The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 36 24,32%
osłabi 87 58,78%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 25 16,89%
Głosujących: 148. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary Wczoraj, 11:08
Zasadniczo sie z Toba zgadzam. Wszyscy, ktorzy firmowali swoim nazwiskiem brzeczkowe gowno powinni odejsc.
Ktos jednak dal mu szanse uratowania nazwiska. Wiec dostal jakis kredyt zaufania. To sprawa trenera jakie podejmuje decyzje w zakresie tego zaufania. Efekty za 2 tygodnie zobaczymy.

Ale to nie zmienia faktu, ze przyszedl Kiko niby na dyrektora sportowego, ale jest na kazdym treningu, pracuje z obozu nad wzmocnieniami i obserwuje druzyne. Po to, ze jak opcja Sobol okaze sie niewypalem, to z marszu wchodzi do szatni i wie co i jak pozmieniac.

Tak jak to widze. Nie bronie. Po prostu fakty.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary Wczoraj, 11:58
kiko trenerem , to moje marzenie
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary Wczoraj, 12:00
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Zasadniczo sie z Toba zgadzam. Wszyscy, ktorzy firmowali swoim nazwiskiem brzeczkowe gowno powinni odejsc.
Ktos jednak dal mu szanse uratowania nazwiska. Wiec dostal jakis kredyt zaufania. To sprawa trenera jakie podejmuje decyzje w zakresie tego zaufania. Efekty za 2 tygodnie zobaczymy.

Ale to nie zmienia faktu, ze przyszedl Kiko niby na dyrektora sportowego, ale jest na kazdym treningu, pracuje z obozu nad wzmocnieniami i obserwuje druzyne. Po to, ze jak opcja Sobol okaze sie niewypalem, to z marszu wchodzi do szatni i wie co i jak pozmieniac.

Tak jak to widze. Nie bronie. Po prostu fakty.
Przecież nie twierdzę że to Twoja wina - wszyscy kibice obserwują ten cyrk z boku. Po prostu szokuje mnie marnowanie czasu i środków - ostatecznie te bajeczki o dobrze przepracowanym obozie zostaną zweryfikowane na boisku. Niestety to co widziałem (i nie tylko ja) pokazało absolutny brak postępów, prób korekty ustawienia i wyeliminowania błędów. To pokazuje że czas został zmarnowany, a dawanie tylu minut nieudacznej młodzieży wskazuje na żałosne wypracowywanie sobie alibi "ale przynajmniej stawiam na młodzież".

Przeraziło mnie to co zobaczyłem w ostatnim sparingu. Gdyby zmienić koszulki i puścić ten mecz jako jedną z kompromitacji z zeszłej rundy to nie wiem czy ktoś by się skapnął - może tylko nazwiska by kogoś naprowadziły, bo na pewno nie przebieg meczu i nasza gra.
Ostatnio edytowane przez wolfy : Dzisiaj o godz. 01:24.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary Wczoraj, 12:11
Lepiej jednak aby to wypaliło w takiej formule jak teraz Kiko ogarniający nam transfery z Hiszpanii a trener inny oby Sobolewski ogarnął. Inna wersja to kolejna rewolucja latem.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member

Od: 12.2018

Stary Wczoraj, 14:07
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
kiko trenerem , to moje marzenie
Moim zdaniem Kiko to fachman podobnej klasy jak Sobol, a Zając trzeci mistrz. Śmiechu to wszystko warte, ale oby się jakimś cudem udało. Nie bawią się za moje, to niech se robią co chcą.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Stary Wczoraj, 15:11
wolfy napisał(a):Wyświetl post
dawanie tylu minut nieudacznej młodzieży wskazuje na żałosne wypracowywanie sobie alibi "ale przynajmniej stawiam na młodzież".

Przeraziło mnie to co zobaczyłem w ostatnim sparingu. Gdyby zmienić koszulki i puścić ten mecz jako jedną z kompromitacji z zeszłej rundy to nie wiem czy ktoś by się skapnął - może tylko nazwiska by kogoś naprowadziły, bo na pewno nie przebieg meczu i nasza gra.
Dokładnie tak. Dawanie szans nieudolnej młodzieży dla samego dawania, jest bezsensowne i kosztowne.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary Wczoraj, 17:16
Co Wy się znacie? U nas każdy trener, a szczególnie zarząd wykonuje z sezonu na sezon świetną pracę, w związku z tym stawianie na młodzież już kilka lat temu zaowocowało tym, że dzisiaj mamy Panów piłkarzy jak Gruszkowski, Plewka, Starzyński, Szot, Młyński itp I tak o to kolejny raz okazało się, że ciężka praca popłaca, że Kuba i spółka mieli nosa do trenerów i dzięki temu możemy się dziś cieszyć z solidnych piłkarzy, którzy zrobili w Wiśle mega postępy - ot taka kolejna ciekawostka, której by się można przyjrzeć, moze ktoś podniesie pierwszy rękę, ze to on zawinił w tym temacie?
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary Wczoraj, 21:41
Biorąc pod uwagę, że Wisła musi zareagować po fatalnej rundzie jesiennej i jeżeli nie będzie przekonujących zwycięstw (nie wymęczonych w stylu Kikusia), to pojawi się uzasadniona krytyka.

Sobolewski był w sztabie szkoleniowym największego trenerskiego błazna w historii Wisły i rzeczywistego wroga, co nie daje powodów do optymizmu.

Wisła musi zaorać pierwszą ligę.

Nie wyobrażam sobie sytuacji braku wygrania pierwszej ligi.

Nie jakieś tam baraże. Tylko awans z pierwszego miejsca.

Baraże mogą być dobre dla jakieś Puszczy, czy takich klubików - bez niczego.

Ale co pokazuje Ekstraklasa, jeden z takich klubików jest liderem.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : Wczoraj o godz. 21:44.
Cytat:
Władze klubu żyją w świecie teorii spiskowych, plotek i podszeptów. Kibice-akcjonariusze mają prawo żądać transparentności i profesjonalizacji, bo inaczej legenda runie. Wszędzie widziane są spiski.
A po rozstaniu to przerodziło się niestety w jakąś obsesję. Błaszczykowski potrafi w nocy dzwonić po ludziach, że mają mnie nie wpuszczać na jakąś imprezę, gdzie są jego znajomi, albo dzwonić po właścicielach lóż na Wiśle, żebym nie wszedł na stadion.
.
Piotr Obidziński Sportowe Fakty 20.05.2022 r.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary Wczoraj, 22:39
Ten klubik wciaga wszystkie polskie kluby, poza Lechem i Legia, nosem. Lacznie z wielka Wisla.
Wiecej szacunku.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary Wczoraj, 23:36
To jak Sapała ma siły na 30 minut pod koniec zgrupowania to ja nie mam pytań do dyletantów w klubie. Skompromitowali się tym transferem - to jest klub piłkarski czy przytułek?! To kiedy on niby będzie miał siłę na 90 minut? Zdąży do końca sezonu? Co za żałosny cyrk...
Jedyny skrzydłowy od razu łapie kontuzję - brawo.
.
Nie wiesz za bardzo co się dzieje w klubie czy na zgrupowaniu, to może kontestuj decyzje trenera z większym umiarem?

Sam jestem raczej krytykiem niż orędownikiem Sobola, ale to jak tu się jedzie z nim jak z bura suką, no nie wiem czy aż tak zasłużył?

Awansu nikt jeszcze nie zrobił, ani nie przegrał w 18 kolejce.

Jest trenerem Wisły i wypada mu życzyć osiągnięcia dobrych wyników, ale co ja tam się znam.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary Dzisiaj, 00:33
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie wiesz za bardzo co się dzieje w klubie czy na zgrupowaniu, to może kontestuj decyzje trenera z większym umiarem?

Sam jestem raczej krytykiem niż orędownikiem Sobola, ale to jak tu się jedzie z nim jak z bura suką, no nie wiem czy aż tak zasłużył?

Awansu nikt jeszcze nie zrobił, ani nie przegrał w 18 kolejce.

Jest trenerem Wisły i wypada mu życzyć osiągnięcia dobrych wyników, ale co ja tam się znam.
Jasne, czekajmy aż Sobolewski całkowicie pogrąży szanse na awans. Przynajmniej chłopina jeszcze kilka pensji skasuje...

Jest trenerem Wisły, ale wszystko wskazuje na to że wyjątkowo miernym, za to robiącym masę pustych gestów pod publiczkę. Zero poprawy gry, ale jest strasznie zadowolony z wykonanej pracy. Odstawia piłkarzy kierując się własnym widzimisię i daje grać beznadziejnym pseudotalentom które nie wiem czy się nadają na drugą ligę. Straszna podnieta - skreślił Baltę a takie "talenty" jak Duda, Szywacz czy Talar nabijają po 300 minut. Brawo, co za wizjoner! Kolejny w tym sezonie...

A Sapała to totalna kompromitacja klubu jeśli nie jest w stanie grać 90 minut po okresie przygotowawczym. Po co nam taki zapuszczony kopacz?! Nikt go nie sprawdził czy się nadaje do zawodowego uprawiania sportu? Rozumiem że pensje pobiera normalnie, mimo że zapuścił się do takiego stopnia?!

Balta skreślony, Plewka skreślony - są do dupy, ale zamiast nich grają jeszcze gorsi nieudacznicy i ściągamy kolesia który w ogóle nie nadaje się do zawodowego uprawiania sportu. Masz rację - nie wiem co się dzieje w klubie że takie jaja są na porządku dziennym!

Ten klub to kiepski żart - nazywajmy rzeczy po imieniu. Tylko ruchy pozorowane, tylko gesty pod publiczkę. Balta i Plewka rzuceni na pożarcie, zamiast nich koleś który przechlał swoje pięć minut i nie nadaje się do gry. Jak to nazwiesz? Bo Plewka może jest do dupy ale przynajmniej prowadzi się jak sportowiec - A TO JEST ABSOLUTNE MINIMUM zanim zaczniemy rozważać inne kwestie. Fakt że trzeba takie rzeczy przypominać...
Ostatnio edytowane przez wolfy : Dzisiaj o godz. 01:12.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary Dzisiaj, 09:27
No i kolejny raz udowadniasz... że rzucasz danymi które akurat pasują pod tezę.

Talar- Duda - Szywacz, tak nabili minut w sparingach, może dlatego że graliśmy co 3 dni wystawiając naprzemiennie dwa różne składy?

A czy to okres przygotowawczy się skończył? Czy na 2 tygodnie przed ligą mają mieć szczyt formy? Po co? Żeby rozgromić Wieczysta za tydzień?

Wystarczylo śledzić vlogi by wiedzieć, że największą "śruba" była dociśnięta w okolicach 17-18 dnia zgrupowania.

Ostatnie co mnie teraz grzeje to czy Sapała na 2-3 tygodnie przed ligą jest w optymalnej formie fizycznej. Może i być w stanie teraz zagrać 5 minut. Na ligę ma być gotowy. To co pokazywał na boisku wskazywało że jakością się obroni.

No i kwestia Balty i Plewki. Przerabialiśmy temat z Hugim to rozumiem że przerzucamy się na Balte? Jak to gwiazda na ławce rezerwowych się marnuje?

Plewka czy Wachowiak sami też chcą odejść. Tego już oczywiście nie bierzesz pod uwagę.

Sobolewski dobrze wie że obronic może się tylko wynikami. On walczy o swoją przyszłość jako trenera, a nie o kilka kolejnych pensji.

Obstawiam że jednak zakonczymy ligę na miejscu barażowym. Przy tej kadrze go zresztą nawet i Jarek Krzostka by to zrobił.

Czy będzie to runda zakończona awansem? Powtórzę się za JK - 50/50%
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary Dzisiaj, 11:33
Wolfy bronił fachowca Brzęczka bo jemu się należał czas na pracę i nie można było oceniać za szybko (mimo, że rozjebał nam klub, włacznie ze zrobieniem transferów z dupy w lecie) ale Sobola można szybko skreslić.

Nie bronię jako tako Sobola, bo dla mnie to poziom Jurka (tylko Radek chociaż zachować się umie i nie .......i jak to wszyscy są xli, a on wielki znawca, który wszystko zrobił dobrze) ale zatrważające jest ta zmiana w podejściu wolfyego.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary Dzisiaj, 11:41
Ach te mityczne obozy przygotowawcze i szykowanie szczytu formy na ligę którego nie udaje się nikomu przygotować od kilkunastu lat.Skorża olał Levadie bo szczyt formy miał przyjść na kolejne fazy kwalifikacji,z Kasperczakiem i Qarabachem było chyba tak samo.Byli też tacy którzy szykowali formę na rundę finałową bo po co było się przejmować tą zasadniczą.Gdy w poważnych ligach robią sobie 2 tygodnie przerwy,nasi szykują szczyt formy.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary Dzisiaj, 11:56
A to takie gadanie z PRLu chyba. Szczyt formy to mogą sobie robić zawodnicy w sportach indywidualnych gdzie każdy ułamek szybkości, siły czy zwinności może dać medal na docelowej imprezie, ludzie, którzy własnie mają docelową imprezę w danej części roku, no może ewentualnie na najwyższym poziomie piłkarze grający o finał LM itd.

Tak na logikę, po co robić szczyt formy na np maj, skoro tak samo ważne jest aby wygrywać w lutym czy marcu? No chyba, ze da się zrobić szczyt formy na całą rundę, odpocząć w wakację i znowu mieć szczyt formy na rundę jesienną. To niezły szczyt formy co pół roku, na pół roku hehe

Kopacze po prostu trenują, mają za....... na obozie i mają być po prostu świeży na ligę. Tam się nie liczy czy on przebiegnie minimalnie szybciej czy trochę więcej metrów w meczu. Także on szczytu formy nie musi mieć. On ma nie być zajechany, żeby mógł biegać na te swoje 80-100% co 3-7 dni i tyle.
Technicznie też ma mieć szczyt formy? No albo umie kopać prosto, albo nie umie. I albo będzie umiał cąły sezon kopać prosto, albo nie.

Sporty drużynowe są o tyle "łatwiejsze", że jak jeden kopacz rzeczywiście ma spadek formy, bo psycha siadła, bo problemy w rodzinie itp bo za dużo balował, bo olał treningi, to go może zastąpić inny. Więc to siłowanie się na jakieś szczyty formy 20-40 chłopów jednocześnie na pół sezonu to jest śmieszne.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary Dzisiaj, 12:25
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Wolfy bronił fachowca Brzęczka bo jemu się należał czas na pracę i nie można było oceniać za szybko (mimo, że rozjebał nam klub, włacznie ze zrobieniem transferów z dupy w lecie) ale Sobola można szybko skreslić.

Nie bronię jako tako Sobola, bo dla mnie to poziom Jurka (tylko Radek chociaż zachować się umie i nie .......i jak to wszyscy są xli, a on wielki znawca, który wszystko zrobił dobrze) ale zatrważające jest ta zmiana w podejściu wolfyego.
nie trzeba być jakimś wielkim znawcą, żeby widzieć że spora część wpisów Wolfiego powstaje pod wpływem %%% , stąd też tak częsta ich wewnętrzna niespójność , jednak retorykiem jest wysokiej klasy więc dużo mniej lotnych forumowiczów jest wstanie przegadać (przepisać ?)
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary Dzisiaj, 12:34
Karherop napisał(a):Wyświetl post
No i kolejny raz udowadniasz... że rzucasz danymi które akurat pasują pod tezę.

Talar- Duda - Szywacz, tak nabili minut w sparingach, może dlatego że graliśmy co 3 dni wystawiając naprzemiennie dwa różne składy?

A czy to okres przygotowawczy się skończył? Czy na 2 tygodnie przed ligą mają mieć szczyt formy? Po co? Żeby rozgromić Wieczysta za tydzień?

Wystarczylo śledzić vlogi by wiedzieć, że największą "śruba" była dociśnięta w okolicach 17-18 dnia zgrupowania.

Ostatnie co mnie teraz grzeje to czy Sapała na 2-3 tygodnie przed ligą jest w optymalnej formie fizycznej. Może i być w stanie teraz zagrać 5 minut. Na ligę ma być gotowy. To co pokazywał na boisku wskazywało że jakością się obroni.

No i kwestia Balty i Plewki. Przerabialiśmy temat z Hugim to rozumiem że przerzucamy się na Balte? Jak to gwiazda na ławce rezerwowych się marnuje?

Plewka czy Wachowiak sami też chcą odejść. Tego już oczywiście nie bierzesz pod uwagę.

Sobolewski dobrze wie że obronic może się tylko wynikami. On walczy o swoją przyszłość jako trenera, a nie o kilka kolejnych pensji.

Obstawiam że jednak zakonczymy ligę na miejscu barażowym. Przy tej kadrze go zresztą nawet i Jarek Krzostka by to zrobił.

Czy będzie to runda zakończona awansem? Powtórzę się za JK - 50/50%
Ach, te mityczne szczyty formy Nie można osiągnąć takiego za wcześnie bo się zmarnuje No ale jak już osiągniemy ten szczyt to rozumiem że drużyna przestanie popełniać stale te same błędy i nadziewać się na kontry wynikające z niechlujstwa, złego ustawienia i bezmyślności? Dobrze rozumiem Twój wywód? Bez szczytu formy to można się obracać dupą do strzału w polu karnym, potykać o piłkę, podawać do rywala na kontrę, samemu przeprowadzać ataki dwoma zawodnikami - ale potem cyk, szczyt formy i nagle drużyna zaczyna grać i błędy znikają.
Ty tak na serio?!

Mam gdzieś Baltę i Plewkę, po prostu oni nadają się do gry - jak widać w odróżnieniu do Muli i Sapały. Doskonale wiesz że przekręcasz bezmyślnie moje słowa bo brak Ci argumentów. Ale dobrze - napiszę jak do idioty - zawodnik który ma siły biegać przez 30 minut jest bezużyteczny na środku pomocy, już lepszy drewniak który swoje jednak wybiega. Dotarło?

Chciałbym też powiedzieć że wyjątkowo obrzydliwe są Twoje słowa o tym że z "taką kadrą" to każdy zrobi awans z palcem w dupie. Zero pokory, zero wniosków - pycha oparta nie wiadomo na czym. Niczego ostatnie lata nie nauczyły, oj niczego...
Otóż zmartwię Cię - to czy ta zbieranina okaże się cokolwiek warta zweryfikuje boisko, bez względu na to kiedy będą mieli szczyt formy muszą wygrywać mecze żeby awansować.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary Dzisiaj, 12:56
Szczyt formy to mozna robic w zakresie fizycznym. Zeby organizm byl wydolny do wysilku, ktory wymagany jest do realizacji taktyki. Np wahadlowy musi wiecej biegac niz srodkowy obronca, ale srodkowy obronca musi miec znacznie lepsza skocznosc, sile etc.

W tym sensie mozna budowac szczyt formy, ale jak wyzej sie z tym tematem rozprawiliscie, taki szczyt nie trwa 3 miesiecy w roku. W przypadku pilkarza, stosujac odpowiedni trening, diete, regeneracje (odpowiednio duzo snu) mozna ta forme utrzymac w bardzo dlugim okresie. Ale chcieci musi nie tylko trener, ale i zawodnik. Bo na nic zda sie najlepszy trening, badania etc, to jesli zabraknie trzymania diety i regeneracji, to ten trening nic nie da.

Kazdy kto na choc amatorskim poziomie kopal w pilke wie o czym mowie. Jak sie gra kiedy sie spi 8-9 godzin regularnie, a jak sie gra jak raz sie spi 4 h a raz 9. Zupelnie inne mozliwosci organizm prezentuje, inne reakcje szybkosciowe i refleksyjne sa.

Oboz powinien w teorii pomoc ta forme uzyskac. Sa zamknieci w hotelu, ale jak ktos nie chce spac 9 h to i tak wezmie komorke i bedzie do 1 rolki na FB przesuwac. Albo .......ic glupoty ze swoja kobieta na whatsaapie.

Cala ta dyskusja jest calkowicie pozbawiona sensu. Przyjdzie liga i jak ktos tu napisal, powinnismy zamiatac z tym skladem. Nie wyobrazam sobie przegrac jakikolwiek mecz a remisy powinny byc wypadkami przy pracy.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary Dzisiaj, 13:07
Z tym zamiataniem tym składem wstrzymałbym się, najpierw trzeba zobaczyć, jak się ci nasi Hiszpanie przystosują do specyfiki ligi. Technicznie nie mam wątpliwości, że ją przerastają, ale pozostaje wiele innych kwestii, jak choćby chęć do dawania z siebie 200% w każdym spotkaniu. Jeśli w ich głowach choć na sekundę zagości myśl, że do Ekstraklasy awansujemy spacerkiem, to będzie to początek końca.
Ostatnio edytowane przez Patryko : Dzisiaj o godz. 13:20.

[26/42]
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary Dzisiaj, 13:23
Problemem Wisły i nie tylko jej jest sposób myślenia, że należy stawiać na młodych zdolnych bez względu na wszystko, bo to się opłaca.

Otóż tak to nie działa. W ostatnich latach znów dostaliśmy kolejną nauczkę, że zwykle kończy się to w naszych realiach zwykłą katastrofą.

Co nam z tego przyszło? Sportowo nic nie zyskaliśmy, drużyna spadła z ekstraklasy mając w kadrze sporo tak zwanych rokujących zawodników, natomiast finansowo żaden z nich nie wyciągnął klubu z tarapatów. Nikogo nie sprzedaliśmy za godziwe pieniądze.

Dlatego dzisiaj po raz kolejny we własne piersi powinni uderzyć się Ci jak przykładowy Wyar, dopominający się onegdaj stawiania na Starzyńskiego czy innych orłów, z których gry i ogrywania ani sportowo ani finansowo nic dobrego nie przyszło.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary Dzisiaj, 13:34
I tu jest wydaje mi się kolejny mit bo choć kwestią bezdyskusyjną jest,że w Hiszpanii gra się zdecydowanie bardziej technicznie to na pewno nie odstawia się nogi.To nie jest tak że piłkarze z tamtejszych lig nie są przyzwyczajeni do twardej gry.Tam też nie brakuje przecinaków grających często faulem.Różnica jest taka,że po prostu nie ograniczają się tylko do kopania po kostkach.Więc martwienie się co będzie gdy na przeciwko nich stanie jakiś Biernat czy inny Poczobut uważam za działanie na wyrost.Albo umieją grać w piłkę albo nie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary Dzisiaj, 14:27
Ach, te mityczne szczyty formy Nie można osiągnąć takiego za wcześnie bo się zmarnuje No ale jak już osiągniemy ten szczyt to rozumiem że drużyna przestanie popełniać stale te same błędy i nadziewać się na kontry wynikające z niechlujstwa, złego ustawienia i bezmyślności? Dobrze rozumiem Twój wywód? Bez szczytu formy to można się obracać dupą do strzału w polu karnym, potykać o piłkę, podawać do rywala na kontrę, samemu przeprowadzać ataki dwoma zawodnikami - ale potem cyk, szczyt formy i nagle drużyna zaczyna grać i błędy znikają.
Ty tak na serio?!

Mam gdzieś Baltę i Plewkę, po prostu oni nadają się do gry - jak widać w odróżnieniu do Muli i Sapały. Doskonale wiesz że przekręcasz bezmyślnie moje słowa bo brak Ci argumentów. Ale dobrze - napiszę jak do idioty - zawodnik który ma siły biegać przez 30 minut jest bezużyteczny na środku pomocy, już lepszy drewniak który swoje jednak wybiega. Dotarło?

Chciałbym też powiedzieć że wyjątkowo obrzydliwe są Twoje słowa o tym że z "taką kadrą" to każdy zrobi awans z palcem w dupie. Zero pokory, zero wniosków - pycha oparta nie wiadomo na czym. Niczego ostatnie lata nie nauczyły, oj niczego...
Otóż zmartwię Cię - to czy ta zbieranina okaże się cokolwiek warta zweryfikuje boisko, bez względu na to kiedy będą mieli szczyt formy muszą wygrywać mecze żeby awansować.
I znowu przeinaczasz, ale Od poczatku:

Szczyt formy powinien być na start ligi. I nie na 2 tygodnie przed bo to prosta droga aby na końcu ligi zabrakło pary. A to jak ważna będzie forma na końcu powinno być oczywiste. Wszakże wtedy będą baraże i rozdanie miejsc do ekstraklasy.

A odróżniasz błędy wynikające ze zmęczenia/braku szybkości/koncentracji/presji od tymi związanymi z brakami technicznymi?

Jak nogi są ciężkie to reszta nie dojedzie. Pokaż mi sytuację w lidze gdzie w dniu meczu rano drużyna wyciska na siłowni, a w przeddzień masz dwa intensywne treningi. Potem mają fruwać na boisku?

Sparing choćby z Płockiem pokazał że nie jest tak źle z poziomem drużyny więc nie wiem o jakim obracaniu dupa do strzału mówisz. Teksty z dupy by tylko odwrócić uwagę od meritum.

Ja tam wolę aby taki Sapała doszedł do formy niż forowac za niego Balte w środku. Nasz serbski drwal na zawsze pozostanie drwalem. A gość który ma smykałkę do gry w końcu dojdzie do formy. Tym bardziej że to jeszcze nie emeryt.

Przecież pisałem że awans oceniam na 50/50, o jakim znowu palcem w dupie mówisz? O jakim braku pokory?

Baraże to obowiązek. Z takim budżetem, z taką kadra to będzie kompromitacja. Na awans jednak w naszej sytuacji musi się złożyć dziesiątki czynników łącznie z fartem czy sędziowaniu w decydującym meczu barażowym.

Na awans bezpośrednio nie wierzę, nie z taką strata punktowa i nie mając 8 drużyn do przeskoczenia.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary Dzisiaj, 14:32
Zawsze ostatecznie decydują umiejętności. Jeśli piłkarz je ma i nie zanikła w nim chęć walki, pokazywania się, będzie lepszy niż ten, który ich nie ma. To naprawdę bardzo proste.

Hiszpanie nawet wałęsający się tam w niższych ligach generalnie mają umiejętności wyższe niż ogromna większość polskich zawodników, szczególnie w takich ligach jak nasza pierwsza i niższych. Więc powinni być sportowym wzmocnieniem, o ile oczywiście Kiko nie wybrał graczy, którzy potraktują przyjazd do Polski tylko w kategoriach egzotycznej wycieczki, na której nic nie trzeba robić i o nic się nie starać, a Sobolewski, będący bardzo marnym trenerem, za szybko im nie zaszkodzi.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów