The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 16.08.2021, 18:06
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Postanowiłem sobie, tak dla porównania, wziąć nasze wyjściowe "11" z ostatnich spotkań dwóch poprzednich sezonów, które były na tyle ewidentnie ważne, że na pewno staraliśmy się w nich wystawić możliwie najsilniejsze składy na dany moment, porównać ze składem, który rozpoczął mecz ze Stalą:

Mamy więc do porównania składy sprzed 15 i 4 miesięcy.
Ciekaw jestem, czy znalazłby się w naszej lidze zespół z choćby porównywalną skalą zmian w składzie.
post raczej do polityki transferowej niż do meczówki

ale wydaje mi sie ze w tej smiesznej lidze znalazlyby sie deruzyny ktore maja rotacje nie mniejsza

nie sledze tego jednak , bo to dla masochistow...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 16.08.2021, 19:19
Karherop napisał(a):Wyświetl post
No proszę Cię, grając 2 czy 3 sezony w jednym gronie , drużyna wie czego się spodziewać po kolegach, tak jak Boguski z Brożkiem grali przez lata na pamięć niezależnie od tego kto był trenerem.

Nawet przy słynnym "efekcie nowej miotły" to drużyna niejednokrotnie już zgrana, dostaje nowe wytyczne taktyczne i zaczyna grać jak z nut.

Tutaj nawet nie mieliśmy a to szans, jeśli z podstawowej 11 na meczu z Miedzią mieliśmy ... 3 podstawowych zawodników z zeszłego sezonu? + Kuveljicia nadającego się do tarcia chrzanu i Gruszkowskiego który dopiero rozgrywa 10 spotkanie w esa.

Poza tym co słusznie zauważył jakiś komentator, to w Wiśle nawet nie wiadomo kto ma wziąć odpowiedzialność za wynik. Nie ma ukształtowanych liderów do których można w ciemno posyłać piłki. Zawodnicy patrzą na siebie i zastanawiają się, co się dzieje że przyszli do "dużego polskiego klubu" z sukcesami i punkty samej nie przychodzą. Nawet im się specjalnie nie dziwię.

Nie mówmy więc że taka rotacja piłkarzy jest czymś normalnym i nie ma wpływu na osiągane wyniki. Oczywiście że ma.
Sam twierdzisz że rotacja nie ma wpływu. Jakiś tam ma, ale to że chłopaki znają się z grilla niekoniecznie znaczy że dzięki temu z miejsca opanują nowy system gry. Taki jak Hybala - możliwe, nie wymaga od nich fajerwerków tylko dyscypliny i wybiegania. Gra podaniami, z utrzymywaniem się przy piłce i wyciąganiem rywali, podaniami na wolne pole - no, tutaj potrzeba tak czy siak masę pracy, chyba że masz piłkarzy którzy mają predyspozycję do takiej gry. Ja mam wątpliwości czy mamy.
Ja się obawiam że mimo pracy może się okazać że ten materiał jaki mamy jest po prostu za słaby żeby tak grać, bez względu na zaangażowanie i liczbę treningów.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 16.08.2021, 20:26
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Sam twierdzisz że rotacja nie ma wpływu. Jakiś tam ma, ale to że chłopaki znają się z grilla niekoniecznie znaczy że dzięki temu z miejsca opanują nowy system gry. Taki jak Hybala - możliwe, nie wymaga od nich fajerwerków tylko dyscypliny i wybiegania. Gra podaniami, z utrzymywaniem się przy piłce i wyciąganiem rywali, podaniami na wolne pole - no, tutaj potrzeba tak czy siak masę pracy, chyba że masz piłkarzy którzy mają predyspozycję do takiej gry. Ja mam wątpliwości czy mamy.
Ja się obawiam że mimo pracy może się okazać że ten materiał jaki mamy jest po prostu za słaby żeby tak grać, bez względu na zaangażowanie i liczbę treningów.
Na pewno coś się poprawi. Zobaczymy tylko na ile to wystarczy. Nie wiemy też jeszcze co właściwie oglądamy. Czy piłkarze, których sprowadziliśmy są rzeczywiście lepsi niż poprzedni, czy to tylko nasze pobożne życzenia.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 16.08.2021, 22:37
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Na pewno coś się poprawi. Zobaczymy tylko na ile to wystarczy. Nie wiemy też jeszcze co właściwie oglądamy. Czy piłkarze, których sprowadziliśmy są rzeczywiście lepsi niż poprzedni, czy to tylko nasze pobożne życzenia.
To co prawda nie temat transferowy, ale jednak wystarczy spojrzeć z jakich klubow przyszli nasi nowi zawodnicy, a do jakich odeszli nasi byli gracze
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 17.08.2021, 08:26
Jeśli nikt w klubie nie zacznie popadać w histerię, jeśli wreszcie zostanie zachowany spokój (zarówno wśórd piłkarzy, w sztabie, jak i u właścicieli) to CZAS działa na naszą korzyść. Przypomnijcie sobie start Piasta w tamtym sezonie, jak wolno się rozkręcali, ile meczów zaliczyli bez zwycięstwa, by wreszcie odpalić i do ostatniej kolejki bić się o puchary. A u nich były raczej kosmetyczne zmiany kadrowe w porównaniu do naszych. Ale Fornalika cechowała cierpliwość - właścicieli jak widać tez.
Guli i zawodnikom potrzeba po prostu czasu.
jeśli chodzi o naszą kadrę to ja jak najbardziej mam przekonanie, że spokojnie ci piłkarze mogą graćto co chce Gula, czyli dominować w meczu, wymieniać dużo podań. Jak najbardziej mogą robić to w ESIE. Podkreślam celowo i przypominam w jakiej lidze gramy więc nie rozpędzajmy się do porównań, że drużyna która klepie w Esie to już jest Barcelona. No nie.
Uważam, że nasz środek pola Aschraf, Skvarka, Kuba, Żukow, czy Plewka, po odpowiednim czasie i zgraniu są w stanie dyrygować w środku i prowadzić grę z dużą wymianą podań. Do tego skrzydłowi też mają predyspozycje do gry piłką, a nie tylko haratać po skrzydle i robić sztuczny wiatr. Nawet często chaotyczny Yeboah wbrew pozorom jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie i też z czasem zacznie łapać o co chodzi Guli. Młyński, Hugi, Starzyński jak najbardziej do gry w piłkę się nadają. Kliment jak widać ogarnia wszystko bardzo fajnie, szuka gry, umie się ustawić. Zostaje obrona. Czy Sadlok i Frydrych potrafią wyprowadzać świetnie od tyłu? dają radę, ale zauważcie, że lwia część ich podań trafia szybko do Aschrafa, który od razu przejmuje od nich pałęczkę i szuka dalej gry, to jest właśnie część taktyki. Wykorzystać to, że nasza "6" to nie przecinak, a rozgrywający.
Czas będzie działać na naszą korzyść. oby tylko nikomu w Wiśle nie zabrakło cierpliwości.
Powód: dopisek
Ostatnio edytowane przez pawlozm : 17.08.2021 o godz. 08:27.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 17.08.2021, 09:10
Ale z tyłu głowy trzeba mieć, że jednak te 3 drużyny spadają w tym roku...

Łęczna, Mielec raczej spadną. Ale trzecie miejsce...Radomiak, Termalica?

No i z pozostałych Górnik Zabrze, Płock, Warta, Cracovia. No i chyba My niestety.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 17.08.2021, 09:20
Spadną te, które w trakcie sezonu zachowają najmniej "zimnej głowy" albo będą wykonywać dziwne ruchy. Beniaminkowie będą celować w casus Warty z zeszłego sezonu, która pokazała że nawet z taką kadra można w Polsce walczyć "o puchary".

Po 4 kolejkach nie ma nikogo pewnego do spadku. Może na półmetku będzie ewidentny outsider, choć patrząc na naszą serię sprzed 2 lat to i z takiej można się wygrzebać...
Ostatnio edytowane przez Karherop : 17.08.2021 o godz. 09:24.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 17.08.2021, 18:48
To co prawda nie temat transferowy, ale jednak wystarczy spojrzeć z jakich klubow przyszli nasi nowi zawodnicy, a do jakich odeszli nasi byli gracze
Sam sobie to wmawiam, ale wyjdzie w praniu. Kiedyś liczyliśmy, że na przykład ogromnym wzmocnieniem będzie Kew Jaliens i...
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 17.08.2021, 20:16
Sam sobie to wmawiam, ale wyjdzie w praniu. Kiedyś liczyliśmy, że na przykład ogromnym wzmocnieniem będzie Kew Jaliens i...
To był chyba najbardziej jaskrawy dowód na potwierdzenie tezy, że CV nie grają. W mniejszej skali widać to po takich zawodnikach jak Chuca, Victor Perez czy nawet Fatos Beciraj.
Z drugiej strony odpalali piłkarze, co do których mieliśmy umiarkowane oczekiwania: Carlitos, Kalu Uche, Cantoro.
A z jeszcze jednej strony byli piłkarze, którzy dobrze zaczęli grać gdzieindziej, jak Andy Ruiz, czy Edno.

Generalnie jesteśmy (Ekstraklasa) osiemnastym kierunkiem dla młodych gniewnych, co chcą się wybić i drugim-trzecim kierunkiem dla gwiazdeczek, co chcą poodcinać kupony. Czasem trafi się taki Daniel Ljuboja co nawet na kacu kręci obrońcami, a czasem król strzelców MŚ Oleg Salenko, wrak piłkarza.
Mam wrażenie, że nasze ostatnie zakupy to ani nie młodzi gniewni, ani nie piłkarskie wraki. Ciężko powiedzieć czy taki Dor Hugi będzie jak Hugo Videmont czy jak Jean Paulista, choć na razie jest bezbarwny. Albo Michal Śkvarka to bardziej Vukan Savicevic czy Jean Barrientos.
Nie da się ukryć, że wyjdzie w praniu.
Wprowadziliśmy w czterech meczach dziewięciu nowych piłkarzy i na ich zgranie potrzeba czasu. Rozumiem to. Gorzej, że "weterani" stoperzy grają gorzej od tych, którzy przyszli kilka tygodni temu.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 17.08.2021, 22:26
Akurat drużyna nim wzmocniona zdobyla MP i zabrakło jej 3 min do LM. Jaliens dzisiaj byłby pewnie poziomem Frydrycha z zeszłego sezonu. Sportowo tam się większość broniła, a późniejsza degrengolada wynikała bardziej z burdelu który panował w samym klubie...
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 17.08.2021, 22:50
Akurat drużyna nim wzmocniona zdobyla MP i zabrakło jej 3 min do LM. Jaliens dzisiaj byłby pewnie poziomem Frydrycha z zeszłego sezonu. Sportowo tam się większość broniła, a późniejsza degrengolada wynikała bardziej z burdelu który panował w samym klubie...
Nie przypominaj mi takich chwil :(.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 18.08.2021, 09:36
Byłem na wakacjach :/

Mecz z Piastem do 15 minuty oglądałem na telefonie w samolocie na apce NC+, potem start i na miejscu sprawdziłem wynik.

Mecz ze Stalą oglądałem walcząc z reklamami, przerywaniem, szukaniem vpn (kraj poza UE) i takie tam.

Krótko i konkretnie: graliśmy padakę, miałem swoje przemyślenia, ale szkoda było mi czasu na w.... na wakacjach. Emocje opadły, znów naiwnie wierzę, że zagramy lepiej.

Od samego początku (drugi sparning od końca) twierdziłem, że gracz z nr 8 to jakieś alibi. Potem Skvarke zmienił Savic i zagrał podobną padakę.

Nie wiem czy dobry układ jest taki, że wszyscy chwalą trenera. To jak to jest? Za helmuta obóz pracy, a tu odwrotnie? Mam nadzieję, że Gula nie będzie kumplem jak KAziu Moskal czy Stolar, a konkretnie ich spierd.. jak sytuacja będzie tego wymagała, czyli teraz.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 18.08.2021 o godz. 10:41.

Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 18.08.2021, 10:55
Trener Gula wygląda na groźnego trenera, ma wyrazistą i budzącą respekt aparycję. W przeciwieństwie do niemieckiego poprzednika - malutkiego krasnalka. A jednak pozory potrafią zmylić
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 18.08.2021, 11:25
robert777 napisał(a):Wyświetl post
Trener Gula wygląda na groźnego trenera, ma wyrazistą i budzącą respekt aparycję. W przeciwieństwie do niemieckiego poprzednika - malutkiego krasnalka. A jednak pozory potrafią zmylić
Z jego wzrostu mogłeś się nabijać, jasne - do pierwszego kręcenia sutów.
Jeżeli Gula będzie miękki, to wyleci stąd z hukiem szybciej niż skapnie się co w ogóle zaszło, bo drużyna będzie potrzebowała "nowego impulsu". I kilku wagonów szrotu, oczywiście.

Pierwszym testem będzie czy z Łęczną wyjdzie Kuvejlić. Nic do niego nie mam ale to znany ogór który zawalił dwa mecze z rzędu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.08.2021 o godz. 11:34.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.08.2021, 11:29
Z jego wzrostu mogłeś się nabijać, jasne - do pierwszego kręcenia sutów.
Jeżeli Gula będzie miekki, to wyleci stąd z hukiem szybciej niż skapnie się co w ogóle zaszło, bo drużyna będzie potrzebowała "nowego impulsu". I kilku wagonów szrotu, oczywiście.

Pierwszym testem będzie czy z Łęczną wyjdzie Kuvejlić. Nic do niego nie mam ale to znany ogór który zawalił dwa mecze z rzędu.
oooo to to to. właśnie miałem o Kuveljiciu napisać. jak dla nie na dziś defensywny pomocnik potrzebny na już.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 18.08.2021, 11:58
Plewka (w formie!) może załatać wiele problemów nie tylko w środku pola. Dziura w środku pociąga za sobą problemy zarówno w obronie jak i ataku.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 18.08.2021, 13:38
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Byłem na wakacjach :/
Od samego początku (drugi sparning od końca) twierdziłem, że gracz z nr 8 to jakieś alibi. Potem Skvarke zmienił Savic i zagrał podobną padakę.
Mnie się wydaje, że Aschraf to zawodnik o ściśle określonym stylu gry i pasujący tylko do koncepcji, która zakłada utrzymanie się przy piłce. W innych po prostu przepada. I tak jest u nas. Naszym celem jest rzekomy powrót do "krakowskiej piłki" ale jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim się do tego zbliżymy.

Też mam wrażenie, że z powodu braku sensownej, zdrowej 6tki, Gula wystawia go na złej pozycji. Przecież od razu było widać, że gość nie nadaje się do twardej gry.

Żeby jakkolwiek było widać jego atuty to potrzebna jest dobra gra bez piłki i wychodzenie na pozycje. Mogę przypuszczać, że jest to typ gościa, który zachowując wszelkie proporcje, mając 4 warianty rozegrania do wyboru zawsze wybierze ten najlepszy. Niestety jak do tej pory zazwyczaj jego jedynym wariantem jest podanie do stopera lub w szerz do bocznego obrońcy.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 18.08.2021, 14:01
wyar napisał(a):Wyświetl post
Gruszkowski ladnie wychodzi w ataku pozycyjnym do gry na skrzydle,dostaje pilke od Yeboaha do kocowej linii,markuje dosrodkowanie z prawej i... Nie smiem nawet tego napisac,ale bezczelny gowniarz lamie do srodka i oddaje b. dokladne dosrodkowanie w dobra strefe pola karnego,gdzie jest 3 graczy,a ostatecznie pilka pada lupem Zukowa.

https://www.youtube.com/watch?v=M8Dain9DYAw
To, że Markus pisze bzdury od lat to kto ma łeb na karku o tym wie, ale z tym Gruszkowskim troche nie tak :/ Tutaj akurat ma rację, że nie potrafi dośrodkować, przed tą asystą miał 2-3 próby w meczu z Termalica tak żałosne, że strzały Sadloka z dystansu jedynie były podobne jakościowo. Póki co nie oceniam kto ma lepsze czy Hanouszek czy Gruszkowski. Wiem, że jest młody i im więcej gier tym plus dla niego, ale Lis nam zawalił miejsce pucharowe za czasów silniejszej ekipy hiszpańskiej, docieranie trwało dwa kolejne sezony i zainkasowaliśmy za niego grosze w porównaniu do zysków, które mogłyby zostać wygenerowane, gdyby nie jego babole z początków

Na dzień dzisiejszy Gruszkowski po prostu nie potrafi dośrodkować jak i większość drużyny i takie są fakty, czas pokarze czy coś się zmieni.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 18.08.2021 o godz. 14:31.

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 18.08.2021, 14:52
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Żeby jakkolwiek było widać jego atuty to potrzebna jest dobra gra bez piłki i wychodzenie na pozycje. Mogę przypuszczać, że jest to typ gościa, który zachowując wszelkie proporcje, mając 4 warianty rozegrania do wyboru zawsze wybierze ten najlepszy. Niestety jak do tej pory zazwyczaj jego jedynym wariantem jest podanie do stopera lub w szerz do bocznego obrońcy.
Nie wiem czy najlepszym wyborem jest podanie wprost pod nogi napastnika, ale jemu zdarzyło się już tak co najmniej 3 razy.

Sytuacje za które w przeszłości wielu piłkarzy mocno obrywało.

Owszem widać że chłopak za bardzo nie ma z kim pograć w środku, choćby z klepki, ale to nie usprawiedliwia zagran wynikających ewidentnie z nonszalancji i lekceważenia rywala.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 18.08.2021, 15:32
Nie wiem czy najlepszym wyborem jest podanie wprost pod nogi napastnika, ale jemu zdarzyło się już tak co najmniej 3 razy.

Sytuacje za które w przeszłości wielu piłkarzy mocno obrywało.

Owszem widać że chłopak za bardzo nie ma z kim pograć w środku, choćby z klepki, ale to nie usprawiedliwia zagran wynikających ewidentnie z nonszalancji i lekceważenia rywala.
Oczywiście racja. Gość popełnia kuriozalne błędy. Mimo wszystko liczę że coś drgnie w jego grze.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 18.08.2021, 16:58
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
To, że Markus pisze bzdury od lat to kto ma łeb na karku o tym wie, ale z tym Gruszkowskim troche nie tak :/ Tutaj akurat ma rację, że nie potrafi dośrodkować, przed tą asystą miał 2-3 próby w meczu z Termalica tak żałosne, że strzały Sadloka z dystansu jedynie były podobne jakościowo. Póki co nie oceniam kto ma lepsze czy Hanouszek czy Gruszkowski. Wiem, że jest młody i im więcej gier tym plus dla niego, ale Lis nam zawalił miejsce pucharowe za czasów silniejszej ekipy hiszpańskiej, docieranie trwało dwa kolejne sezony i zainkasowaliśmy za niego grosze w porównaniu do zysków, które mogłyby zostać wygenerowane, gdyby nie jego babole z początków

Na dzień dzisiejszy Gruszkowski po prostu nie potrafi dośrodkować jak i większość drużyny i takie są fakty, czas pokarze czy coś się zmieni.
Kalkulacja z Lisem jest o tyle bzdurna że zakłada że Buchalik wybroniłby wszystko co Lis zawalił i sam nic nie dołożył. Podobnie jest zresztą z Gruszkowskim - Burliga lepiej nie bronił a Hugon wie kogo byśmy sprowadzili na jego miejsce. To jak wszyscy płaczą za Plewką powinno niektórym dać do myślenia: ściągamy taki szrot, że młodzi często zawyżają poziom. Wiadomo że Kliment jest dobrym zawodnikiem, ale czy Hugi faktycznie nakrywa czapką Młyńskiego i Starzyńskiego? No, na razie nie. Oby odpalił i pokazał fajerwerki.

Markus to mitoman, żyjący w oderwaniu od realiów finansowych klubu. Liczenie punktów które zdobylibyśmy z lepszymi i droższymi piłkarzami na których nas nie stać już dwa razy doprowadziło nas na skraj bankructwa - za Valcxa i Marzenki.

Dlatego na Lisie zarobiliśmy - kropka. Zawalił bramki - tak jak zawala niemal każdy w naszym zasięgu finansowym.

Na czymś musimy zarabiać - jedyną realną opcją jaką widzę jest sprzedaż młodych piłkarzy. Zresztą, Legia i Amica też z tego żyją, w naszej lidze to po prostu konieczność.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.08.2021 o godz. 17:05.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 18.08.2021, 20:02
Kalkulacja z Lisem jest o tyle bzdurna że zakłada że Buchalik wybroniłby wszystko co Lis zawalił i sam nic nie dołożył. Podobnie jest zresztą z Gruszkowskim - Burliga lepiej nie bronił a Hugon wie kogo byśmy sprowadzili na jego miejsce. To jak wszyscy płaczą za Plewką powinno niektórym dać do myślenia: ściągamy taki szrot, że młodzi często zawyżają poziom. Wiadomo że Kliment jest dobrym zawodnikiem, ale czy Hugi faktycznie nakrywa czapką Młyńskiego i Starzyńskiego? No, na razie nie. Oby odpalił i pokazał fajerwerki.

Markus to mitoman, żyjący w oderwaniu od realiów finansowych klubu. Liczenie punktów które zdobylibyśmy z lepszymi i droższymi piłkarzami na których nas nie stać już dwa razy doprowadziło nas na skraj bankructwa - za Valcxa i Marzenki.

Dlatego na Lisie zarobiliśmy - kropka. Zawalił bramki - tak jak zawala niemal każdy w naszym zasięgu finansowym.

Na czymś musimy zarabiać - jedyną realną opcją jaką widzę jest sprzedaż młodych piłkarzy. Zresztą, Legia i Amica też z tego żyją, w naszej lidze to po prostu konieczność.
Przypominam, że na DERBY Lis nie wyszedł w 1 składzie i pojawił się Buchalik - to oznaczało, że promowali go na siłę, a derbów nie mogli zawalić, nie pamietam który już to był mecz, ale chyba ten 3:2 ? Buchal akurat wtedy nie był tak słaby jak teraz, więc można śmiało zakładać, że byłoby lepiej, szczególnie jak w derbach jemu ufali a nie Lisowi...

W skrócie: Lis w gorszej dyspozycji grał kosztem Buchalika, bo Marzenka chciała pogonić Lisa z nadzieją na vamos a la playa na Zanzibarze - to był jedyny powód, dla którego w tamtym okresie grał Lis.

Promowanie na siłę Lisa pomogło nam wtedy tylko w tym, że nie było pucharów i gorszej rozpierduchy klubu bo byłaby to woda na młyn dla Marzenki, tak więc nie ma tego złego... Zawalenie Lisa mogło nam paradoksalnie pomóc, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

edit: tak to było w 2018 rok i 3:2, Lis grywał przed tym spotkaniem (kolejka przed pamiętne 2:6. k. kieleckimi ) i co? Derby od pierwszego gwizdka Buchal - czyli jakby to nie zabrzmiało gwarant lepszej gry w tamtym czasie Zszedl w 32 min bo doznał kontuzji. Tak to było...
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 18.08.2021 o godz. 20:21.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów