The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.08.2021, 09:40
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Zaczyna sie
Karherop 3 miliony. Kto da wiecej?
Slucham panstwa!!!
Po tym jak FIFA nas promuje przebijam własną ofertę na 4 mln kolumbijskich pesos

Oj 31.08. będzie się działo
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 23.08.2021, 09:40
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Z czym niby? Że nie uznaje bramki Yeboaha za bramkę sezonu? W niczym nie popełniłem błędu, dalej twierdzę to samo: bramka sezonu mogła być Carlitosa z żydami, a czy była W dodatku była ładniejsza jak dla mnie i tyle. Dla innego może byc bramką sezonu to co zrobił Śląsk z Piastem - piękna przewrotka. Tyle.

Po prostu podniecanie się byle czym w naszej lidze działa na mnie jak płachta na byka.

https://www.youtube.com/watch?v=DBloruTDeQM od 1:37 Była to bramka sezonu Jeśli nie, to bramka Yeboaha ma być? O to cały czas mi chodzi, od pierwszego posta , w którym zestawiłem te dwa gole i tyle. Masz inne zdanie, przeanalizuj , porównaj.
Chuja się znasz. Tyle.

Bramka Carlitosa, jakkolwiek ładna, miała też mitycznego sojusznika - szczęście.
Popatrz, jak obijała się o kulasy żydów. To nie Carlitos im od nóg odbijał - nie umieli jej wybić albo zablokować. Miał sporo farta, bo wróciła do niego.
Co do Yawa - kontrolował piłkę od początku do końca, w tym jednego obrońcę skręcił 3 razy w jednej akcji.

Widzisz różnicę?
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 23.08.2021, 09:44
maxx304 napisał(a):Wyświetl post
Chuja się znasz. Tyle.

Bramka Carlitosa, jakkolwiek ładna, miała też mitycznego sojusznika - szczęście.
Popatrz, jak obijała się o kulasy żydów. To nie Carlitos im od nóg odbijał - nie umieli jej wybić albo zablokować. Miał sporo farta, bo wróciła do niego.
Co do Yawa - kontrolował piłkę od początku do końca, w tym jednego obrońcę skręcił 3 razy w jednej akcji.

Widzisz różnicę?
Chuja się znasz, widzisz, co robią obrońcy pejsów, a co robią obrońcy Górnika? Widzisz różnicę? Wiesz co to presja? Pejsy goniły jak szalone (oczwyiście trochę szczęścia było), a rymaniaki stały jak kołki jeśli tak ciężko to dostrzec.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 23.08.2021 o godz. 09:48.

Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 23.08.2021, 09:54
Pejsy goniły jak szalone do momentu jak Carlitos wjechał z nimi w pole karne.Wtedy musieli już odpuścić .Tu cała akcja działa się już w polu karnym więc całkiem zrozumiałe jest zachowanie obrońców i zachowawcza reakcja poza jednym idiotą Rymaniakiem który dał się wkręcić w ziemię
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Stary 23.08.2021, 09:56
Chuja się znasz, widzisz, co robią obrońcy pejsów, a co robią obrońcy Górnika? Widzisz różnicę? Wiesz co to presja?
Zdania nie zmieniam. Chuja się znasz.
Mówisz o presji przed polem karnym? Możliwe że była, bo w tym miejscu rzut wolny jeszcze jest możliwy do ogarnięcia. Co z niej wyszło - było widać. Piłka poodbijała się jak we flipperze i wróciła do Carlitosa.

W polu karnym? Podobnie biegali koło Carlitosa, jak Łęczna obok Yawa. Tam też było trzech obrońców, też próbowali blokować. Nie za ostro, żeby nie było karnego, tak samo jak pejsy.

Jak już wspomniałem, na plus dla Yeboaha - PEŁNA kontrola piłki do końca, ponadto nieco nonszalanckie branie na zamach obrońców i markowanie podania, oczekując z uniesioną nogą. Jak widać, wielu się ta nonszalancja podobała, nie tylko w PL.

Biorąc pod uwagę całokształt - akcja Ghańczyka była bardziej spójna (przez kontrolę nad piłką), od początku realizowana wg jemu tylko znanej koncepcji ( ), ale co ważne - skuteczna. Trzeba mu oddać to, co jego.
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 23.08.2021, 10:04
Ale chlopie, czy ty nie widzisz, ze w przypadku Carlitosa tam bylo wiecej szczescia niz umiejetnosci?
Przeciez pierwszy zawodnik Cracovii juz mu te pilke wybil, tylko i wylacznie fartowi mozna zawdzieczac, ze trafil w swojego kolege i pilka spadla z powrotem pod nogi Carlitosa...

Yaw ogral bez mydla 4 gosci, jednego dwa razy praktycznie posadzil na dupie, pilke mial caly czas pod kontrola pomimo doskoku dwoch obroncow po ograniu Rymaniaka - ale nie, obroncy stali w miejscu i sie nie ruszali...

Zacznijmy doceniac w koncu naszych zawodnikow, bo pozniej sie dziwimy ze nikogo nie mozemy dobrze sprzedac - czemu inni maja ich cenic, skoro sami im dajemy argumenty w stylu - gownoiga, zalosni przeciwnicy, w zasadzie nic takiego nie zrobil..
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 23.08.2021, 10:08
maxx304 napisał(a):Wyświetl post
Zdania nie zmieniam. Chuja się znasz.
Mówisz o presji przed polem karnym? Możliwe że była, bo w tym miejscu rzut wolny jeszcze jest możliwy do ogarnięcia. Co z niej wyszło - było widać. Piłka poodbijała się jak we flipperze i wróciła do Carlitosa.

W polu karnym? Podobnie biegali koło Carlitosa, jak Łęczna obok Yawa. Tam też było trzech obrońców, też próbowali blokować. Nie za ostro, żeby nie było karnego, tak samo jak pejsy.

Jak już wspomniałem, na plus dla Yeboaha - PEŁNA kontrola piłki do końca, ponadto nieco nonszalanckie branie na zamach obrońców i markowanie podania, oczekując z uniesioną nogą. Jak widać, wielu się ta nonszalancja podobała, nie tylko w PL.

Biorąc pod uwagę całokształt - akcja Ghańczyka była bardziej spójna (przez kontrolę nad piłką), od początku realizowana wg jemu tylko znanej koncepcji ( ), ale co ważne - skuteczna. Trzeba mu oddać to, co jego.
A no to pewnie, w polu karnym nie ma czegoś takiego jak presja, zapomniałem, że zmieniły się zasady - brak możliwości ataku zawodnika z piłką w polu karnym. Będziemy rozkminiać 5 stron czy zawodnicy górnika mieli prawo grać ciałem, zbliżyć się czy nie
Ja nie twierdzę, że nie miał kontroli nad piłką, tłumaczę z czego ona wynikała - z pasywności obrońców, jakby był wypychany z pola karnego to ta kontrola skończyłaby się jak w 100 poprzednich akcjach Yeboaha

rafalek napisał(a):Wyświetl post
Zacznijmy doceniac w koncu naszych zawodnikow, bo pozniej sie dziwimy ze nikogo nie mozemy dobrze sprzedac - czemu inni maja ich cenic, skoro sami im dajemy argumenty w stylu - gownoiga, zalosni przeciwnicy, w zasadzie nic takiego nie zrobil..
Chciałbym, ale kompromitacja np ze Stalą czy jakby nie było z Rakowem prowadząc i grając w przewadze cały czas mnie przed tym hamuje.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 23.08.2021 o godz. 10:14.

Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 23.08.2021, 10:12
Dokładnie, cieszmy się z takich rzeczy, zwłaszcza że jest ich tak niewiele. Nie jesteśmy Barceloną.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 23.08.2021, 10:31
No nie no, tamta bramka była zajebsta głównie dlatego, że strzelona ickom w końcówce i na dodatek za zwycięstwo, ale przecież przypadku było tam co nie miara, jakieś szalone przebitki i Carlitos poszedł na żywioł, bo nie miał za bardzo co innego zrobić z piłką oczy miał w nią wbite i kiwał trochę z przymusu, bo był pod ciągłą presją

Tutaj Yeboahowi trzeba przyznać, że on chyba miał taki własnie plan, żeby wejść w pole karne, kiwnąć pięciu i strzelić bramkę. Co zresztą niespecjalnie mi się podoba, bo na 100 takich prób pewnie w 99 by po prostu stracił piłkę i wtedy bym na pewno na niego pomstował, że znowu gra pod siebie, a nie dla drużyny.

Dla mnie najlepsze bramki to były jak Stilić jakieś prostopadłe no look pasy zagrywał do Brożka, a ten po prostu ładował z woleja z zamkniętymi oczami, ewentualnie jakąś podcinką. Czyli ogólnie po ładnych kombinacyjnych akcjach
Odpowiedz cytując
Aalcman
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 23.08.2021, 11:31
Bramka Carlitosa bardzo przypominała bramkę Świerczoka z nami. Poszedł na prebój, piłka odbiła się w jednym, drugim miejscu i spadała pod nogi. Szacun za podjęcie decyzji i pójście do końca. W przypadku Yawa, to już inna bajka.
A brak presji Rymaniaka, to już problem jego samego. Naturalnie pomógł fakt, że miał żółtko na koncie i jakikolwiek faul w polu karnym oznaczałby zjazd do bazy i karnego. Ale w żadnym wypadku nie umniejsza to zasług Yawa.

A jeszcze co do Ashrafa, to podobają mi się dwie rzeczy. Po pierwsze jest cały czas pod grą i ustawia się tak, żeby można było mu podać. Po drugie, gra cały czas z podniesioną głową.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 23.08.2021, 11:45
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Śląsk jest 2 punkty w Plecy z Łęczna, a Legia 3 punkty w Plecy z Radomniakiem.

To polska liga, ale dalej widzę niektórzy zdziwieni że takie czy inne mecze się zdarzają

No ale jeszcze kilka dni temu czytałem że z naszym stylem to przegramy z każdym w tym sezonie, a teraz jednak okazuje się że są słabsze drużyny?

Gula wg mnie zdał ostatni test celująco, bo pokazał nie tyle że ta drużyna ma dobrych zawodników, ale to jak potrafimy sobie mecz "Wybiegać".

Na spotkania z Legią, Lechia i Lechem nie trzeba nikogo mobilizować. Liczę na 5-7 punktów w tych meczach.
Znowu przeginasz, triumfalny ton po wygraniu z Łęczną jest tak samo na miejscu jak "Skowronekball" po szóstce wrzuconej Stali. Należy cieszyć się tym meczem i piękną akcją Yeboaha, mając w pamięci że Warta powiozła ich czwórką i nie strzeliła swojaka.

Na pewno powrót Plewki i siad Kuvejlicia to dobry prognostyk na przyszłość, ale mocno odlatujesz.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Aalcman napisał(a):Wyświetl post
A jeszcze co do Ashrafa, to podobają mi się dwie rzeczy. Po pierwsze jest cały czas pod grą i ustawia się tak, żeby można było mu podać. Po drugie, gra cały czas z podniesioną głową.
117 podań z 98% skutecznością to wynik nieosiągalny dla 99% polskich ligowcow. To tylko pokazuje jak chce brać na siebie grę zespołu.

W Polsce nikt tak nie gra i to nawet nie chodzi o jakąś niesamowita jakość i klasę naszego zawodnika (której Aschraf nie ma), ale sam model szkolenia środkowego pomocnika ktory wymusza takie zachowania i zachęca do tak intensywnej gry. Myślę że to wypisz wymaluj również modelu Guli, który intensywnie przekładał model holenderski w swoich drużynach (szczególnie filozofie Ajaxu).

Myślę że najwięcej w tym przypadku wyniesie Plewka, który obok Aschrafa i Skvarki bardzo podniesie jakość swojej gry.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Znowu przeginasz, triumfalny ton po wygraniu z Łęczną jest tak samo na miejscu jak "Skowronekball" po szóstce wrzuconej Stali. Należy cieszyć się tym meczem i piękną akcją Yeboaha, mając w pamięci że Warta powiozła ich czwórką i nie strzeliła swojaka.

Na pewno powrót Plewki i siad Kuvejlicia to dobry prognostyk na przyszłość, ale mocno odlatujesz.
Jest takie powiedzenie. Jesteś tak dobry jak ostatni mecz. Wierzę że przyjdzie moment (teraz czy później) że zawodnicy zalapia nową koncepcję gry i będzie to punkt zwrotny w tym sezonie.
Scenariusz w którym ograny zdziesiatkowana Legię po meczach że Slavia i drużyna nabierze jeszcze wiatru w skrzydła nie jest nierealny
Ostatnio edytowane przez Karherop : 23.08.2021 o godz. 12:02.
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

A no to pewnie, w polu karnym nie ma czegoś takiego jak presja, zapomniałem, że zmieniły się zasady - brak możliwości ataku zawodnika z piłką w polu karnym. Będziemy rozkminiać 5 stron czy zawodnicy górnika mieli prawo grać ciałem, zbliżyć się czy nie
Ja nie twierdzę, że nie miał kontroli nad piłką, tłumaczę z czego ona wynikała - z pasywności obrońców, jakby był wypychany z pola karnego to ta kontrola skończyłaby się jak w 100 poprzednich akcjach Yeboaha
Spójrz jeszcze raz, jak pressowali w polu karnym Carlitosa obrońcy żydów i przestań .......ić.
Ja nie zauważyłem większej presji, niż robili obrońcy Łęcznej na Yeboahu.

"Gdyby był wypychany z pola karnego..." Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem.

Udało się, wpadło do sieci i z tego powinniśmy się cieszyć.
W sumie nie mamy za wielu powodów do radości w tym sezonie.
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 23.08.2021, 12:02
Ja się ciesze, że się nie znam, mam w życiu choć trochę radości
Zawsze sobie nagrywam mecze na dekoder i potem wracam do ciekawych fragmentów (jak tylko jakieś są). Bramkę Yeboaha widziałem już ze 20 razy na dość dużym ekranie. Absolutnie cały czas miał piłkę pod kontrolą. Obrońcy próbowali coś zrobić, ale to było pole karne, więc się bali faulu przy takiej ruchliwości i mega krótkim prowadzeniu piłki przy nodze. ZERO PRZYPADKU - serio, nie ma co iść w zaparte bo i po co? Przecież filmiki są już dosłownie wszędzie (dali się nabrać oczywiście i się nie znają, ale fakt jest faktem) i każdy może sobie zobaczyć i osądzić ...

Nie wiem, czy to jeszcze powtórzy nasz pomocnik kiedykolwiek, więc TYM BARDZIEJ doceniam i się cieszę.
Oczywiście można śmieszkować o milijonach za niego, ale nie takie gagatki były sprzedawane za większe pieniądze, więc może chociaż poczekajmy ze dwa - trzy mecze, żeby potem nie trzeba było iść w zaparte i obracać kota?
Teraz i klub z bogatszych lig zaczynają liczyć każdy cencik/pennik (penny-ik?) a ceny za naszych (generalnie z Polski exportowanych) piłkarzy to dla wielu rejonów świata po prostu okazyjna wyprzedaż ...

BTW: Jak wygramy (DAJ BOŻE!!!) ze dwa mecze z górą tabeli to chyba będą masowe samobójstwa na forum ;-)
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 23.08.2021, 12:10

Mam nadzieję, że masz świadomość, iż (tf tfu) w przypadku przedłużającej się absencji Zukova i złapaniu jakiegoś urazu Plewki Kuljevic zamelduje się w 1 składzie ? Tutaj można rozważyć jedynie opcją czy Savic może w sytuacji krytycznej zając jego miejsce i bronić? To, że jest wybiegany i ma kondycję udowodił za halmuta.

Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 23.08.2021, 12:19
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście można śmieszkować o milijonach za niego, ale nie takie gagatki były sprzedawane za większe pieniądze, więc może chociaż poczekajmy ze dwa - trzy mecze, żeby potem nie trzeba było iść w zaparte i obracać kota?
Teraz i klub z bogatszych lig zaczynają liczyć każdy cencik/pennik (penny-ik?) a ceny za naszych (generalnie z Polski exportowanych) piłkarzy to dla wielu rejonów świata po prostu okazyjna wyprzedaż ...

BTW: Jak wygramy (DAJ BOŻE!!!) ze dwa mecze z górą tabeli to chyba będą masowe samobójstwa na forum ;-)
No właśnie poczekajmy ze dwa/trzy mecze bo poziom ekstazy po zwycięstwie z Łęczną i tak już został przekroczony.
Patrząc na nastroje po tym jednym meczu to prędzej niż masowych samobójstw, obawiam się ogłoszenia nas mentalnym MP.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 23.08.2021, 12:33
Jagul napisał(a):Wyświetl post
No właśnie poczekajmy ze dwa/trzy mecze bo poziom ekstazy po zwycięstwie z Łęczną i tak już został przekroczony.
Patrząc na nastroje po tym jednym meczu to prędzej niż masowych samobójstw, obawiam się ogłoszenia nas mentalnym MP.
W każdym z najbliższych 5 meczów nie będziemy faworytem. Możliwe jest, ze zdobędziemy 0 punktów. Oczywiście, to piłka nożna. Możemy, któryś wygrać, kolejny zremisować. W razie, jednak, czarnej serii nie robiłbym z tego problemu. Potrzebujemy kolejnego okienka i wielu miesięcy wspólnej gry i treningów, żeby wyrwać więcej z tej piątki przeciwników.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 23.08.2021, 12:53
Mam nadzieję, że masz świadomość, iż (tf tfu) w przypadku przedłużającej się absencji Zukova i złapaniu jakiegoś urazu Plewki Kuljevic zamelduje się w 1 składzie ? Tutaj można rozważyć jedynie opcją czy Savic może w sytuacji krytycznej zając jego miejsce i bronić? To, że jest wybiegany i ma kondycję udowodił za halmuta.
Mam świadomość, tak jak pamiętam jakim dramatem była kontuzja Plewki za Hybali. De facto jest to nasz jedyny defensywny pomocnik nie kopiący się po czole, bo Żukov to bardziej środkowy pomocnik jednak, tak samo jak Ashraf.

Pisz raczej do Karheropa, bo on już dopisał trzy punkty ze zmęczoną i przetrzebioną kontuzjami Legią...

Bardzo dziwnie wygląda nasza sytuacja na środku pomocy. Doprowadziło to do tragedii w poprzednim sezonie, może doprowadzić i w tym.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 23.08.2021, 12:57
Przeczytałem cały temat meczowy i wszystkie nowe posty w innych tematach.Gdzie ta ekstaza?Kilka osób się cieszy podkreślając że przeciwnikiem była Łęczna więc nie ma co się nakręcać.Kilku podchodzi do tego meczu całkowicie na chłodno a kilku jak zwykle narzeka albo wręcz deprecjonuje wykonaną robotę. Nie chce mi się drugi raz sprawdzać ale jakiś ananas napisał że przecież graliśmy pięć meczów z drużynami z dołu tabeli zupełnie pomijając fakt że takie zagłębie ma jeden mecz rozegrany mniej a raków nawet dwa.Ja np jestem zadowolony że nie miałem kolejnego zjebanego weekendu i zobaczyłem jak drużyna której kibicuje ładuje przeciwnikowi trzy bramki (wszystkie ładne a nie jakieś farfocle) kontrolując praktycznie całe spotkanie.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 23.08.2021, 13:07
Mam świadomość, tak jak pamiętam jakim dramatem była kontuzja Plewki za Hybali. De facto jest to nasz jedyny defensywny pomocnik nie kopiący się po czole, bo Żukov to bardziej środkowy pomocnik jednak, tak samo jak Ashraf.

Pisz raczej do Karheropa, bo on już dopisał trzy punkty ze zmęczoną i przetrzebioną kontuzjami Legią...

Bardzo dziwnie wygląda nasza sytuacja na środku pomocy. Doprowadziło to do tragedii w poprzednim sezonie, może doprowadzić i w tym.
Nie no jakąś alternatywą dla Plewki Żukow jednak jest i trzeba powiedzieć że te dwie porażki to mecze w których ani Żukowa ani Plewki w wyjściowym składzie nie było(Patryk wchodził w nich na końcówki) .W momencie kiedy obaj będą zdrowi walka o tą jedną pozycję rozegra się właśnie między nimi a obaj na boisku pojawią się w jednym czasie chyba tylko w przypadku absencji Skvarki albo Ashrafa.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 23.08.2021, 13:15
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Przeczytałem cały temat meczowy i wszystkie nowe posty w innych tematach.Gdzie ta ekstaza?Kilka osób się cieszy podkreślając że przeciwnikiem była Łęczna więc nie ma co się nakręcać.Kilku podchodzi do tego meczu całkowicie na chłodno a kilku jak zwykle narzeka albo wręcz deprecjonuje wykonaną robotę. Nie chce mi się drugi raz sprawdzać ale jakiś ananas napisał że przecież graliśmy pięć meczów z drużynami z dołu tabeli zupełnie pomijając fakt że takie zagłębie ma jeden mecz rozegrany mniej a raków nawet dwa.Ja np jestem zadowolony że nie miałem kolejnego zjebanego weekendu i zobaczyłem jak drużyna której kibicuje ładuje przeciwnikowi trzy bramki (wszystkie ładne a nie jakieś farfocle) kontrolując praktycznie całe spotkanie.
Rozumiem, że dla Ciebie wpisy o tym żeby odszczekiwać jakieś sianie defetyzmu po 3 słabych meczach i w końcu wygranej (co warto podkreślić - po całkiem niezłe grze jak na nasze standardy) albo pisanie o 3 mln za Yeboaha to nie jest syndrom przesady w drugą stronę to ewidentnie mijamy się w ocenie rzeczywistości.
Ale każdy ma prawo do swojej oceny, więc nie mam zamiaru Cię negować.

Na ten moment jak dla mnie mamy na koncie:
1) niezły mecz z Zagłębiem
2) słaby mecz z Bruk-Betem
3) przyzwoity mecz z Rakowem przegrany w niewyjaśnionych okolicznościach na własne życzenie
4) żenujący mecz z Mielcem
5) niezły mecz z Łęczną

Czyli klasyczna gra w kratkę, więc i czym się tutaj podniecać (oprócz nies.......onym weekendem co zawsze jest na plus ). Jak Tobie to wystarcza no to powtórzę po raz kolejny. Mijamy się w wizji i oczekiwaniach.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 23.08.2021, 13:31
Lucjusz, skoro FIFA.com podała tą bramkę na twitterze to chociaż skasuj:

https://wislakrakow.com/forum/showpo...6&postcount=70
https://wislakrakow.com/forum/showpo...6&postcount=54

Jesteś chyba jedyną osobą, która wygłupiła się dwa razy.
Jesteśmy na forum Wisły i kurde, nie oczekuję by wybielać błędy ale krytyka naszych po dobrym meczu to na prawdę przesada.
Sorry, za rozwinięcie "PiS" w poście #86 ale przegiąłeś.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 23.08.2021, 13:53
Rozumiem, że dla Ciebie wpisy o tym żeby odszczekiwać jakieś sianie defetyzmu po 3 słabych meczach i w końcu wygranej (co warto podkreślić - po całkiem niezłe grze jak na nasze standardy) albo pisanie o 3 mln za Yeboaha to nie jest syndrom przesady w drugą stronę to ewidentnie mijamy się w ocenie rzeczywistości.
Ale każdy ma prawo do swojej oceny, więc nie mam zamiaru Cię negować.

Na ten moment jak dla mnie mamy na koncie:
1) niezły mecz z Zagłębiem
2) słaby mecz z Bruk-Betem
3) przyzwoity mecz z Rakowem przegrany w niewyjaśnionych okolicznościach na własne życzenie
4) żenujący mecz z Mielcem
5) niezły mecz z Łęczną

Czyli klasyczna gra w kratkę, więc i czym się tutaj podniecać (oprócz nies.......onym weekendem co zawsze jest na plus ). Jak Tobie to wystarcza no to powtórzę po raz kolejny. Mijamy się w wizji i oczekiwaniach.
I to jest ta zbiorowa ekstaza tak?Sory ale nie wiem czy to w ogóle można nazywać ekstazą ale może mamy inne wizje stanu ekstazy.
Nic natomiast nie mówiłem o moich oczekiwaniach czy wizji.Faktem jest tylko to że taki mecz czy taki wynik wystarcza mi aby nie napierdalać bezmyślnie na drużynę lub pojedynczych zawodników dlatego że jeden czy drugi zagrał kiedyś słaby mecz i przypięto mu łatkę nieudacznika
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 23.08.2021, 13:53
Rymaniak wiadomo, że został zezłomowany - ale wielu innych obrońców też by się dało zrobić.

Rymaniak w pierwszej części bał się pójść na raz, wiedział, że ma wolniejszą nogę od Yawa, że jeśli pójdzie na raz to może odsłonić światło bramki i sprokurować setkę, a tak zablokuje każdy sygnalizowany strzał. Techniczne ozdobniki Yeboaha na początku tej akcji, choć bardzo efektowne to nie były jakimś wielkim pokazem umiejętności.

Niestety (albo i stety ) Rymaniak nie wziął poprawki na gazicho Yeboaha. A ten jak już ruszył to Rymaniak musiał światło bramki zasłaniać wślizgiem bo był za wolny. No i go Yeboah wziął na zamach. Mi bardziej zaimponowało to co zrobił potem, jak wszedł między dwóch obrońców przeprowadzając piłkę obok ich nóg jednocześnie muskając piłkę dwoma nogami, gdzie połowa piłkarzy w ekstraklasie by się na samej piłce zabiła próbując coś takiego zrobić, a druga połowa by tą piłkę straciła na rzecz tych obrońców.

Za ten końcowy manewr chapeau ba. To była magia w czystej postaci. Nie wiem czemu większość akurat się podniecają Rymaniakiem, gdzie największy kunszt został pokazany jak już Rymaniak leżał na plecach.

Generalnie Yeboah jest nieobliczalny. W jednym meczu zagra totalna padlinę i czego się nie dotknie to spierdzieli (mecz ze Stalą, przynajmniej 3 kontry zapowiadajace się na akcje bramkową zepsuł sam) a w innym zrobi coś tak pięknego. Pewnie drugie jest pokłosiem prób pierwszego. Ja osobiście, mimo zachwytów nad bramką nie jestem jakimś jego fanem. Chyba, że Gula nauczy go grać bardziej drużynowo.

Wracając w ogóle do jego ewentualnego transferu to gdzieś (nie pamiętam gdzie, nie wiem czy nie na weszlo?) mi mignęło, że Yaw ma klauzulę wykupu na poziomie 2.5 mln E i że podobno Wisła niższe oferty w okolicy 2 baniek już odrzucała.

Ktoś może potwierdzić tą klauzulę?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez s1mone : 23.08.2021 o godz. 13:57.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 23.08.2021, 13:57

Przed Łęczna nie dopisałem 3 punktów to i nie dopisze przed Legią. Co innego pisanie optymistycznych scenariuszy, a co innego sianie skrajnego defetyzmu.

Nie wiem czy naszą sytuację w środku pomocy można uznać za " dziwna" , raczej może po prostu taka odpowiadającym naszym możliwością finansowym?

Miejsc do gry jest max 3. Kandydatów 6-7. Kazda pozycja jest zabezpieczona (abstrahując od klasy zamienników).
Na razie trzymamy "na ławce/w rezerwie" Zukova, Kuveljicia, Savicia"

Czy nas stać żeby ściągnąć na cito kogoś solidnego na rezerwę? Wątpię.

W zimie może pozbędziemy się najbardziej niezadowolonych i dokonamy zmian w tej formacji.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 23.08.2021, 14:44
Karherop napisał(a):Wyświetl post

W zimie może pozbędziemy się najbardziej niezadowolonych i dokonamy zmian w tej formacji.
Mam nadzieję, że Kulenovicia i Savicia, jeśli ta runda będzie w ich wykonaniu, jak wszystkie poprzednie.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 23.08.2021, 15:11
Kulenovicia to na pewno....
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 23.08.2021, 17:17
krysztal napisał(a):Wyświetl post
I to jest ta zbiorowa ekstaza tak?Sory ale nie wiem czy to w ogóle można nazywać ekstazą ale może mamy inne wizje stanu ekstazy.
Nic natomiast nie mówiłem o moich oczekiwaniach czy wizji.Faktem jest tylko to że taki mecz czy taki wynik wystarcza mi aby nie napierdalać bezmyślnie na drużynę lub pojedynczych zawodników dlatego że jeden czy drugi zagrał kiedyś słaby mecz i przypięto mu łatkę nieudacznika
Teraz ja nie rozumiem.
Gdzie tu napierdalanie albo przypinanie latek?
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 23.08.2021, 17:53
a w przerwie po kolejnym transferze (chyba Skravki) były rozkminy na co nam tylu na środek. Jak się okazało nie ma kto grać, a wiadomo było, że będą kontuzje, kartki.

EDIT: Nie wiem czy Plewka to taki stricte defensywny pomocnik, ale skoro o takich mowa to : czy Mawutor zagrałby lepiej w ostatnich meczach niż Kuljevic? Oto jest pytanie.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 23.08.2021 o godz. 18:13.

Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 23.08.2021, 17:59
a w przerwie po kolejnym transferze (chyba Skravki) były rozkminy na co nam tylu na środek. Jak się okazało nei ma kto grać, a wiadomo było, że będą kontuzje, kartki.
Na tą chwilkę trio Plewka-Skvarka-Mahdioui wygląda najlepiej, chociaż graliśmy z najsłabszą drużyną w lidze. Mimo wszystko Żukow jest w moim odczuciu wciąż lekko zagubiony, Savić też chyba nie do końca wie co i jak ma grać, a Kuveljić po prostu jest słaby... Najbardziej obawiam się straty Aschrafa jeśli doszłoby do kontuzji lub pauzy za kartki, resztę można jeszcze jako tako zastąpić.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów