The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 16.03.2016, 10:26. [28 kolejka] WISŁA Kraków - Jagiellonia Białystok, 18 marca, godz. 20:30

Stan małej euforii zapanował w Krakowie. Wisła w końcu wygrała ligowe spotkanie i opuściła przynajmniej na chwilę strefę spadkową. Nie ma jednak, co popadać w hurraoptymistyczne nastroje i marzyć o górnej ósemce tabeli, trzeba skupić się na kolejnym ważnym spotkaniu. Już w najbliższy piątek Biała Gwiazda rozegra u siebie mecz z Jagiellonią Białystok. Podopieczni Michała Probierza, na pewno mają w głowach jesienne spotkanie pomiędzy obiema ekipami, gdzie Wiślacy wręcz upokorzyli zespół z Podlasia wygrywając a 4:1.

Teraz przyszedł czas na rewanż i należy spodziewać się trudnej przeprawy. Wiślacy natomiast staną przed kolejną szansą na przełamanie fatalnej serii bez zwycięstwa na własnym stadionie a także braku dwóch zwycięstw pod rząd.

Piątkowe spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30 a transmisję przeprowadzi stacja Canal+ Sport.
Zapraszam na krótką zapowiedź graficzno-tekstową.

Przypuszczalne składy na piątkowe spotkanie:

Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Jagiellonią Białystok:

Jak pokazuje powyższa grafika, Biała Gwiazda dość długo czeka już na zwycięstwo z Jagiellonią przed własną publicznością, miejmy, więc nadzieję, że po najbliższym spotkaniu się to zmieni i to Wiślacy będą cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Z obozu rywali, czyli co słychać w Białymstoku.

Zespół Jagiellonii to aktualnie ósma drużyna naszej ekstraklasy, małe różnice punktowe sprawiają, że podopieczni Michała Probierza nie mogą być pewni czy w rundzie finałowej zagrają o puchary czy może będą walczyć o utrzymanie się w lidze. Ostatnimi czasy Jaga przeplata dobre mecz z fatalnymi mymi występami, potrafi wygrać na boisku mistrza kraju 2:0 aby potem przegrać w Gdańsku z Lechią 5:1. Brak stabilnej formy za pewne ma duży wpływ na to, które miejsce zajmuje zespół z Podlasia.
Na pewno Jagiellonia w piątkowym meczu nie położy się przed Wiślakami i nie będzie prosić o najniższy wymiar kary. Kluczem do sukcesu powinno być zdominowanie środka pola, co znacząco ułatwiłoby konstruowanie akcji. Białostoczanie w głowach na pewno będą mieli myśl, że ewentualna porażka może utrudnić im zdobycie upragnionego awansu i w zasadzie pewnego utrzymania w Ekstraklasie.

Piłkarze Jagiellonii pod lupą TWSD:

W zespole Michała Probierza na pierwszy plan wysuwa się osoba Bartłomieja Drągowskiego, który więcej szumu robi swoim negatywnym zachowaniem niż dobrymi interwencjami. Niestety młody bramkarz ewidentnie ma problemy z głowy i nawet tego nie kryje, po akcji pajacowania na stadionie Lechii Gdańsk, zyskał kolejne miejsce gdzie wygwizdywany jest od wejścia na rozgrzewkę. Swego czasu, Drągowskiego można było zapamiętać ze spektakularnych interwencji ratujących punkty zespołowi, ten okres już minął albo został przysłonięty przez przerośnięte ego bramkarza.

Kolejnym zawodnikiem, na którego warto zwrócić uwagę jest oczywiście były gracz Wisły Kraków - Łukasz Burliga, który w zimowym okienku zamienił Kraków właśnie na Białystok. Bury praktycznie z marszu wskoczył o wyjściowego składu i jest pewnym punktem obrony.

Ważnym ogniwem w układance trenera Probierza jest estoński pomocnik Konstantin Vassiljev, który na swoim koncie ma trzy bramki oraz aż osiem asyst. W klasyfikacji kanadyjskiej jest zdecydowanym liderem zespołu. Na boisku najczęściej gra tuż za napastnikiem będąc łącznikiem między blokiem obronnym a formacją ataku. Trzeba przyznać, że ze swoich obowiązków wywiązuje się bardzo dobrze i trener Probierz ma do niego pełne zaufanie.

Fiodor Cernych to również ważna postać w zespole, choć nie imponuje tak strzelecką formą jak podczas gry w Górnika Łęczna to ma na swoim koncie cztery trafienia.

Numer jeden w linii ataku jest zdecydowanie Piotr Grzelczak, ściągnięty z Lechii Gdańsk zawodnik jest najlepszym strzelcem zespołu, ma na swoim koncie sześć trafień oraz trzy asysty.

Szkoleniowiec Jagiellonii odważnie także wprowadza młodych zawodników, nie boi się dać, dać szansy młodemu Karolowi Świderskiemu, Jackowi Góralskiemu czy Karolowi Mackiewiczowi. Można powiedzieć, że zespół z Białegostoku to dobry klub dla młodych zawodników, którzy chcieliby zaistnieć w polskiej piłce. Przyszłość da nam odpowiedź czy trener Probierz wychowa jakiegoś przyszłego reprezentanta Polski.

Wisła w końcu zwycięska!

Od 6 listopada 2015 roku, kibice, piłkarze, działacze i obserwatorzy polskiej ekstraklasy czekali na ten dzień, dzień, w którym Biała Gwiazda zakończy fatalną serię spotkań bez zwycięstwa na ekstraklasowych boiskach. Doczekaliśmy się wszyscy, nastąpiło to w poniedziałek na stadionie beniaminka w Niecieczy. Biała Gwiazda odmieniona, pewna siebie zaaplikowała gospodarzom aż cztery bramki i zgarnęła komplet punktów.

Czy to efekt nowej miotły? Czy nagle nasi zawodnicy przypomnieli sobie jak się gra w piłkę? Bez względu na to, jaka jest odpowiedź na to pytanie, aż przyjemnie patrzyło się na grę Wiślaków, wysoki pressing, czego efektem były dwie strzelone bramki, składne akcje, szybkie wymiany podań - taką Wisłę aż chce się oglądać.

Nie ma jednak, co popadać w samo zachwyt, ponieważ przed nami jeszcze długa i wyboista droga. Sytuacja w tabeli wciąż nie jest dla nas zbyt ciekawa, co prawa uciekliśmy z miejsca spadkowego, ale w pozostałych trzech kolejkach nie możemy sobie pozwolić na straty punktowe, jeżeli chcemy mieć dobrą pozycję wyjściową w grupie spadkowej.

Nowy trener Wisły Kraków.

W niedzielne popołudnie dotarła do nas wiadomość, że nie Knuro Jurcić tylko Dariusz Wdowczyk zostanie nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy. Kontrakt z trenerem został podpisany do końca sezonu 2016/17 z możliwością wcześniejszego rozwiązania, jeżeli Biała Gwiazda nie utrzyma się w lidze.

Piątek! Cel? Zwycięstwo!

Przed piątkowym spotkaniem w zespole Wisły pełna mobilizacja, czas na drugie zwycięstwo z rzędu i odczarowanie Twierdzy Reymonta. Mecz na pewno nie będzie należał do najłatwiejszych, jednak patrząc na poprzednie spotkanie wiemy, że nasi zawodnicy potrafią w piłkę grać całkiem dobrze.

Bilety na piątkowe spotkanie można kupować przez Internet a także w Strefie Kibica.

Zagrożeni, pauzujący zawodnicy

Trener Dariusz Wdowczyk w najbliższym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z Donalda Guerriera (chyba, że cudownie ozdrowieje), Emmanuela Sarkiego oraz Krzysztofa Mączyńskiego, którzy leczą kontuzję.

Na żółte kartki uważać musi Tomasz Cywka, pomocnik Białej Gwiazdy ma na koncie już trzy napomnienia i kolejne będzie powodowało pauzę w najbliższym spotkaniu.

Czy wiesz, że..?

Zapraszam do dyskusji jak i również oceny tematu, wszelkiego rodzaju wskazówki wciąż mile widziane.

Za grafiki meczowe odpowiada wolfu.

Dziękuje za pomoc.

Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 16.03.2016 o godz. 10:46.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
skawaaa
Member

Od: 02.2015

Stary 16.03.2016, 10:48
Aż wstyd patrzeć... 511 dni czekamy na dwa ligowe zwycięstwa pod rząd.
Trzeba zacząć w końcu wygrywać i piąć się w górę.
Odpowiedz cytując
DevilMayCry
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 16.03.2016, 10:57
Bardzo dobra robota z tym tematem. Przejrzyście, ciekawie. Brawo.

Co do meczu, to mam nadzieje, że w końcu wygramy u siebie, a i kibice dopiszą. Do zobaczenia na R22.
"... sposób na życie miał chłopak bardzo prosty, regularnie palił za sobą wszystkie mosty, łączące jego życie z naszym światem, więc nie próbujcie twierdzić, że był wariatem... Bo był ....a normalny!!!..."

Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 16.03.2016, 11:06
O takie tematy meczowe nic nie robiłem - szacunek chlopaki.

Co do meczu: wyjść, wygrac i tyle. Do zobaczenia przy Reymonta.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 16.03.2016, 11:08
Robiłem to wczoraj po północy, z połową mózgu wyłączoną. Jeśli jest jakiś błąd (to niewykluczone, wręcz prawdopodobne) to czekam na instrukcje

@mecz, niestety obstawiam na 0-1 w plecy. Wydaje mi się, że te 3 punkty z Niecieczą to zwykły przypadek.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 16.03.2016, 11:10
Ten Donald to coraz bardziej gra w.....
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Eternit
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 16.03.2016, 11:28
wolfu napisał(a):Wyświetl post
Robiłem to wczoraj po północy, z połową mózgu wyłączoną. Jeśli jest jakiś błąd (to niewykluczone, wręcz prawdopodobne) to czekam na instrukcje

@mecz, niestety obstawiam na 0-1 w plecy. Wydaje mi się, że te 3 punkty z Niecieczą to zwykły przypadek.

Z liczb nad naszym i Jagi bilansem wynika, że wygraliśmy w 28 kolejce. Chyba o 1 serię spotkań za dużo policzyłeś Poza tym to elegancko!
Odpowiedz cytując
adikos1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 16.03.2016, 11:28
wolfu,ZWE - szacunek za grafikę. Na prawdę fajna, przejrzysta aż miło się czyta.

Co do meczu mam nadzieję, że to nie był jednorazowy wyskok i po wygranej z babą jagą zaczniemy marsz w górę, żeby zapewnić sobie bezpieczną pozycje w grupie spadkowej. Bo na górną ósemkę nie liczę, chociaż kto wie. Wygramy w piątek i zaczyna się robić ciekawie.

DO ZOBACZENIA NA REYMONTA!
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 16.03.2016, 11:35
Brawo za grafikę!!! Dam sobie rękę uciąć,że z Jagą wyjdzie inna Wisła grająca taktyką,walczącą i zaangażowaną, ciekawe czy da coś się zrobić jeszcze z motoryką by wytrzymali dłużej niż 60 minut.
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 16.03.2016, 11:45
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Ten Donald to coraz bardziej gra w.....
Swego czasu podobnie zachowywał się MELIKSON. Wszystko wskazuje na to, że Donald pozoruje bo nie chce złapać urazu przed reprezentacją.... Szkoda słów.

Odpowiedz cytując
chimba
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 16.03.2016, 12:03
Trzeba grysc trawe przez 90 i wywalczyc zwyciestwo. Tylko Wisla! Typuje 3:0 dla Bialej Gwiazdy.
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 16.03.2016, 12:29
he he "Knuro" Jurcić - ZWE dobrze go podsumowales
Odpowiedz cytując
Eternit
Senior Member

Stary 16.03.2016, 13:23
Jaga jak dla mnie w tym sezonie jest jedną z największych zagadek. Potrafią wygrać na amice 0-2, ale też przegrać 5:1 w Gdańsku, pewnie wiąże się to ze sprzedażą najlepszych grajków na początku sezonu. Niemniej jednak punktują w miarę regularnie, mają drugą najgorszą defensywę w lidze (44 stracone gole). Zapowiada się więc under 2.5
Ostatnio edytowane przez Eternit : 16.03.2016 o godz. 13:28.
Odpowiedz cytując
serek_dj
Member

Od: 01.2010

Stary 16.03.2016, 13:46
Teraz pytanie czy Dariusz W. postawi znowu na duet Popovic, Wolski czy zdecyduje się jeszcze na Brleka kosztem Brożka w ataku...
Boguski golem zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie a wchodzący Balaszow dał tylko pretekst żeby zaczynać na ławce, więc skrzydła raczej obsadzone, w obronie Sadlok na lewej tak czy siak miażdży Pietrzaka a reszta obrońców jest nie do ruszenia (o ile są zdrowi).

Jaga gra dziwinie i w sumie ciężko przewidzieć czego po nich się można spodziewać.
I choć serce miałbym sztuczne to biłoby wraz z bębnem - za Wisłę - bo nie liczy się nic więcej - to pewne.
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 16.03.2016, 14:04
Eternit napisał(a):Wyświetl post
Z liczb nad naszym i Jagi bilansem wynika, że wygraliśmy w 28 kolejce. Chyba o 1 serię spotkań za dużo policzyłeś Poza tym to elegancko!
Masz rację. Błąd jednakże nie mój a strony, z której pobierałem dane (według niej mecz z Termalicą to 28 kolejka). Dzięki, już z niej nie skorzystam.
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 16.03.2016, 14:54
Ja mam jedną uwagę:

meczÓW, a nie meczY

I nie piszcie mi tu proszę "obie są poprawne", bo "...." i "huj" też są poprawne...
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 16.03.2016, 15:10
Ależ czepiactwo odchodzi. Dzięki za super temat meczowy.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 16.03.2016, 15:17
Wisłe Wdowczyka to dopiero bedziemy mogli zobaczyc po przerwie na reprezentacje ale jakis zalazek z Jagiellonia powinien byc. Fajnie by było wygrac dwa mecze pod rzad. Zapowiedz meczu kozacka, tak trzymac Daje w konkursie 1-2, z Termalica dalem 2-1 dla gospodarzy i wygralismy
Odpowiedz cytując
sobol024
Junior Member

Od: 08.2014

Stary 16.03.2016, 15:32
hmmm ciekawe czy ten zajeb... wg Broniszewskiego Brlek wyjdzie w pierwszej 11? szczerze licze, ze sie rozegra u nas i pojdzie za wieksza kase za rok od nas
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 16.03.2016, 15:39
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Ależ czepiactwo odchodzi. Dzięki za super temat meczowy.
Prosił o czepialstwo, inaczej bym milczał
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 16.03.2016, 16:06
Nie wiem czy w każdym meczu powinniśmy grać ultra ofensywnie. Nasza obrona jest słaba. Liczę na dobrą (skuteczną) grę z przodu jak z Niecieczą i dużo dużo lepszą grę z tyłu. Wtedy będę spokojny o wynik. 1-0 dla Nas mnie zadowoli.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
chimba
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 16.03.2016, 16:13
Jezele bedzieny strzelac tyle goli co w niecieczy to czemu nie grac ofensywnie, zawsze wiecej wpadnie niz stracimy.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Stary 16.03.2016, 16:22
dj_ibutti napisał(a):Wyświetl post
Ja mam jedną uwagę:

meczÓW, a nie meczY

I nie piszcie mi tu proszę "obie są poprawne", bo "...." i "huj" też są poprawne...
Akurat naprawdę obie są poprawne... Analogicznie: Mieczów i mieczy.
Jeśli nie wierzysz, poszukaj choćby w poradni językowej na sjp.pl

Co do meczu, nic nie obstawiam, ale zdaje mi się, że znów wyjdziemy ofensywnie, żeby strzelić bramkę, a od feralnej 60 minuty zagescimy środek Chorwatem.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 16.03.2016, 16:23
dj_ibutti napisał(a):Wyświetl post
Ja mam jedną uwagę:

meczÓW, a nie meczY

Hmm, gdzie mam ten błąd, bo siedzę już 10 minut i szukam
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 16.03.2016, 16:45
sobol024 napisał(a):Wyświetl post
hmmm ciekawe czy ten zajeb... wg Broniszewskiego Brlek wyjdzie w pierwszej 11? szczerze licze, ze sie rozegra u nas i pojdzie za wieksza kase za rok od nas
Ja bym tam wolał, żeby się u nas rozegrał i został kimś na miarę Mauro Cantoro....
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Markfire20
Senior Member

Od: 12.2015

Stary 16.03.2016, 16:58
chimba napisał(a):Wyświetl post
Jezele bedzieny strzelac tyle goli co w niecieczy to czemu nie grac ofensywnie, zawsze wiecej wpadnie niz stracimy.
Myślę dokładnie tak samo. Ile razy wychodziliśmy defensywnie w tym sezonie i jaki był wtedy ostateczny wynik?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 16.03.2016, 17:11
Markfire20 napisał(a):Wyświetl post
Myślę dokładnie tak samo. Ile razy wychodziliśmy defensywnie w tym sezonie i jaki był wtedy ostateczny wynik?
Wisła - Śląsk 4-2 Uryga w pierwszym składzie

I nie dowodzi to, że Uryga dał nam zwycięstwo, ale że to nie ustawienie stanowi o wyniku zespołu, ale wykonawcy i kilka innych czynników.

Przez lata graliśmy Sobolem z Cantoro, stricte defensywnymi pomocnikami i nikomu to nie przeszkadzało.
Odpowiedz cytując
jendrus
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 16.03.2016, 17:41
Trzeba walczyć o 9 miejsce i honor
Kiedy Mączyński wróci?
lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 16.03.2016, 17:55
Najważniejsze, żeby 4 mecze u nas były, więc o zwycięstwo gramy!
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 16.03.2016, 19:05
Dla mnie mecz prawdy, jak ogramy w dobrym stylu Jagę to będzie dla mnie sygnał, że naprawdę się podnosimy z kolan.
Jednak najbardziej prawdopodobny wydaje mi się niewysoki remis.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów