The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.05.2022, 18:54
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Colley , Poletanovic, Ferdnandez - odchodzą na 100 % .
Poletanovic to gość do grania w zespole z górnej połówki tabeli Ekstraklasy. Widać było od razu że facet jest piłkarzem innej klasy niż pozostali, więc na pewno odejdzie. Citaiszwili podobnie, ale o jego odejściu było wiadomo wcześniej. Był obserwowany przez Lucescu i zostanie dołączony do pierwszej kadry Dynama. Ogólnie to jak zostanie to wyłącznie szrot który przyczynił się do spadku. Tu trzeba budować na nowo(kilkunastu piłkarzy) i modlić się że tego typu kopacze coś zapewnią, czyli utrzymanie w Iszej lidze, a w dłuższej może te baraże. Skład raczej na 99% nie będzie taki który pozwoli walczyć z zespołami które są budowane od jakiegoś czasu, mają $ i mają chrapkę na awans.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 18.05.2022, 21:12
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
są też turnieje bezdomnych, mysle ze beda jeszcze tansi niz bezrobotni

nawet fajny film widziałem o tym z dobrą rolą Dorocińskiego
https://www.filmweb.pl/film/Boisko+b...ch-2008-395980
Bezdomni i bezrobotni + młodzi zdolni z 2. ligi + perełki z Korei Północnej i będzie żarło.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 18.05.2022, 21:21
czaro napisał(a):Wyświetl post
Kiedyś były takie turnieje bezbrobotnych piłkarzy, z których Bednarz ściągał szrot do Wisły. Może my moglibyśmy być drużyną turniejową i ogrywać ich w 1. lidze?
Obawiam się , że na takim turnieju to połowa piłkarzy bezrobotnych to byli by nas gladiatorzy z obecnego sezonu więc bez sensu taki turniej zresztą i tak nie będzie nas stać na nich
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
zibi7
Senior Member

Od: 01.2013

Stary 18.05.2022, 21:32
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Poletanovic to gość do grania w zespole z górnej połówki tabeli Ekstraklasy. Widać było od razu że facet jest piłkarzem innej klasy niż pozostali, więc na pewno odejdzie.
Już nie odlatujcie z tym Poletanoviciem, bo czytając was można odnieść wrażenie że to jakiś serbski De Bryune. Poletanović ma jedną dużą wadę - kiepską motorykę, na poziomie późnego Bashy. Dlatego został odpalony z Rakowa i dlatego żaden klub z czołówki go nie weźmie. Jest zawodnikiem wybrakowanym.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 18.05.2022, 21:43
Z czołówki nie, ale 5-8 spokojnie.

Odpowiedz cytując
maro500
Junior Member

Stary 18.05.2022, 22:52
Poletanović moim zdaniem nie zostanie - bo sam będzie parł do transferu. Piszecie o braciach Mak, o Drzazdze - tyle że to są na chwilę obecną zawodnicy typowo pierwszoligowi poziomem, do tego szklani. Inna sprawa, że w 1 lidze wystarczy konsekwentny trener - i dzięki temu całkiem słabe personalnie Skra Częstochowa czy Puszcza Niepołomice się tam spokojnie utrzymały mimo braków czysto piłkarskich (w Puszczy grać w piłkę umie tylko czterech piłkarzy, reszta jest do odbierania piłek, posyłania dalekich piłek i biegania zgodnie z zaleceniami trenera). No i można się zgodzić, że nasi młodzi zawodnicy często w Ekstraklasie wyglądali słabo. Im ten spadek mimo wszystko może pomóc w rozwoju
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.05.2022, 11:05
Powiem tak, niektórzy oceniają naszych piłkarzy zbyt surowo, albo za bardzo cenią poziom 1 ligi.

Zarówno Colley, Frydrych czy Sadlok to są stoperzy, którzy w 1 lidze będą wyglądać jak profesorzy.
Pytanie czy któryś z nich będzie chciał tu zostać.
Obstawiam, że może Maciek (przywiązanie do barw) albo Frydrych (poczucie odpowiedzialności) - chociaż trzeba pamiętać, że klub będzie chciał znegocjować kontrakty na niższe a oni nie muszą na to przystawać.

Colleya to chyba należy włożyć między bajki. Chyba, że włodarze przystaną na nienegocjowanie jego kontraktu celem szybkiego powrotu do ekstraklasy. Raczej obstawiam szybką sprzedaż lub rozwiązanie umowy.

Z boków obrony Gruszkowski jeśli zostanie to będzie wyróżniający piłkarz, tym bardziej, że stylem do 1 ligi pasuje jak ulał. Szot czy Szota też mogą dać radę. Hanousek odejdzie. Wachowiak jak wróci też na poziomie 1 ligi powinien sobie poradzić. Generalnie obstawiam, że 1 ligę będziemy atakować 1 doświadczonym stoperem z w/w trójki oraz kimś młodszym (Szota? Hoyo?). Po bokach zapewne Grucha, może Wachowiak albo ktoś nowy, Ring pewnie odejdzie.

W środku pomocy Fazlagić to może być casus Colleya. Może niekoniecznie będzie chciał zostać, ale duża szansa, że włodarze nie będą chcieli spuszczać w kiblu pół miliona Euro.

Poletanović odejdzie raczej na 100%, Savić myślę, że też, Kuveljic, Skvarka również. W środku pola zostanie nam jedynie Plewka, może wspomniany Fazlagić.

Zatrzymanie Manu, Fernandeza czy Gio to raczej Sci-Fi. Zostaną młodzi Starzyński i Młyński i pewnie przyjdzie ktoś nowy. Ondrasek ma szansę zostać, bo on jest się w stanie dogadać - chyba, że klub uzna, że trzeba go pogonić. Zainteresowałbym się Drzazgą, bo on jest z nami mimo wszystko związany emocjonalnie, tylko pytanie czy by chciał i czy można go podpisać za darmo.

Biegański jak nie będzie ofert to zostanie, pewnie nie ma mocarnego kontraktu.

Obstawiam skład zbliżony do :

Biegański
Gruszkowski - Sadlok - Szota - Wachowiak? (ktoś nowy?0
Starzyński - Fazlagić - Plewka - ktoś nowy - Młyński
Ondrasek? Ktoś nowy?

Tak to się pewnie skończy. Nie uważam, że z tym składem nie można o nic walczyć, chłopaki potrafili grać przyzwoicie/dobrze okresami w ekstraklasie to w 1 lidze mogą się wyróżniać.
Niekoniecznie jest to skład na 1-2 miejsce, ale czołowa 6tka już tak. Zakładając, że trafimy z transferami na brakujące pozycje i dostaniemy zastrzyk świeżej krwi.

Trzeba pamiętać, że żeby ktoś został to się muszą 3 rzeczy zgodzić :
- my musimy chcieć mieć dalej piłkarza
- piłkarz musi chcieć u nas zostać
- raczej musi zgodzić się na obniżenie poborów, chyba, że i tak zarabia stosunkowo mało

Jest też możliwość, że z w/w składu wyleci nam kolejnych 2-3 piłkarzy, a nawet więcej piłkarzy i wtedy trzeba będzie budować od zera. Ja nie jestem fanem kolejnej rewolucji, bo znowu będziemy przegrywać, zanim drużynę choć w najmniejszym stopniu zgramy. To tak nie działa, że pogonimy prawie wszystkich, weźmiemy 8 nowych do pierwszej 11tki i oni będą rozstawiać tą ligę po kątach. Potrzeba czasu. Czasu, którego nie mamy.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.05.2022 o godz. 11:12.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 19.05.2022, 11:29
Frydrych nie zostanie. Juz od jakiegoś czasu daje do zrozumienia , że czuje się oszukany i sfrustrowany.

Obiecano mu walkę o najwyższe cele a nie tarcie tyłkiem o dno sezon w sezon ... ALE mógł dać coś więcej od siebie bo parę bramek w głupi sposób zawalił. Nie wspominając o skandalicznym występie w meczu z Radomiakiem, który przyklepał nasz los.
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 19.05.2022, 11:38
Frydrych nie zostanie. Juz od jakiegoś czasu daje do zrozumienia , że czuje się oszukany i sfrustrowany.
I vice versa. Kosmos.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 19.05.2022, 11:45
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
I vice versa. Kosmos.
dalsza część wyjaśnia Frydrych powinien spojrzeć przede wszystkim w lustro , zwłaszcza po niedzielnym meczu.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 19.05.2022, 12:01
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Powiem tak, niektórzy oceniają naszych piłkarzy zbyt surowo, albo za bardzo cenią poziom 1 ligi.

Zarówno Colley, Frydrych czy Sadlok to są stoperzy, którzy w 1 lidze będą wyglądać jak profesorzy.
Nie wiem na czym opierasz to twierdzenie, ale mam nadzieję, że nie będę musiał po kilku kolejkach odwoływać się do tego zdania, tak samo jak do twierdzeń wielu po pierwszej kolejce, że Kliment to pan piłkarz....

PS: Sadloka obowiązkiem jest zrobić wszystko, aby tutaj zostać z jak najniższym obciążeniem dla klubu i po części zmazać plamę, którą zrobił w ciągu ostatnich 4 lat.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 19.05.2022 o godz. 12:13.

Odpowiedz cytując
Acima
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 19.05.2022, 12:42

Obiecano mu walkę o najwyższe cele a nie tarcie tyłkiem o dno sezon w sezon ... ALE mógł dać coś więcej od siebie bo parę bramek w głupi sposób zawalił. Nie wspominając o skandalicznym występie w meczu z Radomiakiem, który przyklepał nasz los.
Frydrych zawalił w tym sezonie więcej goli niż Sadlok, ale jedzie na dobrej opinii jeszcze za czasów końcowego Skowronka.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 19.05.2022, 12:55
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem na czym opierasz to twierdzenie, ale mam nadzieję, że nie będę musiał po kilku kolejkach odwoływać się do tego zdania, tak samo jak do twierdzeń wielu po pierwszej kolejce, że Kliment to pan piłkarz....

PS: Sadloka obowiązkiem jest zrobić wszystko, aby tutaj zostać z jak najniższym obciążeniem dla klubu i po części zmazać plamę, którą zrobił w ciągu ostatnich 4 lat.
Tak obiektywnie, to Sadlok nie odstawał tak bardzo poziomem od Frydrycha, zwłaszcza jak Brzęczek przestał wymagać od nich rozgrywania piłki (czego żaden z naszych nie umie, najlepszy byl tutaj Mehremic którego Gula pogonił). Po prostu, tak jak z Boguskim - jak zawalił, to wszyscy mu kołki na głowie ciosali, jak zagrał dobrze to i tak niektórzy się dowalali na siłę. Frydrych też zawalił sporo bramek a to co zrobił z Rakowem to już kryminał. Sadlok po takim meczu byłby równany z ziemią, a pepikowi najwyżej kilka osób zwróci uwagę.

Sadlok na pierwszą ligę byłby świetną opcją o ile będzie chciał i finansowo się dogadają. Podobnie Ondraszek, Kuvejlić, Fazlagić też mogą się przydać, tak jak młodzi. Kwestia chęci i finansów.

Podobnie jak utrzymanie w Ekstraklasie, tak i awans w pierwszej lidze wywalcza się regularnym punktowaniem z drużynami z dołu i środka tabeli. Do tego nie potrzeba wirtuozów, ale na pewno piłkarzy z charakterem którzy nie odstawią nogi.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.05.2022, 13:05
Zapomniałem o Urydze i Kliencie.
Dlatego, że obydwaj w tym sezonie nic nie grali.

Uryga był połamany, Klienta nie było na boisku.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 19.05.2022, 13:26
Problem w tym że charakter kształtują wymagania, a u nas wymagań nie było od lat z krótkim epizodem kiedy poważnie traktowano wymagania wiadomo kogo.

Dlatego próżno szukać charakteru, nawet mocno umocowany Brzeczek i energiczny Sobol nie dali rady.

Tak jak pisze Jaroo mentalnie jesteśmy dnem. I jeżeli kopacze takie samo dno widzą w całym klubie to przesiąkają.

To jest konsekwencją założenia z przed trzech lat że skoro mamy długi to nie można wymagać wyniku sportowego. Dalej tkwimy w tym mentalnie, a w piłce trzeba chcieć wygrać każdy kolejny mecz i wkurzać się jeżeli się nie udaje. Inaczej dzieje się dokładnie to co się stało.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 19.05.2022 o godz. 13:30.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 19.05.2022, 13:26
Nasz obecny skład + termin kontraktu za transfemarkt.pl (pewnei kogoś brakuje)

31. Mikołaj Biegański Bramkarz 30 cze 2025 - ZOSTAWIĆ
1. Paweł Kieszek Bramkarz 30 cze 2022 - OUT
99. Kacper Rosa Bramkarz 30 cze 2022 -
25. Michał Frydrych Środkowy obrońca 30 cze 2023 OUT za postawę, ostatnie komentarze i wysoki kontrakt.
5. Joseph Colley Ś0 30 cze 2025 jeśli się uda to sprzedać
6. Alan Uryga ŚO 30 cze 2026 - ZOSTAWIĆ. Niech odrabia ten rok. Oczywiście obniżka kontraktu
17. Serafin Szota Ś0 30 cze 2025 - ZOSTAWIĆ
4. Maciej Sadlok Ś0 30 cze 2022 po obniżce ZOSTAWIĆ
3. Sebastian Ring LO 30 cze 2023 - po obniżce ZOSTAWIĆ
15. Matej Hanousek LO 30 cze 2022 OUT
20. Konrad Gruszkowski P0 30 cze 2025 - ZOSTAWIĆ
43. Dawid Szot PO 30 cze 2023 OUT. To nie jest poziom nawet I ligi.
8. Marko Poletanovic ŚPD 30 cze 2024 jeśli będzie chciał ZOSTAWIĆ
21.Nikola Kuveljic ŚPD 30 cze 2023 - OUT
80. Patryk Plewka ŚPD 31 gru 2024 - ZOSTAWIĆ
22. Enis Fazlagic ŚPD 30 cze 2026 sprzedać jeśli się uda
10. Georgii Zhukov ŚP 30 cze 2022 - OUT
35. Dorian Gadek ŚP 30 cze 2023 - CLJ
92. Michal Skvarka ŚPO 30 cze 2023 - OUT
77. Stefan Savic ŚPO 30 cze 2022 jeśli będzie chciał to po obniżce ZOSTAWIĆ
28. Elvis Manu LP 30 cze 2022 - OUT
54. Piotr Starzynski LP 30 cze 2026 - ZOSTAWIĆ
7. Dor Hugi LP 30 cze 2024 - OUT
11. Mateusz Mlynski LP 30 cze 2025 - ZOSTAWIĆ
14. Georgiy Tsitaishvili PP 30 cze 2022 niestety poza zasięgiem
70. Momo Cissé PP 30 cze 2023 - ZOSTAWIĆ
16. Jakub Blaszczykowski PP 30 cze 2022 może chociaż w I lidze uda się coś pograć.
9. Jan Kliment ŚN 30 cze 2024 - OUT
13. Zdenek Ondrasek ŚN 30 cze 2023 - po dużej obniżce ZOSTAWIĆ
30. Luis Fernández ŚN 30 cze 2022 gdyby chciał to ZOSTAWIĆ ale to będzie pewnie jak w przypadku Gio. Poza zasięgiem.
Wypożyczeni:
Kamil Broda Bramkarz 30 cze 2024 - ZOSTAWIĆ
Daniel Hoyo-Kowalski środkowy obrońca 30 cze 2024 - ZOSTAWIĆ
Paweł Koncewicz-Żyłka środkowy obrońca - CLJ
Adi Mehremić środkowy obrońca cze 2022 - OUT
Krystian Wachowiak lewy obrońca - ZOSTAWIĆ
Hubert Sobol napastnik cze 2024 ZOSTAWIĆ

Przewidywany skład w optymistycznym wariancie:

Biegański - Gruszkowski, Uryga, Sadlok, Wachowiak - Cisse, Poletanović, Savić, Plewka, Młyński - Ondrasek

Ławka: Broda, Szota, Hoyo, Ring, Fazlagić, Starzyński, Kuba, Sobol.

Tragedii nie ma. Brakuje napastnika/ów, i kreatywnego środkowego pomocnika. Oczywiście jak się dla nas pozytwynie ułożą rozmowy z zawodnikami.

Można by się zastanowić nad graczami typu Gąska, Radwański, Śpiączka, Biliński, Moźdzeń. Potrzebujemy ligowych przecinaków.
Ostatnio edytowane przez pomeran : 19.05.2022 o godz. 13:36.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 19.05.2022, 13:29
Ale różnica między Sadlokiem a Frydrychem jest taka, że Michal strzelał gole, a Maciej koncertowo psuł większość naszych SFG
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 19.05.2022, 14:50
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Tak obiektywnie, to Sadlok nie odstawał tak bardzo poziomem od Frydrycha, zwłaszcza jak Brzęczek przestał wymagać od nich rozgrywania piłki (czego żaden z naszych nie umie, najlepszy byl tutaj Mehremic którego Gula pogonił). Po prostu, tak jak z Boguskim - jak zawalił, to wszyscy mu kołki na głowie ciosali, jak zagrał dobrze to i tak niektórzy się dowalali na siłę. Frydrych też zawalił sporo bramek a to co zrobił z Rakowem to już kryminał. Sadlok po takim meczu byłby równany z ziemią, a pepikowi najwyżej kilka osób zwróci uwagę.

Sadlok na pierwszą ligę byłby świetną opcją o ile będzie chciał i finansowo się dogadają. Podobnie Ondraszek, Kuvejlić, Fazlagić też mogą się przydać, tak jak młodzi. Kwestia chęci i finansów.

Podobnie jak utrzymanie w Ekstraklasie, tak i awans w pierwszej lidze wywalcza się regularnym punktowaniem z drużynami z dołu i środka tabeli. Do tego nie potrzeba wirtuozów, ale na pewno piłkarzy z charakterem którzy nie odstawią nogi.
Nie twierdzę inaczej, Frydrych zawalił nawet dwie bramki z radomiakiem, miał sporo błędów to fakt niezaprzeczalny. Sadlok po przyjściu Wuja grał niespodziewanie dobrze, dlatego napsiałem "w ciągu ostatnich 4 lat" - chodzi o całokształt , a nie ostatnie pół roku. Frydrych zapewne odejdzie, ale Sadlok coś wspominał o chęci bycia postacią zapamiętaną przy R22 coś ala Głowacki, tak więc dlatego domagam się, aby został i walczył, tym bardziej jak takie deklaracje złożył Ondrasek.

s1mone napisał(a):Wyświetl post
Biegański
Gruszkowski - Sadlok - Szota - Wachowiak? (ktoś nowy?0
Starzyński - Fazlagić - Plewka - ktoś nowy - Młyński
Ondrasek? Ktoś nowy?

tutaj zapomniałem dodać, ze podobnego składu się spodziewam, tylko mam obawy czy on podoła w 1 lidze. Mam mieszane uczucia. Dodatkowo nie wiadomo co się wydarzy po sobotnim meczu, jak piłkarze podejdę pod sektory, padną bardzo mocne słowa, może coś więcej - jak taki Frydrych usłyszy wyzwiska i rózne wyp itd to wątpie, aby ktoś został z tej całej rzeszy, zagranicznych najemników, a dobrze, aby ktoś prócz tego wyżej wymienionego składu mimo wszystko został i pomógl w walce chciałoby się napsiać o awans, ale jakie będą plany dowiemy się w najbliższych tygodniach :/
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 19.05.2022 o godz. 14:54.

Odpowiedz cytując
Qadou
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 19.05.2022, 14:58
Z obcokrajowców to podejrzewam ze zostanie : Ring, kuveljic, fazlagic, Ondraszek i może Momo który jest wypożyczony na 1.5 roku
Odpowiedz cytując
pi0tr3k94
Member

Od: 02.2019

Stary 19.05.2022, 15:40
Dajcie już spokój z tym Frydrychem, gość jest jednym z głównych winowajców naszego spadku. Pogonić w jednej paczce z Hanuskami skwarkami i klimentami.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 19.05.2022, 15:43
pomeran napisał(a):Wyświetl post
Przewidywany skład w optymistycznym wariancie:

Biegański - Gruszkowski, Uryga, Sadlok, Wachowiak - Cisse, Poletanović, Savić, Plewka, Młyński - Ondrasek

Ławka: Broda, Szota, Hoyo, Ring, Fazlagić, Starzyński, Kuba, Sobol.

Tragedii nie ma. Brakuje napastnika/ów, i kreatywnego środkowego pomocnika. Oczywiście jak się dla nas pozytwynie ułożą rozmowy z zawodnikami.

Można by się zastanowić nad graczami typu Gąska, Radwański, Śpiączka, Biliński, Moźdzeń. Potrzebujemy ligowych przecinaków.
Także jest tragedia. Bo ze składu który wystawiłeś w wariancie optymistycznym trzeba wywalić z 5 gości.

Liczysz Uryge i Kubę którzy w optymistycznym wariancie będą do grania w lutym 2023? Odwaznie

Savic ,Ring, Poletanovic to by musieli zejść ze swoich kontraktów by zostać w zespole, a wątpię by ktokolwiek z nich marzył o grze w 1 lidze.

Biegański, Gruszkowski, Fazlagic pierwsza lepszą oferta i klub ich sprzeda

Ja to widzę tak:

(24 osobowa kadra)
Bramkarze: Broda, Rosa, Kieszek (i tak miał iść na emeryturę więc sądzę że zostanie)
Obrońcy: Sadlok, Gruszkowski, Szot, Wachowiak, Szota, Uryga, Hoyo, NOWY ŚO, NOWY LO
Pomocnicy:
Plewka, Młyński, Starzyński, Poletanovic (tu liczę na Komin płacowy ale jego pozostanie), NOWY ŚP, NOWY SKRZ, Szywacz, Duda,
Atak:
Sobol, Ondrasek, Fernandez (liczę na Konin płacowy i pozostanie Hiszpana), NOWY
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 19.05.2022, 15:50
Ondraszek? Chcecie napastnika, który strzeli jednego gola w sezonie?
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 19.05.2022, 15:57
Jeśli skład na I ligę będziemy budować w sposób, który już znamy to za rok o tej porze, będziemy dyskutowali o budowaniu drużyny na II ligę. Będziemy oczekiwali kolejnego hard resetu, tym razem oznaczonego symbolem 4, 5 a może nawet 10. Według mnie założenia są błędne i nie dostosowane do realiów.

W mojej ocenie, opieranie składu o nasze mega talenty jak: Starzyński, Plewka, Szot, Szota, Młyński to proszenie się o spadek w kolejnym roku. Starzyński i Młyński nie mają żadnych statystyk ofensywnych! To jakim cudem można liczyć na to, że nagle odpalą w I lidze?! Niby pierwsza liga to nie eklapa ale nasi zawodnicy regularnie kompromitują się w Pucharze Polski z drużynami z II ligi (oczywiście zawodnicy się zmieniali, ale poziom żenady pozostawał ten sam). Nie rozumiem więc dlaczego mielibyśmy nagle zacząć wygrywać w I lidze. Nasi zawodnicy, a szczególnie młodzi nie mają jakichkolwiek liczb!!! Eklape ratowano obcokrajowcami, a nie Młyńskim, czy Starzyńskim!
Uważam, że obecny skład nie dałby rady awansować z I ligi, możliwe że środek tabeli to ich max. Ich mentalność to jest jakiś dramat. Obecna drużyna jest żenująco skonstruowana bo nie ma żadnego zawodnika, który weźmie grę na siebie, w trudnych chwilach. Ale idźmy krok dalej, czy ktoś wyobraża sobie któregoś naszego młodego w roli lidera?
Obecny skład pierwszej 11 jest mentalnie żenująco słaby ale i tak jest o wiele silniejszy od naszych młodych zdolnych rezerwowych. Jakby się nad tym zastanowić to spadamy z ligi, przede wszystkich ze względu na brak jakościowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Czy któryś młody pokazał cokolwiek w tym sezonie, poza Biegańskim i Gruszkowskim?
Jakim cudem nasi młodzi rezerwowi, którzy wyraźnie są za słabi na eklape mają wywalczyć awans z I ligi? Przecież to szaleństwo, sen wariata.
Kontynuowanie szalonej polityki transferowej i tej buńczucznej postawy władz klubu doprowadzi nas do awansu ale do II ligi.
Mam świadomość, że niemal wszyscy powinni zostać wywaleniu z klubu. Uważam jednak, że nie możemy tego zrobić bo jak uczy historia w ich miejsce przychodzą jeszcze słabsi.
Z obcokrajowców to fajnie gdyby zostali: Poletanović, Frydrych, Fernández, Colley.
Z oczywistych względów pewnie odejdą dlatego też powinniśmy się starać zatrzymać innych zawodników, nawet tych którzy w naszej ocenie powinni wylecieć już dawno jak np. Sadlok, Kuveljić czy Fazlagić. Wszak ktoś musi grać bo opieranie się tylko na młodych zdolnych skończy się kolejnym spadkiem.
Ostatnio edytowane przez kopaczoholik : 19.05.2022 o godz. 15:59.
Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 19.05.2022, 16:40
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Także jest tragedia. Bo ze składu który wystawiłeś w wariancie optymistycznym trzeba wywalić z 5 gości.

Liczysz Uryge i Kubę którzy w optymistycznym wariancie będą do grania w lutym 2023? Odważnie
Przespałem moment czy jest gdzieś informacja o Urydze i tak długiej pauzie ? Jaki luty 2023 ? Kuba gdyby poddał się zabiegowi od razu w momencie kontuzji, również byłby niedługo do gry. No chyba ze po prostu chce wejść tylko zakończyć karierę.

kbr napisał(a):Wyświetl post
Ondraszek? Chcecie napastnika, który strzeli jednego gola w sezonie?
Ondraska odpalilbym jako pierwszego, gdybyśmy chociaż mieli 1/4 lepszego napastnika. Nie wiadomo czy sprowadzimy jednego a co dopiero dwóch nowych. zostać z samym Hubertem Sobolem to jakby rzec - dość nieekskluzywnie
Ostatnio edytowane przez pomeran : 19.05.2022 o godz. 16:43.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 19.05.2022, 17:02
zibi7 napisał(a):Wyświetl post
Już nie odlatujcie z tym Poletanoviciem, bo czytając was można odnieść wrażenie że to jakiś serbski De Bryune. Poletanović ma jedną dużą wadę - kiepską motorykę, na poziomie późnego Bashy. Dlatego został odpalony z Rakowa i dlatego żaden klub z czołówki go nie weźmie. Jest zawodnikiem wybrakowanym.
A Ty się naucz czytania ze zrozumieniem(kolejny cymbał który tego nie potrafi). Kto i gdzie odlatuje z Poletanoviciem? Ja jedynie napisałem że jest znacznie lepszy od pozostałych... a górna połówka tabeli to m. in. miejsca 6-7-8...
Odpowiedz cytując
zibi7
Senior Member

Stary 19.05.2022, 18:32
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
A Ty się naucz czytania ze zrozumieniem(kolejny cymbał który tego nie potrafi). Kto i gdzie odlatuje z Poletanoviciem? Ja jedynie napisałem że jest znacznie lepszy od pozostałych... a górna połówka tabeli to m. in. miejsca 6-7-8...
Czytania ze zrozumieniem naucz się ty mega cymbale. Proponuję zacząć od mojego podpisu, który się znajduje poniżej (mam wątpliwości czy go znajdziesz biorąc pod uwagę twoje ograniczone możliwości intelektualne)

Nie odnoszę się tylko do twojego wpisu cymbale, tylko ogólnie do wszystkich (twój jest któryś z kolei cymbale), gdzie ludzie obawiają się odejścia 29-letniego Jugola z kiepską motoryką. O taki towar to prezesi klubów Ekstraklasy będą się bić, zapewne tak jak się bili o Forbsa i Klimenta, których to mieli zazdrościć. Z tym matole odlatujesz. Niech ten Poletanović wygra z Wisłą więcej meczów niż 1 na 10 w których wystąpił. Wtedy się będzie może można obawiać, że ktoś wyłoży za niego jakieś pieniądze, nie teraz gdy Radecki i Łukasik rozgromili środek pola, który stworzył z Plewką.
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 19.05.2022, 22:31
Ja mam zibi7 od dawna w ignorowanych (m.in. za brak kultury osobistej) - polecam

Jeśli faktycznie nasza młodzież nie nadaje się nawet na I ligę to trzeba ich jak najszybciej pożegnać. IMHO Gruszkowski da radę.

Jeśli zagląda tu przypadkiem ktoś zbliżony do Trio to niech przekaże, że z utęsknieniem czekamy na choćby stworzenie jakichkolwiek pozorów, że "leci z nami pilot" i mamy jakiś(kolwiek) plan na ogarnięcie sytuacji ...
Odpowiedz cytując
zibi7
Senior Member

Stary 19.05.2022, 23:57
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Ja mam zibi7 od dawna w ignorowanych (m.in. za brak kultury osobistej) - polecam
Oho, braki w kulturze osobistej wytyka typ, który do dyskutanta zwraca się lekceważąco per "kolego". Gdy otrzymał odpowiednią ripostę na to, to się popłakał.

O tym że masz mnie w ignorowanych to ja od dawna wiem, bo się tym od pół roku chwalisz, najczęściej przylatując jak ostatnia piizdeczka, zawsze gdy wejdę z kimś w dyskusję w jakimś temacie.

Polecałem ci kiedyś wizytę u okulisty, ale widzę że to nie wystarczy i musisz jednak zajrzeć jeszcze do psychologa, a najlepiej od razu do psychiatry. Mam nadzieję, że specjaliści pomogą ci w końcu z twoimi problemami.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.05.2022, 07:34
pomeran napisał(a):Wyświetl post
Przespałem moment czy jest gdzieś informacja o Urydze i tak długiej pauzie ? Jaki luty 2023 ? Kuba gdyby poddał się zabiegowi od razu w momencie kontuzji, również byłby niedługo do gry. No chyba ze po prostu chce wejść tylko zakończyć karierę.

Ondraska odpalilbym jako pierwszego, gdybyśmy chociaż mieli 1/4 lepszego napastnika. Nie wiadomo czy sprowadzimy jednego a co dopiero dwóch nowych. zostać z samym Hubertem Sobolem to jakby rzec - dość nieekskluzywnie
Uryga zerwał więzadła, nawet jak się wyleczy przed końcem roku, to można go liczyć do gry od rundy wiosennej. Tym bardziej znając możliwości naszego sztabu medycznego.

Kubę to bym w ogóle nie liczył. Może coś pomoże, może nie. Jak liczy na coś więcej niż mecz pożegnalny to niech się zastanowi sam ze sobą co w razie kolejnej kontuzji która go wykluczyć na pół roku?
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 20.05.2022, 07:59
zibi7 napisał(a):Wyświetl post
Oho, braki w kulturze osobistej wytyka typ, który do dyskutanta zwraca się lekceważąco per "kolego".
Chłopie, wyluzuj. Wyzywasz kolesi od cymbałów i piz.deczek jednocześnie wytykając brak kultury... O.K. rozumiem, że to było odparcie ataku ale to na serio do niczego nie prowadzi.

Na tym forum nie ma moderacji i jak sami się nie przypilnujemy, to forum zmieni się w ściek inwektyw. Czasem po prostu lepiej żeby emocje opadły
Ostatnio edytowane przez Książę Palownik : 20.05.2022 o godz. 08:02.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów