The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Dziś zagłosowałbym na:
Platforma Obywatelska 66 10,51%
Prawo i Sprawiedliwość 158 25,16%
Twój Ruch 9 1,43%
Polskie Stronnictwo Ludowe 5 0,80%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 16 2,55%
Solidarna Polska 4 0,64%
Polska Razem 37 5,89%
Kongres Nowej Prawicy 164 26,11%
Ruch Narodowy 95 15,13%
Dziękuje nie głosuje! 74 11,78%
Głosujących: 628. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamknięty temat

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.02.2019, 17:12
Jaro to jakaś bojówka polityczna jest, musi być opłacony. Jedyny temat w którym się udziela to ten, nie licząc przemyśleń w temacie "TS właścicielem"
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 03.02.2019, 17:30
Cytat:
Ta, daj mi przyklad takiego państwa gdzie to wszystko sie zgadza, od razu pakuje manatki i jade
A ja nie mówię, że jest takie państwo tylko, że do takiego ideału trzeba dążyć i że wszystko z tych rzeczy jest ważne. I tez dzięki temu, że wiem, ze takiego państwa nie ma to nie mam kompleksu zaścianka, jaki kreuje TVN i lewaki, że jestem jakąs ciotą Polakiem, gorszym od zachodu. Bo tam się zarabia, spoko ale co z tego skoro muslimy im na glowę weszły itd

Cytat:
Jaro to jakaś bojówka polityczna jest, musi być opłacony. Jedyny temat w którym się udziela to ten, nie licząc przemyśleń w temacie "TS właścicielem"
Tak. Mam płacone za to hehe może po prostu ja wolę pisać na te tematy a Ty na inne?

Mnie jaranie się piłkarzykami już dawno minęło. Oczywiście szacunek dla naszych piłkarzy, którzy grali poł roku bez kasy i oddali wiele zdrowia za ten klub, szacunek podwójny do ludzi pokroju Pawla Brożka czy Kuby, którzy sa ikonami tego klubu i prawdziwymi Wiślakami z krwi i kości ale nie chce mi się podniecać kopaczami żeby też się po raz kolejny przejechac na jakimś Carlitosie, który dzisiaj całuje herb Wisły a jutro mówi, że w Polsce to tylko Legia się liczy, czy spuszczać się nad jakimś Judaszem Mączyńskim.
Jak chcesz to Ty się spuszczaj, może jesteś oplacany?
młode pokolenie - stare przekonania
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 03.02.2019, 17:39
Ok, piszesz zeby dążyć, z drugiej strony piszesz, zeby glosowac na PIS, bo mniejsze zlo. Gdzie tu te dazenie? W Polsce zeby w ogole zaczac jakiekolwiek dazenie to najpierw trzeba by bylo kompletnie zaorac scene polityczna, zmienic caly system. Bez tego popisowego szamba i ich przystawek, ktore nie robia nic od 30 lat.
Jaroo1
Senior Member

Stary 03.02.2019, 17:56
Cytat:
Ok, piszesz zeby dążyć, z drugiej strony piszesz, zeby glosowac na PIS, bo mniejsze zlo. Gdzie tu te dazenie? W Polsce zeby w ogole zaczac jakiekolwiek dazenie to najpierw trzeba by bylo kompletnie zaorac scene polityczna, zmienic caly system. Bez tego popisowego szamba i ich przystawek, ktore nie robia nic od 30 lat.
Trzeba działac radykalnie ale nie zbyt radykalnie. Przykład chociażby Ukrainy pokazał jak można zdestabilizować państwo. Oczywiście tam ruski swoje zrobiły ale ogólnie Ukraina to trochę taka Polska. Pomieszanie z poplątaniem. Na wschodzie komuchy, na zachodzie banderowcy przemieszani ze zwolennikami UE i ogolnie zachodu a do tego np Krym gdzie większość obywateli to byli Ruscy. No i zaczęło się od dążenia do wejścia do UE, stąd te majdany i inne rzeczy, a ruski jedynie wykorzystały okazję i zrobiły co zrobiły.
Dlatego nie da się przyspieszyć jakby. Rozwój musi być naturalny. Czy się chce praw dla pedałów czy czegoś innego to zasada jest zawsze ta sama. Najpierw się bierze paluszek (tolerancja) a później cala rękę (śluby, adopcja). No i to samo jest z polityką i odzyskiwaniem Państwa. Po pierwsze trzeba mieć elity, struktury. My teraz nie mamy nic. Mamy odradzające się elity i trochę mądrych ludzi Jak Michalkiewicz czy inni. Mamy ciekawe osoby jak Braun i inni. Ale dalej to jest za mało. Na pewno nie ma też elektoratu pod to. Jest taki ogrom tych mniejszych ruchów - Korwin-RN-teraz Gwiazdowski itd itd że póki co to moim zdaniem z tego się nic nie da ulepić.

Także póki co dla mnie mimo wszystko PiS najlepszy bo na ten moment daje stabilizację pod pewnymi względami. Zagłosowanie na PO i bandę to grzech a zaglosowanie na innych to po prostu póki co zmarnowanie głosu. To nic nie da.
Potrzeba czasu, pracy u podstaw, zmiany mentalności, wykształcenia konkretnych elit. struktur w całym kraju, jednolitego myślenia (koalicje ludzi ideowych, tak skrajnie różnych jak Winnicki, Korwin i Liroy nic nie dadza, to się rozpadnie) Tarcia to są nawet w jednomyślnych, ze tak powiem partiach gdzie sa gierki o władze a co dopiero wśród tak różnych srodowisk i gdzie jeszcze nie ma lidera... Także trzeba własnie do tego lidera, który wszystko ogarnie i nie wolno się dzielić na x partii i grup bo to nic nie da.
Takie mam zdanie. To się wykształciło na przestrzeni ostatnich 15 lat. Może za rok mi się zmieni, zobaczymy. Póki co tak myślę, i do tego co napisałem potrzeba lat i prawdziwego przelomu i jak to za mojego życia się stanie to będzie dobrze.
TonyWiślak
Member

Od: 05.2011

Stary 03.02.2019, 18:42
Cytat:
Także póki co dla mnie mimo wszystko PiS najlepszy bo na ten moment daje stabilizację pod pewnymi względami. Zagłosowanie na PO i bandę to grzech a zaglosowanie na innych to po prostu póki co zmarnowanie głosu. To nic nie da.

O jakiej stabilizacji mówisz?
Te klękanie przed żydami to dla Ciebie stabilizacja?
Dla mnie ten nepotyzm,kolesiostwo,obkładanie obywateli co rusz nowymi podatkami powoduje to ,że nie mógłbym spojrzeć w lustro głosując na oszołomów czy to z PO czy PIS-u.

Jeszcze wrzucę tutaj
Cytat:
Kiedy jakiś inny malkontent mówi, że nie ma silnej alternatywy, wtedy mu wyjaśniam, że silne alternatywy powstają poprzez ich popieranie a nie popieranie ich wrogów, gdzie w przypadku PiS i PO oznacza to również jawnych wrogów obywateli Polski.
Jaroo1
Senior Member

Stary 03.02.2019, 19:08
Cytat:
O jakiej stabilizacji mówisz?
Te klękanie przed żydami to dla Ciebie stabilizacja?
Dla mnie ten nepotyzm,kolesiostwo,obkładanie obywateli co rusz nowymi podatkami powoduje to ,że nie mógłbym spojrzeć w lustro głosując na oszołomów czy to z PO czy PIS-u.
Boję się po prostu, że jesli nie wygra PiS to wygra jakieś PO, N lub Biedroń.
PO = tez nakładanie podatków + podniesienie wieku emerytalnego i brak 500+. Sami mówili, ze ot jest nierealne. Także już wolę te podnoszenie podatku i socjal dla ludzi (niech chociaż niektórzy z tego skorzystają) niż podnoszenie podatków i brak socjalu.

Te partie też atakują kościół, nie widza nic złego w sztukach obrażających moją wiarę, sa pro gejowskie, promują parady pedałów (Adamowicz, Trzaskowski, Biedroń), są złodziejami do potęgi (niewazne, że w PiSie tez sa tacy ludzie, wszedzie są ale znamienne jest, że sa takie osoby jak Gronkiewicz, Zdanowska czy Adamowicz. To sa jawni złodzieje i przekrętasy. Pokaż mi w PiSie takich ludzi, którzy na taką skalę odpieprzają cyrk).
Dzięki rządom PiSu wiem też, że nie będzie w Polsce ani ekoterroryzmu, ani przyzwolenia na aborcję (Biedroń już to dziś zapowiedzial, ze chca aborcji do 12 tygodnia ciąży).
Wiem też, że o ile robią galę Amerykanom to chociaz potrafią się postawić UE i Niemcom.
Wiem, że PiS się wziął za okradanie państwa z VATu, a to majątek, który wypompowywali PO i kolesie z państwa.

Także to jest ta stabilizacja. Wiem na czym stoję. Nie jest idealnie, nie ma gruntownych zmian na wielu polach ale jest lepiej niż za PO. Nawet tym socjalizmem, 500+ i podnoszeniem płacy minimalnej coś ciągną do góry.
Wiem, że będzie kult patriotyzmu w Polsce i nikt nie dostanie pałą w plecy czy z buta na mordę bo przyjechał 11 listopada do Warszawy świętować niepodległość.
Rządy PO już przeżyłem. Nowoczesne i innych oceniam jako spadkobierców PO. I za takie rządy dziękuję. Nie chce powrotu do tego wszystkiego co Ci wymieniłem. Na serio wolę to mniejsze zło niż kolejne lata bagna.
Może być lepiej ale nie jest źle. Nie ma się co łudzić obecnie, że nastąpi wielka zmiana. Jest to melodia dalekiej przyszłości.
Szewa
Junior Member

Od: 12.2018

Stary 04.02.2019, 07:35
Cytat:
Nepotyzm itp to nie kwestia ekonomi tylko ideologii, zlodziejstwo itd tak samo. Jesli ktoś ma zasady i honor to tak nie będzie robił. Także nie trzeba zajmowac się podatkami aby osądzić złodzieja.
Strasznie naiwne myślenie. Nie ma co liczyć na czyjeś zasady i honor, należy stworzyć dobre prawo i aparat państwowy, który będzie sobie z tym radził. PiS wesoło obsadza w radach nadzorczych swoich ludzi oraz ich matki, żony, kochanki i kierowców, więc albo a) nie mają honoru b) honor zawsze przegrywa z kasą. Obstawiam osobiście to drugie.

Cytat:
Równie dobrze można powiedzieć, że podział na lewicę czy prawicę ekonomicznie jest bez sensu... bo co mnie obchodzi czy mam dobrze bo jest socjal albo mam dobrze bo jest wolność i nie ma zamordyzmu podatkami i sam sobie moge zarobić?

Po prostu ważne jest aby bylo dobrze. I finansowo i światopoglądowo. Żeby nikt nie kradł, nie oszukiwał, żeby był szacunek do ludzi i potepienie oszustów i zdrajców.
No to jest niespotykane, że chcesz dobrze... każdy chce żeby było dobrze! Każdy kogo określasz lewakiem podpisałby się pod tym drugim akapitem. Problem w tym, że aby było dobrze, to przede wszystkim gospodarka musi działać. 30 lat temu Polska i Ukraina były na tym samym poziomie ekonomicznym. Dzisiaj każdy z Ukrainy marzy, by znaleźć się w Polsce (albo jeszcze dalej, ale i Polska dla większości jest ok). To efekt różnych skumulowanych decyzji w tych latach. I nie, gonienie gejów Ukrainie nieszczególnie pomogło, a społeczeństwo jest tam niemniej konserwatywne jak u nas...
Valencia
Member

Od: 12.2018

Stary 04.02.2019, 15:39
Cytat:
Strasznie naiwne myślenie. Nie ma co liczyć na czyjeś zasady i honor, należy stworzyć dobre prawo i aparat państwowy, który będzie sobie z tym radził. PiS wesoło obsadza w radach nadzorczych swoich ludzi oraz ich matki, żony, kochanki i kierowców, więc albo a) nie mają honoru b) honor zawsze przegrywa z kasą. Obstawiam osobiście to drugie.
Pozwolę się z Tobą nie-zgodzić, jeśli partia taka jak PO jest zepsuta od samego szczytu (według mnie od samego lidera czyli DT) jeśli chodzi o czynnik ludzki, to to wszystko przelewa się potem na ludzi niżej. Taki rodzaj naśladownictwa, ktoś gdzieś zobaczy że można coś "załatwić", następnie go naśladuje i robi to samo i to wędruje aż do samorządu. To samo tyczy się jeśli chodzi o traktowanie innych ludzi. Ta tzw buta i pewien elementy wyższości w zachowani jest odczuwalny po styczności z ludźmi ze środowiska PO.

PiS zaś stara się bardziej na ten czynnik ludzki jednak zwracać uwagę. Wiadomo że gdzieś tam za chwilę mogą zostać mi wygrzebane jakieś przykłady Misiewiczów itd. natomiast uważam, że starają się "rekrutować" ludzi bardziej prawych, mniej pazernych na pieniądze itd.
Dlatego zgodzę się, że dobre systemy, dobre prawo, dobry element kontrolny ale musimy być wprowadzany również dobry czynnik ludzki do tych systemów. Znam takie miejsce gdzie porobiły się takie kliki, że ten czynnik ludzki obszedłby najlepsze systemy aby robić tzw przewały.
Ostatnio edytowane przez Valencia : 04.02.2019 o godz. 16:43.
SKAWINA
Jaroo1
Senior Member

Stary 04.02.2019, 21:58
Cytat:
Kiedyś bodajże Szumlewicz powiedział, ze należy znieść ubóstwo ustawą. I wlaśnie to Ty masz takie naiwne myślenie jak on
Prawo, jasne, musi być dobre, sprawiedliwe i przede wszystkim egzekwowane. Ale to własnie jedynie zasady, honor i sumienie ludzkie czyli jak to ujął Valencia wyżej - czynnik ludzki - jest najważniejszy. Mamy czasy gdzie zlodzieja, który kradł miliardy, czy mordercę można uniewinnić (ile jest przypadków gdzie ktoś nie beknął za zabicie kogoś czy przejechanie autem jakiegoś pieszego?). Także niby nie wolno tak robić i mamy prawo, które jasno mówi, że tak nie można ale czynnik ludzki zawodzi, w sadach rzadzą ludzie bez zasad (częściowo) i można tak poprowadzić sprawę jak się chce... Tak samo można zlapać przykladowego Komendę, dać fałszywego świadka, policja mu w.......i i wymusi zeznania, oskarzyciel ma wszystko w dupie i nawymyśla głupot na chłopaka, prokurator ma wywalone i dopuszcza wszystkie te fałszerstwa i gościu idzie do paki na 18 lat. I co z tego, że:
a) nie wolno składać fałszywych zeznań
b) nie wolno wymuszać zeznań na komendzie
c) sądy i prokuratura mają jakiś kodeks działań, chociażby żeby to było etyczne i moralne

Także to nie prawo zawiodło ale ludzie. Bo nie szanowali tego prawa. I jeśli myślisz, ze samo prawo da radę to jedynie musiało by być tak: zrobisz "to i to" masz od razu karę więzienia na dużo, dużo lat, bez dyskusji, chociażby lizaka ukradniesz to do paki masz isć, albo zrobisz "to i to" więc dostajesz karę śmierci. I wtedy by było proste prawo, szybkie osądy i egzekwowane kary. Ale tak nie będzie. Prawo jest bardzo skomplikowane, szerokie i stwarza furtki do legalnych oszustw. Dlatego zawsze najważniejszy jest człowiek i jego inteligencja a nie komputery czy jakieś przepisy.

Stworzysz aparat panstwowy gdzie nie będzie można obsadzić rodziny to bedą obsadzać kolegę rodziny i kolega się podzieli pieniędzmi za dostanie stanowiska. Wszystko da się obejść. Dlatego po prostu zasady musza być, honor, prawo owszem, też i to jest bardzo ważne ale przede wszystkim mentalność inna, Bóg-Honor-Ojczyzna, a jak nie to lepa w ryj jak ktoś przesadza i kara za to. Ale tego prawo nie zrobi, moga jedynie ludzie na to wpłynąć.
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 04.02.2019, 22:47
Nie pij już, jak ja Cię ....a proszę, nie pij już.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 12.05.2019, 20:57
Delegacja rządu Izraela przyjeżdża do Warszawy? Rozmowy dotyczyć mają ustawy 447. Jakie jest stanowisko polskiego rządu?
https://wpolityce.pl/polityka/446268...za-do-warszawy

i inny ciekawy artykuł:
https://wprawo.pl/2019/04/30/wlasnie...-gniazdem-5-1/
"Czy chcesz powiedzieć, że rząd RP, będąc nie tak dawno in corpore w Izraelu, uzgodnił z żydami przekazanie majątku narodowego, ale nie ujawni tego przed wyborami polskiemu społeczeństwu?!

"R.E.D.: €“ Potwierdzam! Właśnie tak! Są już przyjęte wiążące ramowe oraz proceduralne ustalenia. De facto dotyczą one nie tylko majątku narodowego. Po to, po decyzji o przeniesieniu Izraela do Europy, wywindowano sumę roszczeń do 300 mld $, by Polska NIE była ich w stanie spłacić w gotówce. Zresztą, suma żydowskich roszczeń wzrośnie co najmniej jeszcze o należne odsetki. Nadto kwota roszczeń – po ponownym oszacowaniu – może znowu wzrosnąć. Obecnie trwają starania, by rząd RP uznał i przekazał jakąkolwiek sumę – to jest punkt zaczepienia, legalizacji uzurpacji. A później, po przejęciu władzy, gdy braknie majątku narodowego – własność będzie odbierana także obywatelom trzeciej kategorii, czyli zwykłym Polakom. Nadto, z tego co wiem, są plany finansowego rugowania Polaków z pewnych obszarów, a do tego między innymi ma zostanie wykorzystany podatek katastralny."

"...R.E.D.: “ Tak! Nieżyjący już lider Chabad Lubawicz – Menachem Mendel Schneerson, miał powiedzieć: „Zepsuj młodych i zrób z nich zboczeńców – a zdobędziesz naród! (…) Pozbawimy wasze społeczeństwo młodych ludzi, degradując ich seksem, muzyką rockową, przemocą, alkoholem, paleniem papierosów, narkotykami, czyli wasze społeczeństwo pozbawimy przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy wskaźnik urodzeń (…) Najważniejszy jest pieniądz. Pieniądz robi wszystko. Pieniądz to władza. Pieniądz to siła. Człowiek posiadający pieniądze ma broń, najbardziej zaawansowana broń, i armię najemników. Pieniądz posiada media, które ogłupiają miliardy ludzkiego bydła. Pieniądz przekupuje ludzi, których potrzebujemy. Pieniądz eliminuje tych, którzy nie chcą nam ulec. Pieniądz ‘wysadza’ w powietrze tych, którzy się nam sprzeciwiają. O wszystkim decyduje kapitał i przejmowanie władzy. Ćwiczymy nasze umiejętności w gromadzeniu kapitału i przejmowaniu władzy od ponad 3.000 lat, i nikt nas w tym nie pokona. Wy (bydło) nie macie pieniędzy. Wy (bydło) nie macie władzy. I wy (bydło) nigdy nie będziecie mieć pieniędzy i władzy. Nie damy wam żadnych pieniędzy, ani żadnej władzy"
R.E.D.: – Tak! Nieżyjący już lider Chabad Lubawicz – Menachem Mendel Schneerson, miał powiedzieć: „Zepsuj młodych i zrób z nich zboczeńców – a zdobędziesz naród! (…) Pozbawimy wasze społeczeństwo młodych ludzi, degradując ich seksem, muzyką rockową, przemocą, alkoholem, paleniem papierosów, narkotykami, czyli wasze społeczeństwo pozbawimy przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy wskaźnik urodzeń (…) Najważniejszy jest pieniądz. Pieniądz robi wszystko. Pieniądz to władza. Pieniądz to siła. Człowiek posiadający pieniądze ma broń, najbardziej zaawansowana broń, i armię najemników. Pieniądz posiada media, które ogłupiają miliardy ludzkiego bydła. Pieniądz przekupuje ludzi, których potrzebujemy. Pieniądz eliminuje tych, którzy nie chcą nam ulec. Pieniądz ‘wysadza’ w powietrze tych, którzy się nam sprzeciwiają. O wszystkim decyduje kapitał i przejmowanie władzy. Ćwiczymy nasze umiejętności w gromadzeniu kapitału i przejmowaniu władzy od ponad 3.000 lat, i nikt nas w tym nie pokona. Wy (bydło) nie macie pieniędzy. Wy (bydło) nie macie władzy. I wy (bydło) nigdy nie będziecie mieć pieniędzy i władzy. Nie damy wam żadnych pieniędzy, ani żadnej władzy!”
Ostatnio edytowane przez leszekm : 12.05.2019 o godz. 21:09.
leszekm
Senior Member

Stary 12.05.2019, 21:08
do usunięcia
LanceTS
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 20.05.2019, 23:06
Polecam przed wyborami pooglądać:

https://www.youtube.com/watch?v=TXC-guxKrhs
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 24.05.2019, 19:50
Już tylko niecałe dwa dni dzielą nas od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja zapowiada się o wiele wyższa niż w poprzednich wyborach do UE, widać też większą mobilizację wśród wyborców. Piszę te słowa szczególnie do tych, którzy się jeszcze zastanawiają czy pójść, a mają poglądy zbliżone do prawicy. W końcu po tylu latach udało się zjednoczyć rozdrobnione siły polityczne: Korwin, Narodowcy, Braun itd., którzy poszli po rozum do głowy i doszli do porozumienia, dlatego w nadchodzących wyborach wystartują pod nazwą Konfederacja: https://konfederacja.eu/

Nareszcie istnieje realna szansa, żeby po prawej stronie powstało coś co zdoła w przyszłości zagrozić PISowi, który na obecną chwilę ma monopol i boi się konkurencji z prawej strony. Tak bardzo, że w ogóle przez całą kampanię wyborczą przemilczano Konfederację w TVP jakby jej w ogóle nie było, a jak już na końcu kampanii zaczęli widzieć, że rosną w siłę to zaczęli ją atakować i przedstawiać w negatywnym świetle. W innych stacjach także był zakaz prezentowania poglądów i zapraszania kandydatów z Konfederacji

Jeżeli w niedzielę się nie uda to jesienią będzie o wiele trudniej, dlatego zmobilizujcie się w Waszym gronie, spróbujcie kogoś przekonać i pójdźcie do urn. W niedzielę trzeba zrobić pierwszy krok! Jak nie teraz to kiedy?

Ostatnio edytowane przez heoij : 24.05.2019 o godz. 20:14.
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 02.06.2019, 22:38
Po wyborach bez zmian.

"Z reguły ludzie mają dosyć rządu i głosują na opozycję, u nas mają dosyć opozycji i głosują na rząd" - cytat

Miałem nadzieję że wejdzie ktoś od Kukiza. Dziwi wysoki wynik lewicy - w sensie całej opozycji bo skumanie się z SLD świadczy tylko o jednym.
Jak Róża von Panzerfaust, która głosuje za ukaraniem własnego kraju wygrywa w Krakowie to aż mnie trzepie skąd tyle idiotów dookoła.

W sumie jesienne wyniki nie są do końca pewne ale chyba niespodzianki nie będzie.:
- Jak się Grzesiu skuma z SLD to już w ogóle popłynie, jest frakcja która mu nie daruje dogadania się z komuchami
- Wiosna zniknie do końca wakacji bo chodziło tylko o stołki w Brukseli.
- PSL jak wystartuje z PO to też zniknie ze sceny już na dobre, lepiej by już dla nich było startować osobno i nie wejść
- A sama Platforma chce się dogadać z bankrutami z Nowoczesnej czyli tonący brzytwy się chwyta.

I osobiście dalej liczę na Kukiza bo kadry mają ok.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
AS82
Senior Member

Stary 04.06.2019, 00:00
Mnie bierze przerażenie , że taki tłuk jak Szydło co słowa po angielsku nie potrafi powiedzieć , zbiera 0,5 miliona głosów
Jaroo1
Senior Member

Stary 04.06.2019, 09:41
A czego wyznacznikiem jest znajomosc j. ang.?
Mnie bardziej przeraża, ze Szydło np zna się na piłce ale spalony to jest jak piłka na spalony to wtedy gol nieuznany albo to, że dzieci albo ideologiczni spadkobiercy nazistów i komunistów wchodzą z list KE do EP lub z innych list do sejmy RP.
AS82
Senior Member

Stary 04.06.2019, 13:06
Spadkobiercy nazistów to chyba masz na myśli Konfederacje?
mmm
Junior Member

Od: 12.2010

Stary 04.06.2019, 16:51
as82 umiesz czytać ze zrozumieniem?
Jaroo1
Senior Member

Stary 05.06.2019, 00:43
Nie, np Różę Thun, która pewnie w PE realizuje plany nazistowskiej rodziny męża hehe albo Tusk plany dziadka z Wermachtu. Banda kurew i tyle, a szukają wszędzie nazistów najgłośniej. Tylko w swoich rodzinach nie widzą ich.
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 05.06.2019, 08:19
Robert Gwiazdowski napisał(a):
Opadł kurz po wyborczej bitwie. Startowaliśmy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, żeby się policzyć. Zdobyliśmy 74.013 głosów. Za każdy z nich jeszcze raz serdecznie dziękuję. To dużo. Naprawdę! Ale za mało żeby liczyć na sukces podczas nadchodzących wyborów do Sejmu i Senatu.
„Nie ma nic potężniejszego od idei, której czas nadszedł” - pisał Viktor Hugo. Naszej idei czas jeszcze nie nadszedł.
Dlatego postanowiłem zaniechać tej nierównej walki z systemem.
Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty.
Przepraszam tych, których ta decyzja rozczaruje. Zwlekałem z jej pochopnym ogłaszaniem właśnie dlatego, że wdzięczny Wam jestem za Wasz entuzjazm, którego mi szkoda.
Romantyczna dusza filaretów nakazuje nam „mierzyć siły na zamiary”, ale postanowiłem pozytywistycznie mierzyć „zamiar podług sił”.
Naszych sił jest za mało, a siła nienawiści między dwoma politycznymi blokami jest zbyt duża, by przezwyciężyć ją przy pomocy racjonalnych argumentów.
Byliśmy w tej kampanii wyjątkowi. I nadal będziemy wybierając pozytywistyczną "pracę u podstaw”.
Zapraszam wszystkich, którzy byli ze mną, bo chcieli być właśnie ze mną, do takiej "organicznej pracy". A kiedyś wyłonicie spośród siebie lidera, który będzie potrafił poprowadzić Was do wyborczego sukcesu. Jak ten czas nadejdzie...

Projekt Polska Fair Play uznany za zakończony i wygląda na to, że znów nie mam na kogo głosować.
Jaroo1
Senior Member

Stary 06.06.2019, 01:36
Trochę takie smieszne wchodzić w politykę po to żeby się policzyć i rezygnować z tej polityki po pierwszym ciosie, który się dostało... Chyba, nikt o zdrowych zmyslach nie myslał, że partia Gwiazdowskiego zrobi teraz jakiś konkretny wynik
Dla mnie to jest żalosne, że na prawej stronie rozpala się entuzjazm w ludziach, mobilizuje ich, tylko po to aby na koniec zniweczyć ich prace i oczekiwania i rozwiązac partię, zmienić ją, uciec z niej itd. Dlatego mimo, że Konfederacja to taka mglista nadzieja i zbiór rożnych podmiotów to niech w końcu sobie polska prawica i środowiska patriotyczne działają razem i może to przyniesie jakiś efekt. A nie tak, że co kilka lat partię założy Gwiazdowski, Kukiz, JKM wyskoczy z nowa partią bo sie pokłócił ze wszystkimi, Narodowcy zabiora kolejny 1-3 procent głosów i zawsze z tego wychodziło jedno wielkie g.
LanceTS
Senior Member

Stary 07.06.2019, 00:30
Dlatego warto głosować na Konfederacje. Chociażby z ciekawości dokąd to dojdzie i w którą stronę będzie to zmierzać.
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 07.06.2019, 06:17
Gdzie znajdę zarys ich programu?
AS82
Senior Member

Stary 08.06.2019, 10:10
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Gdzie znajdę zarys ich programu?
Palenie kukły żyda
avitus
Member

Od: 09.2005

Stary 08.06.2019, 18:07
Rosja od 600 lat jest wrogiem Polski ,od początku XVIII. wieku armie rosyjskie stałe stacjonowały w naszym kraju,rosyjskie interesy gospodarcze są sprzeczne z polskimi (drogie surowce głównie ropa i gaz my wolimy aby były tanie),Kreml nigdy nie wyzbył się imperialnego dziedzictwa Rosji carskiej i Związku Radzieckiego ,Rosjanie zawsze nie ufali cudzoziemcom ( ,,w tym Polakom) ,po prostu juź tacy są .
Jeżeli ich interesy są zagrożone są gotowi nawet na podjęcie działań wojennych (Ukraina upadek Janukowycza który robił wszystko co żądała Moskwa) zajęcie Krymu,wspieranie seperatystów w Donbasie..
Nie jesteśmy ani potęgą gospodarczą armia jest słabiutka.
Skoro więc nasz wschodni sąsiad jest nam nieprzyjazny a nie jesteśmy wyspą jak Wielką Brytania nie warto
zrażać do siebie pozostałych krajów Unii Europejskiej.
Ktoś powie że z Niemcami mamy jeszcze gorsze zaszłości tyle że oni po 2 wojnie światowej wyzbyli się swoich militarystycznych ciągotek.
Interesy gospodarcze koncentrują się z krajami europejskimi Unii , dlatego warto mieć ich wsparcie choćby dyplomatyczne gdy pojawiają się problemy międzynarodowe,nie warto być izolowanym.
Powód: Ortografia
Ostatnio edytowane przez avitus : 08.06.2019 o godz. 18:31.
LanceTS
Senior Member

Stary 08.06.2019, 21:20
Patrzenie na obecną sytuacje polityczną biorąc pod uwagę praktycznie tylko sprawy historyczne jest ogólnie rzecz mówiąc trochę niepoważne.
Jaroo1
Senior Member

Stary 08.06.2019, 22:13
Cytat:
Ktoś powie że z Niemcami mamy jeszcze gorsze zaszłości tyle że oni po 2 wojnie światowej wyzbyli się swoich militarystycznych ciągotek.
Wyzbyli się ciągotek militarystycznych i stworzyli rzadzą w UE aby jebać po kieszeniach wszystkie kraje w tym najbardziej Polskę i mają w Polsce duży procent mediów w garści i sieją propagandę a czasami nawet finansują partię Biedronia.
Prawda jest taka, że każdy powazny kraj ma imperialistyczne ciągotki i jak to najgłośniej krzycza lewaki i obrzydzają to słowo - każdy kraj ma nacjonalistyczne zapędy. Każdy ciągnie na swoją stronę i trzeba robić tak samo, oplatać ekonomicznie inne kraje, ssać z nich kasę, dążyć aby oni byli słabsi od nas (tak własnie robią Niemcy z nami) a oficjalnie trzeba kochać i szanować wszystkich, czyli zamiast się spinać i szukać sobie wrogów to trzeba dążyć do współpracy bo spinanie się na Putina nic nam nie da a embargo na jabłka czy mięso większość Polaków odczuje. Oczywiście potrzebne jest też bronienie swojego stanowiska w kwestiach historycznych ale ogólnie nie ma się co spinać i też nie ma co robić z siebie błazna na arenie światowej i np. szczekac tak jak USA i Żydzi chcą, bo jakoś Niemcy siedzą cicho i robią interesy z Ruskami a my kreujemy rzeczywistość tak, że Putin chce zawładnąć całym światem, chce wojny, jutro nas może zaatakować. No i na tym tracimy. Podburzają nas te Jankesy i Żydzi. Jak sa tacy zajebiści to niech dają swoje wojska na Ukrainę, na pole walki albo zaraz za granicą tego pola i niech bronią świata przed Ruskami. My jedynie na tych żołnierzach USA tracimy bo tylko tym w....iamy Rosję a w razie konfliktu i tak byśmy byli bronieni przez NATO. Także nie wiem co za sens jest w kreowaniu Rosji na zło tego świata i zapraszaniu tu wojsk amerykańskich. Kazdy nas robi w chuja i wykorzystuje i własnie to jest przeciwieństwo tego jak być powinno. Bo powinniśmy udawac przyjaciół i dla Niemców i USA i Rosji. I robić kasę na tym, rosnąć w siłę. Tylko bedąc silnym i bogatym mamy szansę realnie się obronić i być ważnym partnerem dla tych większych mocarstw. Jak będziemy dziadami jak Ukraina to nas w sekundę sprzedadzą jak kiedyś bo po co bronić dziadów? A jak się ma interesy z kimś albo ktoś jest zalezny od Ciebie i ogólnie sam jestes silny to wtedy się wybronisz sam a nie psiakami z USA. Co pokazuje Turcja, która jest silnym graczem (oczywiście też mającym swoich przyjaciół) i ma wrogów ale ci wrogowie wiedzą, że nie warto z nimi zadzierać zbyt mocno.
avitus
Member

Od: 09.2005

Stary 09.06.2019, 01:27
No dobrze obecnie we współczesnym świecie najważniejsze są sprawy gospodarcze,Rosjanie chcąc zachować wysokie ceny gazu i ropy (główna część budżetu Moskwy),pragnie zachować monopol na dostawę tych surowców do krajów europejskich interes Polski to niskie ceny i dyfirsykacja dostaw.Kreml nie ma światowych ambicji ale chce utrzymać przynajmniej decydującą rolę w krajach byłego Związku radzieckiego,Ukraina się wyłamała wykopała Janukowycza wasala Kremla no i co się stało?Rosjanie oczywiście nie przejmują się embargiem na produkty żywnościowe jedyną rzeczą która by im.naprawdę zabolała to zatrzymanie importu surowców mineralnych,na ale wtedy pewnie wkroczyli by do Kijowa.Dogadanie się z nimi to sprzedanie Ukrainy poza tym jak rozmawiać z kimś którym celem głównym jest osłabienie Uni Europejskiej i NATO.?
Działanie KGB w wyborach w USA ,wspieranie eurosceptyków w Unii to przykłady intencji Kremla..
Jak na razie głównym partnerem gospodarczym jest Europa ,wymiaana handlowa z Niemcami to 1/3 obrotów handlowych i to nie zmienii się przez następne dekady,To prawda kto ma więcej kasy(PKB) to najwięcej ma do powiedzenia,wspieranie partii Biedronia ?Jego elektorat jest mocno ograniczony ,programem socjalnym PiS przebił najbardziej lewackie partie w kraju,a propozycje w dziedzinie warstwy ... obyczajowej są mocno ograniczone,gejów jak w każdym kraju jest koło 5% , antyklerykalizm też jest mocno ograniczony razem nie są w stanie przekroczonyć 6-8 %,
Jedynym krajem który byłby w stanie powstrzymać działania Rosjii są Amerykanie ,a że przykład Ukrainy pokazuje że era konfliktów zbrojnych w naszej części świata wcale nie dobiegła końca ,pretekst zawsze się może zdarzyć,zawsze można wysłać Specnaz na drugą stronę granicy żeby ostrzelali pograniczników w Kaliningradzie.(Do dzisiaj nie wiadomo kto rozpoczął wojnę w Gruzji.Oczywiście o konflikcie zbrojnym między Polską a Rosją nie ma mowy,ale różnie może być Ukraińcy przed 2014 roku też tak pewnie myśleli
Więc dopóki armie będziemy mieć słabiutka a w ostatnich latach niewiele się zmieniło na lepsze,to musimy liczyć na wsparcie Usa,im ich więcej tym lepiej.
Jakoś trudno mi uwierzyć że parlament w Strasburgu może nam narzucić preferencje seksualne ,albo podobają ci się dziewczyny albo faceci,to samo podejście do Kościoła.Aborcja praktycznie jest zabroniona(państwowa bo prywatna cały czas kwitnie ), małżeństwa gejów też nie ma chociaż faktycznie są tylko na kocią łapę,,( o ile można to nazwać małżeństwami) emigranci nie pchają się do Europy,natabene gdyby przetransportowano by ich do nas zaraz by zwiali na Zachód,Czeczeńcy którzy przyjechali w większości są już za Odrą.w 99%
I nie uważem że istnieje jakiś międzynarodowy spisek w celu osłabienia Polski,firmy mają zarabiać kasę a nie spiskować.Niemcy oczywiście wykorzystują swoją przewagę ekonomiczną jak zawsze próbuje silniejsza strona.
Jaroo1
Senior Member

Stary 09.06.2019, 20:13
Problem pierwszy co do układania naszych relacji i kreowania Polski na nazwijmy to mocarstwo jest taki, że mamy wojnę w Polsce między patriotami a postkomunistami. To jest następstwo grubej kreski. U nas dalej tkwimy w 92 roku i albo wygrywa rząd Olszewskiego albo sprzedawczyków pokroju Tuska i Pawlaka. A znowu ci patrioci z PiSu to też taka opcja robiąca laskę Amerykanom i się z Tobą nie zgadzam, że im więcej tutaj Amerykanów tym lepiej bo w prostej linii zaostrza to własnie konflikt z Rosją i pokazuje, że my jako partner dla Rosji nie chcemy istnieć. Bo Ameryka jest mocna, siedzi za wielką wodą i sobie robi interesy tam u siebie a my jesteśmy tutaj, w środku Europy i nam nie jest na rekę wystawianie się Ruskom i szczekanie jak USA rozkaże. Bo to my na tym tracimy. Także co innego by była czysta relacja z USA i przyjaźń z nimi (zresztą czy ktoś myśli, że my jesteśmy partnerem dla USA? Mam 29 lat, odkąd pamiętam każdy nowy prezydent USA obiecuje nam zniesienie wiz. Żaden słowa nie dotrzymał). A co innego gdy my im mamy robić laskę, szczekac tu za nich i się wystawiać Rosji bo to chyba oczywiste jak 2+2, ze jeśli my się kreujemy na obrońców Europy i przyjaciela nr 1 dla USA to będziemy mieć na pieńku z Rosją = ograniczenia w handlu.
Skoro więc nie ma raczej mowy o zbrojnym ataku Rosji na Polskę to po co nam wojska USA w kraju? Skoro jesteśmy w NATO to po co nam ci Amerykanie? Bez sensu. To samo z wstawianiem się za Ukrainę. My się za nich wstawialiśmy, szczekaliśmy najgłośniej w Europie. Po dupie dostaliśmy od Rusków a i Ukraińcy nam się odwdzięczali embargami i świętem narodowym Bandery itd Także .... w taką politykę zagraniczną.
Wspomniałem o sytuacji z 92 roku, Tuskach i Pawlakach. No i własnie zmierzam do ceny gazu. Jak my mamy płacić tanio za rosyjski gaz jak nie dość, ze prowadzimy żałosną politykę z nimi to jeszcze mamy w rzadzie sprzedawczyków pokroju wyżej wymienionych, którzy nienawidzą Polski i np z chęcią Pawlak podpisał niekorzystną dla nas umowę, na mega drogi gaz i chcieli to podpisać na 25 lat? To o czym my gadamy jak sprzedawczykom zalezy na tym aby za gaz płacić drogo?

Jakiegoś zakrojonego spisku co do Polski nie ma. Po prostu każdy walczy o swoje i jebie w dupę kogo popadnie. A że my się dajemy to kazdy to wykorzystuje. Jesteśmy tymi biedniejszymi więc np. dostaniemy do marketów jedzenie gorszej jakości niż na zachodzie mają te same markety. Jesteśmy zerem dla innych dlatego Rosja sobie buduje z Niemcami gazociąg i robi interesy a nam każą szczekać na Rosję.
A UE to groźny twór, który jest w rękach Niemiec i to też nam daje w kość a co do narzucania prawa przez UE to cały projekt z pięknej idei rozwoju państw UE i współpracy na różnych liniach stał się zamordystycznym projektem od podpisania traktatu lizbońskiego i innych, gdzie to często prawo UE góruje nad prawem krajowym, gdzie UE wyznacza jakiś standard i jest to standard światopogladowy jak np. z karą śmierci. Także to nie jest Europa wolnych narodów, tylko Europa niewolonych narodów. Gdzie wielki brat mówi, że ślimak o ryba oraz jaka ma być krzywizna banana, albo nic nie mówi na temat wojny, bo tak to można nazwać, która ma miejsce we Francji od kilku lat, ale wpieprza się w politykę wewnątrzną Polski. Także twór ten działa patologicznie, działa wybiórczo, realizuje interesy mocarstw, opluwa tych mniejszych (tak jak cały czas pluli na Orbana i Wegry), działa na zasadzie "damy wam kasy na rozwój ekonomiczny (pomijam, że to wszystko jest kolejnym zniewoleniem ekonomicznym i budową na kredytach, budową ponad stan gdzie nikt sie nie interesuje długiem publicznym i wpycha się takie kraje jak nasz w spiralę długu - nasz dług publiczny oficjalny to już ponad biliard złotych) ale bedziecie w innych kwestiach od naszego zdania zależni".

Ja tak jak pisałem wczesniej politykę widze jako prostą relację, z kazdym trzeba żyć dobrze, ładnie się uśmiechac do kamer, mieć swoje twarde stanowisko w waznych sprawach i jak się ono nie podoba to won, ale przede wszystkim stawiac na interesy.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów