The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.11.2022, 11:04
JudasPriest napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie np sytuacja w której klub staje się niewypłacalny i wycofuje drużynę z rozgrywek jest definicja upadku.

A moim zdaniem sytuacja jest znacznie trudniejsza niż wtedy. W 2018 mieliśmy kilka asów w rękawie: drużyna grała świetnie, przyszedł Kuba, cała akcja ratunkowa była robiona na wielkiej euforii.
Tym razem nie ma szans na taki scenariusz. Nie przekonas ludzi żeby po raz enty sponsorowali klub. Nie będzie o tym głośno w mediach tak jak wtedy, bo po prostu to już było. Poza tym czasy mocno.sie pogorszyły: covid, wojna, inflacja. Ludzie mają teraz problem ze znalezieniem węgla na który ich stać, a nie to że znowu trzeba znowu ratować klub, bo 20 lat temu strzelił cztery gole Shalke. No.to.nie zadziała. Zresztą widać było to już na początku pandemii, podczas drugiej emisjali akcji. No i wtedy był argument, że poprzednie zbiórki itp poszły na złodziei, a teraz jest Kuba będzie uczciwie itd. A teraz co powiedzą? "Prze.......iliśmy kasę od was. Wiemy że są ciężkie czasy, ale znów musicie nam zapłacić"?

Teraz wystarczy powiedzieć, że Kuby już dzięki Bogu nie ma. Wtedy chętni się znajdą. Może nie w takiej skali, ale jak się okazuje to nie skala jest decydująca. Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 06.11.2022, 11:26
Ale kto? Kibice po raz trzeci nie zaangażują się w takiej skali. A potencjalni inwestorzy też dziesięć razy się zastanowią.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 06.11.2022, 11:34
sytuacja finansowa wyglada gorzej niz za schyłkowego WSH wiec tak jak pisze Judas Priest , ciezko bedzie znalesc frajera
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 06.11.2022, 12:07
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
sytuacja finansowa wyglada gorzej niz za schyłkowego WSH wiec tak jak pisze Judas Priest , ciezko bedzie znalesc frajera
Tym bardziej, że na 90% kasa wpompowana w klub zostanie całkowicie zmarnotrawiona. Chyba, że byłaby tu rewolucja - warunkiem tego jest jednak odejście Błaszczykowskiego, który raczej nie odpuści zbyt łatwo.

BTW: czy ktoś na tym forum wie, kto w Wiśle podejmuje ostatecznie decyzje transferowe? Nie mówię o procedurze formalnej, tylko rzeczywistej. Czy nadal Kuba ma tutaj taki głos, jak sam sugerował w Foot Trucku?
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 06.11.2022, 12:34
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post

To najbardziej przeraża .
Wówczas ratowano Wisłę na wielkiej euforii , pospolite ruszenie kibiców, cała Polska nam kibicowała - poza parchami oczywiście , mieliśmy sympatię całego środowiska piłkarskiego .

Co dzisiaj z tego zostało ? Wisła jest widziana jako klub z toksycznymi właścicielami , którzy konsekwentnie od początku budowali oblężoną twierdzę....
Jedynie co zostało Wiśle to kibice i to wbrew działaniom TRIO, którzy nas zniechęcają konsekwentnie od pierwszych dni swojego pobytu tutaj a najmocniej niestety Kuba Błaszczykowski i jego rodzina.

Jedyna nadzieja na lepsze jutro to odejście TRIO i wejście bogatego właściciela ale to nie czasy Cupiała, nikt tutaj nie wejdzie.... nawet Kwiecień .

Obawiam się , że jesteśmy skazani na TRIO i powolną śmierć sportową Wisły.

Wystarczyło tylko zatrudnić ludzi , którzy znają się na swojej robocie zamiast udawać , że wie się najlepiej . Ludzi , którzy zagwarantowaliby progres sportowy z roku na rok.
Zamiast tego dostaliśmy prezesa od kręgielni, festiwal szrotu w każdym okienku i zmiany trenerów - każdy ze swoją wizją drużyny z innej parafii.
Jak można było to tak spier....lić ? JAK ?
Ostatnio edytowane przez ciastek88 : 06.11.2022 o godz. 12:43.
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 06.11.2022, 12:56
JudasPriest napisał(a):Wyświetl post
Ale kto? Kibice po raz trzeci nie zaangażują się w takiej skali. A potencjalni inwestorzy też dziesięć razy się zastanowią.
Moim zdaniem nadchodzi czas socios, tak jak kiedyś pisałem...

100 zł razy 10 000 członków to rocznie 12 mln czyli na 1 ligę starczy. I zająć się szkoleniem, zmianą mentalności, nauką ambicji i waleczności.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 06.11.2022, 13:07
W czasach najwiekszego boomu na Socios było nas lekko ponad 2 tysiące. Wątpię, aby udało się przekroczyć i utrzymać liczbę 3-4k
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 06.11.2022, 13:35
Jeżeli od tego zależałby los Wisły ? Myślę że byłoby dużo więcej chętnych,ale jest warunek.

Uczciwe zarządzanie, czyli podnoszenie poziomu pracą, a nie pieniędzmi. Pieniądze muszą być konsekwencją wyników, a nie odwrotnie. Musimy się nauczyć wygrywać z bogatszymi. Bo od czasów władzy Błaszczykowskiego przegrywamy cały czas z biedniejszymi i nikt z tego nie robi problemu.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 06.11.2022, 13:50
Czyli powrót Damiana szykowałby się?
Cytat:
Władze klubu żyją w świecie teorii spiskowych, plotek i podszeptów. Kibice-akcjonariusze mają prawo żądać transparentności i profesjonalizacji, bo inaczej legenda runie. Wszędzie widziane są spiski.
A po rozstaniu to przerodziło się niestety w jakąś obsesję. Błaszczykowski potrafi w nocy dzwonić po ludziach, że mają mnie nie wpuszczać na jakąś imprezę, gdzie są jego znajomi, albo dzwonić po właścicielach lóż na Wiśle, żebym nie wszedł na stadion.
.
Piotr Obidziński Sportowe Fakty 20.05.2022 r.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 06.11.2022, 14:23
Drozd napisał(a):Wyświetl post

100 zł razy 10 000 członków to rocznie 12 mln czyli na 1 ligę starczy. I zająć się szkoleniem, zmianą mentalności, nauką ambicji i waleczności.
A ludzi do zarządzania wybierzemy z forum. Kandydatów jest mnóstwo.

Ja tego nie widzę. Tu trzeba właściciela/właścicieli który podejmuje niezależne decyzje. Są ludzie od zarządzania, są ludzie od wspierania.

Scenariusz s-f wrzucmy sobie między bajki.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 06.11.2022, 14:32
Jeżeli na jesień 2023 trzeba będzie zaczynać od IV ligi (jeżeli nie niżej) to tutaj Socios bedzie miało faktycznie rolę do odegrania, bo jednak ktoś musi zacząć. Natomiast w dłuższej perspektywie nie jest to możliwe.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 06.11.2022, 15:26
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Ja tego nie widzę. Tu trzeba właściciela/właścicieli który podejmuje niezależne decyzje. Są ludzie od zarządzania, są ludzie od wspierania.

Tu trzeba właściciela/właścicieli, którzy przy spadku do IV ligi będą mieli z czego dokładać przez kilka dobrych lat. Składki Socios mogą utrzymać drużynę w III lidze (), ale myślę, że już od I ligi zacznie się ogromny kłopot z finansami, nie mówiąc o tym, że treningi będą na orliku, a nie w Myślenicach.

[26/42]
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 06.11.2022, 16:07
Niestety nadchodzą ciężkie czasy. Nikt tu nie przyjdzie nowy jako właściciel do tego bagna, a Pan Błaszczykowski też łatwo tego nie odda. Na 99% szykują się czasy IV ligi albo i niżej.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 06.11.2022, 16:10
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Nie, ludzi do zarządzania trzeba będzie wybrać, porządnie im zapłacić,, ale też rzetelnie ich rozliczać. A nie tak jak teraz że Wisła to dojna krowa dla wszelkiej maści leserów od których nikt niczego nie wymaga.

Właścicielami możemy/musimy być wszyscy bo inaczej nic z tego nie będzie.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 06.11.2022, 16:26
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Tu trzeba właściciela/właścicieli, którzy przy spadku do IV ligi będą mieli z czego dokładać przez kilka dobrych lat. Składki Socios mogą utrzymać drużynę w III lidze (), ale myślę, że już od I ligi zacznie się ogromny kłopot z finansami, nie mówiąc o tym, że treningi będą na orliku, a nie w Myślenicach.
Zależy ilu tych socios będzie, a jak wreszcie pojawią się efekty lepszego zarządzania i nadzieja że składki nie będą zmarnowane to chętnych może być bardzo dużo. Co to jest 20 jurków miesięcznie? Tylko zarząd musi być ambitny, zarażać optymizmem, anie jak do tej pory.

10 000 socios to 12 mln rocznie. 2 mln na zarząd 2 mln na szkółkę 8 mln na drużynę. Ile kasy ma teraz Ruch? Na którym są miejscu?
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 06.11.2022, 16:56
Wrzucanie tajemniczego posta, celem rozpętania jakiejś gównorozkminki jest tak słabe, że aż żenujące.
Jarek to stan umysłu. Takie duże dziecko.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 06.11.2022, 17:35
Panowie nic nie stoi na przeszkodzie abyście teraz zapisali się do SOCIOS. Im więcej nas będzie tym większa szana że Wielka Wisła powróci.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 06.11.2022, 18:11
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Panowie nic nie stoi na przeszkodzie abyście teraz zapisali się do SOCIOS. Im więcej nas będzie tym większa szana że Wielka Wisła powróci.
Jestem tego samego zdania, tyle że kasa nie może być marnowana jak dotychczas.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 06.11.2022, 18:48
Nie, ludzi do zarządzania trzeba będzie wybrać, porządnie im zapłacić,, ale też rzetelnie ich rozliczać. A nie tak jak teraz że Wisła to dojna krowa dla wszelkiej maści leserów od których nikt niczego nie wymaga.

Właścicielami możemy/musimy być wszyscy bo inaczej nic z tego nie będzie.
Powtórzę się. To jest utopijna wizja.

Kibice zwalniają trenera 3 razy do roku. Prezesa wyrzucają 2 razy. Dyrektorzy sportowi są wyklęci co okno. Pokaż mi miejsce na świecie gdzie to działa skutecznie, transparentnie i z sukcesami w takim wariancie funkcjonowania (rozbity akcjonariat w wariancie typu socios).

Taki trener Tułacz to by przy presji w Wiśle 8 razy zdążył wylecieć w ciągu takiej kadencji jak ma w Puszczy.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 06.11.2022, 19:00
Pomysł, żeby Socios przejęli klub jest fatalny.
Przede wszystkim Socios na to nie stać.
I nie zapowiada się żeby w najbliższym dziesięcioleciu było stać.

Poza tym kibice już raz byli właścicielami - wiele niezaangażowanych w życie kibicowskie osób, nadal doskonale to pamięta i pamięta jak to się skończyło. I dla nich jest obojętne czy to Socios, WSH czy UW.

Mimo, że jestem w Socios praktycznie od początku, też jestem zdecydowanie na nie.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 06.11.2022, 19:45
Liczby podane przez Drozda to totalne sf - taka ilość Socios jest nieosiągalna. Nie wspomnę już o tym, że obecnie średnia składka miesięczna to 57 zł. Może kiedyś, w przyszłości, jeśli uda się wrócić na właściwe tory i nawiążemy do lat świetności, będziemy mogli myśleć o takiej liczebności, na pewno nie teraz.

Nadal podtrzymuję, że Socios nie powinno się mieszać do zarządzania (choć wg mnie mogłoby mieć wpływ na wybór prezesa, czy członków zarządu). Kontrola działań spółki, członek RN i ewentualnie udziały w spółce - tu powinna się rola stowarzyszenia kończyć.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 06.11.2022, 20:07
Kontrola działań spółki w ostatnich miesiącach na czym polegała?

Na akceptacji duetu wujek&brat, na bezkrytycznym byciu klakierami - akceptującymi wszelkie decyzje.

Do czego to doprowadziło?

Bilans 1/14 w rundzie wiosennej z wujaszkiem w roli idioty na ławce trenerskiej + bilans ośmiu gier bez zwycięstwa w pierwszej lidze.

To najgorszy czas w całej historii Wisły.

Bądźmy poważni.

Ostatnie lata w Wiśle od czasów słynnego protestu wskazują, że nie było nikogo pozytywnego.

Niestety z największym rozczarowaniem z Dortmundu, którego dzisiaj należy nazwać jednym z najbardziej skompromitowanych osób w historii, który swoimi autorskimi decyzjami zaorał klub, którego ponoć jest legendą.

Tylko nie wiem, na czym dzisiaj polega to bycie legendą.

Grał krótko, był dodatkiem do prawdziwych piłkarzy, a teraz stał się grabarzem, a że należał do SKWK?

To raczej powód do wstydu.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 06.11.2022 o godz. 20:10.
Cytat:
Władze klubu żyją w świecie teorii spiskowych, plotek i podszeptów. Kibice-akcjonariusze mają prawo żądać transparentności i profesjonalizacji, bo inaczej legenda runie. Wszędzie widziane są spiski.
A po rozstaniu to przerodziło się niestety w jakąś obsesję. Błaszczykowski potrafi w nocy dzwonić po ludziach, że mają mnie nie wpuszczać na jakąś imprezę, gdzie są jego znajomi, albo dzwonić po właścicielach lóż na Wiśle, żebym nie wszedł na stadion.
.
Piotr Obidziński Sportowe Fakty 20.05.2022 r.
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 06.11.2022, 20:36
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Liczby podane przez Drozda to totalne sf - taka ilość Socios jest nieosiągalna. Nie wspomnę już o tym, że obecnie średnia składka miesięczna to 57 zł. Może kiedyś, w przyszłości, jeśli uda się wrócić na właściwe tory i nawiążemy do lat świetności, będziemy mogli myśleć o takiej liczebności, na pewno nie teraz.

Nadal podtrzymuję, że Socios nie powinno się mieszać do zarządzania (choć wg mnie mogłoby mieć wpływ na wybór prezesa, czy członków zarządu). Kontrola działań spółki, członek RN i ewentualnie udziały w spółce - tu powinna się rola stowarzyszenia kończyć.
W to, że akcje za 4 bańki zostaną sprzedane mało kto wierzył, a tempo zaskoczyło wszystkich.

Ale tu nie chodzi o to, że Socios przejmie klub teraz, spłaci długi no i za te powiedzmy 4 lata wprowadzi nas do LM. To oczywiście było by dość trudne.

Mamy sprzeczne sygnały z klubu i od właścicieli, niektóre zupełnie infantylne. Czy ktoś dobrze poinformowany pocieszy nas i napisze, że klub dotrwa do czerwca przyszłego roku a sprawy idą w dobrym kierunku. Bo ja się wciąż łudzę, że tak jest.

Bo jeżeli nie to Socios powinno być przygotowane na udział, w tym finansowy i organizacyjny, w niezwłocznym odpaleniu nowej Wisły w czwartej lidze. Przecież jeżeli zabraknie Wisły w rozgrywkach, choćby na rok to jest koniec. Kiedyś już pisałem, że forma tego udziału jest sprawą do ustalenia. Celem jest uporządkowanie podstawowych spraw i sprzedaż/przekazanie nowemu Inwestorowi a nie długotrwałe właścicielstwo. Notabene to samo miało zrobić trio.

A i w temacie Rady Nadzorczej. Cały czas się o tym piszę. Jestem niezmiernie ciekaw jaki szacunkowo jest wkład sponsorski Platinum. Bo oni dostali miejsce w RN po dwóch tygodniach. Socios dało prawie pięć baniek. Z proporcji obliczę sobie jak długo jeszcze Socios będzie czekać na miejsce w RN.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 06.11.2022, 20:41
Socios ma już "obiecane" miejsce w RN.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 06.11.2022, 21:12

10 000 osób wpłacających na Wisłę 100 pln miesięcznie jest nieosiągalna? Teraz oczywiście, bo nikt nie lubi wrzucać kasy do pieca. Jednak choćby mały dowód, że kasa nie jest marnowana może wiele zmienić. A gwarantem tego może być kontrola ze strony socios, realna kontrola, a nie odwracanie głowy...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 06.11.2022, 21:20

Co ty człowieku pierdzielisz? Jakie 10tys?
Ostatnio edytowane przez ciacho : 06.11.2022 o godz. 21:22.
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 06.11.2022, 21:24
Tak, jak wspomniano powyżej, jest ZNACZNIE gorzej niż na początku 2019.

Po pierwsze wtedy byliśmy wspierani przez praktycznie całe środowisko (poza garstką czyli tymi z drugiej strony łąki). Bo byliśmy postrzegani jako WIELKA MARKA, którą dla dobra polskiej piłki ratuje się po tym, jak była zawłaszczona przez kolejnych oszustów, a na koniec zwykłych kryminalistów. Oczywiście niby to byli nasi kibice, no ale jednak to byli ci źli chuligani, przestępcy, bojówkarze itd. Już mniejsza z tym, że to nie jest zerojedynkowe, ale wtedy opinia środowiska była właśnie taka, że to jest zerojedynkowe:

Wielka Marka Wisła Kraków ratowana przez całą piłkarską społeczność, na zasadzie wielkiego ruchu, zrywu itd., by z rąk oszustów, bandytów i kryminalistów oddać ją w ręce ratowników, robiących to społecznie (Leśnodorski) i oddających Wisłę w ręce ich legend (Błaszczykowski), którzy też do tego dokładają, robią to bezinteresownie bla bla bla

Skala poparcia społecznego, skala poparcia w naszym ruchu kibicowskim, miejsce w ekstraklasie, mimo długów, całkiem niezła kadra (mimo wszystko), to był jednak ogromny kapitał.

A co mamy dziś?

Brak miejsca w ekstraklasie, kadra rodem ze śmietnika (może przesadzam, ale w porównaniu z tamtą tak właśnie jest), OBOJĘTNOŚĆ LUB IRYTACJA ze strony środowiska piłkarskiego (tak, to jest niestety najważniejsze - całą tą energię wywaliliśmy na śmietnik) i coraz większa irytacja we własnym środowisku, a co gorsza brak zaufania do kogokolwiek z ratowników czy "legend".

I to jest dużo bardziej dobijające niż to, czy mamy 10 milionów mniej czy więcej długu.

ROZTRWONILIŚMY GIGANTYCZNY KAPITAŁ SPOŁECZNY. Owszem, nadal mamy mnóstwo kibiców i sympatyków w skali ogólnopolskiej, ale zaufanie do marki Wisła dramatycznie spadło, ba, pojawiła się obojętność. Bo już nie jesteśmy zawłaszczani przez bandytów i oszustów, tylko jesteśmy nieudacznikami, których na dno ciągną własne "legendy"...
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 06.11.2022, 21:33
Socios ma już "obiecane" miejsce w RN.
Co to znaczy obiecane? Co stoi na przeszkodzie, że to się nie dzieje, bo mówisz już o tym od dłuższego czasu.

Edit. Co tam znów Jaro odwalił?
Ostatnio edytowane przez ciacho : 06.11.2022 o godz. 21:38.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 06.11.2022, 21:39
Członkowie RN są powoływani na walnym spółki.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 06.11.2022, 21:41
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Co ty człowieku pierdzielisz? Jakie 10tys?
A ile kupiło akcje za 100? I ile to zajęło czasu? Bo wtedy było zaufanie, że kasa nie pójdzie w błoto. Więc 10 000 w przypadku Wisły to jest pryszcz. Tylko musi być gwarancja dobrego wykorzystania. Cała tajemnica...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów