The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.08.2020, 14:46
Już tyle razy Wisła obudziła się z ręką w nocniku przy utracie zawodników, że ciężko być optymista póki kontrakt nie będzie parafowany.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 11.08.2020, 21:47
czaro napisał(a):
Jako właścicieli - tak. W Wiśle - nie.
Nie wydaje ci się dziwne, że pół roku temu co sami ludzie nie potrafili nikogo kupić, tylko wypożyczać, a teraz jest dokładnie odwrotnie?

Przecież ewidentnie było widać, że trio nie będzie ryzykować ściąganiem dobrych piłkarzy na stałe dopóki sprawy właścicielskie się nie rozwiążą. Dla mnie to pierwsze okienko, które idzie w całości na ich konto.
Ddf
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 12.08.2020, 01:17
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Nie wydaje ci się dziwne, że pół roku temu co sami ludzie nie potrafili nikogo kupić, tylko wypożyczać, a teraz jest dokładnie odwrotnie?

Przecież ewidentnie było widać, że trio nie będzie ryzykować ściąganiem dobrych piłkarzy na stałe dopóki sprawy właścicielskie się nie rozwiążą. Dla mnie to pierwsze okienko, które idzie w całości na ich konto.
O ile w tym okienku nie dosypali swoich pieniędzy na budżet transferowy, a nic o tym nie wiadomo, to nie, nie wydaje mi się.

Dlaczego poprzednie okienka nie idą na konto tria? Nie było ich w Wiśle? Nie sprawowali nad nią kontroli? To kto odpowiadał za te poprzednie okienka?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 12.08.2020, 08:52
Wszystkie okienka idą na ich konto, przecież wyraźnie to Kuba powiedział.
Różni je natomiast podejście i doświadczenie. Trio choć ma swoje doświadczenia to jednak nigdy nie sterowali klubem piłkarskim. Nie dziwi że z jednymi rzeczami trafiają w 10 a inne nie doszacowuja lub przeszacowuja. Nawet jak wiesz jak coś ma działać to nigdy nie wiesz jak w danych warunkach proces się zachowa.
Wiosna 2019 - szaleństwo i szukanie przeżycia po grudniowym kataklizmie,
Lato 2019 - szukanie najtańszych opcji, przeszacowanie możliwości i zachłyśnięcie się wynikiem z wiosny o czym wspomniał Kuba.
Wiosna 2020 - transferowe konkrety oparte na wypożyczeniach, co nie dziwi bo sytuacja dalej była trudna i bardzo zagrożona spadkiem.
Lato 2020 - z oceną poczekajmy, ale wygląda to co raz ciekawiej
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 12.08.2020, 10:22
Tak, na ich konto, ale inaczej sie transferuje kiedy nie wiesz czy za miesiac nadal tu bedziesz a inaczej kiedy wiesz ze klub jest Twoj i nikt Cie z niego nie wykopie w podskokach.

Ja tez dopiero od tego okna oczekuje efektow. Dotychczasowy okres traktuje jako przejsciowy i czas nauki dla trio. Mam nadzieje, ze sie szybko ucza
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 12.08.2020, 10:30
To o czym mówisz to prawda, ale patrząc np na transfer 3 letni Chuki, już rok temu włodarze klubu przymierzali się do transferów z dłuższą perspektywa czasowa.

Dzisiaj podobnie trzeba traktować transfery Savicia i Yeboaha. Dobry wiek, przetarcie w poważnym futbolu, dłuższy kontrakt. Oby tylko skutek był lepszy niż z Chuca.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 12.08.2020, 10:35
Zgadzam sie. Tylko, ze latwiej takich Savicow czy Yeboahow kontraktowac keidy i oni wiedza, ze rozmawiaja z gosciem, ktory za rok tez tu bedzie, a jesli go nie bedzie to dlatego, ze sprzeda klub komus bogatszemu.

Mysle, ze ten drobny szczegol mocno blokowal wiele transferow.
Teraz jest latwiej. Chuca to akurat nie wiem jak to sklasyfikowac. "Udalo sie"? Dla niego to tez jest ostatni rok zeby sie pokazac i pojsc gdzies dalej albo skonczyc w FK Ventspils czy Szrijoki Brijego nic tym klubom nie ujmujac.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 12.08.2020, 11:56
Co niektórzy w Polsce mają problem z ogarnieciem sytuacji właścicielskiej w Wiśle z ostatnich latach, więc sądzę że zagraniczni zawodnicy to już całkowicie są pogubieni. Sądzę że taki Yeboaha odpalił sobie YT, zobaczyl pełen kibiców stadion, Wisła Barcelona 1-0 i tyle wie o klubie

Argument właścicielski sądzę że jest najważniejszy w przypadku polskich zawodników których chcemy skusić choć póki co... nikogo nie skusilismy.
Nazwisko Kuby w klubie działa odkąd jest inaczej tutaj nic się nie zmienilo
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 12.08.2020, 12:15
Mysle, ze nie doceniasz agentow pilkarskich
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 12.08.2020, 14:16
Przesluchalem Królewskiego w TSW na weszło.fm. Pokaz buty i arogancji. Mówiąc krótko. Odje*** i to zdrowo. Do pewnego momentu był znośny, ot fajna ciekawostka z branży IT. Teraz tylko szkodzi. Licze że reszta trójcy mu założy kaganiec albo rozpocznie negocjacje rozstania.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 12.08.2020, 14:22
Oj tak, popieram w 100%. Jażdzyński & Błaszczykowski mogliby pociągnąć to razem. A dla cyber mariana szacun za akcję ratunkową, ale od pewnego czasu bardziej szkodzi niż pomaga i wydaje się, że nie ma już nic Wiśle do zaoferowania.
Odpowiedz cytując
Wiiktor100
Member

Od: 11.2008

Stary 12.08.2020, 14:27
100% poparcia dla działań Pana Jarosława
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 12.08.2020, 14:28
Należy podkreślić że tak Ci się wydaje
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 12.08.2020, 15:13
https://www.youtube.com/watch?v=3oy3h72xIo0 wjechała druga część
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 12.08.2020, 15:17
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Przesluchalem Królewskiego w TSW na weszło.fm. Pokaz buty i arogancji. Mówiąc krótko. Odje*** i to zdrowo. Do pewnego momentu był znośny, ot fajna ciekawostka z branży IT. Teraz tylko szkodzi. Licze że reszta trójcy mu założy kaganiec albo rozpocznie negocjacje rozstania.
Cupiał też nie wypadał dobrze, a jednak dużo Wiśle dawał. Nie zawsze jest komfort wyboru.

Jeszcze nie dawno musieliśmy znosić Meresińskiego, a później przestępców. Naprawdę, niedojrzały arogant to jeszcze nie taka tragedia.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 12.08.2020, 15:42
Jeśli wg Was Królewski jest arogancki to dla Miodulskiego, Mandziary, Kuleszy czy Rutkowskiech Wam skali zabraknie a Boguś Cupial to wg Was też taki miły sympatyczny gość który nie ma własnego zdania i boi się go wypowiedzieć?
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Stary 12.08.2020, 16:12
Daj linka do ich kont na twitterze to chętnie porównam ich aktywność do sraczki cyber mariana
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 12.08.2020, 16:29
Jeśli jest tak jak napisałeś że Obi puknoł żonę "cybermariana" jak go nazywasz to najwyraźniej tenże "cybermariana" przeleciał twoją kobiete - albo faceta-stąd ten ból dupy
Odpowiedz cytując
rdunia87
Banita

Od: 03.2018

Stary 12.08.2020, 16:46
Tylko się cieszyć ze Jarosław Królewski jest w tej trójce a nie jakiś kibic z Proszowic..
Odpowiedz cytując
Matios98
Senior Member

Stary 12.08.2020, 19:02
Przesłuchałem te audycje TSW i pomijając fakt, że kiepskiej jakości był dźwięk, to ja tam żadnej buty i arogancji nie słyszałem, po prostu trochę się wkurzał na takie uproszczenia, które media sprzedają kibicom, a kibice to potem powtarzają jak małpy np. "Chodorowski nam zrobił super okienko, szkoda że nie został dyr. sportowym" albo "Obidziński mega spec od restrukturyzacji, który mega pomógł, szkoda że go już nie ma" (gdzie jak się kogoś zapyta co konkretnie zrobił Obidziński w Wiśle, co konkretnie Wisła zyskała na jego obecności, nikt nie jest w stanie wskazać, żadnej konkretnej sprawy, może poza sekcją e-sporu, jakże niezbędną) czytając i słuchając takich bredni cały czas, trudno się w końcu nie zagotować, gdzie tu buta- nie wiem. Chyba, że butą jest kontrowanie wiecznych płaczów o ceny karnetów? Generalnie mi się średnio podoba działalność JK w mediach a zwłaszcza jej forma, ale potrafię też zrozumieć taką politykę. Taka transparentność (aż do bólu) ma moim zdaniem w ogólnym rozrachunku więcej plusów niż minusów, przynajmniej wszyscy zainteresowani Wisłą wiedzą jak jest, jeżeli ceną za to ma być jakaś wojenka na tt i artykuł na weszło to trudno, będzie afera przez tydzień, ale przynajmniej nie będzie wiecznego powtarzania bzdur.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 12.08.2020, 20:18
Królewski to ciągle młody chłopak, zachowujący się w sieci dokładnie tak, jak zachowują się jego rówieśnicy. To, że dorobił się w międzyczasie sporej firmy obracającej sporymi pieniędzmi (nota bene pozostającej jeszcze w fazie start-upowej i cholera wie co z niej wyrośnie) i nie pozuje przy tym na "poważnego" 50-letniego biznesmena potrzebującego dowartościować się butami i rolls-roycem, żeby zagłuszyć kompleksy w towarzystwie, akurat zapisuję mu na plus.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 12.08.2020, 20:54
Ja go lubie, bardzo ciekawy gosc. Tez bym wolal zeby jego styl na TT byl jak Jazdzynskiego ale z kolei tez rozumiem ze jest w zyciu tam gdzie jest bo taki jest. Dla niego nie ma spraw niemozliwych i to mnie bardzo intryguje bo z takim podejsciem on moze zajsc bardzo, bardzo daleko w przyszlosci. Jestem fanem naszego trio, wszyscy przynosza cos wartosciowego, nievtylko pieniadze.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 12.08.2020, 21:19
Jarek fajny gość. I jak każdemu fajnemu gościowi czasami mu się odlepią sandały, bo go sfrustruje jedna lub druga rzecz. Wolę mini shitstorm na Twitterze niż niekompetencję biznesową.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 13.08.2020, 10:42
Macie mieć prawo oczywiście do własnego zdania.

Problem w tym, że podczas godzinnego wywiadu nie padł żaden konkret poza zawoalowanymi zarzutami pod kątem Obidzińskiego (tyrada na jego temat trwała 20 minut). Oczywiście w tym czasie kilkukrotnie powiedział, że nie chce na ten temat mówić co nie przeszkadzało mu dalej mówić na ten temat.

Na każde trudne pytanie odpowiadał agresywnie.
Czemu podnieśliście ceny karnetów? Wyszło nam, że tak trzeba i co mi Pan zrobisz? A Pan ile wydaje rocznie na Cole Zero, no ile? no? no? Ceny karnetów? Nie o tym mowa, ile na tę Colę Pan wydaje?
Skąd macie pieniądze na Savica, Yeboah itd? Mamy to mamy, co Pana to interesuje? Może z tego że sprzedaliśmy Savicevica, a może nie?
Będzie dyrektor sportowy? Może będzie, może nie. Mamy na razie konsylium i jest fajnie bo nam się odpowiedzialność za transfery rozmywa.

I można tak dłużej.

Szanuje Pana Jarosława Królewskiego za to co zrobił (i zapewne robi) w Wiśle, ale uważam, że powinien (tak jak redaktor Jadczak i kilku innych) zrobić lekki odwyk od twittera i innych mediów społecznościowych.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 13.08.2020, 11:55
przede wszystkim nie dało sie tego słuchać , niby poważne radio internegtowe , a powinno jakoś techonicznie lepiej ogarnac kwestie wywiadow telefonicznych

a z tą colą to wręcz tego Kanie zaszczuł
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 13.08.2020, 12:05
Macie mieć prawo oczywiście do własnego zdania.

Problem w tym, że podczas godzinnego wywiadu nie padł żaden konkret poza zawoalowanymi zarzutami pod kątem Obidzińskiego (tyrada na jego temat trwała 20 minut). Oczywiście w tym czasie kilkukrotnie powiedział, że nie chce na ten temat mówić co nie przeszkadzało mu dalej mówić na ten temat.

Na każde trudne pytanie odpowiadał agresywnie.
Czemu podnieśliście ceny karnetów? Wyszło nam, że tak trzeba i co mi Pan zrobisz? A Pan ile wydaje rocznie na Cole Zero, no ile? no? no? Ceny karnetów? Nie o tym mowa, ile na tę Colę Pan wydaje?
Skąd macie pieniądze na Savica, Yeboah itd? Mamy to mamy, co Pana to interesuje? Może z tego że sprzedaliśmy Savicevica, a może nie?
Będzie dyrektor sportowy? Może będzie, może nie. Mamy na razie konsylium i jest fajnie bo nam się odpowiedzialność za transfery rozmywa.

I można tak dłużej.

Szanuje Pana Jarosława Królewskiego za to co zrobił (i zapewne robi) w Wiśle, ale uważam, że powinien (tak jak redaktor Jadczak i kilku innych) zrobić lekki odwyk od twittera i innych mediów społecznościowych.
1. Bardzo dobrze, że wreszcie wyjaśnili temat Obidzińskiego. Ciążyło im to więc bardzo dobrze. Jak widać nie był taki świetny na jakiego się kreował. W momencie gdy potrzebowali jego twardego stanowiska i poparcia, on umywał ręce od odpowiedzialności. W momencie finalnego sukcesu (uratowaniu Ekstraklasy z AS ) oczywiście świecił pięknym usmiechem, że nam się udało.. Dowcip Kuby z foot truck w punkt to obrazuje. I jak mówił jarek to nie oznacza, że Obidzinski nie robił nic dobrego, bo podkreślał, że robił.

2. Przykład z cola zero świetnie zobrazował to co miał do przekazania. Kupno karnetu to coś więcej niż wydanie x złotych w ramach roku. To przywiązanie większe niż po prostu do do marki jakiegoś napoju na którego rocznie też wydajemy x złotych ale nawet sie nie zastanawiamy, jest to bez sentymentu. Tu dodatkowo jest sentyment do klubu. Mial Jarek powiedzieć, że podnieśli bo tak mu Excell wyliczył optymalną cene?

3. Wyraźnie powiedział, że to skąd biorą się pieniądze w kasie klubowej zostało na spotkaniu akcjonariuszy przedstawione bardzo szczegółowo. Logiczne, że coś (ponoć niemała suma) wpadło za Vukana, sąsponsorzy itd. powiedział to. Swoją drogą to było głupie pytanie. Miał podać szczegóły?

4. Co do dyr sportowego odpowiedź była jasna i klarowna. Jakie "może będzie może nie" słuchałeś uważnie
Wyraźnie powiedziął, żę nie będą szukać dyr tylko po to bo dyr sportowy jest wszędzie i tak powinno być. Bo media sie domagają. Bo kibice chcą. Nie będą sztucznie i na siłe tworzyć stanowiska. Można było z wypowiedzi usłyszeć, że szukają kogoś takiego ale tylko w kontekscie długofalowej pracy na lata. Tak by zarząd mógł oddać i powierzyć komuś bez obaw takie staowisko. A nie tylko po to by za pół roku znaleźć kozła ofiarnego i wywalić, jak to smiesznie Kania sugerował. Argument kanii, że przynajmniej mielibyście na kogo zrzucić odpowiedzialność mówi wszystko. Oni właśnie NIE CHCĄ zrzucac odpowiedzialnosci. Tu nie chodzi, żę teraz sie rozmywa odpowiedzialność. Teraz odpowiadająoni czyli zarząd i właściciele. W przypadku gdy dyrektor jest przecież tak samo. Bo to oni dyrektora wybiorą. A jedynie media będązadowolone bo poleci stołek?
I jak kogoś zatrudniąto z wizjądługich lat. Może chcesz model Termalici gdzie przewineło sie kilkunastu Dyrektorów sportowych, a transfery i tak robili Witkowscy (konkretnie brat pani Witkowskiej)
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Stary 13.08.2020, 12:33
Ostatni mój post na ten temat.

Zgadzam się z Czerepechem, że jakość dramatyczna i ciężko się tego słuchało.

Mój post nie odnosił się do tego co mówił Królewski tylko jak. Po prostu odnosiło się wrażenie, że wie wszystko najlepiej, a my szaraczki powinniśmy tylko słuchać i się uczyć. Ja wiem, że wielu rzeczy nie mówi się publicznie, ale jest coś takiego jak język dyplomacji, którego JK nie używa.

I tak wiem, że mówił kilkukrotnie, że on też popełnia błędy, ale z tony wypowiedzi nie odnosiło się takiego wrażenia.

Koniec.
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 13.08.2020, 12:44
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Królewski to ciągle młody chłopak, zachowujący się w sieci dokładnie tak, jak zachowują się jego rówieśnicy. To, że dorobił się w międzyczasie sporej firmy obracającej sporymi pieniędzmi (nota bene pozostającej jeszcze w fazie start-upowej i cholera wie co z niej wyrośnie) i nie pozuje przy tym na "poważnego" 50-letniego biznesmena potrzebującego dowartościować się butami i rolls-roycem, żeby zagłuszyć kompleksy w towarzystwie, akurat zapisuję mu na plus.
W ogóle patrząc tak z boku, to trio właścicielskie jest jak dobry środek pola. Każdy z tercetu ma inne cechy i teoretycznie dobrze się uzupełniają.

Jest legenda klubu, która zna futbol na światowym poziomie, kocha klub i jest zaangażowana.

Jest prezes spółki giełdowej, który na biznesie zjadł zęby i ma odpowiednią pokorę.

Jest start-upowiec, który nie zawraca sobie głowy tym, czy coś da się zrobić, tylko po prostu to robi. Przebojowy, wierzy w networking. Gdy wyrzucają drzwiami, to wchodzi oknem.

Na razie sprawiają wrażenie zgodnych. Ale tak samo zgodni byli Obidziński z całym triem.

Wygląda trochę jednak na to, że decyzje "ludzkie" podejmuje Kuba, a Królewski z Jażdżyńskim mogą się na to zgadzać lub nie.

W przyszłości to może się okazać problemem. Bo ktoś powie za dużo, ktoś będzie próbował wyjaśniać, ktoś machnie na to ręką. I wtedy najbardziej przegramy my.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 13.08.2020, 13:38
Ostatni mój post na ten temat.

Zgadzam się z Czerepechem, że jakość dramatyczna i ciężko się tego słuchało.

Mój post nie odnosił się do tego co mówił Królewski tylko jak. Po prostu odnosiło się wrażenie, że wie wszystko najlepiej, a my szaraczki powinniśmy tylko słuchać i się uczyć. Ja wiem, że wielu rzeczy nie mówi się publicznie, ale jest coś takiego jak język dyplomacji, którego JK nie używa.

I tak wiem, że mówił kilkukrotnie, że on też popełnia błędy, ale z tony wypowiedzi nie odnosiło się takiego wrażenia.

Koniec.
W 100 % zgadzam się, że Jarek nie używa języka dyplomacji. jest szczery do bólu. Wali z mostu. I taki ktoś też jest potrzebny.

caucus napisał(a):Wyświetl post
...Jest start-upowiec, który nie zawraca sobie głowy tym, czy coś da się zrobić, tylko po prostu to robi. Przebojowy, wierzy w networking. Gdy wyrzucają drzwiami, to wchodzi oknem.
Idealne podsumowanie Jarosława. Myślę, że sytuacja w jakiej TRIO przejmowało klub, cała ta akcja ratowania, obecna trudna sytuacja, nieustanna walka, to wszystko scementowało ich mocno. Oczywiście jakieś spory, kłótnie, inne zdania, inne spojrzenie itp. na pewno się już zdarzały i będa nadal. Wisła jest w dobrych rękach tego jestem pewien
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 14.08.2020, 13:02
https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...o-im-h-reymana

@Serek.c2 Czy można prosić o więcej szczegółów ?
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów