The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.11.2022, 11:46
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Jak poprzedni rok obrachunkowy był taki to dlaczego pokazali bilans i obszerne omówienie całego 2021, a nie poczekali z całością do teraz (lis-gru)?
Bo takie są wymogi licencyjne PZPN.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.11.2022, 11:51
Mnie też pamięć nie zawodzi i doskonale pamietam słowa TJ:
Około 18mln budżet klubu
Około 12mln budżet pierwszej drużyny
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Od: 01.2019

Stary 02.11.2022, 12:30
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Mnie też pamięć nie zawodzi i doskonale pamietam słowa TJ:
Około 18mln budżet klubu
Około 12mln budżet pierwszej drużyny
Pytanie czy biorąc pod uwagę to co dzieje się teraz (i co można poczytać o relacjach wewnętrznych w klubie) należy uznać to za dane pochodzące z wiarygodnego/dobrze poinformowanego źródła. Może tylko myślał, że tak jest/będzie. Choć akurat on chyba potrafi liczyć więc niezbyt się to składa.

Wg mnie (patrz wyliczenia kilka postów wczrśniej) to jest niemożliwe. O ile zejście z kosztem drużyny z ok 20 na te 12 jeszcze się broni, o tyle zjazd pozostałych kosztów z ponad 20 na 6 jest niemożliwy. To przestałoby działać. Szczególnie, że już same koszty obiektów i biur to pewnie koło 5 milionów i tu nie można nic zaoszczędzić.

Uwierzę w budżet drużyny 12 i przychody 18 - może o to chodziło? Wtedy budżet klubu pod 30 i mamy tą słynną dziurę na kilkanaście milionów. Plus minus rozliczenie starych i nowych długów jak ktoś słusznie napisał.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 02.11.2022, 13:07
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
Pytanie czy biorąc pod uwagę to co dzieje się teraz (i co można poczytać o relacjach wewnętrznych w klubie) należy uznać to za dane pochodzące z wiarygodnego/dobrze poinformowanego źródła. Może tylko myślał, że tak jest/będzie. Choć akurat on chyba potrafi liczyć więc niezbyt się to składa.

Wg mnie (patrz wyliczenia kilka postów wczrśniej) to jest niemożliwe. O ile zejście z kosztem drużyny z ok 20 na te 12 jeszcze się broni, o tyle zjazd pozostałych kosztów z ponad 20 na 6 jest niemożliwy. To przestałoby działać. Szczególnie, że już same koszty obiektów i biur to pewnie koło 5 milionów i tu nie można nic zaoszczędzić.

Uwierzę w budżet drużyny 12 i przychody 18 - może o to chodziło? Wtedy budżet klubu pod 30 i mamy tą słynną dziurę na kilkanaście milionów. Plus minus rozliczenie starych i nowych długów jak ktoś słusznie napisał.
Dodam jeszcze, że TJ powiedział, że zakładają średnią frekwencję na poziomie 9-10 tys, a aktualnie jest ona dużo wyższa, co daje dodatkowe przychody.

Oczywiście, że coś poszło nie tak. Świadczy o tym choćby rozpaczliwa sprzedaż Mehremicia. Widocznie się przeliczyli. Chociaż też trzeba oddać, że spotkanie odbyło się chyba 2 tygodnie przed sezonem, więc jakaś świadomość sytuacji w jakiej znalazł się klub na pewno była.
Tak czy siak do klubu trzeba sporo dosypać i modlić się o awans.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 02.11.2022, 13:17
Ja .......e ale po co to tak staracie się zakręcić kiedy macie słowa jednego z właścicieli.To nie są jakieś domysły dziennikarskie tylko informacje przekazane raz na słynnej konferencji a potem powtórzone w węższym gronie.Ja odnoszę się do konfy z czerwca.Bałaziński dopytywany przez dziennikarzy o budżet mówi że nie będzie niższy niż 15 mln.Mówi że wprawdzie z praw telewizyjnych będzie znacznie mniej ale w razie czego może liczyć na wsparcie właścicielskie.Po czym Tomek zaznacza że mówią o budżecie całościowym a nie tylko na pierwszą drużynę i wymieniają działania jakie podjęli łącznie z redukcją i łączeniem etatów w back office.To znacz co?Że chuja policzyli ile ich ta pierwsza liga będzie kosztować?Przez miesiąc od zakończenia sezonu pierdzieli w stołki?Po drodze zanotowali znacznie większe przychody z dnia meczowego,zrezygnowali z zatrudnienia drugiego napastnika i bodaj skrzydłowego i jeszcze po nieudolnej próbie wypchnięcia z kontraktu Hugiego pozbyto się na tamten moment podstawowego środkowego obrońcy.....a dom wariatów....
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Stary 02.11.2022, 13:29
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Ja .......e ale po co to tak staracie się zakręcić kiedy macie słowa jednego z właścicieli.To nie są jakieś domysły dziennikarskie tylko informacje przekazane raz na słynnej konferencji a potem powtórzone w węższym gronie.Ja odnoszę się do konfy z czerwca.Bałaziński dopytywany przez dziennikarzy o budżet mówi że nie będzie niższy niż 15 mln.Mówi że wprawdzie z praw telewizyjnych będzie znacznie mniej ale w razie czego może liczyć na wsparcie właścicielskie.Po czym Tomek zaznacza że mówią o budżecie całościowym a nie tylko na pierwszą drużynę
Nie znam wypowiedzi ze spotkania z Socios, ale konferencję oglądałem i z tego co pamiętam to nie było do końca tak było. Jażdzyński mówiąc o całościowym budżecie odnosił się do zarzutów o palenie kasy w poprzednich sezonach i prosił aby nie porównywać całych budżetów bo różne kluby mają różną strukturę kosztów. To na pewno nie był komentarz do liczb na przyszłość.

Dokładnie wypowiedzi Bałazińskiego nie pamiętam, ale jemu chodziło chyba o przychody. Budżet kosztowy na 15 mln w Wiśle to raczej fantastyka. Chyba, że zamkną sklep, akademię, zaczną trenować na orliku i zwolnią 2/3 pracowników. Jeśli on mówił o kosztach całej spółki to całkowicie się skompromitował. Ale ja tego tak nie zapamiętałem.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 02.11.2022, 14:20
A jaki masz problem żeby to zobaczyć.Mniej więcej po godzinie interesujący nas fragment.To było konkretnie wyartykułowane i odnoszące się do pierwszoligowego sezonu.Nie było w tym nic szokującego w kontekście tego jakimi środkami dysponują nasi ligowi rywale
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 02.11.2022, 15:29
Nie znam wypowiedzi ze spotkania z Socios, ale konferencję oglądałem i z tego co pamiętam to nie było do końca tak było. Jażdzyński mówiąc o całościowym budżecie odnosił się do zarzutów o palenie kasy w poprzednich sezonach i prosił aby nie porównywać całych budżetów bo różne kluby mają różną strukturę kosztów. To na pewno nie był komentarz do liczb na przyszłość.

Dokładnie wypowiedzi Bałazińskiego nie pamiętam, ale jemu chodziło chyba o przychody. Budżet kosztowy na 15 mln w Wiśle to raczej fantastyka. Chyba, że zamkną sklep, akademię, zaczną trenować na orliku i zwolnią 2/3 pracowników. Jeśli on mówił o kosztach całej spółki to całkowicie się skompromitował. Ale ja tego tak nie zapamiętałem.
Wypowiedź TJ o nieporównywaniu budżetów jest w innym miejscu konferencji. Jest dokładnie tak jak napisał kryształ. Bałaziński cytuje "wyraził przekonanie", że budżet nie będzie mniejszy niż 15 milionów. Po czym TJ wyjaśnia jasno, że chodzi o budżet całościowy klubu.

Stwierdzenie klucz to "wyraził przekonanie". Otóż z zapisu wynika, że w chwili konferencji nie było jasne jakie będzie wsparcie ze strony sponsorów tych małych jak i Platinum. Rozmowy trwały o efektach mieliśmy być informowani. Ktoś, coś ?

Ogarnięci kibice wiedzieli od marca, że będzie spadek. A w czerwcu wciąż trwały rozmowy ze sponsorami i działania restrukturyzacyjne.

A i fajnie posłuchać, że za transfery w lecie odpowiada trener Jerzy. I transfer Niewiadomskiego miał jego pełną akceptacje na przykład.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 02.11.2022, 15:30
Śmieszy mnie zdziwienie co poniektórych, że może współwłaściciel x myslał inaczej, czegoś nie wiedział albo coś poszło nie tak i się nasi włodarze pomylili.

W tym klubie wszystko idzie nie tak, główna zasada jest aby siedzieć cicho i się nie kompromitować wywiadami/kontaktem z kibicami, na koniec powiedzą, ze zajebali.

Tutaj się nic nie zgadza, od finansów po transfery (już nawet nie chodzi o ilość ale robienie ich na szybko i jeszcze na ostatnią chwilę wyrzucanie podstawowych ogniw w i tak wątłej kadrze), po strategie prowadzenia drużyny i klubu. Ludzie, tutaj Brzeczek po spadku wjeżdża na białym koniu, obejmuje 3/4 stanowisk w klubie i za 2 miesiące wypieprza jak szczur czy też jest wypieprzony po cichutku. Zero podsumowania, zero skruchy, że znowu się odjebało na grubo. W lipcu pomysł z trenerem menedżerem, we wrześniu zmieniamy na Sobola i będziemy budować siatkę skautingu i cały pion zarządzający.

To jest amatorka, a jako, że spadek = zakręcenie kurka z kasą, to dopiero teraz zaczęły się prawdziwe problemy i kwadratowe jaja. Szeroki strumień kasy od kibiców też się kończy bo nie da się wiecznie robić najwspanialszej, na wielką skalę akcji wspierania klubu, także teraz na naszych oczach Wisła zostanie dorżnięta przez trio i to niestety po cichu, bo oni nie maja odwagi się wychylić. Jedyna nadzieja to, że ktoś z wielką kasą to przejmie, bo w żadne trio czy każdego z nich z osobna nie wierzę. To są ludzie, którzy podjęli się ratowania Wisły, wykazali się odwagą ale z drugiej strony niewiele im wyszło przez te kilka lat i teraz brakuje odwagi aby to zwiąż na klatę i żeby powiedzieć na czym stoimy.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Stary 02.11.2022, 15:45
A jaki masz problem żeby to zobaczyć.Mniej więcej po godzinie interesujący nas fragment.To było konkretnie wyartykułowane i odnoszące się do pierwszoligowego sezonu.Nie było w tym nic szokującego w kontekście tego jakimi środkami dysponują nasi ligowi rywale
Racja. Odsłucham sobie na spokojnie w wolnej chwili. Wskazówki w którym momencie to mniej więcej było bardzo wskazane.

Ale moich „wyliczeń” to nie zmienia. Nawet jeśli mówili inaczej.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 02.11.2022, 18:36
Elefant napisał(a):Wyświetl post
Wypowiedź TJ o nieporównywaniu budżetów jest w innym miejscu konferencji. Jest dokładnie tak jak napisał kryształ. Bałaziński cytuje "wyraził przekonanie", że budżet nie będzie mniejszy niż 15 milionów. Po czym TJ wyjaśnia jasno, że chodzi o budżet całościowy klubu.

Stwierdzenie klucz to "wyraził przekonanie". Otóż z zapisu wynika, że w chwili konferencji nie było jasne jakie będzie wsparcie ze strony sponsorów tych małych jak i Platinum. Rozmowy trwały o efektach mieliśmy być informowani. Ktoś, coś ?

Ogarnięci kibice wiedzieli od marca, że będzie spadek. A w czerwcu wciąż trwały rozmowy ze sponsorami i działania restrukturyzacyjne.

A i fajnie posłuchać, że za transfery w lecie odpowiada trener Jerzy. I transfer Niewiadomskiego miał jego pełną akceptacje na przykład.
Ja to jestem sobie w stanie wyobrazić że ta słynna konferencja i to co się odpierdalało tuż po niej(ankieta,Kasia) trochę a może nawet więcej niż trochę skomplikowało rozmowy ze sponsorami.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 02.11.2022, 21:26
Elefant napisał(a):Wyświetl post
Jest dokładnie tak jak napisał kryształ. Bałaziński cytuje "wyraził przekonanie", że budżet nie będzie mniejszy niż 15 milionów. Po czym TJ wyjaśnia jasno, że chodzi o budżet całościowy klubu.
To się nie kłóci z tym, o czym cały czas piszę. Budżet, jakim będzie klub dysponował, tak na pierwszą drużynę, jak i całą resztę (na spotkaniu z Socios - odsłuchałem - była mowa o 18-20 mln zł jako całość, w tym 12 mln zł na 1 drużynę). Tu była mowa o przychodach - tyle wpływów zabezpieczono/spodziewano się w sezonie 2022/23, a że kosztów mamy zdecydowanie więcej, to i powstała olbrzymia wyrwa.

Na potwierdzenie - przypomnę, że o budżet klubu pytał właścicieli spółki, na spotkaniu z Socios, członek KR naszego stowarzyszenia. Streszczając, interesowało go, w jaki sposób właściciele zamierzają uzupełnić dziurę, która powstanie (bo niemożliwe są cięcia, które sprawiłyby, że zejdziemy do poziomu wydatków, by ten nasz budżet na wspomnianym poziomie 18-20 mln zł się spiął, że to się zbilansuje). TJ wprost powiedział, że nie wydaje mu się, by w ciągu kilku miesięcy można było tak ściąć koszty, by przychody, które klub wygeneruje, pokryły koszty i dodał "nie planujemy tego tak zostawić" (w domyśle mowa o dokapitalizowaniu spółki, co zresztą potem pada w dyskusji).

Otrzymaliśmy nieprecyzyjnie podaną informację (budżet/przychody), stąd nieporozumienie i takie dyskusje, jakie tutaj toczymy.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 02.11.2022, 21:37
Piknik,

swoje wyliczenia mozesz o kant dupy potrzaskac. Tyle sa merytorycznie warte. Dlaczego? "Bo ci sie wydaje".
Ja sie opieram na faktach, Ty na swojej ocenie co ile ma kosztowac. Np biura 5 mln Hahaha.
Na tym koncze, bo jak dla mnie jestes....powstrzymam sie
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 02.11.2022, 21:39
Merytorycznie to akurat Ciebie Piknik zjada na śniadanie.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 02.11.2022, 21:41
Budujac fantasmagorie oparte o swoich wyobrazeniach rzeczywistosci. Wybacz, nie mam czasu na takie dyskusje.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 02.11.2022, 21:42
Dodam jeszcze jedno.
Przekaz o 18 mln byl dwa razy. Na konferencji, publicznej, i spotkaniu Socios. Wy za to teraz probujecie, nie bardzo rozumiem dlaczego Ty, odwracac kota ogonem i twierdzic, ze to jednak nie 18 ale 30 , ale te 18 to wplywy mialy byc.

Co wam i kto obiecal, ze tak Dawidka bronicie, ze az zafalszowujecie rzeczywistosc?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 02.11.2022, 21:46
Masz jakąś manię, że o tym "Dawidku" cały czas piszesz? Ja nie dyskutuję o nim, tylko o słowach Jażdżyńskiego.
Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć tak prostej rzeczy, którą opisałem powyżej, to wybacz, ale nie będę na Ciebie czasu tracił.

Ps. Przestań insynuować, że nam ktoś coś obiecał - nie mierz wszystkich swoją miarą.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 02.11.2022, 21:58
Nie znam się, ale jak ktoś mówi o budżecie to chyba chodzi mu o wydatki, czyli ile planuje WYDAĆ, a różnica między wpływami, a planowanym budżetem to dziura w budżetowa .

Więc jeżeli na konferencji była mowa o 18 mln budżetu w tym 12 mln na pierwszy zespół, to mówienie teraz o 15 mln dziurze to jakiś kosmos. Skąd się nagle wzięło 30 mln kosztów? Żeby dziura miała być 15 mln. No chyba, że rocznie będzie 3 mln przychodu. Tak czy inaczej kupy się to nie trzyma.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 02.11.2022, 22:01
30 mln kosztow sie wzielo stad, zeby sie nie okazalo, ze Dawidek (bo od tego zaczela sie dyskusja) zostawil po swojej tytanicznej pracy cale uwaga 3-6 mln zlotych wplywow i 12-15 mln deficytu

Lepiej brzmi ze wplywy sa 18 mln, wydatki 30 mln a braki 12 mln jednak juz tak chu*%(wo to nie wyglada, nie?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 02.11.2022, 22:01
Dlatego napisałem o nieprecyzyjnej informacji, jaką nam podano - a skąd się wzięły koszty? To wystarczy sprawozdanie przeczytać...

skarabeus napisał(a):Wyświetl post
30 mln kosztow sie wzielo stad, zeby sie nie okazalo, ze Dawidek (bo od tego zaczela sie dyskusja) zostawil po swojej tytanicznej pracy cale uwaga 3-6 mln zlotych wplywow i 12-15 mln deficytu

Lepiej brzmi ze wplywy sa 18 mln, wydatki 30 mln a braki 12 mln jednak juz tak chu*%(wo to nie wyglada, nie?
Tak, 3-6 mln przychodów...

Idze idze chłopie

Jeszcze raz - w ogóle nie podejmuję tematu byłego prezesa, a jeśli kilkunastomilionowa dziura, o której teraz mowa, jest prawdziwa, to raczej nie działa to na jego obronę.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 02.11.2022 o godz. 22:05.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 02.11.2022, 22:02
A co to jest Twoim zdaniem "koszt drużyny"?

Bo jest ryzyko, że pewne koszty w swoich wyliczeniach policzyłeś dwa razy
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 02.11.2022, 22:06
Serek,

problem jest taki, ze takie chlopy jak ja "poszly", zostali sami inteligenci jak Ty, Dawidek, Kubus i dzis Wisla jest w gorszej sytuacji, niz po rzadach kiboli.
Ja sie zastanawiam zatem do kogo powinno sie pisac "idze idze" pomijam, ze powinienes napisac Idźże, i jak do tego kur)%*wa jebana mac doszlo.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 02.11.2022, 22:15
No mania prześladowcza jak nic - "Dawidek"...

Ja w strukturach klubu nie jestem, gdybyś "inteligencie" nie wiedział, a jeśli chodzi o zarządzanie klubem, to raczej "popieram" w tej kwestii spojrzenie innych osób, nie tych przez Ciebie wymienionych.

Btw. poczytaj tam sobie o "idze idze" wielki Krakusie
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 02.11.2022, 22:17
Ale przecież rozmawiamy o prognozie na sezon 22/23, a sprawozdanie zwykle dotyczy czasu przeszłego. Więc jak rozumiem ponownie z prognozowanym budżetem 30 mln czyli kilka razy wyższym niż reszta ligi, sportowo dajemy dupy i nikogo w klubie to nie rusza. Na co my wydajemy ponad 2 mln miesięcznie w pierwszej lidze?
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 02.11.2022, 22:20
No jasne, że do czasu przeszłego - dlatego wymagane były cięcia. Na co wydajemy, mnie nie pytaj - dopóki nie mamy nikogo w klubie, to sobie możemy gdybać.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 02.11.2022 o godz. 22:23.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 02.11.2022, 23:24
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Ale przecież rozmawiamy o prognozie na sezon 22/23, a sprawozdanie zwykle dotyczy czasu przeszłego. Więc jak rozumiem ponownie z prognozowanym budżetem 30 mln czyli kilka razy wyższym niż reszta ligi, sportowo dajemy dupy i nikogo w klubie to nie rusza. Na co my wydajemy ponad 2 mln miesięcznie w pierwszej lidze?
No o tym właśnie wcześniej pisałem, że można w sumie teraz wybierać co gorsze i bardziej wstydliwe-deficyt 15 mln w 18 mln budżecie czy ponad 30 mln potrzebne na przetrwanie jednego sezonu w pierwszej lidze.
Jeśli dyskutujemy o kwotach które podał serek to wychodzi że tych kosztów może być nawet powyżej 35 mln bo przecież kwoty o których mówi pochodziły sprzed startu sezonu a przecież frekwencja jest o 50% wyższa niż zakładana i ponoć ze sklepu przychody są większe.Dodatkowo nie zakontraktowaliśmy zawodników na pozycje jakie pierwotnie wymagały wzmocnień i pozbyliśmy się Mehremica.Na plus też już można zapisać prawię około 100 tyś zł z PP które chyba nie były ujmowane jako pewne przychody w budżecie.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 02.11.2022, 23:28
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
No jasne, że do czasu przeszłego - dlatego wymagane były cięcia. Na co wydajemy, mnie nie pytaj - dopóki nie mamy nikogo w klubie, to sobie możemy gdybać.
Jeszcze jedno mnie ciekawi.Pisałeś że sponsor danego meczu daje jakieś marne grosze.Sorry ale myślałem że jak kogoś dumnie nazywają sponsorem meczu to pokrywa przynajmniej koszt najmu stadionu a to przecież w skali sezonu już takie małe sumy nie są
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Stary 02.11.2022, 23:58
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Piknik,

swoje wyliczenia mozesz o kant dupy potrzaskac. Tyle sa merytorycznie warte. Dlaczego? "Bo ci sie wydaje".
Ja sie opieram na faktach, Ty na swojej ocenie co ile ma kosztowac. Np biura 5 mln Hahaha.
Na tym koncze, bo jak dla mnie jestes....powstrzymam sie
Bardzo to merytoryczne. Szczególnie te trzy kropki. A wystarczy czytać ze zrozumieniem.

Napisałem „koszty obiektów i biur”. Skąd mi to wyszło?

Wynajem stadionu to od września po podwyżce bodajże 120 tys za mecz. 17 meczów w lidze plus na razie 1 w PP to w sumie ponad 2,1 mln. Plus koszt utrzymania płyty to pewnie jakieś 2,3 mln.
Wynajem bazy w Myślenicach to milion, plus gaz (z tego co mówił prezes) i pozostałe koszty utrzymania to kolejny milion. W sumie 2 mln.

Kiedyś była mowa, że biura kosztują ponad 30 tys na miesiąc. Tu pewnie też podwyżka, więc koło 0,4 mln.

Razem 4,7 mln.

Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby boiska i hale z których korzysta Akademia kosztowały mniej niż 300 tys.

W sumie obiekty i biura to 5 mln. CBDU jak piszą matematycy.

Nie jest moją intencją się przerzucać inwektywami - warto jednak chodzić twardo po ziemi gdy rozmawia się o finansach.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Stary 03.11.2022, 00:00
Jeszcze jedno mnie ciekawi.Pisałeś że sponsor danego meczu daje jakieś marne grosze.Sorry ale myślałem że jak kogoś dumnie nazywają sponsorem meczu to pokrywa przynajmniej koszt najmu stadionu a to przecież w skali sezonu już takie małe sumy nie są
A to rozumiem, że wg Ciebie lepiej nikogo nie nazywać sponsorem meczu i mieć z tego równe 0 zł, niż kogoś nazwać sponsorem meczu (co nic nas nie kosztuje) i mieć z tego np. 25 tys. (nieoficjalnie słyszałem, że to są takie kwoty)?
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Stary 03.11.2022, 00:04
MaLk napisał(a):Wyświetl post
A co to jest Twoim zdaniem "koszt drużyny"?

Bo jest ryzyko, że pewne koszty w swoich wyliczeniach policzyłeś dwa razy
Ryzyko jest zawsze bo dywagujemy na podstawie szczątkowych informacji.

Ja to widzę tak, że podobno w raporcie za sezon 20/21 podaliśmy pełne koszty wynagrodzeń a nie tylko drużyny. Z niego wynikała kwota powyżej 20. Czyli koszt drużyny (ja to rozumiem jako wynagrodzenia zawodników i sztabu) był poniżej 20 mln. Ale w 21/22 była akcja ratunkowa i dwa sztaby na wiosnę do opłacenia więc pewnie jednak 20 wyszło. Wtedy spadek na 12 oznacza bardzo poważne cięcia i trudno uwierzyć, że może być mniej.

Nie liczyłem nigdzie drugi raz kosztów wynagrodzeń drużyny.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów