The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Matios98
Senior Member

Od: 12.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.01.2020, 14:20
Mnie już osobiście męczy ten temat strasznie. Z jednej strony mamy ewidentne niedodupcenie, (bo inaczej nie można nazwać załatwiania tak ważnej sprawy na ostatnią chwilę i to jeszcze w taki sposób jak to zrobiono, czyli głównie z inicjatywy zarządu spółki), a z drugiej jakieś kompletnie niezrozumiałe gwiazdorstwo w mediach społecznościowych i kłótnie na twitterze zamiast spotkań i rozmów, kto poważny się tak zachowuję?
Zdaje sobie sprawę, że sytuacja jest dość złożona, zwłaszcza przez aktualny, słaby wynik sportowy, ale wierzyć mi się nie chce, żeby przy odrobinie dobrej woli nie dało się ustalić czegoś wspólnie. Jak widać dobrej woli nie ma i to jest dla mnie najbardziej zdumiewające, dopóki się to nie zmieni, nie ma co liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 03.01.2020, 14:21
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Oni potrafią, TS nie będzie w stanie.
A czy ja napisałem, że TS będzie w stanie? Co z Tobą?

Matios98 napisał(a):Wyświetl post
Mnie już osobiście męczy ten temat strasznie.
Też mnie męczy i irytuje, bo dodatkowo dostaje się Socios, a my chcemy jedynie pomagać Wiśle.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 03.01.2020 o godz. 14:23.
Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 03.01.2020, 14:25
myślałem ze czasy przy Reymonta pt "byle przy korycie" juz minęły. Jakze sie myliłem...
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 03.01.2020, 15:00
Cytat:
- TS planował do tego czasu przekazać prawa na zasadzie licencji, a sklepik miałby być w porozumieniu z SA zamknięty/przekazany pod SA (w styczniu mieli robić podliczenie zysków itp)
Ale nie został przekazany, ani nie zostało w tej sprawie podpisane żadne porozumienie. Także do grudnia 2020 mogą grać na czas.
Cytat:
- Akademia planowo tak czy inaczej miała przejść pod skrzydła SA w lipcu
Ale teraz mogą przeciągać conajmniej do grudnia...
Cytat:
- Obecnie chyba nikt nie dokłada do prowadzenia pierwszej drużyny - środki są pozyskiwane od sponsorów i kibiców (i chwała trio za to, że potrafią to jakoś zgrać)
A tego pewnie zabraknie gdy "władzę" przejął by TS...
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 15:12
Tyle, że ja piszę nie o tym co się wydarzyło, a o tym co wg mnie jest sensownym rozwiązaniem Konrad. To co napisałeś może być oczywiście prawdą, zakładając złą wolę TS. Nie wiem jaki miałby w tym TS interes, bo na dłuższą metę to strzał w kolano.

Przykładowo - SA może przecież otworzyć swoją akademię i nie przedłużać obecnej umowy z AP.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 03.01.2020 o godz. 15:40.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 15:28
Ale właśnie wszyscy o tym mówimy - to strzał w kolano. Myślenie krótkowzroczne - mamy parę miesięcy do przodu, a co będzie dalej sie zobaczy...

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 15:33
Nie mam innego zdania w tej kwestii
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 15:42
Dlatego jako socios powinnismy przedstawić TSowi jasną deklarację, że mają dwa wyjścia:

- akceptują warunki trio
- znajdują nowego lepszego inwestora i spłacają trio.

Jeśli nie mają drugiej opcji (a z wywiadów z Wisłockim jasno wynika, ze nie ma na to żadnych szans) akceptują to co oferują jedyni ratunkowi. Ze strony socios musi paść jasna deklaracja, że jak wybiorą opcję 3 (TS bierze się za rządzenie na nowo), to nie mogą liczyć na kasę z naszej strony.

Bo obecna sytuacja odpowiada temu, jabyś wisiał 100 tysiecy złotych ruskiej mafii, szukał wszędzie desperacko ratunku. Ale nikt z rodziny, znajomych, banków, nie chciał pożyczyć mu ani grosza...

Nagle pojawia się stary kumpel z podstawówki, mówi że kasę pożyczy, ale chce na własność Golfa, którym jeździsz do pracy... A ty mówisz, że te warunki ci nie do końca odpowiadają i rozpoczynasz negocjacje, widząc jak ruscy wykopują z mieszkania twoją rodzinę...

Przecież to jest jedno wielkie: WTF? Aż tak bardzo ich Wisła nie obchodzi?

Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 03.01.2020, 15:56
Ja tylko zaluje ze JBK dalo tym golodupcom i nieudacznikom az rok a nie np termin do 1 czerwca ......z drugiej strony dobrze wiedza ze jak zazadaja zwrotu pozyczki to te nieroby i pasozyty po prostu oglosza upadlosc klubu , i trio swych pieniedzy juz nie odzyska , krotszy termin by sprawil ze mieliby bardziej noz na gardle i mozliwosc nie przystapienia do nast sezonu , a tak to maja rok wakacji bez zadnych obowiazkow
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 16:04
Przedłuzenie do końca roku ma sens - odbierze ostatni argument TSowi w tym pseudo konflikcie. Czyli: "oni wcale tak dobrze nie zarządzają, zobaczcie na tabele". Jest to powtarzane, przez paru nie dobitków TSu...

Teraz trio musi nas na spokojnie utrzymać i w czerwcu rozpocząć agresywaną kampanię: zrobiliśmy swoje, albo idziecie na nasze warunki, albo się wycofujemy. A wtedy kasa do 31 grudnia, albo dzień po składamy sprawę do komornika/syndyka i rozpoczynami licytację działek.

Do tego powinny dołączyć się socios i być może "mądre głowy" z TSu odpuszczą...

Być może...

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 16:19
Nikt nie bierze pod uwagę, że może nawet chcą zaakceptować warunki stawiane przez SA, ale obawiają się - przykładowo - ewentualnych zarzutów o niegospodarność? Bo wszyscy zakładają złą wolę, spiski, jakieś "koryto i stołki", a może powody są bardziej prozaiczne?

Niech mi tu w końcu jakiś prawnik wyłoży kawę na ławę, czy jest się czego obawiać?

Ps. Nie może być żadnej agresywnej kampanii w czerwcu, do tego czasu wszystko musi być już dograne i podpisane.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 16:40
Tylko czemu mamy znowu domniemywac?

dlaczego TS nie zgodził się z choćby jednym punktem? Mówiąc zgodził, mam na myśli na piśmie, jasna wiążąca prawnie deklaracja.

Co do odpowiedzialności karnej, to oczywiście nie jestem prawnikiem. Ale jeżeli tego rzeczywiście się Wisłocki obawia - to niech to oficjalnie zadeklaruje. Jako socios powinniśmy zapewnić mu pomóc prawna i ewentualna rekompensatę finansowa...

A jak się dalej boi, to mogę przejąć jego obowiązki i zaryzykować ewentualnymi zawiasami...

Naprawdę nie róbmy jaj.

Człowiek który nie reagował widząc jak grupa przestepcza wyludza i pierze pieniądze w Wiśle, nagle boi się mało prawdopodobnych zawiasów?

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 16:45
Czy się z niczym na piśmie nie zgodził to nie wiem szczerze mówiąc, nie wiem jak z tą AP na przykład, czy to tylko deklaracje czy jest to spisane. Wisłocki z tego co kojarzę mówił o takich obawach.

Co do przejęcia obowiązków, to niestety dobrze wiesz, że nie możesz

Nie ma co się przerzucać argumentami tutaj, niech Panowie z obu stron czym prędzej się zajmą tematem, zrobią reset i działamy dalej.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 03.01.2020 o godz. 16:48.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 03.01.2020, 17:30
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Ze strony socios musi paść jasna deklaracja, że jak wybiorą opcję 3 (TS bierze się za rządzenie na nowo), to nie mogą liczyć na kasę z naszej strony.
Bardzo fajne zdanie. Chętnie bym zagłosował nad taką deklaracją Socios.
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Od: 01.2019

Stary 03.01.2020, 17:42
1 - z jajami ze stali, nie zależną, twardo wyrażającą własne zdanie.
2 - osobę głupią i naiwną, dającą się łatwo manipulować. Taką, która gdy Sarapata wciągała nosem kolejną działkę, wierzyła w jej zapewnienia, że to "tylko proszek na zatoki"
3 - osobę zastraszoną, która zrobi wszystko gdy tylko ktoś podniesie głos i dorzuci "dwie ....y"
4 - osboę będącą częścią układu.
5 - mix punktów 2-4.
A niezależnie od tego, czy jest "dwójką", czy "czwórką", mamy prze*ebane...
Zastanawiam się, skąd te wątpliwości. W 2015 roku to nie sekcja TSW zdecydowała o wyrzuceniu z klubu p. Wawro (który własnymi pieniędzmi uratował TS w 2011 i do dzisiaj tej kasy nie zobaczył) i wyniesieniu zarządu Miśka i Zielaka tylko właśnie p. Wisłocki ze swoją sekcją piłki nożnej oddał kluczowe głosy. I to nie był przypadek ani pomyłka. To była (i jest) największa sekcja z największą ilością głosów i to ona zdecydowała.

Oczywiste jest, że to człowiek z układu szybko przefarbowany jak się wszystko wysypało. Porozmawiajcie z byłymi piłkarzami i działaczami - opowiadają o p. Wisłockim bardzo ciekawe opowieści.
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 03.01.2020, 18:09
2000 tys członków realnie wpływających na funkcjonowanie S. A I JESZCZE ŻADNEGO GŁOSOWANIA określającego stanowisko stowarzyszenia. Ja wplacajac kasę i widząc sytuację od 2 lat chce też wyrazić swoje zdanie. Myślę że tak samo jak każdy ze stowarzyszenia. Nareszcie kiedy możemy wyrazić swoje stanowisko nie jest ono w ogóle brane pod uwagę. Z tego co się orientuję parę sponsorów uzależnia swoje wpłaty od tego czy np. Kuba znajduje się w zarządzie. Powinniśmy też postawić swoje warunki. Jedyna osoba której nie znam osobiście a ufam w 100% jest Kuba. PS. A co do Wislockiego to jak ktoś ufa że to czysty człowiek to jest naprawdę naiwny.
Ostatnio edytowane przez Glazik : 03.01.2020 o godz. 18:15.
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 03.01.2020, 18:09
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ordynarnie chcą wpłyów i posadek.
Kretyni którzy nie byli w stanie skompletować dokumentacji o niekaralności w swojej szkółce.
Swoją drogą (bo ostatnio nie wchodziłem tu na forum zbyt często) - czy przyszło uzasadnienie odrzucenia wniosku AP? Czy może to odwołanie to mit na miarę właśnie kończonego pozwu Pani Marzeny...
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 03.01.2020, 18:14
Ze strony socios musi paść jasna deklaracja, że jak wybiorą opcję 3 (TS bierze się za rządzenie na nowo), to nie mogą liczyć na kasę z naszej strony.
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
Bardzo fajne zdanie. Chętnie bym zagłosował nad taką deklaracją Socios.
Ja również, pisałem już nawet kiedyś w innym temacie, że powinniśmy przeprowadzić takie głosowanie.
Ostatnio edytowane przez Savik : 03.01.2020 o godz. 18:25.
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 03.01.2020, 18:21
Ale konkretnie, jakiej treści to ma być głosowanie? Bo jezeli o treści "co wolisz, TS czy SA?) to bez sensu tracić czas.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 18:27
Coś na wzór jak zaproponował Konrad.
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 18:33
Jeden z punktów głosowania mógłby dotyczyć tego co się stanie z naszymi składkami w razie przejęcia SA przez TS.
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Stary 03.01.2020, 18:39
Czyli Socios mają robić hipotetyczne głosowania? Wolałbym jednak nie decydować o czymś teraz co teoretycznie mogłoby się wydarzyć za rok, ale raczej tak się nie wydarzy. Mam się teraz zastanawiać co moglibyśmy zrobić ze składkami za rok?

Już nie przesadzajmy. W TS przecież dobrze wiedzą jakie są nastroje i oczekiwania, również w Socios. Co niby miało to zmienić?

Jak będzie taka sytuacja to wtedy można głosować... Bo równie dobrze możemy głosować co się stanie z naszymi składkami jak zdobędziemy mistrzostwo za cztery lata
Odpowiedz cytując
Matios98
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 03.01.2020, 18:42
To jest trudna sprawa, ja rozumiem, że kibice w Socios (jak z reszta wszyscy kibice Wisły) się niecierpliwią, chcieliby coś zrobić, żeby te kwestie zamknąć, jakoś pomóc itd. ale jak nie mamy szczegółów czarno na białym i zapewne mieć nie będziemy, bo obie strony nie chcą w negocjacjach osób trzecich, to tak naprawdę nie wiadomo czego miałoby ewentualne głosowanie dotyczyć, bo robienie głosowania na zasadzie "co będziemy robić gdyby..." nie jest zbyt poważne.
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 18:49
maaarcin napisał(a):Wyświetl post
Czyli Socios mają robić hipotetyczne głosowania? Wolałbym jednak nie decydować o czymś teraz co teoretycznie mogłoby się wydarzyć za rok, ale raczej tak się nie wydarzy. Mam się teraz zastanawiać co moglibyśmy zrobić ze składkami za rok?

Już nie przesadzajmy. W TS przecież dobrze wiedzą jakie są nastroje i oczekiwania, również w Socios. Co niby miało to zmienić?

Jak będzie taka sytuacja to wtedy można głosować... Bo równie dobrze możemy głosować co się stanie z naszymi składkami jak zdobędziemy mistrzostwo za cztery lata
To nie jest hipotetyczne głosowanie, tylko głosowanie w sprawie jasnego stanowisko.
A czy w TS wiedzą? Śmiem wątpić jak widzę zachowanie p. Rafała na TT i Instagramie....
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 18:50
Przepraszam ale kasę wpłacam co miesiąc mam prawo się martwić o nią teraz i na przyszłość. To głosowanie to zabezpieczenie. A wynik głosowania wyraźnie nakresli jakie stanowisko ma 2000czlonkow a nie tylko moje i twoje na tym forum. Mam wrażenie że odwracasz kota ogonem.
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Stary 03.01.2020, 18:57
Nie odwracam. Po prostu napisałem swoje zdanie. Też płacę co miesiąc i nie widzę potrzeby robienia głosowania w tym momencie. A tym bardziej decydować o czymś co może nigdy nie nastąpić. Bo zaraz pojawią się pomysły, żeby jeszcze raz głosować w sprawie budowy boiska.
Odpowiedz cytując
Glazik
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 19:14
Ja inaczej oceniam ta sytuacje. Dla mnie każda moja składka to inwestycja (dlatego staram się myslec przyszłościowe) dla ciebie najwyraźniej to datek na potrzebujacego...
Odpowiedz cytując
donecki
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 03.01.2020, 19:19
Ja to bym wolal jednak aby nie rozmawiali ze soba przez TT i Interie bo tak tylko jest wieksze cisienie u kibicow.
Czy wy myslicie ze oni sie martwia o nas.
Nie.Nie.Nie
Tylko o swoje stolki i podejrzewam ze umowa z Platinium tez ma swoje znaczenie.
Nikt nie ufa po tym ostatnim okresie nikomu.
Wszyscy sa juz zmeczeni i nawet Krolewski wysiada.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 03.01.2020, 19:52
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Nikt nie bierze pod uwagę, że może nawet chcą zaakceptować warunki stawiane przez SA, ale obawiają się - przykładowo - ewentualnych zarzutów o niegospodarność? Bo wszyscy zakładają złą wolę, spiski, jakieś "koryto i stołki", a może powody są bardziej prozaiczne?

Niech mi tu w końcu jakiś prawnik wyłoży kawę na ławę, czy jest się czego obawiać?

Ps. Nie może być żadnej agresywnej kampanii w czerwcu, do tego czasu wszystko musi być już dograne i podpisane.
Serek, litości.

Teoretycznie każde bezpłatne przysporzenie z jednego podmiotu do drugiego łapie się pod "niegospodarność", bo taka jest konstrukcja przepisu. Nikt więc nie da nikomu gwarancji, że na 100% nie ma się czego obawiać, bo czysto teoretycznie taka możliwość zawsze będzie. Teoretycznie. Więc każda opinia prawna w tym temacie będzie zawierać zastrzeżenie, że istnieje ryzyko uznania tego za niegospodarność, bo taka jest metodyka pisania opinii prawnych. Jest ryzyko, to się o nim pisze, będziesz miał o nim mniejszą lub większą wzmiankę w każdym opracowaniu.

Pozostaje kwestia oceny skali tego ryzyka.

Moje zdanie w temacie znasz, z różnych ujęć.

Ale ujmijmy to w najprostszy możliwy sposób - jeśli nawet założymy, że TS oddaje za friko SA 50% znaku towarowego wartego, niech wam będzie, że te 1,7 mln zł, to robiąc to w ramach transakcji sprzedaży akcji SA na rzecz trio, w której pozbywa się potencjalnego długu z tytułu zabezpieczonych pożyczek od trio i długu wobec TF z tytułu kupna akcji wychodzi na tej transakcji na wielkim plusie zwłaszcza z perspektywy potencjalnego ryzyka upadłości SA.

Każdy normalny zarząd mając w perspektywie upadłość spółki zależnej, która spowoduje, że będzie musiał we własnym zakresie spłacać wielomilionowe zobowiązania z pocałowaniem ręki zapłaciłby ten milion (czy ile tam sobie ten znak wyceniają w TS-ie) jeśli tylko znalazłby frajera, który chciałby z niego w zamian za ten milion zdjąć ten dług. Tym chętniej, im bardziej prawdopodobna wydawałaby mu się wizja bliskiej upadłości spółki. Zwłaszcza w przypadku, w którym nie musi na to wykładać ani grosza żywej gotówki, a oddaje tylko połowę "wirtualnej" wartości znaku towarowego, którego i tak sam nikomu obecnie nie sprzeda za te pieniądze, mało tego, jednocześnie w pełni gwarantuje sobie prawo do korzystania z tego znaku na własne potrzeby jako współwłaściciel znaku.

Normalnie - niegospodarność pełną gębą!
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2020, 20:17
Krótko, bo nie dam rady teraz pisać - moje zdanie też znasz, ja osobiście bym się niegospodarnością nie przejmował. Zwracam tylko uwagę, że pewnie takimi sprawami w TS "mogą się martwić". A Twoja opinię akurat przyjmuje do wiadomości z całym inwentarzem
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów