The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.05.2022, 12:51
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Dobra, teraz emocje może już u niektórych opadają, to jedna uwaga dlaczego Brzęczek + Brożek to jedyna realna opcja:
mamy połowę maja, pierwsza liga zaczyna się w lipcu. W tym czasie trzeba skompletować nowy budżet, porozmawiać ze sponsorami i dłużnikami, zbudować niemal od zera drużynę na pierwszą ligę, zrobić jeszcze jakiś obóz i sparingi.
I gramy.
O ile rozumiem argumentację w zakresie Brzęczka, to nie mam zielonego pojęcia jak miałaby się ona przekładać na Brożka, który pracę zaczął lekko ponad tydzień temu i nie ma w niej żadnego doświadczenia, więc ani nie ma tu elementu ciągłości pracy i znajomości realiów, ani elementu wiedzy gotowej do natychmiastowego użycia.

Inaczej rzecz ujmując - pod względem naszych potrzeb na tu i teraz, a zwłaszcza tego, że musimy natychmiast rozpocząć prace nad przeformułowaniem wszystkiego i zbudowaniem nowej drużyny według nowych potrzeb, Brożek nie spełnia żadnego z kryteriów merytorycznych (innego niż "Wiślackie DNA") i nawet najzwyklejszy scout wyciągnięty z głębokiego zaplecza jakiegoś przeciętnego I ligowego klubu z rocznym stażem pracy na tu i teraz bardziej odpowiada naszym potrzebom. Taka jest brutalna, pragmatyczna prawda.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby Brożek "przyuczał" się do zawodu i pomagał tak jak umie przez cały czas, ale nie jeśli miałoby to odbywać się kosztem zatrudnienia kogoś, kto ma jakiekolwiek potrzebne kwalifikacje. Nie powielajmy błędów, które doprowadziły nas do miejsca, w którym teraz jesteśmy...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 18.05.2022, 12:57
Ja myślałem, że oni tego Brożka wzięli dla PR i w umowie wpisali zwrot za benzynę i pięć stów za raport, jeśli obserwację zlecą, a zlecać mu nic nie będą, a tu nagle Bałaziński wczoraj mówi, że Brożek będzie nam skład budował.

A to co będzie w takim razie robił Głowacki, szef scautów?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
pi0tr3k94
Member

Od: 02.2019

Stary 18.05.2022, 13:14
Jak to co, nadzorował pracę Brożka, jak na szefa przystało.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 18.05.2022, 13:30
Ludzie, oni chcieli - z całym szacunkiem dla Pana Andrzeja Iwana (bo przykro mi słuchać go, mającego świadomość swojej choroby, jednoczesnie nie umiejącego wygrać z nałogiem przez co sam siebie nie szanuje) - zatrudnić jako skauta, no bo to przecież legenda klubu, a Wisła to dobry przytułek dla ludzi z problemami.

Jak jesteś legendą to znaczy, że masz papiery na wszystko!!!
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 18.05.2022, 13:47
Na cholerę dywagacje o trenerze, sprawa została już postawiona jasno. Brzęczek chce zostać, zarząd chce go zatrzymać.

Także witamy w nowym sezonie "Skazani na rodzinę"
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 18.05.2022, 15:08
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Brzęczek sam odejdzie. Zobaczycie, że nawet jak będzie źle i będą go chcieli zwolnić to honorową zrobią tak, że sam Wuja poda się do dymisji.
Wystarczy, że po pierwszym wygranym meczu w I lidze (a może po bramce z Wartą) Kuba podbiegnie do Kmiecika z cieszynką
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.05.2022, 15:23
pi0tr3k94 napisał(a):Wyświetl post
Jak to co, nadzorował pracę Brożka, jak na szefa przystało.
Na miejscu Pawła Brożka wysłałbym do pracy Piotra Brożka, odpalił mu połowę z tej umowy z klubem, a sam rozwalił się na kanapie z drineczkiem.

Głowacki parę lat ich już nie widział, pewnie by się nie połapał.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 18.05.2022, 15:23
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Jasne ...
Frydrych jest jedynym któremu zależało w każdym meczu. To że na koniec powiedział w mediach prawdę o rozmijaniu się fantazji zarządu z realiami tylko dobrze o nim świadczy.
Frydrych choć ciągnął nas cały sezon to nie był pierwszy mecz w którym dał też ciała. On i Colley przeplatali bardzo dobre spotkania - fatalnymi. Zresztą podobnie jak Sadlok.

Jego wypowiedź po meczu wg mnie była nadinterpretowana. Więcej w tym było pretensji do samego zespołu i do siebie, niż do zarządu.

W końcu koniec końców skoro w jednym meczu wygrywali z Legią lub prawie wygrali z przyszłym mistrzem Polski to może problemy były wielowymiarowe?
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 18.05.2022, 15:42
Nikt tutaj chyba nie napisał, ale Brzęczek jednej rzeczy nie zawalił, tzn nie przegrał w derbach, utrzymaliśmy status PANY - to chyba jedyny plus.

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.05.2022, 15:50
No i udowodniliśmy, że jesteśmy starsi.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 18.05.2022, 15:54
Bawienie się w pierwszeństwo to już nie rola Brzęczka, dyskusja o dokonaniach Brzęczka.

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.05.2022, 16:02
Masz rację.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 18.05.2022, 18:34
krysztal napisał(a):Wyświetl post
....a non stop te same nazwiska.A może kogoś nie oczywistego?Pierwszą ligę właśnie zgwałciła Miedż z Łobodzińskim na ławce trenerskiej.Wartę z gówna wyciągnął Szulczek. A u nas ciągle Marzec,Ojrzyński albo inne Urbany.
A wszystko i tak zależy od tego czy Brzęczkowi się już znudziło czy jeszcze nie.Z jego wypowiedzi po meczu w Radomiu entuzjazm nie słychać
Za dużo oczekujesz od ludzi którzy: a) nie oglądają eklapy i Iszej ligi b) nie znają trenerów c) tych których nie znają nazywają wuefistami. Dlatego będą się pojawiły persony typu Moskal, Sobolewski, Ojrzyński, a polski światek trenerski ma trochę ciekawych nazwisk.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Stary 18.05.2022, 18:45
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Z całym szacunkiem, ale wychodzi, że Ty się mało interesujesz. Pseudo ekspertów którzy byli zaskoczeni entą porażką z rzędu czy spadkiem Wisły z ligi w tym sezonie. Nasi piłkarze biorą pieniądze za granie w ekstraklasie ale to nie sprawia, że mają pojęcie o tym co robią.

Ty patrzysz na te zespoły z pozycji Wielkiej Wisły, która jest wielką marką i postrachem nie to co jakieś tam Zagłębie. Takie czasy są już przeszłością i już nie wrócą.

Wisła w dzisiejszym sportowym kształcie plasuje się gdzieś między Polkowicami a maks Skrą Częstochowa.

Ten spadek powinien się wydarzyć już w poprzednim sezonie.

Niestety podobne podejście do Was ma trio, które wierzy w jakieś mityczne umiejętności tej zbieraniny kopaczy i szuka jakichś magicznych sposobów by zaskoczyli. I to będzie kolejny gwóźdź do trumny naszego zespołu.

Bo prawda jest smutna zebraliśmy legendarnie beznadziejnych piłkarzy dodaliśmy do tego dennego trenera i otoczyliśmy to atmosferą całowania się po chujach i opowieściami o legendach i DNA Krakowskiej piłki.

Wisła Kraków piłkarsko dziś jest daleko za Zagłębiem Lublin czy nawet Termalicą.

Jeśli znasz się na piłce i potrafisz realnie ocenić to co się dzieje na boisku przez cały sezon to Wisła ma najgorszą piłkarsko kadrę w ekstraklasie.
Takiego steku bzdur to dawno nie czytałem. Lanie wody poziom najwyższy, zero konkretów. Może umówimy się na rozmowę i podyskutujemy o poszczególnych meczach i kadrach danego zespołu? Jestem bardzo ciekawy twojej zerowej wiedzy .
Do tego mocno zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Wielokrotnie pisałem że mamy skład słaby/bardzo słaby(a przed sezonem dawałem nam miejsca 10-13), ale w tej lidze są zespoły które mają składy personalnie TRAGICZNE(absolutnie). Nie mają pieniędzy, sprowadzają szrot(o takim Hugim to taka Warta mogła pomarzyć, a u nas ławeczka), mają natomiast pomysł i zazwyczaj fachowca u steru. Nie chcę mi się twoich wypocin komentować, bo to fantastyka niezbyt wysokich lotów .

"Jeśli znasz się na piłce i potrafisz realnie ocenić to co się dzieje na boisku przez cały sezon to Wisła ma najgorszą piłkarsko kadrę w ekstraklasie." - i to potwierdza że rozmawia z TOTALNYM dyletantem. Eklapa to pewnie u Ciebie kilka meczów w sezonie.

P.S - Ja patrzę na innych z pozycji wielkiej Wisły Nienormalny.
Odpowiedz cytując
Smyrgu
Blood Brothers

Od: 11.2002

Stary 18.05.2022, 21:05
Brzęczek miał obowiązek, w tym składzie i w tym momencie w którym przejął drużyne,utrzymać Wisle Kraków w ekstraklasie...Złożenie dymisji po sezonie powinno być oczywiste...pewne rzeczy się nabywa a pewne dziedziczy...tyle w temacie
BRUCE SPRINGSTEEN & THE E-STREET BAND

"This music is forever for me. It's the stage thing, that rush moment that you live for. It never lasts, but that's what you live for."
--Bruce Springsteen
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.05.2022, 21:32
Z każdym kolejnym dniem dociera do mnie, co się stało i może zaciera mi się w głowie sytuacja z końca kadencji Guli, a może nabieram potrzebnego dystansu, ale oceniam pracę Brzęczka bardziej krytycznie. Doceniam, że podał drużynie tlen i że przejął ją w sytuacji naprawdę trudnej. Nie umiem ocenić, czy inny by tę ligę uratował. Przy kilku fartownych punktach więcej może i by uratował, choć może nie wynikałoby to z walorów czy pracy. Ale na koniec dnia dzielenie włosa na czworo musi skończyć się konstatacją, że nie uratował ligi, a to było jego celem.

Jeśli jednak dobrze życzy się Wiśle, to trzeba myśleć praktycznie. A praktyczny wniosek jest taki, że w tym układzie właścicielskim (a na zmianę się nie zanosi, a przynajmniej nie na taką, która eliminowałaby z układu Błaszczykowskiego) Brzęczek jest choćby i powiewem profesjonalizmu ze stabilną pozycją. Żeby w ogóle można było rozliczać czyjeś transfery albo sposób prowadzenia drużyny, musi on mieć autonomię działania w ramach powierzonych kompetencji. Obawiam się, że każdy inny trener/menedżer takiej autonomii w dłuższym czasie mieć nie będzie.

To pisząc, chciałbym przesunięcia Brzęczka na dyrektora sportowego/wiceprezesa od spraw sportowych i innego trenera. Brzęczek jest, jaki jest, dyrektorem sportowym nigdy nie był, ale lepszy taki niż żaden. Nie skończyłoby się jak z Pasiecznym, a może dobrałby sobie ludzi do pracy, którzy by się na czymś znali.
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 18.05.2022, 21:37
Muszę się zgodzić. Może i lepiej poukładał (przynajmniej w niektórych meczach) zespół od Guli, ale został tu zatrudniony z jednego powodu - aby utrzymać klub. Zadanie nie zostało wykonane. Równie dobrze Gula mógł zostać, zamiast płacić dwóm trenerom na raz.

Problem w tym, że zastępcy nie mamy i szybko mieć nie będziemy, bo nikt sensowny nie przyjdzie do klubu, gdzie rządzą układy rodzinne i towarzyskie. To jest sedno naszego problemu. Brzęczek będzie nas trenować przynajmniej do czasu, gdy pożegnamy się z nadziejami na awans do ekstraklasy.
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 18.05.2022, 21:40
To jest dobry czas aby rozgonić te układy rodzinne i towarzyskie.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 18.05.2022, 21:41
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Takiego steku bzdur to dawno nie czytałem. Lanie wody poziom najwyższy, zero konkretów. Może umówimy się na rozmowę i podyskutujemy o poszczególnych meczach i kadrach danego zespołu? Jestem bardzo ciekawy twojej zerowej wiedzy .
Do tego mocno zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Wielokrotnie pisałem że mamy skład słaby/bardzo słaby(a przed sezonem dawałem nam miejsca 10-13), ale w tej lidze są zespoły które mają składy personalnie TRAGICZNE(absolutnie). Nie mają pieniędzy, sprowadzają szrot(o takim Hugim to taka Warta mogła pomarzyć, a u nas ławeczka), mają natomiast pomysł i zazwyczaj fachowca u steru. Nie chcę mi się twoich wypocin komentować, bo to fantastyka niezbyt wysokich lotów .

"Jeśli znasz się na piłce i potrafisz realnie ocenić to co się dzieje na boisku przez cały sezon to Wisła ma najgorszą piłkarsko kadrę w ekstraklasie." - i to potwierdza że rozmawia z TOTALNYM dyletantem. Eklapa to pewnie u Ciebie kilka meczów w sezonie.

Czyli dajesz do zrozumienia, że zwolenie Guli na podstawie tragicznych występów (gorszych od tych w Radomiu) było błędem? Czy błędem było zastąpienie go Brzęczkiem?

Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 18.05.2022, 21:58
czaro napisał(a):Wyświetl post
To pisząc, chciałbym przesunięcia Brzęczka na dyrektora sportowego/wiceprezesa od spraw sportowych i innego trenera.
Az strach pomyslec ilu braci, kuzynow i wujkow ma jeszcze Blaszczykowski
Ostatnio edytowane przez RAF : 18.05.2022 o godz. 22:32.
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 18.05.2022, 22:32
Cytat:
Czyli dajesz do zrozumienia, że zwolenie Guli na podstawie tragicznych występów (gorszych od tych w Radomiu) było błędem? Czy błędem było zastąpienie go Brzęczkiem?
Albo błędem było zatrudnianie Guli i Pasiecznego oraz Brzęczka, który jednak nie uratował Wisły - wtedy powinien stracić posadę Dawid - bo to on odpowiada jako prezes za spadek, bo zatrudniał złych ludzi.

Albo zakładamy, że Pasieczny i Gula oszukali Dawida, dał się im nabrać, ze są fachowcami - więc w sumie też powinien stracić posadę, i Brzęczek też powinien polecieć za brak utrzymania, blamaż w PP i 1 na 13. Brzęczek tu przyszedł po coś i na prawdę udało mu się wiele, bo odpaść z 4 ligowcem z PP i wygrać 1 na 13 meczów to już jest sztuka w .....

Ale u nas nic się nie stało, tzn no jest spadek ale na pewno nie jest to wina Brzęczka i Dawida, Kuby też nie. To się samo zrobiło i nie będziemy nikogo zwalniać.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 18.05.2022, 22:34
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post

Bardzo poprawiłeś mi humor naprawdę Panie szanowny ekspercie piłkarski świetnie oceniający potencjał wszelakich piłkarzy. Jeśli będę miał ochotę posłuchać kabaretu o piłkarzach bez poparcia w faktach to bardzo chętnie będę do Ciebie uderzał

Dokładnie dlatego Warta Poznań marząca o tak wspaniałych piłkarzach jak ma Wisła sprowadzająca szrot nie mający podejścia do tych wspaniałych piłkarzy ma znacznie lepsze wyniki od nas. Nawet w sezonie gdzie zaliczyli zjazd i kryzys. Każdy ekspert to wie do tego potwierdzają to wyniki w ostatnich 2 sezonach

Dziwnym trafem jako jedyny chyba na tym forum wiedziałem, że po meczu ze Śląskiem praktycznie szans na utrzymanie już nie było.

Ze strony licznych ekspertów piłkarskich było śmiechu co niemiara na tym forum

Ale to tylko świadczy o tym, że zupełnie nie znam się na piłce przecież Zagłębie spokojnie przegra wszystkie mecze do końca, a my z tak cudowną kadrą pykniemy Wisłę Płock (która już o nic nie gra) i Radomiaka . Każdy ekspert czytający sport na wp.pl to wie!

Inne kluby z dna tabeli sprowadzają szrot najczęściej płacąc im pensje szrotu, My sprowadzamy jeszcze gorszy szrot płacąc im jak za walkę o puchary Rzeczywiście świetnie to o nas świadczy.

Tak patrzysz przez pryzmat sympatii klubowych i wydaje Ci się, że jak ktoś gra w Zagłębiu czy Warcie to musi być słabszy od Wisły.

Piłkarz który gra średnie/dobre 20/45 minut a potem tragiczne 70/45 jest gorszy piłkarsko od piłkarza który zagra na średnio lub trochę gorzej niż średnio przez 70/90 minut.

Ale wiem ja jestem dyletantem, takie fakty jak tabela ekstraklasy można spokojnie pominąć
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 18.05.2022, 22:45
A nie sądzisz, że np dobre wyniki z Lechią, Lechem tzn remisy z czołowymi klubami, dobry mecz z Górnikiem albo 2:0 z Radomiakiem do pewnego momentu, wskazują, ze ci piłkarze nie tyle co nie mają umiejętności, a po prostu nie mają charakteru i odpowiedniego mentalu?

Przecież każdy wie, że oni potrafią, a po prostu się spalają, nie podejmują walki. Skoro umieli zjebać z takim Radomiakiem z 2:0 na 2:4, stracić w drugiej połowie wszystkie 4 bramki, to jednak o czymś świadczy.

CI ludzie są mierni ale mogli dać radę, tylko, że przede wszystkim ich głowa zawodzi, a patrząc na burdel jaki jest w klubie tym bardziej im to psychiki nie buduje, wręcz dokłada kolejną cegiełkę do złych wyników.

Mental i tylko mental, przewinęło się przez 3 lata przez ten klub wielu kopaczy, ba, nawet wielu trenerów. W każdym momencie zawodziłą psychika. Najlepszy piłkarz w Wiśle to taki, który przyjdzie, nie wie jeszcze jak ten klub funkcjonuje - wtedy gra dobrze, ale jak się dowie jakie to bagno to staje się cieniutki - Żukov, Frydrych itp itd Niby piłkarze, którymi się z początku zachwycaliśmy. Założyłbym się, że tak samo loty obniżą Poletanovic, Gio, Fernandez itp czyli ci, którzy teraz to ciągnęli i byli chwaleni.

Myślę, że to normalna reakcja na pracę w firmie gdzie samemu się jest za wszystko odpowiedzialnym, szefostwo zawsze umywa ręce, są układy rodzinne, z tego zawsze jakieś kwasy wychodzą, a jak przychodzi co do czego to nie ma komu wziąć odpowiedzialności za wyniki i chowa się do nory.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 20.05.2022, 17:41
Jerzy Brzęczek przed meczem Wisła vs Warta:

Cytat:
Przyszedłem do Wisły z celem utrzymania tej drużyny i nie został on spełniony. Biorę za to odpowiedzialność. Decyzję czy dalej będę trenerem Wisły muszą podjąć władze klubu i właściciele. Jestem ze swoim sztabem do dyspozycji. Wstępnie rozmawialiśmy, choć wszyscy zdają sobie sprawę, że jest wiele rzeczy, które w tych ostatnich dniach się wydarzyły, które trzeba przygotować na najbliższy sezon. Jest pierwsza wola naszej współpracy, ale nie ma jeszcze ostatecznej decyzji
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 20.05.2022, 17:48
- Zarząd, a razem z nim Rada Nadzorcza muszą pochylić się nad tym problemem.
- Co ty, wujek. Weź się, wujek, nie wygłupiaj.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 21.05.2022, 18:10
zwolnijcie tego trenerskiego matoła , błagam !
wódka, parówki,chrzan i żarówki
Odpowiedz cytując
alexx6
Senior Member

Stary 21.05.2022, 18:12
co trzeba zrobic zeby tego pajace wy.......ić ze stanowiska
Odpowiedz cytując
Enigmovsky
Member

Od: 04.2018

Stary 21.05.2022, 18:14
Brzęczek s.......i Wisłe tak jak Raków do trzeciej ligi
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 21.05.2022, 18:19
Od.......cie się od Pana Brzęczka, sami byście nie wygrali nawet 1 na 14 meczów
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Stary 21.05.2022, 18:24
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Tak patrzysz przez pryzmat sympatii klubowych i wydaje Ci się, że jak ktoś gra w Zagłębiu czy Warcie to musi być słabszy od Wisły.
To potwierdza że masz coś poważnie nie tak z głową, bo napisałem coś odwrotnego . Reszty bzdur nie komentuję. Jesteś odklejony i tylko zabierasz czas.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów