The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.08.2021, 00:05
Jestem ciekaw, jaki tekst do obrony od zarządu dostaną naczelni rzecznicy klubu - Białoński, Krzyś i tutejszy forumowy Sernik + inni. Już wiosenne akcje z transparencikami źle świadczyły o nieomylnych. Sernik zapowiadał, że wkrótce się przekonamy. Miało być super. ,,Prezesik" Dawidek miał być bohaterem, a jego pierwszego wywaliłbym... Od wiarygodnego i kompetentnego prezesa wiele zależy. A tu jest chłopak na posyłki. Taki eksperyment może być w Garbarni lub niżej, a nie w Wiśle.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 14.08.2021, 00:32
Jestem bardzo rozczarowany, strasznie miałka na razie ta nowa drużyna. Niestety może nie być czasu na poprawę. Zdziwię się, jeśli wiosnę zaczniemy z tym trenerem.

Będę miło zaskoczony, jeśli nie spadniemy. Zawodzimy z najłatwiejszymi rywalami, głównymi kandydatami do spadku.

Obrona nie istnieje. W ataku najlepiej podaje napastnik.

I nie jestem pewien, czy szatni dalej dobrze robi Błaszczykowski. To wydaje się mieć zły wpływ na relacje trenera z drużyną i między zawodnikami.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 14.08.2021, 00:35
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Chyba nie tylko w tym kłopot.
Problem jest w kilku miejscach.
Po pierwsze: taktyka. "Krakowska piłka" z takim szrotem w kadrze to samobójstwo.
Dwa: strona mentalna. Przecież tu nie ma zadnej walki o odbiór piłko, zero doskoku, kolejny rywal ma autostradę przez środek pola.
Trzy: kolejne chybione transfery. Ten El Mahdioui miał być talentem a to zwykły szrot, gościu powinien na Rynku sztuczki z piłką robić albo się przerzucić na plażówkę na Copacabanie.

Moim zdaniem w grudniu wylatuje Gula, na koniec sezonu wylatuje Pasieczny. I chyba warto wreszcie pomyśleć o ludziach, którzy mają pojęcie o polskiej lidze.
Ad 1. Wspominam o tym w co 2 swojej wypowiedzi .
Ad. 2 Tak jest od lat. Gramy słabo w defensywie, jako drużyna. Dlatego rok i dwa lata temu broniliśmy się przed spadkiem, a wcześniej zajmowaliśmy niższe miejsca, niż powinniśmy. Niestety, to po części konsekwencja kultywowania tradycji "Krakowskiej piłki" w oderwaniu od naszych realnych możliwości. Jednym słowem przerost "artystów" nad gośćmi od brudnej roboty. Z oczywistych powodów. Goście od brudnej roboty, w naszym zasięgu finansowym, nie byliby w stanie grać "Krakowskiej piłki". Kwadratura koła. Dla mnie to zrozumiałe, ze piłkarze mają różne predyspozycje. Obecnym problemem jest to, że skrzydłowi (nie mam jeszcze zadnia na temat Hugiego) są w tym aspekcie tacy, jak Stilić czy Carlitos, brakuje nam defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, El Mahdioui porusza się z gracją, ale unika zbyt częstego kontaktu z przeciwnikami, nie mamy prawego obrońcy, Hanousek jest pewnie lepszy w ofensywie niż defensywie, a Sadlok i Frydrych nie stają się lepsi.
Ad. 3 I tu właśnie wychodzą nasze ograniczenia finansowe. El Mahdioui to taka wersja Martinsa z Legii dla ubogich. Tak jak Portugalczyk potrafi fajnie podać, przyśpieszyć akcję, ale na tym podobieństwa się kończą, bo Martins jak na nasze warunki, fajnie kasuje akcje przeciwników.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 14.08.2021 o godz. 00:41.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 14.08.2021, 01:29
Niestety do samego końca będziemy się bronić przed spadkiem. Z taką mentalnością. Tu nikt nie gryzie trawy, na chodzonego chcą wygrać mecz, zero agresji. Dramat.

Sadlok, Gruszkowski, Kuveljic, Savic, Yeboah, Forbes, już dawno powinni być do odstrzału.
I ten słowacki Guardiola..... Ech..... Szybciutko poleci.

Jak najszybciej Urygę, Plewke i Starzyńskiego do pierwszego składu. Jak tylko zdrowotnie będzie ok.
Blaszczu też już powinien kończyć, nie to zdrowie, kondycja, dziś nic nie wniósł do gry.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 14.08.2021, 01:39
Szot gra jak szrot... Kadra nie powala delikatnie mówiąc. Ogólnie ten wynik to jest mega kompromitacja. Stal to główny kandydat do spadku(nie potrafią grać w piłkę ) i jeśli z kimś takim przegrywamy to można się zastanawiać nad naszym ligowym bytem. Od nowego trenera oczekiwałem przede wszystkim poprawy w tyłach, a tutaj 4 spotkania i 6 straconych goli. Brawo.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.08.2021, 04:38
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Szot gra jak szrot... Kadra nie powala delikatnie mówiąc. Ogólnie ten wynik to jest mega kompromitacja. Stal to główny kandydat do spadku(nie potrafią grać w piłkę ) i jeśli z kimś takim przegrywamy to można się zastanawiać nad naszym ligowym bytem. Od nowego trenera oczekiwałem przede wszystkim poprawy w tyłach, a tutaj 4 spotkania i 6 straconych goli. Brawo.
Szot nie grał przeceż...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 14.08.2021, 06:12
Tak, tak, wywalić trenera, wywalić Piasecznego, wywalić wszystkich.
Ładnie się ludziom w głowach pie..oli.
Wywalamy wszystkich w przerwie zimowej i już na wiosnę forum będzie mogło znowu krzyczeć - wywalamy tego i tamtego.

Czego się spodziewaliście? Pucharów ....a? To chyba za dużo na słońcu przebywaliście ostatnio.

Trener powinien w końcu dostać czas, a zarząd powinien mu to zapewnić, a nie uginać się pod krzykami internetowych frustratów.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 14.08.2021, 06:14
Raczej w.......u z beznadziejna stala i tydzień wcześniej z Rakowem w dziesięciu ludzie się nie spodziewali
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 14.08.2021, 06:33
Coglin napisał(a):Wyświetl post
Tak, tak, wywalić trenera, wywalić Piasecznego, wywalić wszystkich.
Ładnie się ludziom w głowach pie..oli.
Wywalamy wszystkich w przerwie zimowej i już na wiosnę forum będzie mogło znowu krzyczeć - wywalamy tego i tamtego.

Czego się spodziewaliście? Pucharów ....a? To chyba za dużo na słońcu przebywaliście ostatnio.

Trener powinien w końcu dostać czas, a zarząd powinien mu to zapewnić, a nie uginać się pod krzykami internetowych frustratów.
Pisałem wcześniej ze Kuba powinien w tym układzie wyjść z szatni i to nie była jazda po Kubie.
Druga sprawa kogo my ściągamy ? Gości na wakacje w fajnym mieście do odcinania kuponów którzy nie maja już nic do udowodnienia.

Trener powinien mieć czas tym bardziej ze udowodnił ze potrafi zbudować drużynę.problemem są kopacze którzy mówiąc kolokwialnie maja wyjebane. I nie jest to żaden mental albo presja u nich jest brak chęci, bo ja wczoraj nie widziałem jazdy na tyłkach i gryzienia trawy. Każdą porażkę można przełknąć ale chciałbym widzieć walkę i zaangażowanie.

I na koniec zastanówcie się wszyscy z jazda na trenera bo
Kiko zły
Wdowczyk zły
Carillo zły i pojebany
Stolarczyk zły
Skowronek zły
Hyballa zły i do tego świr
Gulla już zaczyna być zły

To ....a który będzie dla nich dobry? Nie widzicie ze to nie jest problem trenera
I na koniec pisałem w temacie przygotowań czy nie zastanawiała Was jakość sparingpartnerów przed sezonem
Ostatnio edytowane przez PAWEŁ : 14.08.2021 o godz. 06:36.
Odpowiedz cytując
qaro
Member

Od: 06.2011

Stary 14.08.2021, 06:57
Trener nie pracuję z nimi od wczoraj a na boisku jest bałagan, przy pierwszym naszym rożnym nie wiedzieli kto ma go wykonać trochę to zjebane. Jeśli w drużynie nie ma lidera który o.......i jednego czy drugiego za pozorowanie gry to powinien to zrobić trener. Drużyna nie ma charakteru brakuje waleczności zajadłości o ile ofensywa jest na dobrym poziomie to reszta jest dnem, potrzebny defensor który będzie to trzymał za jaja boiskowy Hyballa ktoś musi ich zmusić do zapierdalania
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 14.08.2021, 07:11
Szkoda komentować nasze wczorajsze wyczyny.
Porażka z takim Mielcem byłaby kompromitacją nawet jakby to był sparing.
Coraz bardziej przypomina to przygodę Hyballi. Obiecujący początek, a dalej pikowanie w dół i próba rozpaczliwych zmian w przerwie meczu.
Kliment na plus. Jako jedyny przypomina piłkarza, a to o niego najbardziej się obawiałem.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 14.08.2021, 07:38
Bez względu na wyniki Gula powinien dostać minimum 2 lata na pracę, nawet przy spadku. To jest rzecz która przyniesie poprawę wyników - STABILIZACJA. Każda doraźna impulsywna reakcja i kolejna rewolucja skończyć się może wyłącznie podkręceniem spirali na drodze do upadku, więc to po pierwsze.

Po drugie, zacznijcie traktować w końcu Wisłę jak klub którym jest, naszym sukcesem jest gra w ekstraklasie, nasza ambicja jest utrzymanie I TYLE. Kibice takiego Hutnika czy innego Widzewa potrafiliby się cieszyć z faktu ze ich klub gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. I jeśli nie przyjdzie tutaj ktoś z konkretnym sianem to to się nie zmieni. A jak ktoś mi powie "ale co to za kibicowanie beż sukcesów i wymagań" to mogę powiedzieć tylko, żeby szedł oglądać Real albo PSG. Tam są pieniądze, jest poziom, piękna gra, wyniki i sukcesy, bo w Wiśle w ciągu najbliższych paru lat conajmniej (a obawiam się że skończy się na dekadzie) tego nie zobaczy.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 14.08.2021, 07:57
KrzychooR napisał(a):Wyświetl post
Może faktycznie niech decydenci zadzwonią do Kiko albo Junco bo ich hiszpański zaciąg to był kosmos przy tym co jest teraz...
Pamiętam, jak na forum ciśnięty był Llonch. Że drewno, że grać do przodu nie umie, że za niski na defensywnego itd. I żegnano go bez żalu. A prawda jest taka, że ten piłkarz był o klasę lepszy nawet od Bashy czy Żukowa. Bo braki w umiejętnościach, nadrabiał potężną determinacja. I czy graliśmy z Legią, czy z innymi wypasaczami kóz, to Llonch trzymał cały środek za mordę.

Tej determinacji w ogóle w zawodnikach dzisiaj nie widać. Nie chcę szukać kozłów ofiarnych, ale jak patrzyłem na wchodzącego na boisko już przy 1:2 Savicia, to miałem wrażenie, że ważniejsze było dobre związanie włosów niż nakręcenie się na walkę o każdy metr boiska.

Swoją drogą - czy którykolwiek z naszych rezerwowych coś w ogóle wniósł pozytywnego wczoraj do gry?
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 14.08.2021, 08:09
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Po drugie, zacznijcie traktować w końcu Wisłę jak klub którym jest, naszym sukcesem jest gra w ekstraklasie, nasza ambicja jest utrzymanie I TYLE. Kibice takiego Hutnika czy innego Widzewa potrafiliby się cieszyć z faktu ze ich klub gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. I jeśli nie przyjdzie tutaj ktoś z konkretnym sianem to to się nie zmieni. A jak ktoś mi powie "ale co to za kibicowanie beż sukcesów i wymagań" to mogę powiedzieć tylko, żeby szedł oglądać Real albo PSG. Tam są pieniądze, jest poziom, piękna gra, wyniki i sukcesy, bo w Wiśle w ciągu najbliższych paru lat conajmniej (a obawiam się że skończy się na dekadzie) tego nie zobaczy.
Najlepiej dziękujmy piłkarzom, że w ogóle wyszli na boisko. Takie .......enie sprawa, że klubie gra się zaczyna dopiero jak pojawia się realne widmo spadku.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 14.08.2021, 08:33
Za taką pokazówkę od kilku spotkań na miejscu trenera paru zawodników bym nie brał do Łęcznej... Niech tuzy futbolu takie jak Sadlok, Yeboah, Mahdioui, Forbes czy Kuveljić pokopią się po czole a w ich miejsce wziąć nawet i z CLJki kogoś... Z całym szacunkiem ale Plewka wrócił, Mehremić ponoć też jest do gry, może wróci Żukow, jest przecież Duda który dobrze wyglądał przed sezonem, Starzyński...

Tej drużynie a raczej paru zawodnikom potrzebny jest strzał w pysk. Posadzić na 2/3 mecze na ławce albo pomijać w kadrze meczowej i albo zaczną zapierdalać albo w zimie podziękują i sami będą chcieli odejść.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 14.08.2021, 08:47
Oj oj...

Trzeba uważać bo będzie kwas...

Jedyny który może coś zmienić to Kuba. Niestety po akcji z Hyballą nie mam wielkich nadziei...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 14.08.2021, 09:13
Trener powinien pracowac te 2 sezony. Ten sezon bedzie budowal. Dalej mamy szrot w skladzie do odstrzalu.
Problemem tutaj jest brak motywacji dla zawodnikow. Przegraja, zremisuja? Wywalone. Dalej jest klepanie po plecach. Nie ma zadnych kar. Nie wiem jak z premiami za zwyciestwo bo wczoraj nawet nie zapierdzielali na 100% zeby odrobic na 2:2.
Mam wrazenie ze trio nie ma jaj ani sposobu na wziecie sie za ten minimalizm wsrod zawodnikow.
Taki czeslaw michniewicz, mozna sie z goscia smiac ze tankuje autobus legii, ale mam wrazenie ze oni sie go boja. Ma duzy szacunek u pilkarzy. Nie boi sie gosc skrytykowac w mediach pilkarza i nie ma tam obrazania. U nas? Hybus wykrecal sutki i trzeba bylo go zwolnic

Z perspektywy tych 4 meczów:
Z Zagłębiem mecz się ułożył, strach co by było jakbyśmy dostali bramke na 0:1 z karnego.
Z niecieczą rywale strzelają nam bramkę i my nie wiemy co dalej. Rywal muruje bramke, wyprowadzają kontry, my stwarzamy bardzo mało sytuacji.
Z rakowem do czerwonej kartki mecz dla nas spoko. Potem siadamy, Cebula strzał życia, zastrzyk energii na Rakowa a nas już nie ma. Potem gonitwa na 2:2 i nie potrafimy sforsować obrony
Z mielcem przeważamy do 1:0. Kolev strzał życia a potem nas nie ma. Murują bramkę, nie umiemy sobie z tym poradzić.

Przecież to widać, że dostajemy gonga pierwsi i potem nie umiemy sforsować głęboko broniącej się drużyny. Będziemy pewnie często tracić pierwsi bramki i trzeba będzie sobie radzić sobie z taką obroną przeciwinika.
Ostatnio edytowane przez Skawa Wadowice : 14.08.2021 o godz. 09:22.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 14.08.2021, 09:19
Kiedy pisałem, że trenera nie będzie tu pewnie już przed przerwą zimową, nie mówiłem, że to ewentualne zwolnienie popieram.

Bez względu na wyniki Gula powinien dostać minimum 2 lata na pracę, nawet przy spadku.
No nie, bo jednak jest jakieś minimum, które drużyna powinna prezentować zanim nagle po dwóch latach przez piłkarzy przemówi geniusz trenera Guli. Do tego powtarzalibyśmy scenariusz tych fantastów z ŁKS, którzy chcieli grać fajną piłkę niezależnie od wyniku i zostawiali trenera, który nie rozumiał, kiedy odpuścić. I wreszcie jeśli spadniemy, to pewnie nie będzie komu wracać, bo padniemy.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 14.08.2021, 09:20
Zbyt rodzinna atmosfera ?
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 14.08.2021, 09:32
Lizanie się po fiutach - nie grają (Gula), wykręcanie sutów Hyballa - nie grają.
Serio, jakie musza mieć warunki nasze gwiazdy żeby cos grać...
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 14.08.2021, 09:38
Cytat:
Lizanie się po fiutach - nie grają (Gula), wykręcanie sutów Hyballa - nie grają.
Może żeby życie miło smaczek raz kręcenie sutów raz całowany siusiaczek?
Tylko czy jest taki trener? Chyba by trzeba szukać w LGBT
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 14.08.2021, 09:38
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Może lizanie sutów i wykręcanie fiutów?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 14.08.2021, 10:14
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Może lizanie sutów i wykręcanie fiutów?
U niektórych może być ciężko znaleźć.

@Stelio - dla nas spadek to upadek. Utrzymanie to absolutne minimum, dlatego Gula musi ogarnąć defensywę i odstawić parodystów, inaczej odejdzie. Już teraz mocno s.......iliśmy sobie walkę o utrzymanie remisem z Termaliką i (przede wszystkim) przegraną ze Stalą. I po 15 minutach czułem że to się tak skończy.

Poza tym nie rozumiem jak Gula może tolerować grę pod siebie Yeboaha i takie strzały jak Kuvejlicia (pomikając że on nie powinien w ogóle grać, bo sabotuje grę zespołu nie tylko odpuszczaniem obrony ale też stratami piłki, zwalnianiem akcji i złymi podaniami).

Ze zmianami też ma timing że ja .......ę: Plewka 90 minuta - po co?! Czas kradnie?

Jeżeli Gula to trener-kumpel, to nic z tego nie będzie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.08.2021 o godz. 10:18.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 14.08.2021, 10:39
Najwiekszy zjazhFrydrych. czemu nie skoczyl do glowki na 2:1.

Gruszkowski nie ogarnia technicznie i taktycznie.Samo bieganie i checi nie starcza.

Sprawdza sie to pisano przed sezone.
1. Druzyny Guli traca duzo bramek ale dobrze graja z przodu . Na razie peirwsza czesc jest prawdziwa
2. Musi uplynac troche czasu nim to sie dotrze.

Niektorzy widza juz rozczarowani postawa druzyny i trenera bo 'przeca puchory mialy byc'
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 14.08.2021, 10:41
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Najwiekszy zjazhFrydrych. czemu nie skoczyl do glowki na 2:1.

Gruszkowski nie ogarnia technicznie i taktycznie.Samo bieganie i checi nie starcza.

Sprawdza sie to pisano przed sezone.
1. Druzyny Guli traca duzo bramek ale dobrze graja z przodu . Na razie peirwsza czesc jest prawdziwa
2. Musi uplynac troche czasu nim to sie dotrze.

Niektorzy widza juz rozczarowani postawa druzyny i trenera bo 'przeca puchory mialy byc'
Przegrana ze Stalą Mielec tracąc dwie bramki jest kompromitacją w kontekście walki o utrzymanie.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 14.08.2021, 11:15
Bez względu na wyniki Gula powinien dostać minimum 2 lata na pracę, nawet przy spadku. To jest rzecz która przyniesie poprawę wyników - STABILIZACJA. Każda doraźna impulsywna reakcja i kolejna rewolucja skończyć się może wyłącznie podkręceniem spirali na drodze do upadku, więc to po pierwsze.

Stary, czy ty właśnie porównałeś brak w.......u od Stali Mielec do sukcesów sportowych PSG czy Realu? xD

Za rok dołączymy do zacnego grona doceniających wizję gry w najwyższej klasie rozgrywkowej jeżeli coach nie zmieni podejścia do gry w obronie.

W temacie profilu trenera - zgadzam się z przedmówcami, że w tej lidze trzeba zapierdalać jak u nikogo się nie zapierdala, dlatego lepszy był Klopp po roku w Rosji, który trzymał grajków za mordy, choć może przesadzał z metodami, niż słowacki Guardiola - ten sprawdziłby się w drużynie żądnej sukcesu.
" 'cause aint no such thing as half way crooks" ~PMS
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 14.08.2021, 11:21
Kurrrrrrr czy po powrocie Urygi/Adiego jest jakakolwiek szansa, że ta odwieczna ŁAJZA Sadlok w końcu siądzie na ławce?!?!?!? czy awansował już na stopień niezatapialnej legendy?
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 14.08.2021, 11:32
Nie oglądałem meczu... byłem w podróży... dziś otwieram lapka i... zonk

Naprawdę jestesmy tacy kiepscy?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member