The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.06.2022, 20:21
Ile razy można to samo wałkować, no litości
NIE MAMY KASY na SENSOWNEGO napastnika a tutaj, żeby było trudniej to jeszcze chcemy dwóch "kupić".
Czekamy na odpady, których nie będzie chciał w Ekstraklasie ani powyżej 3 ligi w krajach z poważnym poziomem piłki nożnej.
Każdy wie, że fajnie by było mieć kompletny skład przed okresem przygotowawczym, ale czas się pogodzić z brutalną rzeczywistością.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 27.06.2022, 20:58
Po to są odpowiedni ludzie w klubie aby wykombinować takiego człowieka i myślę, ze na prawdę najlepiej by było na już a nie na za miesiąc.

Dobra wymówka mówić wiecznie, ze sie nie da. Ma się dać i ..... Ma być napastnik, ma być awans. A jak nie to może lepiej to .......nać i się nie ośmieszać i Wisły nie ośmieszać.

Oni zaryzykowali wiele, zrobili źle obsadzając się rodziną bo przez takie podejście nie ma zmiłuj. Jak zatrudniasz rodzinę = nepotyzm i tylko wtedy będzie dobrze jak będą wyniki. A jak nie będzie wyników i jeszcze na dodatek rodzinka nieruszalna to będą duże problemy. Już to przerabialiśmy w przypadku szarksików, gdzie odjebywali cyrki (nie porównuję tutaj skali tamtych cyrków do tych, broń Boże), obsadzili klub swoimi przydupasami i cały czas wszystko oficjalnie było cacy...
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 27.06.2022, 23:14
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
ale skoro nie mamy w kadrze wręcz żadnego rasowego napastnika, to przydałoby się właśnie jak najszybciej, w okresie przygotowawczym już mieć tego jednego chłopa podpisanego, który ma być w ataku, czy to numerem 1 czy chociażby 2 czy 3. Zawsze by się zgrywał, ogrywał i nawet może sprowadzony jako ten 2-3 by na tyle był jakościowy i już sie zgrał, ze na cały sezon albo pierwsze mecze by był tym pierwszym wyborem (...)
Czyli wg Ciebie nie mamy w kadrze żadnego napastnika?

Opcja nr 1 Fernandez,
Opcja nr 2 Hugi
Opcja nr 3 Sobol
Opcja nr 4 Bartoń
Opcjonalnie Żyro

No chyba że liczysz na nowych 3 zawodników do ataku.

Ja liczę że dojdzie jeden, ale konkretny. Jeśli w tym czasie dostana szansę inni to nie powinno być źle, o ile druga linia i obrona będzie poukładana.

Tak, Fernandez możliwe że będzie grał na 10, ale w ostatnim sparingu grał na 9 i nie sądzę że będzie wybrzydzał.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 27.06.2022 o godz. 23:16.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 28.06.2022, 05:41
Mówiłem o rasowym napastniku, w sensie takim typowym egzekutorze, Fernandez taki nie jest, a jeśli liczysz na ludzi typu Hugi, który się w Wiśle nie sprawdził w tamtym sezonie, Żyro, który więcej niż kilka bramek w sezonie nie strzelił albo te dzieci jak Sobol (chłop 22 lata, doświadczenie ma jak junior) czy Bartoń, które poważnej piłki jeszcze nie powąchały to gratuluję.

Tak jak napisałem, najpierw się robi lipę w klubie, a później wielkie oczy i płacz, co to się stało...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.06.2022, 07:00
Napisałeś że nie mamy nawet opcji nr 3 która cwiczylaby z zespołem schematy. Dlatego zapytam jeszcze raz: czy oczekujesz transferu jeszcze 3 napastników i czy wg ciebie np Barton/Sobol nie wpisują się w opcje nr 3 do ataku?
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 28.06.2022, 07:41
Ja tam widzę jednego naciąganego napastnika (Fernandez) i juniora Bartonia, który może błysnąć niczym Starzyński w ostatnim sezonie. Także sensownej opcji nr 3 nie widać. Potrzebny jeden konkretny grajek na pozycji napastnika, wtedy możemy się bawić w liczenie 1. Napastnik 2. Fernandez 3. Bartoń.

"Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 28.06.2022, 09:31
Cytat:
Napisałeś że nie mamy nawet opcji nr 3 która cwiczylaby z zespołem schematy. Dlatego zapytam jeszcze raz: czy oczekujesz transferu jeszcze 3 napastników i czy wg ciebie np Barton/Sobol nie wpisują się w opcje nr 3 do ataku?
No tak, wychodząc z tego założenia to możemy powiedzieć, ze np Fernandez jest nr 3. Niemniej, każdy chyba liczy na kogoś innego, kto będzie grał w ataku. Kto będzie grał sam w ataku a Fernandez z tyłu albo we dwóch z Fernandezem w ataku. W związku z tym nadal nie mamy osoby, która ma grać w tym sezonie w ataku Wisły i nadal czas płynie.

Ja to niczego już nie oczekują. Ale sam Brzęczek mówił o ściągnięciu jeszcze 2 napastników.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.06.2022, 10:59
Zgadzam się, czas płynie, również w moim odczuciu na nr 1 w ataku jeszcze czekamy.

Mając jednak tyle wpadek transferowych na tej pozycji dziwię się również kibicom którzy chcą by przyszedł byle kto, byle by już trenował.

Sprowadzenie skutecznego napastnika, na poziom 1 ligowych nie jest ani latwe, ani nie obarczone ryzykiem. Brać Polaka z niższej ligi? Hiszpana z 3 ligi, a może starego Słowaka? A może starego Polaka? Nie wiem kogo oni nam ściągną ale chyba już dawno nie było takiej presji by ta pozycja była w końcu obsadzona skutecznie.

I zaraz ktoś powie że mogli to zrobić już 3 tygodnie temu.. a co jeśli kolejni zawodnicy nam odmawiają lub czekają na lepsze oferty? Ja będę ucieszony jak gość który tu przyjdzie zrekompensuje mam oczekiwana.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 28.06.2022, 12:31
Negocjacje zawsze trwają, trzeba złożyć naprawdę ofertę nie do odrzucenia, żeby ktoś się od razu zdecydował na przyjście.

Może być tak, że mamy na oku z 6 piłkarzy.

Piłkarze A i B są naszym priorytetem, dostali ofertę i się zastanawiają. Oferta wydaje im się ciekawa, ale wolą poczekać co zrobi ich menadżer do końca okienka, bo może im wpadnie coś lepszego. Np. z lepszej ligi lub za lepszą kasę. Z tego powodu przewlekają negocjacje, bo Wisła choć ma ciekawą ofertę nie jest dla nich pierwszym wyborem. Co innego gdyby była w Ekstraklasie....

Dalej są piłkarze C i D. Im oferta Wisły się bardzo spodobała i są gotowi przejść do drużyny. Może chcą jeszcze trochę ponegocjować ale wydaje im się, że oferta jest fajna. Mają też inne oferty na stole z porównywalnych / słabszych lig i je analizują. Zarówno Wisła przewleka negocjacje jak i oni.

No i są jeszcze E i F. To piłkarze, którzy wiedzą, że Wisła się nimi interesuje, ale nie doszło do konkretów i tego żałują bo jakby mogli to by przyszli tu z buta od kopa na wczoraj. Dlatego też nie podpisują umów na początku okienka z przykładowej drużyny dajmy na to z II Ligi Polskiej czy III Bundesligi (tylko przykład nie czepiać się i nie prowadzić zbędnych dyskusji która liga lepsza). Oni są właśnie piłkarzami typu A i B dla drużyn, które mają gorsze finanse, medialność czy ligę niż my.

Teraz pozostaje pytanie czy uda nam się dopiąć transfer A i C, bo B wyfrunie gdzieś indziej. A może optymistycznie AB albo pesymistycznie zostaniemy z E i F. Sytuacja się musi rozwinąć i nic tego nie rozwiąże poza czasem. Chyba, że uważacie, że lepiej od razu brać E i F byle mieć ich na obozie. Ja tak nie uważam. Napastnik o odpowiednich umiejętnościach, który będzie pasował do drużyny obroni się - czy to z obozem czy bez niego.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 28.06.2022 o godz. 12:36.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 28.06.2022, 12:33
Ne jestem przekonany, czy my w obecnej sytuacji możemy sobie pozwolić na ściągnięcie tylko jednego napastnika. Bo dosłownie nie mamy w obecnej kadrze nikogo, kto byłby w miarę regularnym strzelcem. A tego jak gra bez kogoś na poziomie w tej formacji wygląda, doświadczyliśmy na własnej dupie. I to boleśnie.

Ja wiem, że 1 liga to naturalnie dodatkowe ograniczenia budżetowe i fajnie się tutaj dywaguje o kolejnych pomysłach, ale mam realne obawy, czy w sytuacji, gdy okaże się, że nowy napastnik nie będzie od razu remedium na naszą słabą skuteczność, to czy damy radę jakkolwiek jeszcze doczłapać do kolejnego okienka transferowego. Obawiam się, że w takiej sytuacji morale drużyny będzie w zimie na tak beznadziejnym poziomie, że Brzęczek nie da rady wykrzesać w zespole krzty motywacji na podniesienie się na wiosnę.

Dlatego, zapewne naiwnie, mocno wierzę, że zakontraktujemy jednak nie jednego, ale dwóch napastników.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.06.2022, 13:00
enzo napisał(a):Wyświetl post
Ne jestem przekonany, czy my w obecnej sytuacji możemy sobie pozwolić na ściągnięcie tylko jednego napastnika. Bo dosłownie nie mamy w obecnej kadrze nikogo, kto byłby w miarę regularnym strzelcem. A tego jak gra bez kogoś na poziomie w tej formacji wygląda, doświadczyliśmy na własnej dupie. I to boleśnie.

(..)
Dlatego, zapewne naiwnie, mocno wierzę, że zakontraktujemy jednak nie jednego, ale dwóch napastników.
Brzęczek mówił o 2 napastnikach oraz o tym że będziemy też z niektórymi transferami czekać do końca okna ( czyli w okolicach 5-6 kolejki 1 ligi). Mi się to klei w jedną całość. Wiele zależy od tego jak wystartujemy.

Marzy mi się też sytuacja, że zamiast liczyć na cudowny transfer, w końcu kogoś w klubie sobie "wyszkolimy" lub zaczniemy grać jak drużyna, nie będąc uzależnionym tylko od tego czy będzie super snajper czy nie. Mamy na to dobry moment, tym bardziej że 1 liga to zupełnie inne realnie sportowe niż esa.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 29.06.2022, 07:20
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Marzy mi się też sytuacja, że zamiast liczyć na cudowny transfer, w końcu kogoś w klubie sobie "wyszkolimy" lub zaczniemy grać jak drużyna, nie będąc uzależnionym tylko od tego czy będzie super snajper czy nie. Mamy na to dobry moment, tym bardziej że 1 liga to zupełnie inne realnie sportowe niż esa.
A kto tego „ wyszkolenia „ miałby dokonać? Bo chyba nie nasza legenda, orzeł szkolenia napastników Kazimierz.
Zresztą problem jest dużo głębszy bo jak do tej pory to, kto nie przyszedł to się cofał zamiast rozwijać wiec problem istnieje. I tu pytanie do ludzi odpowiedzialnych za klub- czy dostrzegają problem. Chociaż po konferencji, a w szczególności po widocznych działaniach wydaje mi się ,że nasze trio rozumie gdzie leży problem tylko za uja pojąć nie może
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 04.07.2022, 19:38
Mnie dziwi jedno, a nikt tematu tu nie podjął.

Podkreślę, że w przeciwieństwie do większości uważałem Bashę za dobry ruch. Ciekawi mnie co innego. Skoro Basha został odpalony w Grecji i miał urlop praktycznie dłuższy czas, czemu dołącza do nas dopiero na koniec okresu przygotowawczego? Wolnego miał przecież opór. Chyba, że Grecy robili mu pod górę.

Generalnie nie podoba mi się to.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Stary 04.07.2022, 19:48
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Mnie dziwi jedno, a nikt tematu tu nie podjął.

Generalnie nie podoba mi się to.
Oby się nie okazało, ze już ma wyrobiona kartę VIP do gabinetów lekarskich
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 05.07.2022, 08:14
Z Grekami miał kontrakt do końca czerwca i nie zgodzili się by wcześniej zaczął treningi z nami.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 26.07.2022, 11:17
Jutro (27 lipca) w sklepie klubowym Wisły w godzinach 16:30 - 18:00 spotkanie z piłkarzami - Michał Żyro, Igor Łasicki i Jakub Niewiadomski
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 28.07.2022, 09:18
Dziś 125. rocznica urodzin Henia Reymana:

https://www.youtube.com/watch?v=CUqGIYEPbTo
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 28.07.2022, 09:30
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Jutro (27 lipca) w sklepie klubowym Wisły w godzinach 16:30 - 18:00 spotkanie z piłkarzami - Michał Żyro, Igor Łasicki i Jakub Niewiadomski
byl ktos z forum ?
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 31.07.2022, 15:41
Joseph Colley i Vullnet Basha kontuzjowani.

Karol Biedrzycki ma ich teraz postawić na nogi.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 31.07.2022, 15:51
Urazy mięśniowe. Zobaczymy ile to potrwa pewnie jak zejdzie opuchlizna, siniaki czy co tam mają.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 31.07.2022, 16:16
Albo piłkarz jest zdrowy i może grać, albo jest kontuzjowany. Ja tam nie używam słów typu uraz, naciągnięcie, stłuczenie, bo to tylko ładne dobieranie słów, ale co z tego, skoro z piłkarza nie ma pożytku na boisku. Na dziś są kontuzjowani, dlatego już wczoraj musieli zejść z murawy. Teraz kwestia tego, kiedy wrócą do gry.

PS. Jutro od godz. 17:00 w sklepie klubowym Wisły spotkanie z Vullnet Bashą, Ivanem Baltą i Bartoszem Jarochem.
Odpowiedz cytując
Eternit
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 01.08.2022, 08:42
U Colleya problem z dwugłowym?

Wiadomo czy Kuba wróci do grania? Ktoś się ostatnio wypowiadał w tej sprawie? W ogóle jest mowa o jego powrocie do regularnego grania w I składzie, czy bardziej należy się spodziewać zorganizowania jakiegoś meczu pożegnalnego i tyle.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 01.08.2022, 10:15
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Urazy mięśniowe. Zobaczymy ile to potrwa pewnie jak zejdzie opuchlizna, siniaki czy co tam mają.
uraz miesniowy to pojemne okreslenie

to moze byc stluczenie , moze naciagniecie , a moze np kompletne zerwanie brzuśca czyli kontuzja znacznie ciezsza niz zlamanie kości

wiec nie przesadzajmy sprawy dopoki sie nie wyjasni , bo juz płaczki piszą o szpitalu i tygodniach rehabilitacji , a wolfy z kolei cos bredzi o jakims naklejaniu plasterka

spokojnie
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.08.2022, 10:26
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
uraz miesniowy to pojemne okreslenie

to moze byc stluczenie , moze naciagniecie , a moze np kompletne zerwanie brzuśca czyli kontuzja znacznie ciezsza niz zlamanie kości

wiec nie przesadzajmy sprawy dopoki sie nie wyjasni , bo juz płaczki piszą o szpitalu i tygodniach rehabilitacji , a wolfy z kolei cos bredzi o jakims naklejaniu plasterka

spokojnie
Ech, Czerepach, gdybyś Ty chociaż rozumiał to co czytasz...
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 01.08.2022, 10:42
fakt post factum zobaczyłem że mnie poniosło sorry, pisałeś o siniaku
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Stary 01.08.2022, 19:39
Spokojnie w szpitalu zoperują i nakleja plasterek
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 01.08.2022, 20:27
Eternit napisał(a):Wyświetl post
U Colleya problem z dwugłowym?

Wiadomo czy Kuba wróci do grania? Ktoś się ostatnio wypowiadał w tej sprawie? W ogóle jest mowa o jego powrocie do regularnego grania w I składzie, czy bardziej należy się spodziewać zorganizowania jakiegoś meczu pożegnalnego i tyle.
Brzęczek jakies 3 tygodnie temu, że ma wrócić w tej rundzie (kończy się w połowie listopada więc zostały mu max 3 miesiące) i że chce pomóc drużynie w awansie, a nie tylko dla zaliczenia ostatniego spotkania.

Pożegnanie z karierą po awansie do esa. Chyba tylko taki scenariusz ma sens. Zresztą w 1 lidze to jak wyjdzie w kilku końcówkach spotkań, strzeli jakąś bramke z dystansu czy wolnego to nawet może mieć jakiś realny wymiar sportowy. Scenariusz wcale nie nierealny, choć nawet jak wróci na boisko to ciężko mu będzie o zachowanie zdrowia do maja 2023.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 04.08.2022, 21:58
wiem że żodyn sie nie spodziewał , ale co jest Bashy ?
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 04.08.2022, 22:04
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Joseph Colley i Vullnet Basha kontuzjowani.

Karol Biedrzycki ma ich teraz postawić na nogi.

Powrót Bashy do treningów może za 2 tygodnie, Colleya może do tygodnia - 10 dni:

https://www.youtube.com/watch?v=AQdeE4Y_eD0
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 05.08.2022, 07:44
Czyli nie zagrają też z oboma GKSami.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu