The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.06.2022, 08:12
nero napisał(a):Wyświetl post
Idealna konferencja powinna być chociaż zbliżona do tego co napisał tutaj TSWojtas
Dokładnie. Nikt nie oczekiwał przerysowanych scenariuszy jak w poście s1mone tylko zwyczajnego profesjonalizmu wynikającego z tego, że mieli ponad miesiąc na przygotowanie...
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 17.06.2022, 08:41
Dzinus napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie. Nikt nie oczekiwał przerysowanych scenariuszy jak w poście s1mone tylko zwyczajnego profesjonalizmu wynikającego z tego, że mieli ponad miesiąc na przygotowanie...
Dajcie spokój, przecież ludziom, którzy próbują bronić tej konferencji i ogólnie wszystkich reakcji trio po spadku zostaje jedynie próba wykpienia na siłę oczekiwania elementów normalności w komunikacji z kibicami.

Każde takie oczekiwanie będą próbowali zredukować do absurdu, bo to ostatni sposób, jaki im został.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 17.06.2022, 08:53
dobre opcje były dwie

- taka pseudo konferencja dla załagodzenia nastrojów i chociaż poudawania skruchy + lanie wody (A) ,ale od razu po spadku (X)

- profesjonalna , racjonalna konferencja (B) , po dluzszym okresie czasu aby wszystko już zdążyć dopiąć (Y)

oczywiscie można tworzyć hybrydy :
- BX no ale to w naszych warunkach nierealne , w tym celu musialby byc super ogarniety zarzad ktory prowadzilby plany na 1 ligowe reformowanie klubu juz na kilka kolejek przed spadkiem

- AY - czyli krótko mówiąc spluniecie w twarz które mielismy okazje zaobserwować

ps jak ktoś nie rozumie moich krótkich technokratycznych notek , to odsyłam do lektury postów MalKa , który po prostu ORA obrońców konferencji
no ale one z koleji są dla wielu TLDR...
Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2015

Stary 17.06.2022, 09:39
S1mone nie zapominaj, że większość naszego budżetu to dzień meczowy, kasa od kibiców. Więc tak los klubu zależy od takiego MaLka, szczególnie w 1 lidze gdzie kasa z transmisji będzie marna. Tu nie chodzi o wyjawienie całego pomysłu i planu na klub na najbliższy rok, ale chociaż jakiś zarys. Jakieś puste frazesy, że zawodnicy przychodzacy mają wiedzieć kim jest Wisła. A czym jest ta Wisła w tym momencie? Od 10 lat jest totalny zjazd, zostaliśmy zwykłym ogórkowym klubem, którego kibice dalej żyją marzeniami o wielkich meczach i sukcesach. Wychodzą ludzie na konferencję i nic szczególnego się nie dowiedzieliśmy. Od połowy kwietnia było pewne, że jebniemy do 1 ligi, kiedy zaczęli rozmowy z miastem, sponsorami i zawodnikami? Przecież tu większość, rzeczy wygląda na robione z dnia na dzień, bez pomysłu, granie na emocjach.Jeśli główna spółka wygląda jak wygląda to nie chce wiedzieć jak jest w TSie.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 17.06.2022, 09:44
ale przeciez on o tym nie zapomina (nalezy do tych mitycznych inteligentnych 15%) , po prostu popelnia błąd logiczny

MalK to obrazowo wyjaśnił
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 17.06.2022, 10:16
Prawda jest smutna, Królewski jak to Królewski, .......nie jakimś slangiem, tym razem o perspektywie marsjańskiej, Kuba zamiast powiedzieć coś konkretnego to uważa, że najbardziej zajebał za to, że złapał kontuzję (poza tym chłop ma 37 lat i wmawianie sobie i udawanie, że on jeszcze by w ekstraklasie dużo pomógł jest słabe), Jażdżyńskiemu psycha siada i zaczyna się robić nerwowy, a Dawid i Bałaziński to takie dwie WYPALONE twarze spadku, bo wiadomo, że właściciel to właściciel a po to jest prezes aby działać i jak coś to na niego wszystko idzie.

Na konferencji powinny być konkrety. Niestety ten zarząd nie ogarnia sytuacji, działa źle, nie używa mózgu i dlatego nawet jak chcieli to nie mieli z czego/nie umieli tych konkretów przedstawić.

Patologiczny układ gdzie co drugi to rodzina i nikt nie wie za jaką działkę odpowiada nie pozwala wypowiedzieć się na temat spadku bo realnie nie wiadomo kto, po co i za co... W sumie co mają powiedzieć? Za sprowadzenie Fazlagicia odpowiedzialny jest "x" a za cyrk z Forbesem pan "y"? Jak tam jest typowe gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Tak to właśnie wygląda, ze nikt konkretnie nie rządzi, każdy się we wszystko wpierdala wszystkim, ostatecznej decyzji nikt z niczym nie podejmuje tylko jest takie rzucone "chłopaki to może być ten Fazlagić za 500 tys"? I każdy tak cicho krzyknie "tak, pasuje" no i jest. Ktoś naciskał na transfer? Nie. Ktoś miał coś przeciwko? Nie.

I tak zdaje mi się że wygląda podział obowiązków i podejmowanie decyzji w Wiśle Kraków.

Mózgu nikt nie używa bo wystarczyło kilka konkretów a nawet "konkretów", powiedzieć stan na 13 czerwca jacy sponsorzy są z nami, jacy odejdą, z jakimi negocjujemy, może ogólnie powiedzieć, ze na ten moment jest 10 sponsorów i teraz mamy 1 mln zł od nich, a rok temu były 2 miliony.
Każdy by był zadowolony i by miał rozjaśnioną sytuację, że jest finansowo gorzej, że trzeba znowu do swojego portfela sięgnąć, że kto to podsumował, spiął do kupy, dał jakieś dane co do np sponsorów.

To samo z piłkarzami, trzeba było przedstawić kto odszedł, kto został, być może powiedzieć kogo tak na prawdę chcemy się pozbyć a z kim negocjujemy dalej. Przedstawić listę pozycji, które chcemy wzmacniać na 100%.

Z karnetami to samo, można było i głupią ankietę zrobić ale przed konferencją. Na konfie dać konkret, nawet przeprosić za ten wygłup z pytaniami w ankiecie, powiedzieć, że głupio wyszło ale już coś wiemy, zdecydowaliśmy, że ceny będą takie i takie.

No ale jak nikt w tym klubie nie używa mózgu to tak to później wychodzi. Organizacja jest zerowa. Że spadamy na 100% wiadomo było ponad miesiąc przed konferencją, po sezonie mieli jeszcze 3 tygodnie do konferencji aby coś wymyślić. Ile drużyn w I lidze gra wiadomo - mogli ustalić ceny biletów, karnetów. Że będzie trzeba gadać ze sponsorami i piłkarzami wiadomo było przed ostatnią kolejką ekstraklasy. Mogli te sprawy pozamykać, postarać się pozamykać do 13 czerwca.

To nie bylyby żadne wielkie konkrety i wizja "Wiślacy, ogarnęliśmy się, już teraz na 100% wiemy co zrobić aby było dobrze, mamy idealny plan i dodatkowo skołowaliśmy 50 mln euro od szejków do budżetu", nikt takich cudów nie oczekiwał a kilka takich wstępnych tak na prawdę informacji, na czym stoimy, pokazanie, że po prostu robimy już porządek, jakąś jasnosć co do kadry, wielkości budżetu itp każdego by usatysfakcjonowało.

Tymczasem dowiedzieliśmy się, że praca w klubie wrze, cały zarząd zostaje w niezmiennym składzie ale na ten moment, przez miesiąc czasu nic nie ustalono w miarę konkretnie. No super.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 17.06.2022, 10:34
Bartosz Karcz ujawnił, że część znaczących sponsorów przekazało, że zostaną z Wisłą, jeżeli prezesem klubu wciąż będzie Błaszczykowski.

Całość rozmowy: https://www.youtube.com/watch?v=Tctam3cDMk8
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Stary 17.06.2022, 10:39
Nie wiem, osobiście nie przepadam za ekstremalnymi opiniami i narracją. Nie uważam sterników Wisły za patologie, nawet Brzęczka na pewnym poziomie rozumiem jako wybór i to że został. I to mimo, że sam podjąłbym inne decyzje.

Uważam za to, że ostatnie miesiące i ostatnie czyny są zwyczajnie nieprofesjonalne, nieprzemyślane i zupełnie nie pasujące do tego klubu. I wcale nie mówię o "wielkiej Wiśle" tylko zwyczajnie o klubie (jeszcze niedawno) ekstraklasowym, z dużego i ważnego miasta, którego właściciele są przecież w swoich dziedzinach (lub jeszcze niedawno byli) bardzo szanowani. Więc nie rozumiem jak to się stało że efekt jest jaki jest. I ten ciągły syndrom obleganej twierdzy, to po prostu robi się nudne i człowiek tylko wzdycha "ehhhhh" i stara się skupiać na innych tematach żeby nie czuć tej żenady w kościach.

Tak jak mowie - nie lubię ekstremów a tutaj na forum najczęściej albo wielka nienawiść i bluzgi, albo znowu wielka akcja obrońców trójcy i jakieś przerysowane karykaturalnie scenariusze żeby ośmieszyć krytyków. A większość ludzi gdzieś w środku ogląda ten ping-pong i jest tym równie zażenowana co PRem profilu Wisły i kultową Kasią.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 17.06.2022, 11:46
Miałem pisać jakiś dłuższy post na te kocopoły S1mone ale w sumie MaLk w dwóch zdaniach pozamiatał więc dałem sobie spokój.
Parę jeszcze ciekawych wątków przez przypadek lub nie na konferencji zostało poruszonych.
Było coś o kolejnych zobowiązaniach chyba wobec miasta w związku z zakończoną(w domyśle przegraną)sprawą sądową.Ktoś wie o co chodzi i ile ewentualnie tego jest?
Kolejna sprawa to kontrakt Fernandeza i Colleya.
Wbrew temu co właśnie S1mone uskuteczniał jeszcze nic w ich sprawie nie wiadomo.Tzn wiadomo że klub chce ich zatrzymać ale nic nie jest klepnięte.Colley ma ważny kontrakt więc pewnie mamy przeciąganie liny w sprawie zarobków w pierwszej lidze .W przypadku Fernandeza była/jest opcja przedłużenia ze strony klubu ale pewnie wiązała się z podwyżką dla piłkarza a tu by pasowało pozostawić go na tych samych warunkach albo nawet ściąć jeszcze trochę uposażenie.Według mnie(są to moje przypuszczenia)panowie wyrazili chęć gry w pierwszej lidze ale chyba ani myślą tracić na tym finansowo.
Kolejna sprawa to Stefan Życzkowski.Jakim on doświadczeniem w prowadzeniu sportowej spółki dysponuje że ma pełnić doradczą rolę.Od razu napiszę że nie jestem uprzedzony ale wiemy już że to że ktoś radzi sobie świetnie w swojej dziedzinie,rozwija firmę średnio przekłada sie na tak specyficzną branżę jaką jest sport
Ostatnio edytowane przez krysztal : 17.06.2022 o godz. 11:48.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 17.06.2022, 13:11
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Podziwiam Twoją samokrytykę w określeniu swoich potencjalnych wytłumaczeń i jednocześnie pozostawiam kwestię otwartą.

Może ktoś, kto potrafi pisać jasno i jednoznacznie zamiast stosowania mętnych wywodów wyjaśni mi, że jednak szukają.
Nie misiu. To Ty insynuujesz (brak Ci jaj żeby wprost rzucić oskarżenie, jak zawsze) że trio odrzuca jakieś oferty, więc to na Tobie spoczywa ciężar dowodu. Nie ma tu zastosowania "probatio diabolica", rzucasz zakamuflowanymi oskarżeniami to je udowodnij.

Ja byłem w trakcie pisania odpowiedzi kiedy pojawiło mi się w głowie pytanie: "po co bawić się w ciuciubabkę z trzeciorzędnym erystą?". Więc masz to na co zasługują Twoje insynuacje. Te i wcześniejsze, kiedy to winny wszystkiemu był Kuba Błaszczykowski, tym dobrym acz bezsilnym był Jażdżewski, a Królewski miał być pacynką dzieki której bracia mieli większość. Pamiętasz?
A pamiętasz jak próbowałeś wygumkować Błaszczykowskiego z historii ratowania Wisły? A insynuacje że spiknął się z Sharksami? Ja pamiętam to i wiele więcej. I nie mam pojęcia o co Ci chodzi.

Ja w ciągu miesiąca z wroga trio stałem się nagle jego obrońcą w optyce internetowych oszołomów ponieważ nie widzę jak atakowanie jedynych właścicieli jakich możemy mieć, rozsiewanie plotek i insynuacji może doprowadzić do czegoś dobrego. Nie może i nie doprowadzi.

Zależy mi na Wiśle, interesuje mnie jej przyszłość a nie widzę jakoś konstruktywnej krytyki. Tylko pustosłowie.

Tak więc nie wyjeżdżaj mi z merytoryką, bo to nie to samo co mętne oskarżenia i domaganie się dowodów które je obalą.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 17.06.2022 o godz. 13:14.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 17.06.2022, 13:28
Twoją postawę opisał dobrze Dżinuś

a wystarczyłoby jakbyś przy racjonalnej obronie trio posypał delikatnie te rane solą i przyznał że konferencja była słaba , a kasia z marsa żenująca , i wtedy nie bedziesz działał na forumowiczów jak płachta na byka...
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 17.06.2022, 13:55
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post

Na konferencji powinny być konkrety. Niestety ten zarząd nie ogarnia sytuacji, działa źle, nie używa mózgu i dlatego nawet jak chcieli to nie mieli z czego/nie umieli tych konkretów przedstawić.
Powtórzę to, co napisałem w innym temacie:

Wrzuciliśmy tutaj hasło "kroki naprawcze", które z konieczności kojarzy się z postępowaniem naprawczym czy restrukturyzacyjnym dotyczącym "ogłoszenia upadłości dłużnika przez umożliwienie mu restrukturyzacji w drodze zawarcia układu z wierzycielami, a w przypadku postępowania sanacyjnego również przez przeprowadzenie działań sanacyjnych, przy zabezpieczeniu słusznych praw wierzycieli."

Wisła i tak znajduje się w sytuacji dłużnika (wobec Telefoniki i miasta, co najmniej) więc takie działania są uprawnione choć może za daleko posunięte.

Wystarczyłoby przyjęcie zwykłego działania sanacyjnego, które "definiuje się jako prawne i faktyczne czynności, których celem jest poprawa sytuacji ekonomicznej dłużnika. Działania takie mają przywrócić dłużnikowi jego utraconą zdolność do wykonywania zobowiązań. Mają również ochronić go przed egzekucją."

A nie ukrywajmy, że spadek z ekstraklasy stanowi poważne zagrożenie upadłości, gdyż zmniejsza przychody i zmniejsza zdolność klubu do osiągania minimalnych celów sportowych.

W takich działaniach w przypadku Wisły należałoby przyjąć przede wszystkim szereg działań sanacyjno-restrukturyzujących tak, aby były wyraźnie wskazane zakresy obowiązków, odpowiedzialności i decyzyjności, oraz wskazanie źródeł finansowania wskazanego budżetu.
-"sanacyjnych", bo ślepy widzi, że w Wiśle rządzi chory (choć pełen dobrych chęci) układ
- "restrukturyzujących", bo także ślepy widzi, że nie ma w Wiśle rozsądnych struktur, lecz struktura familijno-patriarchalna, gdzie jeden udziałowiec w zasadzie decyduje o wszystkim.

Inaczej wszystko będzie jak jest do tej pory puszczone na żywioł na zasadzie "może się uda"

Otóż nie. Nie uda się samo z siebie.

A podczas konferencji nic nie wspomniano o nowoczesnym zarządzaniu klubem i podziale obowiązków i odpowiedzialności - przypisanie Brzęczkowi roli trenera - menedżera sportowego to tylko drobny krok w tym kierunku, i o ile nie mieści się w szerszej perspektywie organizacyjnej jest kolejnym działaniem na zasadzie: spróbujmy tego, bo poprzednia koncepcja nie wypaliła.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 17.06.2022, 14:00
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Nie misiu. To Ty insynuujesz (brak Ci jaj żeby wprost rzucić oskarżenie, jak zawsze) że trio odrzuca jakieś oferty, więc to na Tobie spoczywa ciężar dowodu. Nie ma tu zastosowania "probatio diabolica", rzucasz zakamuflowanymi oskarżeniami to je udowodnij.
Nie, kolego.

Ja nie insynuuję, że odrzucili jakąkolwiek ofertę. Co więcej, ja głęboko wierzę w to, że powiedzieli na konferencji prawdę - że nie wpłynęła żadna poważna oferta. Więc nie mieli czego odrzucić.

A to, co faktycznie "insynuuję" to to, że nie przejawiają żadnej aktywności w zakresie poszukiwania kupców.

Ale spoko, przyzwyczaiłem się, że - kolejny raz - postanowiłeś polemizować z tym, czego nie napisałem, ale Ty sobie dopisałeś, żeby Ci było łatwiej.

Dla ułatwienia dodam, że jeśli już powołujesz się na ciężar dowodu, to nieistnienia się nie udowadnia, bo to logicznie niemożliwe. Więc nie da się udowodnić braku aktywności, natomiast bez problemu da się sfalsyfikować błędną tezę o braku aktywności - wykazując jakikolwiek przykład aktywności.

Cytat:
A pamiętasz jak próbowałeś wygumkować Błaszczykowskiego z historii ratowania Wisły?
Nie, nie pamiętam, żebym próbował coś takiego zrobić. Pamiętam za to, co pisałem o roli Błaszczykowskiego dwa i pół roku później i jej przecenianiu.

Ale spoko, jak już wspomniałem, przyzwyczaiłem się do manipulowania moimi wypowiedziami z Twojej strony.

Cytat:
A insynuacje że spiknął się z Sharksami? Ja pamiętam to i wiele więcej.
Niby z mojej strony?

Kpisz?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.06.2022, 16:13
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Twoją postawę opisał dobrze Dżinuś

a wystarczyłoby jakbyś przy racjonalnej obronie trio posypał delikatnie te rane solą i przyznał że konferencja była słaba , a kasia z marsa żenująca , i wtedy nie bedziesz działał na forumowiczów jak płachta na byka...
Mam wywalone na gości którzy przeskakują gładko z jednej teori spiskowej do następnej, bez chwili refleksji. Działam negatywnie na Twoje samopoczucie - jest taki przycisk: "ignoruj". Będziesz mógł skupić się na KOALIKU i rozważaniach czy tylko Błaszczykowscy są w spisku (stan sprzed miesiąca) czy już wszyscy i czy dogadali się z sharksami(chyba aktualny, ale nie mam siły czytać regularnie tego waszego .......enia).
Mogę iść na kompromisy kiedy to ma sens - ale nie z idiotami. Nie jestem politykiem.

TL;DR
Fajnie że mnie ktoś podsumował, nie musisz czytać. To jak z lekturami w szkole - po co czytać kilkaset stron jak masz 20 opracowania? Dżinuś mnie podsumował, KOALIK podobno opisał moje agenturalną przeszłość (SB mnie musiało na porodówce chyba pozyskać) - cokolwiek nie dodam wyjdzie zbyt banalnie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 17.06.2022 o godz. 16:41.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
pi0tr3k94
Member

Od: 02.2019

Stary 17.06.2022, 16:14
Już widzę te wpisy i tweety gdyby trio zaczęło szukać aktywnie kupców. "Szczury uciekają" , "zjebali i nie potrafią naprawić" "zero odpowiedzialności" itd.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.06.2022, 16:20
pi0tr3k94 napisał(a):Wyświetl post
Już widzę te wpisy i tweety gdyby trio zaczęło szukać aktywnie kupców. "Szczury uciekają" , "zjebali i nie potrafią naprawić" "zero odpowiedzialności" itd.
W sumie były już takie jak pojawiły się plotki: raz że ucieka Królewski (bo gołodupiec), a raz że Jażdżewski (bo ma dość Błaszczykowskich), wiec nie trzeba sobie wyobrażać, wystarczyło być wtedy na SB.

Zresztą, ludzie ograniczeni są przewidywalni, na tym bazuje marketing i wszelkiego rodzaju inżynieria społeczna.

Aktualnie gołodupcy z trio nie chcą oddać/nie szukają kupców, ale sytuacja jest dynamiczna.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 17.06.2022, 16:38
Bardziej przewidywalnego niż ty to ze świecą szukać.Tak o to wysmarowałeś dwa posty nie odpowiadając MaLkowi
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 17.06.2022, 18:21
MaLk : ale ty nie rozumiesz, że liga startuje za miesiąc i oni w tym momencie niczego nie mają dopiętego i nie będą mieć przez najbliższe tygodnie?

Błędem była faktycznie data konferencji. Powinna nastąpić jedna po spadku dla wylewających żale i jedna przed startem sezonu, gdy wszystko będzie wiadome.

Odniosę się do posta Wojtas :

Wyszło hujowo jak zwykle. A wystarczyło:

Dawid podał się do dymisji - dymisja została przyjęta - odchodzi z dniem 30 lipca
- tylko, że sponsorzy podobno nie chcą dymisji Dawida. A to klops!
Zostają walczyć o awans Fernandes, Biegański i Savic na 100 % Walczymy o pozostałych. - tylko, że to mogłaby okazać się za dwa tygodnie nieprawda, na przykład Biegański otrzymałby ofertę nie do odrzucenia. Savić będzie zaraz wolnym agentem i piłka jest po jego stronie, czy chce tu zostać.
Sprowadzić jedno znane nazwisko i zaprezentować je na konferencji - no spoko, to akurat nie jest zły pomysł, ale dopinanie transferów bardzo często się przeciąga. Z resztą Basha został ogłoszony nawet wcześniej ))
Ogłosić przedłużenie kontraktów ze sponsorami - np Orlen Astor LVBET Ogłoszono, że żaden sponsor nie odszedł.
Ogłosić walkę o awans - żadnych uników - zgoda.
Ruszyć z akcją karnetową z bardzo przystępnymi cenami- niekoniecznie zgoda. Skoro nie będzie kasy z canal plus trzeba najpierw wybadać rynek, więc ta konferencja była na to za wcześnie.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.06.2022, 18:30
Klub potrzebuje pieniędzy. Karnety za półdarmo to nie jest rozwiązanie.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 17.06.2022, 19:18
Mam wywalone na gości którzy przeskakują gładko z jednej teori spiskowej do następnej, bez chwili refleksji. Działam negatywnie na Twoje samopoczucie - jest taki przycisk: "ignoruj". Będziesz mógł skupić się na KOALIKU i rozważaniach czy tylko Błaszczykowscy są w spisku (stan sprzed miesiąca) czy już wszyscy i czy dogadali się z sharksami(chyba aktualny, ale nie mam siły czytać regularnie tego waszego .......enia).
Mogę iść na kompromisy kiedy to ma sens - ale nie z idiotami. Nie jestem politykiem.

TL;DR
Fajnie że mnie ktoś podsumował, nie musisz czytać. To jak z lekturami w szkole - po co czytać kilkaset stron jak masz 20 opracowania? Dżinuś mnie podsumował, KOALIK podobno opisał moje agenturalną przeszłość (SB mnie musiało na porodówce chyba pozyskać) - cokolwiek nie dodam wyjdzie zbyt banalnie.
ja natomiast jestem wrogiem "ignorowania" już i bez tego forum jest dość anemiczną strukturą,
dlatego też czasem cytuje najczęściej ignorowanych userów (np teraz ciebie) , żeby gawiedzi nie umknęły co bardziej kontrowersyjne posty

a czasem dla beki

a rekordzistą jest zdaje sie Wyar , jemu już chyba sie nie wyswietlaja powiadomienia z nowymi postami - wszystkich juz zignorował
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 17.06.2022, 19:27
Wolfy, przecież to Ty masz tutaj największy problem i większosć ludzi, którzy mają inne zdanie niż Ty, to oszołomy, idioci itp itd Także najbardziej widać to Ciebie męczy czytanie postów i rozmowa.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 17.06.2022, 20:06
s1mone napisał(a):Wyświetl post
MaLk : ale ty nie rozumiesz, że liga startuje za miesiąc i oni w tym momencie niczego nie mają dopiętego i nie będą mieć przez najbliższe tygodnie?
Ależ oczywiście, że to dopuszczam. Ale byłoby to o wiele bardziej przerażające niż sama konferencja. Bo na miesiąc przed startem ligi powinni mieć dopięte chociaż kluczowe założenia, oczywiście przy założeniu, że poważnie traktują swoją funkcję.

Jak to wielokrotnie powtarzałem, moim zdaniem ogłoszenie daty konferencji służyło tylko do tego, żeby o miesiąc odwlec konieczność "wyspowiadania się" przed kibicami ze spadku. Realne kluczowe decyzje były podjęte w momencie spadku i sprowadzały się do tego, że zarząd i trener zostają, tyle że pewnie nikt nie miał odwagi tego ogłosić w tamtym momencie, licząc że przez ten miesiąc:
- wkurzenie kibiców ostygnie,
- zrobią coś konkretnego, co będą mogli ogłosić i pokazać pozytywy zamiast negatywów,
- wymyślą jakieś narracje, które pozwolą w miarę wyjść z twarzą z błędów popełnionych w sezonie
i te decyzje w całokształcie sytuacji jakoś się obronią.

Problemem nie było to, że data konferencji była zła. Problemem okazało się to, że przeliczyli się ze swoimi możliwościami i ani nie zdążyli przez te cztery tygodnie od spadku zrobić nic konkretnego, ani nie wymyślili żadnej trzymającej się kupy narracji. Po prostu nie mieli nic, co dało się "sprzedać", a przełożyć konferencję się bali.

Dlatego na konferencji dostaliśmy festiwal lania wody, łzawych historyjek, unikania odpowiedzialności i nieprzemyślanych przemówień tylko zaogniających sytuację.

I, żeby była jasność, za o wiele ważniejsze od samej konferencji problemy uważam to, że wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują na to, że oni nie mieli jakiegokolwiek planu na wypadek spadku z ekstraklasy, nie tylko w zimie, nie tylko w kwietniu, ale i... w chwili spadku oraz oraz miesiąc po spadku. Improwizują w działaniach naprawczych, tak jak improwizowali na konferencji. Znowu się uczą na żywym organizmie, metodą prób i błędów. I dlatego nie mieli niczego dopiętego ani wtedy, ani teraz. Konferencja była tylko emanacją tego "grzechu pierworodnego", który polegał na ślepej wierze w to, że jesteśmy zbyt wielcy by spaść i nie ma co nawet rozważać tematu co by było gdyby.

No ale nawet nie mając żadnych konkretów do przekazania, a nie tyle nawet, co zwłaszcza, można było zadbać przynajmniej o formę przekazu. Nawet g*wno można ładnie opakować. Sprawić, że ludzie pomyślą, że niby spieprzyli, ale przynajmniej profesjonalnie próbują coś naprawić i panują nad sytuacją. Przygotować grunt pod współpracę z kibicami. Potraktować poważnie odbiorców. Wlać optymizm w serca. A tutaj nie dość, że merytorycznie nic nie przekazano, to jeszcze forma była wołająca o pomstę do nieba, wywołująca dokładnie odwrotny efekt. Nawet kiedy mówili, że popełnili błędy i że nie unikają odpowiedzialności, każdą kolejną wypowiedzią czy ogłaszaną decyzją dawali odbiorcom sygnał, że jest odwrotnie.

Czy w związku z tym życzę im, żeby się potknęli? Oczywiście, że nie. Życzę im, żeby wbrew wszystkim przeciwnościom dopięli wszystko jak należy, umyślnie, nieumyślnie, przypadkiem czy furą szczęścia - bez znaczenia. Ale wolałbym, żeby zwiększali na to szanse unikając strzelania sobie, a co za tym idzie klubowi, w stopy, wkurzając kibiców, bez których to nie wypali, bo nie może. Głaskanie ich, że nic się nie stało i udawanie, że się nie widzi błędów raczej nic nie pomoże. Raz już się nacięliśmy, teraz trzeba bić na alarm najszybciej jak się da, bo za chwilę może być znowu za późno.

Wiemy, że przynajmniej niektórzy z władz Wisły to czytają. Wcale, ale to wcale krytykowanie ich nie sprawia mi przyjemności, nijak nie jestem ich "wrogiem", jak niektórzy chcieliby mi wmówić. Chcę tylko jednego - niech się ogarną. Jeśli już mamy być skazani na nich, to niech przynajmniej nie traktują kibiców jako zła koniecznego i debili.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 17.06.2022, 20:25
Klub potrzebuje pieniędzy. Karnety za półdarmo to nie jest rozwiązanie.
A to bardzo ciekawa teoria, zwłaszcza w kontekście ostatniego tygodnia

Generalnie nie chce mi się odnosić do całego Twojego bełkotu, wiec mam tylko prośbę żebyś odpowiedział na jedno pytanie: nie zastanawiałeś się przez chwile nad tym, ze skoro 90% uczestniczących w rozmowie(w skali forum) ma skrajnie odmienne zdanie od Twojego, to może jednak coś w tym jest? Może nie masz racji? Czy jednak wszyscy to frustraci, a tylko Ty posiadłeś wiedzę niemożliwą do ogarnięcia dla internetowego molochu?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.06.2022, 20:40
azor napisał(a):Wyświetl post
A to bardzo ciekawa teoria, zwłaszcza w kontekście ostatniego tygodnia

Generalnie nie chce mi się odnosić do całego Twojego bełkotu, wiec mam tylko prośbę żebyś odpowiedział na jedno pytanie: nie zastanawiałeś się przez chwile nad tym, ze skoro 90% uczestniczących w rozmowie(w skali forum) ma skrajnie odmienne zdanie od Twojego, to może jednak coś w tym jest? Może nie masz racji? Czy jednak wszyscy to frustraci, a tylko Ty posiadłeś wiedzę niemożliwą do ogarnięcia dla internetowego molochu?
"Powszechność jakiegoś poglądu, ściśle mówiąc, nie jest ani dowodem, ani nawet prawdopodobną podstawą jego prawidłowości. Ci, co utrzymują, iż jest wprost przeciwnie, powinni: 1) zgodzić się na to, że oddalenie w czasie pozbawia tę powszechność właściwej siły przekonywającej, inaczej bowiem musieliby powrócić do wszystkich błędów, które niegdyś uznawano za prawdę, np. do Ptolemeusza lub do przywrócenia katolicyzmu w krajach protestanckich; 2) podobnie i co do oddalenia w przestrzeni, inaczej postawiłaby ich w trudnym położeniu powszechność buddyzmu, chrześcijaństwa i islamu (Bentham, Tactique des assemblées le gislatives, vol. 2, p. 76).
To, co się nazywa poglądem powszechnym, po bliższym rozpatrzeniu okazuje się poglądem dwóch, trzech osób; przekonalibyśmy się o tym, gdybyśmy mogli uczestniczyć przy historii powstania jakiegokolwiek powszechnego poglądu. Dowiedzielibyśmy się wówczas, że z początku dwóch lub trzech ludzi przyjęło ten pogląd, postawiło go i obroniło, niektórzy zaś byli o tyle dobrzy, iż uwierzyli im, że zupełnie gruntownie rzecz zbadali. Na podstawie przesądu tych ostatnich o dostatecznych zdolnościach pierwszych tenże sam pogląd przyjęli i inni. Tym znów uwierzyło jeszcze wielu innych, którym lenistwo doradzało lepiej od razu uwierzyć, niż zadawać sobie trud badania. Tym sposobem wzrastała z dnia na dzień liczba leniwych i łatwowiernych zwolenników, ponieważ skoro pogląd otrzymywał za sobą znaczną ilość głosów, następnie sądzili już na pewno, że mógł tego dopiąć jedynie dzięki trwałości swych podstaw. Pozostała reszta musiała zgodzić się na to, na co zgadzali się wszyscy, aby nie uważano ich za niespokojne głowy, powstające przeciw ogólnie uznanym poglądom, albo za hardych dzieciaków, które chcą być mądrzejsze od wszystkich na świecie. Wówczas już niewielka ilość zdolnych do samoistnego wydawania sądów musi zamilczeć; ci zaś, którzy mają możność mówienia, są zupełnie niezdolni do wyrobienia sobie własnego sądu, gdyż stanowią jedynie odgłos cudzych poglądów, których za to bronią z tym większym zapałem i nietolerancją.

W człowieku, który myśli inaczej niż oni, nienawidzą nie tyle ów odmienny pogląd, który on wygłasza, ile hardość, jaką wykazuje, wydając sąd samodzielny, na co sami nie odważają się nigdy i w skrytości ducha przyznają się do tego. Krótko mówiąc, samodzielnie myśleć może bardzo niewielu, ale poglądy pragną mieć wszyscy. Cóż więc pozostaje im, jeżeli nie pochwycenie gotowych poglądów innych ludzi, zamiast budowania ich samemu?

Skoro rzeczy tak się mają, to cóż znaczy głos stu milionów ludzi? Najwyżej tyle, co jakiś fakt historyczny, który spotykasz u setek historycznych pisarzy, gdy się później okazuje, że wszyscy przepisywali go jeden od drugiego, tak, że koniec końców wszystko sprowadza się do pojedynczej wypowiedzi (Bayle, Pensées sur les comètes, Vol. I, p. 10).
Dico ego, tu dicis, sed denique dixit et ille —
Dictaque post toties, nil nisi dicta vides.

Mimo tego wszystkiego, w dyspucie ze zwyczajnymi ludźmi używać można poglądu powszechnego jako autorytetu.
W ogóle, jeżeli dysputują dwie pospolite głowy, okazuje się, że orężem wybranym przez nie są autorytety; biją się wspólnie autorytetami. Jeżeli głowie zdolniejszej zdarzy się mieć do czynienia ze słabszą, to i dla niej najrozumniejszą rzeczą jest chwycenie się tego środka, przystosowując go do słabych stron przeciwnika. Przeciw orężowi logicznych podstaw przeciwnik, ex hypothesi pogrążony w bezdeń niezdolności zdrowego myślenia i wydawania sądów, zahartowany jest dostatecznie."

Nikt Ci nie każe się odnosić do "mojego bełkotu", zwłaszcza że oboje wiemy że intelektu starcza Ci jedynie do mącenia wody. Po prostu bądź konsekwentny - nie odnoś się do niego w ogóle, zamiast próbować najbardziej prymitywnych sztuczek.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 17.06.2022 o godz. 20:46.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.06.2022, 20:47
Tego brakowało na konferencji właścicieli.. czyli trochę konkretów od Jerzego Brzęczka:

https://www.wislaportal.pl/News.html...tylko_za_awans
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 17.06.2022, 20:48
A to Koalika wszyscy mieli za tego .......niętego...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.06.2022, 20:48
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Tego brakowało na konferencji właścicieli.. czyli trochę konkretów od Jerzego Brzęczka:

Brakowało też w każdym temacie na tym forum, jak widać.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 17.06.2022, 20:51
s1mone napisał(a):Wyświetl post
[wymarzona konferencja Malka]

aNouc napisał(a):

[/wymarzona konferencja Malka]

Czy może siarszczystych szczegółów (jak te powyżej), których wypłynięcie zaszkodziłoby klubowi na rynku transferowym i podważyło wiarygodność w rozmowach ze sponsorami? Zlituj się chłopie.
Mam nadzieję, że te informacje przekazane przez Brzęczka nas nie zabiją
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 17.06.2022, 20:51
I tak często pieprzycie głupoty na kilkanaście stron w każdym z tematów, to teraz poczytajcie coś pożytecznejszego )
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.06.2022, 20:53
aNouc napisał(a):Wyświetl post
I tak często pieprzycie głupoty na kilkanaście stron w każdym z tematów, to teraz poczytajcie coś pożytecznejszego )
Touché.

10 znaków.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów