawa z jeśli nie chcemy się narazić na konsekwencje prawne. Pamiętam czasy gdy Wisła wysyłała oficjalną listę transferowa zawodników do innych klubów, czy czasem nie chcą odkupić. Teraz to nie do pomyślenia.
Odpowiedz cytując
kolarz90
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 31.05.2022, 09:09
Ta cisza zaczyna być nieznośna

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 31.05.2022, 09:25
Klub daje nam się poczuć jak kibice jakieś Odry Opole czy innego Zagłębia Sosnowiec.

"Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 31.05.2022, 09:43
Szanowni Państwo, kochani moi.

Publikuję najnowszy film opisujący mijający sezon.

Film dość długi 7 minut, ale warto oglądnąć cały na czymś większym niż telefon oraz koniecznie z włączonym dźwiękiem.

Wydarzenia zmieniające się wraz z nastrojem muzyki.

Można płakać to nie wstyd, nie ukrywam, że podczas długiego montażu łezka się uroniła, ale jak już oglądam po emocjach to wiadomo jest trochę obojętnie. Są momenty radosne i te smutne.

Jest to film dla którego poświęciłem najwięcej czasu, mile widziane uwagi:

https://youtu.be/a3fyhmITa_8

Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 31.05.2022, 10:30
Taki skład byłby dobry:
Biegański- Gruszkowski- Colley Mehremić (Frydrych) ktoś nowy(Matynia?)- Plewka Poletanović Fernandez-skrzydła Młyński (Starzyński) (Cisse) i ktoś nowy np Gąska?- Mesanović
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 31.05.2022, 10:53
Lucjuszu, bardzo fajny filmik.

Jeśli już naprawdę chcesz jakieś uwagi, to powinieneś bardziej zrobić tak jak napisałeś. Po Twoim wstępie spodziewałem się bardziej zmiennego klimatu filmiku. Czyli początek sezonu jakaś weselsza muzyka i potem ją 'zasmucać' z przebiegiem sezonu. Dla mnie ta muzyka mimo wszystko dość w jednym klimacie z drobnymi wstawkami.

Pewnie by to lepiej oddało nasze emocje z początku sezonu, gdy byliśmy w czubie, wygrane derby. Nadzieje na coś więcej.
Ale to tylko taki drobniutki kamyczek do ogródka bo robota świetna. Ten lekko negatywny feedback poszedł tylko dlatego, że o to prosiłeś. Generalnie podziwiam ludzi, którzy poświęcają czas na tworzenie takich rzeczy dla innych za darmo.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 31.05.2022, 11:22
Jest to film dla którego poświęciłem najwięcej czasu, mile widziane uwagi:

https://youtu.be/a3fyhmITa_8
Szacun za robotę. Co jednak muszę powiedzieć (i nie ma wprost związku z filmem) to po latach ten sezon chętnie wyrzuciłbym z pamięci.

Ale to tak jak w jednym felietonie. Prędzej wymienimy skład z wygranego meczu o lidera z Lechią 5-2 sprzed 4 lat niż skład który wyszedł na boisko 2 miesiące temu.

Piłkarzyki których można poznać bez sentymentu, parę nazwisk się zapamięta ale więcej z tej złej strony.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 31.05.2022, 12:58
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Lucjuszu, bardzo fajny filmik.

Jeśli już naprawdę chcesz jakieś uwagi, to powinieneś bardziej zrobić tak jak napisałeś. Po Twoim wstępie spodziewałem się bardziej zmiennego klimatu filmiku. Czyli początek sezonu jakaś weselsza muzyka i potem ją 'zasmucać' z przebiegiem sezonu. Dla mnie ta muzyka mimo wszystko dość w jednym klimacie z drobnymi wstawkami.

Pewnie by to lepiej oddało nasze emocje z początku sezonu, gdy byliśmy w czubie, wygrane derby. Nadzieje na coś więcej.
Ale to tylko taki drobniutki kamyczek do ogródka bo robota świetna. Ten lekko negatywny feedback poszedł tylko dlatego, że o to prosiłeś. Generalnie podziwiam ludzi, którzy poświęcają czas na tworzenie takich rzeczy dla innych za darmo.
Dzięki za uwagi. Oczywiście byłaby to też dobra opcja z dwoma utworami, lecz koniecznie chciałem zrobić film pod ten konkretny kawałek, bez mieszania z innymi utworami bo chyba najbardziej oddawał ten sezon. Momenty niepewności, ciszy przed burzą, chwila wzniosłości i na koniec stonowanie nastrojów - bardzo mi się podobał ten utwór stąd też taka decyzja. Może przy następnych produkcjach zrobię mix.

Film powstał dla kibiców ku chwale Wisły, mimo, że w tym sezonie chwały nie ma żadnej, ale ważne momenty w historii się wydarzyły: spadek, pożegnanie Smoka.

Karherop napisał(a):Wyświetl post
Szacun za robotę.
Dzięki.

Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 31.05.2022, 13:15
Myślę, że dalej trwają negocjacje ze sporą liczbą sponsorów w kwestii kwot wsparcia w 1 lidze. A ciężko zaplanować budżet i zdecydować kto zostaje - nie mając potwierdzonych ostatecznych wpływów ( np. czy Orlen obcina sponsorowanie o 50, czy 70%).

Jak dla mnie to jak tylko wszystko uda się ustalić - pójdzie lawina informacji
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 31.05.2022, 13:27
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Myślę, że dalej trwają negocjacje ze sporą liczbą sponsorów w kwestii kwot wsparcia w 1 lidze. A ciężko zaplanować budżet i zdecydować kto zostaje - nie mając potwierdzonych ostatecznych wpływów ( np. czy Orlen obcina sponsorowanie o 50, czy 70%).

Jak dla mnie to jak tylko wszystko uda się ustalić - pójdzie lawina informacji
To spoko, ale zdajesz sobie sprawę, że zostało im do tego 9,5 godziny? No, ale może w takim razie jutro podadzą oficjalną informacje.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 31.05.2022, 14:22
Elendil napisał(a):Wyświetl post
To spoko, ale zdajesz sobie sprawę, że zostało im do tego 9,5 godziny? No, ale może w takim razie jutro podadzą oficjalną informacje.
Nie liczylbym na żadną oficjalke ani dzisiaj ani jutro. Jak wyraźnie widać, postanowiono sobie robić wszystko w ciszy i dozować komunikaty. Nawet ci którzy z nami zostają tylko do końca czerwca mogą jeszcze zjechać na trening za 2 tygodnie w końcu klub musi im zapewnić warunki do podtrzymania formy).

9,5 godziny? A może liczy się data stempla pocztowego?
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 31.05.2022, 14:28
Póki co nie zanosi się na żadne zmiany. Utrzymujemy kurs czyli nikt nic nie wie, na koniec się zaprezentuje Pasiecznego i Gulę, powie się że teraz będzie zajebiście a po roku się obudzimy z Brzeczkiem, Skvarką i klimentem.

Także póki co to tak jak byliśmy to jesteśmy w dupie b nie widać narazie po zarządzie żadnych oznak zmian w podejściu do prowadzenia klubu.
Akurat teraz to nie dziwi bo muszą być nieźle zesrani, el dorado się skończyło, kasy od C+ nie będzie, mniejsze wpływy z dnia meczowego, mniej kasy od sponsorów, trudniejsze pozyskanie kopaczy, znowu reset kadry bo większość odejdzie. Także teraz to na serio by się musieli wykazać wielką mądrością, której nawet przez chwilę nie mieli gdy klub miał ekstraklasę, kasę od C+ i dotacje od kibiców.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 31.05.2022, 14:51
W temacie transmisji:

wywiad Migi napisał(a):
– To pytanie oczywiście do Telewizji Polsat, bo finalny kształt ramówki zatwierdzany jest przez partnera telewizyjnego. Ze swojej strony chciałem zwrócić jedynie uwagę na zmiany, które nastąpiły w ostatnich trzech latach w zakresie transmisji ze spotkań. Gdy zaczynałem przygodę z 1. Ligą, transmitowane były tylko dwa mecze. Dziś w telewizji można zobaczyć trzy mecze w każdej kolejce oraz mecze barażowe, a pozostałe sześć spotkań jest dostępnych w internecie. Systematycznie staramy się podnosić jakość, ale jest to oczywiście proces. 1/3 meczów jest więc transmitowanych w telewizji i istnieje duża szansa, że spotkania Wisły będą wśród nich uwzględniane.
https://sport.tvp.pl/60492455/prezes...-dawno/webview

+

Zwracam uwagę na to nagranie i jak Jacek Kiełb jest obecnie zbudowany:
https://mobile.twitter.com/FootPolak...23904483028992

Nie ma sensu budować teorii na anegdotycznych przykładach, ale jednak jedynym piłkarzem, który poprawił fizyczność w naszej drużynie w ostatnich latach (!) jest Gruszkowski.
Ostatnio edytowane przez czaro : 31.05.2022 o godz. 14:55.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 31.05.2022, 14:56
Trza będzie na wyjazdy jeździć, żeby mecz oglądnąć - na szczęście większość stosunkowo blisko.

Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 01.06.2022, 10:01
Co do obcokrajowców, którzy mogą odejść (odpisanie do rozmowy w temacie Brzęczka, ale to w sumie był oftop, więc dodaję tu).

Savić w Lublanie robił świetną robotę, z resztą u nas w Ekstraklasie w tym najgorszym okresie również. Patrząc na suche liczby w tym roku Savić wypada bardzo dobrze (w przeciwieństwie do tragicznej poprzedniej). A to, że się przewraca to jakiś minus? Ważne, że się przekonująco przewraca i są na nim gwizdane faule. Podatny na kontuzje nie jest (a to jest ważne przy brutalnej grze), odnalazł się w Ekstraklasowej młócce to odnajdzie się w 1 ligowej.

Nie uważam, że jest dobrym piłkarzem na ekstraklasę, ale na 1 ligę już tak.

Jeżeliby został Fernandez to to byłby po prostu profesor, to był nasz najlepszy piłkarz w poprzedniej rundzie i śmiem twierdzić, że gdyby nie to kretyńskie czerwo to nasze szanse na utrzymanie się wzrosły by wykładniczo. Dziwnym trafem przestaliśmy grać dobrze w piłkę jak go zawieszono. Ale tak jak pisałem - utrzymanie go to raczej Sci - Fi. Chyba, że poczułby się odpowiedzialny za tą czerwoną kartkę i sam chciał zostać w co jakoś specjalnie uwierzyć nie potrafię.

Nawet tragiczny Skvarka mógłby się odnaleźć w 1 lidze. Tak samo Kliment. Chociaż nie mam ochoty na nich patrzeć z wiadomych względów i wolałbym tego nie sprawdzać. To są twarze, które kojarzą mi się jednoznacznie z katastrofą i mam nadzieję, że zostaną odpaleni. Jeden to techniczny chodzianow, który wybiera sobie mecze w których może dać maksa, zagra bardzo dobry występ a potem czapka niewidka przez 3 spotkania, drugi grał typowego defensywnego napastnika, a jak pomagał w obronie robił to tak nieudolnie, że tylko naszym przeszkadzał i padały gole. Ekstraklasa ich zweryfikowała jednoznacznie negatywnie, co nie oznacza, że nie graliby dobrze w 1 lidze.

Hanousek nie zostanie, ale gdyby został to byłby świetny. Moim zdaniem on się wyróżniał nawet na poziomie Ekstraklasy. Tylko koledzy nie bardzo dojeżdżali.

Fazlagić to był ekstraklasowy dżemik, a dżemiki ekstraklasowe świetnie się odnajdują w 1 lidze.

Poletanović to casus Hanouska czy Ferndandeza.

Colley to będzie Pan piłkarz niezależnie, gdzie pójdzie dalej. Ma tendencje do robienia głupich błędów, widać przekonanie o własnych umiejętnościach a przez to lekką nonszalancje, problemy z koncentracją, ale on jest młody i kwestia czasu jak się wyrobi. Technicznie jak na stopera jest doskonały, silny, szybki, dobrze się ustawia. To jest gość, którego jeśli ktoś go oszlifuje to poszybuje na Zachód za grube pieniądze.

Frydrych - jest po najgorszym sezonie u nas od momentu przyjścia - bo powiedzmy sobie szczerze - był tragiczny. Zaciemniają to tylko gole pod bramką przeciwnika. On odpowiadał za obronę, która na pewno straciła dużo więcej goli niż powinna, patrząc na ilość sytuacji przeciwnika. Ale na 1 ligę? Pewnie byłby jak znalazł.

Manu - poza kondycją to piłkarsko by przerósł 1 ligę.
Kuvjelić na 1 ligę jak najbardziej OK wybór.

Uważam, że na pewno stracimy Poletanovicia, Hanouska, pewnie odpalimy Słowackie duo, Gio nie biorę pod uwagę, bo zważywszy na jego sytuację kontraktową to nawet utrzymanie go przy pozostaniu w Ekstraklasie byłoby mało prawdopodobne. Obstawiam, że stracimy też Manu, Colleya i możliwe, że Savicia.

Z polaków możliwe, że z gniazda wyfrunie Biegański lub Gruszkowski.

Tak to widzę na chwilę obecną.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 01.06.2022, 10:11
Hanosuek był wypożyczony na rok z opcją bardzo dużego wykupu, wiec tutaj temat był wiadomy jak w przypadku GIO.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów