The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.09.2020, 11:46
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Mnie wątek WSH nie interesuje Panie "Czerepach" i celowo go pomijam.

Interesują mnie te "oczywiste względy", ze względu na które nie krytykujemy obecnego zarządu. Rozwiń myśl.

Ps. skoro jesteś taki lotny, to powinieneś wiedzieć, że Twój post trafi także do przykładowych "Koalików"...
https://twitter.com/WislaKrakowSA/st...503679493?s=20
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 19.09.2020, 11:48
@Arkadiusz.Czerepach
Ale w tej trudnej sytuacji gdzie jeden z właścicieli gra na boisku żaden trener nie będzie panował nad szatnią
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 19.09.2020, 11:55
Cytat:
Ale posty nt. BJK niepoważne. Oni się uczą zarządzania, to było wiadomo, nawet gdyby się nie uczyli, to efekty ich pracy będzie widać w długim okresie, zwłaszcza przy klubie na takim dnie finansowym i organizacyjnym, wreszcie jedyni chętni na przejęcie klubu zajmują się obecnie albo budową obwoźnego cyrku w okręgówce, albo powtarzaniem zeznań w celi, więc nie bardzo jest komu ten klub przekazać.
Ale jakie przekazywanie klubu? Co to k... za pomysły poważnie coś takiego rozważać. Pierwszy raz od kilkunastu lat u sterów mamy ludzi którzy chcą klub rozwijać a nie na nim żerować. To jest zasadnicza sprawa. Po tym co i kiedy zrobili powinni być nietykalni. Gdyby nie ich inicjatywa najstarszy klub w Polsce przestałby istnieć. Bo 4 liga to niebyt. Powoli mozolnie wracamy do żywych i to że niektóre decyzje nie są trafione nie zmienia ich bardzo dobrej oceny. Problem pojawiłby się gdyby nie potrafili przyznawać się do błędów i zmieniać złych decyzji ale do tego jeszcze daleko.

Więc wszelkie rozważania na temat właścicieli w obecnym momencie są sabotażem. I powinny być ucinane krótko i stanowczo.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 19.09.2020 o godz. 11:59.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 19.09.2020, 12:02
I co, bo nie bardzo rozumiem?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 19.09.2020, 12:39
no pytasz o "oczywiste względy" to masz

jak widzisz nie musze sugerować dojenia klubu , powiązań mafijnych ani nic takiego szeroko pojmując złych rzeczy więc troszke za mocno sie nastroszyliście

jednak pewne rzeczy trzeba brać pod uwage czytając wasze posty

tyle
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 19.09.2020, 12:48
I tym oczywistym względem jest to, że Dawid, czy Jarek są członkami Socios? To ma sugerować, że nie będziemy ich krytykować, gdy będzie za co? Kompletna bzdura...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 19.09.2020, 12:50
R33 napisał(a):Wyświetl post
No i po serii tych 7 porażek Wdowczyk zanotował w lidze 4 zwycięstwa i 3 remisy, a w PP na wyjeździe w Poznaniu remis. Dodatkowo przy serii 7 porażek był zawirowania właścicielskie (pierwsze w Wiśle od co najmniej 19 lat).
Ja bym do tego dodał że drużyna Wdowczyka (poza meczem ze Śląskiem u siebie i ogromnego wp****** podobnego zresztą jak ten wczorajszy, to walczyła jak lew o wynik. Pamiętam.mecz z Piastem gdy oddaliśmy ponad 20 strzałów i zaliczyliśmy słupki i poprzeczki.

U drużyny Skowronka tego nie widać. Wygląda na to że.efekt miotły zadziałał, ale trener ma dłuższą metę obrasta w piórka. Łagodnie mówiąc.

Na miejscu włodarzy pogonilbym go z miejsca, przeprosił się z Dyja (zresztą pracuje dla Akademii) i dał tymczasowo ma strażaka Darka Marca lub Mariusza Jopa. Są pod ręką. Kazka Moskala z szacunku lepiej już nie ciagac. Do zimy zrobić porządne rozeznanie w trenerach i możliwie opcja zagraniczna. Ewentualnie Nawalka/Skorza o ile nie będą chcieli zarabiać kokosów.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 19.09.2020, 12:56
Ja do wczoraj byłem za tym, by jeszcze z decyzją o pożegnaniu trenera się wstrzymać. Tyle, że ta drużyna zamiast robić jakiś choćby delikatny progres, zalicza coraz większy zjazd... Raczej nie ma na co czekać.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 19.09.2020, 13:03
Miałem to szczęście że nie oglądałem tego blamażu wczoraj (byłem w podróży).

Byłem jednym ze zwolenników Skowronka, ale wyniki i gra są przeciwko niemu.

Chyba czas Skowronka mija, natomiast zgadzam się że nie ma co na szybko brać każdego wolnego który jest pod ręka. Mimo wszystko jesteśmy w sporo lepszej sytuacji niż za czasów serii Stolarczyka. Jakby nie było jest to dopiero 4 kolejka. I nie musimy walczyć o życie/utrzymanie natychmiast bo zatoniemy. Lepiej żeby lepszy trener był za miesiąc niż kolejny strażak na już.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 19.09.2020, 13:48
Jego trzeba wypie*dolić jak najszybciej, a nie czekać na kolejne blamaże, jak to było ze Stolarczykiem. Co tu się nagle magicznego może zadziać? Drużyna, która wygląda pod każdym względem FATALNIE próbując realizować "pomysły" Skowronka, zacznie nagle grać rewelacyjnie, bo wszystko zatrybi? Facet od prawie roku nie jest w stanie nadać tej drużynie jakiejkolwiek tożsamości, ani wprowadzić najprostszych schematów gry.

Gramy obecnie najgorszą piłkę w E-Klasie, może z wyjątkiem Podbeskidzia, ale nikt mi nie wmówi, że mamy piłkarzy na dno tabeli. Tutaj spokojnie można powalczyć o miejsca 10-12, a w porywach może i więcej. Niestety, równie dobrze możemy postawić przy linii worek cebuli zamiast Skowronka - efekt będzie taki sam.
Odpowiedz cytując
radekogi
Senior Member

Stary 19.09.2020, 14:01
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Miałem to szczęście że nie oglądałem tego blamażu wczoraj (byłem w podróży).

Byłem jednym ze zwolenników Skowronka, ale wyniki i gra są przeciwko niemu.

Chyba czas Skowronka mija, natomiast zgadzam się że nie ma co na szybko brać każdego wolnego który jest pod ręka. Mimo wszystko jesteśmy w sporo lepszej sytuacji niż za czasów serii Stolarczyka. Jakby nie było jest to dopiero 4 kolejka. I nie musimy walczyć o życie/utrzymanie natychmiast bo zatoniemy. Lepiej żeby lepszy trener był za miesiąc niż kolejny strażak na już.
Zgodzę się, ale Skowronkowi należy podziękować już teraz, dzisiaj, najpóźniej w poniedziałek. Wolę mieć na ławce Kmiecika i Kroske niż goscia który przy 0:3 ma ten sam wyraz twarzy co przy 1:0 i cały czas klaszczę w dłonie. Gramy totalny piach, nie ma żadnej taktyki, zero przygotowania, nic. Wydawało się że nie może być gorzej niż rok temu, a tu się okazuje że patrząc na ich popisy z wczoraj i z meczu z Pogonią to lepiej gralismy taktycznie dostając 7brazy z rzędu w dupie za Stolarczyka.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 19.09.2020, 14:52
Ewidetnie pandemia zaszkodzila Skowronkowi
Tabela od jego wejscia do pandemi

I tabela po pandemi

Ewidetnie cos przestalo dzialac. Za dotknieciem zaczarowanego covida.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 19.09.2020, 15:08
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
MENTAL MENTAL MENTAL

kilka razy pisałem : jedynym racjonalnym powodem do zwolnienia trenera , to moment w którym "straci szatnie"

śmieszą mnie wasze rozważania na temat "stylu" (prosze o definicje) czy jakiejś taktyce w drużynie zbudowanej z odpadów w 30 lidze europy

tu chodzi o to że AS stracił szatnie, piłkarzom sie grac odechciało , nie wierzą w niego , tutaj każdy jego dzień pracy powoduje szkody dla tej drużyny

następny mecz będzie przegrany jeszcze wyżej tu trzeba działać DZISIAJ !

tu lepszy będzie nawet Krzoska , jesli po prostu bedzie potrafił zgrać drużyne, zintegrowac ją wokół jednego celu : zwycięstwa , potrzebne sa natychmiastowe zmiany i trener motywator

nie pieprzcie o taktyce bo trenerzy którzy naprawde to ogarniają za frytki nie pracują i do tego też pasowałoby kilku piłkarzy w obronie , którzy zagwarantują ofensywie że ci będą mogli realizować taktykę , a nie tylko patrzeć czy nie trzeba z tyłu ratować baboli parodysty Sadloka

TLDR; Skowronek OUT
Nie odbieraj tego jako ad personam, ale zwyczajnie dupcys farmazony.

Taktyka w piłce nożnej to taka magiczna formuła, która w drużynie zbudowanej z odpadów w 30 lidze europy, pozwala wprowadzić mechanizmy pozwalające rywalizować z potencjalnie lepszymi zespołami. Pomyśl o tym jak to się dzieje, że na przykład taka Grecja kilka lat temu wygrywała Mistrzostwa Europy. W Niemczech rokrocznie masz jakąś.ekipę, która z teoretycznie składem parodystów rozgrywa świetny sezon. Ba, wyjdź poza piłkę nożną - w baseballu taktyka i analityka najlepiej pokazana jest w 'Moneyball'. W koszykówce przyjrzyj się jak niektóre zespoły NBA zmieniają całą dyscyplinę na kilka lat - Stephen Curry przed tym jak zaczął się sukces GSW był przecież ledwie 'talentem', który poza mechaniką.rzutu był uznawany za być-może-kiedyś-mu-się-uda.

Innymi słowy, taktyka potrafi czynić cuda. Moglibyśmy z tym składem spokojnie oscylować na wyższych pozycjach tabeli, gdybyśmy mieli kogoś na ławce, kto myśli mocniej niż większość ligi. ALE taktyka to nie wszystko. Oprócz tego, że masz trenera, który potrafi myśleć, musisz mieć kilka innych komponentów, które się z tym pokrywają: dobry zespół wspomagający, przygotowanie fizyczne i mentalne, ekspertów od różnych elementów gry [nie jedną osobę od wszystkiego, bo pan Staszek czy inny Wiesiek nie ogarnie wszystkiego w ośrodku], spokój organizacyjny w klubie, piłkarzy pasujących do koncepcji taktycznej, dobry skauting etc etc.

I teraz tak: mogą sobie ludzie ględzić o tym, że wynik tu i teraz, bo ważne jest wygrać z Płockiem, ale z tym się nie zgadzam. Wolę budowanie klubu od tyłu, tak żeby mieć potencjał na BYCIE wielkim klubem, a nie BYWANIE. Więc ja wierzę w trio, w to że myślą i potrafią ogarniać dalekie plany. Z jednym miałem przyjemność pracować na pewnym etapie i wiem, że to bardzo myślący człowiek, a inny współpracuje z dawnymi współpracownikami i sobie chwalą jego głowę. Błaszczykowski jest z kolei zauroczony Dortmundem, który jest dla mnie przykładem idealnego zespołu w Europie. Więc czasami wolę zamknąć.się i poczekać na to co będzie, bo wierzę, że będzie dobrze.

Przy czym Skowronek się po prostu wypalił. Nie wygląda jak ktoś, kto potrafiłby to spiąć. Stąd mój poprzedni post.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 19.09.2020, 15:36
Po tym jak coś we mnie pękło w tym meczu, dodał Oliwy do ognia Skowronek na konferencji:
- zrobiliśmy bałagan i musimy go posprzatac (czyli przyznaje się że przez ostatnie pół roku spapral wszystko?, Z czego wziął się bałagan)
- widzę jak ciężko pracują zawodnicy (dlatego nie chce im się biegać w meczu )
- źle weszliśmy w mecz, (bo oczywiście nie byliśmy przygotowani na stratę bramki)
- nie wytrzymaliśmy presji ( no comment)
- zabrakło nam argumentów z przodu (z kolei Płock ma wybitnych piłkarzy w linii ataku)
- pracujemy na to (...) Aby piłkarze złapali chemie i stworzyli zespół (to co on robi od pół roku, nagle wstaną i wszystko się zmieni?)
- na codzien nic nie mogę zarzucić piłkarzom (czyli truchtanie, machanie rękami, odpuszczanie to standard też ma treningu?)
-druzyna jest w przebudowie (dlatego w wyjściowych składach mamy co najwyżej 2-4 nowych zawodników, a rywale nie przebudowują składu?)
-przed chwila zrobiliśmy wielką sprawę, bo Wisła była w trudnej sytuacji (żyjmy tym cały czas, aż sytuacja będzie jeszcze gorsza)

I teraz co ja na miejscu Skowronka bym powiedział:
Zagraliśmy fatalne spotkanie. Zespół został zle przygotowany na mecz, popełniliśmy masę błędów, został zawalony mikrocykl przed meczowy. Kilka wyborów personalnych było również nietrafionych. W sytuacjach w których zawodnicy odpuszczali zostaną wyciągnięte konsekwencje, bo to są niedopuszczalne sytuację. Nastawienie do meczu było fatalne, nie przygotowaliśmy się wystarczająco i zlekceważyliśmy przeciwnika.
Niestety narobiliśmy bałaganu, w związku z tym jestem przygotowany na każdą decyzję zarządu, a że swojej strony wyrażam pełną gotowość również do zastanowienia się na przyszłością w zespole. To będzie tematem rozmow z zarządem.

Trochę SF, ale są trenerzy którzy mają jaja i potrafią przyznać się co zostało spartolone. Skowronek do nich nie należy.

Ostatni raz tak się zagotowałem słysząc pier***** Maaskanta po przegranych derbach.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 19.09.2020 o godz. 15:40.
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 19.09.2020, 15:36
Tymczasowym trenerem własciwie mógłby zostać Kuba. Przestał już chyba marzyć o reprze, może pora zakończyć karierę?
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 19.09.2020, 15:38
No i dodajmy jeszcze do tego, ze trener ma swoja wizje. Ale musi umiec nauczyc jej. Pokazac o co mu chodzi to raz. Dwa to nauczyc pilkarzy prawidlowych zachowan. Wycwiczyc je. Moze Skorkwronek moze i ma pomysl ale nie wie/nie umie przekazac.

Skowronek na pewno akceptowal transfery zawodnikow. Ma sporo czesc druzyny ktora sam wybral.

Opowiesci o 'mentalu'. Co to znaczy mental i starcenie szatni Jakies peirdoly. Jak przy wrzucie z autu Janicki nei skorza do Urygi to dlatego , ze ma slabsza psychike? Boi sie wysokosci?

Druzyna jest slabo przygotowana, zawodnicy wolniejsi i nie wiedza co maja grac.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 19.09.2020, 15:56
Cytat:
Po lekturze forum, Twittera i rozmów z innymi Wiślakami sądzę, że jednak tylko Ty piszesz cokolwiek o pucharach. Reszta chce po prostu stabilizacji i budowania podstaw pod lepszą przyszłość.
Nie mówię, że teraz chcę puchary, albo, że ktoś chce teraz puchary. Jednak zawsze przed sezonem oczekiwania jakieś są, może nie tyle realne wymagania, co nadzieja. A jak w tamtym sezonie zaczęło iść lepiej i była seria wygranych, to już temat pucharów się zaczynał...

Dla mnie ewidentnie problem leży w głowach, jest jakaś bariera w nich, której nie potrafią przebić, zacinają się i wtedy się robi pyta.

Gdybyśmy się porównywali do Legii, Lecha czy Piasta to ok, można powiedzieć, że obecna Wisła im do pięt nie dorasta, tamci grają w pucharach regularnie, szkol dobrą mlodzież (Legia, Lech), mają z tego kasę, wyższe kontrakty, gotówkowe transfery, jako taka organizacja i stabilizacja. I tu można powiedzieć, że jesteśmy gorsi w każdym aspekcie. Ale na miłosc boską, na prawdę mamy problemy żeby wygrywać czy dobrze grać z pozostałymi 12 klubami ekstraklasy? Na serio to jest normalne, że regularnie łapiemy doły i leje nas każdy w tej lidze?

Nie wierze, że przyczyną są umiejętności piłkarskie, za niskie czy może za wysokie zarobki (duża kasa jak na brak umiejetności), brak ambicji, zły trener, złe przygotowanie do sezonu. To są frazesy typu "pogoda nie sprzyjała dobrej grze", nauczyliśmy się takich tekstów i zaleznie od sytuacji zawsze znajdzie się taki kozioł ofiarny, jak nie trener, to złe przygotowanie i że forma przyjdzie jak zlapią świeżość. ....a, to nie jest ani premier league, ani nawet nie gramy o miejsca 1-3 i nie gramy w pucharach, żeby decydowały jakieś detale, które owszem, na wyższym poziomie już się liczą. Tu chodzi o zwyklą grę na jakimś poziomie w śmiesznej lidze o miejsca 4,5 czy 6-12, nam nawet to przestało wychodzić i dajemy regularnie dupy.

Powtarzam, nie usprawiedliwiam trenera, szukam prawdziwej przyczyny, dzięki, której by można problem rozwiązać, a nie popełniać wciąż te same blędy i później się łudzić, że teraz to będzie super. Może trzeba kilka piłkarzy z charakterem do tej drużyny, ale też nie 35 letnich, którzy już fizycznie nie dają rady więc jednak są niekompetentni aby dać ogień tej drużynie.

Ogólnie uważam, że Skowronka już należy zwolnić. Z drugiej strony jesteśmy finansowym trupem i jesteśmy w takiej patowej sytuacji, że szkoda zwalniać trenera, płacić mu odprawę i oplacać kolejnego w tym czasie. Do tego ile możemy dać trenerowi? Serio ktoś dobry tu przyjdzie za parę groszy? Piłkarzy takich, o których myślę, też cięzko ściągnać. Jest chujnia totalna. Uważam, że trzeba ludzi pokroju Ondraska, chlop z charakterem, który lubił grę, walczył, cieszyła go piłka, miał ambicje. Wcześniej jakoś to wyglądało bo mieliśmy starą gwardię i zawsze taki Brożek czy Głowacki udźwignęli wlasnie ten ciężar mentalny i reszta drużyny mogła się skupić na grze. A teraz nie ma ludzi z jajami (oprócz Kuby) i jak jest fajnie to gra idzie, a jak coś nie wychodzi to zaraz są łzy w oczach i grają jak dzieci przestraszone. Nawet wypowiedzi trenera itd z jednej strony go rozumiem, bo co ma powiedzieć? Ma uciec z tonącego okrętu? Z drugiej strony same frazesy, a tam powinno być w....ienie, sportowa złosć, wstyd, zażenowanie, przeprosiny, a po tym zapierdalanie na zlości, na w....ieniu, mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. A w tym klubie od dawna jest taka pedaliada, że przegraliśmy ale nie chcieliśmy, że pierwsza czy dziesiąta bramka ustawiła mecz, że rywal nas zaskoczyl stałym fragmentem gry. .... to kogo obchodzi? Trzeba zapierdalać, a nie dyrdymły gadać i pseudo analizy robić. Czasami jak jest źle to już nic więcej jak złość i walka nie pozostaje. U nas tego nie ma i to jest moim zdaniem największy problem, a wszystko wynika z psychiki. Średni piłkarze, piłkarsko na miejsca 5-8 w tabeli, ale mentalnie cieniasy dlatego jest jak jest.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 19.09.2020, 16:25
Gdzie jest to info o zwolnieniu parodysty ptaszysty? Szukam i nie moge nigdzie znalezc.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 19.09.2020, 16:55
Skowronek w wywiadach mowil, ze poprawili obrone przy stalych fragmentach.
Konferencja przed meczem z Plockiem
https://wisla.krakow.pl/aktualnosci/...c-stabilizacje
"Dużym atutem zespołu z Płocka są stałe fragmenty gry, gdzie drużyna dobrze funkcjonuje zarówno w fazie ataku, jaki i obrony. Bardzo mocno zagęszczają też środek pola, mając przed bramkarzem solidnych środkowych obrońców. Należy mieć pomysł na takie ustawienie. My ten pomysł mamy, bo pracowaliśmy nad nim podczas treningów, rozmawialiśmy o nim, dlatego mamy nadzieję, że jutro będziemy dobrze realizować te założenia i prowokować sytuacje pod bramką przeciwnika"

A potem nachodzi rzut rozny , bramka na 0:2 i widok jest taki

Co robili obroncy Wisly? Uciekali i zastawili pulapke offisidowa przy rzucie roznym z ktorego nie ma spalonego
Wyszli ze swiatla bramki, po co Czemu trzech zawodnikow Plocka jest przed Lisem?
Gdzie oni poszlli

Tyle pytan bez odpowiedzi.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 19.09.2020, 18:06
To była szarańcza w naszym wykonaniu
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 19.09.2020, 18:37
Nie ma sensu personalnie obrażać Skowronka, nie zasłużył na to. Warsztat jakiś tam ma - Kuba sam o tym mówił. Moim zdaniem po prostu stracił zaufanie w szatni(u nas szatnia nigdy nie była prosta to ogarnięcia moim zdaniem) i drużyna gra z musu- nikt tu za drugiego nie pójdzie już nie mówiąc o trenerze. Pamięta ktoś żeby w jakimś wywiadzie któryś zawodników bronił Skowronka? ja oprócz wywiadu Kuby nie pamiętam. Przy ostatniej pamiętnej passie pamiętam, wywiady w których było podkreślane, że to nie jest tylko wina Stolara.
Gość się u Nas wypalił ewidentnie - podziękować po dżentelmeńsku i życzyć sukcesów w innej drużynie.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 19.09.2020, 18:58
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Więc wszelkie rozważania na temat właścicieli w obecnym momencie są sabotażem. I powinny być ucinane krótko i stanowczo.
Są niedorzeczne, ale jak chcesz je ucinać krótko i stanowczo? To jest forum dyskusyjne, więc używaj argumentów, a nie bluzgów jak w temacie obok.

Karherop napisał(a):Wyświetl post
Na miejscu włodarzy pogonilbym go z miejsca, przeprosił się z Dyja (zresztą pracuje dla Akademii) i dał tymczasowo ma strażaka Darka Marca lub Mariusza Jopa. Są pod ręką. Kazka Moskala z szacunku lepiej już nie ciagac. Do zimy zrobić porządne rozeznanie w trenerach i możliwie opcja zagraniczna. Ewentualnie Nawalka/Skorza o ile nie będą chcieli zarabiać kokosów.
Ok, ale do końca rundy zostało jeszcze mnóstwo czasu. Trzeba znów ASAP brać kogoś na dokończenie sezonu i po sezonie zobaczymy, czy przedłużamy na kolejny rok.

crux.a napisał(a):Wyświetl post
Tymczasowym trenerem własciwie mógłby zostać Kuba. Przestał już chyba marzyć o reprze, może pora zakończyć karierę?
Ale jakie on ma pojęcie o trenowaniu, zwłaszcza w porównaniu z asystentami na ławce? Czy na to w ogóle pozwala regulamin?
Ostatnio edytowane przez czaro : 19.09.2020 o godz. 19:03.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 19.09.2020, 19:08
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Ogólnie uważam, że Skowronka już należy zwolnić. Z drugiej strony jesteśmy finansowym trupem i jesteśmy w takiej patowej sytuacji, że szkoda zwalniać trenera, płacić mu odprawę i oplacać kolejnego w tym czasie.
Jestem przekonany, że brak jakiegokolwiek trenera nie pogorszy sytuacji, ale ją poprawi. Przynajmniej nikt nie będzie szkodził i coraz bardziej niszczył zespół.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 19.09.2020, 19:12
Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby zwalniać trenera a zostawić piłkarzyków bez konsekwencji. Sporej części z nich za pół roku z okładem nie będziemy już oglądać w Wiśle, więc zimny prysznic jest wysoce wskazany. Gdzieś mi się na forum rzuciło w oczy stwierdzenie, że jeden z drugim grajek, jak się go odsunie od składu, zrobi się toksyczny... Serio ? Mam wrażenie, że niektórych chyba za bardzo głaskano...
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 19.09.2020, 20:00
Żaden trener z prawdziwego zdarzenia tzn taki który jest wartością dodaną nie przyjdzie do klubu bez kasy na transfery etc, każdy szanujący się trener ma również swój sztab jak widać Trio nie śmierdzi kasa. Z kim teraz rozmawiamy Moskal, Kulawik, Zieliński same asy ananasy w takiej sytuacji niech już Ptaszek zostanie.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 19.09.2020, 20:01
https://twitter.com/Jakub801/status/1307311532213235712

Mam nadzieję , że te dwa dni urlopu są związane ze zwolnieniem Trenera. Skowronek wie , że wylatuje i dał piłkarzom dwa dni urlopy bo i tak od poniedziałku nie będzie naszym trenerem. W innym przypadku brak mi słów. Po takim blamażu zawodnicy następnego dnia powinni być w ośrodku treningowym od 7 rano a trener powinien ich katować cały dzień powtórkami z meczu i tłuc do głupich łbów Janickiemu , Sadlokowi i reszcie jak nie ustawiać się przy SFG przeciwnika itp.
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 19.09.2020, 20:57
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post

Z drugiej strony same frazesy, a tam powinno być w....ienie, sportowa złosć, wstyd, zażenowanie, przeprosiny, a po tym zapierdalanie na zlości, na w....ieniu, mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. A w tym klubie od dawna jest taka pedaliada, że przegraliśmy ale nie chcieliśmy, że pierwsza czy dziesiąta bramka ustawiła mecz, że rywal nas zaskoczyl stałym fragmentem gry. .... to kogo obchodzi? Trzeba zapierdalać, a nie dyrdymły gadać i pseudo analizy robić. Czasami jak jest źle to już nic więcej jak złość i walka nie pozostaje. U nas tego nie ma i to jest moim zdaniem największy problem, a wszystko wynika z psychiki. Średni piłkarze, piłkarsko na miejsca 5-8 w tabeli, ale mentalnie cieniasy dlatego jest jak jest.

Miałem sen. Przyszedł do nas Ojrzyński. W imię Boże cięliśmy frajerów równo z trawą. A po meczach chodziliśmy na kremówki. LV Bet wylądował na tylnej stronie spodenek, a na piersi obok białej gwiazdy mieliśmy dumny napis Lux Veritatis.

Naszym motto było: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!

I tego nam brakuje.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 19.09.2020, 21:19
Mnie w ogóle dziwi to, że z naszego klubu nie wypływają na świat dobrzy piłkarze, wychowankowie. Wiem, że nie szkolimy młodzieży, wiem, że inne kluby coś tam szkolą. Dla mnie też jest dziwne, że Judovia potrafi mieć perełki typu Kapustka, zrobić deal jak z Piątkiem, wypromować piłkarzy, o Lechu czy Legii nie wspominam, Jagiellonia też daje czadu. A My nic. W ostatnich latach mieliśmy ze 3 normalne transfery, Guzmics, Brlek i jedyny wychowanek, który też sząłu nie zrobił - Chrapek.
Cholera wie z czego to wynika. My nawet jak byliśmy na topie i na prawdę graliśmy mega football jak na polskie realia to też wiele na piłkarzach nie zarabialiśmy.
Dla mnie to jest szok, że taki klub, który ma tytuły, niby ma jakiś plan rozwoju, mozliwości, czyni taką stypę.

Nie wiem o co chodzi ale u nas w klubie jest jakby zabijany football, cały duch sportu idzie w ....u. Ostatnie lata były złe, ale tez nie było na tyle dramatycznie żeby kluby typu Cracovia czy Jagiellonia robiły lepsze biznesy na rynku transferowym niż my.
Przecież mimo złej sytuacji finansowej, ukrywanych kryzysów i ciągłego mówienia, że teraz to już wychodzimy na prostą, to robiliśmy przez te ostatnie 7 lat, po APOELU, transfery gotówkowe do klubu, ściagaliśmy obiecujących piłkarzy, mieliśmy wychowanków, w których jakieś nadzieje były pokładane, a gdzieś na pewnym etapie to wszytko gaśnie.
W Wiśle najpierw się rozwijasz, są nadzieję, są jakieś szanse na wypromowanie, a później się okazuje, że jak się nie nazywasz Blaszczykowski czy Marcelo to odchodzisz za 300-500 tys Euro do innego klubu, albo kończysz karierę jako stary mlody talent i lądujesz w I lub II lidze.

Znowu coś mi tutaj nie pasuje. Jakaś klątwa jest nad tym klubem, albo raczej brak dobrej woli, brak skupienia się na tym co ważne. Może czasy Cupiała nas tak zniszczyły, zapomnieliśmy skąd się biorą dobre wyniki i kasa, bo ciągle Cupiał sypał kasą z portfela, a jak były złe wyniki to się kupowało lepszych kopaczy, czesto przepłaconych i to starcząlo na tę ligę. W ogole pominięto kwestie szkolenia młodzieży i budowania własnej marki. Byla ona oparta jedynie na tym, że Wisła kupuje, daje dobrą wyplatę, zdobywa mistrza i można z niej pójśc za granicę.

Dla mnie to powinniśmy to wszystko zacząć od początku. Zainwestować jak największe pieniądze w szkolenie młodzieży, w budowanie marki, wpajanie od mlodego wierności do klubu, wpajanie, że jesteśmy wielcy, żeby mentalnie być mocnym w przyszłości i dopiero mając takie fundamenty można mysleć o wynikach.

Teraz to jesteśmy w takiej pulapce, że przez te lata zaniedbań jedynie sprowadzenie lepszych piłkarzy nas ratuje, a nie mamy kasy znikąd żeby ich kupić czy opłacic.

Niektórzy mówią, że IV liga byłaby takim oczyszczeniem z długów, i takim samym oczyszczeniem z tej degrengolady jest jedynie postawienie na młodzież, na szukanie perełek i trzepanie kasy z tego.
Czasy gdzie Cupiał rzucił kasę i to wystarczyło na lanie Azerbejdżanów, Bośniaków a nawet walkę z Holendrami, Grekami czy nie sranie w gacie przed Realem i Barcą minęły. Świat się rozwinął a my staliśmy w tym czasie w miejscu. Także jedynie budowa od podstaw może zaowocować mozliwością rozwoju w przyszłości i wtedy może nawet jakiś dobry inwestor w to wejdzie.

Cytat:
Miałem sen. Przyszedł do nas Ojrzyński. W imię Boże cięliśmy frajerów równo z trawą. A po meczach chodziliśmy na kremówki. LV Bet wylądował na tylnej stronie spodenek, a na piersi obok białej gwiazdy mieliśmy dumny napis Lux Veritatis.

Naszym motto było: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!

I tego nam brakuje.
Bo taka jest prawda. My się w tej lidze nie mierzymy z Realem czy Barcą, że kluczowe jest wylączenie z gry Messiego, że jakiś piłkarz jest poza zasięgiem do ogrania czy wykluczenia z gry, a nawet jak założyć, że Legia, Lech czy inny Piast jest poza naszym zasięgiem i ich nie gonimy to na litośc boską, doslownie kiełbachy do góry i na ambicji lejemy resztę frajerów z tej ligi. No ale jak się ma mentalność chlopców do bicia i cały czas się mówi, że albo jesteśmy w kryzysie, po kryzysie, przed kryzysem, w trakcie kryzysu, że rywal nas zaskoczył, że czegoś zabrakło, ale w kolejnym meczu będzie lepiej to czego tu oczekiwać? Zero refleksji, trzeba spojrzeć w lustro, powiedzieć sobie, że jest się ....ą, i na drugi dzień się obudzić jako meżczyzna i zacząć zapierdalać. Dziwnie sie w tej naszej Wiśle porobiło. Nie ma żadnej ambicji sportowej, złości, umiejętności, dziwnie...

Przecież tak na prawdę wczoraj Wisła Płock była spokojnie do ogrania 3:0. No ale jak przy stalych fragmentach gry nie ma krycia, albo się podaje do rywala, albo stoi poł meczu, to nie dziwne, że rywal łapie luz i coś tam sobie gra swojego i punktuje. Oni zrobili dokładnie to co my mamy robić. Kiełbasy do góry i się goli frajera, i się wykorzystuje sytuacje, gra swoje i zawsze coś wpadnie. Wystarczy być konsekwentnym, wierzyć i trochę pobiegać.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 19.09.2020 o godz. 21:28.
Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 19.09.2020, 21:26
Jutro w Lidze+Extra gosciem bedzie Krolewski. Moge cos sie wyjasni w sprawie trenera.
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 19.09.2020, 21:29
Zostanie binarnie, tzn dyscyplinarnie wywalony hehe
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu