The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
d
Senior Member

Od: 12.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 31.07.2022, 03:40
1:0. Po 60 min w przewadze jednego zawodnika i 30 minutach w 11-9 1:0 po golu z karnego to jest kompromitacja, niezależnie od - mocnego - rywala i poziomu zgrania drużyny. To jest kpina.

Ale trener ma plecy, jest nienaruszalny. W końcu będzie się NA NIEGO, EX-SELEKCJONERA cała liga spinać. Nie na Wisłę, na niego.

Może za wcześnie na "nic z tego nie będzie", ale perspektywy nie są optymistyczne.

Tak, tak ważne 3 pkt. Z Górnikiem na wiosnę też były.
Ostatnio edytowane przez d : 31.07.2022 o godz. 03:42.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 31.07.2022, 05:34
Że ci się Simone jeszcze chce pisać i tłumaczyć...

Wydaje mi się, że jest spora szansa, aby poziomem hejtu, szydery, czy czy wręcz nienawisci wobec naszego klubu, drużyny, trenera czy zawodników forum TWSD i jego forumowicze, przebili forum kibiców Cracovii... już coraz bliżej.

Walczcie dalej!
Ddf
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 31.07.2022, 06:49
Konrad. napisał(a):Wyświetl post

Wydaje mi się, że jest spora szansa, aby poziomem hejtu, szydery, czy czy wręcz nienawisci wobec naszego klubu, drużyny, trenera czy zawodników forum TWSD i jego forumowicze, przebili forum kibiców Cracovii... już coraz bliżej.

Walczcie dalej!
Ale co można pisać po takim widowisku Ze jest elegancko ? Punty są i to jest na tyle.
Serio w 11 na 9 odstawić taką szopkę? To jest ....a trener ? Ze zawodnicy grają bez ładu i składu?
W poprzednim sezonie tez niektórzy byli ślepi, efekt był taki jaki wszyscy widzimy. Ja rozumiem ze kadra jest młoda będzie miała wachania formy, bedą błędy ale oni z takim czymś na ławce nie wiedza co maja grać. I tak sobie wmawiajcie ze to coś jest Ok. Zimą tez bedą gadki ze kadra się zgrywa

@ a1mone
Tylko się nie zsikaj proszę. A tak, to sobie wyobrażaj dalej.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 31.07.2022, 08:10
Ale ja się z tobą zgadzam.

Wisla dokonała mega wzmocnien: Duda, Wachowiak, Jaroch, Żyro, to wszystko genialni piłkarze, którzy przebierali w ofertach z Ekstraklasy. Zgodzili się grać w Wiśle tylko dlatego, że ma najlepszych forumowiczow w Polsce.

Ten mecz zawalili kibice, bo w 70 minucie, gdy normalna drużyna prowadziłaby 4-0, a nasi tylko 1-0 powinni przerwać mecz i pobić "wkłady do koszulek", pseudo trenera i właścicieli. Walkower 0-3 byłby lepszy niż to żenujace widowisko...

Następnie zrobić Jurka i zatrudnić trenera, ktory:
- będzie wygrywa wszystkie mecze (umówmy się z tą paka żadna sztuka)
- drużyna w ofensywnie będzie grała efektownie i koronkowo, co najmniej 10 setek minimum 2-4 wykorzystane
- w obronie perfekcja, przeciwnicy żadnej sytuacji nie mogą sobie stworzyć.
- w składzie sami mlodzi Polacy, ale tacy już ograni i z doświadczeniem.
- jeden wyjątek z Polakami: doktor Hugi powinien grać w pierwszej 11, bo w marcu fajnie strzelił i zasługuje na więcej szans
- drużyna ma być zgrana od pierwszego meczu

Tyle. Po każdym meczu, gdzie warunki są niespełnione - wypierdalamy frajera.

PS: osobno Legia chce kupić Mehremica za 5 milionów euro!
Ddf
Odpowiedz cytując
Machor303
Member

Od: 06.2014

Stary 31.07.2022, 08:58
Dać k.... szanse
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 31.07.2022, 09:01
@simeone 100% racji

Najniższa średnia wieku w lidze, najwięcej występów młodzieżowców
- konkurować może jedynie bodajże Odra Opole która dotychczas przegrywa wszystko.

My za to po 3 meczach 7 pkt, 0 straconych bramek - trzeba doj ebac piłkarzom i Brzeczkowi. Wymyślił taktykę żeby w 11 na 9 grać wolno, strachliwe i marnować na potęgę setki. Tylko on mógł wymyśleć taka taktykę! Ukrzyżować go!*

* Post ironizowany
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 31.07.2022, 09:10
Ale ja się z tobą zgadzam.

Wisla dokonała mega wzmocnien: Duda, Wachowiak, Jaroch, Żyro, to wszystko genialni piłkarze, którzy przebierali w ofertach z Ekstraklasy. Zgodzili się grać w Wiśle tylko dlatego, że ma najlepszych forumowiczow w Polsce.

Ten mecz zawalili kibice, bo w 70 minucie, gdy normalna drużyna prowadziłaby 4-0, a nasi tylko 1-0 powinni przerwać mecz i pobić "wkłady do koszulek", pseudo trenera i właścicieli. Walkower 0-3 byłby lepszy niż to żenujace widowisko...

Następnie zrobić Jurka i zatrudnić trenera, ktory:
- będzie wygrywa wszystkie mecze (umówmy się z tą paka żadna sztuka)
- drużyna w ofensywnie będzie grała efektownie i koronkowo, co najmniej 10 setek minimum 2-4 wykorzystane
- w obronie perfekcja, przeciwnicy żadnej sytuacji nie mogą sobie stworzyć.
- w składzie sami mlodzi Polacy, ale tacy już ograni i z doświadczeniem.
- jeden wyjątek z Polakami: doktor Hugi powinien grać w pierwszej 11, bo w marcu fajnie strzelił i zasługuje na więcej szans
- drużyna ma być zgrana od pierwszego meczu

Tyle. Po każdym meczu, gdzie warunki są niespełnione - wypierdalamy frajera.

PS: osobno Legia chce kupić Mehremica za 5 milionów euro!
Ale przestawiasz wajchę raz w jedna raz w drugą. Ja nie oczekuję ze będziemy golić frajerów ale:

To jest 16 mecz tego czegoś i w związku z tym czy są wypracowane jakieś schematy
SFG są czy nie ma
Czy ta drużyna ma jakiś DNA
To jest jakieś kuriozum i jeszcze zawodnicy wnikliwie selekcjonowani i przebadani

Może inaczej bo być może ja widzę wszystko w czarnych barwach
to wymień mi może jakieś 3 pozytywy tego całego bajzlu. Sklepu nie liczę.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 31.07.2022, 09:15
Marek96 napisał(a):Wyświetl post
Bez jaj.. to forum jeszcze jako tako żyje to nie można dać admina komuś żeby banował takie osoby ?
Forum żyje? Przecież tu się wypowiada z 10 osób na krzyż. Ja jestem w szoku, że ktoś to jeszcze opłaca.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 31.07.2022, 09:45
Fajny komentarz (chyba B.Karcza) w Gazecie Krakowskiej:
GK napisał(a):
NAJWAŻNIEJSZE JEST ZWYCIĘSTWO

Minimalna wygrana z Arką to jest kapitał, który w tym momencie trzeba po prostu docenić. To normalne, że kibice chcieliby oglądać Wisłę nie tylko zwycięską, ale również grającą efektownie. No to tak dla przypomnienia, mamy lipiec, a przy Reymonta "Biała Gwiazda" wygrała ostatni raz w ... kwietniu.

Polecam całość:
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...-z-arka-gdynia

GK napisał(a):
NIE ZLEKCEWAŻYĆ ODRY OPOLE

W kolejnym spotkaniu Wisła Kraków zagra z Odrą w Opolu. To jedyny zespół w I lidze, który w obecnym sezonie nie zdobył choćby jednego punktu. Mało tego, opolanie grają coraz gorzej. Ich ostatni występ z Zagłębiem Sosnowiec, przegrany 1:4 był - mówiąc wprost - beznadziejny. To nie jest jednak kadrowo aż tak zła drużyna, dlatego teraz najgorszą rzeczą, jaką mogą zrobić wiślacy, to zlekceważyć tego przeciwnika. Jeśli jednak krakowianie podejdą do tego spotkania skoncentrowani i zmobilizowani na sto procent, powinni przywieźć z Opola komplet punktów.
Dodam, że miejmy nadzieję, że Colley wyzdrowieje, bo bez niego zrobienie "0" z tyłu będzie bardzo problematyczne.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 31.07.2022 o godz. 09:50.
Cele Wisły na sezon (2022/23)
1. awansować
2. ... w marcu - to ekstremalnie trudne, ale warto spróbować
3. ... w kwietniu
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 31.07.2022, 09:47
brak mi słow , a moze jeszcze kawa nie weszła , aby wyrazic odpowiedni podziw dla postow s1mone , gdyby to ode mnie zalezalo to bym po nich przymknal temat ,naprawde sporo można zarzucic rodzinie B , ale wylewać żale po ograniu głównego rywala do awansu to lekka aberracja

z innej beczki , piszecie o Colleyu , nie wiem co to za chłop , bo Joseph jest teraz na Hungaroringu xD

Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 31.07.2022, 09:52
To jakaś bledsza miniaturka
Cele Wisły na sezon (2022/23)
1. awansować
2. ... w marcu - to ekstremalnie trudne, ale warto spróbować
3. ... w kwietniu
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 31.07.2022, 09:58
PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
To jest 16 mecz tego czegoś i w związku z tym czy są wypracowane jakieś schematy
Czy aby na pewno 16?A może 26? Przecież oni w tym składzie zagrali 3 mecze a i tak rotacje już były.
Nie jestem ślepy i widzę jak to wygląda ale nie popadam w paranoję. Może za wiele meczów widziałem gdzie graliśmy ładnie a przegrywaliśmy czy remisowaliśmy po straconym golu w bezpiecznej 93 min. My mamy średnią chyba 22 czy 23 lata podbitą przez 2 czy 3 30+. Większość tych chłopaków poważniejszą piłkę widziała w TV albo z perspektywy ławki. Teraz mają odpowiedzialność taką samą jak ci, którzy kopią się po czołach na poziomie centralnym ponad 10 lat. Ok, nie otwieram szampana po tym meczu. Najwyżej jakieś piwo 0,3. Też widziałem nieporadność po drugiej czerwonej chociaż zastanawiam się ile tam było tej nieporadności a ile " o ....a nie możemy tego s.......ić!". Najwyżej jakieś piwo 0,3 na konto 3 pkt, których przed meczem wcale nie byliśmy tacy pewni. Nie będę się natomiast pastwił nad naszymi po 3 meczu. Łatwiej mi będzie ich krytykować jeżeli sytuacja się powtórzy a oni mimo zebranego doświadczenia powtórzą to samo.
Ostatnio edytowane przez rafkur : 31.07.2022 o godz. 10:26.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 31.07.2022, 10:29
Cytat:
I kasujemy 3 pkt i jedziemy dalej. Kto będzie pamiętał w maju jak gralismy ze świnia w 3 kolejce? Mnie nic innego nie interesuje poza punktami i powrotem do esa. Mogą i nawet strzelać w ostatniej minucie Biegański co mecz grając 11 na 8.
Oczywiście na wielki plus:
- wygrana mimo słabej gry
- 7 pkt w 3 meczach i obecnie miejsce w czubie tabeli
- odwrócenie trendu remisów/porażek, na trend ze zwycięstwami i remisem/ami

Jednak na minus
- po wyniku 1/14 dajemy radę ale w I lidze, gdzie niestety póki co nic nie zachwyca. Dobry/ średni mecz w Rzeszowie, oprócz tego masa szczęścia w każdym meczu i póki co zawsze sprzyjało nam szczęście.
- nam już w dwóch meczach Colley wybijał piłkę z linii bramkowej...
- brak stylu
- minimalizm, my nie przemy do przodu. Gramy tak po Brzęczkowemu, chaos i aby daj Boże nic nie stracić, później daj Boże strzelić jedną bramkę i daj Boże żeby szybko się mecz skończył.

Wiadomo, że głównym celem jest puntkowanie. Pytanie tylko czy z takim stylem gry, a raczej brakiem stylu my będziemy nadal punktować, czy po prostu mamy chwilę farta teraz lub liga jest na tyle słaba, że grając tak nieporadnie będziemy sobie non stop wygrywać.
Po wyniku 1/14 Brzęczka, te 3 mecze w I lidze mimo solidnego punktowania wcale mnie nie przekonały, że z tym człowiekiem cokolwiek osiągniemy. Mówiąc cokolwiek mam na myśli jakiś styl, dobre mecze do oglądania i wynik na poziomie środka tabeli ekstraklasy. Myślę, że na ten moment to jest taki cel minimum dla Brzęczka i Wisły. Klub, który wróci do ekstraklasy i już nigdy nie dopuści do tego aby bać się o spadek.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 31.07.2022, 10:31

Walczcie dalej!
Konradek który obraził już pewnie 3/4 tego forum, wyzywał na jakieś patologiczne pojedynki na D, skarży się na poziom hejtu

Następny będzie Uchodźca, który będzie się żalić, że ludzie z forum nie wywiązują się z zakładów i mają długi
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 31.07.2022, 10:34
W tym meczu zgadzają się punkty i kilkanaście minut gry której dobrą nazwać jeszcze nie można, ale w której widać było postęp w stosunku do dwóch wcześniejszych meczów.
Nawet w okresach lepszej gry razi brak jej efektów w postaci zagrożenia bramki. I błędy w obronie.

Styl może się nie podobać, ale zwycięstwo podbudowuje mentalnie zespół. I daje sygnał innym zespołom "nawet jak im nie idzie to wygrywają".

Zawodnicy się zmieniają ale okres gry w 11/9 może spokojnie być symbolem gry zespołu Wisły ukształtowanego przez trio w ciągu ostatnich dwóch lat.

Nie rozumiem zarzutów wobec krytyki stylu wygranej. Przerabialiśmy już przez dwa ostatnie lata brak wymagań ze strony zarządu, brak presji trybun, budowanie mitycznych "relacji" cieszynkę" z legendą itd. Nie jest to jedyna ale jedna z ważniejszych przyczyn tego, że jesteśmy gdzie jesteśmy.

Teraz mamy słuchać w nieskończoność argumentów, że brak zgrania, młody zespół itd.

Nie możemy powielać w nieskończoność tego błędu. Styl gry w jedenastu na dziewięciu spotkał się z odpowiednią reakcją ale pamiętać należy, że każde dobre czy nawet ambitne zagranie spotkało się z ogromną aprobatą trybun. Na mecz przyszło 15 tysięcy kibiców, którzy nie odwrócili się od zespołu, a spora część z nich walnie przyczyniła do przetrwania klubu. Mają prawo stawiać wymagania i formułować krytykę, nawet jeżeli jej forma jest czasem trudna do zaakceptowania.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 31.07.2022, 10:55
Znów sprawdzają się slowa Brzęczka o dodatkowej motywacji na mecz z nami. Zawodnicy Arki wyszli przemotywowani, przez co spalili się psychicznie. Prawdopodobnie efektem tego była czerwona kartka, zawodnik Arki dostał małpiego rozumu faulując bez piłki Dudę a potem atakując Baltę pięściami.
Paradoksalnie - zaczęli grać o wiele lepiej w dziesięciu bo zeszła z nich presja (wszystko ponad porażkę będzie wielkim sukcesem, porażka usprawiedliwiona i ew. winny już znany). Przed czerwoną kartką byli zamknięci na własnej połowie.

Były sytuacje do zdobycia kolejnych goli, ale albo dobrze interweniowal bramkarz, albo źle strzelał nasz zawodnik. Że nie rzuciliśmy się na hurra narażając się na kontry to akurat dobrze.

Wymagający tutaj stylu po trzech kolejkach nowym składem to od dawna w większości nie są nawet kibice Wisły, tylko pajace atakujące klub przy każdej okazji, a zwykle bez okazji - wystarczy że pojawi się plotka transferowa i już dostają histerii. Plotka okaże się nieprawdziwa ale swoich bluzgów nie cofną i nie przeproszą - to ich małe chwile szczęścia. Rozważają za to kiedy Wieczysta Kwietnia nas ośmieszy.

Pytanie retoryczne: jakim trzeba być kretynem żeby pyskować o zmianie trenera po drugim z rzędu wygranym meczu, nowym młodym składem, siedmiu punktach i zerze straconych bramek?

Mam pewien apel:

Nie będę dawał nicków, wiecie kim jesteście, ale na forum Cracovii lepiej Was zrozumieją i przyjmą z otwartymi ramionami - jak wszystkich przerzutów. Nie musicie nawet oglądać ich meczy, możecie robić to samo co tutaj - maksymalnie obelżywie pluć na klub, właścicieli, trenera i piłkarzy Wisły. Znacie się na tym. Nie męczcie siebie i nas, zróbcie ten słuszny krok i przejdźcie do jedynego krakowskiego klubu w Ekstraklasie. Nie będziemy tęsknić.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.07.2022 o godz. 11:03.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 31.07.2022, 10:56
Ja nie mam nic przeciwko gwizdom na stadionie, jak nasi zaczęli sobie pykać na czas. Uważam je za zasłużone. Raczej chodzi mi o przesadny hejt na forum, pisanie o jakichś kompromitacjach. Kompromitacją by było 0:3 lub 0:5. W meczu było 1:0.

Zastanawiam się również czy Brzęczek jest w stanie zbudować ofensywnie grającą drużynę gdziekolwiek, bo patrząc na styl gry jego drużyn / reprezentacji to wszystkie stawiały na ryglowanie środka pola, skomasowaną obronę i podejście byle na zero z tyłu, bo z przodu i tak coś wpadnie.

Mnie to w Brzęczku nie zaskoczyło. Dlatego jak przechodził do nas w ekstraklasie wydawał się dobrym wyborem na strażaka. Czy on jest w stanie zbudować drużynę na awans?

Pewnie tak.

Czy jest w stanie zbudować ofensywny zespół, który będzie przyciągał swoją grą kibicom?

Moim zdaniem nie.

Przypominam, że cały czas oceniam możliwości trenera i tej drużyny na punktowanie na poziomie zbliżonym do strefy barażowej. Nie jestem do niego przekonany, kto byłby po takiej serii w ekstraklasie? Moim zdaniem nie powinien już u nas pracować. Skoro jednak dostał drugą szansę, to może dajmy mu spokojnie popracować przez jakiś czas?
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 31.07.2022, 10:59
Brzęczka miało roznieść przy linii. Nie wierzę, że kazał grać drużynie na alibi i utrzymanie 1:0. Ta drużyna to od dłuższego czasu mentalne dno.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 31.07.2022, 11:06
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Konradek który obraził już pewnie 3/4 tego forum, wyzywał na jakieś patologiczne pojedynki na D, skarży się na poziom hejtu

Następny będzie Uchodźca, który będzie się żalić, że ludzie z forum nie wywiązują się z zakładów i mają długi
Chyba Ci się osoby pojebały, bo na D nigdy nie byłem, a już o jakiś pojedynkach bym pamiętał. Chyba że do jakiegoś idioty sarkatystycznie pisałem, a ty nie załapałeś
Ddf
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 31.07.2022, 11:08
Levis88 napisał(a):Wyświetl post
Ta drużyna to od dłuższego czasu mentalne dno.
Od dłuższego czasu? Czyli od ilu miesięcy Duda, Bash, Łasicki, Jaroch i spółka są mentalnymi zerami?
Ddf
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 31.07.2022, 11:10
Napisze to jeszcze raz, poza Basha i Pereira nie mamy innych zawodnikow ktorzy cos z pilka potrafią zrobić, jeden zszedl w 45 minucie drugi w 70.
Bez nich nie mielismy absolutnie nikogo z przodu kto moglby Arke pocisnac a i tak najlepszym graczem na murawie byl bramkarz gosci.

Napierdalajcie na mlodych dalej, nakladajcie na nich presje a pozniej z.....o ze talenty w Wisle sie nie rozwijaja.

Wracajac do pierwszej czerwonej kartki moze faktycznie tak bylo ze jak przy grze z przewaga presja spetala im nogi i wylaczyla mozgi, jak tak to psycholog ma pelne rece roboty bo tych mlodych gralo wczoraj 8.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Stary 31.07.2022, 11:13
Od dłuższego czasu? Czyli od ilu miesięcy Duda, Bash, Łasicki, Jaroch i spółka są mentalnymi zerami?
Tak. Od czasu kiedy przegrywali wygrane mecze. I to nie jeden raz. A te nowe gwiazdy, które wskazales po prostu się dostosowują do tego marazmu.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 31.07.2022, 11:14
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Drozd napisał(a):
A dlaczegóż to mamy dalej nie punktować skoro czas działa na naszą korzyść?

Młodzież jest chimeryczna, ja jestem naprawdę zaskoczony, że z tak młodym zespołem mamy 7 punktów po 3 pierwszych kolejkach.
Czas działa na naszą korzyść, bo drużyna się zgrywa, a młodzież dojrzewa.
Mówiąc, że ta drużyna potrzebuje czasu nie mam na myśli najbliższych 3 spotkań, raczej całej rundy. Może dwóch.

Patrząc na metrykę chłopaków z dzisiejszego meczu :
Mikołaj Biegański 20 lat
Joseph Colley 23 lata
Adi Mehremic 30 lat
Bartosz Jaroch 27 lat
Igor Łasicki 27 lat
Krystian Wachowiak 20 lat
Michael Pereira 34 lata
Konrad Gruszkowski 21 lat
Mateusz Młyński 21 lat
Vullnet Basha 32 lata
Patryk Plewka 22 lata
Kacper Duda 18 lat
Jelic-Balta 29 lat
Wiktor Szywacz 20 lat
Michał Żyro 29 lat
Hubert Sobol 22 lata

to aż dziw bierze, że ten zespół wygląda tak dojrzale. Przecież u nas 10 gości na 16 co zagrało w tym meczu to dopiero zaczyna swoją przygodę z poważną piłką. A był jeszcze choćby obiecujący młody Starzyński na ławce (18 lat), Fazlagic (22 lata), czy Broda (21 lat). Przecież to jest jakiś pier*olony kosmos.

Ja nie wiem czy jakakolwiek drużyna ze szczebla centralnego się choćby zbliża do nas w ilości młodych chłopaków w zespole.
Dla mnie to jest szok jakie wymagania tu ludzie stawiają przed tą bandą młokosów i nie biorą poprawki na wiek tych chłopaków.

Owszem, będziemy w tym sezonie przegrywać. Owszem, bardzo prawdopodobne, że nie będziemy punktować tak dobrze jak obecnie. Jak uda nam się rundę zakończyć w okolicy miejsca barażowego to będzie dobrze, awans w pierwszym roku to byłby niebywały sukces!

.
Chwila chwila...

Młyński, Starzyński, Plewka, Gruszkowski, Biegański mimo młodego wieku mają już za sobą regularną grę w EKSTRAKLASIE więc teksty, że potrzebują przez dwie rundy okrzepnąć w pierwszej lidze to jakiś kosmos.

Wachowiak, Duda, Szywacz, Sobol też już poznali seniorskie granie wiadomo, że atletycznie nie mają szans ale to nie przepychaniem się mają być lepsi od przeciwnika.

Czym zatem? Ano techniką, mądrością i sprytem, wiedzą gdzie podać gdzie pobiec gdzie stanąć żeby nawet silniejszy przeciwnik mógł im skoczyć. Tego można się nauczyć w miesiąc czy dwa, ale i dwa lata może być mało. Wszystko zależy od nauczyciela i oczekiwań w klubie.

Podejście prezentowane przez Ciebie to droga którą kroczymy od przejęcia Wisły przez Trio i która doprowadziła nas do spadku i zadowolenia z wygranej po karnym przy grze w przewadze jednego zawodnika przez 60 minut i przewadze dwóch zawodników przez pół godziny. Na każdym poziomie rozgrywek z C klasą włącznie byłby to wstyd i powód do kajania się wszystkich, od trenera po ostatniego zawodnika. A u nas wszyscy się cieszą "najważniejsze 3 punkty, a reszta ? kto o tym będzie pamiętał". Z takim podejściem nie może być lepiej... a będzie gorzej.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 31.07.2022 o godz. 11:34.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 31.07.2022, 11:19
Tak. Od czasu kiedy przegrywali wygrane mecze. I to nie jeden raz. A te nowe gwiazdy, które wskazales po prostu się dostosowują do tego marazmu.
Nie wyłapałeś sarkazmu. Tamtej drużyny już nie ma. Wczoraj w pierwszym składzie mieliśmy trzech piłkarzy z poprzedniego sezonu (Colley, Młyński i Biegański, Wachowiak był tylko na papierze). Dodajmy - akurat tych trzech do których postawy nikt nie miał pretensji, może poza Młyńskim.

Ciągłość widzą tylko frustraci tacy jak Ty, to jest nowa drużyna budowana na zgliszczach "krakowskiej piłki" i próby ładnej gry słabymi piłkarzami.

s1mone napisał(a):Wyświetl post
Mnie to w Brzęczku nie zaskoczyło. Dlatego jak przechodził do nas w ekstraklasie wydawał się dobrym wyborem na strażaka. Czy on jest w stanie zbudować drużynę na awans?

Pewnie tak.

Czy jest w stanie zbudować ofensywny zespół, który będzie przyciągał swoją grą kibicom?

Moim zdaniem nie.

Przypominam, że cały czas oceniam możliwości trenera i tej drużyny na punktowanie na poziomie zbliżonym do strefy barażowej. Nie jestem do niego przekonany, kto byłby po takiej serii w ekstraklasie? Moim zdaniem nie powinien już u nas pracować. Skoro jednak dostał drugą szansę, to może dajmy mu spokojnie popracować przez jakiś czas?
Rozwieję Twoje wątpliwości: Brzęczek nie ma za zadanie zbudować pięknie grającej drużyny, tylko takiej która awansuje. Było wprost przekazane na konferencjach i wywiadach, nie raz. Nie stać nas raczej na zbudowanie takiej drużyny. To jest kryterium które sami sobie wymyśliliście.

Przyznam szczerze że spodziewałem się o wiele gorszej gry i punktowania na początku - to naturalne zważywszy na przebudowę i ograniczone zasoby.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 31.07.2022 o godz. 11:26.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Stary 31.07.2022, 11:22
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Nie wyłapałeś sarkazmu. Tamtej drużyny już nie ma. Wczoraj w pierwszym składzie mieliśmy trzech piłkarzy z poprzedniego sezonu (Colley, Młyński i Biegański, Wachowiak był tylko na papierze). Dodajmy - akurat tych trzech do których postawy nikt nie miał pretensji, może poza Młyńskim.

Ciągłość widzą tylko frustraci tacy jak Ty, to jest nowa drużyna budowana na zgliszczach "krakowskiej piłki" i próby ładnej gry słabymi piłkarzami.
Bredzisz. To jest ciąg dalszy bylejakości. Nie ma lidera tzn jest - nowy kapitan od 2 mc w klubie.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 31.07.2022, 11:27
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Chwila chwila...

Młyński, Starzyński, Plewka, Gruszkowski, Biegański mimo młodego wieku mają już za sobą regularną grę w EKSTRAKLASIE więc teksty, że potrzebują przez dwie rundy okrzepnąć w pierwszej lidze to jakiś kosmos.
Możesz mi wyjaśnić co rozumiesz przez regularną?

Młyński ile tych bramek nastrzelał w ekstraklasie? Ile miał asyst? Ile meczy z rzędu zagrał od deski do deski?
On w ekstraklasie nie grał regularnie, on dostawał pojedyncze szanse i zwykle zawodził.
Starzyński to samo.

Oni żeby poczuć się pewnie muszą zacząć robić liczby i grać regularnie co tydzień. Ekstraklasa to były na tą chwilę dla nich za wysokie progi.

Zachowując pewne proporcje nawet Paweł Brożek musiał w wieku 21 lat pójść do GKSu Katowice, żeby okrzepnąć, poczuć zaufanie trenera, zacząć regularnie grać i coś tam postrzelać (jego statystyki z GKSu nie są w żadnym stopniu powalające).

Gruszkowski jako jedyny grał regularnie i trzymał jako taki poziom tylko co z tego, skoro był częścią obrony drużyny, która się z hukiem zjeboliła z ekstraklasy i traciła sporo goli. Nie wspominając o tym, że jego początki w Wiśle były spowodowane przepisem o obowiązkowym młodzieżowcu. Plewka ostatnią dobrą serię meczy miał bodajże za Hyballi. Jemu również pomógł przepis.

Jeśli uważasz tych gości za ekstraklasowiczów pełną gębą to winszuję optymizmu. To nadal są młode chłopaki, pierwsza dwójka w Wiśle nigdy nie miała zaufania i pewnego placu, jak dostawała szansę w meczu to w kolejnym grzała ławę. Dwaj kolejni miewali dobre momenty, ale żaden z nich nie był w stanie ustabilizować formy na wysokim poziomie przez dłuższy czas. Obydwaj ostatnio leczyli kontuzje - co ty od nich wymagasz? Biegańskiego pomijam, bo co ma bramkarz do stylu gry drużyny w ofensywie?

Jeżeli ktokolwiek by chciał kupić od nas 1 z w/w to nie dlatego, że są tacy super, tylko dlatego, że mają potencjał na wejście na wyższy poziom.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 31.07.2022 o godz. 11:38.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 31.07.2022, 11:48
Bredzisz. To jest ciąg dalszy bylejakości. Nie ma lidera tzn jest - nowy kapitan od 2 mc w klubie.
Właśnie spotkałem Dudę i Łasickiego na mieście i mówię im ....a, czemu ....y przegrywacie wygrane mecze? Coś .......ili, że jeszcze meczu nie przegrali czy coś...

Bo to im mówię: a ....a z Radomiakiem? A z Rakowem?!

Coś zaczęli ściemniać o Garbarniach czy Pogoniach...

Nie wytrzymałem dostali po lisciu, naplulem śmieciom w twarz. . Mentalne zera.

PS: dzięki za przypomnienie czemu tu nie warto wchodzić
Ddf
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 31.07.2022, 11:49
Żeby robić liczby to ktoś musi liczb oczekiwać. Wczoraj 30 minut grali 11/9 i jakie liczby zrobili? 0. Czy ktoś ma o to pretensje? Nikt. Więc się zdecyduj, jeżeli liczby mają decydować o pewności to przy obecnym podejściu za 10 lat dalej nie będą się czuli pewnie.

Biegański grał więcej niż Kieszek. Plewka i Starzyński już dwa lata temu mieli poziom pozwalający grać w ekstraklasie. To że złapali kontuzje cofa ich do poziomu juniora?

Ktoś kto zagrał parę meczów w Ekstraklasie na 1 ligę powinien wychodzić na luziku pewny siebie bo w piłce nie chodzi o walkę wręcz i rąbanie się po kościach. Tylko jeden warunek musi być spełniony, koledzy z drużyny muszą wiedzieć jak grać jak ze sobą współpracować jak sobie pomagać jak sobie ułatwiać. Tego wszystkiego ma ich nauczyć trener zgodnie z własną wizją. Jeżeli trener nie wie czego chce od drużyny i liczy tylko na to co sami piłkarze wymyślą na poczekaniu to gra wygląda tak jak wczoraj nawet przy przewadze dwóch zawodników.

W takiej sytuacji są dwa wnioski.

- Po co trener który niczego nie uczy.
- Czas z takim trenerem niczego nie zmieni.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Stary 31.07.2022, 11:51
Właśnie spotkałem Dudę i Łasickiego na mieście i mówię im ....a, czemu ....y przegrywacie wygrane mecze? Coś .......ili, że jeszcze meczu nie przegrali czy coś...

Bo to im mówię: a ....a z Radomiakiem? A z Rakowem?!

Coś zaczęli ściemniać o Garbarniach czy Pogoniach...

Nie wytrzymałem dostali po lisciu, naplulem śmieciom w twarz. . Mentalne zera.

PS: dzięki za przypomnienie czemu tu nie warto wchodzić
O Arkę trzeba było zapytać.
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 31.07.2022, 11:56
Jeśli punktowanie się utrzyma to wolę tak grającą drużynę z całą masą młodych Polaków niż prawie samych obcokrajowców lepiej operujących piłką.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów