The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.05.2022, 21:41
Może by sprowadził w ogóle jakąś całą IV-ligową drużynę niemiecką z trenerem?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 24.05.2022, 10:41
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Smiech na sali to jest Brzęczek, on się nie nadaje na żadną ligę. Jego jedynym atutem jest koligacja z właścicielem, atutem i patologią zarazem...

To co wypracował przez pół roku Brzęczek było widać w ostatnim meczu, jedno wielkie śmierdzące gówno.
Bądżmy precyzyjni.Pół roku jego pracy to będzie pewnie nasza 5-6 kolejka w pierwszej lidze
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 25.05.2022, 10:11
https://www.wislaportal.pl/News.html...w_Wisle_Krakow
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 25.05.2022, 10:39
Tym artykułem powinniśmy Pana Brzęczka z funkcji trenera Wisły pożegnać.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
pomeran
Senior Member

Od: 07.2014

Stary 25.05.2022, 10:48
Szneka napisał(a):Wyświetl post
To się niestety nie stanie, także może coś bardziej przyziemnego.

Na przykład na osławionej, już zaplanowanej przed sezonem konferencji, kibice mogą chyba oczekiwać jasno postawionego przed trenerem celu ? Np. zajęcie miejsca w pierwszej 6 po rundzie jesiennej. Bo jeśli w I lidze nasz trenejro + trampkarze zanotują dalszy ciąg spotkań bez zwycięstwa to będzie słabo..
Odpowiedz cytując
majkelson777
Member

Od: 12.2015

Stary 25.05.2022, 11:23
Szneka napisał(a):Wyświetl post

A ten artykuł odkrył coś nowego? Adrian Gula miał dobre pierwsze 100 dni i co z tego? Od sierpnia zdobył 11 pkt w 15 meczach czyli punktował 0,73pkt na mecz. Brzęczek miał to poprawić, ale tego nie zrobił, wiec jest spadek natomiast nagle ludzie zauważyli, że słabo punktujemy? Gdyby wyjąć dobre pierwsze sześć kolejek z sezonu to w pozostałych 28 meczach na 84 punkty zdobyliśmy 21. Astronomiczne 0,75 pkt na mecz w przekroju ponad 3/4 sezonu.

Myślisz że to jest aż takie komfortowe dla Brzęczka? Brzęczek jak się spali w I lidze to jego notowania na rynku trenerskim polecą dramatycznie i już mało kto w ekstraklasie będzie chciał go zatrudniać. Co chwilę na karuzelę trenerską dochodzą młodzi jak Szulczek, Stano czy nawet Łobodziński. Pojawiają się nowi jak Papszun,Banasik. Sporo klubów szuka trenera za granicą.

Jak Brzęczek zacznie być wyjaśniany przez Tułacza i spółkę to ciężko mu będzie się gdzieś załapać.

Przed przyjściem do Wisły Brzęczek miał więcej do stracenia niż do zyskania. I na razie niestety wychodzi na tej,zaledwie 3 miesięcznej przygodzie mocno poobijany.
Ostatnio edytowane przez majkelson777 : 25.05.2022 o godz. 11:29.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 25.05.2022, 12:22
Spalenie się Brzęczka będzie łagodzić fakt, że ma on w środowisku sporo znajomych i coś sobie może załatwić. Ale zasadniczo tak, ryzykuje.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 25.05.2022, 13:50
majkelson777 napisał(a):Wyświetl post
A ten artykuł odkrył coś nowego? Adrian Gula miał dobre pierwsze 100 dni i co z tego? Od sierpnia zdobył 11 pkt w 15 meczach czyli punktował 0,73pkt na mecz. Brzęczek miał to poprawić, ale tego nie zrobił, wiec jest spadek natomiast nagle ludzie zauważyli, że słabo punktujemy? Gdyby wyjąć dobre pierwsze sześć kolejek z sezonu to w pozostałych 28 meczach na 84 punkty zdobyliśmy 21. Astronomiczne 0,75 pkt na mecz w przekroju ponad 3/4 sezonu.

Myślisz że to jest aż takie komfortowe dla Brzęczka? Brzęczek jak się spali w I lidze to jego notowania na rynku trenerskim polecą dramatycznie i już mało kto w ekstraklasie będzie chciał go zatrudniać. Co chwilę na karuzelę trenerską dochodzą młodzi jak Szulczek, Stano czy nawet Łobodziński. Pojawiają się nowi jak Papszun,Banasik. Sporo klubów szuka trenera za granicą.

Jak Brzęczek zacznie być wyjaśniany przez Tułacza i spółkę to ciężko mu będzie się gdzieś załapać.

Przed przyjściem do Wisły Brzęczek miał więcej do stracenia niż do zyskania. I na razie niestety wychodzi na tej,zaledwie 3 miesięcznej przygodzie mocno poobijany.
Kibice w większości mają bardzo wybiórczą pamięć, przede wszystkim zaś potrzebują kozła ofiarnego. Tak naprawdę drogę ku spadkowi zaczęliśmy w tamtym sezonie, który został całkowicie zmarnowany, a miał być czasem kiedy urodzą się zręby nowej drużyny. Zamiast kontynuować projekt Hybali z innym trenerem zmieniono koncepcję - na złą dla nas w tym momencie - i wywalono większość składu. Wcześniej Hybala odpalił piłkarzy którzy mogliby za Guli coś zdziałać.
Brzęczek wszedł kiedy było już pozamiatane, okienko transferowe zmarnowane, obóz w Turcji źle spożytkowany (złe przygotowanie fizyczne), Gula wprost powiedział dziennikarzom że trzeba nowego trenera.
Pierwszy znany mi przypadek kiedy trener mówi wprost: .......ę, ja już tego nie ogarnę, bierzcie strażaka! Już samo to powinno dawać do myślenia, ale - jak widać niekoniecznie.

I w ten sposób stałem się zwolennikiem Brzęczka ponieważ twierdzę że problem leży gdzie indziej i nie ma czasu na zmiany. Paradoksalnie, zostawienie Brzęczka może oznaczać, że tym razem dotarło kto i jak zawalił. Zawsze zostaje nadzieja.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 25.05.2022 o godz. 13:57.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 25.05.2022, 13:59
Wszystko zależy od transferów, jakie się uda dopiąć. Mam nadzieję, że Brzęczek w zamian za poprowadzenie tego bajzlu dostanie gwarancję zakontraktowania piłkarzy, którzy umożliwią mu walkę o awans. Zadanie to nie będzie proste, bo do zbudowania od podstaw będzie praktycznie cała formacja ofensywna.
Jest całe multum zawodników do odpalenia, kilku będzie chciało rozwiązać kontrakty i grać dalej w Ekstraklasie, kilku wróci z wypożyczeń i kilku na pewno zakontraktujemy, lepienia będzie dużo.

[26/42]
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 25.05.2022, 15:10
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Kibice w większości mają bardzo wybiórczą pamięć, przede wszystkim zaś potrzebują kozła ofiarnego. Tak naprawdę drogę ku spadkowi zaczęliśmy w tamtym sezonie, który został całkowicie zmarnowany, a miał być czasem kiedy urodzą się zręby nowej drużyny. Zamiast kontynuować projekt Hybali z innym trenerem zmieniono koncepcję - na złą dla nas w tym momencie - i wywalono większość składu. Wcześniej Hybala odpalił piłkarzy którzy mogliby za Guli coś zdziałać.
Brzęczek wszedł kiedy było już pozamiatane, okienko transferowe zmarnowane, obóz w Turcji źle spożytkowany (złe przygotowanie fizyczne), Gula wprost powiedział dziennikarzom że trzeba nowego trenera.
Pierwszy znany mi przypadek kiedy trener mówi wprost: .......ę, ja już tego nie ogarnę, bierzcie strażaka! Już samo to powinno dawać do myślenia, ale - jak widać niekoniecznie.

I w ten sposób stałem się zwolennikiem Brzęczka ponieważ twierdzę że problem leży gdzie indziej i nie ma czasu na zmiany. Paradoksalnie, zostawienie Brzęczka może oznaczać, że tym razem dotarło kto i jak zawalił. Zawsze zostaje nadzieja.
Zostawienie Brzęczka nie oznacza że cokolwiek zrozumiano.Nikt go nie zwolni póki sam nie poprosi.Do czasu aż zostanie podane przynajmniej kto zostaje w tej drużynie czy to Brzęczek czy jakiś nowy trener będzie miał tyle samo czasu by sklecić jakiś zalążek zespołu.Jesteśmy na takim etapie że pewnych to mamy chyba tylko młodych a i tak nie wszystkich i wracających z wypożyczenia
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 25.05.2022, 21:00
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Wszystko zależy od transferów, jakie się uda dopiąć. Mam nadzieję, że Brzęczek w zamian za poprowadzenie tego bajzlu dostanie gwarancję zakontraktowania piłkarzy, którzy umożliwią mu walkę o awans. Zadanie to nie będzie proste, bo do zbudowania od podstaw będzie praktycznie cała formacja ofensywna.
Jest całe multum zawodników do odpalenia, kilku będzie chciało rozwiązać kontrakty i grać dalej w Ekstraklasie, kilku wróci z wypożyczeń i kilku na pewno zakontraktujemy, lepienia będzie dużo.
"Do zbudowania będzie całą formacja ofensywna" czyli dokładnie taka sama robota jaka miał do wykonania na wiosnę, gdzie ściągnięto wagon piłkarzy.

Sądzę też podobnie, że jeśli Brzęczek zostanie to będzie miał pewność że drużyna będzie choć trochę wzmocniona względem 1 ligi. Inaczej dałby sobie spokój.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 28.05.2022, 11:09
Brzeczyszczykiewicz to bardzo dobry trener, ta sama półka co wesoły Tadek. Moim zdaniem mając taki umysł na ławce trenerskiej bez problemu awansujemy do 2 a potem do 3 ligi. 1/14 zespołów w pierwszej lidze będzie zazdrościła nam takiego trenera. W sumie dobrze się stało ze brzeczyszczykiewicz został wyjaśniony, nie będzie więcej pitolenia o jego talencie trenerskim
Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 29.05.2022, 05:16
Tak naprawdę drogę ku spadkowi zaczęliśmy w tamtym sezonie, który został całkowicie zmarnowany
Drogę ku spadkowi zaczęliśmy od historii kambodżańskiego milionera, tylko kilka lat pudrowała chujnie "grupa spadkowa", a w kolejnym roku spadek tylko jednej drużyny. Pierwsze pół roku po powrocie JB XVI coś tam grali, no i za oszołoma Hyballi jakoś to wyglądało... dlatego na wtopy z KSZO czy innymi Grudziądzami nawet sobie głowy nie zawracałem. Z perspektywy czasu okazuje się, że najbardziej charakternym zawodnikiem w szatni był wyszydzany RB9... teraz zostały same błazny i kilka dziewczyn z Erasmusa.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 29.05.2022, 09:46
Matejas_ napisał(a):Wyświetl post
Drogę ku spadkowi zaczęliśmy od historii kambodżańskiego milionera, tylko kilka lat pudrowała chujnie "grupa spadkowa", a w kolejnym roku spadek tylko jednej drużyny. Pierwsze pół roku po powrocie JB XVI coś tam grali, no i za oszołoma Hyballi jakoś to wyglądało... dlatego na wtopy z KSZO czy innymi Grudziądzami nawet sobie głowy nie zawracałem. Z perspektywy czasu okazuje się, że najbardziej charakternym zawodnikiem w szatni był wyszydzany RB9... teraz zostały same błazny i kilka dziewczyn z Erasmusa.
Jeżeli tak patrzymy, to polityka Cupiała z końca jego bytności w klubie, Meresiński, Sharksi... Równia pochyła.

Ostatnimi którzy walczyli o Wisłę na boisku (nie licząc Kuby) byli Burliga, Boguski i Sadlok. Co przeraża to że nie ściągneliśmy nikogo po jego odejściu o kim możnaby napisać że jest od starego Rafała faktycznie lepszy. Sorry, lepsze liczby od Klimenta to Boguski w jeden mecz zrobił za Hybali...

Daje do myślenia.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 29.05.2022 o godz. 09:48.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 29.05.2022, 12:40
Prawda, równia pochyła, prawda, Brzęczek nie tyle zepsuł, ile nie naprawił, prawda, Brzęczek ryzykuje swoją reputacją, Ale czy z tego wynika, że nie powinniśmy wymagać postawienia przed drużyną i trenerem jasnego celu?
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 29.05.2022, 13:06
Sadlok walczacy ....hahahahahsha
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Stary 29.05.2022, 19:42
crux.a napisał(a):Wyświetl post
Prawda, równia pochyła, prawda, Brzęczek nie tyle zepsuł, ile nie naprawił, prawda, Brzęczek ryzykuje swoją reputacją, Ale czy z tego wynika, że nie powinniśmy wymagać postawienia przed drużyną i trenerem jasnego celu?
nie tyle powinniśmy, co MUSIMY wymagać od zarządu jasno postawionego celu na przyszły sezon. I to mnie interesuje bardziej niż to kto nas trenuje, czy kto do nas przyjdzie. Albo wchodzą na konferencję i mówią, że zrobią wszystko i jeszcze więcej, ze będą ZAPIERDALAĆ, aby Wisła wróciła do ekstraklasy już za rok, albo niech sobie darują ten cyrk i owijanie w bawełnę.

Dosięgneliśmy dna, więc albo się teraz odbijemy, albo będziemy grzęznąć w mule na długie lata.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 29.05.2022, 19:56
Elendil napisał(a):Wyświetl post
nie tyle powinniśmy, co MUSIMY wymagać od zarządu jasno postawionego celu na przyszły sezon. I to mnie interesuje bardziej niż to kto nas trenuje, czy kto do nas przyjdzie. Albo wchodzą na konferencję i mówią, że zrobią wszystko i jeszcze więcej, ze będą ZAPIERDALAĆ, aby Wisła wróciła do ekstraklasy już za rok, albo niech sobie darują ten cyrk i owijanie w bawełnę.

Dosięgneliśmy dna, więc albo się teraz odbijemy, albo będziemy grzęznąć w mule na długie lata.
Nie sięgneliśmy dna. Gdyby nie trio bylibyśmy w czwartej lidze, a uwierz mi - to też nie jest dno.

Zamiast okrągłych PR-owo tekstów i deklaracji wolę pracę po cichu, ale z rozmysłem. Słowa są tanie, taki Widzew przez lata deklarował że w tym roku to już awans. Problem w tym, że wszystko rozstrzyga boisko. Tak więc czekam kto na to boisko wybiegnie, przy czym nie oczekuję pseudogwiazd. Chciałbym żeby pojawił się kręgosłup drużyny. Na korekty będzie kolejne okienko, ale oby służyło one wymianie pojedynczych elementów a nie rozpaczliwej budowie od nowa.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 29.05.2022, 20:37
Czy można sobie wyobrazić sytuację, że w miarę normalnym klubie na decydujący moment sezonu przychodzi trener i to w dodatku były trener solidnej europejskiej reprezentacji (choć to jedna z największych tajemnic w historii jak ktoś taki mógł pełnić taką rolę) w której gra jeden z najlepszych napastników na świecie (w zasadzie po Benzemie nr 2 w tym momencie).

Ten trener zawala końcówkę sezonu, kompromituje się z drużyną znajdującą się o trzy klasy rozgrywkowe niżej w PP, nie umie naprawić sytuacji - wygrywa jedno spotkanie na trzynaście (z PP jedno na czternaście) i zdobywa łącznie dziesięć punktów. Punktuje najgorzej od wielu lat i co?

Nic. Dwa tygodnie mija i nic.

W 99% klubów byłby wywalony od razu.

Tylko nie w Wiśle przez panujący układ rodzinno-towarzyski, który doprowadził klub do największej hańby w historii.

Ale też coś innego jest ważne - przez cały czas rządów trio bardzo ważne było klakierstwo - ciągle zachwalanie w mediach (głównie w internecie), że aż bardziej się nie da, wyolbrzymianie zasług tzw. ratowania, itp., podniecanie się transferami szrotu, brak reakcji na kolejne kompromitacje (w zasadzie od rundy jesiennej 2019 r.).

Z pewnością szły na to pieniądze i to nie małe.

Ale po spadku coś pękło - nie da się dalej usprawiedliwić szamba. Teraz widać wyraźnie, że gdyby nie klakierstwo, to ten zarząd już dawno nie wiedziałby co ma robić.

Zarząd po spadku od razu powinien ogłosić ważne decyzje - skończyć układ rodzinny, wywalić Dawida i Jurka. Zatrudnić trenera, prezesa i dyrektora sportowego, skończyć z handlem szrotu.

Tylko kto ma tego dokonać?

Teraz widać wyraźnie, że po trzech latach rządów nie ma nikogo kompetentnego, który miałby wiedzę i umiejętności na naprawę sytuacji.

Skoro przez trzy lata nikt taki się nie ujawnił i wszyscy mędrcy w tym uczestniczyli w tym procesie spadku, to trudno przypuszczać, że ci skompromitowani będą teraz wiedzieli.

Brak podstawowych decyzji i oczywistych przez dwa tygodnie tylko potwierdza, że w Wiśle od trzech lat rządzą ludzie, którzy nigdy nie powinni przejmować klubu..

Teraz jest nowe hasło - gdyby nie trio, byłaby czwarta liga.

Gdyby nie wielomilionowe zbiórki, gdyby nie pomoc Leśnodorskiego i jego kancelarii, gdyby nie śledztwo Jadczaka i gdyby nie pomoc władz ligi i PZPN-u, którzy udzielili licencję w sposób bardzo łaskawy, to byłaby czwarta liga.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 29.05.2022 o godz. 20:44.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 29.05.2022, 21:21
Nie sięgneliśmy dna. Gdyby nie trio bylibyśmy w czwartej lidze, a uwierz mi - to też nie jest dno.

Zamiast okrągłych PR-owo tekstów i deklaracji wolę pracę po cichu, ale z rozmysłem. Słowa są tanie, taki Widzew przez lata deklarował że w tym roku to już awans. Problem w tym, że wszystko rozstrzyga boisko. Tak więc czekam kto na to boisko wybiegnie, przy czym nie oczekuję pseudogwiazd. Chciałbym żeby pojawił się kręgosłup drużyny. Na korekty będzie kolejne okienko, ale oby służyło one wymianie pojedynczych elementów a nie rozpaczliwej budowie od nowa.
Pracę po cichu i z rozmysłem mieliśmy przez trzy ostatnie lata. Nikt niczego nie wymagał o 10 miejsce mieliśmy walczyć za dwa lata i tym podobne brednie. Do czego to doprowadziło wiadomo. Kto by na boisko nie wybiegł może zapieprzać bo takie będzie przed nim postawione zadanie, albo grać sobie w piłeczkę jak to było ostatnio bo na wynikach nikomu nie zależało. Jak znowu ktoś ambitnie postawi cel "awans za trzy lata" to za dwa lata spadniemy do drugiej ligi. KTO BY NA BOISKO NIE WYBIEGŁ.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 30.05.2022, 09:53
Nie rozumiem do końca usprawiedliwiania trenera Brzęczka przez niektórych kibiców.

To nie jest tak, że spadliśmy bo zawodnicy nie chcieli biegać, starać się, byli słabi etc.

Rolą trenera jest sprawienie, by zawodnicy czuli się odpowiedzialni za grę, by czuli, że to oni ciągną ten wózek, a on nim kieruje.

Zawodników trzeba umieć "budować", sprawić by czuli się współodpowiedzialni za klub. To nie jest tak, że taki Sadlok ma wywalone i totalnie go to nie rusza. Rolą trenera Brzęczka jest takie pokierowanie zawodnikiem, by czuł się ważny i żył klubem.

Oczywiście można twierdzić, że to zależy tylko od zawodnika. Ja tak nie uważam, bo jakimś dziwnym trafem, różni zawodnicy w różnych klubach grają inaczej. Jakoś taki Silva potrafi wyglądać sensownie w Pogoni i mega się tam starać. Nawet taki Sadlok potrafił wyglądać sensownie jak był odpowiednio umotywowany przez Hyballe czy wcześniej Skowronka.

Wg mnie Brzęczek miał wystarczająco czasu, materiału by zespół utrzymać. Niestety z różnych względów tego nie zrobił i nie mam dobrych przeczuć co do tego, że ma budować zespół na awans.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 30.05.2022, 10:16
Sprawa jest o tyle kuriozalna, że Brzęczek jak pokazał w poprzednich latach to nie jest trener z dołów typu Tedi Pawłowski czy też top, ale po prostu solidny trener na środek tabeli.

Czasu miał niewiele, ale wystarczająco dużo na wygranie 3 meczy Sytuacja jest bardzo złożona, niemniej jednak dałbym szanse na rundę do przerwy zimowej.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 30.05.2022 o godz. 10:23.

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 30.05.2022, 10:35
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Pracę po cichu i z rozmysłem mieliśmy przez trzy ostatnie lata. Nikt niczego nie wymagał o 10 miejsce mieliśmy walczyć za dwa lata i tym podobne brednie. Do czego to doprowadziło wiadomo. Kto by na boisko nie wybiegł może zapieprzać bo takie będzie przed nim postawione zadanie, albo grać sobie w piłeczkę jak to było ostatnio bo na wynikach nikomu nie zależało. Jak znowu ktoś ambitnie postawi cel "awans za trzy lata" to za dwa lata spadniemy do drugiej ligi. KTO BY NA BOISKO NIE WYBIEGŁ.
Cele były, ale irracjonalne.

Wszakże od drużyny walczącej od 2 lat o byt chciano zrobić ładnie grająca, stawiająca na młodzież drużynę. Piłkarzy ściągano nie do klubu który walczy o utrzymanie, ale o "puchary". Zanim większości piłkarzy ogarnęła się że jednak Wisła to nie jest samograj i ze sportowej wielkości klubu zostało wspomnienie to mieliśmy koniec rundy jesiennej.

Kibice czy piłkarze slyszeli od 2 lat to co chcą usłyszeć. Zupełnie się nie zgadzam, że nie chcieli walczyć o punkty, tylko mieli zaburzony obraz rzeczywistosci. Na wynikach zależało każdemu. Gadanie o mitycznych "projektach" było tylko aby wytłumaczyć sobie i (głównie) innym dlaczego ich nie ma.

Szkoda trochę klawiatury na piśmie "co by było gdyby". Na każdym froncie coś nie działało i co do tego wszyscy się zgadzają.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 30.05.2022, 11:41
Brzęczek już się trenerki nie nauczy, no, może kiedyś, na pewno nie u nas w klubie, tutaj może jedynie przegrywać i zbierać kolejne doswiadczenia. Będziemy jeszcze przez tego Brzęczka w 1 lidze "płakali". Tak samo przez Kubę - chyba, ze się ogarnie, a myślę, że ma łatwiejszą drogę do tego niż Brzeczek do bycia trenerem przez duże T.

Także chroń nas panie Boże przed powtórką z tego sezonu tzn. bezrefleksyjnym podejściem zarządu i wiarą w Brzęczka.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 30.05.2022, 12:52
Jestem za zwolnieniem Brzęczka bo zwyczajnie zawiódł, o czym już tu pisałem.

Co do płaczów, że minęły dwa tygodnie i nic nie zrobiono to są one niepoważne. Jedną z wielu zalet rządów trio, co niestety mogło nie podobać się kibicom, jest hermetyczność ośrodków decyzyjnych. Bardzo rzadko wychodzą z klubu jakiekolwiek przecieki. Za poprzedników (z Cupialem włącznie) było zawsze multum przecieków z klubu nt praktycznie wszystkiego. Za trio informacje wychodzą na światło dzienne najczęściej dopiero za posrednictwem klubu, gdy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Tutaj będzie tak samo, tym bardziej, że chciał nie chciał dojdzie do rewolucji. Akurat pod tym wzgledem jest to dowód na profesjonizm rządzących pod względem biznesowym.

Co do walki - walczy to się o utrzymanie (czy jak Smuda o spadek), naszym celem jest awans. My musimy przede wszystkim zbudować druzynę, która bedzie wygrywac! Walka i charakter zespołu to fajna rzecz, ale najważniejsze są umiejętności gry w piłkę. To nie jest boks tylko piłka nożna! O ile zgranie zespołu jest ważne, poza boiskiem również, by piłkarze grali pod zespół a nie pod siebie - o tyle najważniejsze jest aby nasi piłkarze byli piłkarsko lepsi niż konkurencja. Jak zbudujemy zespół przyzwoity piłkarsko ale walczący to jakaś szansa na awans jest, ale raczej psim swędem po nerwowych barażach a nie zasłużenie. My musimy mieć zespół, który piłkarsko przerasta tą ligę i trenera, który umiejętnie to poukłada! To jedyna droga do szybkiego powrotu do ekstraklasy. Walczyć to my możemy w środku albo ogonie tabeli, w zadnym wypadku walka to nie jest to czego ja oczekuje od drużyny na przyszły sezon.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 30.05.2022, 15:02
uważam ten post za naiwnie idealistyczny

żeby nie było to mile zaskoczyłoby mnie gdyby faktycznie tak było
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 30.05.2022, 16:04
Jest zajebiście, tylko mieliśmy pecha na boisku. Ewentualnie nie jest, ale najważniejsze, żeby działać w gabinetach, a nie rozprawiać o tym na forum, bo kibice się nie znają i wszystko popsują.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 30.05.2022, 16:26
Nigdzie nie napisałem, że jest zajebiscie.

Jest różnica między tym co powinno być, a co będzie. To, że nie ma informacji to plus. Z resztą pod tym względem za trio było niezwykle profesjonalnie. Poziom gry ważniejszy niż walka to oczywistość.

Nigdzie nie napisałem, że ten cel osiągniemy. Do trenera Brzęczka mam sporą rezerwę, obstawiam, że nie uda mu się tego odpowiednio poustawiać. Czy druzyna będzie pilkarsko na tyle mocna by taśmowo wygrywać? Tu też mam obiekcje. Warunki są, ale w Widzewie też były a ile lat minęło zanim stworzyli odpowiednią drużynę? No właśnie. Piszę co jest ważne i jak to powinno wyglądać. Ale czy nam się to szybko uda? Mam wątpliwości.

My ostatnio mieliśmy zgraną drużynę za wczesnego Stolara, wcześniej za Wdowczyka, może przez chwilę za Carillo. No i o dziwo za Franza, który niby taki Dyzma a jednak potrafił osiągnąć zakładany wynik. My ostatnio sezon w sezon poniżej oczekiwań, więc nie mam podstaw do optymizmu.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 30.05.2022 o godz. 16:29.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 30.05.2022, 16:36
czaro napisał(a):Wyświetl post
Jest zajebiście, tylko mieliśmy pecha na boisku. Ewentualnie nie jest, ale najważniejsze, żeby działać w gabinetach, a nie rozprawiać o tym na forum, bo kibice się nie znają i wszystko popsują.
Kibice nie są od analizowania i filozofowania, kibice są od kibicowania i niech się tym lepiej zajmą.

"Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 30.05.2022, 17:48
czaro napisał(a):Wyświetl post
O czym Ty znowu bredzisz? Trio ma na forum rozprawiać o polityce sportowo-finansowej? Kibice się w większości nie znają, ba, czasami to kompletni debile których horyzont czasowy sięga góra dwa lata wstecz. No i spoko, znać się na niczym nie muszą, futbol to ich hobby.

Nikt mi znany nie twierdzi też że kibice cokolwiek popsuli, wszyscy są raczej zgodni że zawalili nędzni kopacze, zawaliło trio, zawalił Pasieczny, trenerzy - ale kibice (w sensie - tacy co kibicują klubowi a nie .......ą kocopoły w internecie) pokazali klasę przychodząc w bardzo dużej ilości i wiernie kibicując do ostatniego meczu tych paralityków w koszulkach Wisły. Dodajmy, że skórokopy absolutnie na taki doping nie zasłużyły i nikt nie neguje, że kibice Wisły pokazali przywiązanie do barw i klasę.

Tak więc raz jeszcze zapytam - o czym Ty .......isz, bo nie mam pojęcia?!
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów