The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.05.2021, 14:50
Drozd napisał(a):Wyświetl post

Cała zagadka polega na tym, że metamorfoza jest możliwa. Pierwsze mecze rundy są dowodem. Ograliśmy Pogoń, powinniśmy wygrać ze Śląskiem w każdym meczu prowadziliśmy grę. Dało się tym samym składem. Tylko ze wtedy widać było chęci. Wystarczy porównać jak grał Sadlok na początku i teraz. Problem jest taki że w normalnym klubie jak któryś grajek zaczyna bumelować to siada na ławie, albo nawet na ławie nie siada, a u nas zaraz jest płacz ze jeden z drugim jest pomijany.
I tu mam problem. Czy była to rzeczywiście metamorfoza czy połączenie zaskoczenia, anormalnych warunków atmosferycznych i różnego wejścia w sezon najróżniejszych drużyn. Tak czy inaczej chciałbym kiedyś usłyszeć rzeczową odpowiedź Hybali na to pytanie, bez elementów poprawności politycznej. Oczywiście jest też możliwość, ze tak reagują organizmy na większe obciążenia, ale jeśli nie spadniemy, powiem, że było warto. Kiedyś trzeba zrobić krok do przodu, a ten sezon wydawał się jeszcze niedawno idealny na oddzielenie ziarna od plew i eksperymenty.
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 02.05.2021, 14:52
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Co to znaczy "to jest Wisła Krakow" bo ten zwrot od 10 lat zupełnie nie pasuje. Z wielkości zostali kibice. A tak to sportowo/organizacyjnie/finansowo zamykamy peleton.

Fani talentu Medveda są przede wszystkim w "dziale sportowym" i tu trzeba by kierować pretensje.
Wiesz, sportowo/organizacyjnie/finansowo ze Stali Mielec też nic nie zostało, ale potrafi ona oddać kilka strzałów w meczu. I naprawdę Savic nie musi walić atomowych strzałów zza połowy a Medved trafiać nożycami czy po przedryblowaniu całej obrony przeciwnika. Wystarczy mi że Savic strzeli farfocla jak nomen omen w meczu ze Stalą a piłka odbije się od pleców czy dupy Medveda, byleby wpadło (może być po wrzucie z autu).

Już za kilka dni mecz z Lechem. Będzie fajne porównanie. Stal swój mecz z leszkiem wygrała. Zobaczymy jak pójdzie Wiśle. Oczywiście zakładając że te mecze są grane na serio a nie mamy do czynienia z wyreżyserowanym spektaklem pt. spuścić Wisłę (czy Podbeskidzie). Bo coś ta seria wygranych Stali z lepszymi sportowo drużynami mi się nie klei, ale może jestem człowiekiem małej wiary po prostu.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Stary 02.05.2021, 14:54
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Jednym słowem - całe szczęście, że gramy u siebie, a nie w Poznaniu.
Ha, z Poznaniem, mój błąd. W dobie koronawirusa można stracić orientację czy mecz jest u siebie czy na wyjeździe
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 02.05.2021, 14:57
Stal Mielec biorąc pod uwagę ostatnie 3 dekady akurat ma peak

Zapytam zatem czy trener zabrania strzelać czy sprowadzono nam taki materiał, który poprostu jest felerny nawet jak na nasze możliwości?
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Stary 02.05.2021, 15:03
Stal Mielec biorąc pod uwagę ostatnie 3 dekady akurat ma peak

Zapytam zatem czy trener zabrania strzelać czy sprowadzono nam taki materiał, który poprostu jest felerny nawet jak na nasze możliwości?
Widzisz, nie wiem. Ja tylko na wcześniejsze twierdzenie z tego wątku że nie może być tak że piłkarze oddychają rękawami w 60 minucie (przytyk do Wisły Skowronka z którym się zgadzam) odpowiedziałem że nie może być tak że oddajemy jeden celny strzał w meczu (przytyk do Wisły Hyballi).

No i nie wiem, czy nasz "materiał" jest naprawdę słabszy od piłkarzy Stali? Kogo z piłkarzy Mielca widzielibyście w Wiśle? Forsella?

A jeśli chodzi o sprowadzanie trenerów i piłkarzy i ich uprzednią weryfikację to pytania należy kierować chyba odpowiednio do trio czy braci Błaszczykowskich.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.05.2021, 15:11
Co to znaczy "to jest Wisła Krakow" bo ten zwrot od 10 lat zupełnie nie pasuje. Z wielkości zostali kibice. A tak to sportowo/organizacyjnie/finansowo zamykamy peleton.

Fani talentu Medveda są przede wszystkim w "dziale sportowym" i tu trzeba by kierować pretensje.
To jest przyznanie nie wprost że nie ma się żadnych argumentów. Coś na zasadzie tupnięcia nóżką przez trzylatka.
Organizacyjnie, kadrowo, finansowo bliżej nam do Stali Mielec niż Piasta Gliwice. O Legii czy Lechu nawet nie wspominam.

To jest Wisła Kraków znaczy teraz "bieda, niejasne interesy, amatorka i gówniani piłkarze" i tak to odbierają młodzi nie kojarzący czasów Cupiała.

Harcownik - a co w tym dziwnego że szrot z zagranicy jest gorszy od ligowego? Forsel to leszcz, Savić to leszcz, ten pierwszy ostatnio fartownie wrzucał z autu, drugi strzelił ze spalonego.
Różnica taka że Forsela menedżer nie wciśnie w klubie jako drugiego Messiego bo już go tu znają.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 02.05.2021 o godz. 15:17.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Stary 02.05.2021, 15:39
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Harcownik - a co w tym dziwnego że szrot z zagranicy jest gorszy od ligowego? Forsel to leszcz, Savić to leszcz, ten pierwszy ostatnio fartownie wrzucał z autu, drugi strzelił ze spalonego.
Różnica taka że Forsela menedżer nie wciśnie w klubie jako drugiego Messiego bo już go tu znają.
Uh, nie wiem, to nie ja na tym forum biłem pianę że Savic to kocur który będzie gwiazdą ligi. Podobnie jak jeden agent co sprowadzał tu Bałaniuka i dawał głowę że Ukrainiec będzie gwiazdą eklapy.

A jeśli wymaganie od piłkarzy oddania chociaż kilku celnych strzałów w całym meczu to za dużo no to nie mam pytań bo zaróno Podbedskidzie i Stal na to stać. No to jeśli Wisły na to nie stać i to już jest za dużo dla naszych "Messich" to może po prostu nie zasługujemy na ekstraklasę?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 02.05.2021, 15:51
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
Uh, nie wiem, to nie ja na tym forum biłem pianę że Savic to kocur który będzie gwiazdą ligi. Podobnie jak jeden agent co sprowadzał tu Bałaniuka i dawał głowę że Ukrainiec będzie gwiazdą eklapy.

A jeśli wymaganie od piłkarzy oddania chociaż kilku celnych strzałów w całym meczu to za dużo no to nie mam pytań bo zaróno Podbedskidzie i Stal na to stać. No to jeśli Wisły na to nie stać i to już jest za dużo dla naszych "Messich" to może po prostu nie zasługujemy na ekstraklasę?
Czy zasługujemy na ekstraklasę to sprawa otwarta. Jeżeli już to sportowo tylko z braku laku, a nie dzięki jakości.
Chociaż obiektywnie jesteśmy odrobinę lepsi niż Stal, PBB czy WP. Próbujemy grać w piłkę.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 02.05.2021, 15:52
A jeśli wymaganie od piłkarzy oddania chociaż kilku celnych strzałów w całym meczu to za dużo no to nie mam pytań
Rozumiem, że twoim zdaniem winą Hyballi jest to, że oddaliśmy jeden celny strzał?

Poza tym: można umówić się, że w czasie meczu piętnaście razy podamy piłkę bramkarzowi rywala.
Będzie to w statystyce uznane za strzał?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
guardian_angel
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 02.05.2021, 15:52
Tylko, że Savic w Olimpii to był kocur, a kim był niby Bałaniuk? Czy polska liga jest tak nieporównywalnie lepsza od słoweńskiej, że chłop od roku nie potrafi grać choćby 10% tego co w poprzednim klubie? Czy został nam odpalony z powodów jakiś problemów fizycznych?
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Stary 02.05.2021, 16:00
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Rozumiem, że twoim zdaniem winą Hyballi jest to, że oddaliśmy jeden celny strzał?

Poza tym: można umówić się, że w czasie meczu piętnaście razy podamy piłkę bramkarzowi rywala.
Będzie to w statystyce uznane za strzał?
Wiesz co, takie pisanie to jest pisanie tylko po to żeby się przyj..ć na siłę. Nie wiem czy tych strzałów musi być 5, 10 czy 20 ale na logikę... Ostatnie dwa mecze. Podobały ci się mecze z cracovia i Legia? Podobała ci się gra naszych z przodu? Budowanie akcji, wrzutki, centry, a przede wszystkim strzały? Rozumiem, że tak. Bo mi nie.

Twoje pytanie: czy jest to wina Hyballi? No po części tak. W końcu on bierze odpowiedzialność za wyniki i styl. Na miły Bóg, słabe transfery to wina klubu a nie forumowiczów. Słaba gra to wina trenera i piłkarzy a nie moja czy twoja. Niestety na dziś nie ma ani wyników ani stylu.
Ostatnio edytowane przez Harcownik : 02.05.2021 o godz. 16:07.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 02.05.2021, 16:01
Czy zasługujemy na ekstraklasę to sprawa otwarta. Jeżeli już to sportowo tylko z braku laku, a nie dzięki jakości.
Chociaż obiektywnie jesteśmy odrobinę lepsi niż Stal, PBB czy WP. Próbujemy grać w piłkę.
I to być może nasz problem. Gramy od wielu sezonów nieadekwatnie to rzeczywistych możliwości .
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 02.05.2021, 16:11
Nie ma wyników, ale gra do pola karnego przeciwnika w miarę wygląda, problemy są z wykończeniem. Organizacja gry też wygląda nieźle próbujemy odbierać piłkę już pod bramką przeciwnika, a jeżeli nie odbierać to przynajmniej utrudniać rozegranie. Do ataku wychodzi 5, 6 zawodników, a nie jak dawniej 1, 2.

Po przegranych 4 meczach pod rząd nie oczekuj pewności w grze i tak wczoraj wyglądało to nieźle. Tyle ze jak taki Yeboach zamiast zrobić pod polem karnym przeciwnika coś pożytecznego to zakiwał się i podał na kontre. Od tej głupiej straty przestał grać. W piłce głowa jest decydująca, dlatego nie można sobie pozwolić na chwilę bumelanctwa, bo potem wrócić do grania na poziomie jest bardzo trudno.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2015

Stary 02.05.2021, 16:22
No tak piłkarze grają piach to wina Skowrona, że chujowo ich przygotował, grają piach za Hybali to wina piłkarzy bo są słabi. Dla mnie to ten sam poziom trenerki czyli mierny. Ze Skowronem było dobrze do czasu jego dziwnych decyzji kadrowych i taktycznych. Ciężko znaleźć jakikolwiek progres z miesiąca na miesiąc. Dzida na skrzydło, leci yeboa i próbuje dośrodkować i ten schemat jest powtarzany co akcje. Serio nie ma nikogo lepszego do SFG niż Sadlok? Każde jego kopnięcie w piłke to strata. Gdyby nie fartowna wygrana w Płocku to dzisiaj mielibyśmy ciekawą sytuacje w tabeli. Wiadomo nie mamy asów w naszym składzie, ale nie oszukujmy się w innych klubach nie jest lepiej. Zamiast na siłę wprowadzać swoją myśl powinien wybrać taktykę pod nasz skład. Lata mijają, a my dalej w gównie po uszy. Mierne transfery, zrzucanie winny co parę miesięcy na kogo innego, raz trener, raz piłkarze. Jeśli Hybala nie odejdzie do wakacji to wyjebią go w listopadzie i karuzela się będzie kręciła.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 02.05.2021, 16:23
Kurz napisał(a):Wyświetl post
I to być może nasz problem. Gramy od wielu sezonów nieadekwatnie to rzeczywistych możliwości .
Nie zgodzę się. Granie tak jak Stal to tylko odwlekanie wyroku. Wszystkie tak grające ekipy spadły lub są na najlepszej drodze.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 02.05.2021, 16:25
Wiesz co, takie pisanie to jest pisanie tylko po to żeby się przyj..ć na siłę. Nie wiem czy tych strzałów musi być 5, 10 czy 20 ale na logikę... Ostatnie dwa mecze. Podobały ci się mecze z cracovia i Legia? Podobała ci się gra naszych z przodu? Budowanie akcji, wrzutki, centry, a przede wszystkim strzały? Rozumiem, że tak. Bo mi nie.
Podobało mi się.
Budowanie akcji, parcie do przodu, styl w jakim usiłują grać. W przeciwieństwie do braku stylu za Skowronka.
Nie podobał mi się przy tym brak umiejętności.
Natomiast stwarzaliśmy sytuacje. Brak celnych strzałów to pochodna umiejętności graczu ofensywnych, a nie taktyki obranej przez trenera.

Twoje pytanie: czy jest to wina Hyballi? No po części tak. W końcu on bierze odpowiedzialność za wyniki i styl. Na miły Bóg, słabe transfery to wina klubu a nie forumowiczów. Słaba gra to wina trenera i piłkarzy a nie moja czy twoja. Niestety na dziś nie ma ani wyników ani stylu.
Zupełnie się z tym nie zgadzam.
To nie jest w ogóle wina Hyballi.
Słaba gra to, owszem wina zarządu, bo nie sprowadził/nie stać go było/ nie znalazł piłkarzy, którzy wiedzą na czym polega strzelanie goli.
Ale tak rozumując można byłoby powiedzieć, ze to wina Majchrowskiego, bo tak nas doi z czynszem za stadion, że nie stać nas na zakup Lewandowskiego. Może być?
Jednak my gramy tak, że doprowadzamy fajnie piłkę do pola karnego.
To jest zależne od trenera,
A tam - w polu karnym -nie ma żadnego faceta z umiejętnościami napastnika.
Hyballa (ani Kmiecik) nie wejdą za Forbesa czy Medveda, żeby coś strzelić.

I jeszcze jedno:
Hyballa nie pojechał do Wawy, żeby zdominować eLkę, ale żeby nie stracić punktów.
Graliśmy wybitnie defensywnie, a i tak stwarzaliśmy sobie sytuacje.

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 02.05.2021, 16:27
Manhunt. napisał(a):Wyświetl post
No tak piłkarze grają piach to wina Skowrona, że chujowo ich przygotował, grają piach za Hybali to wina piłkarzy bo są słabi. Dla mnie to ten sam poziom trenerki czyli mierny. Ze Skowronem było dobrze do czasu jego dziwnych decyzji kadrowych i taktycznych.
serio nie widzisz różnicy miedzy tym ja grała Wisła Skowronka, a jak gra Wisła Hyballi?

Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 02.05.2021, 16:39
Niezłe tu niektórzy banialuki wypisują. Gramy gówno to jest fakt. Bo wartościowych piłkarzy od lat mamy jak na lekarstwo.

Ale twierdzić, że gramy tak samo jak za Skowronka, to już jest nie lada fikołek. Przypomnę tylko, że za poprzedniego trenera nasze mecze kończyły się tuż po upływie 60. minuty.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 02.05.2021, 16:59
enzo napisał(a):Wyświetl post

Ale twierdzić, że gramy tak samo jak za Skowronka, to już jest nie lada fikołek. Przypomnę tylko, że za poprzedniego trenera nasze mecze kończyły się tuż po upływie 60. minuty.
W tak słabej lidze tracić siłę w 60 minucie to jest kryminał.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 02.05.2021, 17:34
Lemoniadowy Joe napisał(a):Wyświetl post
W tak słabej lidze tracić siłę w 60 minucie to jest kryminał.
Niedokładnie. Liga jest słaba technicznie i taktycznie. Ale to jedna z najbardziej wybieganych lig w Europie.
Stal żeby wygrać (fartownie) z Lechem przebiegła ponad 120 km. Na porządku meczowym są statystyki wybiegania przez drużyny po 115-120 km i czasem nawet więcej gdzie w innych ligach wyniki w normie są około 110-112 km. Więc jesli druzyna za Skowronka była przygotowana na 105-107 km (takie miała często staty) to nie dziwota, ze brakowało im sił po 60-65 minutach jak do tego czasu próbowali dorównać innym. Teraz do rzadkości zdarzają się mecze, gdzie przeciwnik nas "przebiegnie". Raczej to nasi mają więcej z gry i km w nogach i wytrzymują do samego końca.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 02.05.2021, 17:40
Nie zgodzę się. Granie tak jak Stal to tylko odwlekanie wyroku. Wszystkie tak grające ekipy spadły lub są na najlepszej drodze.
Ja tylko tak z przymrużeniem oka.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 02.05.2021, 17:53
To że Skowronek wykręcił jesienią 11 pkt to bardziej zasługa covidu w Stali Mielec. Zagralismy za niego dwa-trzy dobre mecze z Rakowem i Górnikiem plus Pogoń z czego były 3 remisy. Cała kampania na R22 to jest dno i wodorosty - nie wiem czy to wynik braku kibiców na trybunach ale takiego sezonu na własnym stadionie to nie było za mojego życia chyba, a żyje już ponad 30 lat.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 02.05.2021, 19:03
Kocham to ślepe zauroczenie Hyballą. Od początku było wiadomo, że gość ma warsztat, ale jest mocno konfliktowy przez co nie poradził sobie w paru miejscach. Gość jest zapraszany jako ekspert do niemieckiej tv i na szkolenia nie bez powodu. Z drugiej strony w Wiśle punktuje nie lepiej niż jego poprzednicy, a nawet gorzej. Ładna gra trwała może ze 3 spotkania.... Ja rozumiem, że krawiec kraje jak mu materiału staje - ale my wlasnie szukamy trenera, ktory wyciagnie z naszych pilkarzy cos wiecej niz walka o utrzymanie. Fornalik dał radę coś zbudować, Brzęczek dał radę z Płockiem, Ojrzyński Koronę do górnej ósemki wepchał, a ilu obcokrajowców osiągnęło sukces ponad stan w eklapie No właśnie. My potrzebujemy kogoś kto zrobi wynik ponad stan, a nie kogoś kto potrafi ladnie przemawiac czy pogoni leni... U mnie np nasz obecny trener jest na cenzurowanym, bo nie ma wyników, nie ma ładnej gry, ale za to jest dobra gadka)
no i piłkarze muszą zapierdzielać
Odpowiedz cytując
ramzes190
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 02.05.2021, 19:10
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Kocham to ślepe zauroczenie Hyballą. Od początku było wiadomo, że gość ma warsztat, ale jest mocno konfliktowy przez co nie poradził sobie w paru miejscach. Gość jest zapraszany jako ekspert do niemieckiej tv i na szkolenia nie bez powodu. Z drugiej strony w Wiśle punktuje nie lepiej niż jego poprzednicy, a nawet gorzej. Ładna gra trwała może ze 3 spotkania.... Ja rozumiem, że krawiec kraje jak mu materiału staje - ale my wlasnie szukamy trenera, ktory wyciagnie z naszych pilkarzy cos wiecej niz walka o utrzymanie. Fornalik dał radę coś zbudować, Brzęczek dał radę z Płockiem, Ojrzyński Koronę do górnej ósemki wepchał, a ilu obcokrajowców osiągnęło sukces ponad stan w eklapie No właśnie. My potrzebujemy kogoś kto zrobi wynik ponad stan, a nie kogoś kto potrafi ladnie przemawiac czy pogoni leni... U mnie np nasz obecny trener jest na cenzurowanym, bo nie ma wyników, nie ma ładnej gry, ale za to jest dobra gadka)
Gość ma warsztat pewnie lepszy niż nie jeden trener, widac u niego entuzjazm z każdj wygranej ale też dużo wymaga, trudno o lepszy mental u trenera. Piłkarze się zbuntowali bo ktoś im w końcu każe zapi*rdalac i grają jeszcze gorzej niż potrafią a Ty mówisz że to wina trenera?
Trener żeby miał wpływ i wprowadził swoją filozofię piłkarzy potrzebuje czasu i kasy na transfery, to tylko w eklapie się zmienia trenera po serii 5 porażek. Zobacz na Liverpool -mieli w historii tyle trenerów co my w 2-3 sezony. Wywalić kopaczy, będzie kasa na młodych zdolnych którzy będą chcieli biegać i walczyc a my nie będziemy musieli oglądać sadloka/burligi i innych "sytych kotów".
Odpowiedz cytując
Padre1906
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 02.05.2021, 19:27
ramzes190 napisał(a):Wyświetl post
Gość ma warsztat pewnie lepszy niż nie jeden trener, widac u niego entuzjazm z każdj wygranej ale też dużo wymaga, trudno o lepszy mental u trenera. Piłkarze się zbuntowali bo ktoś im w końcu każe zapi*rdalac i grają jeszcze gorzej niż potrafią a Ty mówisz że to wina trenera?
Trener żeby miał wpływ i wprowadził swoją filozofię piłkarzy potrzebuje czasu i kasy na transfery, to tylko w eklapie się zmienia trenera po serii 5 porażek. Zobacz na Liverpool -mieli w historii tyle trenerów co my w 2-3 sezony. Wywalić kopaczy, będzie kasa na młodych zdolnych którzy będą chcieli biegać i walczyc a my nie będziemy musieli oglądać sadloka/burligi i innych "sytych kotów".
Bez wchodzenia w szczegóły nie chodzi o piłkarzy tylko o Hyballe.
Skąd ta kasa będzie na tych młodych perspektywicznych?
SIARKA - WISŁA - JAGIELLONIA!!!
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 02.05.2021, 19:31
Juz tak gwoli ścisłosci bo chyba niektorzy mylą nasza obecna sytuacje.
My nie gramy gówna,....My potrafimy grać gowno a mozna by tego bylo uniknąć.Cały czas sie zastanawiam ktory element układanki zawiódł ze zespoł nagle przestał grać w piłke.
Ci pilkarze to wcale nie sa tacy paralitycy..... na jakich wygladają.Oni potrafia kopnać prosto piłke.,udowodnili to w pierwszych meczach za Hyballi.
Jest tylko taki mały element,mały szczegół,ktory decyduje o całosci.Chodzi ambicje i cele.Niestety u nas to wszytsko szybko wyparowało jakby cos nagle sie stało w tygodniu miedzy meczami z Pogonia Szczecin a Wisła Płock.
Po tym wygranym meczu w Płocku ,odniosłem wrazenie ze cos tam sie zmieniło,cos na minus ,cos co bedzie trudne do wykrycia.Jak widac do dzis sami niewiemy co tam sie stało.
Mały szczegół a zrobił z nas znowu zespół ktory miał szanse wtedy isc w tabeli do góry,to po raz kolejny zaczelismy sie kopać po czołach z dołem.
Paradoskalnie odpowiedz moze byc bardzo prosta Hyballa wszedł w jakis "konfilkt" z Kubą,szatnia postawiła strone Kuby i przestała dawac dla Hyballi 100% do pieca.To jest jedno z wielu opcji,choc moze byc prawdopodobna.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 02.05.2021 o godz. 19:39.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 02.05.2021, 19:51
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Kocham to ślepe zauroczenie Hyballą.

Fornalik dał radę coś zbudować, Brzęczek dał radę z Płockiem, Ojrzyński Koronę do górnej ósemki wepchał, a ilu obcokrajowców osiągnęło sukces ponad stan w eklapie No właśnie. My potrzebujemy kogoś kto zrobi wynik ponad stan, a nie kogoś kto potrafi ladnie przemawiac czy pogoni leni... U mnie np nasz obecny trener jest na cenzurowanym, bo nie ma wyników, nie ma ładnej gry, ale za to jest dobra gadka)
To nie żadne zauroczenie, tylko chłodna kalkulacja. NIEWOLNO oceniać trenera za pół sezonu w sytuacji kiedy przychodził na spaloną ziemię i nie dostał żadnych środków na zmiany w zespole. Mało tego, wyczyścił listę płac z dobrze opłacanych a niewiele wnoszących grajków, a w zamian sprowadził kilku tanich na odbudowanie. Dwa miesiące i taki Kone grając na stoperze na Legii nie wywinął żadnego farfocla. Potrzebny jest trener który potrafi uczyć grania ! SPROWADZIĆ TANIO SPRZEDAĆ DROŻEJ.

A ile Fornalik budował to co zbudował? 5 miesięcy? Cóż takiego wielkiego Brzeczek zrobił w Płocku? I ile mu to zajęło? Zagraniczni trenerzy niewiele osiągali z kilku przyczyn. Pierwsza i najważniejsza WYNIKI W NASZEJ LIDZE W DUŻEJ CZĘŚCI ZALEŻĄ OD INNYCH CZYNNIKÓW NIŻ POSTAWA ZESPOŁU. Żeby Hyball za dobrze nie zażarło uwalili nas w meczu z Piastem. Wpłynęło to na zdobycz punktową? Dlatego punkty to nie wszystko. Jeżeli nie widzisz różnicy w grze teraz, a za Skowronka to poczekaj do początku nowego sezonu. Jeżeli zarząd nie strzeli sobie i Wiśle w kolano to zobaczysz .
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 02.05.2021, 21:33
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Juz tak gwoli ścisłosci bo chyba niektorzy mylą nasza obecna sytuacje.
My nie gramy gówna,....My potrafimy grać gowno a mozna by tego bylo uniknąć.Cały czas sie zastanawiam ktory element układanki zawiódł ze zespoł nagle przestał grać w piłke.
Ci pilkarze to wcale nie sa tacy paralitycy..... na jakich wygladają.Oni potrafia kopnać prosto piłke.,udowodnili to w pierwszych meczach za Hyballi.
Jest tylko taki mały element,mały szczegół,ktory decyduje o całosci.Chodzi ambicje i cele.Niestety u nas to wszytsko szybko wyparowało jakby cos nagle sie stało w tygodniu miedzy meczami z Pogonia Szczecin a Wisła Płock.
Po tym wygranym meczu w Płocku ,odniosłem wrazenie ze cos tam sie zmieniło,cos na minus ,cos co bedzie trudne do wykrycia.Jak widac do dzis sami niewiemy co tam sie stało.
Mały szczegół a zrobił z nas znowu zespół ktory miał szanse wtedy isc w tabeli do góry,to po raz kolejny zaczelismy sie kopać po czołach z dołem.
Paradoskalnie odpowiedz moze byc bardzo prosta Hyballa wszedł w jakis "konfilkt" z Kubą,szatnia postawiła strone Kuby i przestała dawac dla Hyballi 100% do pieca.To jest jedno z wielu opcji,choc moze byc prawdopodobna.
Dla mnie to zbyt proste, ale moze to byc przyczyną częściową, d;atego że:
- po dobrym miesiacu w zimie obciazenia zamiast słabnąć rosły= drużyna sie zajechała (to jest ten widoczny gołym okiem "brak ambicji" a tak naprawde brak dynamiki)
- zajechana druzyna straciła wyniki = motywację, wiare w ten katrożniczy trud
- druzyna dostawała ciagłe jeby- na konferencjach, treningach w szatni = skiepściła sie atmosfera
- komuś naubliżano (to chyba mozemy traktowac już jako pewnik)

Ja sobie zadaje dwa pytania: co chciał Hyballa i co zrobiłbym na miejscu piłkarzy:
a) wg mnie poświęcił ten sezon jako baze na kolejny - powiedzmy sobie szczerze- mecz z Piastem był wygrany gdyby nie sedzia, mecz ze Śląskiem to zupełna dominacja a z Lechią nasza przewaga - nic nie zapowiadało trudnej serii. Te mecze wydawałysie wyczerpać pecha. Hyballa wiec nie odpuścił albo przez bład albo celowo robiąc baze pod przyszły sezon.
b)piłkarze jak kazdy normalny człowiekktóry ma do czynienia z gosciem który publicznie im cisnie, a i jak słyszymy, upokarza, stracili motywację i wiarę. I ja sie im nie dziwie - jak wiesz że jak kopniesz 3x krzywo to zejdziesz w 30. min i wiecej nie zagrasz to podświadomie grasz inaczej. Jak nie lubisz swojego szefa, to pracujesz inaczej.

Jakbym miał 30 parę lat i podobna ofertę z Wieczystej to bym sie nawet nie zastanawiał.
Ostatnio edytowane przez pan_premier : 02.05.2021 o godz. 21:35.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 02.05.2021, 22:03
Jakby ktoś szukał to jest to "Wysoki pressing" z dzisiaj (2 maja) na Canal+.
Gegenpressing
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 02.05.2021, 22:07
pan_premier : pełna zgoda.

Nie chce mi się wchodzić w szczegóły postów Ramzesa i Drozda.

Lepszy trener potrafiłby tak dopasować obciążenia do istniejących piłkarzy, że zagralibyśmy coś więcej niż 3-4 bardzo dobre spotkania a potem bryndzę. Gorsze ogniwa mógłby i tak latem powymieniać. Hyballa to ewidentnie typ trenera, który do swojego stylu dopasowuje drużynę na siłę i albo się złamie, albo zahartuje. Rozumiem to, szanuję w pewnym stopniu - z drugiej strony ma gorsze wyniki niż wczesny Skowronek czy wczesny Stolar. Z resztą gra jest gorsza również. Doceniam, że nasi mogą biegać przez cały mecz, tylko niestety przez źle dobrane obciążenia - jedynie jednostajnie... Ewidentnie brakuje naszym gazicha i to praktycznie od 4-5 meczu tej rundy.

Hyballa może sobie wymyślać mikrocykle pod czołowe zespoły Bundesligi, ale niestety my takowym nie jesteśmy. W idealnych warunkach zmienilibyśmy się w maszynkę zabiegającą przeciwnika na amen w każdym meczu - ale ekstraklasowe grajki to nie jest ścisła czołówka wydolnościowa Europy.

Jedyne co mnie powstrzymuje przed całkowitym nawoływaniem do zwolnienia jest to jak wprowadza młodych chłopaków. Gruszkowski i Starzyński grają praktycznie bez żadnych kompleksów. Podobnie Plewka przed kontuzją, nawet Szot dawał przy nim radę.

No i oczywiście te złotouste konferencje. Konferencje są ważne.

PS. wyniki ponad stan w Ekstraklasie ostatnich sezonów :

- Pogoń (obecny)
- Raków (obecny)
- Warta (obecny)
- Piast (18/19)
- Górnik (17/18)
- Płock (17/18)
- Korona (17/18)

Jeden Kosta tak to sam wyszydzany PMS.

Fakty są takie :

1. Trenerzy dzielą się na lepszych i gorszych. Nie na polskich i zagranicznych.
2. Nie każdy dobry trener zrobi dobry wynik w każdej drużynie.
3. Nie raz słabszy trener zrobi wynik, bo akurat trafi na drużynę stworzoną dla siebie.

Nieprzewidywalność piłki nożnej to najpiękniejsza rzecz. Możliwe, że Hyballa to wspaniały trener. Równie możliwe jest, że to wspaniały trener, ale akurat nie dla nas.
Ja wątpię w wiele rzeczy, nie stawiam kategorycznych tez, szczególnie teorii spiskowych dziejów typu PMS. Pewnie przed paroma laty można było poczytać o czymś w rodzaju PMN. Polskiej myśli napastnikowej. Takiej od przeszkadzania, nie strzelania. No ale trafił się Lewandowski, trafił się Milik, Piątek.... W Danii szaleje Wilczek, a w Grecji ładuje Świder i jakoś tak mało-ekskluzywna się NAGLE stała ta teoria
Fakty są takie : trenerzy z mniejszych krajów są dużo mniej kosmopolityczni niż piłkarze. Dlatego też nie ma takiego eksportu trenerów jak piłkarzy. Nie ma mody na trenerów z Polski, ale również ze Słowacji, Węgier, Danii czy Czech. Przydałby nam się nasz trenerski Lewy. Pewnie szybko znalazłyby się zanim Miliki, Piątki czy Wilczki trenerki A tak to ta śmieszna kompleksiarska teoria dalej żyje swoim życiem.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 02.05.2021 o godz. 22:25.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów