The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.11.2019, 23:41
Heh, znow sie zaczyna, obrona Stolarczyka...... Brak słów.
Odpowiedz cytując
Franeklowcabramek
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 04.11.2019, 23:46
A gdzie napisałem, że go bronię? Twierdzę, że zmiana trenera nic nie da z obecną kadrą. Jest słabsza niż w poprzednich sezonach.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 05.11.2019, 00:03
Jestes pewien? ze nic nie da? Nikt tego nie moze byc pewien. A moze warto sprobowac a nie czekac az spadniemy? Tak, bo taki Raków ma mocniejszą kadrę. Taki ŁKS również. Arka także.... wszyscy.... no po prostu szok. Tu nie ma chemii na linii zawodnicy- trener jak było za Sobolewskiego i tu jest przyczyna, a nie słabej kadry
Odpowiedz cytując
Franeklowcabramek
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 05.11.2019, 01:03
Tak jak napisałem kadra jest słabsza niż sezon temu. Sam sobie odpowiedź na pytanie czy lepszy jest Kolar czy Dybowicz, czy lepszy Pietrzak czy Niepsuj, czy lepszy był Arsenić czy lepszy jest Klemenz?
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 05.11.2019, 01:21
Zaraz ale czy to nie Stolar akceptował takie tuzy jak Janicki, Niepsuj, chuca czy Brazylijczyk z Realu? Stolar chciał jednego z najbardziej utalentowanych obrońców młodego pokolenia, to go dostał( a teraz nawet nie bierze go do szerokiej kadry) chciał Wasyla który zarabia bardzo duże pieniądze jak na nasze warunki? Dostał go. Więc bez jaj .
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Smyrgu
Blood Brothers

Od: 11.2002

Stary 05.11.2019, 05:44
"W mojej ocenie zespół dzisiaj nie wykreował klarownych sytuacji, ale po takim rezultacie, jaki padł w Warszawie, jest to naturalne" - Maciej Stolarczyk

Tzn. Że co? Dobrze że dostaliśmy tylko 1:0 ? Z Rakowem...
Póki czas, póki możemy zostać w tej "eksraklasie" trzeba zaangażować kogoś kto się zna na trenowania piłkarzy...
I jest poważny bo Stolar zaczyna kpić, blaznować i gada herezje
BRUCE SPRINGSTEEN & THE E-STREET BAND

"This music is forever for me. It's the stage thing, that rush moment that you live for. It never lasts, but that's what you live for."
--Bruce Springsteen
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 05.11.2019, 06:32
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Kochane Bravo Gi... Tfu! Karheropie.

Zarząd dziękuje za Twoją opinie. Na pewno ją rozważy.
Na przyszłość wszelką korespondencję kieruj bezpośrednio do klubu, mniejsza szansa że ją przeoczą.
W mojej opinii zarząd nie ma już co rozważać, a decyzja może być jedna. I to dla dobra wszystkich.

Ps. Abstrahując od tego że malo mnie obchodzi czy ktoś z.klubu przeczyta ten post, to nie od dzisiaj wiadomo że ludzie z klubu wchodzą na forum.
Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 05.11.2019, 07:03
Dawno już się nie wypowiadam na tym forum, czasem napisze jak jest jakiś kryzys.. W tej sytuacji nie wiem co napisać, nie podoba mi się styl gry Wisły o ile to można nazwać stylem, to jest podawanie na swojej połowie cały mecz, a jak już za bardzo podejdzie Przeciwnik to albo głupia strata albo wypiee dolenie piłki do przodu i strata..pytanie czy to wina trenera czy tych patalachòw. Za Stolarczyka nasza drużyna sezon temu potrafiła dobrze grać i miała swój styl (więc myślę, że stolar może jednak coś umie). Z drugiej strony mam do niego żal i do innych osób w Wiśle, że od je ba Li szopke W lecie z transferami,nasciagali szrotu i teraz grają sobie jakies wynalazki niechciane w innych klubach i młodzi piłkarze. TYLKO CI MŁODZI PIŁKARZE JAK SZOT, PAWŁOWSKI, BUKSA, ZDYBOWICZ NIE DADZĄ NAM UTRZYMANIA. Nie można na młodych pilkarzach budować gry. Oni nie znają jeszcze ekstraklasy być może nie radzą sobie z taką presją, a być może są jeszcze zaslabi. Trzeba było za te pieniądze nasciagac obcokrajowców takich jak za Kiko i 3 by nie wypaliło, 3 by od kopa weszło do składu i by było więcej pożytku jak z tych polskich zaciągòw. Klemenz, Janicki, Niepsuj to nie jest poziom eklasy, Zdybowicz, Drzazga, Pawłowski też. Pytanie czemu też przed sezonem wypożyczylismy Plewke, jak dla mnie dużo lepiej grał od takiego choćby Pawłowskiego. Więc to są największe grzechy Stolarczyka taka kadra, nie ten styl bo wydaje mi się, że jakby miał kim grać to by to jakoś szło..
Odpowiedz cytując
nieznajomy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 05.11.2019, 07:17
Pisałem to poście pod meczem z Rakowem. 15 latkowie mają nam honor ratować... to pokazuje jaką drużynę teraz mamy...
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 05.11.2019, 08:04
Wiem że kruchutko z kasą ale ..... z całym szacunkiem dla Stolarczyka - z nim na ławce ugramy 0 punktów do końca roku a to już całkowicie pogrzebie możliwości utrzymania.
I tak jesteśmy już jedną nogą nad przepaścią a drugą na skórce od banana - ale dopóki jest szansa trzeba walczyć!
Materiał ludzki jaki jest taki jest ale mimo wszystko nowy trener tchnie w nich jakiegoś nowego ducha - Stolarczyk już tego nie zrobi.

Zmiana trenera jak najszybciej - bo mecz z Arką już w sobotę. Ze Stolarczykiem na ławce zwycięstwo Arki jest więcej niż pewne.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 05.11.2019, 08:12
chcialbym, ale jakos ciezko mi wierzyć ze :
a) za Macka przyjdzie jakikolwiek trener inny niz Mario Jop
b) jesli MS nie rozwiaze obustronnie to bez sensu placic odszkodowanie w sytuacji gdy my nie mamy kasy, lepiej ta kase na nowego trenera przeznaczyc na kontrakt 1 sensownego pilkarza.
c) jesli przyjdzie nawet Mourinho, jakos ciezko mi uwierzyc ze nagle Drzazga rozegra swoj trzeci dobry mecz w zyciu. Ci pilkarze ktorych mamy, sa, ....a mac w dupe jabana, slabi jak siki pająka.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Armin
Member

Od: 07.2011

Stary 05.11.2019, 08:20
Stolarczyk jeśli sam nie odejdzie klub go nie zwolni bo tzreba by mu płacić nadal kasę - taka sytuacja byłą już przerabiana. Nie stać klubu na to.
Z Arka obawiam się ze zagrają na zwolnienie trenera i zwyciestwa nie będzie, co najwyżej remis po słabym meczu. Kibice Arki będą czy mają zakaz wyjazdowy jakiś?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 05.11.2019, 08:34
szprotson napisał(a):Wyświetl post
chcialbym, ale jakos ciezko mi wierzyć ze :
a) za Macka przyjdzie jakikolwiek trener inny niz Mario Jop
b) jesli MS nie rozwiaze obustronnie to bez sensu placic odszkodowanie w sytuacji gdy my nie mamy kasy, lepiej ta kase na nowego trenera przeznaczyc na kontrakt 1 sensownego pilkarza.
c) jesli przyjdzie nawet Mourinho, jakos ciezko mi uwierzyc ze nagle Drzazga rozegra swoj trzeci dobry mecz w zyciu. Ci pilkarze ktorych mamy, sa, ....a mac w dupe jabana, slabi jak siki pająka.
Ja też tak mam. Nie ma chyba trenera który sprawi że grając z Pawłowskim nie będziemy mieli dziury w środku pola, bo on wszystkie pojedynki przegrywa, ew. się chowa. Bramki nie ma kto strzelić poza Brożkiem, reszta naszych "napastników" znika w trakcie meczu. Nie ma im zresztą kto dograć poza jednym Makiem.

Albo będą sensowne transfery albo nie widzę szans na utrzymanie.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 05.11.2019, 08:34
Dlaczego by piłkarze mieli grać na zwolnienie trenera, skoro i tak jak na razie wiadomo, że zarząd nie chce trenera zwalniać i nie ma na to pieniędzy? A w sytuacji piłkarzy niczego to nie zmieni?
Sugerujecie, że piłkarze mają w sobie więcej miłości i przywiązania do Wisły niż Stolarczyk?
I że z tej miłości chcą teraz żeby zatrudniono Kovacsa?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 05.11.2019, 08:35
Stolarczyk, który nie podał się do dymisji po Warszawie stał się niestety dla mnie człowiekiem bez honoru. To, że nie zrobił tego po wczorajszym meczu tylko to potwierdza.
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 05.11.2019, 08:38
Transfery są możliwe dopiero w przerwie "zimowej".

Jeżeli do tego momentu nie ugramy 5-6 punktów to nie będzie już sensu ich robić. Z resztą przy 11-12 punktach przed Bożym Narodzeniem to i trio naszych ratowników da sobie spokój, zażądają po prostu zwrotu pożyczki. A wtedy można gasić światło.

Jeżeli jesteśmy w beznadziejnej sytuacji - a jesteśmy - to pozostaje liczyć na tzw. efekt nowej miotły. Taktyka na udo.
Ale gorzej na pewno nie będzie.
Zawodnicy indywidualnie są słabi - ale jako drużyna mogliby być lepsi. Przy Stolarczyku nie będą. Już nie.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 05.11.2019, 08:46
Moim skromnym zdaniem to ostatnie mecze obnażają słabość naszej kadry i jej braki indywidualne, a nie słabość warsztatu Stolarczyka.
Zgadzam się (znowu!) z wolfym:
Cytat:
Nie ma chyba trenera który sprawi że grając z Pawłowskim nie będziemy mieli dziury w środku pola, bo on wszystkie pojedynki przegrywa, ew. się chowa. Bramki nie ma kto strzelić poza Brożkiem, reszta naszych "napastników" znika w trakcie meczu
Żaden trener nie sprawi, że wszyscy nasi piłkarze naraz, w ciągu kilku dni osiągną taką sportową formę życia, w której wszystko wychodzi wbrew warunkom fizycznym i umiejętnościom technicznym.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 05.11.2019, 08:47
Po kilku ostatnich meczach na forum domagano się cofnięcia, zamurowania bramki i próby utrzymania zera z tyłu.

Dokładnie to zrobił Stolarczyk. O co macie do niego pretensje?

Tak poważniej to dla mnie wczorajszą taktyką, "sprzedaniem" swojej filozofii Stolarczyk pogrążył się totalnie. Końcówka pokazała, że Raków był słabiutki i jakbyśmy od początku postanowili grać na 2-3 a nie na 0-0 to mogliśmy stamtąd wyciągnąć punkty. Tak to nie ma ani punktów, ani stylu, ani jakiegokolwiek odbudowania mentalnego.

Myślę, że oczywistym jest, że Stolarczyk po Arce poleci, pytanie tylko kto za niego.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.11.2019, 08:51
https://sport.interia.pl/klub-wisla-...lo,nId,3318530

Do wyżej - a kto miał strzelić te trzy bramki? Zdybowicz, Drzazga, Wojtkowski, Savicević, Boguski? Ile oni mają w sumie strzelonych bramek w tym sezonie? Dwie? Jedną? I nagle z Rakowem strzelą trzy?

Jest bardzo źle, nam już nikt nie został do ofensywnej gry.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.11.2019 o godz. 08:59.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 05.11.2019, 09:03
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Moim skromnym zdaniem to ostatnie mecze obnażają słabość naszej kadry i jej braki indywidualne, a nie słabość warsztatu Stolarczyka.
Zgadzam się (znowu!) z wolfym:

Żaden trener nie sprawi, że wszyscy nasi piłkarze naraz, w ciągu kilku dni osiągną taką sportową formę życia, w której wszystko wychodzi wbrew warunkom fizycznym i umiejętnościom technicznym.
Na litość boską.. odnoszenie się do Wolfy, który by pałę Stolarczykowi zrobił, serio nie jest obiektywne.

powiedz mi kto ściągnął Pawłowskiego, Niepsuja, Janickiego, Szote ? przecież są to autorskie pomysły naszego trenera ! jesli do tego dodamy Silve i Chuce to mamy obraz jaki mamy

kto odpowiada za przygotowanie fizyczne ? w każdym meczu przebiegamy mniej km od drużyny przeciwnej !!

czego oczekuje od druzyny która przegrała 07 ? że wyjdzie na pełnej kur.. na spotkanie.. efekt ?
Nasi z rakowem po 1 połowie:
0 celnych strzałów
0 strzałów !!
baa ! przez cały mecz oddali 2 strzały - 1 celny jakiś farfocel w 91 minucie
0 rzutów rożnych..
kto ich tak zmotywował jak nie Stolarczyk ?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.11.2019, 09:08
sevenheaven - w odróżnieniu od Ciebie nie traktuję sypiania z facetami jako wyrazu sympatii. Odnieś się do meritum - kim gramy i jakiego trenera możemy zakontraktować.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 05.11.2019, 09:15
Nie wiem jak można mieć jakieś pretensje konkretnie do Stolarczyka po wczorajszym meczu. Do dyspozycji miał zerową siłę ofensywną. Jedyne co mógł zrobić to ustawić drużynę defensywnie i liczyć na szczęście. Połowa planu pewnie posypała się na rozgrzewce, kiedy kontuzji doznał Basha. Nie wyobrażam sobie co trener mógł zrobić, żeby ten mecz wyglądał w naszym wykonaniu lepiej. Wynik był do przewidzenia. Prawie udało się dowieźć 0:0 grając asekuracyjnie i bez zbędnego kombinowania (czego wielu tutaj się otwarcie domagało). Wciąż przez niektórych przemawiają głównie emocje.

Jesteśmy w czarnej dupie i prawdopodobnie zostaniemy w niej aż do wiosny. Wzmocnienia kadry to jedyna nadzieja. Nie zmiana trenera.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 05.11.2019, 09:25
https://sport.interia.pl/klub-wisla-...lo,nId,3318530

Do wyżej - a kto miał strzelić te trzy bramki? Zdybowicz, Drzazga, Wojtkowski, Savicević, Boguski? Ile oni mają w sumie strzelonych bramek w tym sezonie? Dwie? Jedną? I nagle z Rakowem strzelą trzy?

Jest bardzo źle, nam już nikt nie został do ofensywnej gry.
Nie do końca się zrozumieliśmy. Ja się zgodzę, że szanse że strzelimy trzy bramki były niewielkie, ale jakie były szanse że najlepiej wykonujący stałe fragmenty gry zespół przez 90 minut nie strzeli gola zespołowi, który je beznadziejnie broni? I tak się zaskakująco długo trzymaliśmy.

Mówiąc o "sprzedaniu" mam na myśli bardziej "efekt długoterminowy". Jeżeli trener przestaje wierzyć w siebie, swoją taktykę i zawodników to jest to już ostatnio prosta przed zwolnieniem. Bo jak niby ma zaszczepić wiarę w zawodników? W zeszłej rundzie też było źle, na grę nie dało się patrzeć aż przyszedł szalony mecz w Kielcach i odpaliło. Jakbyśmy tam też grali na 0-0 to kto wie jakby się to skończyło.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 05.11.2019, 09:30
Nic nie odpali dopóki będziemy tak potwornie osłabieni.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 05.11.2019, 09:30
Arked napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem jak można mieć jakieś pretensje konkretnie do Stolarczyka po wczorajszym meczu. Do dyspozycji miał zerową siłę ofensywną. Jedyne co mógł zrobić to ustawić drużynę defensywnie i liczyć na szczęście. Połowa planu pewnie posypała się na rozgrzewce, kiedy kontuzji doznał Basha. Nie wyobrażam sobie co trener mógł zrobić, żeby ten mecz wyglądał w naszym wykonaniu lepiej. Wynik był do przewidzenia. Prawie udało się dowieźć 0:0 grając asekuracyjnie i bez zbędnego kombinowania (czego wielu tutaj się otwarcie domagało). Wciąż przez niektórych przemawiają głównie emocje.

Jesteśmy w czarnej dupie i prawdopodobnie zostaniemy w niej aż do wiosny. Wzmocnienia kadry to jedyna nadzieja. Nie zmiana trenera.
Co mógł zrobić trener? Latem mógł mądrzej dobrać sobie zawodników. Obecne wyniki i brak zmienników to konsekwencje decyzji całego pionu sportowego Wisły. Obiedzińskiego (nie wiem czemu ten facet współodpowiada za pion sportowy), Głowackiego i Stolarczyka.

Zamiast mieć zmiennika dla Bashy (Stolarczyk chyba liczył na Boguskiego), mamy Serafina Szotę, Wasyla i Chukę, których trener nie widzi w składzie.

Praca trenera to nie tylko poprowadzenie treningu i wybór najlepszej 11.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.11.2019, 09:43
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
Co mógł zrobić trener? Latem mógł mądrzej dobrać sobie zawodników. Obecne wyniki i brak zmienników to konsekwencje decyzji całego pionu sportowego Wisły. Obiedzińskiego (nie wiem czemu ten facet współodpowiada za pion sportowy), Głowackiego i Stolarczyka.

Zamiast mieć zmiennika dla Bashy (Stolarczyk chyba liczył na Boguskiego), mamy Serafina Szotę, Wasyla i Chukę, których trener nie widzi w składzie.

Praca trenera to nie tylko poprowadzenie treningu i wybór najlepszej 11.
A dlaczego wzieliśmy takich zawodników akurat? Świta coś? Czegoś nam brakuje przede wszystkim, hmmm?
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 05.11.2019, 09:46
A dlaczego wzieliśmy takich zawodników akurat? Świta coś? Czegoś nam brakuje przede wszystkim, hmmm?
wolfy, ale tutaj troche kolega ma racji

Wzielismy zawodników chujowy, bo tylko na takich było nas stać oczywiscie. Tyle ze to były polecenie i zaklepanie przez trenera. Mogli te 5 tys euro wydac na jakiegoś zagranicznego...no ale nikog nie znali, wiec brani byli pod uwage tylko ci ktorych Stolar mial w telefonie (koloryzowane )
Ale ogolnie tka to wyglada, jak chcemy szukac pilkaryz od razu właczamy filtr :Znani przez MS (bo nie mamy zadnych innych drog pozyskiwania graczy niz znajomi i FF.....)
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 05.11.2019, 09:48
Dyrektora sportowego, skautingu i rozumu.

Bo budżet - powtórzę to po raz kolejny - mamy na poziomie 9-12. miejsca w Ekstraklasie. Mniej więcej taki jak przed sezonem mistrzowskim miał Piast Gliwice.

Serio. Arki, Rakowa, ŁKS-u czy Korony nie stać na Janickiego czy Chukę.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 05.11.2019, 09:55
Ja to tylko tu zostawię:

Cytat:
"Wisła proponowała 20 tysięcy euro Markoviciowi"

Lazar Marković na początku września związał się z serbskim Partizanem. Jak się okazuje, były piłkarz Liverpoolu, Fenerbahce czy Sportingu CP miał też ofertę z Wisły Kraków, która proponowała piłkarzowi 20 tysięcy euro miesięcznie. 25-latek odrzucił jednak ofertę i wybrał występy dla klubu z ojczyzny. Tego dowiedzieliśmy się również w sobotnim Stanie Futbolu.
https://twitter.com/WeszloCom/status...07563612037120

Cytat:
Choć Wisła ma spore kłopoty finansowe, jest w stanie oferować zawodnikom niezłe warunki. Według Stanowskiego, Biała Gwiazda może zaoferować piłkarzom około 20 tysięcy euro miesięcznie. Niejako potwierdził to prezes klubu mówiąc, że tego typu transfery traktowane byłyby jako inwestycja.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 05.11.2019 o godz. 09:58.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 05.11.2019, 10:04
Jeszcze na przykładzie wywiadów z parą stoperów Pogoni Szczecin wytłumaczę Ci i wszystkim, którzy tak narzekają na brak środków, na czym polega współcześnie praca dyrektora sportowego. Nie zawsze to pieniądze decydują o tym, czy piłkarz zdecyduje się na dany klub.

Cytat:
Dostawałeś wcześniej sygnały, że polski klub cię obserwuje?

– Nie, ale kiedy tu przyjechałem, pokazano mi klipy wideo z moimi meczami. Na ich przykładzie dowiedziałem się, co władzom klubu się w mojej grze podoba bardziej, co mniej. Wyjaśnili mi, dlaczego pasuję do profilu zawodnika, jakiego szukali na środek obrony. Wtedy pojąłem, że Pogoń doskonale wie, czego chce. Że nie podeszła do tematu na zasadzie: okej, bierzemy pierwszego porządnego stopera, jaki się nawinie. Nie, były konkretne wymagania.

Co spodobało się więc Pogoni najbardziej?

– Mój styl. To, że gram agresywnie, że w każdym meczu jestem w stanie pchnąć zespół do jeszcze lepszej, ambitniejszej gry.
Źródło: http://weszlo.com/2019/08/26/byc-car...ion-lannister/

Cytat:
Kostasa Triantafyllopoulosa, o czym opowiadał na Weszło, zaskoczyło, że Pogoń zaprezentowała mu wycinek wideo z konkretnych akcji i wytłumaczyła, dlaczego jest odpowiednim piłkarzem do tego stylu gry.

Ze mną było dokładnie tak samo. Szef skautów pokazał mi wideo z moimi zagraniami i powiedział, czego ode mnie oczekuje. Było też wideo z fragmentami gry Pogoni, bym poznał, w jaki sposób miałbym grać. Szef skautów oglądał mnie na żywo osiem razy. Byłem bardzo zaskoczony. To dało mi też poczucie, że mowa o profesjonalnym klubie, w którym praca jest wykonywana skrupulatnie. Miałem też poczucie, że klub cały czas się rozwija. Budują stadion, nowe boiska dla akademii. Jak tak na to patrzę, mam wrażenie, że Pogoń w długiej perspektywie będzie odgrywała znaczącą rolę w polskiej piłce.

Jakie cechy boiskowe sprawiły, że Pogoń uznała cię za zawodnika pasującego do systemu?

Chcieli po pierwsze doświadczonego zawodnika, a ja w ostatnim roku byłem w Altach kapitanem i potrafię wziąć odpowiedzialność za drużynę. Znaczenie miała też moja szybkość. Chcemy ustawiać się wysoko i utrzymywać się przy piłce, pressować, więc za mną zawsze jest dużo przestrzeni. Dlatego potrzebny był szybki obrońca. Dobrze czuję się z piłką przy nodze, a powiedziano mi, że szukają obrońcy, który wyczekuje na dobry moment, by zrobić coś nieoczywistego. Taki styl gry bardzo mi odpowiada, bo w przeszłości miałem trenerów, którzy nie byli za bardzo zainteresowani grą w piłkę.
Źródło: http://weszlo.com/2019/09/15/jesli-z...trening-koniu/

A u nas? Wzięli Serafina Szotę, mimo że Stolarczyk nigdy nie cenił jego umiejętności. Wzięto też Chukę, którego akurat zaproponował agent, gdy na początku obecnego sezonu gra się nie układała i zaczęło się palić w dupach.

Dlatego właśnie nie jestem fanem naszego obecnego prezesa i jego decyzji w kwestiach sportowych. Widzę tu raczej zabawę klubem piłkarskim jak Football Managerem, a nie profesjonalny pion sportowy.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów