The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.10.2010, 22:01
Ktoś tam widzi jaką mają mieć gwarancje te telebimy? Bo wsparcie oprogramowania na 5 lat a sama gwarancja techniczna?
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 08.10.2010, 22:04
MatMario, http://www.zikit.krakow.pl/attachmen...201_X_2010.pdf strona 3
Odpowiedz cytując
Arapaho
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 08.10.2010, 22:11
Kratownice mają 16 x 9m -a telebim ma mieć 10,6 x 5,8m. W wymaganiach jest :. konstrukcja stalowa zabezpieczona i przygotowana do użytkowania w warunkach zewnętrznych. Wymagane jest
zastosowanie serwisowych pomostów technicznych.
To co ? zmienią konstrukcje czy znów niedopatrzenia?
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 08.10.2010, 22:39
rav napisał(a):Wyświetl post
MatMario, http://www.zikit.krakow.pl/attachmen...201_X_2010.pdf strona 3
Dzięki nie popatrzyłem do tego a na jakąś inna broszurę.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 08.10.2010, 23:50
Cytat:
PROJEKT WYKONAWCZY STADIONU „WISŁA” KWIECIEŃ 2010

A/PW

Inwestycja: Przebudowa i modernizacja Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Wisła” im. H. Reymana położonego
przy ul. Reymonta 22, na działce nr 180/5 obr.12 w Krakowie

Temat: MIEJSKI STADION PIŁKARSKI "WISŁA"

Faza: PROJEKT WYKONAWCZY
CZĘŚĆ TELETECHNICZNA
SYSTEM EKRANÓW LED I DIODOWYCH BAND REKLAMOWYCH

Inwestor: Gmina Miejska Kraków
Pl. Wszystkich Świętych 3/4
31-004 Kraków

Zamawiający: Zarząd Infrastruktury Komunalnej
i Transportu w Krakowie
ul. Centralna 53
31-586 Kraków

Generalny Projektant : Studio Architektoniczne Sp.z.o.o.
Al. 3 Maja 7, 30-063 Kraków
arch. Wojciech Obtułowicz
uprawnienia Wpis do Izby
budowlane Architektonicznej
Projektanci: mgr inż. Zdzisław Durlak RP Upr. 144/94

Zespól projektowy: mgr inż. Krzysztof Durlak
mgr inż. Janusz Golonka
mgr inż. Jacek Leśniak
mgr inż. Piotr Chalcarz
mgr inż. Marcin Kostrzewa

Sprawdzający: Adam Kapera 495-Km/74

Data : Kraków, kwiecień 2010

Jak się człowiek wczyta w zacytowany zaledwie fragment wstępu projektu Obtułowicza, to i zauważy , że Obtułowicz złożył już w Kwietniu, projekt zamówienia na 2 ekrany LED i didowe bandy reklamowe wzdłuż trybun N-E-S. Coraz bardziej nasuwa się wniosek, że Obtułowiczem posłużono się, odsuwając go od projektu a potem przywracając i strasząc go rozliczeniem po zakończeniu budowy. Jak wynika z załącznika do przetargu, zatytułowanego : " Bandy i Telebimy" - http://www.zikit.krakow.pl/sprawy-ur...010-ekrany-led - biuro Obtułowicza wykonało szczegółowy projekt wykonawczy na 2 telebimy o wymiarach 10,56 na 5,76 m ( o określonych parametrach oraz rozdzielczości ) i na diodowe bandy reklamowe wzdłuż trybun południowej,wschodniej i północnej o długości 253,44 m ( o określonych parametrach oraz rozdzielczości). Interesujące jest w tym to, że projekt ten został przedłożony inwestorowi w Kwietniu 2010 roku. Jakim więc cudem Niedziałkowska z Majchrowskim, gadali takie głupoty w Sierpniu o wymiarach i cenie telebimów, mając od dawna wszelkie dane od Obtułowicza Czemu nie ogłoszono przetargu już w Kwietniu No i czemu nie ma w obecnym przetargu , zamówienia na opracowane w tym samym dokumencie przez Obtułowicza - Diodowe Bandy Reklamowe

Czyż nie można sobie wyobrazić, że Obtułowicz poległ z ręki inwestora i wykonawcy, kosztem jakości stadionu Wisły a także być może i terminowości jego oddania Jeśli tak, to bez najmniejszych problemów, każdy organ sprawdzający tą inwestycje, musi zauważyć odstępstwa inwestora w stosunku do projektu, zwłaszcza podczas zawieszenia Obtułowicza w nadzorze nad wykonywaniem jego projektu Gdzie są bandy reklamowe, gdyż one nie wzięły się z "widzimisię" projektanta, tylko z zamówienia inwestora na te projekty, za które miasto przecież zapłaciło lub musi zapłacić projektantowi

To nie prezenty Mikołajkowe od Majchrowskiego a raczej zwrot należności Wisły, przy czym lista zwrotów, zapewne powinna być i mam nadzieje, że będzie o wiele dłuższa.
Ostatnio edytowane przez kot : 09.10.2010 o godz. 02:06.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując
PiotrG
Senior Member

Od: 10.2009

Stary 09.10.2010, 04:07
Telebimy jak telebimy, ja jestem ciekaw czemu nie ma żadnej informacji o rozstrzygnięciu przetargu na zaplecze trybuny północnej...
Odpowiedz cytując
Bartii
Senior Member

Stary 09.10.2010, 09:39
kot napisał(a):Wyświetl post
Jak się człowiek wczyta w zacytowany zaledwie fragment wstępu projektu Obtułowicza, to i zauważy , że Obtułowicz złożył już w Kwietniu, projekt zamówienia na 2 ekrany LED i didowe bandy reklamowe wzdłuż trybun N-E-S. Coraz bardziej nasuwa się wniosek, że Obtułowiczem posłużono się, odsuwając go od projektu a potem przywracając i strasząc go rozliczeniem po zakończeniu budowy. Jak wynika z załącznika do przetargu, zatytułowanego : " Bandy i Telebimy" - http://www.zikit.krakow.pl/sprawy-ur...010-ekrany-led - biuro Obtułowicza wykonało szczegółowy projekt wykonawczy na 2 telebimy o wymiarach 10,56 na 5,76 m ( o określonych parametrach oraz rozdzielczości ) i na diodowe bandy reklamowe wzdłuż trybun południowej,wschodniej i północnej o długości 253,44 m ( o określonych parametrach oraz rozdzielczości). Interesujące jest w tym to, że projekt ten został przedłożony inwestorowi w Kwietniu 2010 roku. Jakim więc cudem Niedziałkowska z Majchrowskim, gadali takie głupoty w Sierpniu o wymiarach i cenie telebimów, mając od dawna wszelkie dane od Obtułowicza Czemu nie ogłoszono przetargu już w Kwietniu No i czemu nie ma w obecnym przetargu , zamówienia na opracowane w tym samym dokumencie przez Obtułowicza - Diodowe Bandy Reklamowe

Czyż nie można sobie wyobrazić, że Obtułowicz poległ z ręki inwestora i wykonawcy, kosztem jakości stadionu Wisły a także być może i terminowości jego oddania Jeśli tak, to bez najmniejszych problemów, każdy organ sprawdzający tą inwestycje, musi zauważyć odstępstwa inwestora w stosunku do projektu, zwłaszcza podczas zawieszenia Obtułowicza w nadzorze nad wykonywaniem jego projektu Gdzie są bandy reklamowe, gdyż one nie wzięły się z "widzimisię" projektanta, tylko z zamówienia inwestora na te projekty, za które miasto przecież zapłaciło lub musi zapłacić projektantowi

To nie prezenty Mikołajkowe od Majchrowskiego a raczej zwrot należności Wisły, przy czym lista zwrotów, zapewne powinna być i mam nadzieje, że będzie o wiele dłuższa.
Jesli juz doszukujemy terminowosci w sparwie Obtułowicza, to mnie wydaje ze Obtułowicz zawalił z terminem oddania projektu, a pozniej Polimek (czy inwestor) wykorzystali to i wymusili na nim kolejne ustepstwa, pewnie tez w zamian za to ze obniza kare dla projektanta (lub sami pokryją). Zaznaczam ze to moja teoria spiskowa, nie podparta zadnym zrodłem
Wisła najlepszym klubem na świecie.
Odpowiedz cytując
Arapaho
Senior Member

Stary 09.10.2010, 10:00
Moje pytanie chyba umknęło. jakim cudem ekran będzie na 5,76 a kratownica jest na 9 m wysoka ? Po 1,5m zostaje nam luzu na górze i dole. To samo jest z bokami- tam zostaje po 3m luzu z każdej strony. Może ktoś się zna na technologii LED i są jakieś wymogi - ale nie brzmi to dobrze
Odpowiedz cytując
Tenzen
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 09.10.2010, 10:15
Wymogów nie ma. Ale robienie dedykowanego telebimu na zamówienie o określonych wymiarach byłoby znacznie droższe niż wybranie standardowych rozmiarów z cennika.

Pan O. zrobił większą ramę co by potem się nie okazało, że telebim się nie zmieści Bez zastanowienia, bez pomysłu.

Myślę, że epitety pod adresem Majchrowskiego nie pomogły, bo do tego jest przyzwyczajony i wie, że zasługuje Zdecydowało po prostu to że Wisła nie zgodziła się na stadion który nie będzie klasy Elite koniec kropka
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 09.10.2010, 10:17
Jeśli chodzi o szerokość, to najwyraźniej coś tam jeszcze będzie... Reklama?
Co do wysokości - jesteś pewien, że to jest 9 metrów a nie 6? Mi, na oko, wychodzi, że proporcje kratownicy są zbliżone do 19 x 6.... Czyli góra - dół - kilkanaście centrymetrów luzu, a po bokach aż 4,5 m z każdej strony.
Zwróćcie uwagę, że tylko środkowa część konstrukcji ma te gęste, pionowe ożebrowania. Tak, jakby właśnie tam miał być telebim, a po bokach już nie...

Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Stary 09.10.2010, 10:28
rav

Ależ oczywiście, że Obtułowicz zaplanował podstawę pod telebim zgodnie z poźniejszymi wymiarami ekranów, które to przecież też on opracowywał do zamówienia pod przetarg. Wysokość jest raczej ok. 6 m a szerokość ok. 19 m ( po zmierzeniu boków konstrukcji ekranowej, gdzie wysokość jest trzykrotnie mniejsza od długości ). Obtułowicz raczej nie popełniał błędów szkolnych i nie projektował innej podstawy, pod inne potem ekrany w swoich projektach i zamówieniach pod przetargi. Widać z wielką szkodą dla estetyki, że raczej nie pomyślano o przykryciu pomocniczych boków podstawy pod telebimy, żadnymi elementami, typu zegary czy inne wyświetlacze lub choćby podświetlane reklamy np. z herbem klubu czy logo sponsora itp., jak np. na Realu -

http://www.football-pictures.net/r-f...-jpeg-2147.htm

- podobnie, jak nie pomyślano o jakiejś formie ozdobnej na całej konstrukcji pomocniczej do obsługi oświetlenia i nagłośnienia, wzdłuż trybuny wschodniej i narożników, być może z uwagi właśnie na to oświetlenie, co wydaje się wtedy w miarę logiczne w tym przypadku akurat, choć jak widzimy na Realu i z oświetleniem, też sobie poradzono, pięknie zabudowując konstrukcję pomocniczą i to wszystko, dziesiątki lat temu ?

EDIT

rav

zrobiłem dokładnie to samo i wyszły mi identyczne, jak Tobie wymiary ( uprzednio popełniłem literówkę z przyzwyczajenia do formatów 16/9 a nie jak u nas wymiarów 19/6 )

Niedziałkowka z Majchrowskim - oddajcie Diodowe Bandy Reklamowe oraz wszystko to, co zabraliście stadionowi Wisły, bo to my teraz mamy czas po upływie terminu jego oddania, a nie Wy
Ostatnio edytowane przez kot : 10.10.2010 o godz. 00:33.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 09.10.2010, 10:56
Jeśli wysokość wynosi ok. 6 m, to szerokość na pewno ok. 19.

Tak wynika z proporcji, sczytane ze zdjęcia.

Zdjęcie wykonano z trybuny zachodniej, chyba z górnego piętra, zatem efekt zawężenia wysokości jest bardzo znikomy.

Zakładając, że 130px = 6,5 metra (objąłem górną część kratownicy, którą nie wiem czy należy mierzyć)

130 px = 6,5 metra
380 px = x

x = (6,5 * 380 ) / 130 = 19 metrów
Powód: Kot, widzę, że poprawiłeś. Jako ciekawostkę posta zostawiam
Ostatnio edytowane przez rav : 09.10.2010 o godz. 10:57.
Odpowiedz cytując
Cichy
Senior Member

Stary 09.10.2010, 11:43
@ Arapaho
Już kiedyś o tym pisałem ale powtórzę. Cała konstrukcja nie ma wymiarów 16/9m. 16/9 to proporcje środkowej części (tej gęsto "użebrowanej").
Standardowo telebimy produkuje się w proporcjach 4:3 lub właśnie 16:9. U nas będzie ten drugi wariant ze względu na to, że taki sam format mają transmisje telewizyjne; dzięki temu unika się rozciągniecia lub ucięcia obrazu.
Telebim składa się z kilkudziesięciu mniejszych ekranów mocowanych oddzielnie, a więc można go zainstalować tylko na tej środkowej części. To po bokach to tylko pomosty techniczne, które mam nadzieję zostaną czymkolwiek zasłonięte.
Odpowiedz cytując
Bartii
Senior Member

Stary 09.10.2010, 12:32
wydaje sie ze boki beda pokryte jakas reklama lub logo Wisły, ale z drugiej strony zalezy tez od wyniku przetargu, mzoe trafi jakas firma ktora zaoferuje wiekszy telebim za nizsza cene
Wisła najlepszym klubem na świecie.
Odpowiedz cytując
ichigo
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 09.10.2010, 12:35
kot napisał(a):Wyświetl post
Niedziałkowka z Majchrowskim - oddajcie Diodowe Bandy Reklamowe oraz wszystko to, co zabraliście stadionowi Wisły, bo to my teraz mamy czas po upływie terminu jego oddania, a nie Wy
Chyba nie jestem na bieżąco, ale o co wam chodzi z tymi LED-owymi bandami? Przecież są.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 09.10.2010, 12:43
PiotrG napisał(a):Wyświetl post
Telebimy jak telebimy, ja jestem ciekaw czemu nie ma żadnej informacji o rozstrzygnięciu przetargu na zaplecze trybuny północnej...
Też zaczynam się tym bardzo niepokoić. Oby informacja z telebimami nie była zagrywką mającą przykryć unieważnienie tegoż...
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 09.10.2010, 13:07
ichigo napisał(a):Wyświetl post
Chyba nie jestem na bieżąco, ale o co wam chodzi z tymi LED-owymi bandami? Przecież są.
Są... zapewne wypożyczane przez klub.
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Stary 09.10.2010, 13:07
ichigo napisał(a):Wyświetl post
To że są podczas meczów, to nie znaczy, że są na naszym wyposażeniu. Wyciągam logiczny wniosek, że nie są, gdyż nie było wcześniej oddzielnego przetargu na ich zakup a w obecnym przetargu na ekrany LED, pominięto Diodowe Bandy Reklamowe, mimo, że w dokumentacji złożonej pod ten przetarg, znajdują się w projekcie wykonawczym Obtułowicza, na równi z zapotrzebowaniem na ekrany LED.
Chyba, że zakupiono te Bandy Reklamowe bez przetargu i nikogo o tym nie powiadomiono

Ps. Ciekawe jak popstąpiono z Diodowymi Bandami Reklamowymi na Pasach
Ostatnio edytowane przez kot : 09.10.2010 o godz. 13:11.
Odpowiedz cytując
PiotrG
Senior Member

Stary 09.10.2010, 15:20
^^
zobacz, czy stoją w ciągu tygodnia, czy tylko w trakcie meczu - jak stoją w ciągu tygodnia, to znaczy tyle, że mają je na własność. Te bandy nie bez powodu u nas sprzątają po meczu, każda godzina ich wypożyczenia kosztuje.
Odpowiedz cytując
Fuks
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 09.10.2010, 15:23
Przeciez za trybuną G na kazdym meczu stoją 2 - 3 busy z firmy wynajmującej takie bandy. Jest na nich m.in. zdjecie z naszego meczu z Barceloną 2 lata temu, wiec jak widac klub wspolpracuje z nimi juz dłuzszy czas, i napewno te bandy nie są jego własnoscią.
Odpowiedz cytując
QBAS
Senior Member

Stary 09.10.2010, 15:45
Jeśli rzeczywiście zakupione zostanę te bandy, będzie to niewątpliwym plusem.
Fajnie, że z telebimem coś zaczyna się dziać. Mam nadzieję, że zakupiony zostanie taki, który będzie nam doskonale służył przez lata.

Coś cicho niestety jest cały czas ze starą trybuną D...
Odpowiedz cytując
Arapaho
Senior Member

Stary 09.10.2010, 20:09
No to następny zajebisty bubel wyjdzie - 4,5 m z każdej strony (jeśli się nie mylicie) konstrukcji to jakieś jaja- miałem cichą nadzieję że w środkowej części będzie telebim z kolorowym video a po bokach na czarnym tle np.zegar z jednej strony a z drugiej info o kartkach , golach,składach- takie jest u izraelitów.Ale wygląda na to zę tak nie będzie i zostawią tą konstrukcję nie zasłoniętą.
TYLKO CZEMU W PRZETARGU JEST INFO O KONSTRUKCJI SKORO TA JUŻ JEST?
Odpowiedz cytując
Martines
Junior Member

Od: 09.2010

Stary 10.10.2010, 11:06
Ciekawiło mnie jak będzie wyglądać transmisja meczu jeśli kamera będzie ustawiona na swoim miejscu, czyli wyżej niż do tej pory. Na meczu ME z Arką kamera była ustawiona właśnie wyżej, co prawda na trybunie E ale mecz z tej wysokości ogląda sie lepiej. Link do meczu ME http://www.youtube.com/watch?v=wu0CU...layer_embedded
Odpowiedz cytując
SZYMEK_TSW
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 10.10.2010, 11:12
No i tak właśnie powinna być ustawiona kamera główna pokazująca mecz. Bardzo fajny widok, a i kratownice telebimu nie przeszkadzają pokazywać dolnego poziomu trybun.

Śląsk Wisełka Lechia Gdańsk & Unia Tarnów
Odpowiedz cytując
Pusher
Member

Stary 10.10.2010, 11:25
Słyszałem w radiu ze sprawą przetargu budowy stadionu Wisły ma sie zając prokuratura. Wie ktoś coś więcej na ten temat?
Odpowiedz cytując
Martines
Junior Member

Od: 09.2010

Stary 10.10.2010, 11:26
Zaczeli montować krzesełka na zachodniej

http://img219.imageshack.us/i/tryb.png
Odpowiedz cytując
OpEnTaNy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 10.10.2010, 11:31
Pusher napisał(a):Wyświetl post
Słyszałem w radiu ze sprawą przetargu budowy stadionu Wisły ma sie zając prokuratura. Wie ktoś coś więcej na ten temat?

W jakim radio to uslyszales jesli pamietasz w ogole ?
Zostałeś zabanowany (nałożono blokadę na Twój dostęp do forum) z następującego powodu:
Cycki na shoutboksie

Odpowiedz cytując
Pusher
Member

Stary 10.10.2010, 11:34
bodajze RMF bylo to w faktach o 12 byc moze o 13 tez cos wspomną
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 10.10.2010, 11:48
Martines napisał(a):Wyświetl post
Zaczeli montować krzesełka na zachodniej

http://img219.imageshack.us/i/tryb.png
To jaki w końcu będzie ten wzór, skoro na dwóch sektorach są już niebieskie układane?
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
St@chu
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 10.10.2010, 12:02
Nie wiem czy ta informacja się tu już pojawiła, ale właśnie RMF podało że prokuratura interesuje się budową naszego stadionu...

Chodzi o sprawdzenie czy sposób wyboru głównego projektanta był prawidłowy...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów