The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.07.2022, 12:19
maxx304 napisał(a):Wyświetl post
Mecz straszny. Wynik niewiele zmienia, oczy krwawiły od tej kopaniny. Sędziowie to jakaś tragedia. Narzekałem na ekstraklasę, ale trzeba odszczekać, bo to co się działo w Rzeszowie to jakaś masakra. Tylu kopnięć, nadepnięć na Achillesa, chamskich wślizgów, to nie widziałem od momentu jak Korona spadła z ligi. Żeby rozjebać własnego kolegę z drużyny wślizgiem? Wyższy poziom abstrakcji. A czarni nie panują nad meczem, nie ogarniają VARu (dla nas w jednym momencie lepiej, bo Pereira sprokurowałby karnego). Ciężko będzie grać w piłkę.
Nie było w tej sytuacji karnego. To znaczy - idioci z gwizdkiem nie takie karne rzeźbili, ale tam było lekkie przytrzymanie i wywałka PO strzale. Bez jaj.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 23.07.2022, 12:55
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Nie ma to jak mówić "po jednym przegranym meczu oceniacie barany", a później za jeden mecz już wołac o przeprosiny dla Żyro i się cieszyć jak jest zajebiście. Póki co to nie wiemy z kim graliśmy. Bo to jakaś Resovia i się może okazać, że każdy w tym sezonie ich będzie lał.

Kursy z poczatku lipca na awans do eklapy:
Wisła 1,6
Sandecja 10
Resovia 20
Nie wiem jak wyglądała sytuacja tych ekip przed sezonem (osłabienia itp.), ale rok temu w koncowej tabeli dzieliło je trzy punkty a sandecja spokojnie się utrzymała.

Nas zweryfikują zespoły pokroju Arki, Termalici, Łęcznej czy Podbeskidzia. Czyli zespoły z aspiracjami do awansu, zespoły, które chwilę temu w ekstraklasie były, które też są faworytami do awansu u buków. Te mecze nam pokażą realnie w jakim miejscu jesteśmy. A jeśli chcemy awansować to właśnie te bezpośrednie starcia trzeba umieć wygrywać.
Teoretycznie. Zawsze jest tak, że mniej ważne jest te cztery-sześć meczów z bezpośrednimi rywalami, a ważniesjsze te pozostałe 30 spotkań z "dostarczycielami punktów". To na tłuczeniu frajerów buduje się punnkty.

No i warto podkreślić jedną rzecz. Piękny gol Żyro.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 23.07.2022, 12:57
Co się tyczy tego całego Kwietnia to nie w 46, nie w 59, ale już w 16 minucie powinien być wy.......ony z boiska.
Nie chcę przesadnie bronić naszych primadonn, ale to są jaja co się czasami oddupca. Jak taki topór wytrwał bez czerwa do końca meczu?
W każdym meczu jakiś jeden poje*bany będzie mieć takie zadanie?
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 23.07.2022, 13:29
Ci sędziowie to dramat, taki poziom sędziowania i pozwalania na wszystko jak w ekstraklasie 15 lat temu. Porażka.

Cytat:
Teoretycznie. Zawsze jest tak, że mniej ważne jest te cztery-sześć meczów z bezpośrednimi rywalami, a ważniesjsze te pozostałe 30 spotkań z "dostarczycielami punktów". To na tłuczeniu frajerów buduje się punnkty.
Punktowanie z tymi słabszymi to obowizek. Aczkolwiek punkt to punkt, nieważne na kim zdobyty. Zobaczymy jak się sytuacja ułoży, bo jeśli wszyscy beda gubic punkty na duza skale to wtedy jest opcja wpadek albo z tymi slabszymi albo niekoniecznie ogrywania tych mocniejszych.
Aczkolwiek bardziej chodziło mi o to, że te lepsze dużyny sprawdzą nas sportowo w meczach z nami. Zobaczymy jak wtedy będzie wyglądała nasza gra. Bo póki co męczyliśmy się z Sandecja i wygraliśmy z Resovią, która o ekstraklasie to może pomarzyć.

Trzeba sobie jakaś skalę obrać. Bo jarać się zwycięstwem z zespołem, który jest środkiem albo dołem 1 ligi, to trochę tak jakby w ekstraklasie wygrać z Miedzią i się cieszyć, że ma się zespół na puchary, który pyknie Lecha czy Raków.
Stąd własnie stierdzenie, że dzięki Arkom, Termalicom itp będziemy mogli jakoś określić swoją pozycję i moc.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 23.07.2022, 13:30
Też byłem nieco lekko zszokowany agresją interwencji we wczorajszym meczu. No ale jak się nie potrafi grać w piłkę, to trzeba tak maskować braki. Sędzia pozwalał moim zdaniem na zbyt dużo, parę razy achillesy zostały zdrowo oskrobane.

[26/42]
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 23.07.2022, 13:37
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem jak wyglądała sytuacja tych ekip przed sezonem (osłabienia itp.), ale rok temu w koncowej tabeli dzieliło je trzy punkty a sandecja spokojnie się utrzymała.
...
Niezależnie od tego co się stało w Sandecji i Resovii to zauważ, że doszło do dość dużej zmiany naszego składu z meczu na mecz.
Kod:
(31) Mikołaj Biegański                (31) Mikołaj Biegański
(25) Bartosz Jaroch                   (25) Bartosz Jaroch
(26) Igor Łasicki                     (26) Igor Łasicki
(4) Adi Mehremić                      (5) Joseph Colley
(2) Krystian Wachowiak                (2) Krystian Wachowiak
(14) Michał Żyro                      (11) Mateusz Młyński -> 77 (54) Piotr Starzyński
(22) Enis Fazlagić -> 61 V.Basha      (66) Vullnet Basha -> 69 (80) Patryk Plewka
(8) Ivan Jelić Balta                  (8) Ivan Jelić Balta
(41) Kacper Duda -> 74 M.Pereira      (41) Kacper Duda -> 77 (20) Konrad Gruszkowski
(54) Piotr Starzyński -> 61 M.Cissé   (70) Momo Cissé -> 46 (7) Michaël Pereira
(10) Luis Fernández                   (14) Michał Żyro -> 83 (53) Wiktor Szywacz
Cele Wisły na sezon (2022/23)
1. awansować
2. ... w marcu - to ekstremalnie trudne, ale warto spróbować
3. ... w kwietniu
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 23.07.2022, 13:50
W końcu Brzęczek coś zrobił, wywalił ze składu niedojdy z pierwszej kolejki, siłą rzeczy na szpicy zagrał ktoś inny niż Fernandez. I tak to powinno wyglądać. Cały czas szukanie optymalnego składu, nie czekanie aż teoretycznie lepszy czy pupilek złapie formę, cały czas kombinowanie na pozycjach, może któryś się wpasuje w inną pozycję niż oczekiwana.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 23.07.2022, 14:21
Pulpet napisał(a):Wyświetl post
Co się tyczy tego całego Kwietnia to nie w 46, nie w 59, ale już w 16 minucie powinien być wy.......ony z boiska.
Nie chcę przesadnie bronić naszych primadonn, ale to są jaja co się czasami oddupca. Jak taki topór wytrwał bez czerwa do końca meczu?
W każdym meczu jakiś jeden poje*bany będzie mieć takie zadanie?
W trzydziestej minucie już dawno powinien być pod prysznicem nawet przy łagodnym sędziowaniu - to fakt. Mam nadzieję że inni sędziowie nie będą pozwalali na takie "wyrównywanie szans" - nie umieją kompletnie grać w piłkę, to niech sobie chociaż lepszych piłkarzy pokopią po achillesach.

Jaroo1 - pierwsza jedenastka będzie się dopiero krystalizować, będą transfery, ktoś z formą podskoczy, ktoś spadnie, jest okienko zimowe. Zabawne są dwie rzeczy:
1) Najbardziej wulgarnie opluwani w internecie piłkarze (Żyro, Basha, Pereira) w tych dwóch meczach dali największą jakość.
2) Plewka który wg. menedżera jest za dobry na pierwszą ligę przegrał skład z Bashą i Baltą, a Gruszkowski którego chcielibyśmy sprzedać - z Jarochem. W obu przypadkach bezapelacyjnie moim zdaniem

Dobrze że jest realne pole manewru, a nie wybór między Kuvejliciem i Fazlagiciem albo Gruszkowskim i Szotem.

Ale to tylko dwa mecze. Przy czym ten z Arką też nie jest o wszystko
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.07.2022 o godz. 14:35.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 23.07.2022, 14:48
Wczorajszy mecz oglądałem do 73 minuty, kiedy to rypnął internet , więc końcówki nie oceniam ;P

Pierwsza połowa :
- dwie groźne główki Żyry, w obydwu przypadkach piłki minimalnie za wysokie i dlatego on to przerzucał nad bramką. Komentarz canal plus pisał, że zmarnował sytuację - bzdura. On i tak wiele zrobił, żeby sięgnąć tych wrzutek, a że były minimalnie za wysokie to nie był w stanie tych piłek skierować w dół, tylko uderzał górną częścią głowy. Nie winię go za żadną z tych akcji, on i tak wiele zrobił, żeby w ogóle dojść do tych piłek.
- fantastyczna bramka Żyry
- 2 groźne akcje Resovii, które wybronił nam Biegański. Pierwsza to strzał z dystansu i dobitka - nasi się dobrze zachowali, strzał byłby zablokowany, gdyby nie zsiatował naszego zawodnika. Nie można mieć pretensji do obrony. Bramkarz wykonał świetną pracę.
- druga akcja to to przypadkowe podanie co miało być strzałem. Colley był spóźniony z kryciem, przeciwnik przypadkiem wyszedł 1/1. Brawo Biegański. Colley się zrehabilitował wybijając piłkę z bramki. Na jego obronę jest też fakt, że został zaskoczony, bo przeciwnik ewidentnie strzelał.

Do przerwy generalnie było lekkie wskazanie na nas. Więcej graliśmy piłką, przeciwnik stosował proste środki i brutalnie faulował. Ten cały Kwiecień oprócz tego, że powinien wylecieć z czerwoną bardzo szybko to był ich najlepszy piłkarz. My mieliśmy problemy z przekazaniem piłki w ofensywną tercję boiska. Podanie obrońców do defensywnego pomocnika i ten nie miał z kim grać, więc wycofywał i tak w kółko. Przeciwnik presował i się smród robił. Jak już piłka przeszła za połowę boiska to bardzo często mieliśmy fajną akcję jak tylko minęliśmy pierwsze zasieki. Ewidentnie trener powinien zwrócić uwagę naszym, że za rzadko się pokazują do gry defensywnemu pomocnikowi.

Druga połowa poza pierwszą akcją Resovii całkowita kontrola.
Dwie nieuznane bramki, kolejne okazje, a Resovia siadła całkowicie.
Drugiej bramki już nie widziałem, ale to wisiało w powietrzu.

Oceny :
- Biegański perfekcyjny mecz, pokazał wszystkie swoje atuty
- Wachowiak, moim zdaniem bardzo dobry występ, widać naturalny ciąg do przodu, czego brakuje na drugim skrzydle. W defensywie musi mocniej pracować, ale to młody chłopak, wyrobi się.
- Colley, poza jedną zaplątajką gdzie prawie stracił piłkę oraz złym ustawieniem w akcji o której wspominałem był świetny, silny, szybki, technicznie bez zarzutu.
- Łasicki, w sumie to bezbłędny ale mniej widoczny niż Colley, rzadziej ratował nam skórę niż on. No i gol, którego nie widziałem
- Jaroch, w obronie dobry ale gra do przodu..... tragiczna. Nie wiem jak słaby musi być obecnie Gruszkowski, żeby dawać mu się wygryźć. Chyba, że to wizja Brzęczka, że skoro Wachowiak ofensywny, to drugi obrońca bardziej defensywny. Jeśli tak, to z powierzonych mu obowiązków defensywnych wywiązuje się OK.
- Basha, widać, że to gość z innej planety pod względem wizji gry, ale jeszcze nie jest w dobrej formie. Dobre zagrania przeplata słabszymi i jak na niego to mało odbiorów i skutecznej gry w defensywie. Przyzwoity mecz.
- Jelić Balta - nie przekonuje mnie. Potrafi czasem fajnie przytrzymać piłkę, dać się sfaulować, ale jest powolny zarówno w decyzjach jak i w nogach. Może się ogarnie?
- Momo CIsse - tragiczny, katastrofalny występ. Beznadziejny w obronie, w ataku niedokładny i chaotyczny. Dostał ciasteczko od Żyry na sam na sam to mu się piłka od korzenia odbiła prawie na róg. Na tą chwilę po prostu drewniany. Może się ogarnie jak dłużej pogra po kontuzji. Zasłużony zjazd do bazy.
- Michael Pereira - dwie klasy wyżej niż Cisse. Szkoda, że dostał w rękę przy nieuznanym golu.
- Młyński - prawdziwie binarny występ. Miał świetne przebłyski i głupie straty. Wszystko to wymieszał i podkreślił ładując bramkę na 2:0, niestety nieuznaną, bo strzał zacny.
- Kacper Duda - świetny mecz, jeden z najlepszych na boisku. Oj potrafi nieźle zamieszać z piłką przy nodze. Jak okrzepnie, poprawi decyzyjność to będzie TOP.
- Żyro - MVP. Klasa sama w sobie, czapki z głów, wyglądał jak prawdziwa dziewiątka, patrząc na mecz z Sandecją - to jest teraz jego pozycja. Był rewelacyjny!
Ostatnio edytowane przez s1mone : 23.07.2022 o godz. 14:55.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 23.07.2022, 15:05
Serio tą ujnie nazywacie meczem
I jeszcze jedni twierdzą ze gówno jest smaczniejsze od żygowin inni ze na odwrót- ktoś to ....a oglądał z własnej nie przymuszonej woli na trzeźwo i się jarał tym gownem
Ja pier dole przecież tego nie dało się oglądać i jeszcze nasz magik ławki trenerskiej razem z 2 magikiem od napastników robią zmianę przy SFG no ja pier dole
Podziwiam w poszukiwaniu pozytywów tej ujni
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 23.07.2022, 15:13
Cytat:
2) Plewka który wg. menedżera jest za dobry na pierwszą ligę przegrał skład z Bashą i Baltą, a Gruszkowski którego chcielibyśmy sprzedać - z Jarochem. W obu przypadkach bezapelacyjnie moim zdaniem
Znamienna rzecz w Wiśle - piłkarze prezentujący jakikolwiek poziom przychodzący do Wisły zawsze będą lepsi od tych którzy już w niej są - bo u na się nikt nie rozwija, wręcz się cofa.

I to też problem dla np Plewki i Gruszkowskiego. Nie robią progresu. No i co do walki o pozycję to akurat trafili na starszych od siebie i doświadczonych więc mają problem.
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 23.07.2022, 15:32
Cytat:
Mecz straszny. Wynik niewiele zmienia,
No dla mnie, jednak "trochę" zmienia. Mamy zdobywać punkty (moim zdaniem) i to jest na pierwszy miejscu (moim zdaniem).
Mecz lepszy od tego co przed rozpoczęciem prorokowali najwięksi optymiści. A, że nie był to poziom Ligii Mistrzów?, no, cóż, jeszcze nam "trochę" brakuje
Ręka w górę kto przed meczem wiedział, że w I lidze jest jakaś namiastka VARu!
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 23.07.2022, 17:31
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Ręka w górę kto przed meczem wiedział, że w I lidze jest jakaś namiastka VARu!
Przed meczem byłem pewny , że na każdym meczu I ligi jest. Po faulu Pereiry w polu karnym stwierdziłem , że jest ale nie na każdym meczu bo przecież takiego faulu nie da się przegapić. Po anulowaniu naszej bramki po zagraniu ręką stwierdziłem , że jednak jest na każdym meczu I ligi ale jest dość selektywny
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 23.07.2022, 18:44
Znamienna rzecz w Wiśle - piłkarze prezentujący jakikolwiek poziom przychodzący do Wisły zawsze będą lepsi od tych którzy już w niej są - bo u na się nikt nie rozwija, wręcz się cofa.

I to też problem dla np Plewki i Gruszkowskiego. Nie robią progresu. No i co do walki o pozycję to akurat trafili na starszych od siebie i doświadczonych więc mają problem.
A ja bym się po prostu wstrzymał z opinią póki się runda nie rozkręci i rywalizacja wejdzie na wyższy poziom. Zaraz Basha się rozkurszy, zaraz Jaroch będzie pauzował i młodzi wskoczą do składu.

Wczoraj akurat i Plewka i Gruszkowski mieli dobre wejścia. Widać ich podrażniona ambicje po tym jak siedzą na ławce

Taki kubeł zimnej wody na głowę jednego i drugiego
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 23.07.2022, 18:54
Przecież Brzęczek mówił, że Gruszkowski był szykowany do pierwszego składu tylko mu się kontuzja przyplątała. Wróci do pełnej sprawności, nadrobi braki treningowe i go trener będzie na niego stawiał.
Jaroch każdą piłkę przyjmuje z podbiciem. Nie wiem po co. Jak już piłkę sprowadzi na ziemię to ma przeciwnika na plecach i panikę w oczach. Do przodu też szału z jego strony w tych dwóch meczach nie było. Na dłuższą metę Gruszka wygra rywalizację
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 23.07.2022, 19:48
Gruszkowski po wejściu miał dwa sprinty ale biegł tak jakby miał 15 kilo nadwagi
wódka, parówki,chrzan i żarówki
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 23.07.2022, 21:03
Nie chciałem wywoływać kolejnej imby, ale dla mnie Jaroch wczoraj odstawał sporo i prawie każde jego wyjście do przodu to byłą strata.
Nie widać tego było, bo po drugiej stronie wszystko przebijał Momo.

Oczywiście, może jeszcze Jaroch odpali, ale dla mnie dwa wejścia Gruchy (choć nieskuteczne) powodowały dużo większe zagrożenie.

Biegański - dla mnie Man of the match. Bez niego nie wywieźlibyśmy punktu
Colley - przeplatał udane interwencje z bezmyślnymi
Łasicki - dużo spokojnie, niczym mi się nie naraził no i branka
Wachowiak - lepiej z przodu niż z tyłu, może na skrzydło zamiast Momo?
Jaroch - lepiej z tyłu jak z przodu, mało pożyteczny
Basha - fajnie, ale czasami też bezmyślnie - strata piłki w środku pola (chyba) na początku 2 połowy, gdy sennie czekał aż piłka doturla mu się do nogi
Jelic - niewidoczny
Cisse - co on w ogóle wczoraj robił?
Młyński - do zapomnienia
Duda - fajnie, błysnął kilkoma akcjami
Żyro - bramka ładna, ale bym się nie napalał. Chyba że zbuduje dobrą formę
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 24.07.2022, 00:30
Mnie osobiście buduje też skład jaki konczyl mecz. 6 graczy under 22. Brzęczek nie bał się im zostawić losów spotkania.
Plewka, Biegański, Gruszkowski, Wachowiak, Starzyński, Szywacz

Do tego 77 minut zagrał Duda i Młyński.

No nie mówmy że tak łatwo grać polska młodzieżą i punktować nawet w 1 lidze. Na pewno taniej niż wagonem obcokrajowców. A i łatwiej z taką drużyna się identyfikować kibicom

Nie wiem ilu piłkarzy z nami zostanie za te 2-3 lata ale to będzie nam.procentowac.

Oczywiście pod warunkiem że zrobimy w tym sezonie awans.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 24.07.2022 o godz. 00:33.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 24.07.2022, 01:04
Gruszkowski to ponoć już sobie wyobraża jak fajnie jego jaja o dupę jakiejś ładnej Włoszki będą klaskały a nie myśli o grze w pierwszej lidze.Może mu się jeszcze rozumowanie naprostuje ale wielkich nadziei bym sobie nie robił.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 24.07.2022, 07:00
Fajne trzy punkty ale to byla paskudna kopanina. A ten kretyn Kwiecien kiedys komus urwie noge.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 24.07.2022, 11:50
Oglądam sobie nagrany mecz na spokojnie. Przewaga Wisły nie ulega wątpliwości w pierwszej i drugiej połowie. Zupełnie inna kultura gry. Resovia mogła liczyć jedynie na przypadkowe przebitki, centrostrzał Kwietnia w środek bramki, próby dobitek.
Pomijam fakt że Wisła powinna grać w przewadze w pierwszej połowie, ale nie wiem czy nie powinno być też karnego przy pierwszej główce Żyro gdzie bezceremonialnoe dostał łokciem pod żebra od obrońcy. Przy drugiej piłka była zawieszona zbyt wysoko.

Szwankowało u nas czasem zrozumienie (co nie powinno dziwić na tym etapie). Bardzo dużo daje Duda, ale wejście Szywacza na zbliżonym poziomie. Była gra kombinacyjna, było kilka sam na sam - najlepszą sytuację miał Duda po wypuszczeniu w uliczkę przez Żyro, ale zamiast strzelać przekładał sobie na prawą.
Na spokojnie - Wachowiak nie zagrał tak złego meczu w obronie jak mi się początkowo wydawało.

Widać że zespół się zgrywa a jedenastka powoli krystalizuje. Przyda się kilka wzmocnień, zobaczymy co się klubowi uda. Na pewno wejście Colleya uspokoiło grę w obronie, dużo czyścił, chyba tylko dwa błędy popełnił.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.07.2022 o godz. 11:53.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 24.07.2022, 12:46
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Gruszkowski to ponoć już sobie wyobraża jak fajnie jego jaja o dupę jakiejś ładnej Włoszki będą klaskały a nie myśli o grze w pierwszej lidze.Może mu się jeszcze rozumowanie naprostuje ale wielkich nadziei bym sobie nie robił.
Gruszkowski to niech najpierw spojrzy na siebie, bo poza swoją ponadprzeciętną wydolnością jest technicznym drewnem, które przepadnie w lidze, która o wiele bardziej bazuje na technice niż Ekstraklasa, nie mówiąc o pierwszoligowej rąbance.

[26/42]
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 24.07.2022, 14:42
Wy mówicie, że dwa mecze nic nie pokazały, otóż pokazały, że:

- sandecja to niewyobrażalne DRWALE
- resovia - KELNERZY z jednym rzeźnikiem Kwietniem

i tylko dlatego zagraliśmy na zero z tyłu.

W eklapie przy babolach Mehremica i sytuacjach w Rzeszowie mielibyśmy juz z tyłu piątkę.

Tylko i wyłącznie SŁABOŚĆ rywala plus bdb interwencje Biegańskiego uchroniły nas przed katastrofa.

Co do piątkowego meczu to ciężko cokolwiek napisać, gdyż z perspektywy sektora gości i płaskiego widoku zasłonionego po części balonem trudno ocenić co się działo.

Niemniej jednak z tych gorszych rzeczy to zauważyłem podanie do tyłu Bashy ze strata i takie kulawe wybicie Colleya pod nogi przeciwnika, chwilę później Colley wybił piłkę zmierzająca do bramki.

Nie wiem czy Colley jest takim "bogiem" za jakiego go mamy skoro nawet z kelnerami przydarzyły mu się kiepskie zagrania. Oczywiście wybrania go powrót po kontuzji, no nic zobaczymy, jeśli nie zostanie sprzedany to mam nadzieję, że będzie mocnym punktem.

Oczy krwawią jak czytam o Żiru Chłopak strzelił bramkę i maił pare zagrań, więc na krytykę akurat nie zasłużył, ale po tym co pokazał z drwalami sądeckimi to nie wyobrażam sobie, aby był solidnym punktem zespołu.

Anyway napastnik jak nie dwóch wciąż pilnie potrzebni (o lewej obronie i środku pomocy nie zapominam).

Zwycięstwo niezmiernie cieszy, teraz musimy zrobić kolejny progres i zagrać jeszcze lepiej z Arką, gdyż teoretycznie z nimi powinno być znacznie ciężej niż w poprzednich dwóch kolejkach z drwalami i kelnerami.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 24.07.2022 o godz. 14:44.

Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 24.07.2022, 18:35
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Przed meczem byłem pewny , że na każdym meczu I ligi jest. Po faulu Pereiry w polu karnym stwierdziłem , że jest ale nie na każdym meczu bo przecież takiego faulu nie da się przegapić. Po anulowaniu naszej bramki po zagraniu ręką stwierdziłem , że jednak jest na każdym meczu I ligi ale jest dość selektywny
znasz przepisy ? nie było żadnego faulu, bo piłka była poza boiskiem, sedzia nie miał prawa gwizdnąć karnego, więc nie było co sprawdzać
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 24.07.2022, 19:32
Serio piszesz? Bo nie chce mi się sprawdzać tego. A taki przepis wygląda mi na trochę z dupy, bo co jak piłka jest poza boiskiem to ktoś może komuś zjebac z dyni i nie będzie sprawdzane? Dziwne by to było.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 24.07.2022, 19:34
Może dać ewentualnie kartke, ale karnego nie mógł zagwizdać
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 24.07.2022, 19:48
No nawet tak na zdrowy rozum to karny jest przecież rekompensatą za utratę szansy na strzelenie bramki, a jaka to niby jest strata, gdy piłka
jest poza polem gry?
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 24.07.2022, 20:23
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Serio piszesz? Bo nie chce mi się sprawdzać tego. A taki przepis wygląda mi na trochę z dupy, bo co jak piłka jest poza boiskiem to ktoś może komuś zjebac z dyni i nie będzie sprawdzane? Dziwne by to było.
Sprawdzane może być (np. żeby dać czerwoną kartkę), ale nie na karnego.

Jeśli piłka wyjdzie całym obwodem za linię, jest już poza grą. Gra jest wznawiana wg tego, co się stało przed tym wyjściem.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 24.07.2022, 20:40
To nie jest chyba żaden przepis, po prostu sędziowie podchodzą po ludzku do takich sytuacji.

Jeśli faul jest delikatny, wynikły z przypadku to puszczają grę.

Jeśli premedytacja to jest inna decyzja, z tego co pamiętam Borubar w zeszłym sezonie walnął przeciwnika i wyłapał czerwoną kartkę, co skutowało rzutem karnym (poprawcie mnie jeśli się mylę)
Ostatnio edytowane przez s1mone : 24.07.2022 o godz. 20:43.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 24.07.2022, 20:55
s1mone napisał(a):Wyświetl post
To nie jest chyba żaden przepis, po prostu sędziowie podchodzą po ludzku do takich sytuacji.
To jest przepis, a właściwie dwa przepisy.

Przepisy gry w piłkę nożną 2021/22 napisał(a):
Piłka jest poza grą, gdy:
• całym obwodem przekroczyła linię bramkową lub linię boczną, zarówno po ziemi lub w powietrzu (...)
Cytat:
Wznowienie gry z tytułu gry niedozwolonej i niewłaściwego postępowania.

Jeżeli piłka jest poza grą, wznawia się ją zgodnie z poprzedzającą incydent decyzją.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów