The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.07.2016, 07:47
Fugiel napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie, tego się spodziewam. Przykładowo:

Podmiot X: Daje 800 000 zł za sponsora na koszulkach
Wisła : Cena to 1 000 000 zł
Podmiot X: No to dziękuje.

...

Tak samo zapewne jest z skyboxami. Cena ustalona z góry. -> Stoją puste.
I dokładnie tak jest.Chcieliśmy kiedyś wynająć skybox,raz ,ze cena jest odstraszająca,to jeszcze nie negocjowalna...
Cenią się jakbyśmy byli ligą angielska,albo mistrzem kraju,a tu klub walczy o utrzymanie i lepiej,żeby stały puste niż coś na nich zarobić.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
inspektor erektor
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 13.07.2016, 10:00
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
I dokładnie tak jest.Chcieliśmy kiedyś wynająć skybox,raz ,ze cena jest odstraszająca,to jeszcze nie negocjowalna...
Cenią się jakbyśmy byli ligą angielska,albo mistrzem kraju,a tu klub walczy o utrzymanie i lepiej,żeby stały puste niż coś na nich zarobić.
z ciekawości, ile sobie liczą za jeden mecz?
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 13.07.2016, 10:09
inspektor erektor napisał(a):Wyświetl post
z ciekawości, ile sobie liczą za jeden mecz?

Cena z tego co pamięam jest za sezon albo rundę i przekracza 100 000 zł. Niech ktoś mnie poprawi, jesli się mysle.
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 13.07.2016, 10:16
Według informacji z "Gazety Krakowskiej" przekracza i to dość znacznie. Choć to artykuł z 2011 roku, więc mogło się trochę pozmieniać.
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...ideo,id,t.html

Najlepszy jest fragment:
Cytat:
Zainteresowanie ponoć jest bardzo duże, a wiele firm chce mieć takie pomieszczenie na stadionie mistrza Polski.
Bardzo duże, jak widać...
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 13.07.2016, 10:17
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Ja bym to nazwał skrajną niegospodarnością i głupotą a nie "cenieniem się" Nikomu nie zalezy. Pusciliby te skyboxy za przykładowo 25.000 zł i by jakoś było. Przynajmniej wszystkie wynajęte ale widocznie nikomu nie zależy.

Najlepsze jest założenie dla VIP Gold. Parking ? Tak, jest parking ale tylko w przypadku ktoś kupi 4 karnety GOLD ....

Nie byłoby to smieszne, bo tak jest np. w warszawie. ale ludzie .. my w tamtym sezonie przedaliśmy 7 karnetów na vip gold ... CAŁYM SEZONIE ... masakra
Odpowiedz cytując
JaworTSW
Junior Member

Od: 08.2015

Stary 13.07.2016, 17:14
Odnośnie cen za skyboxy . Z tego co mi wiadomo były one dostępne w tamtym sezonie w cenach od 80 tysięcy do 95 . Dla porównania, skyboxy w Białymstoku kosztują około 40 tysięcy złotych. Mowa tutaj o całym sezonie i innymi imprezami jakie dzieją sie na stadionie
Jazda Jazda Jazda !!! Biała Gwiazda !!!
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 14.07.2016, 12:31
Do pełnego raportu jeszcze nie dotarłem.
Gdyby ktoś miał to prosze o linka.

http://businessinsider.com.pl/sport/...campaign=fb_bi
Odpowiedz cytując
gdsmk
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 14.07.2016, 12:34
Pero napisał(a):Wyświetl post
Do pełnego raportu jeszcze nie dotarłem.
Gdyby ktoś miał to prosze o linka.

http://businessinsider.com.pl/sport/...campaign=fb_bi
http://www2.deloitte.com/pl/pl/pages...a-zlotych.html
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 14.07.2016, 13:10
Dzięki za linka.

Pełen raport: http://www2.deloitte.com/content/dam...cja-2016_2.pdf

Wystarczy sobie przychodowo porównać rok 2011 i 2015 żeby docenić co znaczy 4 runda eliminacji LM i grupa Ligi Europy. Szczególnie widać to po przychodach z transmisji/ Ehh gdyby wtedy był zrównoważony budżet wynagrodzeń ...
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 14.07.2016, 15:47
Połowa przychodu to "komercyjne"
Patrzac na ilosć sponsorów, to pewnie sporwadza sie do tego, ze z 10 mln musiał dać Cupiał
wyzywany tu i ówdzie, ze skapi grosza
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
WislaFan123
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 15.07.2016, 10:52
Cena Skyboxow to 120-160 tys netto za rok (wliczajac wydluzony sezon o te 3-4 mecze). Przy czym wg obecnej umowy z miastem, Wisłe oddaje miastu 30% z każdego Skyboxa, a jeszcze do stycznia kolejne 15-20% brala tez UFA.

Kwestia kasy za euro Guzmics + Mąka. Nikt jeszcze poprawnej kwoty nie podał - dostaniemy 420 tys euro. My jako 3 poziom dostajemy 7 tys euro za kazdy dzien, od 14 dni przed rozpoczeciem turnieju i za kazdy dzien na turnieju.

Natomiast raport Deloitte to dla mnie kompletny szok, skąd u nad wzięło się 30mln przychodu? z czego?

W 2015 Wisła rozegrała u siebie 18 meczów - srednio bylo jakies 12 tys, z czego rozne grupy, darmowe bilety, sposnorzy, to takich platnych jest z 10 tys x 25zl = 250 tys x 18 meczów = 4.5mln + miejsca VIP ok 400 tys, Skyboxy z 800 tys, mamy 5.7mln. Do tego max 1mln ze sklepu, 1.3mln adidas, z 700 tys totolotek, to mamy 9 mln. Od reklamodawcow z 2-3mln, z 5-6 mln od Esy, to nawet w porywach daje nam to 20mln, to z 10 musiala jak nic telefonika dolozyc..

edit: Ucieklo mi to euro alloys, pewnie z 1mln daja no i barter z Impelem, ale w przychody sie wlicza
Ostatnio edytowane przez WislaFan123 : 15.07.2016 o godz. 11:40.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 15.07.2016, 17:45
Pamiętaj że przychód to nie zysk. Te środki musimy wydać, ale rzeczywiście jest progres bo w czasie kadencji bEDNARZA ten przychód wynosił, z tego co pamiętam w granicach 26-27 mln.

Jeśli popatrzymy na zarobek z dnia meczowego to jest około 7,5 mln zł (1/4 przychodu). Niezły wynik.
Jeśli chodzi o sponsorów to przychód wynosi około 15 mln. Wg mnie TF to jakieś 11-12 mln, reszta to totolotek, Euro Allloys + inni mniejsi sponsorzy. Według mnie Euro-Alloys nie daje 1 mln, max 500-600 tys. To tylko reklama na spodenki, chyba że cenimy się podobnie jak za koszulki i znaleźliśmy w końcu kogoś kto dał tyle ile chciała Wisła.
Więc plucie po Cupiale jest niegrzeczne.
Wydaje mi się że z praw telewizyjnych, zarobiliśmy więcej niż 5-6 mln, kiedyś to analizowałem i to była kwota w granicach 7 mln.

Nowy sponsor tytularny e-klasy przyczyni się do zwiększenia przychodów, mówi się o kwocie 10 mln do podziału, niby niewiele jednak zawsze coś.
Ostatnio edytowane przez krzaq12 : 15.07.2016 o godz. 18:11.
Odpowiedz cytując
andys
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 16.07.2016, 13:16
Gdzie można obejrzeć mecz Wisła -Pogoń
Odpowiedz cytując
kicur
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 16.07.2016, 13:37
andys napisał(a):Wyświetl post
Gdzie można obejrzeć mecz Wisła -Pogoń

Na stadionie
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 25.07.2016, 14:10
Maly art na temat niezaplaconych faktur
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...-zl_15867.html
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 29.07.2016, 16:41
Wytłumaczy ktoś orientujący się w finansach, jak po tej dzisiejszej informacji najprawdopodobniej wygląda nasza sytuacja finansowa? Ale tak prosto, jak krowie na miedzy.
Tego mitycznego długu wiszącego nad Wisłą już nie ma, tak?
Tzn jak rozumiem zobowiązania związane z kontraktami piłkarzy i umowy takie jak wynajem stadionu etc obowiązują, a co z jakimiś starymi sprawami, jak coś znowu przegramy w jakimś sądzie czy w UEFIE itd., ?
Transakcja obejmuje tylko Wisła Kraków SA, czy coś więcej, jakies inne prawa etc?
Odpowiedz cytując
jackieboy
Member

Od: 09.2005

Stary 29.07.2016, 16:51
Dodatkowo - czy TF dalej będzie się reklamować na koszulkach Wisły ?
Odpowiedz cytując
Davey777
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 29.07.2016, 16:58
No ciekawe z jakim sponsorem na koszulkach jutro wybiegną w gdańsku
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 29.07.2016, 18:12
masada napisał(a):Wyświetl post
Wytłumaczy ktoś orientujący się w finansach, jak po tej dzisiejszej informacji najprawdopodobniej wygląda nasza sytuacja finansowa? Ale tak prosto, jak krowie na miedzy.
Zniknał dług.
W mojej opinni jest dzieki temu lepsze samopoczucie. Pojawiła się teoretycznie dziura w wysokosci tego co dawał Cupiał czyli ok 10 millionów rocznie. I na razie tyle, przynajmniej do konferencji.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
BoBaSbK
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 29.07.2016, 18:27
Wolałbym żeby był to słup gościa z Zabierzowa Wiesława Włodarskiego...
TS WISŁA KRAKÓW !!
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 29.07.2016, 18:30
Możecie sobie wypierrdolić z głów/umysłów/czegokolwiek Włodarskiego? Gość jedyny sport, który finansował, finansuje i będzie finansować są rajdy jego syna?
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 30.07.2016, 08:52
Dziennik pisze, że startujemy bez zobowiązań wobec TF, ale nie wobec innych wierzycieli.

"To nie znaczy jednak, że Meresiński startuje z czystym kontem, bowiem teraz czeka go spłata ok. 16 mln zł zaległych zobowiązań, jakie Wisła SA ma wobec podmiotów zewnętrznych."

I jeszcze piszą, że żywej gotówki na zakup wydali tylko około miliona.
Ech, kiepsko i mało poważnie to wygląda.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/sport/a/wiemy-ile-jakub-meresinski-zaplacil-boguslawowi-cupialowi-za-wisle-krakow,10461072/
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 30.07.2016, 09:35
BoBaSbK napisał(a):Wyświetl post
Wolałbym żeby był to słup gościa z Zabierzowa Wiesława Włodarskiego...
WW jak najdalej od Wisły.
Odpowiedz cytując
sayek89
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 30.07.2016, 11:16
Davey777 napisał(a):Wyświetl post
No ciekawe z jakim sponsorem na koszulkach jutro wybiegną w gdańsku
Pewnie bez sponsora jeszcze. Czysta koszulka.
Bóg, Honor i Wisła!
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 30.07.2016, 11:26
Wszelkie świadczenia i umowy mają zostać do końca rundy jesiennej. Więc nie spodziewałbym się dziś ''rewolucji'' na koszulce
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
Jay jay
Member

Od: 05.2016

Stary 31.07.2016, 06:16
A kiedy beda pieniadze na powazne zakupy? Po tym sezonie czy dopiero gdy Wisla awansuje do fazy grupowej LE?
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 31.07.2016, 07:55
Taki klub piłkarski to idealna maszynka do wyprania sobie kasy. Inwestujesz pieniądze spółki których ot tak nie możesz przelać sobie na konto i wypłacasz czyste z transferów i praw do transmisji. I do tego jesteś jeszcze dobroczyńcą bo przecież jesteś w plecy...
Odpowiedz cytując
msn
Member

Od: 11.2002

Stary 31.07.2016, 21:43
Barti napisał(a):Wyświetl post
Taki klub piłkarski to idealna maszynka do wyprania sobie kasy. Inwestujesz pieniądze spółki których ot tak nie możesz przelać sobie na konto i wypłacasz czyste z transferów i praw do transmisji. I do tego jesteś jeszcze dobroczyńcą bo przecież jesteś w plecy...
A spółka skąd bierze pieniądze barti? Naprałeś się już w życiu i teraz chcesz się podzielić z nami doświadczeniem i pociągnąć rzeczową dyskusję?
Na koszulkach BIAŁA GWIAZDA!
Odpowiedz cytując
Mistrz Yoda
Member

Od: 07.2011

Stary 01.08.2016, 21:05
Czy to prawda ze dostaniemy 1 mln eur z transferu blaszczykowskiego?
- Jasiu, czemu akurat Wisła Kraków ?
- Proszę pani, mój pradziadek kibicował Wiśle, mój dziadek kibicował Wiśle, a teraz mój ojciec i brat kibicują Wiśle.
- Ale Jasiu, tak nie można, trzeba mieć swoje własne poglądy, a gdyby twój ojciec był menelem a matka prostytutką?
- To wtedy kibicowałbym Cracovii proszę pani.
Odpowiedz cytując
KotWButach
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2015

Stary 01.08.2016, 22:04
Mistrz Yoda napisał(a):Wyświetl post
Czy to prawda ze dostaniemy 1 mln eur z transferu blaszczykowskiego?
nie, gdyż nie zmienia federacji...
ZAWSZE WIERNE ZACHODNIE PODKARPACIE
WISŁA FC CHICAGO
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów