The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
zbyszek93
Senior Member

Od: 06.2020

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.09.2020, 17:27
czaro napisał(a):Wyświetl post
Bardzo mi przykro, ale a) nie jest to dobry pomysł, b) nie jestem pewien, czy zarządzający klubem z niego skorzystają.
Brak mi słów po prostu. Powstrzymam się jednak od obraźliwych w twoim kierunku słów i zapytam - czy złym pomysłem jest zwolnienie trenera, który: "podejmuje dziwne decyzje taktyczne i personalne, jest ostrożny/minimalistą, nie potrafi przygotować zespołu fizycznie" i przez niego "gramy brzydko i nie wygrywamy"? Czemu chcesz trzymać do końca sezonu trenera, który nie ma żadnych zalet i przez niego będziemy znowu drżeć o utrzymanie (nie wspominając o fatalnej grze)?
Ostatnio edytowane przez zbyszek93 : 13.09.2020 o godz. 17:30.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 13.09.2020, 17:32
Myślę, że nie ma potrzeby aż tak się denerwować. Piszę o tym o paru godzin.

Gdybyśmy poważnie potraktowali ten sezon i trenera Skowronka, to wzmocnilibyśmy środek obrony. Chyba że w klubie wyobrażają sobie, że możemy z taką paką walczyć o najwyższe cele. Jeśli tak, to KSZO zweryfikowało już ten pomysł.

Jeśli chodzi o psucie zawodników, to przy fajnej grze może udałoby się sprzedać za dobre pieniądze Żukowa, Savicia, może tego Yeboah. Buksa i tak nie jest gotowy na pierwszy plac, na jego wartość nasza gra aż tak nie wpływa. Reszta to zapchajdziury, zawodnicy dojrzali, młodzi bez błysku.

Co tu więc psuć? Spaść i tak nie spadniemy. Czy można by fajniej i lepiej grać w tym okresie przejściowym? Pewnie tak, chociaż z tą obroną byłoby to bardzo trudne. Skoro Skowronek przychodził tu jako młody zdolny a już doświadczony trener z I ligi, to najwyraźniej celowaliśmy w lepszy efekt. Ale nie udało się.

Też bym chciał Wisły na miarę późnego pierwszego Kasperczaka czy wczesnego Skorży, ale chyba jeszcze nie teraz. Nie mamy do tego fundamentów, planów, środków. Teraz trzeba poczekać aż potwierdzi się, że Skowronek sobie nie poradził i aż nie przygotujemy gruntu pod nowego architekta.
Ostatnio edytowane przez czaro : 13.09.2020 o godz. 17:38.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member

Stary 13.09.2020, 17:47
Skąd masz te pewność, że nie spadniemy? A nawet jeśli to ja nie mam ochoty (ani żaden kibic, oprócz ciebie oczywiście) oglądać drugi sezon z rzędu Wisły pałętającej się po dnie tabeli (a z tym wuefistą jest to pewne). Nie masz żadnych argumentów za jego pozostaniem, z resztą sam go świetnie podsumowałeś, a jednak chcesz żeby został do końca sezonu. To jakiś rodzaj masochizmu?
Ostatnio edytowane przez zbyszek93 : 13.09.2020 o godz. 17:51.
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 13.09.2020, 18:05
nikt nie chce ogladac kolejnego sezonu i znowu drzec o utrzymanie, a przeciez jak nic sie nie zmieni i Skowronka zwolnia dopiero po sezonie i nastepny znowu na "przebudowe" to za rok bedzie dokladnie to samo...

ile mozna
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 13.09.2020, 18:06
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Właśnie jest co zepsuć. Widziałeś drugą bramkę dla nas? Chłopoki z Pogoni nie wiedzieli co się dzieje. Mamy całkiem dobry skład ofensywnie. Gdyby to wszystko poukładać to moglibyśmy nie dawać obronie szans do wykazania się. A ten jak zaczadzony broni się w 10. I to jeszcze bez doskoku do przeciwnika nawet na 30 metrze od bramki. Tak grając nawet trzecioligowcy będą nam ładować bramki.

A tu nie chodzi o to żeby się bawić w pacanówkę tylko jakoś się rozwijać. Gdybyśmy atakowali żeby strzelić trzecią i dostalibyśmy kontre nie byłoby to tak żenujące jak to co się wydarzyło.

Mam pomysł.

Kasperczak na trenera Skowronek jako asystent oddaje mu swoją pensję i dopłaca za naukę. Może za dwa lata pojmie co to znaczy być trenerem. A Henry zrobi z Java drugiego Kalu. Sprzedamy go za 30 baniek i nasze problemy się skończą
Mówisz o tym Kasperczaku co pierwszy raz w historii spuścił Górnik Zabrze do I ligi?

Pytanie jest takie - czy Kasperczak nie mając gwiazd w zespole coś by pokazał. Górnik go mocno zweryfikował. Więc schłodziłbym takie gadanie.

Dzisiejszy mecz nie był zły w naszym wykonaniu i zapewne wygralibyśmy go gdyby nie 2 "szkodników"

1. Klemenz - zrobić kluczową stratę i stzrelić samobója w jednej akcji to wielka sztuka
2. Beciraj - niby szybciej biega niż ostatnio, ale kolejny raz marnuje kluczową 100 na 3-1.

Do reszty nie ma się co prztczepić - poza malkontentami.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 13.09.2020, 18:08
zbyszek93 napisał(a):Wyświetl post
Skąd masz te pewność, że nie spadniemy? A nawet jeśli to ja nie mam ochoty (ani żaden kibic, oprócz ciebie oczywiście) oglądać drugi sezon z rzędu Wisły pałętającej się po dnie tabeli (a z tym wuefistą jest to pewne). Nie masz żadnych argumentów za jego pozostaniem, z resztą sam go świetnie podsumowałeś, a jednak chcesz żeby został do końca sezonu. To jakiś rodzaj masochizmu?
Zakład o 2.000 pln?

Ja mówię że nie spadniemy ty że spadniemy. Przyjmujesz?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 13.09.2020, 18:14
Wystawieniem Chuci na ofensywnym pomocniku, Carlosa w ataku i Abramowicza na LP sie wybronił ale zmianami sie skompromitował. Jak chciał bronic wyniku (czego nie potrafimy) to powinien wejsc Mehremic a nie Boguski a tak w obronie musiał przeciwnika pilnowac niski Mak. Tak samo mogł dac Beqirajowi spokoj po meczu kadry a wpuscic Bukse, ktory powinien łapac minuty.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 13.09.2020, 18:22
Skowronek nie potrafił przygotować zespołu plus podpisał się pod fatalnymi transferami. Brak stylu, zawodnicy bez formy, fatalna taktyka. Bez dyrektora sportowego nie da się zbudować drużyny a nasze Trio robi z klubu ubogiego startup a.
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member

Stary 13.09.2020, 18:23
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Zakład o 2.000 pln?

Ja mówię że nie spadniemy ty że spadniemy. Przyjmujesz?
Co to, czytanie ze zrozumieniem kuleje? Gdzie ja napisałem, że spadniemy? Ja tylko spytałem skąd ma taką pewność co do braku spadku.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 13.09.2020, 18:29
Co to, czytanie ze zrozumieniem kuleje? Gdzie ja napisałem, że spadniemy? Ja tylko spytałem skąd ma taką pewność co do braku spadku.
A Ty skąd masz pewność że będziemy grać o utrzymanie w tym sezonie malkontencie? Ja po dzisiejszy meczu i gry bez Kuby jestem spokojny że będziemy w "górnej" 8. Forma rośnie. Ilość indywidualnych błędów powoli spadnie.

Tak że ponarzekaj sobie jeszcze, to twój czas.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 13.09.2020, 18:35
To o jakich fundamentach my tutaj mówimy ? Dyr. Sportowego brak skauting leży i kwiczy, szkolenie młodzieży leży i kwiczy. Natomiast ciagle słyszę „dajcie siana. Więcej siana. Wciąż mało „ Jak dacie więcej będzie lepiej. I ten parodysta na ławce trenerskiej to jest ....a dramat. Co ten gość wyprawia to mi się nie mieści w głowie
@ Czaro możesz mi napisać jakie fundamenty klub zaczął budować abym się nie musiał zastanawiać czy kupić karnet na przyszły sezon
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 13.09.2020, 18:35
2 "szkodników"
Winowajcy znalezieni, karawana jedzie dalej. Moim zdaniem to po prostu latwe wytlumaczenie, ktore wielu moze przyjac bez wiekszych oporow.

Tyle tylko ze z nasza kadra w kazdym meczu znajdzie sie ktos, kto koncertowo kopnie sie w czolko. I tu wlasnie powinien dzialac trener - minimalizowac takie ryzyko taktyka, motywacja, odpowiednimi zmianami.

Moze sie myle, ale ostatni mecz, w ktorym nie cofnelismy sie po zdobyciu prowadzenia, to chyba byl ktorys z LKS-em. Poza tym to wydaje mi sie, ze ciagle reagujemy tak samo. W moim przypadku to juz nawet osoby, ktore po prostu sa "zmuszone" ogladac ze mna Wisle, mowia po strzeleniu przez nas bramki: "nie ciesz sie, zaraz sie cofna i bedzie remis". Fakt, z KSZO tez prowadzilismy.

I po prostu fajnie byloby, gdyby trener cos tu ogarnal. W przeciwnym razie nawet na trybunach bedzie nedza.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 13.09.2020, 18:40
Mówisz o tym Kasperczaku co pierwszy raz w historii spuścił Górnik Zabrze do I ligi?

Pytanie jest takie - czy Kasperczak nie mając gwiazd w zespole coś by pokazał. Górnik go mocno zweryfikował. Więc schłodziłbym takie gadanie.

Dzisiejszy mecz nie był zły w naszym wykonaniu i zapewne wygralibyśmy go gdyby nie 2 "szkodników"

1. Klemenz - zrobić kluczową stratę i stzrelić samobója w jednej akcji to wielka sztuka
2. Beciraj - niby szybciej biega niż ostatnio, ale kolejny raz marnuje kluczową 100 na 3-1.

Do reszty nie ma się co prztczepić - poza malkontentami.
Tak o tym Kasperczaku który np ze Strąka zrobił piłkarza na pierwszy skład drużyny lejącej shalke 4:1. Jeżeli jesteś kimś mającym wątpliwości że Heniek wciąga nosem każdego z trenerów naszej rodzimej szkoły to dyskusja z tobą staje się bezcelowa.

Górnik został spuszczony właśnie na przekór Kasperczakowi. PZPNowska mafia bardzo nie lubi jak się jej nie wchodzi w dupę. A Kasperczak był jedyny, który tego nie robił. Stawianie takich argumentów jak spadek Górnika to kolego kompromitacja.

Możesz dalej tłumaczyć indolencję trenerską indywidualnymi błędami ale nie zmienia to faktu że imć Skowronek jest sabotażystą. Nawet gdyby Fatos strzelił na 3:1 nie daje to żadnej gwarancji że nie skończyłoby się 3:3. Bo to co graliśmy przez ostatnie pół godziny to kryminał. I nie jest to wina piłkarzy tylko cykora na ławce trenerskiej.

Cykora który jest największym szkodnikiem, bo "pewnością" swoich poczynań zaraża i powoduje, że zamiast grać w piłkę wybijamy na pałę do przodu.

Może takim koneserom jak ty to wystarcza i nie masz się do czego przyczepić, ale zwykły oglądacz jak ja na takie gówno nie ma zamiaru patrzeć. Problem w tym że już do patrzenia się przyzwyczaiłem i wolę przyczynić się do wykopania sabotażysty z Wisły niż odzwyczajać się od oglądania.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 13.09.2020, 18:42
speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Winowajcy znalezieni, karawana jedzie dalej. Moim zdaniem to po prostu latwe wytlumaczenie, ktore wielu moze przyjac bez wiekszych oporow.

Tyle tylko ze z nasza kadra w kazdym meczu znajdzie sie ktos, kto koncertowo kopnie sie w czolko. I tu wlasnie powinien dzialac trener - minimalizowac takie ryzyko taktyka, motywacja, odpowiednimi zmianami.

Moze sie myle, ale ostatni mecz, w ktorym nie cofnelismy sie po zdobyciu prowadzenia, to chyba byl ktorys z LKS-em. Poza tym to wydaje mi sie, ze ciagle reagujemy tak samo. W moim przypadku to juz nawet osoby, ktore po prostu sa "zmuszone" ogladac ze mna Wisle, mowia po strzeleniu przez nas bramki: "nie ciesz sie, zaraz sie cofna i bedzie remis". Fakt, z KSZO tez prowadzilismy.

I po prostu fajnie byloby, gdyby trener cos tu ogarnal. W przeciwnym razie nawet na trybunach bedzie nedza.
Jest i tak koronawirus więc nie ma co płakać o frekwencję bo i tak stadionu nie zapełnimy.

O ile można przyczepić się o zmiany, o tyle o cofnięcie się już niekoniecznie. Nie jesteśmy zespołem silniejszym od Pogoni żeby grać cały czas mecz na wymianę ciosów. Pytanie jest takie, chcięliśmy się cofnąć, czy to Pogoń nas zamkneła w naszym polu karnym? W końcu oni juz musieli iść na całość bo przegrywali a czasu było mało.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 13.09.2020, 18:53
Tak o tym Kasperczaku który np ze Strąka zrobił piłkarza na pierwszy skład drużyny lejącej shalke 4:1. Jeżeli jesteś kimś mającym wątpliwości że Heniek wciąga nosem każdego z trenerów naszej rodzimej szkoły to dyskusja z tobą staje się bezcelowa.

Górnik został spuszczony właśnie na przekór Kasperczakowi. PZPNowska mafia bardzo nie lubi jak się jej nie wchodzi w dupę. A Kasperczak był jedyny, który tego nie robił. Stawianie takich argumentów jak spadek Górnika to kolego kompromitacja.

Możesz dalej tłumaczyć indolencję trenerską indywidualnymi błędami ale nie zmienia to faktu że imć Skowronek jest sabotażystą. Nawet gdyby Fatos strzelił na 3:1 nie daje to żadnej gwarancji że nie skończyłoby się 3:3. Bo to co graliśmy przez ostatnie pół godziny to kryminał. I nie jest to wina piłkarzy tylko cykora na ławce trenerskiej.

Cykora który jest największym szkodnikiem, bo "pewnością" swoich poczynań zaraża i powoduje, że zamiast grać w piłkę wybijamy na pałę do przodu.

Może takim koneserom jak ty to wystarcza i nie masz się do czego przyczepić, ale zwykły oglądacz jak ja na takie gówno nie ma zamiaru patrzeć. Problem w tym że już do patrzenia się przyzwyczaiłem i wolę przyczynić się do wykopania sabotażysty z Wisły niż odzwyczajać się od oglądania.
Niestety ale Kasperczak to firmował, nawet dostał kilku drogich piłkarzy na swoje życzenie, więc zbastuj trochę. Bo skład Górnik miał naprawdę dobry i sporo lepszy od ówczesnych konkurentów w walce o utrzymanie. Nie wiedząc tego kompromitujesz się.

To że u nas Kasperczak pokazał jakość to bez dwóch zdań, ale też jakby nie było {pomimo Strąka) mieliśmy najlepszych piłkarzy w Posce wtedy. My teraz takich nie mamy.

Niech będzie, że Skowronek to Sabotażysta. Pisz co tam chcesz. Ma swój pomysł na zrównoważony futbol i go realizuje. Był przed nim magik co niby cykorem nie był to nas prawie do IV ligi wprowadził. Ja dziekuję
za taką "odwagę" jak 0-7 z Legią. (to był własnie sabotaż żenująca seria porazek)

Skowronek ma swoje ograniczenia, klub ma swoje ograniczenia finansowe, więc nie spodziewaj się gry jak za czasów Kasperczaka. I poczekajmy jeszcze kilka kolejek. Ja jakoś jestem dziwnie spokojny po dzisiejszym meczu że idziemy do przodu.

I żadni malkontenci, zawodowe płaczki tego nie zmienią, nawet jak będą trenera nazywac cykorem czy sabotażystą. Uważam że spokojnie zakręcimy się koło 8 miejsca na koniec sezonu.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 13.09.2020, 19:01
A nie męczy Was to, że grając bardzo defensywnie przez, w zasadzie, 30 minut - nie jesteśmy tak naprawdę w stanie wyprowadzać kontrataków, które postraszyłyby przeciwnika? Moim zdaniem to wynika z braku sił oraz mizernej dynamiki u piłkarzy. Co z automatu rodzi w głowach obawy o to, że za chwilę trzeba będzie się znowu wracać do obrony.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 13.09.2020, 19:19
Jasne on wtedy miał dobry, pamiętam jak sobie swojaki ładowali aż kibice się na treningach pojawiali. I dokładnie tak jak mówię spuścili go z ligi żeby nie musieć go robić trenerem kadry. Bo po wynikach z Wisłą był murowanym kandydatem. A tak trenerem został Smuda ulubieniec PZPNowskich salonów.

Jakie pomimo Strąka? On go tak wkomponował w skład że chłopak grał na poziomie europejskim. To jest kolego zasługa trenera. Tylko że my na Lazio złapaliśmy ich 16 razy na spalonego, do przerwy!! A nie staliśmy na 20 metrze i wybijaliśmy do przodu. Mieliśmy lepszy skład niż Lazzio? Nie, mieliśmy trenera z jajami. Dało się iść na wymianę ciosów?

Wiadomo że będziemy w połowie tabeli. Ale to nie dzięki Skowronkowi tylko pomimo tego że sabotuje naszą grę. Zrównoważony futbol? Chyba sobie jaja robisz. W czym zrównoważony? Ustawienie drużyny na 20metrze i wykopywanie piłki byle dalej to jest równowaga?

Ale ja dzisiaj widziałem grę jak za czasów Kasperczaka druga bramka to majstersztyk. Tylko tak jak mówię czy to dzięki Skowronkowi czy pomimo Skowronka. Bo skoro tak potrafią to dlaczego tak nie grają tylko ustawiają się jak w A klasie i walą na pałe byle dalej? Sami z siebie to robią czy im ktoś tak nakazuje?

Mamy całkiem mocny skład z poważnym trenerem który nie trzęsie portkami moglibyśmy grać jak ludzie w piłkę. Czasem wygrać czasem przegrać ale nie robić takich jaj jak dzisiaj. Bo to k... wstyd.

enzo napisał(a):Wyświetl post
A nie męczy Was to, że grając bardzo defensywnie przez, w zasadzie, 30 minut - nie jesteśmy tak naprawdę w stanie wyprowadzać kontrataków, które postraszyłyby przeciwnika? Moim zdaniem to wynika z braku sił oraz mizernej dynamiki u piłkarzy. Co z automatu rodzi w głowach obawy o to, że za chwilę trzeba będzie się znowu wracać do obrony.
A co jeżeli taka jest taktyka? Że nie ma być kontry, bo do kontry trzeba przecież zburzyć misternie utkane defensywne ustawienie. A jak nie zdąże wrócić to będzie na mnie więc choćby była okazja wyprowadzić piłkę rozegrać to lepiej wyp....ić byle dalej. Taki nasz zrównoważony futbol al'a Skowronek.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 13.09.2020 o godz. 19:25.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 13.09.2020, 19:39
Ale ja dzisiaj widziałem grę jak za czasów Kasperczaka druga bramka to majstersztyk. Tylko tak jak mówię czy to dzięki Skowronkowi czy pomimo Skowronka.ek.
Zdecyduj się bo osiągnąłeś poziom logiki Kalego
(wszystko co złe to Skowronek, a to co dobre to nie jego zasługa jako trenera)

Rozumiem że musisz sobie popłakać. Bycie wychowanym na sukcesach ery Cupiala i Kasperczaka ma swoją cenę. Wszystko co nie jest grą do przodu o zwycięstwo i brak tych zwycięstw to brak ambicji, albo B-klasa itd

Mamy skład tak na około 8-10 miejsce i pewnie tak się uplasujemy. Nie widzę powodów do płaczów i jęków. Jedynie porażka z KSZO to była kompromitacja. Reszta jest tak jak ma być. Mamy budżet jaki mamy, nie mamy noża na gardle, więc nie musimy zatrudniać na siłę nowych drogich grajków. Kolejny sezon żeby spłacić zadłużenie z zamierzchłych czasów (miasto) i tych mniej zamierzchłych (zaciąg hiszpański). Mamy piłkarzy którzy łącznie zarabiają mniej. Żeby było tak jak kiedyś za Kasperczaka, muszą być sezony jak ten - na spłatę długów.

Malkontenci jęczą i płaczą a karawana jedzie dalej
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 13.09.2020 o godz. 19:41.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 13.09.2020, 19:56
Skowronek nie trafił ze zmianami? Nowe, nie znałem.

Fajną ma gość robotę. Co mecz to samo. I nadal trwa.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 13.09.2020, 19:57
Czego nie rozumiesz? Mam zwyczajnie uprawnione podejrzenia że nasza gra po strzeleniu bramki to zasługa Skowronka i jego modelu zrównoważonej gry. Skoro już strzeliliśmy fajną bramkę to teraz już do końca kopmy się po czołach. Żeby było równo...

Jest tak jak ma być ... z sabotażystą inaczej być nie może.

I nie potrzeba nowych drogich grajków. Tylko jaj na ławce...
Ostatnio edytowane przez Drozd : 13.09.2020 o godz. 19:59.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 13.09.2020, 19:59
Żeby było tak jak kiedyś za Kasperczaka, muszą być sezony jak ten - na spłatę długów.
Żeby móc spłacać długi, trzeba (licząc na ustanie obostrzeń na stadionach) przyciągnąć więcej kibiców na stadion i więcej sponsorów.
Nie podejrzewam, żeby znaleźli się nowi chętni na oglądanie popisów naszej obrony, nieistniejącego środka pola w sensie kreowania gry i wozu z węglem w postaci Fatosa.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 13.09.2020, 20:10
Wszystko, co miałem do napisania o Skowronku i argumentach za jego pozostawieniem, już napisałem. Jeśli się z tym nie zgadzasz, przeczytaj, skrytykuj, polemizuj. Odpowiadać na rzucanie się przed monitorem na zasadzie ura bura wielka Wisła tu i teraz nie będę.

PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
@ Czaro możesz mi napisać jakie fundamenty klub zaczął budować abym się nie musiał zastanawiać czy kupić karnet na przyszły sezon
Tak, jak napisałem mam nadzieję, że te fundamenty kładziemy albo chociaż zbieramy siły przed wielkim budowaniem, bo jeśli nie, to jest z Wisłą bardzo słabo.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 13.09.2020, 20:11
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Żeby móc spłacać długi, trzeba (licząc na ustanie obostrzeń na stadionach) przyciągnąć więcej kibiców na stadion i więcej sponsorów.
Nie podejrzewam, żeby znaleźli się nowi chętni na oglądanie popisów naszej obrony, nieistniejącego środka pola w sensie kreowania gry i wozu z węglem w postaci Fatosa.
Też tak myślę, tego kopania po czole bez ani jednej akcji na jeden kontakt nie da się oglądać, zero zaskoczenia, to przykre ale oglądanie Wisły w ogole nie sprawia radości, to boli wywołuje tylko nerwicę co najwyżej,,iść na mecz ...pojde bo to hobby bo to pasja ,ale zwykły przeciętny kibic nie będzie wydawał co tydzień lub dwa kasy,żeby oglądać wpier*#^# lub swojska lub Janickiego podajacego do napastnika przeciwnej drużyny lub Klemenza ,który ma problem zagrać piłkę dokładnie tam gdzie chce
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 13.09.2020, 20:11
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Ale też ładna gra tego nie gwarantuje. Jeśli już to prędzej cokolwiek gwarantuja wyniki a nie gra "ładna" czy "brzydka".
Już ostatnio przerabialismy twz "ucieczke do przodu" i mocno zainwestowaliśmy w graczy. Było to za czasów Carillo i mocno zainwestowaliśmy w hiszpańskich graczy. Mielismy 6 budzet płacowy w lidze. Miały byc puchary frekwencja i sponsorzy że hej i cuda na kiju?

I co wyszło? Gówno wyszło i zostały na koniec jeszcze większe długi.

Nie dziękuję. Jest czas na inwestycje i czas oszczędzania.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 13.09.2020 o godz. 20:14.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 13.09.2020, 20:13
czaro napisał(a):Wyświetl post
Tak, jak napisałem mam nadzieję, że te fundamenty kładziemy albo chociaż zbieramy siły przed wielkim budowaniem, bo jeśli nie, to jest z Wisłą bardzo słabo.
Też mam nadzieję, że te wszystkie pozornie nieprzemyślane decyzje transferowe, personalne i taktyczne mają jakiś ukryty sens.
Inaczej to nie ma żadnego sensu.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 13.09.2020, 20:30
Jasne on wtedy miał dobry, pamiętam jak sobie swojaki ładowali aż kibice się na treningach pojawiali. I dokładnie tak jak mówię spuścili go z ligi żeby nie musieć go robić trenerem kadry. Bo po wynikach z Wisłą był murowanym kandydatem. A tak trenerem został Smuda ulubieniec PZPNowskich salonów.
Wyniki w europejskich pucharach miał w latach 2002 - 2003, trenera wybierano na jesień 2009. Tak więc wątpię żeby miały one jakiś duży wpływ bo to długi okres jak na ,,piłkarskie" warunki. Przypomnę, że 6-7 lat temu trenerem Wisły był Smuda, prezesem Bednarz, a właścicielem TF. Dodatkowo po sukcesach miał wpadki z Norwegami i Gruzinami .

Drozd napisał(a):
Jakie pomimo Strąka? On go tak wkomponował w skład że chłopak grał na poziomie europejskim. To jest kolego zasługa trenera. Tylko że my na Lazio złapaliśmy ich 16 razy na spalonego, do przerwy!! A nie staliśmy na 20 metrze i wybijaliśmy do przodu. Mieliśmy lepszy skład niż Lazzio? Nie, mieliśmy trenera z jajami. Dało się iść na wymianę ciosów?
Dla mnie Strąk był po prostu takim wyjątkiem . Ostatecznie do składu Wisły się nie przebił na stałe. Z młodych piłkarzy to jedynie u niego grali Uche i Mijailović . A miał w kadrze chociażby Brożków, Kuzere, Nowatoczyńskiego, Kwieka, Kowalczyka. Wiadomo, inne czasy, presja, w podstawowym składzie głównie ówczesni reprezentanci Polski, ale jednak fakt faktem młodych nie wprowadzał.

Poza tym to już nie ten sam trener ,,z jajami". W 2010 r. gdy mieliśmy 4 punkty przewagi i Amicę ,,u siebie" (wiadomo gdzie wtedy graliśmy) to grał na remis, mistrza finalnie przegraliśmy.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 13.09.2020, 20:31
Ale dlaczego wy macie pretensje do mnie? Ja też bym chciał dyrektora sportowego, innego trenera i lepszego składu, zwłaszcza w obronie. Ale nie ma i raczej nie będzie, z różnych powodów. Rozumiem to.

A co do Kasperczaka, to jakieś sf. Przecież on już jest na etapie pisania wspomnień, a nie ich zbierania.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 13.09.2020, 20:32
Mamy skład tak na około 8-10 miejsce i pewnie tak się uplasujemy. Nie widzę powodów do płaczów i jęków. (...) jest tak jak ma być.
Nie żebym chciał się czepiać, bo dopiero trzy kolejki za nami, więc trochę za wcześnie zarówno na wyciąganie poważnych wniosków, jak i na bicie na alarm, ale patrzę sobie w tabelę na drużyny dookoła nas i widzę to:

10. Wisła Płock 3 2
11. Podbeskidzie 3 2
12. Wisła Kraków 3 2
13. Stal Mielec 3 2
14. Warta Poznań 3 1

Niestety, na tę chwilę wygląda to na grupę najsłabszych drużyn, które mogą "walczyć o spadek".

Pomijam pucharowiczów, zapewne się ogarną z czasem.

Standardowo daję trenerowi jeszcze trochę czasu na ogarnięcie siebie i zespołu, ale jeśli za miesiąc będziemy dalej w tych samych okolicznościach przyrody, kredyt zaufania raczej się skończy.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 13.09.2020, 20:54
Staram się.znaleźć jakieś argumenty przemawiające za Skowronkiem.
Nie mamy bramkarza, nie mamy obrońców, nie mamy napastnika, nie mamy dyrektora sportowego, skauting istnieje bardziej w teorii i opiera się na kilku menadżerach no i przede wszystkim nie mamy kasy.
Ale ten Skowronek nie robi nic, żeby ten chaos ograniczyć. A wręcz jego kolejne decyzje i wybory ten tan powiększają.
Tak naprawdę to ze Śląskiem wynik mógł być spokojnie inny a dzisiaj to już w ogóle - ale czy tylko pudła Beciraja o tym zadecydowały? W sporej części tak ale Skowronek nie zrobił nic, żeby pomóc.
Dla osoby, która nie śledzi treningów jego wybory są idiotyczne. Nie tyle nietrafione co idiotyczne.
W sparingach przed sezonem fajnie wyglądał Szot. Z KSZO i Jagą nie zagrał w ogóle.
Boguskiego miało nie być, z Ostrowcem wychodzi w 11tce. Potem poza kadrą meczową ale dzisiaj wchodzi jako kluczowy zmiennik...
Hoyo zawalił gola z Ostrowcem i więcej się nie pojawił. Janicki z Klemenzem sabotują kolejny mecz i pewnie zobaczymy ich z Płockiem...
Takie decyzje można mnożyć.
Czy leci z nami pilot? Chyba nie - i to jest najgorsze.
Odpowiedz cytując
ślimak
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 13.09.2020, 20:58
Logika trenera Skowronka:
- wypożyczyć Pawłowskiego
- nie zabrać na mecz Kuljevica i Plewki
- pod koniec meczu wpuścić na def. pom. Boguskiego
I to w buraczanej lidze, w której wiele zależy od posiadania pilkarzy-drwali w środku...
Ale by nam dzisiaj siadł taki Nalepa że świni. Szkoda, że poszedł do Turcji...
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów