The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.10.2012, 15:23
Cytat:
To daje do myślenia, nie tylko w kontekście naszej przyszłości, ale również przeszłości i bardzo dziwnego wybiórczego punktu widzenia niektórych mediów, którym bardzo łatwo przychodzi krytyka obecnego zarządu, zapominając przy tym, celowo lub nie - pozostawiam to ocenie czytelnika - że zupełnie kto inny jest odpowiedzialny za dzisiejsze problemy, a obecny Zarząd próbuje po prostu je rozwiązać.
Nie chodzi o polemikę z kimkolwiek. Jest to kwestia wiary, że mówienie najtrudniejszej prawdy jest lepsze niż mówienie najpiękniejszych kłamstw, bo ostatecznie prowadzi to do czegoś dobrego, choć szczerego zawsze naraża na bolesną i personalną krytykę. Na prawdę i wyjaśnienia zasługują przede wszystkim nasi kibice, a więc ci, dla który Biała Gwiazda to dużo więcej niż często sobie wyobrażamy.
Pan Bednarz chyba postradał zmysły. Żyje chyba w jakimś świecie równoległym do istniejącego. Jest odpowiedzialny minimum w 50%, a moim zdaniem w 99% za sportowy wynik zespołu w poprzednim sezonie. Panie Bednarz - skończ Pan kłamać i udawać niewiniątka. Pan mówi tyle o tej prawdzie, a sam teraz kłamie, że odpowiedzialność za sytuację finansową ponoszą poprzednicy. Cóż... gdyby Wisła była wyżej w tabeli, gdyby grała o MP w poprzednim sezonie(a moim zdaniem mogła), to byśmy teraz inaczej rozmawiali i o kryzysie i o sytuacji kadrowo - finansowej.

Niestety, w tym klubie tolerowane są brednie, nawet największe, a klub daje na to przyzwolenie. Jeszcze jest to publikacja tak nierzetelna i tak subiektywna, że można zadać pytanie - ile razy jeszcze Pan Bednarz wyjdzie i nas okłamie?!

Cytat:
Jak bumerang u moich krytyków wraca kwestia Tomasa Jirsaka. Jego transfer wymaga więc kilku słów komentarza. Tomas przyszedł do Wisły jako młodzieżowy reprezentant Czech za 700 tysięcy euro, choć jego ówczesna wartość była trochę wyższa. Transfer był negocjowany przez komitet transferowy składający się z trzech osób. W artykule „Faktu” Jirsak podany jest jako najlepszy przykład piłkarza, na którego pieniądze zostały roztrwonione. Chcę zwrócić uwagę wszystkich na fakt, że Jirsak jest zawodnikiem, który w Wiśle spędził pięć sezonów, rozegrał ponad 150 meczów i u wszystkich pięciu trenerów, którzy prowadzili w tym czasie zespół, w mniejszym lub większym stopniu grał. Zdobył trzy mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo i zaliczył fazę grupową Ligi Europejskiej. Życzę każdemu dyrektorowi sportowemu i prezesowi, aby wszystkie jego nieudane transfery miały tak udaną statystykę i tak dobrze się zamortyzowały.
Szok i totalne dno. Księgowy jak zwykle dorzuca do pieca.

Cytat:
Mamy też absurdalną sytuację, kiedy ktoś próbuje mnie rozliczać z transferów Miśkiewicza, Sikorskiego czy Quioto. Ci ludzie są tu dopiero trzeci miesiąc, a trafili tu po to, żeby nas przekonać do siebie. Czy to była porażka, czy sukces, czas pokaże.
Jakoś mam takie dziwne przekonanie, że większość, jak nie wszystkie transfery okażą się niewypałem.

Cytat:
Bilans jest więc zupełnie inny. Wszystkie te transfery zostały przeprowadzone przy akceptacji zarządu i rady nadzorczej, więc nic się nie stało jednoosobowo. Tych pozytywnych rzeczy więc, o których mówię, nie należy traktować jako propagandy sukcesu Jacka Bednarza, bo to wszystko emanacja tego, co razem z innymi osobami robiłem dla klubu.
A ten tekst to niby co? Nie propaganda?
Cytat:
Na koniec pragnę bardzo wyraźnie podkreślić, że pozwoliłem sobie na te kilka słów komentarza wyłącznie z powodu kibiców, na których zadaniu, wsparciu i zrozumieniu obecnemu Zarządowi ze mną w składzie zależy. Nie zamierzam się gloryfikować ani wdawać w polemiki z panem Migą, ponieważ sprowadziłbym się tym samym do poziomu, na którym jest ten tekst i intencje, dla których powstał.
Panie Bednarz, Pan gazet nie czytasz. Wszyscy krytykują Wisłę za zbyt duże przypisywanie wagi do bilansu ekonomicznego, za zbyt dużą dbałość o to, za słowa wypowiedziane w marcu tego roku - za skandaliczne słowa, Panie Bednarz!
Cytat:
Byliśmy zaskoczeni wszyscy – od właściciela po organa spółki. Trener miał zielone światło, aby te niezbędne zmiany, które uważaliśmy, że były potrzebne, dokonać. Nie zwolniliśmy Probierza, a przyjęliśmy jego dymisję.
Zaskoczeni - mnie zdziwiła wypowiedź Probierza po meczu z Piastem, że "wie jak to jest, kiedy zawodzi się Pana Cupiała, Pana Bednarza etc." - nie opowiadasz Pan przypadkiem bajek. Bo ja z wypowiedzi Probierza jestem w stanie wywnioskować jedno - miał nóż na gardle przed każdym meczem i po każdym wyniku. A o wolcie przeciw trenerowi też Pan nie słyszał?
Ostatnio edytowane przez bonawentura : 15.10.2012 o godz. 15:43.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 15.10.2012, 15:27
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Pan Bednarz chyba postradał zmysły. Żyje chyba w jakimś świecie równoległym do istniejącego. Jest odpowiedzialny minimum w 50%, a moim zdaniem w 99% za sportowy wynik zespołu w poprzednim sezonie. Panie Bednarz - skończ Pan kłamać i udawać niewiniątka. Pan mówi tyle o tej prawdzie, a sam teraz kłamie, że odpowiedzialność za sytuację finansową ponoszą poprzednicy. Cóż... gdyby Wisła była wyżej w tabeli, gdyby grała o MP w poprzednim sezonie(a moim zdaniem mogła), to byśmy teraz inaczej rozmawiali i o kryzysie i o sytuacji kadrowo - finansowej.

Niestety, w tym klubie tolerowane są brednie, nawet największe, a klub daje na to przyzwolenie. Jeszcze jest to publikacja tak nierzetelna i tak subiektywna, że można zadać pytanie - ile razy jeszcze Pan Bednarz wyjdzie i nas okłamie?!
Za mocne! APOEL to też jego wina.

Wy tak na serio piszecie bo ja cały czas mam nadzieje, że to była ironia.

Zobacz na którym miejscu była w tabeli Wisła w momencie przyjścia Bednarza i powiedz mi czemu niby twierdzisz, że jakby on nie przyszedł to zrobilibyśmy lepszy wynik na koniec sezonu?
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
K4millo
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 15.10.2012, 16:01
borys napisał(a):Wyświetl post
Pan Jacek PRAWDOMOWNY Bednarz zapomniał o:
..
- Łobodzińskim, Dudu, Christovie itd.
Christowa sprowadził Skorża, Bednarza wtedy w klubie nie było.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 15.10.2012, 16:23
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Za mocne! APOEL to też jego wina.

Zobacz na którym miejscu była w tabeli Wisła w momencie przyjścia Bednarza i powiedz mi czemu niby twierdzisz, że jakby on nie przyszedł to zrobilibyśmy lepszy wynik na koniec sezonu?
Oczywiście ze Apoel przesadzony.

A co do dowodu, będzie przez zaprzeczenie. Pytanie brzmi: Co dał nam takiego Jacek, co spowodowało że zrobiliśmy lepszy wynik niż byśmy zrobili bez niego?
Odpowiedz cytując
borys
Banita

Od: 07.2010

Stary 15.10.2012, 17:00
K4millo napisał(a):Wyświetl post
Christowa sprowadził Skorża, Bednarza wtedy w klubie nie było.
Mea Culpa. Wiec zamieniam go na

Beto
Łukasz Garguła
Mariusz Jop
Radosław Matusiak

Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 15.10.2012, 18:11
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście ze Apoel przesadzony.

A co do dowodu, będzie przez zaprzeczenie. Pytanie brzmi: Co dał nam takiego Jacek, co spowodowało że zrobiliśmy lepszy wynik niż byśmy zrobili bez niego?
Albo co dał nam takiego Bednarz, że w okresie marzec - czerwiec(czyli w trakcie sezonu) oszczędziliśmy nagle na pensjach?
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 15.10.2012, 18:14
Albo co dał nam takiego Bednarz, że w okresie marzec - czerwiec(czyli w trakcie sezonu) oszczędziliśmy nagle na pensjach?
Dokładnie. Zatrudnić człowieka ds. finansowych ale z prawdziwego zdarzenia i ogólnie finanse by troszkę podskoczyły do góry
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 15.10.2012, 21:00
Dla mnie ten wywiad z Bednarzem to wyglada jak spowiedz na koniec...
Odpowiedz cytując
gooro33
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 15.10.2012, 21:44
syryls napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie. Zatrudnić człowieka ds. finansowych ale z prawdziwego zdarzenia i ogólnie finanse by troszkę podskoczyły do góry

Tak już taka jedna Pani była.... Ja czekam na zime zobaczymy co się będzie działo.
POLSKIE KORZENIE - POLSKI KLUB
...Z tysięcy klubów, ja wybrałem ten,

Ten boski Krakowski nasz TS
I w każdej chwili czy dobrej czy złej,
Będę kochał Wisełkę, na pewno to wiem!!!

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 15.10.2012, 22:32
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie ten wywiad z Bednarzem to wyglada jak spowiedz na koniec...
Chyba tylko w takim znaczeniu, że wyprowadzą go w kaftanie.

Gość każe przeprowadzać pracownikom klubu wywiady ze sobą. Czy tylko u mnie - po jego wcześniejszej medialnej działalności - zapaliła się czerwona lampka?
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
dulli78
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 15.10.2012, 22:41
muerte napisał(a):Wyświetl post
Był na forum nawet chyba w tym temacie (albo Nibylandia) kilkakrotnie cytowany post użytkownika koniak.
Nie ma co prawda posumowań z okresu Valckxa (co zrozumiałe) ale za to raporty inne pokazują, że za Holendra mieliśmy największy zysk i zarobki nie przekraczały magicznej bariery 60%
KLIK
To link do raportu firmy Delloite:
http://www.deloitte.com/view/pl_PL/p...56f00aRCRD.htm -

Strona 12, wskaźnik poniżej 60%, jest też informacja: "Dane zostały dostarczone przez same kluby i nie były weryfikowane przez Deloitte" - coś tu jednak jest nie tak, ponieważ 1 października ukazał się raport firmy Ernst&Young dotyczący 2011 roku (jeżeli chodzi o sytuację finansową klubów polskiej ekstraklasy):

http://ey.media.pl/pr/223727/legia-w...ki-poza-podium

Jeżeli ktoś wierzy w to, że Basałaj zostawił Wisłę w świetnej kondycji finansowej a Bednarz ściemnia to na 20 stronie tego raportu można przeczytać następujące zdanie: "W kontekście kryteriów płynności finansowej należy docenić Piasta, Koronę, Zagłębie, a także Pogoń,Lechię i Jagiellonię. W tych klubach zdolność do bieżącego regulowania zobowiązań jest na najwyższym poziomie. Natomiast najsłabiej sytuacja przedstawia się w ŁKS, Ruchu oraz, co może zaskakiwać, w Wiśle Kraków."
Przypominam, że wzięto tutaj pod uwagę 2011 rok, gdzie przychody były wysokie z uwagi na Mistrzostwo Polski i grę w europejskich pucharach (poniżej link to samego raportu):

http://www.ey.com/Publication/vwLUAs...2012_final.pdf
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"

Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 15.10.2012, 22:47
Dla mnie wątpliwość jest jedna czy był/jest sens opowiadać o tym że wszyscy są na sprzedaż a my jesteśmy w ciemnej d..pie na cały świat czy nie lepiej było to robić po cichu.
To że Wisła jest w największym kryzysie ery Cupiała to prawda.

Nie da się szczególnie w dobie kryzysu tak dalej działać. Trzeba przeorganizować nasz klub.

Czy Bednarz jest do tego najlepszym kandydatem nie umiem ocenić.
Na pewno nie ma sensu wieszać po nim psów bo te niepopularne decyzje to nie jest jego pomysł tylko Cupiała.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 15.10.2012, 23:00
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Nie da się szczególnie w dobie kryzysu tak dalej działać. Trzeba przeorganizować nasz klub.
To tzw. oczywista, oczywistość.

, przepraszam , że co ... "najlepszym kandydatem", no chyba że to czysty sarkazm..a z tym "nie umiem ocenić", to też taki, hmm powiedzmy czarny humor ..
Ostatnio edytowane przez milosz : 15.10.2012 o godz. 23:03.
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 15.10.2012, 23:12
To, że wizyta u psychoanalityka w twoim przypadku to konieczność wiadomo nie od dziś, ale że aż tak przesuniesz granicę absurdu to się nie spodziewałem, bo poprzeczkę zawiesiłeś sobie wysoko chcąc sprzedawać nasz Klub majchrowskiemu. Ale jednak się udało możesz być dumny

Za porażkę w tamtm sezonie winien nie jest drewniany Genkov, ospaly Melikson, człapak Garguła, bezproduktywny Wilk, zdychający Iliev, jeździec bez głowy Jovanović, Osman "idę na raz" Chavez, Michael "Jestem Zwrotny jak Batory w Porcie" Lamey czy też Andraż "Głowa w dół i do przodu" Kirm, ale uwaga uwaga - Jacek aka Łysy.

To nic, że przyszedł w 3/4 sezonu, gdzie w gruncie rzeczy było już pozamiatane. Jak to właśnie on zabronił Meliksonowi dryblować, Gargule rozgrywać, a Genkovovi strzelać. To on w 99% (swoją drogą jak obliczyłeś to 99% - jest na to jakiś wzór, tudzież algorytm?) jest temu winny, że Biton nie przypominał zawodnika z jesieni.

Proponuje małą ankietę co jeszcze jest winą Bednarza:

a) Głód w Somalii
b) Śmierć Madzi z Sosnowca
c) Wzrost stopy bezrobocia w Timorze Wschodnim

--------------
Żeby nie było - nie uważam, że Jacek Bednarz jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Jego arogancki styl bycia mnie osobiście zraża do jego osoby, podobnie jak transfery w stylu Sikorskiego czy Frederiksena. Jestem tylko tępicielm chorej fazy, jaką 90% osób tutaj zgromadzonych ma - mianowicie obarczania Bednarza wszystkim co się dzieje złego w tym klubie, a nawet co po niektórzy za to, co dzialo się przed jego przyjściem.

Ogarnijcie się.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
ziz99
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 15.10.2012, 23:17
...
Na pewno nie ma sensu wieszać po nim psów bo te niepopularne decyzje to nie jest jego pomysł tylko Cupiała.
Dokładnie tak.

Wielu byłych pracowników i piłkarzy jednoznacznie potwierdziło, że wszystkie decyzje w Wiśle wychodzą/przechodzą od/przez Cupiała. Owszem, Bednarz skutecznie rozwalił morale piłkarzy po stwierdzeniach, że najlepiej jakby ich już tu nie było. Trzeba jednak pamiętać, że pewnie zrobił to na polecenie nadprezesa.

Bednarz prawdopodobnie już widzi iż: albo zaraz Cupiał mu podziękuje, albo kończy się definitywnie panowanie biznesmena z Myślenic więc i kasa zaraz się definitywnie skończy, a zatem będzie pracował charytatywnie.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 16.10.2012, 00:07
Ten wywiad to jakis fake ,cos oderwanego od normalnosci..

czytajac go mam wraznie ze Bednarz jest dyrektorem ale jakiegos innego klubu,nic sie do siebie nie klei

najgorsze ze nie poczuwa sie do niczego i dalej wmawia ciagle jak katarynka"druzyna ma potencjał"

..Piast Gliwice tez go ma,i co z tego ?
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
dulli78
Senior Member

Stary 16.10.2012, 00:12
Dla mnie wątpliwość jest jedna czy był/jest sens opowiadać o tym że wszyscy są na sprzedaż a my jesteśmy w ciemnej d..pie na cały świat czy nie lepiej było to robić po cichu.
To że Wisła jest w największym kryzysie ery Cupiała to prawda.

W normalnych warunkach za słowa że wszyscy są na sprzedaż a finansowo jesteśmy w ciemnej d..ie powinien wylecieć z klubu - ale nie wyleciał, czyli wypowiedź była celowa. Sens jest chyba taki, żeby zmobilizować co poniektórych piłkarzy do szukania nowego klubu. Też mam wątpliwości, czy ta metoda będzie skuteczna - zobaczymy.

Basałaj postawił wszytko na jedną kartę czyli LM, no i niemal pozostawił za sobą "spaloną ziemię" czego część forumowiczów nie przyjmuje do wiadomości. My po prostu z przyczyn finansowych MUSIMY pozbyć się najlepiej zarabiających graczy. Pensje po 300 - 400 tys. euro rocznie przerastają obecnie nasze możliwości, drużyna jest przepłacona i wydaje mi się, że poprzedni prezes miał tego pełną świadomość.

Pełna zgoda z tym, że trzeba przeorganizować klub - dlatego chciałbym usłyszeć od zarządu strategię rozwoju sekcji piłkarskiej Wisły Kraków na kolejne lata. To jest ważniejsze niż szukanie kozła ofiarnego.
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"

Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 16.10.2012, 00:47
ociec Ciemka napisał(a):Wyświetl post
jest i na to szansa
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html

tyle, że jak odejdzie to bez zabawek
Potok na Prezesa!
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 16.10.2012, 02:06
dulli78 napisał(a):Wyświetl post
Basałaj postawił wszytko na jedną kartę czyli LM, no i niemal pozostawił za sobą "spaloną ziemię" czego część forumowiczów nie przyjmuje do wiadomości. My po prostu z przyczyn finansowych MUSIMY pozbyć się najlepiej zarabiających graczy. Pensje po 300 - 400 tys. euro rocznie przerastają obecnie nasze możliwości, drużyna jest przepłacona i wydaje mi się, że poprzedni prezes miał tego pełną świadomość.
Jak Ty nic nie rozumiesz. Po pierwsze LM to plan Cupiała.

Po drugie finanse to decyzje również wyłącznie Cupiała.

Po trzecie teza o tym, że budżet był oparty o LM to bajka w którą wierzą tylko ci co tylko czekali na usunięcie obcokrajowców z Wisły.

Prawda jest prozaiczna, po udanym sezonie, ale braku awansu do LM właściciel postanowił nie inwestować, a winę za to zrzucić na tych co mieli sukces (S.V. i R.M) zarówno sportowy (MP i najlepszy wynik w europejskich pucharach od 9 lat), jak i finansowy (prosty rachunek, zysk z MP , kw. do LM i i LE, oraz sprzedaży np. Pawła Brożka to więcej niż 3 transfery /Melikson, Genkow, Jovanović/ oraz pensje piłkarzy), tyle że niektórzy wolą słuchać bajek o złym obcym, a teraz nie mogą uwierzyć, że ta "polska Wisła" Bednarza to też mrzonka.
Odpowiedz cytując
f-cuda
Banita

Od: 10.2012

Stary 16.10.2012, 08:56
Ludzie śmiać mi się chce czepiacie się bednarza, ale zyski i straty w klubie to ni tylko transfery i pensje zawodników do tego dochodzą np:
wynajęcie tłumacza, opłaceni pensji tych co siedzą w biurach,koszty oświetlenia stadionu,naprawy stadionu,obozy przygotowawcze, wyjazdy na mecze,pensja trenera, pensja sztabu trenerskiego, pensja sztabu medycznego, z tego co wiem niektórym gracza wynajmują mieszkania,do tego utrzymanie drużyny ME wydatków jest masa,
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 16.10.2012, 11:13
f-cuda napisał(a):Wyświetl post
Ludzie śmiać mi się chce czepiacie się bednarza, ale zyski i straty w klubie to ni tylko transfery i pensje zawodników do tego dochodzą np:
wynajęcie tłumacza, opłaceni pensji tych co siedzą w biurach,koszty oświetlenia stadionu,naprawy stadionu,obozy przygotowawcze, wyjazdy na mecze,pensja trenera, pensja sztabu trenerskiego, pensja sztabu medycznego, z tego co wiem niektórym gracza wynajmują mieszkania,do tego utrzymanie drużyny ME wydatków jest masa,

10 znaków a może więcej
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 16.10.2012, 11:40
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Potok na Prezesa!
Mój znajomy który działa w ŁPZPN twierdzi, że to właśnie Potok ma największe szanse na wygraną... ano zobaczymy. Niech B idzie w p.zdu. Wydaje się z zewnątrz, że jego obecność w Wiśle to nie jest żadna wartość dodana więc z nim czy bez niego co za różnica...
Odpowiedz cytując
dulli78
Senior Member

Stary 16.10.2012, 11:54
milosz napisał(a):Wyświetl post
Jak Ty nic nie rozumiesz. Po pierwsze LM to plan Cupiała.

Po drugie finanse to decyzje również wyłącznie Cupiała.

Po trzecie teza o tym, że budżet był oparty o LM to bajka w którą wierzą tylko ci co tylko czekali na usunięcie obcokrajowców z Wisły.

Prawda jest prozaiczna, po udanym sezonie, ale braku awansu do LM właściciel postanowił nie inwestować, a winę za to zrzucić na tych co mieli sukces (S.V. i R.M) zarówno sportowy (MP i najlepszy wynik w europejskich pucharach od 9 lat), jak i finansowy (prosty rachunek, zysk z MP , kw. do LM i i LE, oraz sprzedaży np. Pawła Brożka to więcej niż 3 transfery /Melikson, Genkow, Jovanović/ oraz pensje piłkarzy), tyle że niektórzy wolą słuchać bajek o złym obcym, a teraz nie mogą uwierzyć, że ta "polska Wisła" Bednarza to też mrzonka.
Jak wobec tego wyjaśnisz płynność finansową Wisły Kraków w 2011 roku (MP, faza grupowa LE) na poziomie ŁKS-u? Basałaj nie wiedział, że znacznie wzrosną koszty utrzymania stadionu? Może zapomniał o obiecanych premiach dla zawodników za MP i fazę grupową LE? Nie wiedział o wyższych kosztach organizacji meczów w europejskich pucharach?

Wiesz jak dla mnie, gdy klub ma problemy z bieżącym regulowaniem zoobowiązań w sezonie, w którym zdobywa Mistrzostwo Polski oraz gra w fazie grupowej Ligi Europejskiej to oznacza, że ktoś mocno przeszarżował z wydatkami. Valcxa mozna się czepiać o transfery, Maaskanta o warsztat trenerski ale jeśli chodzi o kwestie finansowe to tutaj odpowiedzialność spoczywa na poprzednim prezesie. Ten sukces, o krórym piszesz to sukces mocno na kredyt.

Ostatnio obiegła świat informacja, że klub Benfica Lizbona jest w stanie bankructwa technicznego. Pomimo sukcesów sportowych (gra w LM) i spektakularnych transferów (ostatnio sprzedali Witsela do Zenita za 40 mln euro).

Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 16.10.2012, 15:58
Teza o tym, że budżet był oparty o grę w LM to po prostu nieprawda, bo nikt w żadnych okolicznościach w polskich realiach nie mógł tak planować, również Pan Cupiał, bo to on odpowiada za sytuacje finansową w Wiśle.

Absolutnie nie wierzę, bo nie zgadzają się liczby, że koszt pensji piłkarzy i 3 transfery gotówkowe w okresie pracy Stana były większy niż zysk z MP, kw. do LM i gry w LE, oraz sprzedaży np. Pawła Brożka. Jasne że odnotowaliśmy zysk (pisze tu wyłącznie o tzw. ekstra wpływach i ekstra wydatkach, a nie o licznych innych wydatkach czy wpływach będących standardem funkcjonowania klubu), ale .. po pierwsze każde dodatkowe pieniądze z transferów w całości lub części wracają do właściciela (prawdopodobnie tak jest i teraz z gotówką za wypożyczenie Małeckiego i ze sprzedaży Kirma, to ważna uwaga w kontekście sprzedaży np. Meliksona i kolejnych zawodników, bo kasa z nich niekoniecznie zasili budżet Wisły, niestety niekoniecznie ..), a po drugie były problemy z płynnością w kontekście zawieszenia premii za europejskie puchary w kontekście roszczeń Mandziary. Zapewne też Basałaj przeszacował frekwencje na R22, ale obciążanie tu jedynie wykonawcę transferów, czyli Valckxa, to nonsens.

Cupiał daje , Cupiał zabiera , tak wygląda polityka finansowa klubu.

Planowanie zaś w piłce to działanie na lata , a nie na jeden strzał, szkoda że nasz bos tego nie rozumie, a raczej może i rozumie, tyle że nie chce potraktować Wisły Kraków jako poważnej i długofalowej inwestycji, stąd jak obiektywnie brak zysków przy Levadii i gry w Sosnowcu, to rzekomo jest płynność, ale jak się rozczaruje do braku awansu do LM , bo brakło 3 minut to .. płynności już nie ma . Moim zdaniem, to nie rachunek ekonomiczny, tylko dobra lub zła wola właściciela o tym decyduje i nic więcej. Cóż szkoda że Wisły nie traktuje poważniej, bo Wisła Kraków jako zabawka zaczyna widać go nudzić, hmm szkoda że tak jest, ale jest jak jest.

_____

Temat główny tutaj to: "aktualni pracownicy Wisły", w tym i nasz aktualny dyr. sportowy, który „wykazał się „ już tyle razy, iż temu panu dziękujemy i lepiej aby był z dala od naszego R22.
Ostatnio edytowane przez milosz : 17.10.2012 o godz. 00:00.
Odpowiedz cytując
f-cuda
Banita

Stary 17.10.2012, 09:00
Ludzie ale was śmiesznie nie rozumiecie ze kasy z transferow nie wlicza sie w budzet bo to nie jest stały dochód uwzglednia się je ale z reguły sa to finase rezerwowe
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 17.10.2012, 10:40
f-cuda napisał(a):Wyświetl post
Ludzie ale was śmiesznie nie rozumiecie ze kasy z transferow nie wlicza sie w budzet bo to nie jest stały dochód uwzglednia się je ale z reguły sa to finase rezerwowe
F-cuda zobacz tu. Punkt 3ci.
Zanim napiszesz coś to to sprawdź czy wiesz o czym mówisz.

Lukasz.
Odpowiedz cytując
f-cuda
Banita

Stary 17.10.2012, 12:03
ale to nie tyczy sie budżetu klubowego a dawnego na gminny,powiaty itp
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 17.10.2012, 12:43
To nie ten temat, także mój ostatni post OT w tej materii.

OT
F-cuda, skoro Wikipedia Cie nie przekonuje to przeczytaj co napisano tu zastanów się dlaczego używasz pojęcia 'finanse rezerwowe', zastanów się czy każdy ma szanse Cie rozumieć tak jakbyś tego pragnął. Jeśli nie - zmień definicje na tą która jest powszechnie uznana. Przeczytaj inne rzeczy odnośnie budżetu np tu. Przekmiń temat, poszukaj sprawozdań SSA, przeanalizuj, odczekaj dzień i porusz go w odpowiednim dziale - z chęcią przeczytam dowiem się i pociągnę polemikę. Z tego co pamiętam ładnie przygotowałeś temat transferowy. Póki co, Twoje argumenty, a w zasadzie ich brak, czynią Twoją wypowiedz mało wiarygodną.
/OT

Powodzenia, 3mam kciuki.

Lukasz.
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 25.10.2012, 16:48
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._wisle_krakow/

Świetna akcja się szykuje, chyba najelpsza w histori SSA.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 27.10.2012, 19:09
Zapytam tak z ciekawości. Czy mamy nowych ludzi od marketingu?

W ostatnich tygodniach pojawia się więcej filmików z Wisłą, niż przez ostatni rok. Akurat pomysł z pomeczowym od kuchni - odgapiony od Legii (oni od nas akcję na rynku z biletami więc jesteśmy kwita, oni chyba mają podobne) ale mnie się podoba!

http://www.youtube.com/watch?v=Tieg9...layer_embedded
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów