The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.02.2021, 20:10
Ciekawe na ile wystarczy pary naszemu trenerowi, osobiscie mam nadzieje ze na jak najdluzej.

Mysle ze faktem staje sie to co kibice wiedza od dawna, przychodzi ogarniety trener i wciaga ta lige na dzien dobry.
Teraz dac mu zawodnikow ktorych wybierze z takich ktorzy sa w naszym zasiegu i ktorzy prezentuja jakis tam poziom to bedziemy w gornej polowce co roku.

Z takim Turgemanem zamiast Forbesa ba z Ondraskiem byliby w top 5.

Przyszlosc sportowa naprawde nie wyglada tak zle ciekawe tylko jak szybko pozbieramy sie po najwierniejszych.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 15.02.2021, 20:51
Hermond napisał(a):Wyświetl post
Martwi to, że an dzień dzisiejszy mamy tylko 13 zawodników do gry. Jeden zapasowy obrońca: Burliga i jeden pomocniko-napastnik Medved. Jest jeszcze kontuzjowany Kuba ale wiadomo kontuzjowany. Jak ktoś.wypada za kartki lub z urazem to robi się.problem
Skoro mówimy o składzie na dzisiaj to problemu nie ma, bo tylko Zukov wypada za kartki.

W meczu z Pogonią będzie pewnie Kuba na ławce, są jakieś 2 tygodnie powinien być Kuveljic pod gra. Za miesiąc może Basha, może też Kone.

Jest poza tym Chuca, Szota i Boguski. Goście którzy zawsze w razie W wejdą na boisko. No i Broda/Buchalik ekhem.

Wyliczyłem 21 zawodników. Od biedy, ale można się tyłu doliczyć (w tym aktualnie 18 zdrowych) Wachowiaka, Starzyńskiego czy Gruszkowskiego nie liczę, bo nie ma co nakladac zbędnej presji. Pana AB też sobie odpuszczam.

Nie ma takiej awarii że wypada piłkarz X i już musimy ciągać kogoś z CLJ kto nawet z zespołem jeszcze nie trenował.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 15.02.2021 o godz. 20:55.
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 16.02.2021, 16:26
Karherop napisał(a):
Skoro mówimy o składzie na dzisiaj to problemu nie ma, bo tylko Zukov wypada za kartki.

W meczu z Pogonią będzie pewnie Kuba na ławce, są jakieś 2 tygodnie powinien być Kuveljic pod gra. Za miesiąc może Basha, może też Kone.

Jest poza tym Chuca, Szota i Boguski. Goście którzy zawsze w razie W wejdą na boisko. No i Broda/Buchalik ekhem.

Wyliczyłem 21 zawodników. Od biedy, ale można się tyłu doliczyć (w tym aktualnie 18 zdrowych) Wachowiaka, Starzyńskiego czy Gruszkowskiego nie liczę, bo nie ma co nakladac zbędnej presji. Pana AB też sobie odpuszczam.

Nie ma takiej awarii że wypada piłkarz X i już musimy ciągać kogoś z CLJ kto nawet z zespołem jeszcze nie trenował.
Tak, tylko że Ty mówisz o problemie ilościowym, którego może rzeczywiście nie ma, a koledze być może chodzi o jakość. Bo nie wierzę, że nikogo tu nie martwi, że najprawdopodobniej ktoś z dwójki Szot/Boguski zagra za Żukowa z Pogonią.

Chuca chyba jest spalony u Hyballi. Błaszczykowski już na początku rundy miał bagatela 43% rozegranych minut w Wiśle od czasu powrotu. Zagrał trochę z Piastem i już go nie ma.

Kuveljić dopiero co wraca do pełnych obciążeń, zanim jeszcze do końca ogarnie taktykę to myślę, że minie z półtora miesiąca. Na Bashę to szczerze mówiąc już nie liczę. Kone kontuzjowany, a nawet jak wróci, to jest to chłop do odbudowania. Co do Serafina Szoty – kiedy z meczu z Jagą wypadł Mehremić, to Hyballa wolał przesunąć Sadloka na środek, a Burligę na nie swoją pozycję, niż zastąpić stopera stoperem, którym w tym wypadku był Szota.

Buksy rzeczywiście nie należy liczyć. Medved na razie nie pokazuje niczego ciekawego, ale i tak wchodzi regularnie za Silvę, który, swoją drogą, w mojej subiektywnej opinii, też gra bardziej z braku laku, niż z faktu że coś daje zespołowi (chociaż dużo biega). A młodzi jak to młodzi – melodia przyszłości. Broda, Starzyński, Gruszkowski, Hoyo.

Zatem osobiście zgadzam się z kolegą wyżej, że na ten moment sensownych piłkarzy na przyzwoitym poziomie mamy około trzynastu. Lis, Burliga, Szot, Frydrych, Mehremić, Sadlok, Żukow, Plewka, Yeboah, Savić, Silva, Forbes. Można doliczyć Kubę i Nikolę jeśli wrócą po kontuzji. Reszta to dla mnie zapchajdziury, młodzież i Medved, co do którego na razie nie mam wyrobionego zdania.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 16.02.2021, 19:00
Cytat:
nie wierzę, że nikogo tu nie martwi, że najprawdopodobniej ktoś z dwójki Szot/Boguski zagra za Żukowa z Pogonią.
Mnie nie martwi, jesli to bedzie Szot. Nie gramy w tym roku o nic, taki mecz, taki przeciwnik jak Pogon to idealna sytuacja, zeby zweryfikowac Szota na srodku pomocy.

Kto wie? Moze zaraz sie okaze, ze Szota swietnie sobie w srodku poradzi, i bedziemy grac w srodku para mlodziezowcow a na prawa obrone szukac kogos?

Cytat:
Kuveljić dopiero co wraca do pełnych obciążeń, zanim jeszcze do końca ogarnie taktykę to myślę, że minie z półtora miesiąca.
A co Ty uwazasz, ze on ma w czasie kontuzji urlop platny i nic nie robi? Taktyke to on musi miec od 2 tygodnia obecnosci Hyballi w klubie w malym palcu. Tu nie ma co opanowywac. Doskonale wie czego od niego sie bedzie wymagalo. Albo sobie poradzi jak Ci ktorzy graja, albo podzieli los Maka czy Abramowicza.
Odpowiedz cytując
[email protected]
Senior Member

Od: 10.2014

Stary 16.02.2021, 19:30
Moze i w teorii zapoznał sie z taktyka ale chyba w praktyce nie mial jeszcze okazji z powodu kontuzji,
wiec czy sie nada to trener dopiero oceni jak zacznie treningi z druzyna.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 16.02.2021, 20:15
obikenobi napisał(a):Wyświetl post
(...)
Zatem osobiście zgadzam się z kolegą wyżej, że na ten moment sensownych piłkarzy na przyzwoitym poziomie mamy około trzynastu. Lis, Burliga, Szot, Frydrych, Mehremić, Sadlok, Żukow, Plewka, Yeboah, Savić, Silva, Forbes. Można doliczyć Kubę i Nikolę jeśli wrócą po kontuzji. Reszta to dla mnie zapchajdziury, młodzież i Medved, co do którego na razie nie mam wyrobionego zdania.
Wiesz, patrząc w ten sposób, jeśli teraz mamy 13 sensownych piłkarzy to w sierpniu 2020 na starcie ligi mieliśmy ich... 8?

Plewka i Szot nie byli ograni w esa. W drużynie nie było Frydrycha , Forbsa ani Medveda.
Pilkarze którzy od nas odeszli w zimie to i tak byl poziom Chuki, Boguskiego oraz Szota którego nikt tu nie liczy.

Gramy tym co mamy, a póki co Hyballa pokazuje że z (całym szacunkiem) i z gówna bat ukręci.

Wiecznie narzekać potrafi głównie PMS. Hyballa wziął ta bandę i wyciska z kogo ma 200%. A przecież dostał jako wzmocnienie rezerwowego napastnika

PS. Polecam ostatni wpis Hyballi na FB. Pozwolę go sobie zacytować : "Shut up and fight. Myślenice power"
Ostatnio edytowane przez Karherop : 16.02.2021 o godz. 20:53.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 16.02.2021, 21:24
Wystarczy spojrzeć na ostatnie dwa mecze aby przekonać ię, że mamy tylko 12 zawodników do gry, tj. pierwsza jedenastka plus na zmianę Medved.

Gramy cały czas o utrzymanie i o tym nie możemy zapomnieć.

Gra Wisły Kraków bardzo podoba mi się ale za styl nie dają dodatkowych punktów, bo dół tabeli walczy o utrzymanie i nieźle punktuje!!! Jakościowo kadra jest słaba! Za Stolarczyka i Skowronka tez potrafiliśmy dobrze punktować aby potem coś zacinało się w mechanizmie. Historię obu trenerów dobrze znamy!

Oczywiście Hyballa jest lepszym trenerem i w jego warsztat zdecydowanie bardziej wierzę... ale jak mecze pokazują Hyballa nie ma wpływu na skuteczność, która jest wręcz dramatyczna. Tak na prawdę każdy mecz powinniśmy wygrać... a jestr inaczej!

Poza tym oczekuje od Wisły aby zawsze grała o zwycięstwo, niezależnie od okoliczności. A to trener Hyballa gwarantuje... ale jakości zawodników nie przeskoczy, a niekiedy też sędziów...

Nie ukrywam, że z taką grą i nastawienie mam nadzieje, że zaczniemy iśc w górę tabeli bo na to po prostu zasługujemy.
Ostatnio edytowane przez kopaczoholik : 16.02.2021 o godz. 21:26.
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 16.02.2021, 21:54
Jak to Hyballa nie ma wpływu na skuteczność…? Jest trenerem to niech ich trenuje żeby byli skuteczni. Forbs nieskuteczny to niech po treningu zostaje i strzela. Odda 200 strzałów to może w meczu coś trafi
Odpowiedz cytując
ypeeh
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 16.02.2021, 21:56
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
Wystarczy spojrzeć na ostatnie dwa mecze aby przekonać ię, że mamy tylko 12 zawodników do gry, tj. pierwsza jedenastka plus na zmianę Medved.
Tak, kołdra jest bardzo krótka. Coś tak czuję (w kościach), że po odpaleniu Rafała, Davida i Michała nasz trainer liczy na jeszcze jeden - dwa strzały last minute. Kartki, kontuzje i możemy się całkiem posypać w tej batalii o utrzymanie.
Wisła Kraków & MUFC RULEZ.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 16.02.2021, 22:18
robert777 napisał(a):Wyświetl post
Jak to Hyballa nie ma wpływu na skuteczność…? Jest trenerem to niech ich trenuje żeby byli skuteczni. Forbs nieskuteczny to niech po treningu zostaje i strzela. Odda 200 strzałów to może w meczu coś trafi
A w jaki sposób chcesz nauczyć skuteczności zawodnika który znaczną cześć kariery grał w obronie i pomocy, a dopiero w eklapie zaczął grac regularnie w ataku? Poza tym zawodnika który został odpalony z Rakowa Częstochowa gdzie był rezerwowym?

Trenerzy to nie cudotwórcy, którzy nauczą grać piłkarzy...

Forbs jest przyzwoitym zawodnikiem i widziałbym go w pomocy... ale niestety jest marnym napastnikiem, co udowadnia co mecz...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 16.02.2021, 23:01
ypeeh napisał(a):Wyświetl post
Tak, kołdra jest bardzo krótka. Coś tak czuję (w kościach), że po odpaleniu Rafała, Davida i Michała nasz trainer liczy na jeszcze jeden - dwa strzały last minute. Kartki, kontuzje i możemy się całkiem posypać w tej batalii o utrzymanie.
Bardzo bym się zdziwił, gdyby tych strzałów "last minut" nie było.

Nie po to nawet prezes DB mówił w wywiadzie że priorytetem w tym oknie jest jeszcze zawodnik na pozycję nr 6. A od tego czasu mieliśmy wyłącznie zejścia z kontraktów.

Kołdra jest krótka, ale do rozpaczy póki co daleko.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 16.02.2021, 23:33
coraz mniejsza ta kadra - do kiedy jest okienko wogole zeszlismy z tylu kontraktow ze moze jednak cos tam by mozna bylo kogos zatrudnic ....nie mowie o Kurzawach Grosickich itp .....a szkoda
Ostatnio edytowane przez gizmowisla : 16.02.2021 o godz. 23:38.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 16.02.2021, 23:35
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
Forbs jest przyzwoitym zawodnikiem i widziałbym go w pomocy...
Chyba dla powodzian.

Niech nastrzela co moze i sprzedajemy poki ktos chce za niego zaplacic.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 17.02.2021, 01:32
Forbs jest dobry ale nie ma instynktu strzeleckiego, a napastnik jak więcej psuje niż trafia to jest dupa nie napastnik. Dlatego on nigdy ponad pewien poziom nie wejdzie bo tyle co on marnuje sytuacji to zawsze w głowie utkwi i będzie mial opinię, że musi x razy spieprzyć zeby raz trafić, a ot niezbyt dobra reklama dla napastnika.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 17.02.2021, 16:00
Hyballa ma w kontrakcie określona kwotę na pensje zawodników i sztabu. Im mniejw kadrze, tym więcej dla niego. Tak, ze jeszcze kilku oidpali, a juz nikogo raczej nie podpisze. p)
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 17.02.2021, 16:09
Czyli, nadwyżka z budżetu na kontrakty ląduje w kieszeni trenera?

Błagam naprostuj, ze ironizowałeś i jestem zbyt głupi, żeby to wyłapać
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 17.02.2021, 16:21

Pewnie, ze ironia.....
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 17.02.2021, 20:23
Hyballa to niezly swir jest https://youtu.be/ryMdFAjmwZY - akcja od 2:18 XD
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 18.02.2021, 09:08
Fugiel napisał(a):Wyświetl post
Hyballa to niezly swir jest https://youtu.be/ryMdFAjmwZY - akcja od 2:18 XD
Świr jak świr, ale widać, że kilku grajków to ewidentnie się nie wysila w tym ćwiczeniu...
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 18.02.2021, 09:42
KTÓRZY ? DO KLUBU KOKOSA ICH I 10x NA GÓRĘ CHEŁM I NAZAD!!!! ZROBIMY IM CURRAHEE !!!!! xDDDDDD
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 18.02.2021, 09:48
maxx304 napisał(a):Wyświetl post
Świr jak świr, ale widać, że kilku grajków to ewidentnie się nie wysila w tym ćwiczeniu...
Dlatego też zaraz skończą w Górniku Łęczna

[26/42]
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 18.02.2021, 10:16
Odpowiedz jest prosta;-) Ci ktorzy nie podnosza sie z lawki nawet na rozgrzewke ;-)
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 20.02.2021, 15:51
Nie był to może najpiękniejszy mecz, jaki widziałem w życiu, ale mam wielki szacunek dla Hyballi za wyjściowy skład przy tylu nieobecnościach. Ofensywnie i bez kompleksów. Gdyby Skowronek miał do dyspozycji tych samych zawodników, to pewnie zagralibyśmy z Boguskim i Szotą w środku, bo takim betonom, jak AS nawet nie mieści się w głowie, że można ustawić drużynę na atak.

W końcu mamy trenera z jajami i zawodnicy też wydają się bardzo to doceniać.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 22.02.2021, 12:26
Rozmowa Hyballi z Forbesem dzień przed meczem:

Hyballa: Powinienem cię kopnąć w d..., czy wolałbyś miłości z mojej strony?
Forbes: - Myślę, że sam z siebie jestem bardzo ambitny.
Hyballa: - Musimy dbać o to, byś nie zmarnował czterech sytuacji, tylko może przy drugiej strzelił gola. Postaram się ci w tym pomóc.
Forbes: Jeśli zmarnuję dwie sytuacje...
Hyballa: Trudno!
Forbes: Nie, nie trudno. Myślę potem o tym, jak mógłbym to zrobić lepiej.
Hyballa: Masz ciało jak potwór. Szczecin czuje respekt przed tobą i twoim stylem. Wiem o tym. Musisz dać wszystko, WSZYSTKO, co w sobie masz. Potrzebuje od ciebie jutro odpowiedniego nastroju. Jesteś ważną osobowością. Czasem tego nie doceniasz. Musisz jutro strzelić. Strzelisz?
Forbes: Strzelę.

Podejście trenera do zawodnika - KLASA ŚWIATOWA

Fragment reportażu ZDF Sport
załączamy w komentarzu. Za tłumaczenie odpowiada Michał Trela. Również zapraszamy do odwiedzenia profilu!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 22.02.2021, 16:09
ZDF zrobiło reportaż z przygotowania do "meczu niemieckich trenerów" w piątek.
https://www.zdf.de/sport/zdf-sportre...-2021-100.html (od 4 minuty)
Jest też rozmowa Hybali z Forbesem
Są też zdjęcia z szatni i z przygotowania taktyki.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 22.02.2021 o godz. 16:11.
Cele Wisły na sezon (2022/23)
1. awansować
2. ... w marcu - to ekstremalnie trudne, ale warto spróbować
3. ... w kwietniu
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 22.02.2021, 16:54
Takie mam wrazenie, ze obecnie nasi mlodzi z uwagi na Hyballe maja +10% do wartosci transferu
Gramy regularnie 2-3 juniorami w meczu... pamieta ktos takie czasy ?
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 22.02.2021, 19:25
Pamiętam, że zdarzały się mecze, w których na boisko (z musu) wychodziło 2-3 juniorów, ale nie pamiętam czasów, że tych 2-3 juniorów nie tyle nie odstawało, co wnosiło wartość dodaną... można by rzec: Chwilo trwaj
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 22.02.2021, 19:30
I gramy, a nie symulujemy, jak większość naszej ligi, zgodnie z zasadą, niech się przeciwnik męczy. Dzieje się to o czym fantazjowałem w ponurych czasach Skowronka. Trener oczekuje odważnej gry, podejmowania ryzyka, bo ryzykowne granie jeżeli się uda przynosi najwięcej pożytku. A jeżeli się nie uda to nie lecimy jak frajerzy pod własną bramkę się bronić, tylko odbieramy piłkę natychmiast dalej ryzykując. Szota jak wszedł miał dokładnie taką sytuację. Był w takiej samej odległości od piłki jak chłop z Pogoni w filozofii Hyballi nie myśli ani chwili tylko atakuje piłkę, nawet jak pierwszy będzie ten z Pogoni to mając na karku przeciwnika nie będzie mógł myśleć o napędzeniu kontry tylko najpierw musi dać sobie radę z atakującym to daje reszcie czas na powrót, ustawienie się czy dalszy atak w celu odzyskania piłki. Ale to jest filozofia Hyballi. Co zrobił Szota? Ano najpierw się przestraszył, że nie zdąży, a skoro nie zdąży to lepiej się cofać pod własną bramkę. Typowa PMS ala Skowronek (patrz ostatnia minuta pierwszego meczu w Szczecinie). Jaki był efekt? Cudem nie straciliśmy bramki bo koleś z Pogoni strzelając z 8 metrów trafił w nogi Szoty. To działo się zaraz po jego wejściu. Dostał zjebkę chyba od Medveda i od tego czasu wyglądał już lepiej. Najlepiej uczyć się na błędach, a niewielu jest takich którzy uczą się na cudzych. Dlatego młodzi muszą mieć okazję coś spieprzyć żeby robili postęp. A reszta drużyny musi być na takie błędy młodości gotowa, wtedy będą i wyniki i szybki rozwój. Hyballa to rozumie, dlatego młodych się nie boi...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 22.02.2021, 19:38
W koncu mamy trenera ktory zrobi z zawodnikow pilkarzy a nie jak to w wiekszosci bywalo zwyklych kopaczy-minimalistow.
trzeba trzymac sie Hyballi i budowac wg jego zasad,bo gosc zwyczajnie wie co robic.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 22.02.2021, 22:32
Po prostu nawet nie chodzi o trenera a chłopa z jajami, psychologa, motywatora, człowieka, który nawet będzie lekko zapatrzony w siebie ale dzięki temu będzie mial wizję i będzie wierzył, że to co robi ma sens. A jak sie zatrudnia jakieś cipy na stanowsiko trenera, którzy się boją wszystkiego, od pilkarzy, przez kibiców po pracodawcę to czego oczekiwać? Pierwsze porażki, pierwsze gorsze momenty i się głowa poci i się zaczyna posikiwanie pod siebie.
Trener to nawet jak mu nie idzie musi isć od przodu i po swojemu robić, inaczej to .... nie trener. Trener musi wziąc na bary to wszystko, świecić mordą i dawać gwarancje, że jego plan wypali, jak nie za tydzień to za rok, ale musza wszyscy wierzyć, że on ma rację. No i musi miec posłuch w drużynie i w dłuższym okresie wyniki, bo jak tego nie będzie to też go w końcu zje wszystko od środka.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów