The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.10.2019, 23:15
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Zmienic
Za co? Dopiero co proponowalismy 250 tys E rocznie Wszolkowi i Lazarowi Markovicowi
Przepraszam, ale to nawet śmieszne nie jest...
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 07.10.2019, 07:49
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Przepraszam, ale to nawet śmieszne nie jest...
Stanowski to podał a Obidzinski to potwierdził w stanie futbolu
O Wszolku informowal Janekx, nie ma od niego lepeij zorientowanej w sprawach transferow w lidze osoby, czy to się komuś podoba czy nie
Sam sobie tego nie wymyśliłem...
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 07.10.2019 o godz. 07:53.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 07.10.2019, 08:31
Stanowski to podał a Obidzinski to potwierdził w stanie futbolu
O Wszolku informowal Janekx, nie ma od niego lepeij zorientowanej w sprawach transferow w lidze osoby, czy to się komuś podoba czy nie
Sam sobie tego nie wymyśliłem...
Owszem, ale jednocześnie zaznaczył że traktowali to jako inwestycję. Chcieli odbudować Markovica, a następnie sprzedać żeby odzyskac (najlepiej z nawiązką) jego pensje. Nie wiem czy to rozsądne czy nie, czy prawdopodobne czy nie, ale taki był plan. W przypadku trenera to niemożliwe więc nie rób sobie nadziei że wylozymy na jakiegoś trenera taka sumę pieniędzy.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 07.10.2019, 08:51
Doszliśmy do absurdalnego momentu, że styl jaki preferuje trener Stolarczyk, powoduje że bardziej o stratę bramki obawiam się kiedy nasi zawodnicy mają piłkę przy nodze, niż w momencie kiedy przeciwnik atakuje.

Każdy, kto oglądał mecze w tamtym sezonie doskonale widział, że wraz z upływem sezonu i postępującym spadkiem jakości w drużynie, atutem Wisły były szybkie ataki i gra z kontry. Zdecydowanie byli do tego odpowiedni zawodnicy, którzy w dużej mierze bazowali na dynamice. Niewątpliwie był to olbrzymi sukces naszego trenera, który został poparty wynikami.

Przed tym sezonem zaczęły dochodzić słuchy, że Wisła zmieni styl i będzie bazować na wyprowadzaniu koronkowych akcji od własnej bramki. I tak jak wtedy należało chwalić trenera za odpowiedni wybór taktyki, tak teraz należy ganić. Nie wiem na jakiej podstawie trener nagle stwierdził, że z tym składem będziemy w stanie grać od tyłu atak pozycyjny. Transfery do klubu jasno pokazują, że ściągamy głównie słabych technicznie odrzutów z innych drużyn. W obronie nie mamy ani jednego stopera, o którym można by powiedzieć, że potrafi wyprowadzać piłkę. Dodatkowo mamy elektrycznego bramkarza, którego atutem na pewno nie jest gra nogami.

Powiedzmy sobie szczerze, ekstraklasa to nie jest ....a żadna liga dla taktyków i trenerskich magów. O 90 procentach drużyn nie można powiedzieć, że mają swój styl, a my nagle z nieźle funkcjonującej machiny próbujemy zrobić drugą Barcelonę. Większość drużyn w lidze bazuje na fizyczności, wybieganiu i walce, a my mając szrot w defensywie próbujemy gry po ziemi.

6/15 bramek straciliśmy przez straty na własnej połowie podczas wyprowadzania piłki. Jest to wynik kompromitujący. Drużyny grające przeciwko nam nawet nie muszą się zbytnio przemęczać, żeby odebrać nam piłkę ponieważ sami bardzo często im ją oddajemy.
Wielu tutaj pisało, że w derbach to my prowadziliśmy grę i byliśmy lepsi, a żydy przyjechały po 0-0. Otóż muszę wszystkich rozczarować, że żydzi bardzo dobrze zabezpieczyli swoje tyły i spokojnie czekali na rozwój wydarzeń. W pierwszej połowie mieli pierwszą okazję po strzale z dystansu, której nie wykorzystali ale po przerwie już się nie pomylili. Obie sytuacje dziwnym trafem po dwóch błędach przy wyprowadzaniu piłki.

To samo było w meczu z Jagą gdzie gospodarze oddali nam pole i piłkę co spowodowało, że sami praktycznie strzeliliśmy sobie dwie bramki.
Podobnie było w meczu z Lechem, który spokojnie czekał na swoje okazje i w końcu je dostał jak na tacy.

Reasumując mój nieco przydługawy wywód:
Tak mamy chujowy skład, tak mamy szpital w drużynie, tak 90% piłkarzy nie przypomina siebie z tamtego sezonu ale do ....y nędzy liczę, że jako drużyna, która chce walczyć o utrzymanie przestaniemy w końcu bawić się w jakieś .......one koronkowe akcje od tyłu i przestaniemy wymyślać w tej śmiesznej lidze kwadratowe jaja.
Jesteśmy słabi, więc naprawdę nie musimy pomagać naszym rywalom oddając im piłkę na naszej połowie.

Dlatego Panie Trenerze: wyciągnij Pan wnioski, bo prawda jest taka, że ludzie mają oczy i granie w taki sposób naprawdę doprowadzi do tego, że zimy to Pan nie wytrwa.

PS. Jeśli ktoś uważa, że zmiana stylu nic nie zmieni, bo to tylko wina składu, to proponuje za pomysłem Wantucha zburzyć stadion, skasować co nasze i spokojnie bez presji pykać sobie w IV lidze.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 07.10.2019, 08:51
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Owszem, ale jednocześnie zaznaczył że traktowali to jako inwestycję. Chcieli odbudować Markovica, a następnie sprzedać żeby odzyskac (najlepiej z nawiązką) jego pensje. Nie wiem czy to rozsądne czy nie, czy prawdopodobne czy nie, ale taki był plan. W przypadku trenera to niemożliwe więc nie rób sobie nadziei że wylozymy na jakiegoś trenera taka sumę pieniędzy.

Oczywiscie
Nie są to analogiczne sytuację
Natomiast optyka postrzegania tego na co można wydać te pieniądze była inna na początku września a inna jest teraz gdzie jesteśmy bezpośrednio nad strefa spadkowa
Nadziei sobie nie robię, wiem że to bardzo mało prawdopodobne
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 07.10.2019 o godz. 08:54.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 07.10.2019, 09:01
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Tak mamy chujowy skład, tak mamy szpital w drużynie, tak 90% piłkarzy nie przypomina siebie z tamtego sezonu ale do ....y nędzy liczę, że jako drużyna, która chce walczyć o utrzymanie przestaniemy w końcu bawić się w jakieś .......one koronkowe akcje od tyłu i przestaniemy wymyślać w tej śmiesznej lidze kwadratowe jaja.
Jesteśmy słabi, więc naprawdę nie musimy pomagać naszym rywalom oddając im piłkę na naszej połowie.
za te słowa powinna być skrzynka piwa dla kolegi. trafniej nie szło tego ująć
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 07.10.2019, 09:05
Krótkie pytanie, gdzie Ty widziałeś w tym sezonie, jakieś koronkowe akcje? Ja pamiętam dwie - jedna akcja bramkowa Chuci - bardziej przypadek, niż wyuczona + autostrada do bramki rywala; oraz w meczu z Lechem, gdzie w zasadzie rywal nas nie atakował i jego piłkarze byli ustawieni 2 km od siebie. Naturalnie, tą koronkowa akcja, nawet nie stworzyliśmy zagrożenia.

Jak chcemy grać atak pozycyjny, muszą pojawić się wyuczone zagrania z klepki. Trzeba grać z pierwszej piłki. U nas to jest podanie - zastanawianie się komu podać. Kilka sekund później ktoś inny dochodzi do wniosku - a może podlece, bo kumpel chyba nie ma komu podać.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 07.10.2019, 09:11
raindog napisał(a):Wyświetl post
Krótkie pytanie, gdzie Ty widziałeś w tym sezonie, jakieś koronkowe akcje? Ja pamiętam dwie - jedna akcja bramkowa Chuci - bardziej przypadek, niż wyuczona + autostrada do bramki rywala; oraz w meczu z Lechem, gdzie w zasadzie rywal nas nie atakował i jego piłkarze byli ustawieni 2 km od siebie. Naturalnie, tą koronkowa akcja, nawet nie stworzyliśmy zagrożenia.

Jak chcemy grać atak pozycyjny, muszą pojawić się wyuczone zagrania z klepki. Trzeba grać z pierwszej piłki. U nas to jest podanie - zastanawianie się komu podać. Kilka sekund później ktoś inny dochodzi do wniosku - a może podlece, bo kumpel chyba nie ma komu podać.
No tak. Dzięki za złapanie mnie za słówko. Faktycznie nie widziałem koronkowej akcji, bo żeby taką zobaczyć to trzeba by najpierw wyjść z piłką z własnej połowy, a nie oddawać jej rywalowi. Widziałem bardziej próby zawiązania takiej akcji. Ale niewątpliwie styl jaki preferujemy zakłada, że chcemy takie akcje zawiązywać.

Skoro jak sam mówisz takich akcji nie ma to po co my próbujemy tak grać?

W tym kraju nikt nie potrafi grać ataku pozycyjnego, nawet reprezentacja ale na pewno my mając przekroczoną normę szrotu w drużynie to osiągniemy.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 07.10.2019, 09:33
Nie łapię Cię za słówko. Po prostu pomyślałem, że wydźwięk Twojego posta sugeruje, że gramy pięknie, ale nie punktujemy... a gramy takie gówno, że nie da się na to patrzeć. Nawet wygrane mecze, to prymitywna piłka bez pomysłu.

BTW - prośba, obejrzyj sobie cały mecz - np. ŁKS'u z Arką. Mówię tu zupełnie poważnie. Poświęć te 90 minut, to zobaczysz, w jak czarnej dupie jest polska piłka. Da się grać pozycyjny, nawet ogórkami. My nawet nie otarliśmy się o atak pozycyjny, kompletnie nie wiemy, jak to robić, więc jak chcemy się utrzymać, trzeba zacząć grać coś innego.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 07.10.2019, 09:44
raindog napisał(a):Wyświetl post
Nie łapię Cię za słówko. Po prostu pomyślałem, że wydźwięk Twojego posta sugeruje, że gramy pięknie, ale nie punktujemy... a gramy takie gówno, że nie da się na to patrzeć. Nawet wygrane mecze, to prymitywna piłka bez pomysłu.

BTW - prośba, obejrzyj sobie cały mecz - np. ŁKS'u z Arką. Mówię tu zupełnie poważnie. Poświęć te 90 minut, to zobaczysz, w jak czarnej dupie jest polska piłka. Da się grać pozycyjny, nawet ogórkami. My nawet nie otarliśmy się o atak pozycyjny, kompletnie nie wiemy, jak to robić, więc jak chcemy się utrzymać, trzeba zacząć grać coś innego.
Ja też się z Tobą zgadzam.
Uważam, że gramy chujowo. Chcę tylko przy tym podkreślić, że chęć rozgrywania akcji od tyłu wskazuje, że chcemy grać ładnie i dominować, a skład jasno wskazuje, że to oczekiwanie na cud.
Mamy 11 kolejkę i dalej próbujemy grać to samo, chociaż nie widać progresu. Wręcz regres.

Wiem jak gra ŁKS ale w tym klubie jest jakaś wizja:
- zatrudniony trener, który preferuje taki styl,
- próba doboru piłkarzy do tego stylu,
- akademie, w których grupy młodzieżowe mają założenie żeby grać atakiem pozycyjnym,
- brak parcia na wynik.

Też uważam, że da się tak grać ale trzeba ciężkiej pracy i odpowiednio wdrożonego planu, żeby to osiągnąć. U nas niestety brakuje w klubach ludzi, którzy chcieliby coś takiego zrobić. Zero planowania liczy się tylko tu i teraz.

Nas też ten przypadek dotyczy ale niestety my mamy nóż na gardle i dopóki sytuacja w klubie się nie unormuje, to jedyne na co musimy patrzeć to na punkty.
Ostatnio edytowane przez Jagul : 07.10.2019 o godz. 09:49.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 07.10.2019, 10:31

Nas też ten przypadek dotyczy ale niestety my mamy nóż na gardle i dopóki sytuacja w klubie się nie unormuje, to jedyne na co musimy patrzeć to na punkty.
Pełna zgoda. My, w przeciwieństwie do ŁKS'u nie możemy pozwolić sobie na spadek. Trzeba zacząć grac skutecznie, nastawić na kontry, a nie bawić się w pozorowanie gry piłką.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 07.10.2019, 17:40
ale ja sie nie odnosze, do samego wczorajszego meczu, bylo wiadomo ze to przegramy
odnosze sie do tego, ze bez wzgledu na stan osobowy i przeciwnika gramy to samo i tak samo, tak samo tracimy gole nie wyciagajac zadnych wniosków
Jezeli za to trener nie odpowiada to za co?za kontuzje nie, za forme poszczegolnych graczy nie, za stale fragmenty nie To moze zrezygnujemy z jakiegolokwiek to w ogole zaoszczedzimy?
w jakiej sytuacji byl Carillo? z zarzadem z grubym przyglupem i swinka Piggy, i nie oplaconymi pensjami, jak to sie ma do obecnej sytuacji ?Skad wiesz, ze sie domagal transferów? Moze po prostu chcial zeby mu placono za robote
Powtarzasz jak mantre ze nas nie stac, to po co sciagamy jakichs Balickich, Pawlowskich, Zdybowiczów? za frytki i nocleg graja? z tego co wiem Balicki ze Zdybowiczem kosztowali po kilkaset tys zł
Przypomne tylko, ze za polityke sportowa z transferami wlacznie odpowaida glownie Stolarczyk, co bylo podkreslane w wywiadach z Obidzinskim
Kto Balaniuka oddal wiedzac, ze Brozek jest szklany? wiadomo, ze by nas nie zbawil ale bylaby jakas alternatywa za niego, bo teraz nie ma kto grac poza Drzazga, bedacym cieniem samego (nawet jezeli slabego) siebie
Ale to tez nie jest zapewne wina sztabu?
Ja też się z Tobą zgadzam.
Uważam, że gramy chujowo. Chcę tylko przy tym podkreślić, że chęć rozgrywania akcji od tyłu wskazuje, że chcemy grać ładnie i dominować, a skład jasno wskazuje, że to oczekiwanie na cud.
Mamy 11 kolejkę i dalej próbujemy grać to samo, chociaż nie widać progresu. Wręcz regres.

Wiem jak gra ŁKS ale w tym klubie jest jakaś wizja:
- zatrudniony trener, który preferuje taki styl,
- próba doboru piłkarzy do tego stylu,
- akademie, w których grupy młodzieżowe mają założenie żeby grać atakiem pozycyjnym,
- brak parcia na wynik.

Też uważam, że da się tak grać ale trzeba ciężkiej pracy i odpowiednio wdrożonego planu, żeby to osiągnąć. U nas niestety brakuje w klubach ludzi, którzy chcieliby coś takiego zrobić. Zero planowania liczy się tylko tu i teraz.

Wicie rozumicie jestem za a nawet przeciw,trzeba ciezkiej pracy, odpowiednio wdrozonego planu,bo np. w LKS-ie jest jakas wizja,a u nas za cholery nie ma,no ale mamy noz na gardle,a wiadomo,ze liczy sie tu i teraz.... Ble ble ble... Mowa -trawa...

No ,ale czego tu wymagac,jak facet pisze,ze druzyna,ktora chce grac w pilke i rozgrywa to robi to po to,zeby grac "ladnie" i "dominowac" ? Tylko tyle nauczyl sie przez lata bycia kibicem - ze Guardiola to chce ladnie grac i dominowac. A teraz Stolarczyk preferujacy ten rodzaj futbolu nie ma zadnych innych przemyslen,tylko gramy ladnie i dominujemy.

Ale sprawdziy na szybko czy masz racje.

Do tej pory Wisla rozegrala 11 meczow w ekstraklasie.
Oto dane dotyczace posiadania,ilosci sytuacji i strzalow w tych meczach :
Wisla Slask 57%-43%,ilosc sytuacji 10 - 12,strzaly celne 4 - 4 ,niecelne 6 - 8
Lechia Wisla 39%-61%, 11 - 15 , 4 - 4 , 7 - 11
Wisla Gornik 65%-35%, 12 - 12, 4 - 4 , 8 - 8
Pogon - Wisla 43% - 57% , 22-10,7-4, 15-6
Wisla - LKS 49% - 51 %, 18-20,8-7,10-13
Jaga - Wisla 37%-63% ,12-14,4-7,8-7
Wisla-Lubin 61-39, 16-15,6-6,10-9
Korona - Wisla 53-47,26-8,4-5,22-3
Plock - Wisla 41-59, 11-12,6-4,5-8
Wisla-Cracovia 59-41, 8-10,2-2,6-8
Wisla-Lech,64-36,23-10,10-2,13-5

Co z tego wynika ?

Otoz nawet w meczach kiedy posiadamy pilke,pozwalamy stworzyc przeciwnikowi podobna ilosc sytuacji (czasem wieksza,czasem mniejsza).Kiedy przestajemy dominowac,w meczach z outsajderami ligi potrafimy osiagac korzystne rezultaty,mimo mniejszej liczby sytuacji,bo tu w gre wkracza jakosc pilkarska. Kiedy jednak silni przeciwnicy dominuja nad nami - liczba sytuacji kreowanych przez przeciwnika potrafi byc trzykrotnie wyzsza ! I oczywiscie nie mamy nic do powiedzenia.

I o to wlasnie chodzi. Stolarczyk wie,co robi,kazac zespolowi grac pilka. Chodzi o to,aby miec kontrole nad meczem,dawac przeciwnikowi mniej mozliwosci do ataku slabej obrony,wykorzystywac strukture skladu,ktory bez watpienia stawia na zawodnikow technicznych,a nie wybieganych,szybkich czy silowych.Przy powrocie do skladu jakosci Blaszczykowskiego,Brozka,Burligi,mimo wszystko Sadloka, oraz wciaz lepszych pilkarsko od naszej modziezy Niepsuja i Klemenza Wisla wygra wystarczajaca ilosc meczow,aby sie utrzymac.

Jesli weterani beda zdrowi to w dalszym ciagu jest to zespol na 10 miejsce w tej lidze. Co najmniej,bo Slask,Arka,Wisla Plock,Rakow,Gornik,LKS,Korona to nie sa lepsze zespoly od nas w pierwszym skladzie. Przegralismy kazdy mecz w lidze oprocz tego z Lechem 1 bramka. Kazdy. W tym pechowo ze Slaskiem (strzal zycia Stigleca) i mega pechowo z Cracovia.

Wzmocnienie skladu jest niezbedne,ale Obidzinski nie bez kozery mowil o ryzykownej taktyce,bo wydaje sie,ze to weterani w tym sezonie maja utrzymac ekstraklase dla Wisly. Pozostale nabytki to melodia przyszlosci i kazdy rozsadny da im niejedna szanse. Jak to bylo ?

"U nas niestety brakuje w klubach ludzi, którzy chcieliby coś takiego zrobić. Zero planowania liczy się tylko tu i teraz. "

Tak jest,u nas na forum wciaz zdarzaja sie tacy,co tylko udaja,ze beda wspierac Wisle dlugofalowo. Po kilku przegranych meczach zaraz pojawiaja sie z - a jakze ! - cudownymi pomyslami na uzdrowienie sytuacji z cyklu "wywalic trenera"

Dobrze,ze nie zapraszaja Marzenki,Miska i Dukata do pracy nad znalezieniem trenera

I jeszcze jeden mit rozwieje - rzekomo mozemy zmienic taktyke i grac inaczej. Ja wciaz czekam,jak Ci wszyscy geniusze taktyczni przedstawia jakas koncepcje,pokaza nam,ze mamy zawodnikow do takiego grania,pochwala sie,ze sami lepiej rozwineliby mlodych graczy,niz robi to Stolarczyk,ze wiedza,jak kazac zawodnikom szybciej i wiecej biegac,jak ich nauczyc nowej taktyki itd.,itp. Panowie,klub czeka na wasz geniusz ! Mienicie sie kibicami,to pomozcie Mackowi ! Czy juz decyzja zapadla i jednak wolicie go wywalic ?

Ale jednak bede za Pilsudskim parafrazowal :

Wam kury szczac prowadzic,a nie pilke nozna komentowac !

Ach no i ten mityczny regres... Ile razy mozna kolesiom powtarzac,ze regres byc musi,bo Wisla zagrala w tym samym skladzie 11 razy... Oh wait ! nNe zagrala ani razu ? No popatrz ! A on ciagle zada,zeby zawodnicy,ktorzy sa rezerwowyi,byli lepsi od tych,co wybiegaja w pierwszej ! innnymi slowy zada od Stolara,zeby ten losowal sklad,bo przeciez zdaje sie sugerowac,ze nie ma zadnej roznicy,miedzy np. Zdybowiczem a Brozkiem ! Miedzy Kumahem a Makiem ! Miedzy Lisem a Buchalikiem ! Miedzy Niepsujem a Grabowskim ! Jasne,Maciek losuje sklad zawsze przed meczem,i ma taka czarodziejska rozdzke,ktora dotyka mlodziaka i juz Hoyo-Kowalski gra jak Wasyl !

Tak to jest z tym futbolem - w Barcelonie schodzi Messi,wchodzi Dembele i juz wiadomo,ze jakosc na boisku nie ma prawa sie zmienic ! Jak odszedl Iniesta i Xavi,to wiadomo,ze masa pomocnikow,ktora sciagnieto od razu zapewni taka sama jakosc !

To tylko glupi Anglicy twierdza,ze przebudowa United bedzie kosztowac mln funtow - a logiczne dla fanow takich jak Jagul powinno byc,ze odejscie czolowych graczy i zastapienie ich mlodzieza nie powinno powodowac regresu tylko progres ! I to wina trenerow najlepszych z najlepszych,ze od lat jest inaczej !

Idz juz kury wyprowadz lepiej...
You'll never know...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 08.10.2019, 00:07
http://www.wislaportal.pl/37123,Kami...adry_U_21.html

Ale zakładam się, że jeszcze z 5 piłkarzy mogłoby złapać kontuzję, ale dobry trener miałby z tym składem pudło.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 08.10.2019, 00:24
Kto jak kto, ale Wojtkowski to praktycznie nic nie daje zespolowi (poza byciem mlodziezowcem w tym sezonie, kreceniem koleczek i nieudanymi probami dryblingow). 60 wystepow w Wisle jako ofensywny pomocnik/skrzydlowy - 3 bramki, 2 asysty, do tego co chwila kontuzjowany. Najbardziej to szkoda Brozka i Blaszczykowskiego, bo oni przynajmniej faktycznie duzo daja jak graja.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 08.10.2019, 00:58
Jeżeli dostają wypłatę na czas to zmieniłbym to.
W poprzednim sezonie zadziałało.

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie, a przejdziesz na aukcję allegro.

Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 08.10.2019, 08:22
Jest i On.
Człowiek, dzięki,któremu ciemnota wychodzi ze swoich drewnianych chatek.
Wielki znawca talentu Patryka Plewki.

Niewątpliwie liczyłem, że się odezwiesz.

Pierwszy akapit Twojego wywodu sobie daruje. Wiem, że próbujesz mi subtelnie do.......ić ale niestety daleka droga mój drogi.

wyar napisał(a):Wyświetl post

No ,ale czego tu wymagac,jak facet pisze,ze druzyna,ktora chce grac w pilke i rozgrywa to robi to po to,zeby grac "ladnie" i "dominowac" ? Tylko tyle nauczyl sie przez lata bycia kibicem - ze Guardiola to chce ladnie grac i dominowac. A teraz Stolarczyk preferujacy ten rodzaj futbolu nie ma zadnych innych przemyslen,tylko gramy ladnie i dominujemy.
No dokładnie. I jeszcze, że Dudka na mundial nie wzięli.

Otoz nawet w meczach kiedy posiadamy pilke,pozwalamy stworzyc przeciwnikowi podobna ilosc sytuacji (czasem wieksza,czasem mniejsza).Kiedy przestajemy dominowac,w meczach z outsajderami ligi potrafimy osiagac korzystne rezultaty,mimo mniejszej liczby sytuacji,bo tu w gre wkracza jakosc pilkarska. Kiedy jednak silni przeciwnicy dominuja nad nami - liczba sytuacji kreowanych przez przeciwnika potrafi byc trzykrotnie wyzsza ! I oczywiscie nie mamy nic do powiedzenia.
Ja nawet wiem o co Ci chodzi. Ale mimo wszystko wole, aby Wisła dała szansę przeciwnikom i nie pomagała im w stwarzaniu sytuacji poprzez błędy w wyprowadzaniu piłki. Dajmy się wykazać rywalowi.
Zresztą jak sam przyznałeś czasem sytuacji jest więcej, czasem mniej, więc Twój wywód do niczego nie prowadzi. Jesteśmy w ekstraklasie (liga absurdu), a nie Premier League (to tam gdzie trenuje ten słynny Guardiola)

I o to wlasnie chodzi. Stolarczyk wie,co robi,kazac zespolowi grac pilka. Chodzi o to,aby miec kontrole nad meczem,dawac przeciwnikowi mniej mozliwosci do ataku slabej obrony,wykorzystywac strukture skladu,ktory bez watpienia stawia na zawodnikow technicznych,a nie wybieganych,szybkich czy silowych.Przy powrocie do skladu jakosci Blaszczykowskiego,Brozka,Burligi,mimo wszystko Sadloka, oraz wciaz lepszych pilkarsko od naszej modziezy Niepsuja i Klemenza Wisla wygra wystarczajaca ilosc meczow,aby sie utrzymac.
Ale wiesz, że posiadanie kontroli i nie pozwalanie na atak to jest właśnie definicja dominacji o jaką mi chodzi?

Jesli weterani beda zdrowi to w dalszym ciagu jest to zespol na 10 miejsce w tej lidze. Co najmniej,bo Slask,Arka,Wisla Plock,Rakow,Gornik,LKS,Korona to nie sa lepsze zespoly od nas w pierwszym skladzie.
No tak jeśli, jeśli, jeśli. Powiem Ci więcej, jeśli wpłacisz na konto klubu 50mln złotych to nawet zagramy o pierwszą ósemkę. Mamy nieustanny szpital w drużynie ale oczywiście jak chcesz to możemy jeszcze pogdybać.

Przegralismy kazdy mecz w lidze oprocz tego z Lechem 1 bramka. Kazdy. W tym pechowo ze Slaskiem (strzal zycia Stigleca) i mega pechowo z Cracovia.
No tak pechowo. Że też ja tego nie zauważyłem wcześniej. W ogóle my jesteśmy pechową drużyną. To na pewno nie wina tego, że podajemy pod naszym polem karnym do przeciwników.

W takim razie Górnik z nami też pechowo przegrał. ŁKS tym bardziej bo oni akurat zaliczyli spadek formy, a my zwyżkę. No i Zagłębie bo trafiło na dobry dzień Brożka.
Pechowa ta nasza liga ogólnie.

Tak jest,u nas na forum wciaz zdarzaja sie tacy,co tylko udaja,ze beda wspierac Wisle dlugofalowo. Po kilku przegranych meczach zaraz pojawiaja sie z - a jakze ! - cudownymi pomyslami na uzdrowienie sytuacji z cyklu "wywalic trenera"
Nigdzie nie napisałem, że mamy wywalać trenera. Jesteśmy na forum, więc chyba mogę wyrazić swoje zdanie? Nawet jeśli jest inne niż Twoja prawda objawiona.

Dobrze,ze nie zapraszaja Marzenki,Miska i Dukata do pracy nad znalezieniem trenera
Ja tam wolałbym o tym pogadać z Gretą Thunberg, Jackiem Majchrowskim i Dalajlamą.

I jeszcze jeden mit rozwieje - rzekomo mozemy zmienic taktyke i grac inaczej. Ja wciaz czekam,jak Ci wszyscy geniusze taktyczni przedstawia jakas koncepcje,pokaza nam,ze mamy zawodnikow do takiego grania,pochwala sie,ze sami lepiej rozwineliby mlodych graczy,niz robi to Stolarczyk,ze wiedza,jak kazac zawodnikom szybciej i wiecej biegac,jak ich nauczyc nowej taktyki itd.,itp. Panowie,klub czeka na wasz geniusz ! Mienicie sie kibicami,to pomozcie Mackowi ! Czy juz decyzja zapadla i jednak wolicie go wywalic ?
Powtarzam nie chce go zwalniać.
Ty też trenerem i specem od taktyki nie jesteś, a jednak swoje mądrości tu przedstawiasz. A ja je cierpliwie czytam. Ot taka sytuacja.

Ale jednak bede za Pilsudskim parafrazowal :

Wam kury szczac prowadzic,a nie pilke nozna komentowac !
Oho widzę, że się w kinie bywało. Na Joker'a się wybieram. Może też coś sparafrazujesz i zaoszczędzę na bilecie?

Ach no i ten mityczny regres... Ile razy mozna kolesiom powtarzac,ze regres byc musi,bo Wisla zagrala w tym samym skladzie 11 razy... Oh wait ! nNe zagrala ani razu ? No popatrz ! A on ciagle zada,zeby zawodnicy,ktorzy sa rezerwowyi,byli lepsi od tych,co wybiegaja w pierwszej ! innnymi slowy zada od Stolara,zeby ten losowal sklad,bo przeciez zdaje sie sugerowac,ze nie ma zadnej roznicy,miedzy np. Zdybowiczem a Brozkiem ! Miedzy Kumahem a Makiem ! Miedzy Lisem a Buchalikiem ! Miedzy Niepsujem a Grabowskim ! Jasne,Maciek losuje sklad zawsze przed meczem,i ma taka czarodziejska rozdzke,ktora dotyka mlodziaka i juz Hoyo-Kowalski gra jak Wasyl !
Ale wiesz, że ja o tym samym napisałem?
Mamy słabszych piłkarzy, a trener próbuje im narzucić bardziej wymagający styl gry. Nie widzisz sprzeczności?

Tak to jest z tym futbolem - w Barcelonie schodzi Messi,wchodzi Dembele i juz wiadomo,ze jakosc na boisku nie ma prawa sie zmienic ! Jak odszedl Iniesta i Xavi,to wiadomo,ze masa pomocnikow,ktora sciagnieto od razu zapewni taka sama jakosc !
A Lewandowski dla Niemców strzela, a w reprezentacji już nie!!!

To tylko glupi Anglicy twierdza,ze przebudowa United bedzie kosztowac mln funtow - a logiczne dla fanow takich jak Jagul powinno byc,ze odejscie czolowych graczy i zastapienie ich mlodzieza nie powinno powodowac regresu tylko progres ! I to wina trenerow najlepszych z najlepszych,ze od lat jest inaczej !
Stoisz na zmywaku w Anglii, że tak sypiesz z rękawa tymi porównaniami?

Idz juz kury wyprowadz lepiej...
Ostatnio edytowane przez Jagul : 08.10.2019 o godz. 08:32.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Member

Od: 12.2018

Stary 08.10.2019, 20:32
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Jest jeszcze taki pkt widzenia, że jakbyśmy zapłacili tę kasę trenerowi, który potrafiłby obudzić Vukana, wydobyć coś z Chuci, Silvy i brygady młodych nabytków, którzy jak dotąd wydają się do niczego nie nadawać i są warci na ten moment okrągłe zero to może to byłaby jeszcze lepsza inwestycja niż ten Markovic.
Tak mi się pomyślało...
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 08.10.2019, 21:32
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Jest jeszcze taki pkt widzenia, że jakbyśmy zapłacili tę kasę trenerowi, który potrafiłby obudzić Vukana, wydobyć coś z Chuci, Silvy i brygady młodych nabytków, którzy jak dotąd wydają się do niczego nie nadawać i są warci na ten moment okrągłe zero to może to byłaby jeszcze lepsza inwestycja niż ten Markovic.
Tak mi się pomyślało...
A skąd myśl, że inny trener wykrzesa coś więcej z tych zawodników?! To jest zwykła gdybologia.

W poprzednim sezonie odbudował wielu piłkarzy, czym... rozbudził nadzieje, że po wzmocnieniach powalczymy o coś więcej w tej lidze niż utrzymanie...

Myślę, że wszyscy jak tu piszemy... zgodzimy się, z jednym że gramy poniżej oczekiwań rozbudzonych w poprzedni sezonie!

Spójrzcie jednak obiektywnie na okoliczności. Kadrę mamy jaką mamy. Liderzy jakby nie spojrzeć są już w wieku emerytalnym... więc o kontuzje łatwiej... młodzi cóż... Ilu to mieliśmy trenerów w ostatnim 10leciu... ilu młodych wybiło się w Wiśle Kraków?!

Zmiana trenera nić nie zmieni gdyż to kadra wymaga wzmocnień... bez tego nowy trener musiałby być cudotwórcą...
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 08.10.2019, 22:35
No cóż, ewidentnie drużyna przechodzi kryzys.

Zaliczyliśmy 3 porażki w lidze z rzędu, w tym w bardzo ważnym meczu derbowym. Ostatnia porażka z Lechem to pokłosie krótkiej ławki.

Niestety dość pechowo prezentuje się nasza sytuacja kadrowa. W głupi sposób też straciliśmy z 6 punktów, których nie musieliśmy stracić. Byśmy mieli tyle punktów co napakowana mamoną Legia. Podejrzewam, że w farcie los nam wkrótce odda co zabrał do tej pory, bo z reguły tak to w życiu wygląda.

Trzeba oczywiście trzymać rękę na pulsie, ale jest zdecydowanie za wcześnie aby wyciągać daleko idące wnioski.

Mamy za mało punktów jak na potencjał naszego pierwszego garnituru i szpital w drużynie.
Trzeba liczyć, że nasi kluczowi zawodnicy zaczną wracać do gry.

Jeśli dalej będzie grał Grabowski (który sorry - już w poprzedniej rundzie pokazał, że on by musiał walczyć mocno o skład gdyby grał w zespole pierwszoligowym) czy Szot to niestety za dużo nie ugramy. Wielka szkoda, że Hoyo również się kuruje bo on jako jedyny pokazywał w zeszłej rundzie, że jest gotów do gry w jakimś tam zakresie na tym poziomie (poza Buksą oczywiście, ale ten też się rozleciał).

Burliga - kontuzja
Niepsuj - kontuzja
Brożek - kontuzja
Błaszczykowski - kontuzja
Basha - po kontuzji
Savicevic - po kontuzji
Wojtkowski - podobno też kontuzja
Hoyo - kontuzja
Buksa - kontuzja
Sadlok - kontuzja

No, generalnie to jest jakaś masakra. Wątpię, żeby jakikolwiek zespół ekstraklasowy przy czymś takim sobie dobrze radził. Nie ma co winić trenera. Trzeba liczyć na to, że część piłkarzy w miarę szybko wróci do gry i że zmiennicy pokażą trochę jakości, wezmą na siebie odpowiedzialność za wynik, bo jest naprawdę niewesoło.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 17.10.2019, 13:51
Moje uwagi:

1. Duża ilość kontuzji. Jak to wygląda w innych zespołach? Czy tylko u nas jest szpital? Czy to przypadek, czy też jakiś błąd w przygotowaniach. Przy czym pomijam urazy mechaniczne czy też Pawła który zawsze był kruchy.
Jeśli to błąd, to kto za to odpowiada?

2. Duża ilość "zgubionych" piłek pod naszym polem karnym. Czy tylko My "dajemy" przeciwnikom tyle goli, czy też jest więcej takich zespołów? Ktoś zna jakieś liczby innych zespołów? Z czego to wynika?

3. Słabe stałe fragmenty gry w ofensywie. Może na tle innych zespołów nie jest najgorzej? Kto za to odpowiada w sztabie? Jak inne zespoły wypadają na naszym tle.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 20.10.2019, 10:37
Kontuzje,zawodnicy bez formy,złe ustawianie się,brak zaangażowania,to wszystko wina piłkarzy....klubu...zarządu...braku pieniędzy...tylko nie Stolarczyka.Krzyczące C jak mohery w kościele "Wisła grać ...mać:,i po chwili "trener jesteśmy z Tobą"...
Wiem,że odeszło paru zawodników ,ale stosunku do składu poprzednich derbach ,meczu z Lechem,Koroną,Legią tak naprawdę to Peszko i Kolar?W obronie Pietrzak,ale dla mnie to nie jest jakąs mega strata.Trzaba zuważyć ,ze tez kilku doszło,więc to nie jest tak,ze tamten skład a obecny to przepść i juz nie mówię o powtarzaniu tamtych wyników ,tylko teraz to my je powtarzamy,ale na drugim końcu osi...
Dawniej jak zawodnicy łapali kontuzje,(np. za Smudy,albo Petrescu),to winny był sztab odpowiedzialny za przygotowanie i trener.
Jak byli bez formy to trener przygotowania fizycznego i trener.
Jak się ustawiali w obronie(nota bene obronie która w tamtym roku traciła chyba najmniej bramek),tracili bramki enty raz po stałych fragmentach wina była...trenera.
Jak zawodnicy nie pokazywali zaangażowania,to wina była piłkarzy i trenera.
Nie mówię juz o ofensywie,konstruowaniu akcji,zmianach(Wojtkowski kara za wypowiedź po Lechu?"Gramy tak jak każe trener")
Teraz trener nie ponosi za nic odpowiedzialności,więc po co w ogóle On nam?
I nie chodzi mi już o zwalnianie,ale obarczanie i tłumaczenie obecnej sytuacji naszej w grupie,jakości gry i postawy na boisku wszystkim,tylko nie Jego błędami.
No może jeszcze powinni przestać płacić zawodnikom,żeby sytuacja była podobna do tej z zeszłego sezonu
Ostatnio edytowane przez Griszka30KR : 20.10.2019 o godz. 15:19.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 20.10.2019, 13:47
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Kontuzje,zawodnicy bez formy,złe ustawianie się,brak zaangażowania,to wszystko wina piłkarzy....klubu...zarządu...braku pieniędzy...tylko nie Stolarczyka.Krzyczące C jak mohery w kościele "Wisła grać ...mać:,i po chwili "trener jesteśmy z Tobą"...
Wiem,że odeszło paru zawodników ,ale stosunku do składu poprzednich derbach ,meczu z Lechem,Koroną,Legią tak naprawdę to Peszko i Kolar?
Weź Ty sobie porównaj składy. I nie pieprz głupot.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 20.10.2019, 14:15
Co tu jest tak trudno zrozumieć? Wisły nie stać na dwóch trenerów, a Stolarczyk ma serce po wiślackiej stronie i nadaje się na czas kryzysu. Ma jedną wizję, której nie ma jak teraz zrealizować, a do tego ograniczone zdolności trenerskie, to prawda. Wciąż się rozwija i dopiero ma szansę zostać dobrym trenerem. Ale to tak samo jak Wisła. Dopiero ma szansę zostać dobrą drużyną, jeśli przejdzie restrukturyzację, z czasem powoli zacznie uzupełniać kadrę i utrzymywać w miarę stabilny skład, z którym można popracować. O ile mi wiadomo Stolarczyk nie dostał do sztabu uzupełnienia za Sobolewskiego, kogoś, kto pomógłby mu z SFG i może poświęcił uwagę indywidualnie każdemu z zawodników. Obecnie my i tak nie wyciągnęlibyśmy wiele więcej, nawet jakby był tu sam Mourinho. Nie przy tylu kontuzjach, zawodnikach przed 40., zawodnikach młodych/słabych/wypalonych.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Stary 20.10.2019, 15:04
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Weź Ty sobie porównaj składy. I nie pieprz głupot.
No to ja nie wiem kto pieprzy głupoty...
Skład z porzednich derbów:
Buchalik (32. Lis) - Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Błaszczykowski, Basha, Savicević, Peszko - Kolar (80. Plewka) - Drzazga (55. Wojtkowski)
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 20.10.2019, 15:28
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
No to ja nie wiem kto pieprzy głupoty...
Skład z porzednich derbów:
Buchalik (32. Lis) - Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Błaszczykowski, Basha, Savicević, Peszko - Kolar (80. Plewka) - Drzazga (55. Wojtkowski)
Ja rozumiem, że chodzi Ci o kadrę w rozumieniu całościowym. Ale gdzie ostatnio są Savicević, Basha, Błaszczykowski?

Drzazga, który w tamtym okresie najadł się żuru, był świeżo po meczu z Koroną i na fali zagrał jeszcze KILKA udanych meczów?

Naprawdę narzekamy na media, a sami wyrywamy mecze z kontekstu i dorabiamy ideologię. W marcu 2019 roku Wisła to była najlepsza polska drużyna na przestrzeni kilkunastu miesięcy. Zgrało się wszystko - zawodnicy byli zdrowi i w formie ponad stan.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Stary 20.10.2019, 16:38
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
Ja rozumiem, że chodzi Ci o kadrę w rozumieniu całościowym. Ale gdzie ostatnio są Savicević, Basha, Błaszczykowski?

Drzazga, który w tamtym okresie najadł się żuru, był świeżo po meczu z Koroną i na fali zagrał jeszcze KILKA udanych meczów?

Naprawdę narzekamy na media, a sami wyrywamy mecze z kontekstu i dorabiamy ideologię. W marcu 2019 roku Wisła to była najlepsza polska drużyna na przestrzeni kilkunastu miesięcy. Zgrało się wszystko - zawodnicy byli zdrowi i w formie ponad stan.
Ja rozumiem,że natomiast Tobie chodzi o formę(a raczej Jej brak) Bashy i Savcevica i kontuzję Kuby i tu zgodzę się z Tobą,ze to ma wpływ na wyniki.Przy czym jakby to było za np. czasów Smudy,to On byłby zapewne za to obrzucany błotem,ze dwóch pierwszych zajechał,nie rozwiną przez co zaliczyli dół,a Kuby kontuzja wyszła przez złe przygotowanie fizyczne w zimie.Generalnie chodziło mi głównie o to,ze nie możemy wszystkich powdów obecnej gry upatrywać wszędzie tylko nie u Stolarczyka i tyle.
Ostatnio edytowane przez Griszka30KR : 20.10.2019 o godz. 19:08.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 20.10.2019, 22:29
Basha i Savicević cały czas mają jakieś drobne urazy i nawet jak grali to byli cieniami samych siebie.

Kuba to olbrzymia jakość, niestety znowu kontuzja go wykluczyła na dłużej.

Rozleciała nam się pomoc i to widać.

Mecz był przykry, bo znowu po głupich wrzutkach nie potrafimy bronić. Piast miał więcej konkretnych sytuacji, ale spokojnie mogliśmy to zremisować. Niestety znów zabrakło szczęścia. Nie tylko przy dwóch pudłach Brożka. Przede wszystkim uważam, że należał nam się karny po ręce Kirkeskova. Niby trzymał ręce przy sobie, ale w ostatniej chwili wyraźnie wystawił łokieć poza obrys ciała (ruch ręki do piłki), żeby odbić futbolówkę. Dla mnie to był ewidentny karny. Uważam, że sędzia powinien był go podyktować i wyrzucić Niepsuja za niesportowe zachowanie (symulka). Wtedy by było fair.

Powiem też, że Pawłowski mi się podobał, ale widać było tremę. To jest raczej gość od noszenia pianina, nie grania na nim. Parę razy świetnie się ustawiał na przerwanie kontry i ... niemiłosiernie kiksował. Stawiam na tremę. W porównaniu do takiego Szota na DP to jest to profesura jak dla mnie. Miał dużo odbiorów, przerwanych akcji, powrotów. Ciekaw jestem jak on wygląda z piłką przy nodze, gdy nie ma 10 kg w gaciach, bo z Piastem ewidentnie wybierał maksymalnie bezpieczne rozwiązania (podania do tyłu i najbliższego). Ja widzę w gościu spory potencjał. Bardzo dobry typ zawodnika do uzupełnienia Bashy i/lub Savicevica. Jeśli gralibyśmy z 6-8-10 to Basha mógłby więcej rozgrywać, a Savicevic na kierownicy grałby wyżej i możliwe, że jego straty nie byłyby aż tak bolesne. Oczywiście na razie to czyste sci - fi, bo ta dwójka średnio z 5 meczy rozgrywa razem na rundę (kontuzje).

Generalnie mamy multum szklanych piłkarzy. Basha nawet przed przyjściem do nas stracił rundę, potem już u nas stracił kolejną. Wypadał też parokroć na parę meczy z powodu drobnych urazów. Vukan ma podobnie choć chyba w mniejszym stopniu, jednakże wypada conajmniej raz na rundę. Kuba był zawsze szklany. Mak o dziwo jak na razie okaz zdrowia, ale patrząc na historię jego urazów to.... nie będę zapeszał. Brożek przez parę ostatnich sezonów miał problemy mięśniowe, a jak gra na blokadzie to jest pół tego piłkarza co jak jest zdrowy.

Potencjał ofensywny naszej kadry jako całości jest ogromny. My jeszcze nieraz w tym sezonie spuścimy komuś niemożebny wpier.dól. Niestety, jak się zaczną rozlatywać poszczególni piłkarze to będzie kicha jak obecnie. Ja osobiście mam nadzieję, że wykorzystaliśmy maksymalną ilość pecha odnośnie urazów w drużynie i że będzie lepiej. Potrzeba czasu aby nasz trzon drużyny wrócił do gry i doszedł do formy. Czasu i cierpliwości. W szczególności tego drugiego zarówno wśród kibiców jak i zarządu klubu (chociaż o to zbytnio się nie martwię).

Dodam też, że zupełnie nie przekonuje mnie dwójka Jean Carlos i Chuca. Widać, że oni są przyzwyczajeni do wolniejszego grania. Albo dostosują się do tempa gry w Polsce (jak po czasie zrobił Imaz) albo szybko wrócą tam skąd przybyli.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 20.10.2019 o godz. 22:53.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 21.10.2019, 14:04
Restruktruryzacja restrukturyzacją, ale mimo wszystko należy pamiętać, że po spadku do 1 ligi już nie będzie czego restrukturyzować. A takimi działaniami doprowadzimy do tego, że tak czy owak w zimie trzeba będzie postawic wszystko na jedną kartę, no chyba, że naszym planem jest na liczenie, że ŁKS Arka i Korona będą grać taką kichę cały czas..
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 21.10.2019, 14:17
ŁKS własnie zaczął punktować co najgorsze, a Świnka zmieniła trenera i mogą zacząć zaraz grac lepiej. Pora na nas żebyśmy się ogarnęli.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 21.10.2019, 14:37
Mówienie o spadku nam teraz nie pomoże, bo i tak wielkich zmian w składzie Stolarczyk nie może zrobic. Przynajmniej do zimy.
Z Legią będzie mecz zapewne otwarty jak zawsze, każdy wynik możliwy ale liczę że dojdzie do zdrowia większość kontuzjowanych.

Z Rakowem i Arka będzie mecz nie o 6, a o 12 punktów. Jeśli w tych dwóch meczach nie zdobędziemy bezwzględnie minimum 4 punktów to będzie bardzo zle i będzie oznaczać że coś się w drużynie wypala.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów