The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.03.2021, 15:07
Żeby tylko ten nasz zajebisty balonik nie .......nął dziś z hukiem
Dobrze być optymistą, ale patrząc jaki wysyp na TT euforii, że przeganiamy już Górnik przed meczem i puchary - to różnie może być..

Remis
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 05.03.2021, 15:38
Wg logiki ekstraklasy jeśli u nas panuje euforia i już mówi się o górnej ósemce tzn, że dzisiaj przegramy.

Obstawiam po słabym meczu
Wisła 1:2 Górnik
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 05.03.2021, 16:07
obawiam sie ze dzis bedzie kubel zimnej wody na glowe ....gornik jaki jest taki jest - aole jednak to bardzo ofensywnie grajaca druzyna jak na nasza bueraczana pseudo lige - a my nie gralismy jescze w tej rundzie z takim zespolem .....moze dzis posypie troche - pomrozi - i to bedzie nasz handikap w tym meczu
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Od: 09.2018

Stary 05.03.2021, 17:02
To akurat chyba dla nas lepiej niż gra z siłowo grającym Płockiem. Ale jeśli prawda, to szykuje się ciekawy mecz. Dopisywać trzech punktów przed spotkaniem nie ma co, ale też nie ma co się krygować, że ich nie chcemy.

Gramy u siebie. Można powiedzieć, że w tej rundzie nie przegraliśmy uczciwie meczu. Z drużynami grającymi na poziomie Górnika (Pogoń, Śląsk) wygraliśmy lub pechowo remisowaliśmy.

Liczę na wyrównany mecz i remisowo przez większość czasu, aż do końcówki w której powinni spuchnąć jak Płock i końcowe 3:1. No ale, co będzie to będzie, każdy mecz ma swoją historię.
Ostatnio edytowane przez Tantal : 05.03.2021 o godz. 17:33.
Radosław Sobolewski "Odmieniło ten mecz wejście na boisko Rafała Boguskiego, który tak naprawdę sam przesądził o losach tego spotkania. Rafał zasługuje na niesamowity szacunek i takim szacunkiem powinien być otaczany"
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 05.03.2021, 18:50
No i potwierdziło się. Chuca jednak. Pewnie tylko do przerwy. W razie problemów RB9
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Stary 05.03.2021, 18:53
W razie problemów to przede wszystkim jest Żukow na ławce i oby był w stanie wejść jak będzie znowu taki syf na środku pomocy jak w meczu z Płockiem w 1 połowie.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 05.03.2021, 20:22
jakie Chuca musi mieć papiery na Hyballę że znowu grał w pierwszym składzie? Póki co nie gramy nic a to co zrobił Savić to kpina. mimo wszystko liczę że w 2 połowie dla nas coś wpadnie
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 05.03.2021, 20:26
Na razie zdecydowanie najgorszy mecz Wisły w rundzie wiosennej. Dramatycznie słaby jest Starzyński, który gra na poziomie trzecioligowym: w takiej dyspozycji absolutnie nie powinien znaleźć się na boisku.

Póki co nie mamy drugiej linii, ani odrobiny dokładności w grze. Długie podania miały większy sens, gdyby w ataku obok Forbesa grał Medved. Przy osamotnionym Kostarykańczyku ani to nie funkcjonuje, ani rozgrywanie piłki krótkimi podaniami, nie wiedzieć czemu ciągle też górą zamiast dołem.

Dodatkowo pressing również kompletnie nie funkcjonuje - zatem skoro nie ma nic z naszej strony, jest przewaga Górnika.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 05.03.2021, 20:26
Takiej padliny nie gralismy od czasow Skowronka. Druga polowa musi byc lepsza.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Stary 05.03.2021, 20:28
Dzida do przodu i tyle by było z pomysłu na grę... Gegen-pressingu póki co nie widac..

Oby tak gra z Żukowem lepiej wyglądała w 2 połowie - bo inaczej to kwestia czasu jak nas Górnik napocznie
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2021, 21:27
II połowa lepsza.
Jedno pytanie - kiedy wraca Szot? Bury dzisiaj bardzo słabo ....
A co Boguś odwalił z tym podaniem do tyło w ostatnich sekundach to chyba tylko on wie...
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Mega pyta. Chuce już żegnamy. Starzyński nie nadaje sie do wejscia w pierwszej 11. Nie wnosi nic. Burliga to jest maks 1 liga i to jeszcze w słabszym zespole. Gość jest tak drewniany, że dziwie się jego grze w ekstraklasie. Boguski za mało czasu dostał. Yeboah z prawej nogi nie może wgl podnieść piłki, Forbes technicznie słabo, ale był dzisiaj osamotniony do zgrywania piłek.
Savic..savic..savic. Sam nie wiem. Gość nie błyszczy niczym, ale nie ma kto grać.
Ogólnie mecz mega słaby. Górnik z jedną sytuacją my w sumie z żadną. Trzeba zmienić skład bo gra się ruszyła po zejściu Starzyńskiego oraz po wejściu Mawutora. Burliga nie pasuje do gry w parze z Yeboahem.
Bardzo dużo niedokładności.

Mawutor robi robote w środku, Zhukov też.

Lepszy pkt niż 0. Kubeł zimnej wody i to są pozytywy.
Ostatnio edytowane przez Skawa Wadowice : 05.03.2021 o godz. 21:30.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Wróciliśmy w przeciętność czyli tam gdzie nasze miejsce. Hyballa wielkim zbawcą nie będzie.
Trzeba jednak oddać, że końcówka meczu dla nas, a właściwie dla Savica Tylko czemu tak nie gramy od początku tylko dzida, dzida, dzida?

PUCHARY
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 05.03.2021, 21:29
70% celnych podan
Dzisiaj to był poziom 2 ligi
Ciekawe czy chwilowa zadyszka czy liga nas się zdążyła nauczyc
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Stary 05.03.2021, 21:31
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
70% celnych podan
Dzisiaj to był poziom 2 ligi
Ciekawe czy chwilowa zadyszka czy liga nas się zdążyła nauczyc
Symptomy widać już było od dwóch meczów, ale zwycięstwa zaburzyly obraz
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 05.03.2021, 21:33
Dzisiaj nie było Wisły Hyballi, była za to Wisła schyłkowego Skowronka: wolna, ociężała, apatyczna, niedokładna, pozbawiona czucia piłki, bez intensywności w grze. Najsmutniejsze, że ani przez moment nie stosowała znaku firmowego niemieckiego trenera: gegenpressingu.

Jedynie Frydrych oraz momentami Savic, Sadlok i Yeboah grali na dobrym i przyzwoitym poziomie. reszta na czele z młodzieżowcami dziś kompletny dramat. Starzyński powinien dużej odpocząć od pierwszoligowej piłki, na razie to nie jego poziom.

Styl i sposób rozegrania tego meczu to ogromne rozczarowanie.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 05.03.2021, 21:33
Mecz przegrany w środku pola. Chuca niech sobie idzie człapać do jakiegoś I-ligowego klubu, Burliga dał dziś pokaz techniki na poziomie ligi okręgowej (i to po 3-4 browarach), Starzyński też sporo poniżej oczekiwań.
W drugiej połowie trochę się otrząsnęli, ale tak naprawdę to Górnik miał nas na linach. Jak tego ten chłopak z 3 metrów nie trafił, to chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą.
Remis raczej sprawiedliwy, karawana jedzie dalej.

[24/42]
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 05.03.2021, 21:35
Poznaliśmy siłę naszej kadry w porównaniu z lepszym personalnie zespołem. Wyszło w sumie, że jesteśmy drużyną z dolnej 8-ki, czego się można było spodziewać.

Niektórzy nasi piłkarze ewidentnie nie nadają się do gry w tej lidze (Burliga - drewno takie że jedna iskra i stoi w płomieniach; Szota, Chuca) - a reszta to po prostu dolna połowa ligi i tyle.

Po wejściu Żukowa widać było jak dużo daje na boku obrony zawodnik umiejący grać w piłkę.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Stary 05.03.2021, 21:35
Jeszcze chciałbym dodać, że nie ma mowy o jakimś kryzysie fizycznym o czym pierniczyli komentatorzy. Przebiegliśmy więcej niż dużo biegający górnik, w 80 min przejęliśmy inicjatywę, dalej biegamy lepiej niż większość ekstraklasy.
Odpowiedz cytując
Reser
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 05.03.2021, 21:37
Dwa zwycięstwa z rzędu i forum walczy o mistrzostwo. Dwa gorsze mecze i pół kadry do wymiany. Jeden dobry mecz Starzyńskiego i sprzedajecie go za 50 mln euro. Dwa słabsze mecze Starzyńskiego i wysyłacie go do 3 ligi. Ja rozumiem emocjonalne podejście, ale to już zakrawa o idiotyzm.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Stary 05.03.2021, 21:38
Skawa Wadowice napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze chciałbym dodać, że nie ma mowy o jakimś kryzysie fizycznym o czym pierniczyli komentatorzy. Przebiegliśmy więcej niż dużo biegający górnik, w 80 min przejęliśmy inicjatywę, dalej biegamy lepiej niż większość ekstraklasy.
Tu pełna zgoda
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Stary 05.03.2021, 21:40
Reser napisał(a):Wyświetl post
Dwa zwycięstwa z rzędu i forum walczy o mistrzostwo. Dwa gorsze mecze i pół kadry do wymiany. Jeden dobry mecz Starzyńskiego i sprzedajecie go za 50 mln euro. Dwa słabsze mecze Starzyńskiego i wysyłacie go do 3 ligi. Ja rozumiem emocjonalne podejście, ale to już zakrawa o idiotyzm.
Zgadzam się w 100%, w pełni oddaje moje wrażenie gdy czytam posty i komentarze na FB
Odpowiedz cytując
ABG Bochnia
Member

Od: 07.2014

Stary 05.03.2021, 21:42
Haha dokładnie to miałem napisać. Wczoraj przymiarki do pucharów, a dziś pół składu to poziom 1 ligii xd co wy myślicie ze wygramy każdy mecz? Mamy mega passę i szanujcie to!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 05.03.2021, 21:50
Remis ze wskazaniem na NAS, za 2 połowę, szczególnie za końcówkę, gdzie z każda minuta górnik puchł, a Savic jak to było we wcześniejszych meczach grał z coraz większą swobodą.

1 połowa okrutna rąbanka, dopiero po wejściu Zukova, a następnie Mawutora Górnik przestał nas tłamsić fizycznie (pojedynki 1 na 1). W tej części meczu Górnik też dużo lepiej operował piłką, my natomiast za szybko pozbywaliśmy się jej w sytuacji, kiedy był czas aby spokojnie dopieścić podanie, a nie walić na pałę. U nas gra piłka leżała.

MINUSEM meczu jak dla mnie YEBOAH - masa piłek, które zmaścił, multum, proste zagrania partolił. Widać, że ma swobodę w prowadzeniu piłki, ale ten gośc po prostu nie myśli, często nie w tej sekundzie wykonuje to co mogłby zrobić chwilę później lub wcześniej :/ Masakracja około 75 minuty kiedy na prawej stronie z Burligą próbowali (tzn Burliga próbował) coś wykreować w przodzie, a Yeboah stał jak krowa, bez chęci do czegokolwiek. O zmianę prosił się zdecydowanie wcześniej, minimalnie 10 minut przed zejściem. Irytują mnie jego wrzutki ze skrzydła , tak jakby zawsze źle uderzał i sflaczała na takie dolne podania.

Bardzo słabo Starzyński, ale tutaj wydaje mi się, że wieżowce z Zabrza nie dały mu pograć, wiec nie będę się nad nim pastwił, bo swoją głupotą i nieporadnością Yeboah przebił go 10 razy.

Plewka miał sporo głupich i groźnych strat - według mnie dużo słabiej niż w poprzednich spotkaniach. Szota - wiadomo, zupełnie inaczej wyglądała defensywa w 2 połowie.

W obronie najlepszy Frydrych - dużo czyścił i mimo wszystko, wbrew ogólnym zwyczajom bardzo podobał mi się Burliga - w 1 połowie popełnił pare błędów (szczególnie jak wybił piłkę pod nogi rywala), ale nadrobił jak dla mnie w przodzie aktywnością i dużą chęcią. Mobilizował drużynę poganiał, miał większe parcie i chęć, niż BEZNADZIEJNY dziś YEBOAH (swoją drogą uważam, że gdyby Yeboaha bozia obdarowała rozumem to byłby dużo lepszym zawodnikiem).

Najlepszy jak dla mnie Zukov - gość jak zwykle haruje, nie traci BEZMYŚLNIE i nie podaje głupio, tak jak inni (wiadomo, że błędy zdarzają się każdemu, ale nie jest to spowodowane bezmyślnością jak u Savica i Yeboah).

Savic stosunkowo dobrze(dużo lepiej niż ostatnio), ale ogromny MINUS za 3 bardzo dobre okazje, które koncertowo spartolił. Podobnie jak Yeboah ma dużą swobodę, ale również podejmuje beznadziejne decyzje. Dziś wyjątkowo pojazdu po nim nie zrobię, doceniam, że bardzo dużo biega, pewnie dlatego trener zawsze stawia na niego.

Chuca wiadomo DRAMAT, choć nie aż takie dno jak z Płockiem, ale chyba nie miał okazji do zaprezentowania dna - nie bez powodu zszedł bo Górnik robił z nami co chciał.

No i wiadomo Mawutor - walczak, gladiator, trochę przypomina mi Chaveza, ale z dużo lepszą motoryką bo Osmana pamiętam jako mało zwrotny czołg, co nie oznacza, że Dawid jest super skrętny. Trochę mam wrażenie, że idzie na raz , nie jest za szybki, ale na pewno dużo lepszy niż Mitrovic Podoba mi sie ten zawodnik jako DESTRUKTOR w środku boisku u boku Zukova. Ciężki zawodnik, nie wiem jakby wyglądał mecz bez niego.

Reasumując mimo najlepszej JEDNEJ sytuacji Górnika, remis jest stosunkowo sprawiedliwy - też mieliśmy jakieś tam okazje. Górnik postawił się mocno, no cóż, chyba już nauczyli grac się na nas- twarda postawa na pograniczu faulu. Póki co widać, że jak rywal próbuje dorównać nam to puchnie w okolicach 70 minuty.

Podobała mi się reakcja trenera - widział, że z Chuca w środku przeciwko drwalom jest dramat to go ściągnął i wstawił wiadomo kogo. Manewr z Mawutorem też mi się podobał. Mam jedynie trochę żalu, że za długo trzymał Yeboaha i stosunkowo późno wpuścił Bogusia.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 05.03.2021 o godz. 22:29.

Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 05.03.2021, 21:52
Dokładnie tak . Nie da się czytać tych płaczów i pretensji na shoutboxie. Żenada totalna.
Jeszcze wczoraj była walka o puchary a dzisiaj jeb... piłkarzy i trenera bo... zremisowali z Górnikiem . Ja prd.

Do pucharów nie awansuje się mają w składzie Burligę, Szotę i siedemnastolatka na boku - i nie mam do nich pretensji , po prostu taki jest stan kadry i nasze możliwości.

Dograć sezon, po drodze zlać parchy w derbach , pozbyć się kilku piłkarzy , dobrać nowych i na spokojnie wejść w sezon z Hyballą.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 05.03.2021, 21:52
Zgadzam się, to je cirkus.
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 05.03.2021, 21:53
Wydaje mi się, że za duży fatalizm tu panuje po tym meczu.

Pierwsza połowa do zapomnienia, ale w drugiej z minuty na minutę lepsza była Wisła. Co do ogólnego obrazu i wyniku - taka po prostu jakość naszych piłkarzy. Niektórzy chyba oswoili się z myślą po ostatniej dobrej serii, że my już tę ligę "zjadamy" i taki dołujący Górnik na Reymonta nawet nie pierdnie, skoro po takiej kaszanie jak w Płocku udało się wygrać. Tymczasem ten jeden mecz zweryfikował poziom Serafina Szoty (imię dopisałem z dedykacją dla Czerepacha) i Chuki. Hyballa wolał już Żukowa na lewo przesunąć. Z taką kadrą to my zajedziemy maks na 7-8 miejsce, jak się poszczęści i nasi rywale dalej będą dalece upośledzeni.

Hyballa wyciska maksa z tego co ma. Remis trzeba szanować i tyle. W Gdańsku będzie cholernie ciężko.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 05.03.2021, 22:08
Zaczęliśmy lepiej grać jak z Górnika zeszło powietrze. Przez 70 minut Savic poniewierany, potem "koszykarze" z Zabrza nie mieli sił i zaczął cos grać. Do tego momentu nie bardzo wiadomo kto stosuje ten geggenpresing jako danie główne.

Taki scenariusz meczu był do przewidzenia. Nikt grając z nami nie jest już jak frajerem Piast - nie gra od tyłu, żeby nie narazić się na straty po naszym presingu. Z kolei sam mocno presuje na nas. Widać mecz a Piastem dał wielu trenerom do myślenia. Mecz na remis, jednak ze wskazaniem na nas. Gdyby jeszcze ktoś był na ławce kreatywny, kto wszedłby na podmęczonego Górnika to mogłyby być i 3 punkty.

Trzeba się cieszyć z tego ze 0 z tyłu. Teraz Gdańsk.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 05.03.2021, 22:36
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Zaczęliśmy lepiej grać jak z Górnika zeszło powietrze. Przez 70 minut Savic poniewierany, potem "koszykarze" z Zabrza nie mieli sił i zaczął cos grać. Do tego momentu nie bardzo wiadomo kto stosuje ten geggenpresing jako danie główne.

Taki scenariusz meczu był do przewidzenia. Nikt grając z nami nie jest już jak frajerem Piast - nie gra od tyłu, żeby nie narazić się na straty po naszym presingu. Z kolei sam mocno presuje na nas. Widać mecz a Piastem dał wielu trenerom do myślenia. Mecz na remis, jednak ze wskazaniem na nas. Gdyby jeszcze ktoś był na ławce kreatywny, kto wszedłby na podmęczonego Górnika to mogłyby być i 3 punkty.

Trzeba się cieszyć z tego ze 0 z tyłu. Teraz Gdańsk.
HEH tego słowa mi brakowało: KOSZYKARZE - tak to racja, wspominalem o tym, że drwale z zabrza od 70 minuty puchnęli i Savic grał z coraz większą swoboda.

Rywal rzuca się na nas dokładnie tak jak my na nich - wiadomo już jak gramy. Kadrę mamy słabą do tego urazy: Szot, Błaszczykowski, Kuljevic czu Basha, na któego licze jak dojdzie do zdrowia :/

Mamy problem z zestawieniem środka, dlatego gra Chuca i promowany na siłe młodzieniaszek Starzyński, dla którego chyba lepsze byłyby wejścia na podmęczonego i zabieganego rywala tak od 70 minuty.

Zukov to PIRANIA prawdziwa, uwielbiam tego zawodnika, podobnie jak Pola Llloncha swego czasu czy Veleza.

Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 05.03.2021, 22:36
5ty z rzedu mecz bez porazki, trzeba uszanowac ten punkt, nie bedziemy wszystkiego wygrywac, na pewno nie z ta kadrą.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów