The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ypeeh
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.03.2021, 08:47
Boki obrony nie funkcjonowały w ataku, skrzydłowi mnóstwo prostych błędów (Yeboah!) to i mecz był lipny. Dopóki nie zagramy z Burym / Dawidem na prawej i Sadolem na lewej dopóty nie będzie powrotu do poziomu z pierwszych kolejek wiosennych. Swoją drogą dziwi mnie brak Carlosa w podstawie. Ma swoje ograniczenia, ale chyba jednak trochę lepiej ogarnia (na tą chwilę) niż Starzyński.

Mawutor konkretny kozak, siła spokoju. Może na stoperze z Frydrychem w kolejnym meczu?
Wisła Kraków & MUFC RULEZ.
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 08.03.2021, 08:53
JCS wygląda lepiej, ponieważ wchodzi na podmęczonego rywala. Co by o nim nie mówić, akurat w kwestiach biegowych wygląda bardzo dobrze - dystans, sprinty, ogólne poruszanie się na boisku, ale ma wytrzymałość tak na 70 minut gry. Brakuje mu czasami chłodnej głowy i niestety umiejętności, ale gdyby to miał, to by u nas nie grał

Spodziewam się na Lechię pary Frydrych-Radaković, Bury i Sadlok na bokach.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 08.03.2021, 09:07
Hyballa wolał Zhukova na lewą stronę wciskać i kombinować z ustawieniem zamiast wpuścić Kone za Szota. Nie pasuje mu Kone?

Pierwsze dwa mecze tego roku napędzane były przez trio Savic-Zhukov-Silva, który jest jaki jest, ale w tej trójce pogrywa sobie przyzwoicie. Z żabolami w końcówce meczu znowu mogli pograć razem i było groźnie.

Dziwnym ustawieniem w obronie graliśmy końcówkę meczu. Takie pomieszane grania na 3/4 obrońców.

Może następny mecz zagramy tak:
Lis - Burliga, Frydrych, Sadlok, Zhukov - Plewka, Mawutor - Yeboah, Savic, Silva - Medved ? z Boguskim, Starzyńskim i może Szotem, Kuveljicem z ławki?
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 08.03.2021, 09:54
Cytat:
Mawutor konkretny kozak, siła spokoju. Może na stoperze z Frydrychem w kolejnym meczu?
Naszym problemem nie jest srodek obrony tylko sroddek pomocy i boki obrony. Na srodek obrony jest Radakovviic, ktory na pewno bedzie do gry na Lechie. Po co marnowac jednego dobrego zawodnika?

Cytat:
Hyballa wolał Zhukova na lewą stronę wciskać i kombinować z ustawieniem zamiast wpuścić Kone za Szota. Nie pasuje mu Kone?
Kone nie jest gotowy na nawet 45 minut a wprowadzanie nieprzygotowanego zawodnika w tak zacietym meczu to proszenie sie o klopoty i zniszczenie samego zawodnika.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 08.03.2021, 09:57
[QUOTE=Heero;1562676]JCS wygląda lepiej, ponieważ wchodzi na podmęczonego rywala. Co by o nim nie mówić, akurat w kwestiach biegowych wygląda bardzo dobrze - dystans, sprinty, ogólne poruszanie się na boisku, ale ma wytrzymałość tak na 70 minut gry. Brakuje mu czasami chłodnej głowy i niestety umiejętności, ale gdyby to miał, to by u nas nie grał

Wszedł i pojedynek biegowy bodajże z Wiśniewskim przegrał jak małolat. Nawet ręki przed przeciwnika nie był w stanie włożyć.Gdyby to wygrał szedłby sam na sam albo Wiśniewski faul i czerwień.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 08.03.2021, 10:00
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Tylko Frydrychowi sędzia gwizdał wszystko, a ich obrońcom niewiele w porównaniu do tego jak kopali. No ale jeżeli twoim zdaniem "FBF kładł się przy najmniejszej okazji" to nie ma o czym dyskutować...

No przecież o tym mówię, że kopali nas cały mecz, a my mamy więcej fauli. Wyjaśnię bo chyba nie rozumiesz. Każde nasze dotknięcie przeciwnika było odgwizdane. Większość fauli Górnika pozostało bez reakcji sędziego. Zwłaszcza fauli na Forbesie, Starzyńskim i Yeboachu. Podczas tzw "walki o piłkę. Więc to że mamy więcej fauli dowodzi że sędzia był niewidomy na jedno oko.

Płock grał twardo, ale to nie była rąbanka po kościach tak jak ostatnio i tam sędzia ich faule odgwizdywał. Taka subtelna różnica...
Dokładnie nie ma o czym dyskutować bo jesteś tak zaślepiony swoją teorią że nie dostrzegasz faktów.Sytuacja ze Starzyńskim którą opisujesz skończyła się odgwizdaniem faulu dla nas z tego co pamiętam a żabol w rej sytuacji podkręcił chyba kostkę .Sam początek drugiej połowy to sporo fauli z naszej strony.Kilka z nich ostrych jak ten gdy Sadlok wchodzi łokciem w głowę Sobczyka chyba i kartki nie dostaje ,Mawutor w przeciągu minuty wycina dwóch zabrzan też bez konsekwencji .Na FBF prawie wszystko jest gwizdane.Jest gwizdnięta sytuacja koło 82 minuty kiedy ten ich młody-Paluszek czy jak mu tam-w walce bark w bark wygrywa z Kostarykaninem i też jest gwizdek sędziego.Poza tym ja nie widziałem żeby nasi mieli jakieś pretensje większe że są faulowani a sędzia nie reaguje.Yeboahz Burym grali tak słabo że nie trzeba było ich faulować.Yaw zaliczył kilka nieudanych dryblingów kiedy wpadał z piłką na przeciwnika.Nie to że ktoś mu zabiegł drogę tylko po prostu pakował się z piłką na rywala.Łukaszowi przy przyjęciu odskakiwała piłka na kilka metrów.Typowy mecz walki z podwajaniem a nawet potrajaniem krycia z obu stron bez nadmiernej agresji.
Nie mówmy też że górnik miał w meczu jedną sytuację .Burliga prawie zaliczył asystę na początku meczu.Lis przeniósł piłkę nad poprzeczką po grożnym strzale głową.Było też z tego co pamiętam wstrzelenie piłki z boku pola karnego gdzie piłka przeszła przez 3-5 metr i nikt jej nie przeciął .Obejrzyj ten mecz jeszcze raz na spokojnie
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 08.03.2021, 10:11
piotek napisał(a):Wyświetl post
Być może gdyby obejrzeć mecz tylko pod względem pracy sędziego, to być może suma błędów byłaby na naszą niekorzyść, ale robienie że Złotka jednego z głównych czynników porażki, jest imho wypieraniem tego, że to po prostu nie zagraliśmy dobrego meczu.
Ja też uważam, że sędzia gwizdał ten mecz po prostu do dupy i swoją nadgorliwością zabił widowisko. Za często sięgał po gwizdek już na początku spotkania, więc mecz nie miał przez ogromną większość czasu praktycznie w ogóle płynnego tempa. Na lekarstwo było dynamicznych akcji od jednej do drugiej bramki. A przy naszym stylu gry takie ochocze gwizdanie byle przepchnięcia barkiem też nie pozwoliło zakładać szybkiego, agresywnego pressingu na rywalach, bo każde podobne starcie kończyło się gwizdkiem, więc i tak zaraz trzeba było się cofać na własną połowę, żeby nie dostać jakiejś piłki za plecy.

Pomijając niepotrzebne gwizdanie mnóstwa stykówek, które mogły i powinny być śmiało puszczone, to zauważyłem jeszcze jedną rzecz, która o wiele bardziej mnie w tym meczu irytowała. Otóż praktycznie po każdym faulu Zabrzan, ci ochoczo odkopywali nam spod nóg piłkę albo brali ją po prostu w łapy, dyskutując czy to z głównym arbitrem, czy to z jego asystentami, utrudniając nam naturalnie wznowienie gry.

Pamiętam nawet, że raz (bodajże w pierwszej połowie) udało nam się tę piłkę wyrwać i szybko wznowić długim podaniem na Forbesa, który wychodził na dobrą pozycję. Ale Złotek niemal od razu przerwał akcję i kazał nam wznowić jeszcze raz (pewnie ze względu na to, że egzekwowaliśmy rzut wolny na swojej połowie kilka metrów za daleko od miejsca faulu...).

Może przesadzam, ale miałem wrażenie, że każdy faul Górnika wiązał się z tym, że przeciwnicy momentalnie łapali piłkę albo przekopywali ją ciut dalej. Naturalnie bez konsekwencji, co jest akurat niestety u nas standardem, bo bardzo rzadko którykolwiek arbiter wyraźnie daje znać, że nie akceptuje takiego pajacowania. Według mnie dopóki nie będzie za to bezwzględnych żółtych kartek, dopóty w takiej siermiężnej lidze jak Ekstraklasa, zespoły chcące grać szybciej i nowocześniej nie będą miały na to po prostu szans. Ale jak to zwykle oceniają nasi wspaniali komentatorzy: "potrzeba, hehe, trochę tego boiskowego, hehe, cwaniactwa".

Swoją drogą - dobrze, że za zdjęcie koszulki po golu od wielu już lat jest z automatu żółtko, natomiast za sfaulowanie przeciwnika i dodatkowo jeszcze większe utrudnianie mu gry przez łapanie piłki takiej kartki nie ma.
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Stary 08.03.2021, 10:16
@Szneka,

mówisz o jednej sytuacji, która w skali całej historii występów JCS jest kroplą w morzu. Owszem, dał się wyprzedzić i stracił futbolówkę, ale przecież piłka nie działa tak, że zawodnik wchodzący z ławki i ścigający się z przeciwnikiem zawsze wygrywa taki pojedynek.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 08.03.2021, 10:20
Pisanie, ze JCS jest dobry fizycznie i potrafi wygrac drybling/sprint to jest jakies nieporozumienie.
To jeden z najbardziej "mulowatych" pod wzgledem dynamiki zawodnikow jakich Wisla miala.

Troche obiektywizmu.
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Od: 09.2018

Stary 08.03.2021, 10:39
Co wy Żukowa dajecie na lewą obronę. Jeśli Radakovic będzie zdrowy to wejdzie, pokazał, że jest gotowy i nawet przy wolnych pomoże w ataku.

Obrona w oczywisty sposób Lis - Sadlok - Frydrych - Radakovic - Burliga (Szot). Tu się nawet nie ma co zastanawiać. Sadlok z Szotem (lub Burym) muszą pracować do przodu, bez tego nie będzie u nas płynnej gry w ofensywie.

Trójka Plewka - Mawutor - Żukow w środku jest w stanie rozjechać większość ligi. Serce zespołu. Na skrzydłach Savic i Starzyński, Yeboah niestety gra coraz gorzej ale na zmianę może wejść, podobnie jak Kuba i Silva. W ataku zostaje nam tylko Medved, na kolejne mecze wróci oczywiście Forbes.

Nie ma co więcej kombinować, to jest najlepszy materiał ludzki jaki obecnie mamy, lepiej nie będzie. Jeśli latem dokupimy bardziej konkretnych skrzydłowych, rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia albo napastnika to będzie można rozmawiać o ciekawszych wariantach.
Radosław Sobolewski "Odmieniło ten mecz wejście na boisko Rafała Boguskiego, który tak naprawdę sam przesądził o losach tego spotkania. Rafał zasługuje na niesamowity szacunek i takim szacunkiem powinien być otaczany"
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 08.03.2021, 11:01
Heero napisał(a):Wyświetl post
@Szneka,

mówisz o jednej sytuacji, która w skali całej historii występów JCS jest kroplą w morzu. Owszem, dał się wyprzedzić i stracił futbolówkę, ale przecież piłka nie działa tak, że zawodnik wchodzący z ławki i ścigający się z przeciwnikiem zawsze wygrywa taki pojedynek.
ale ta jedna sytuacja oddaje całą Jego dynamikę, szybkość i sprint.

Odpowiedz cytując
ypeeh
Senior Member

Stary 08.03.2021, 11:02
Tantal napisał(a):Wyświetl post
. Na skrzydłach Savic i Starzyński, Yeboah niestety gra coraz gorzej ale na zmianę może wejść, podobnie jak Kuba i Silva.
Czy my nie przerabialiśmy już Savica na skrzydle za Skowronka? I to przez dłuższy czas? Jakoś mi się chłop nie kojarzy z dynamicznymi wejściami.

Yeboah zaiste spory zjazd. Gdyby nie ten rykoszet z WKS, to by nie miał żadnego konkretu na wiosnę.
Wisła Kraków & MUFC RULEZ.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 08.03.2021, 11:11
ypeeh napisał(a):Wyświetl post
Czy my nie przerabialiśmy już Savica na skrzydle za Skowronka? I to przez dłuższy czas? Jakoś mi się chłop nie kojarzy z dynamicznymi wejściami.

Yeboah zaiste spory zjazd. Gdyby nie ten rykoszet z WKS, to by nie miał żadnego konkretu na wiosnę.
Też mam odczucie że Savić na skrzydle nie istnieje. Yeboah niby robi dużo wiatru ale goli asyst brak. Póki co nie ma alternatywy na skrzydło za Niego więc ma pewny plac. Chyba że Szot prawa obrona a Burliga prawa pomoc?

Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 08.03.2021, 11:14
Jak mozna oceniac jakiegokolwiek zawodnika za gre u skowronka <facepalm>
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Stary 08.03.2021, 11:30
Mi się wydaje, że samym bieganiem Savic mógłby na skrzydle coś zdziałać. Statystyki ma w czołówce zespołu, czasem nawet najwięcej kilometrów robi ze wszystkich. I na pewno nie byłby mnie niedokładny niż Yeboah, gorzej się jednak nie da. U naszej czarnej pantery coś wysiadła głowa. Biega, nawet się stara ale z przykrością stwierdzić, jakość zagrań to katastrofa. Jak dla mnie powinien odpocząć od 1 składu, rozbija nam akcje.

Starzyński też zagrał słabiej, ale odstawał fizycznie od górnika. Jeśli Lechia nie gra aż tak atletycznie to może wróci na swój poprzedni dobry poziom, dlatego jego bym wolał. Chłopak ma 17 lat, wiadomo, że zdarzą się mu słabsze występy.
Radosław Sobolewski "Odmieniło ten mecz wejście na boisko Rafała Boguskiego, który tak naprawdę sam przesądził o losach tego spotkania. Rafał zasługuje na niesamowity szacunek i takim szacunkiem powinien być otaczany"
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 08.03.2021, 12:04
Moim zdaniem to najwięcej akcji na skrzydłach psuł Burliga.
Co prawda, to on był najbliżej uzyskania bramki, kiedy po jego dograniu piłka odbiła się od nóg obrońcy i przeszła obok słupka, ale dla mnie to on zanotował najsłabszy mecz.

Co do postawy Yeboaha. Owszem, nie było konkretów.
Jednak wydaje mi się, że w poprzednich meczach pod Hyballą, w przypadku atakowania skrzydłem od razu w polu karnym rywala było więcej naszych atakujących niż to miało miejsce w piątek.
Wtedy miało to sens, bo piłka częściej trafiała do naszych zawodników pod bramką rywala, co powodowało spore zagrożenie.
Tu, ewidentnie cała drużyna nie nadążała z gra do przodu.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 08.03.2021, 14:59
Tantal napisał(a):Wyświetl post
Co wy Żukowa dajecie na lewą obronę. Jeśli Radakovic będzie zdrowy to wejdzie, pokazał, że jest gotowy i nawet przy wolnych pomoże w ataku.

Obrona w oczywisty sposób Lis - Sadlok - Frydrych - Radakovic - Burliga (Szot). Tu się nawet nie ma co zastanawiać. Sadlok z Szotem (lub Burym) muszą pracować do przodu, bez tego nie będzie u nas płynnej gry w ofensywie.

Trójka Plewka - Mawutor - Żukow w środku jest w stanie rozjechać większość ligi. Serce zespołu. Na skrzydłach Savic i Starzyński, Yeboah niestety gra coraz gorzej ale na zmianę może wejść, podobnie jak Kuba i Silva. W ataku zostaje nam tylko Medved, na kolejne mecze wróci oczywiście Forbes.

Nie ma co więcej kombinować, to jest najlepszy materiał ludzki jaki obecnie mamy, lepiej nie będzie. Jeśli latem dokupimy bardziej konkretnych skrzydłowych, rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia albo napastnika to będzie można rozmawiać o ciekawszych wariantach.
Czyli tak, z jednej strony musimy kupić rozgrywającego a z drugiej strony środek Plewka- Mavutor - Zukov rozjedzie większość ligi?

Byłbym ostrożny w takich twierdzeniach, bo już kiedyś mieliśmy chwilę środek Llonch, Velez, Brlek który miał zmiażdżyć cracovje, a do 80 minuty kopaliśmy się po czołach nie oddając strzałów na bramkę rywali.

Mam wrażenie że w taki środek Mavutor, Plewka, Zukov to postawienie zasieków, ale w ofensywie to będzie spory dramat.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Od: 04.2014

Stary 08.03.2021, 15:04
enzo napisał(a):Wyświetl post
Otóż praktycznie po każdym faulu Zabrzan, ci ochoczo odkopywali nam spod nóg piłkę albo brali ją po prostu w łapy, dyskutując czy to z głównym arbitrem, czy to z jego asystentami, utrudniając nam naturalnie wznowienie gry.

Swoją drogą - dobrze, że za zdjęcie koszulki po golu od wielu już lat jest z automatu żółtko, natomiast za sfaulowanie przeciwnika i dodatkowo jeszcze większe utrudnianie mu gry przez łapanie piłki takiej kartki nie ma.
Mam od wielu lat podobną refleksję . Dlaczego do tej pory żadne fify czy uefy nie uregulowały tej sprawy .
Obecnie normą jest przeszkadzanie przez zawodnika drużyny faulującej w sprawnym i szybkim wybiciu wolnego . Repertuar jest stały - odkopanie piłki , branie jej do rąk , blokowanie jej wybicia poprzez bliskie stawanie , ignorujące przepisowe 9 m. Można powiedzieć że takie zachowania to wręcz "stałe fragmenty gry " , które nikogo nie dziwią . Celem jest maksymalne opóźnienie wybicia aby móc ustawić szyki . Sędziowie praktycznie nie reagują , tylko w jakichś naprawdę drastycznych sytuacjach dają kartki . Efektem tego jest spowolnienie gry , na pewno mało efektowne dla kibica .
A wystarczył by jeden prosty przepis że po odgwizdaniu faulu zawodnik drużyny ukaranej wolnym nie ma prawa dotknąć jej w jakikolwiek sposób piłki i ma odejść na 9 m . Za nieprzestrzeganie - żółta kartka .
Komu to przeszkadzałoby ?
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Stary 08.03.2021, 15:07
środek z Plewką, Mawutorem i Zukovem może wypalić w taktyce polegającej na wysokim odbiorze piłki. Nie potrzebujemy wówczas wirtuoza w środku do kreowania. Prawie każde podanie w takim sektorze boiska jest podaniem otwierającym drogę do bramki i umożliwiającym oddanie strzału. Oczywiście wszystko weryfikuje boisko więc nie ma co przesądzać.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Stary 08.03.2021, 16:54
Absolutna zgoda Hermond. I przecież mamy tak grać - odbierać wysoko piłkę. W ostatnich dwóch meczach nie byliśmy w stanie postawić tamy w środku i w dużej mierze dlatego wyglądało to jak wyglądało.

tak, środek Plewka Żukow Mawutor to sposób na zasieki w środku pola. To też recepta na "grę", którą zafundował na Płock czy Zabrze. Za ofensywę w tej taktyce w większym stopniu odpowiada Sadlok z Szotem niż Mawutor. I to jest kolejny powód dla którego, paradoksalnie, posypała nam się ofensywa przez rozpad składu obrony. Boki obrony nie dawały jakości i nie pomagały w grze do przodu.

Karherop - Dlatego piszę o "ciekawszych wariantach", bo jeśli kupilibyśmy rozgrywającego, to można układać taktykę inaczej niż tylko "doskok - odbiór - laga do przodu - strzał". Oczywiście w naszej sytuacji to dość odległy priorytet. Napastnik potrzebny na wczoraj, podobnie przebojowy skrzydłowy, to zdecydowanie ważniejsze.
Ostatnio edytowane przez Tantal : 08.03.2021 o godz. 17:08.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 09.03.2021, 09:14
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Mam od wielu lat podobną refleksję . Dlaczego do tej pory żadne fify czy uefy nie uregulowały tej sprawy .
Obecnie normą jest przeszkadzanie przez zawodnika drużyny faulującej w sprawnym i szybkim wybiciu wolnego . Repertuar jest stały - odkopanie piłki , branie jej do rąk , blokowanie jej wybicia poprzez bliskie stawanie , ignorujące przepisowe 9 m. Można powiedzieć że takie zachowania to wręcz "stałe fragmenty gry " , które nikogo nie dziwią . Celem jest maksymalne opóźnienie wybicia aby móc ustawić szyki . Sędziowie praktycznie nie reagują , tylko w jakichś naprawdę drastycznych sytuacjach dają kartki . Efektem tego jest spowolnienie gry , na pewno mało efektowne dla kibica .
A wystarczył by jeden prosty przepis że po odgwizdaniu faulu zawodnik drużyny ukaranej wolnym nie ma prawa dotknąć jej w jakikolwiek sposób piłki i ma odejść na 9 m . Za nieprzestrzeganie - żółta kartka .
Komu to przeszkadzałoby ?
To jest tak jak z linią za trzy punkty w NBA. Niektórzy upierają się, że to byłaby za duża ingerencja w grę i że zmieniłoby zupełnie rozgrywkę.

Jak dla mnie idealny pomysł, bo szczerze nienawidzę tego typu zagrywek i całej tej myśli taktycznej spod znaku 'ukradnij im czas'.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 09.03.2021, 12:29
Powinno być tak jak w ręcznej. Gwizdek, zostawisz piłkę w miejscu i spieprzasz, inaczej kartka z automatu.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 09.03.2021, 13:13
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Powinno być tak jak w ręcznej. Gwizdek, zostawisz piłkę w miejscu i spieprzasz, inaczej kartka z automatu.
Dobry przykład. Nie rozumiem, czemu jest ogólne przyzwolenie na ten burdel z przeszkadzaniem przeciwnikowi. Plus jeszcze pochwalanie 'boiskowego cwaniactwa'.
Odpowiedz cytując
emailowiec
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2005

Stary 09.03.2021, 13:29
O, to, to! Ileż to razy się człowiek irytuje na takie zachowania, nie raz bardziej niż na zmarnowaną setkę naszych kolejnych napastników.
W Polskę wierzę.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 09.03.2021, 13:34
Czy tego typu przepis musi wyjść z UEFA Nie mógłby tego wprowadzić np. PZPN do regulaminu rozgrywek? Dla mnie też jest to sprawa mega irytująca.

[24/42]
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 09.03.2021, 15:52
Wszyscy macie rację. Wkurza mnie to w każdym meczu. Niezależnie kto gra.
To zachowanie wybitnie niesportowe i jako takie powinno być karane.
Skoro PZPN mógł wprowadzić przepis o młodzieżowcu to i o takie obowiązkowej żółtej kartce, mógłby.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 09.03.2021, 18:38
E chyba by nie mógł. To za duża ingerencja. Gdyby każdy kraj sobie wprowadzał swoje zasady to by powstał wielki chaos
Odpowiedz cytując
RAFi89
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 09.03.2021, 19:03
A taki przepis nie istnieje? Coś takiego można znaleźć w googlach :
Sędzia musi udzielić napomnienia zawodnikom, którzy opóźniają wznowienie gry poprzez:
˘ dokonywanie przygotowań do wykonania wrzutu i nagłe pozostawienie piłki współpartnerowi,
˘ opóźnianie zejścia z boiska podczas procedury wymiany,
˘ przesadne opóźnianie wznowienia gry,
˘ odkopywanie/odnoszenie piłki lub prowokowanie konfrontacji przez celowe dotykanie piłki po
przerwaniu gry przez sędziego,
˘ wykonanie rzutu wolnego z niewłaściwego miejsca aby zmusić sędziego do powtórzenia rzutu.

Jak z wieloma przepisami kwestia podejścia sędziego.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 10.03.2021, 07:36
Prosta zasada - piłka parzy po gwizdku, dotknąć jej może jedynie zawodnik drużyny, na której korzyść zostało coś odgwizdane. Do tego bezzwłoczne oddalenie się od piłki na 9 metrów. Zasada o obowiązkowym młodzieżowcu to moim zdaniem dużo grubszy temat, niż taka "kosmetyka".

[24/42]
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 10.03.2021, 10:49
Wczoraj kołek z FC Porto zarobił żółtko za kopnięcie po gwizdku, więc da się. Nota bene to było drugie żółtko w ciągu 2 minut dla tego pana. Więc da się, ale chyba zależnie od podejścia sędziego.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów