The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.11.2019, 10:56
Nie jestem z Krakowa, nie znam Waszego środowiska, nie mam wiedzy zakulisowej. Ale coś w tym wątku politycznym pewnie jest. Obawiam się, że rzeczywiście splata się tu wiele wątków i interesów. Na nieszczęście dla nas węzeł się zaciska, wszyscy ciągną w tym samym kierunku, czyli Wisłę na dno. Na marginesie: aż się prosi o odniesienie tego do polityki w skali makro i tego, czemu tak naprawdę służą pozory sanacji życia publicznego.

Nie lubię takich spekulacji, ale pobawmy się. Idąc Twoim tropem i poruszając się w przedstawionym przez Ciebie świecie: BJK są obcy wobec tych grup interesów, a Wisłocki przez chwilę robił za pośrednika. Kiedy BJK odstawili Wisłockiego od SA zaczęło iść mocno pod górkę. Pytanie: czy nie ma innego pośrednika, który zakomunikowałby graczom innym niż TS: my się nie przypierdalamy, to i wy się od.......cie (a wtedy do rozegrania zostałby tylko problem TS-u)? Ten scenariusz raczej nie jest realizowany, bo z pozostałymi graczami wciąż mamy pod górkę. A może porozumienie z pozostałymi graczami zależy od rozegrania TSu, bo w chwili obecnej to TS jest partnerem do porozumień, a nie BJK?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 23.11.2019, 10:56
A co Majcher do Vanna Ly? Spotkal sie z nim kurtuazyjnie powiedzial 'pan skonooki'. Nie wymyslaj niestworzonych historii.
Jaki ma interes TS w upadku SA? Bedzie startowal od zera. A jak TS doprowadzi do upadku to chyba duza ludzi nie ebdzie chdozic na stadion jak beda lascicielem?

Idzie zima i z nia nowa swiecka tradycja. TS chce upadku SA. Czy tym razem sie uda?
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 23.11.2019, 11:23
Cytat:
Jaroo1 trafiłeś w sedno sprawy, dlatego jest ultimatum (zresztą na dogadanie było bardzo dużo czasu) nie będzie żadnej symbiozy, pasożytowania czy jak to zwał SA-TS przynajmniej pod wodzą naszej trójki, i dlatego mają moje 100% poparcie.
To jest moje zdanie ale nie tylko moje a też po prostu zbiór kilku postów z tego wątku, bo TS jest niemiłosiernie zbesztany z błotem w tym temacie (w sensie temacie na forum) i nikt nie pozostawia na nich suchej nitki. jedynie osoby typu Serka, które chyba mają za miękkie serce i chcą miec twarda dupę, oszukują się, że TS chce/może dobrze bo przecież to tradycja, kibice i w ogóle.
Widać gołym okiem jaki stosunek ma społeczność kibiców Wisły do TS.

A co do wątku politycznego to też myślę, że coś jest a rzeczy. Tu jest splot x kombinacji. Mamy wielopłaszczyznowy problem ale nie chce mi się wierzyć, że przez tyle lat jest źle, źle i co raz gorzej. Nie przesadzajmy, że Wisłą czy TSem nie moga się zając nigdy ludzie kompetentni i że jedyny pomysl na rowój to tak na prawde wegetacja na pieniądzach od sponsora. Sponsor ucieknie i trzeba sekcje zamykać bo nie ma pomysłu na dalsza działalnosć.
Kurde, to jest Kraków, środek miasta, tereny w środku miasta, rzesza kibiców, klub, który przez prawie 2 dekady rozwalał system na arenie krajowej a i w Europie wstydu nie było. To nie jest Nieciecza ze stadionem w polu i 700 osobowa wsią. I na serio TS i SA to jedynie generowanie długów i nic więcej z tego nie można wyciągnać?
Cytat:
Jaki ma interes TS w upadku SA? Bedzie startowal od zera. A jak TS doprowadzi do upadku to chyba duza ludzi nie ebdzie chdozic na stadion jak beda lascicielem?
A może interes w gruntach. To jest żywy materiał, który można spieniężyć. Zresztą co im, ze Wisła upadnie? Upadnie to się odrodzi za x lat. Plus mają taki, że nie mają żadnej konkurencji wśród kiboli. To nie jest Zawisza, że odstawią Osucha i założą nowy klub. TS ma prawo do herbu itd kibice są w dupie. Nie ma organizacji, która się połaszczy żeby budować Wislę od zera od B klasy. Wisła upadnie to zaczną od 4 ligi, bez długów, kibiców niech mniej chodzi (a może będzie ruszenie jak na Widzewie?). Odrodza się kiedyś to kibice wrócą. Także żyć nie umierać, co by nie było to będzie dobrze. A najwazniejsze to zachować monopol i wladzę bo jak widać na klubie można robic dobry hajs, tylko trochę WSH przesadziło i za szybko chciało te miliony wypompować i wyszły długi. Także to są stołki jak u polityków. Władza, kasa, zero odpowiedzialności. I tacy ludzie, którzy nic nie potrafią i nic im w życiu nie wyszło lubią takie ciepłe posadki.
Oczywiście trochę przesadzam i jadę na ostro ale taka jest prawda. Ich wszystko .... obchodzi. Aby była kasa i władza a wszystko się w sumie samo kręci. Będzie 4 liga to będzie, co za problem dla ludzi, którzy oddawali Wisłę Meresiowi, Vannie lub pozwalali na jawne okradanie przez WSH?
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 23.11.2019, 13:05
Brutalna prawda czy się komu podoba czy nie jest taka, że TS jest na etapie lampy naftowej Łukasiewicza a świat świeci ledami....
Jeszcze brutalniej mówiąc: szczerze - komu i do czego oni są dzisiaj potrzebni? Czy taka forma organizacji sekcji sportowych ma dzisiaj sens?
Nie dziwię im się, że dla nich "bój to jest nasz ostatni" ale dziwię się tym, którzy mają pewnie mniej niż połowę moich lat i jeszcze w to wierzą....

Pomijając kwestię, że w drugim najbogatszym mieście w Polsce nie są w stanie sami zarobić na sekcje szachów, gimnastyki czy k.... cymbergaja........
Ostatnio edytowane przez rafkur : 23.11.2019 o godz. 13:09.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 23.11.2019, 13:33
Cytat:
Brutalna prawda czy się komu podoba czy nie jest taka, że TS jest na etapie lampy naftowej Łukasiewicza a świat świeci ledami....
Jeszcze brutalniej mówiąc: szczerze - komu i do czego oni są dzisiaj potrzebni? Czy taka forma organizacji sekcji sportowych ma dzisiaj sens?
Nie dziwię im się, że dla nich "bój to jest nasz ostatni" ale dziwię się tym, którzy mają pewnie mniej niż połowę moich lat i jeszcze w to wierzą....
To jest cały pat w tej sprawie... TS istnieje ale po co nikt nie wie. Niby coś zrzesza, niby utrzymuje, niby pomaga, niby zarządza, ale efektów tego nie ma żadnych tak na prawdę. Jest to jedynie pośrednik pomiędzy sekcjami, które działają mimowolnie. Dla SA TS to jest nic nie znacząca i nic nie dająca instytucja. Zwykły pasożyt, który nie ma grosza a chce rządzić z tylnego fotela.
Relikt przeszłości, z zasadami z tejże przeszłości, który pozostał do dziś i w sumie nic nie robi bo zarzadzanie w stylu
"-Hej, jestem Pan Ludwików, mam 88 lat jestem zasłużony dla Wisły,
- a my jesteśmy działaczami Wisły, jej kibicami i mamy Wisłę w sercu i chcemy dobrze. W związku z tym potrzebna jest kochani kibice od Was kasa bo mamy długi na........"
I tak własnie to wygląda.

Oczywiście powinna być jakaś organizacja zrzeszająca kibiców, pod szyldem TSWK ale działajaca luźno, jeśli nie umie pomóc finansowo lub działajaca prężenie, pomagająca i wtedy niech ma coś w sekcji, tkóej pomaga do powiedzenia.
Inaczej to jest śmieszne, że uczepili się tego herbu, historii i tradycji, nic nie wnoszą, nawet pomysłów nie mają a do rządzenia pierwsi i roszczą sobie z czyjejś działalności wpływy za posługiwanie się logiem i podczepieniem do tradycji.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 23.11.2019, 13:35
Jeżeli kibice nie zjednoczą się przeciw TS obawiam się że nic z tego narzekania nie wyniknie.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Stary 23.11.2019, 13:45
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post

Oczywiście powinna być jakaś organizacja zrzeszająca kibiców, pod szyldem TSWK ale działajaca luźno, jeśli nie umie pomóc finansowo lub działajaca prężenie, pomagająca i wtedy niech ma coś w sekcji, tkóej pomaga do powiedzenia.
Inaczej to jest śmieszne, że uczepili się tego herbu, historii i tradycji, nic nie wnoszą, nawet pomysłów nie mają a do rządzenia pierwsi i roszczą sobie z czyjejś działalności wpływy za posługiwanie się logiem i podczepieniem do tradycji.
No to już jest - SOCIOS. Znacznie bardziej przystające do XXI wieku niż archaiczne stowarzyszenie...
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 23.11.2019, 13:52
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli kibice nie zjednoczą się przeciw TS obawiam się że nic z tego narzekania nie wyniknie.
zjednoczą? fajne hasło. ale jak?

Socios nic nie zrobią. Mogą się na razie tylko przyglądać walce SA z TS, oczywiście trzymając kciuki za trio.
Gdyby jednak trio się wycofało (a jest taka możliwość) wtedy socios zostaliby z ręką w nocniku, mając za jedynego partnera nikomu niepotrzebny w takiej sytuacji TS.
Nawet spadek do IV ligi nie uwolni Wisły (klubu) od TS.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 23.11.2019, 13:55
FraMat napisał(a):Wyświetl post

Socios nic nie zrobią. Mogą się na razie tylko przyglądać walce SA z TS, oczywiście trzymając kciuki za trio.
Gdyby jednak trio się wycofało (a jest taka możliwość) wtedy socios zostaliby z ręką w nocniku, mając za jedynego partnera nikomu niepotrzebny w takiej sytuacji TS.
Nie jestem w Soccios, nie będę im mówił co mają robić, ale...
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 23.11.2019, 13:58
FraMat napisał(a):Wyświetl post

Myślę że upadek SA i spadek do IV ligi spowoduje, że ludzie zaczną wypisywać się z socios.
AH:"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.... "
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 23.11.2019, 13:59
Jak obie strony nie przestaną przebijąć się w wypowiedziach / wywiadach / twitterze, zamiast spuścić z tonu - to szanse na konsensus są zerowe.

TS ma specyficzne podejście, ale po drugiej stronie ( podobno) mamy przynajmniej dwóch topowych menadżerów. Od takich ludzi oczekiwałbym jednak profesjonalnego podejścia i bycia przygotowanym na kilka scenariuszy.

Chyba, że już są świadomi, że reanimowanie trupa na dłuższą metę i tak się nie uda. A wszystko to po prostu gra.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Stary 23.11.2019, 14:02
A ja jestem w socios i wiem jedno - w chwili kiedy "skończymy" w TS socios przestanie istnieć w obecnej formie. Ok, pewnie ktoś tam zostanie ale myślę, że 80% popierd.... to z góry na doł....
Jeżeli TS uwzględnia ( o ile oni cokolwiek sięgającego jeden dzień do przodu uwzględniają), to sugerowałbym nie liczyć na jakiekolwiek wsparcie finansowe ze strony socios.
To oczywiście jest tylko mój głos ale podejrzewam, że jestem w ogromnej większości.
Tu nie chodzi o pieniądze bo myślę, że dla większości regularnie płacących składki to nie jest żadne obciążenie. Tu chodzi o zasady...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 23.11.2019, 14:07
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Jak obie strony nie przestaną przebijąć się w wypowiedziach / wywiadach / twitterze, zamiast spuścić z tonu - to szanse na konsensus są zerowe.

TS ma specyficzne podejście, ale po drugiej stronie ( podobno) mamy przynajmniej dwóch topowych menadżerów. Od takich ludzi oczekiwałbym jednak profesjonalnego podejścia i bycia przygotowanym na kilka scenariuszy.

Chyba, że już są świadomi, że reanimowanie trupa na dłuższą metę i tak się nie uda. A wszystko to po prostu gra.
Nikt nie zgodzi się na przejęcie SA bez pewności co do herbu, wyłączności co do szkolenia (i zarabiania na nim) oraz możliwości zarabiania na gadżetach bez konkurencji w postaci TS oraz uregulowania kwestii długu. Nie będzie żadnego spotkania się po środku, nikt nie pozwoli żeby TS pasożytował na SA za jego pieniądze. Jest coś takiego jak warunki brzegowe, które nie podlegają dyskusji. Jeżeli liczysz że trójka będzie dokładać do Wisły i przy okazji dawać się doić TS-owi to Cię rozczaruję: ani oni, ani nikt inny nie będzie.

Podejście TS nie jest "specyficzne", tylko samobójcze. Jeżeli uwalą SA większość kibiców nie da tym kretynom nawet złotówki, pomijając już z czego spłacą trójcę...
Komunistyczny beton + jacyś niedorobieni działacze nie udźwigną samego TS-u, nie mówiąc już o SA.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.11.2019 o godz. 14:11.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 23.11.2019, 14:07
Może po prostu chodzi o to, że piłka nożna to jednak mało rentowny sport - wynajem stadiony kosztuje, imprezy masowe w tym czesto podwyższonego ryzyka, to też kosztuje, no i największe wydatki to transfery i pensje, które wcale nie muszą się zwrócić. Obraca się tam na prawdę dużą kasą więc takie sprawy jak akademia, prawa do pamiątek itd nie będąc źródłem dochodu klubu już u jego podstaw burzą cała koncepcje klubu, który ma byc rentowny sam w sobie.

TS to tez wydatki ale tam pieniądze sa mniejsze, koszty organizacyjne są mniejsze i nie ma raczej transferów w tych drużynach ani ogromnych pensji. A jak są to tylko dlatego, ze wchodzi sponsor i rozkręca np sekcję koszykówki. Także takie pasożytowanie na SA i zabieranie im z budżetu nie jest ok i jest ciosem dla klubu, a tym bardziej klubu, który jest w takim dole finansowym. Tak to widzę. I wtedy ratowanie klubu, topienie w nim 3 x 1,33 mln złotych itd to jest trochę takie .......enie bo oni włoża kasę itd a jeszcze będzie im pasożyt mówił co mogą zrobić i pamiątki sprzedawał na swoim interesie. Jak mają dalej wkładać kasę, czas i ratować klub to po prostu chcą 100% władzy i kasy, którą generuje klub i tyle. Nie ma się co dziwić. A myślę, że Wisła jest w takiej sytuacji, i trio to wie, że gdyby przejęli klub to sa w stanie jeszcze coś ze swoich pieniędzy dorzucić. Nie mówię, że grube miliony ale może jakiś milion by się znalazł? A to tez by dużo pomogło i podreperowało - to takie moje przypuszczenie, co by się stalo po przejęciu klubu na ich warunkach. Ale jak mają dokładac kasy i poświęcać czas, a TS będzie żerował na tym to nie dziwne, że im się nie chce.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 23.11.2019, 14:13
rafkur napisał(a):Wyświetl post
A ja jestem w socios i wiem jedno - w chwili kiedy "skończymy" w TS socios przestanie istnieć w obecnej formie. Ok, pewnie ktoś tam zostanie ale myślę, że 80% popierd.... to z góry na doł....
Jeżeli TS uwzględnia ( o ile oni cokolwiek sięgającego jeden dzień do przodu uwzględniają), to sugerowałbym nie liczyć na jakiekolwiek wsparcie finansowe ze strony socios.
To oczywiście jest tylko mój głos ale podejrzewam, że jestem w ogromnej większości.
Tu nie chodzi o pieniądze bo myślę, że dla większości regularnie płacących składki to nie jest żadne obciążenie. Tu chodzi o zasady...
zgadzam się z tym.
Też jestem w socios od początku i też (na dzisiaj) wiem, że jeśli TS doprowadzi w jakikolwiek sposób do udupienia Trio i ich wycofania się z Wisły, to ja spadam i widzę ogólnie masowy exodus.

Chyba, że TS ma plan B w postaci faktycznego inwestora na już. Takiego jak Abramowicz czy Turkish Airlines, albo Oknoplast. Jednak, nawet dla mnie jest jasne, że do spółki z TS nie wejdzie nikt poważny poza ubeckimi emerytami.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
ital
Member

Od: 05.2013

Stary 23.11.2019, 14:16
Dzisiaj padło u Białońskiego zdanie którego się podważyć nie da : TS WISŁA KRAKÓW powstała w 1906 roku jako sekcja piłki nożnej nie szachowej nie judo ,koszykówki czy brydża. Od tej daty jest nazwa herb i cała historia. potem był pan Reyman ,Gracz,Mięta,Starowicz,Iwaniec,Kmiecik i wiele innych wybitnych nazwisk z wszystkich sekcji. przez te 113 lat które minęły cały czas TS Wisła Kraków była kojarzona czy to jako GTS czy Gwardia Kraków czy SSA czy SA głównie z piłką nożną a nie jak to dzisiaj co poniektórzy działacze twierdzą że prawdziwa Wisła to oni . gdyby nie sekcja piłki nożnej to rok powstania w nazwie nie byłby 1906 tylko inny więc rada nadzorcza i komisja rewizyjna (która ma tyle do powiedzenia) niech sobie uzmysłowią że dzisiaj tj 23,11,2019 roku sekcja piłki nożnej która jest w strukturach TS i to dzięki tej sekcji sportowej można pisać o 113 historii klubu
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 23.11.2019, 15:23
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Nikt nie zgodzi się na przejęcie SA bez pewności co do herbu, wyłączności co do szkolenia (i zarabiania na nim) oraz możliwości zarabiania na gadżetach bez konkurencji w postaci TS oraz uregulowania kwestii długu. Nie będzie żadnego spotkania się po środku, nikt nie pozwoli żeby TS pasożytował na SA za jego pieniądze. Jest coś takiego jak warunki brzegowe, które nie podlegają dyskusji. Jeżeli liczysz że trójka będzie dokładać do Wisły i przy okazji dawać się doić TS-owi to Cię rozczaruję: ani oni, ani nikt inny nie będzie.

Podejście TS nie jest "specyficzne", tylko samobójcze. Jeżeli uwalą SA większość kibiców nie da tym kretynom nawet złotówki, pomijając już z czego spłacą trójcę...
Komunistyczny beton + jacyś niedorobieni działacze nie udźwigną samego TS-u, nie mówiąc już o SA.
Tak jak pisałem - jeżeli ktoś nie godzi się na nic, tylko wymaga samych ustępstw - trup po prostu umrze rok później.
Bez spotkań i z agresywnym podejściem - TS się na nich wypnie i tak się skończy sprawa ratowania.
Do samobójcy się podchodzi specyficznie, a nie w sposób taki żeby na złość jebnął z mostu na główkę.

Pomijam kwestię, która strona ma rację. Rację ma SA, ale z takim podejściem sprawę można zakończyć dziś.
Odpowiedz cytując
universe
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 23.11.2019, 15:24
Jaroo1napisał:

”Inaczej to jest śmieszne, że uczepili się tego herbu, historii i tradycji, nic nie wnoszą, nawet pomysłów nie mają a do rządzenia pierwsi i roszczą sobie z czyjejś działalności wpływy za posługiwanie się logiem i podczepieniem do tradycji.”

że whaaaaat?

TS Wisla Krakow to jest klub ktoremu kibicujesz, tak czy nie? TS uczepil sie własnego herbu, historii i tradycji

Na meczu bedziesz sie wydzierał ”Spółko akcyjna kocham Cie”?
May the road rise up to meet you. May the wind be always at your back. May the sun shine warm upon your face. May the rain fall soft upon your fields,
and until we meet again, may God hold you in the palm of his hand (Gaelic blessing)
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 23.11.2019, 15:53
Cytat:
TS Wisla Krakow to jest klub ktoremu kibicujesz, tak czy nie? TS uczepil sie własnego herbu, historii i tradycji

Chodzi mi o to, że do SA nic nie wnoszą a mają prawa do herbu i z tego tytułu chcą wpływy za nic... Skoro jest sekcja, która sie rozwija to jakim prawem TS ma z tego mieć kasę i jakieś warunki?
Ale generalnie powinien być podział herbu i 2 sklepy. Jeden TS i drugi SA i tyle
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 23.11.2019, 16:00
Co wielkiego da inwestor, jeżeli Klub wróci do złego zarządzania? Nic. Dalej finanse będą marnotrawione, układy pozostaną układami, odwlekanie upadku w czasie nic więcej.

Została podjęta zmiana, wyprowadzenie Klubu na prostą, jakoś to szło. Po prostu - profesjonalne zarządzanie. Za tym w końcu przyjdzie wynik sportowy.

Chyba, że właśnie wszystko się rozleci i nic nie będzie dobrego. Ja ciągle wieże, że coś z tego wyjdzie, gdzieś obie strony się spotkają.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 23.11.2019, 16:29
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
.
TS nie potrafi sobie poradzic z niczym. Zdaje się, ze wszystko się bardziej kręci samo z siebie niż jest zarządzane. Glównym sukcesem TS przez 30 lat jest TF i Can-Pack czy Krakbet, które po prostu z zewnątrz dały kasę i sukcesy. Wszystko inne jest w runie. I to daje do myślenia. A no i największy sukces to afera jakiej w Polsce nie było i gang zarządzający klubem i jebiący go na grube miliony w ciągu kilku lat. Na prawdę jest się czym pochwalić.
W ostatnich dekadach to chyba tylko za Wesołego TS radził sobie całkiem dobrze i to bez związków z piłką(SA).Ok, była kasa z zewnątrz, ale też było spore oddłużenie spółki a także sukcesy czy to właśnie Kosz czy Krakbet który startował od 4! ligi krakowskiej i choc mógł spokojnie awansować 'przy zielonym stoliku' bo niektóre kluby będące wyżej , rozpadały się i można było wskoczyć na ich miejsce. Futsal Krakbet, przeszedł wszystkie ligi, by już pod szyldem TS zdobyć 2 mistrzostwa na szczeblu centralnym(co np kompletnie nie podobało się ówczesnemu szefowi Futsalu, znanemu dilerowi biletów - Greniowi).

Być może wyhodował żmije na swojej ręce ale tak na prawdę nie wiemy w jakich okolicznościach się to odbyło.Skończyło się tak że musiał się całkiem z Wisły zmyć. Moim zdaniem winić go za to że WSH weszła w piłkę nie można a jego zdanie dziś, na temat tego co się dzieje chyba niewiele odbiega od Twojego jak i zdecydowanej większości kibiców.

Nie jestem w Socios, które bardzo szanuje, ale jeśli nie uda im się doprowadzić do kolejnych negocjacji, myślę że w ich interesie, jest przeprowadzić głosowanie i zdecydowanie opowiedzieć się za jedną ze stron.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 23.11.2019, 16:48
Tak jak pisałem - jeżeli ktoś nie godzi się na nic, tylko wymaga samych ustępstw - trup po prostu umrze rok później.
Bez spotkań i z agresywnym podejściem - TS się na nich wypnie i tak się skończy sprawa ratowania.
Do samobójcy się podchodzi specyficznie, a nie w sposób taki żeby na złość jebnął z mostu na główkę.
...
Jak już się trzymamy okołomedycznych porównań to ktoś dobrze na Twitterze określił naszą sytuację. Warunki postawione przez SA to nie są warunki do negocjacji. To jest diagnoza żeby przetrwać. Jak idziesz do lekarza to nie dyskutujesz z diagnozą tylko wykupujesz receptę.

Jeśli operacja ratowania przez Trio się nie uda to nikt tu już nie przyjdzie z pomocą i nie będzie już żadnych pożyczek od "krakowskich biznesmenów".
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 23.11.2019, 16:59
Właśnie się dziwię dlaczego Socios nie podda pod głosowanie jakie stanowisko w tych mediacjach ma zająć.Wydaje się że członkowie to dość stanowczo określają
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 23.11.2019, 17:00

Pomijam kwestię, która strona ma rację. Rację ma SA, ale z takim podejściem sprawę można zakończyć dziś.
A konkretnie TS zniszczy klub.

Nie jest tak, że Królewski i Ska nie mają planu B - otóż od początku go mieli, bo wiedzą z jakimi debilami mają do czynienia po drugiej stronie. Zawiną manatki i TS będzie im musiał oddać pieniądze - a w tym czasie kibice i prasa ich zniszczy. Skąd TS weźmie pieniądze? Sami tego nie wiedzą. Ale swoją szkółkę bez istniejącej sekcji piłkarskiej będą mogli sobie w dupę wsadzić, a gadżety to kupi tylko kilku nadgorliwych, którzy za TS dadzą się pokroić.

Nikt nie będzie ratował klubu zostawiając TS źródła finansowania - tak się po prostu nie da. Nikt też nie będzie z patolami negocjował ani się uginał, ponieważ nie mają żadnych argumentów. Dlatego trójka poszła do prasy. Wisłocki udzielił wywiadu ratunkowego z innym przydupasem z TS-u i wyszli na debili, zwyczajnie się ośmieszyli. Teraz już interii odmówił kolejnego, ale dziennikarze nie odpuszczą. I kibice też.
Jego twitter na którym .......i o wszystkim tylko nie o tym co ważne to jasno pokazuje - prawie nikt nie kupuje jego historyjek.

Jak TS chce zniszczyć siebie i sekcję piłkarską to to zrobi, ale nikt nie będzie im ulegał.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.11.2019 o godz. 17:06.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 23.11.2019, 17:07
universe napisał(a):Wyświetl post
że whaaaaat?

Wyjaśnijmy sobie jedno: tak ja, jak i zapewne zdecydowana większość osób, kibicujemy klubowi sportowemu Wisła Kraków. Aktualnie obowiązująca forma prawna, wynikająca z takich czy innych zdarzeń z przeszłości, jako zmienna uzależniona od uwarunkowań prawnych, jest kwestią wtórną.

Kwestią pierwotną, nie wtórną, jest natomiast to, że chociaż ciągłość klubu w zakresie dyscypliny piłki nożnej jest w pełnym zakresie (a nie np. przez "odtworzenia" upadłych w ten czy inny sposób klubów) zachowana w spółce akcyjnej, to drugi z podmiotów (równo)uprawnionych do prawa do tej nazwy, w sposób de facto wrogi, zarejestrował prawo do tej nazwy wyłącznie na siebie. Prawo do nazwy "Wisła Kraków" jako takiej, czyli do tego, co współdzielił ze spółką akcyjną.

Nie ograniczył się do tego, co od biedy można byłoby uznać za fair, czyli do nazwy "TS Wisła Kraków", ale wziął wszystko, czyli także to, co znajduje się w nazwie "Wisła Kraków S.A."

Pomijając aspekt etyczny takiego postępowania (w mojej opinii jednoznacznie naganny) oraz to, na ile S.A. byłaby mimo wszystko uprawniona do komercyjnego korzystania z tej nazwy na innych podstawach (np. swoja nazwa, zarejestrowane logo, wcześniejsze takie korzystanie), po prostu tego typu rejestracja nigdy nie powinna była zostać dokonana przez Urząd Patentowy i zapewne tylko nieudolności osób wcześniej zarządzających S.A. (czy były jakieś formalne sprzeciwy?) oraz czasowej zależności właścicielskiej od TS zawdzięczamy, że znak ten w takiej formie został zarejestrowany.

Podstawowym wymogiem, jakie powinien spełniać znak towarowy, aby mógł zostać zarejestrowany jest m.in. możliwość odróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów drugiego przedsiębiorstwa. W sytuacji, gdy towary w tej samej kategorii gadżetów sportowych, odzieży sportowej czy imprez sportowych (czyli główny zakres, dla którego znak został zarejestrowany) pod nazwą "Wisły Kraków" produkowały dwa odrębne podmioty, z których zresztą jeden (SA) jest w powszechnym odbiorze na rynku zdecydowanie rozpoznawalny i postrzegany jako "główny" wprowadzający te towary na rynek, należałoby stwierdzić, że taki znak nie ma wystarczającej zdolności odróżniającej, co więcej, jego używanie przez TS z pominięciem SA, może wprowadzać klientów w błąd co do prawdziwego pochodzenia towaru. Przypominam, mówimy o używaniu znaku "Wisła Kraków", który dla przeciętnego Kowalskiego w Polsce będzie się kojarzył z klubem piłkarskim (a więc SA), a nie "TS Wisła Kraków", który pozwala jakoś te podmioty odróżnić przynajmniej u tych bardziej świadomych odbiorców.

Dopóki TS i SA pozostawały właścicielsko i zarządczo jedną strukturą, nikt na to nie zwracał uwagi, jednak w tej chwili konflikt interesów w tym zakresie stał się widoczny i ewidentny. Gdyby komukolwiek chciało się pójść o krok dalej w tej wojnie, SA mogłaby złożyć wniosek o unieważnienie rejestracji tego znaku - trudne, praco- i czasochłonne, ale możliwe.

Można więc doprowadzić do tego, że TS zostanie bez tego znaku i zamiast (domniemanych i wirtualnych) milijonów z tego tytułu, będzie miała okrągłe 0. Pomijając już więc aspekty etyki, dobrej czy złej wiary TS, ciągłości prawnej i organizacyjnej, podzielenie się własnością tego znaku np. w ramach transakcji "ugodowej" wiązanej ze zlikwidowaniem ryzyka wejścia przez SA na drogę postępowania o unieważnienie, jest jak najbardziej akceptowalne i "gospodarne" także z punktu widzenia TS.

Zwracam przy tym uwagę na jeszcze jedną rzecz. Mityczna wielomilionowa wartość znaku towarowego (abstrahując już od tego, kto i jak to obliczył i na ile trzeba byłoby ją dyskontować o ryzyko ewentualnego unieważnienia) jest tylko pustą liczbą, jeśli znak nie jest w adekwatnym do tej liczby stopniu wykorzystywany. Może być bowiem jak ze słynnymi innymi "srebrami rodowymi", czyli gruntem, który teoretycznie jest warty te dziesiątki milionów złotych, ale stoi, nie zarabia i tylko niszczeje. Jego faktyczna wartość przy takim wykorzystaniu to nie będą żadne miliony, tylko grosze.

My będziemy mogli obserwować, jak "na majątku" stowarzyszenia TS widnieją piękne składniki, a klub upadnie. Ale przynajmniej nikt nie powie, że ktoś działał na szkodę, prawda...?

---

Na marginesie - jeśli już TS-owi tak bardzo zależy na tym, żeby znaku się nie pozbywać "za darmo" i zabezpieczyć przed ryzykiem upadłości jednej ze stron, to mogą rozważyć założenie wspólnie z S.A. celowej spółki z o.o., do której TS wniesie aport w postaci znaku towarowego. Ona będzie miała prawo do znaku, a TS i SA udziały.
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 23.11.2019, 17:12
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Właśnie się dziwię dlaczego Socios nie podda pod głosowanie jakie stanowisko w tych mediacjach ma zająć.Wydaje się że członkowie to dość stanowczo określają
Widocznie nie wszyscy mają to samo zdanie, ale to byłoby najbardziej odpowiednie.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 23.11.2019, 17:16
Ale myślicie, że zarząd Socios nie wie jakie są nastroje i jakie oczekiwania? Jestem przekonany nawet, że cały zarząd uważa, że klub powinien trafić do trio. Jestem wręcz przekonany, że 99% członków Socios tak uważa. Wie również co się stanie, jeżeli obie strony nie dojdą do porozumienia.

Mają spotkanie na początku tygodnia z TS. Myślę, że trzeba po prostu poczekać.
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 23.11.2019, 17:31
Ciekawe na ile to wpływa na naszych Piłkarzy, bo że wpływa to raczej pewne, jak sytuacja wewnątrz jest niestabilna.

Czas leci. dziś Korona ograła Raków. Oby jutro przyszło przełamanie.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 23.11.2019, 18:08
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Wyjaśnijmy sobie jedno: tak ja, jak i zapewne zdecydowana większość osób, kibicujemy klubowi sportowemu Wisła Kraków. Aktualnie obowiązująca forma prawna, wynikająca z takich czy innych zdarzeń z przeszłości, jako zmienna uzależniona od uwarunkowań prawnych, jest kwestią wtórną.

Kwestią pierwotną, nie wtórną, jest natomiast to, że chociaż ciągłość klubu w zakresie dyscypliny piłki nożnej jest w pełnym zakresie (a nie np. przez "odtworzenia" upadłych w ten czy inny sposób klubów) zachowana w spółce akcyjnej, to drugi z podmiotów (równo)uprawnionych do prawa do tej nazwy, w sposób de facto wrogi, zarejestrował prawo do tej nazwy wyłącznie na siebie. Prawo do nazwy "Wisła Kraków" jako takiej, czyli do tego, co współdzielił ze spółką akcyjną.

Nie ograniczył się do tego, co od biedy można byłoby uznać za fair, czyli do nazwy "TS Wisła Kraków", ale wziął wszystko, czyli także to, co znajduje się w nazwie "Wisła Kraków S.A."

Pomijając aspekt etyczny takiego postępowania (w mojej opinii jednoznacznie naganny) oraz to, na ile S.A. byłaby mimo wszystko uprawniona do komercyjnego korzystania z tej nazwy na innych podstawach (np. swoja nazwa, zarejestrowane logo, wcześniejsze takie korzystanie), po prostu tego typu rejestracja nigdy nie powinna była zostać dokonana przez Urząd Patentowy i zapewne tylko nieudolności osób wcześniej zarządzających S.A. (czy były jakieś formalne sprzeciwy?) oraz czasowej zależności właścicielskiej od TS zawdzięczamy, że znak ten w takiej formie został zarejestrowany.

Podstawowym wymogiem, jakie powinien spełniać znak towarowy, aby mógł zostać zarejestrowany jest m.in. możliwość odróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów drugiego przedsiębiorstwa. W sytuacji, gdy towary w tej samej kategorii gadżetów sportowych, odzieży sportowej czy imprez sportowych (czyli główny zakres, dla którego znak został zarejestrowany) pod nazwą "Wisły Kraków" produkowały dwa odrębne podmioty, z których zresztą jeden (SA) jest w powszechnym odbiorze na rynku zdecydowanie rozpoznawalny i postrzegany jako "główny" wprowadzający te towary na rynek, należałoby stwierdzić, że taki znak nie ma wystarczającej zdolności odróżniającej, co więcej, jego używanie przez TS z pominięciem SA, może wprowadzać klientów w błąd co do prawdziwego pochodzenia towaru. Przypominam, mówimy o używaniu znaku "Wisła Kraków", który dla przeciętnego Kowalskiego w Polsce będzie się kojarzył z klubem piłkarskim (a więc SA), a nie "TS Wisła Kraków", który pozwala jakoś te podmioty odróżnić przynajmniej u tych bardziej świadomych odbiorców.

Dopóki TS i SA pozostawały właścicielsko i zarządczo jedną strukturą, nikt na to nie zwracał uwagi, jednak w tej chwili konflikt interesów w tym zakresie stał się widoczny i ewidentny. Gdyby komukolwiek chciało się pójść o krok dalej w tej wojnie, SA mogłaby złożyć wniosek o unieważnienie rejestracji tego znaku - trudne, praco- i czasochłonne, ale możliwe.

Można więc doprowadzić do tego, że TS zostanie bez tego znaku i zamiast (domniemanych i wirtualnych) milijonów z tego tytułu, będzie miała okrągłe 0. Pomijając już więc aspekty etyki, dobrej czy złej wiary TS, ciągłości prawnej i organizacyjnej, podzielenie się własnością tego znaku np. w ramach transakcji "ugodowej" wiązanej ze zlikwidowaniem ryzyka wejścia przez SA na drogę postępowania o unieważnienie, jest jak najbardziej akceptowalne i "gospodarne" także z punktu widzenia TS.

Zwracam przy tym uwagę na jeszcze jedną rzecz. Mityczna wielomilionowa wartość znaku towarowego (abstrahując już od tego, kto i jak to obliczył i na ile trzeba byłoby ją dyskontować o ryzyko ewentualnego unieważnienia) jest tylko pustą liczbą, jeśli znak nie jest w adekwatnym do tej liczby stopniu wykorzystywany. Może być bowiem jak ze słynnymi innymi "srebrami rodowymi", czyli gruntem, który teoretycznie jest warty te dziesiątki milionów złotych, ale stoi, nie zarabia i tylko niszczeje. Jego faktyczna wartość przy takim wykorzystaniu to nie będą żadne miliony, tylko grosze.

My będziemy mogli obserwować, jak "na majątku" stowarzyszenia TS widnieją piękne składniki, a klub upadnie. Ale przynajmniej nikt nie powie, że ktoś działał na szkodę, prawda...?

---

Na marginesie - jeśli już TS-owi tak bardzo zależy na tym, żeby znaku się nie pozbywać "za darmo" i zabezpieczyć przed ryzykiem upadłości jednej ze stron, to mogą rozważyć założenie wspólnie z S.A. celowej spółki z o.o., do której TS wniesie aport w postaci znaku towarowego. Ona będzie miała prawo do znaku, a TS i SA udziały.
Wiesz, ja mam wrazenie, ze wiekszosc albo nie rozumie co piszesz, albo ma takie klapki na oczach z roznych powodow (obecna sytuacja, ryzyko upadku spolki, bezpieczenstwo znaku, wychowanie w tradycji, ze to TS jest ta jedyna najprawdziwsza Wisła, zwykly oportunizm czy po prostu postawa nie bo nie), ze nie wiem czy ma sens zebys sie tak produkowal.

A do tych osob z nawiasu, tych co ze strachu, z indoktrynacji, biedy TSu czy jakichkolwiek innych powodow probuja usprawiedliwiac TS: ZROZUMCIE wreszcie, zatrzymajcie sie na 30 sekund i pomyslcie - to ze pilka jest obecnie Spolka Akcyjna wynika tylko i wylacznie z przepisow prawa, ktorego wymagaly tego aby taka spolka sie stala. To PILKA JEST TA WASZA, NASZA WISLA TS, o ktorej spiewacie. I spiewacie na stadionie, a nie meczach szachowych czy pojedynkach szpadzistow ( o ile jest taka sekcja, bo kogo to obchodzi?)
Co wiecej jak juz wyjasnial Malk w poprzednich wpisach - przy sprzedazy/wyodrebnianiu pilki w Spolke Akcyjna oddano wszystkie prawa do historii i tradycji Wisly.

Tylko i wylacznie splot takich, a nie innych zdarzen (kwestie wlascicielskie, czyjs spryt (?) przy rejestarcji znaku i nazwy) spowodowal, ze obecnie nie mamy sytuacji odwrotnej do tej ktora jest, czyli, ze to TS musialby sie prosic o prawa do nazywania sie Wisla. ( W nawiasie mowiac zgodnie z umowa o oddaniu praw do nazwy i tradycji przy wyodrebnianiu SA taka sytuacja bylaby duzo zdrowsza niz ta, ktora jest teraz, gdzie zalozyciel TS musi z elementami pochodnymi od siebie negocjowac prawa do swojej nazwy i znaku).

Wiec jeszcze raz - TS Wisla to pilka, spiewajac - do boju nasz TS - spiewasz o pilce, masz na mysli pilke, zyjesz pilka. Niestety ale najbardziej obrazowym pokazaniem obecnej sytuacji jest powiedzenie: przyczepilo sie gowno do okretu i krzyczy “plyniemy!” I TS W tym powiedzeniu na pewno nie jest okretem. Naprawde zastanowcie sie 5 minut i pomyslcie, ze mimo najszczerszych checi i przywiazania do nazwy TS w obecnej sytuacji paradoksalnie probujecie usprawiedliwiac czy bronic twor, ktroy przypadkiem, przez taki a nie inny bieg wydarzen/prawo z oryginalnym TSem nie ma nic wspolnego.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 23.11.2019, 18:31
maaarcin napisał(a):Wyświetl post
Ale myślicie, że zarząd Socios nie wie jakie są nastroje i jakie oczekiwania? Jestem przekonany nawet, że cały zarząd uważa, że klub powinien trafić do trio. Jestem wręcz przekonany, że 99% członków Socios tak uważa. Wie również co się stanie, jeżeli obie strony nie dojdą do porozumienia.

Mają spotkanie na początku tygodnia z TS. Myślę, że trzeba po prostu poczekać.
A co do tego - ja na przyklad, ze swoim skromnym zdaniem i opinia, uwazam, ze Zarzad Socios, znajac doskonale nastroje i co wazniejsze konsekwencje rowniez dla siebie i calej organizacji ewentualnego upadku SA powinien nie tyle probowac mediowiac czy doprowadzac do porozumienia, ale jednoznacznie i stanowczo opowiedziec sie za ekipa ratunkowa oraz wywierac w miare swoich mozliwosci presje na TSie w tej sprawie.

Pomijam oczywscie kwestie ile by to dalo, bo raczej TS ma w dupie kibicow i ich zdanie skoro zyje z innych zrodel, ale tak czy siak takie dzialania powinny byc podjete.

Osoby ktore pisaly wczesniej o tym ze Socios powinno wewnetrznie wypracowac swoje wspolne oficjalne stanowisko (jesli jest taka potrzeba by te dobrze znane wszystkim nastroje udokumentowac) w mojej opinii tez maja racje w tym wzgledzie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów