The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Dziś zagłosowałbym na:
Platforma Obywatelska 66 10,54%
Prawo i Sprawiedliwość 158 25,24%
Twój Ruch 9 1,44%
Polskie Stronnictwo Ludowe 5 0,80%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 16 2,56%
Solidarna Polska 4 0,64%
Polska Razem 37 5,91%
Kongres Nowej Prawicy 163 26,04%
Ruch Narodowy 94 15,02%
Dziękuje nie głosuje! 74 11,82%
Głosujących: 626. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
sambo
dziarski chłop

Od: 04.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.06.2008, 14:37
No i cała Europa śmieje się z Irlandii - masz ci los.

50 kilka procent to jednak niewiele przy tak niskiej frekwencji - teraz sporo goebbelsowskiej propagandy, konsultacje ze sztabem Gazety Wyborczej i w następnym głosowaniu przejdzie. Póki co możemy sie cieszyc i dziękować Irlandczykom, że powstrzymali na trochę upadek Europy
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 13.06.2008, 14:42
Narazie Bertie Ahern chyba sie stara o stanowisko w Cracovii bo palnal w radiu prawdziwa zlota mysl w paski: Pomimo porazki, zwolennicy traktatu odniesli moralne zwyciestwo.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Mareq
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 13.06.2008, 14:44
3 racjonalne argumenty dlaczego dobrze , że traktat nie wejdzie w życie .
Czytam tylko posty tych którzy go chociaż przejrzeli . Łatwo to będzie wykryć .

Banda krzykaczów strasząc bliżej nieokreślonym złem z ciemnego lasu przekonała prosty lud .
Cóż nie raz nie dwa dochodziło do takich wydarzeń w historii .
Dramat :]

Trzeba jeszcze poczekać na oficjalne wyniki a przede wszystkim na to jak zachowa się Izba Lordów oraz Francja .

Jak krowa dawała mleko , to się ssało i ssało . Jak trzeba podjąć odważny krok , to brak chętnych .
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 13.06.2008, 14:51
Ale po co podejmować ten "odważny krok"

Trzy kraje, w których przez ostatnie 5 lat odbywały się referenda dotyczące dalszej integracji powiedziały tej dalszej integracji NIE.

Więc zamiast proponować kolejny raz "odważny krok" eurobiurokraci powinii przyjąć do wiadomości, że dalej nie idziemy, że Europejczycy nie chcą dalszej integraci.

Przynajmniej na następne 20 lat.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Stary 13.06.2008, 14:52
tak Mareczku - głupi prosty infantylny lud - cóż za powód do zażenowania.

Izba Lordów oraz Francja to bardzo kompetentne instytucje by już tam ciemny i głupi Irlandzki lud przekonać.

Kto kogo ssał ? Mit jakoby Irlandia swoje bogactwo zdobyła ssąc a nie ciężko pracując jet tak przykry jak cała propaganda "oświeconych", którzy traktat przeczytali i nie widzą w nim nic złego
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43
Odpowiedz cytując
Jery
Senior Member

Stary 13.06.2008, 14:57
Mareq - A co, teraz krowa nie bedzie dawać mleka? Z punktu widzenia Polski to bardzo dobrze choćby dlatego, że zostaje system nicejski, nie będzie żadnej podwójnej większosci. I dalej będziemy mieć prawo WETA. Mam w dupie odważne kroki, do nieczego one nie są potrzebne. Taka integracja jak jest, zupełnie starczy. I poraz kolejny ludzie się na ten temat wypowiedzieli.
Ps. Patrze na onet a tam sonda - 42% uważa że Irlandczycy zrobili dobrze, 38 że zle - miłe zaskoczenie.
Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Stary 13.06.2008, 15:02
ale co to za głupie gadanie - 3 argumenty dlaczego dobrze - i to zadawnane przez kogo? Jednego z wiekszych "obrońców demokracji" na forum...

Mareczku - nie ma argumentów - jako obrońca demokracji powinieneś przyjąć decyzje Irlandczyków z szacunkiem a nie wyzywać ich od cimnego luda. To świadczy, że z Ciebie jest taki demokrata jak z Tuska kompetentny i sprawny premier
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 13.06.2008, 15:08
cóż tu dużo gadać: Irlandia ratuje nam tyłek. Mają jaja!
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 13.06.2008, 15:21
Ja tam poczekam z radością do oficjalnych wyników.

Że eurototalniacy coś wymyślą, to jestem też pewien, ale przynajmniej można będzie w przyszłości podważać legalność tego traktatu.
Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Stary 13.06.2008, 15:25
Sędzio - kto podważy legalność tego traktatu? Ciemny lud- jak nazwał go Mareczek, w normalnych interakcjach ? Czy też lud za pomocą bagnetów na karabinie? Bo jeśli to sie ma odbyć za pomocą bagnetu (i tak sie stanie) to nikt nie bedzie zwracał uwagi na legalność, jeśli zaś podważać bedzie ciemny lud - to nikt na ciemnych nie będzie zwracał uwagi.

Bo lud jest ciemny i głupi - a lud ciemny i głupi nie ma racji
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 13.06.2008, 15:32
Trzeba myśleć o różnych scenariuszach, i zostawiać otwarte wszelkie możliwe furtki.

Jak chcę, żeby ten traktat zdechł. Ale znając "poszanowanie demokracji" u eurokratów, to coś wymyślą.
Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Stary 13.06.2008, 15:34
W dobie rodzącego się totalitaryzmu lewackiego - nie ma żadnych furtek moim zdaniem. Historia uczy, że tu tylko przelanie krwi pomoże.

Jestes optymista Sędzio
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 13.06.2008, 15:38
A po przelewie krwi jest zazwyczaj konferencja miedzynarodowa.

Tam dobrze mieć argumenty prawne, a nie tylko siły - czasem jest szansa, że będą tym, co przeważy.
Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Stary 13.06.2008, 15:41
No wiesz - historia to bajka pisana przez zwyciężców - i jeśli sowieci po 45 napisali swoją, to jeśli nowoczesna odmiana znajdzie się po przelanej krwi ponownie - to juz pokieruje procesem pokojowym odpowiednio...

ale masz racje - zawsze można sie cieszyć, że się coś posiada
Ostatnio edytowane przez sambo : 13.06.2008 o godz. 15:43.
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 13.06.2008, 16:38
Polityka mnie nie interesuję, również się na niej nie znam.Ineresuje mnie za to opinia o tym Panu:
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...przeklina.html

Ja z tego co pamietam wielu inwestorów go chwaliło widzę i przyszłościowe myślenie oraz bardzo dobry kontakt..

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
Sędzia
Senior Member

Stary 13.06.2008, 16:39
frekwencja będzie ponad 50%, pewnie z 53-54%.
Ostatnio edytowane przez Sędzia : 13.06.2008 o godz. 16:42.
Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Stary 13.06.2008, 16:43
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Polityka mnie nie interesuję, również się na niej nie znam.Ineresuje mnie za to opinia o tym Panu:
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...przeklina.html

Ja z tego co pamietam wielu inwestorów go chwaliło widzę i przyszłościowe myślenie oraz bardzo dobry kontakt..

Wstyd przyznać ale Niepołomice to niedościgniony wzór dla nas. W Krakufku są jednak inne układy i gabarytowo różni sie od Niepołomic - gorszego od Majchrowskiego być jednak nie może i jeśli nawet Niepołomice w porównaniu z Krakowem to kundelek przy słoniu - to jednak moje wstepne poparcie ma. Boje sie jednak, że ambicją nie nadgoni się wszystkiego mimo wszystko - inna skala działania
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 13.06.2008, 17:11
Chcecie głosować na działacza byłej Mumii Wolności ? Kto się raz otarł o ta specyficzną partyjkę nigdy już nie bedzie czysty ! I jego piekne (po Czcigodnym Bronisławie) bajania w rzeczywistości okażą się tym czym prywatyzcja była dla członków Unii Wolności.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Od: 09.2003

Stary 13.06.2008, 18:51
Sędzia napisał(a):Wyświetl post
Lustracja - moje stanowisko jest jasne, pełne otwarcie było najbardziej porządanym rozwiązaniem. Byłem wściekły na Prezydenta za zmiany.

...
Innymi słowy, coś co wyglądało na próbę "udupienia" lustracji, de facto było próbą (być może nieświadomą, trudno mi oceniać) skomplikowania ustawy, by utrudnić jej całkowite uwalenie przez TK.
Sędzio, ja prosze traktujmy sie poważnie.

Wiesz że Kaczkom full otwarcie się nie podobalo i nie podoba.

Cytat:
Tyle że... okazało się, że Kaczyński prawidłowo "przeczytał" sytuację. Prezes TK po wyroku w sprawie lustracji (który zresztą dopuścił szerszą lustrację niż była wcześniej) jasno powiedział, że nie dopuściłby i nie dopuści do otwarcia archiwów.
Po drugie - nie to byłem celem, a ochronienie np. TW Beat.

A granie na zasadzie TW Grey - fuj bo zbytnio wzmocni Rydzyka, ale TW Beata jest cacy bo jest z nami to sukinsyństwo.

Cytat:
Co więcej - od 2005 roku mamy znacznie bogatszą wiedzę o TW. Rządy Kaczyńskich spowodowały, że ujawniani TW lądowali na czołówkach gazet i portali.
Owszem, ale jak się trafił taki u siebie albo był pożyteczny dla PiSu to już wszystko gra (Kowalski, Gilowska).

Cytat:
Bilans jest IMO dodatni, a przy ujawnionym nastawieniem TK, jedyny możliwy do osiągnięcia. Przy innym TK, przy swobodzie działania, taki projekt Prezydenta uważałbym nadal za skandaliczny. Po tym co miało miejsce, moja krytyczna ocena się znacznie złagodziła.
Bilans mógł być ultra-dodatni. I sprawa zamknieta.
Dzięki m.in Kaczkom taka gnida jak Boni może sobie siedziec spokojnie na etacie ministra.

Cytat:
Aborcja - całkowicie popieram obecny stan (poza bardzo drobną kwestią), w moim odczuciu było to bardzo dobrze rozegrane zneutralizowanie potencjalnego sporu polaryzującego scenę polityczną. O ile jestem za takim rozwiązaniem (tzn. dwie partie), to nie według podziału aborcja/przeciw aborcji, bo to prowadzi w prostej linii do scenariusza hiszpańskiego. A co do aborcji, popieram obecne rozwiązanie.
Zaraz, zaraz... a to nie chodziło o umieszczenie tego w konstytucji, aby to nie było już naruszalne i zdefiniowanie iż życie zaczyna się od poczęcia?

Frazesy na gębie, odwrotnośc w działaniu.

Cytat:
ENA - nie rozumiem, czemu tak mało istotna kwestia jest dla Ciebie tak istotna.
Bo to był pierwszy sygnał ostrzegawczy dla mnie, że frazesy a jak co do czego..

I sprawa nie jest mało istotna. Na poczatku że niby chodzi o zbrodniarzy, a jaką masz pewność że za np. "homofobię" nie wylądujesz w zagranicznym pierdlu?

Cytat:
Dla mnie nie ma znaczenia - żal zbrodniarzy i morderców mi nie będzie. Zakaz ekstradycji jest dla państw suwerennych, a my takim nie jesteśmy. I są naprawdę dużo istotniejsze rzeczy, które w tym zakresie należy robić (i Kaczyńscy je podjęli) niż upieranie się nad mało istotnym dla nas symbolem suwerenności.
"Kasztelanie nie lej wody". :/

Kto ich do tego zmuszał?

Cytat:
Zresztą, tak naprawdę zakaz ekstradycji jest potrzebny tylko dla jednego przypadku - gdy obywatel Polski dokonał oszustwa, defraudacji, albo jakiegoś innego przestępstwa, które skutkowało posiadaniem bardzo dużych pieniędzy. A które to pieniądze wyda w Polsce, jeśli będzie miał gwarancje, że nie zostanie wydany.
Tyle że nasi obywatele nie defraudują obcych pieniędzy, bo mogą to znacznie łatwiej robić w Polsce.
Krótko.

przykład.

Jakaś matka wróciła ze swoją córką do domu, druga jej córeczka zgłosiła (bodajże w Belgii) porwanie.
I co z tego że matka poszła z tą córką na policje że ona przyjechała dobrowolnie itd. - wpłynął wniosek, ze strony formalnej wsio gra, polska policja nic nie może, za wyjątkiem aresztowania i przekazania delikwentki.

A Wolińska sobie emeryturke nadal pobiera.

Cytat:
Kluzik - Rostkowska - nie wiem czemu się uczepiłeś tej kobiety, są znacznie gorsi od niej.
Bo to zwykła UWolka, i Kaczor właśnie w takim towarzystwie dobrze się czuje.

A swoją drogą wymien ich - chetnie poznam.

Cytat:
Wchodzenie w ..... USA - jeśli masz na myśli Tarczę, to mamy tutaj rozbieżne poglądy; uważam, że gdy naszym największym zagrożeniem jest Eurokołchoz i Niemcy z jednej strony, a z drugiej Rosja, to dla Polski nie ma alternatywy, musimy szukać "protektora" za oceanem. Lepsze to, niż bezpośredni nadzór sąsiadów.
Tarcze pomijam.

Chodzi mi o całokształt. My dajemy wsio co mamy, a w zamiam dajmy im jeszcze więcej. Tak wygląda ten "sojusz" - Michalkiewicz aby nie pisał, że jakakaolwiek wizyta w ambasadzie USA to głównie molestowanie o szmal dla przemysłu holokaust?

A na marginesie tego wchodzenia - kiwneli palcem w sprawie Szeremietiewa?

Cytat:
Brak realnych działań?
W kraju? - ano prawie brak (wyłaczajac walke z tymi co PiS mogliby uszkodzić) + zamiast realnej walki z PO mieliśmy zniszczenie LPRu.

+ kilka pożytecznych rzeczy oczywiscie - ale odbagnienia zero. Raz rozgrzebanie, innym razem frazesy (dekomunizaja, odebranie emeryturek eSBecji)

Cytat:
W ciągu dwóch lat Kaczyński (Prezydent) stworzył podstawy do ścisłej współpracy krajów naszego regionu, zorientował kierunki naszych działań na Kaukaz,
Kazukaz? - a czego my tam szukamy?

Nie bliżej nam Bałkany? - aaa tak wdeplibyśmy na odcisk USA i Niemcom, gdybyśmy spróbowali tam mysleć o naszym interesie, Rosje można obszczekiwać (bo tyle możemy)...

A do tego... miejscowy basza (synalek czerwonego s****ysyna) to przyjaciel, d***krata taki że... ciekawe co zrobią jak się Azerowie dozbroją i ruszą na Armenie...

Cytat:
stworzył podstawy do współpracy z wieloma krajami na różnych płaszczyznach (np. Skandynawia i gaz rurka).
I co dalej?

Budują ta rurę.. czy w międzyczasie wazniejsza była rozwałka SO?

Cytat:
CBA, rozwiązanie WSI, największe obniżki podatków w od 89r., to tylko najważniejsze. Fakt, że wiele nie zrobili, ale początkowo były 4 letniej kadencji, i wiele projektów było przygotowywanych z myślą o ich wprowadzaniu w 2009 roku na potrzeby kampanii.
Prosze nie żartuj... projekty się ma na starcie. Rzeczywisice co nieco przygotowywali, ale kto i co ich zmuszało do oddania władzy?

Cytat:
Co do Leppera - Kaczyński nie mógł sobie pozwolić na to, by ukręcić łeb takiej sprawie. Prasa by do tego "doszła", i PiS byłby skończony.
Ciekawe - szkoda nie do zweryfikowania.

Cytat:
LPR - to już wielokrotnie wyjaśniałem. LPR był konkurencją, a PO przeciwnikiem. Przeciwnik jest potrzebny i nas definiuje, konkurent jest największym zagrożeniem, pierwszym do eliminacji. To było bardzo racjonalne, właściwe i całkowicie prawidłowe zachowanie Kaczyńskiego. Pomijam już fakt, że Giertych był bardzo słabym ministrem (miał czasami dobre pomysły, ale potrafił je sam ośmieszyć i zniszczyć, gdy chciał je wykorzystać w polityce partyjnej). Zresztą, Giertych się sam eliminował, gdyby nagle nie zamarzyło mu się zostać koncesjonowaną prawicą (propozycje powołania rządu technicznego i komisja rozliczająca PiS), to pewnie nadal byśmy mieli rząd Kaczyńskiego. Tylko dlatego, że Giertych zagrał va banque, SO została przy Lepperze.
PiS konkurencja LPR? - a co on ma wspólnego ruchem narodowym?

PiS to prawica?

Jak postPPS może być konkurencją dla postendecji?

Konkurentem dla PiSu jest i była PO - ten sam "korzeń solidarnościowy", ta sama jewropejskość itd..

Rozróżniasz klienta który przeszedł z jednej partii do drugiej?
Każdy z tych partii mógłby się znaleźć w drugiej za wyjątkiem preziów i ich najbliższych rękodajnych.

LPR było wrogiem - tym bardziej że jej istnienie i niezależnośc zmuszało do realnych działań (Kaczki łatwo by się wykpili przy traktacie jakimiś tam preambułami - gdyby czuli oddech LPRu w sejmie?), PO to konkurent - ale JarKacz obiecał coś w Fundacji Batorego, i bynajmniej nie było to wykończenie PO.

Cytat:
Fozz i szafy Lesiaka. Z tym to sprawa jest prosta - dopóki są zamknięte, można ich użyć do trzymania przeciwników w szachu. Tak się nie robi polityki.
Aaaaa - brawo.

Tylko za 10 lat to będzie kapiszon (własciwie już jest) nie armata.

Oprócz tego że tradycyjnie zrobili sobie z geby cholewe.

A może jest w tym i inne dno...

Cytat:
Jak więc widzisz, w większości przypadków ich poczynania są dla mnie neutralne, albo je popieram. W innych zaś (UE przede wszystkim) nigdy mi Kaczyńscy nie obiecywali czegoś innego, a ja zdawałem sobie z tego sprawy, udzielając im poparcia.
Sedzio, jak tam uważasz.

Tylko przypomnij sobie ze Miloszewicz tez miał mnóstwo kart w ręku.. kombinował, dryblował i skończył z reka w nocniku.

A polityka to osiąganie celów, a nie sama zabawa w nią.

Niewykorzystanie i marnowanie szans które rzadko się pojawiają - zazwyczaj w historii kończą się źle.
Polityka nie rozlicza się nie tylko z tego ile spieprzył, a ile mógł zrobić i nie zrobił.

Poza tym ja jestem w stanie wybaczać błedy. Ale warunek musi być jeden - dobre intencje.

I z cała stanowczością twierdze że ich o ich czystość, przynjamniej w tych rzeczach o które mam pretensje podejrzewać nie mam prawa.

Cytat:
Problem polega tylko na tym, że Macierewicz jest w PiSie, Olszewski ściśle współpracuje, a Rydzyk udziela PiSowi poparcia (tzn. swoim kandydatom). Nawet w wyborach uzupełniających do senatu nie poparł Jurka, tylko kandydata PiS.
Macierewicz jest tam wyłącznie dlatego że wie iż samodzielnie nie mógłby tego zrobić. A przynajmniej jedną rzecz chce zrobić do końca. Rozwalić postkomuchów w słuzbach. Dlatego może być (i musi sie zgodzić aby być) posłem w jednym klubie z Kowalskim czy Gilowską...

Cytat:
Po drugie - dla mnie to żadna alternatywa, bo oprócz kwestii UE jest szereg innych, gdzie z Rydzykiem mi nie po drodze (np. aborcja). Po trzecie, obawiam się, że gdyby ta frakcja doszła do pełnej władzy realizowała by zasadę wygłoszoną przez Goryszewskiego "Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka", co jest dla mnie nie do przyjęcia.
Czytujesz ostatnio częściej Gaz?

1.) Nasza rola nie zostaje pomniejszona
2.) Powstrzymanie dalszej integracji politycznej
3.) Rozwalenie misternej robótki Berlina
4.) Kolejny kryzys tego koślawego tworu

Cytat:

Jak krowa dawała mleko , to się ssało i ssało . Jak trzeba podjąć odważny krok , to brak chętnych .
A my możemy?

Bo jak tak to kurde... possijmy i my, a jak krowa przestanie dawać mleko to normalna kolej rzeczy, do rzeźni (na wołowine).

Tylko moze nie w wersji Nicponia ( "Pokorne ciele bykowi ssie"), jaką Ty proponujesz?
Ostatnio edytowane przez Wilku : 14.06.2008 o godz. 11:06.

Tristan, Scytowie, Niniwa 2, Prawicowe czytanki, St. Michalkiewicz, NSZ, Keine Grenzen
Lew Dawidowicz Bronstein vel Trocki: ''Należy wysunąć hasło rewolucyjnego unicestwienia państwa narodowego. Domowi wariatów kapitalistycznej Europy, trzeba przeciwstawić program Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Europy, jako etap na drodze do Zjednoczonych Stanów całego świata''.
Odpowiedz cytując
RoS
Senior Member

Stary 13.06.2008, 22:03
Mareq napisał(a):Wyświetl post

Banda krzykaczów strasząc bliżej nieokreślonym złem z ciemnego lasu przekonała prosty lud .
Cóż nie raz nie dwa dochodziło do takich wydarzeń w historii .
Dramat :]
Decyzja podjęta w demokratycznych wyborach ale niezgodna z Twoimi oczekiwaniami wiec "lud jest ciemny".
Prymitywna zagrywka.

A po drugie skoro ten lud tak ciemny czemu zwolennicy nie przekonali na Tak, nikt im nie bronił.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 14.06.2008, 10:35
Iran odrzucił oferte światowych mocarstw , mającą na celu nakłonienie go do wstrzymania programu wzbogacania uranu.Zachód podejrzewa że Irański prgram zmierza do wyprodukowania broni nuklearnej .Teheran odpiera te zarzuty twierdząc iż chce wzbogacać uran w celu uzyskania paliwa do elektrowni jądrowych.
Troche mi to przypomina "oferte"pokojową Niemiec z Sierpnia 1939 roku.Znajac zycie to pewnie za niedługo Ameryka wyśle kilka swoich F-16 oczywiście w celach pokojowych do Iranu a wtedy radze sie przygotować na jeszcze wyższe ceny paliwa niż są teraz.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 14.06.2008, 11:08
AYALA napisał(a):Wyświetl post
Iran odrzucił oferte światowych mocarstw , mającą na celu nakłonienie go do wstrzymania programu wzbogacania uranu.Zachód podejrzewa że Irański prgram zmierza do wyprodukowania broni nuklearnej .Teheran odpiera te zarzuty twierdząc iż chce wzbogacać uran w celu uzyskania paliwa do elektrowni jądrowych.
Troche mi to przypomina "oferte"pokojową Niemiec z Sierpnia 1939 roku.Znajac zycie to pewnie za niedługo Ameryka wyśle kilka swoich F-16 oczywiście w celach pokojowych do Iranu a wtedy radze sie przygotować na jeszcze wyższe ceny paliwa niż są teraz.

Tak będziemy walczyć o pokój (teraz to się nazywa bezpieczeństwo) że kamień na kamieniu nie zostanie..

To może powinniśmy ich przeprosić?

:/

Cytat:
Historia zaszkodzi Euro 2012?

Polska – Ukraina. Nacjonaliści w Kijowie niepokoją się obchodami rocznicy Wołynia
Odsłonięcie pomnika ku czci ofiar UPA

Zbliżająca się 65. rocznica rzezi wołyńskiej wywołuje wśród części Ukraińców wielkie emocje. Zdaniem Bohdana Czerwaka z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów polskie obchody tego wydarzenia mogą poważnie zagrozić wspólnym polsko-ukraińskim przygotowaniom do mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. „Nie może być tak, żeby w Polsce nie przewidziano negatywnych skutków tej antyukraińskiej kampanii” – napisał Czerwak na łamach popularnej internetowej „Ukraińskiej Prawdy”.

Autor oburza się, że w Polsce działa komitet obchodów rocznicy. Drażni go również jego nazwa – Ogólnopolski Komitet Obchodów 65. Rocznicy Ludobójstwa Dokonanego przez OUN-UPA na Ludności Polskiej Kresów Wschodnich – oraz to, że na jego czele stoi wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski z koalicyjnego PSL. „Nazwa komitetu świadczy o jego konfrontacyjnym wobec Ukrainy charakterze” – uważa Czerwak.Według ekspertów w Kijowie łączenie upamiętnienia masakry z Euro 2012 jest pomysłem „dość oryginalnym”.

– Obchody 65. rocznicy tragedii wołyńskiej w Polsce nie zagrożą organizacji mistrzostw. Martwiłbym się raczej zbyt powolnymi przygotowaniami do tej imprezy – tłumaczy „Rz” Bohdan Ołeksiuk z Instytutu Pamięci Narodowej w Kijowie. – Polskie uroczystości mogą jednak pogorszyć relacje między naszymi krajami – dodaje.

Ołeh Soskin, szef kijowskiego Instytutu Transformacji Społecznej, uważa, że autor artykułu w „Ukraińskiej Prawdzie” chce wprowadzić w błąd czytelników. – Znam Czerwaka. Mam wrażenie, że zależy mu na skłóceniu Polaków z Ukraińcami. Sprawa Wołynia nie ma nic wspólnego z mistrzostwami w piłce nożnej – mówi „Rzeczpospolitej” Soskin.

Publikacją „Ukraińskiej Prawdy” zaskoczona jest również strona polska. – Łączenie sprawy obchodów rocznicy Wołynia i Euro 2012 jest absurdem – tłumaczy „Rz” wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski (PSL). – Podpisuję się pod tym, co powiedział premier Donald Tusk: relacje między państwami trzeba budować na fundamencie prawdy. A prawdą jest to, że UPA wymordowała ponad 100 tysięcy Polaków i tego nie można ignorować. Nie chcemy wcale pogorszyć stosunków z Ukrainą, tylko oprzeć je na prawdzie – podkreślił.
http://www.rp.pl/artykul/148348.html

O Piterze

Wychodzi na to że to taka wersja Dyzmy w spódnicy.

Cytat:
Wszyscy się boją strasznej Julii

Gdy premier Donald Tusk skończył czytać słynny raport swojej minister o nadużyciach CBA, zapadła długa, krępująca cisza. Od tamtej pory szef rządu podobno nie chce słyszeć o tym „tajnym” dokumencie

Minister ds. walki z korupcją budzi ogromne emocje. W publicznych dyskusjach wchodzi w zwarcie z adwersarzami.

– Wygłasza swe sądy tonem: mam zawsze rację, nawet gdy nie ma racji – twierdzą wszyscy, którzy ją znają.

Dotąd ta taktyka przynosiła świetne rezultaty. Mimo że Pitera jest politycznym samotnikiem, z krótkim stażem w PO, Donald Tusk powierzył jej tekę ministra w swojej Kancelarii i pozwolił do woli kreować się w mediach. Ale klimat wokół Pitery się zmienia. – Dostała od premiera sygnał, że powinna ograniczyć występy w mediach. Ma też utrudniony dostęp do szefa rządu – mówią politycy z otoczenia Tuska.

Uczepił się jak Pitera dorsza

Dlaczego najbardziej medialna minister rządu PO – PSL popadła w niełaskę? Wszystko zaczęło się od słynnej sesji zdjęciowej dla “Newsweeka”, gdzie Pitera wystąpiła w roli szeryfa. – W Kancelarii Premiera wszyscy byli przekonani, że to fotomontaż – mówi “Rz” osoba z otoczenia Tuska. – A potem żelazna Julia zaczęła opowiadać, jak to pozowała do zdjęć, wymachując spluwą.

Potem był raport o działalności CBA, podobno tak słaby, że nawet rzecznik praw obywatelskich od miesięcy nie może się doprosić wglądu do tego dokumentu. A na koniec pojawił się raport o wydatkach ministrów PiS z kart kredytowych, który przelał czarę goryczy. Domniemane nadużycia PiS, o których Pitera mówiła na prawo i lewo, to... zakup dorsza za 8 zł 16 gr. Od tego czasu na ulicach Warszawy można usłyszeć: “Czepiłeś się jak Pitera dorsza”.

Niektórzy politycy PO uważają, że Pitera dostała za zadanie odebrać PiS sztandarowe hasło walki z korupcją i zdyskredytować jego osiągnięcia na tym polu, ale nie wywiązuje się z niego za dobrze. Pani minister już raz, w 2005 r., odegrała podobną rolę dla Tuska.

– Chciał się pozbyć Pawła Piskorskiego, swego potencjalnego rywala. Do tego potrzebował nowej twarzy w Warszawie, czyli Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ale ona sama nie mogła sobie poradzić, wzięto więc krzykliwą Piterę i sprawę załatwiono – mówi Maciej Białecki, były działacz PO i współpracownik Andrzeja Olechowskiego.

Krótki flirt z liberałami

Kariera polityczna Julii Pitery rozpoczęła się w Instytucie Badań Literackich. W 1981 r. młoda polonistka podjęła tam pracę i poznała Marię Kaczyńską, matkę Jarosława i Lecha. Gdy zostali oni najważniejszymi postaciami przy prezydencie Lechu Wałęsie, Pitera dostała posadę w Kancelarii Prezydenta. W ten sposób uczyniła pierwszy krok na krętej ścieżce politycznej kariery, w której przeszła wiele partii. Wpierw sympatyzowała z Porozumieniem Centrum, ale szybko przerzuciła się na Unię Polityki Realnej.

Stanisław Michalkiewicz z UPR doskonale pamięta dzień, gdy poznał Piterę. – Pracowała wtedy w biurze Wałęsy i przyszła na naszą konferencję prasową – wspomina. – Sympatycznie nam się rozmawiało, szybko doszło do zacieśnienia kontaktów i wreszcie zapisała się do UPR. A że to osoba inteligentna i energiczna, wkrótce awansowała do Rady Głównej UPR.Ten awans był początkiem końca kariery Pitery w partii Janusza Korwin-Mikkego.

– Julia zebrała wokół siebie grupkę działaczy i postanowiła przejąć stery partii – opowiada Michalkiewicz. – Złożyła wniosek do sądu partyjnego o wyrzucenie Korwin-Mikkego i mnie. Dowodziła, że wszystkie niepowodzenia polityczne UPR to nasza wina. A ponieważ sąd partyjny nie przyznał jej racji, odeszła.

Michalkiewicz mówi, że akcja przejęcia władzy w partii miała niezamierzony element komizmu. I w sumie nie wspomina Pitery źle. – To bardzo miła osoba, pod warunkiem że nie zamierza robić kariery na pani plecach – mówi Michalkiewicz. Pitera twierdzi, że było odwrotnie: – Byłam w grupie broniącej pozycji Korwin-Mikkego. A kariery w strukturach partii nigdy nie chciałam, bo nie mam takiej natury – mówi.

Dzięki UPR Pitera w 1994 r. została warszawską radną i zaczęła budować swój wizerunek niezłomnej tropicielki afer. Cztery lata później, w 1998 r. miała już innych protektorów politycznych – Ligę Republikańską Mariusza Kamińskiego, wspieraną przez Kaczyńskich. Dzięki rekomendacji tej organizacji została radną z listy AWS. Kamiński miał walczyć jak lew o miejsce dla Julii na liście. Dziś równie żarliwie walczy z nią w sądzie, zarzucając jej zniesławienie.

– Szanuję Julię Piterę za jej bezkompromisowość, ale mam wrażenie, że bierze na siebie masę spraw, którymi się potem nie interesuje, bo nie starcza jej czasu – mówi Grzegorz Baciński, dawny znajomy Pitery z czasów Ligi.

Jeden z obecnych posłów twierdzi, że Pitera działa zawsze według tego samego wzorca: – Najpierw w czymś uczestniczy albo coś chwali, a potem nagle staje się tego wrogiem – mówi.

I przypomina, jak w 1999 r. Pitera mówiła o Pawle Piskorskim: “To jest kandydat na prezydenta, może już w 2005 r. Idzie jak burza”. Parę lat później tropiła go jako przywódcę układu warszawskiego.

Święty spokój premiera

Prawdziwą karierę Pitera zrobiła dzięki Transparency International. Zawitała do tej organizacji w 1998 r., rok później weszła do zarządu, a w 2001 r. stała już na jej czele. Historia przejęcia władzy w TI przez Piterę została szczegółowo opisana w mediach. Przewodniczącego Antoniego Kamińskiego miał zastąpić Jacek Kurczewski. Tymczasem Pitera po cichu dogadała się z większością zarządu i wygrała głosowanie. Co więcej, jeden z byłych działaczy organizacji był świadkiem, jak Pitera, tuż przed głosowaniem, udzielała wywiadu prasowego przez telefon – już jako nowa przewodnicząca. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Pitera była wtedy radną AWS, a więc nie powinna kierować niezależną organizacją taką jak Transparency International.

– Była nawet skarga do centrali w tej sprawie, ale wszystko rozeszło się po kościach – opowiada były działacz TI.

Od czasu zaangażowania w tej organizacji Pitera kreowała się na osobę niestrudzenie ścigającą przejawy korupcji i nadużyć władzy. – Ale jej zasady nie są takie niezłomne – śmieje się Karol Karski z PiS. I opowiada taką historię: – Radna Pitera złożyła wniosek o wygaszenie mandatu Jolanty Skolimowskiej z PO, pod zarzutem prowadzenia przez nią działalności gospodarczej na majątku komunalnym. Formalnie miała rację, bo Skolimowska prowadziła sklep w lokalu wynajętym od gminy. Radni PO wygrzebali wtedy informację, że Pitera w mieszkaniu należącym do gminy też ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Tłumaczyła, że jej działalność jest fikcyjna, bo chodzi tylko o płacenie składek ZUS, ale nie ponowiła wniosku o wygaszenie mandatu Skolimowskiej – przypomina Karski.

W 2003 r. w Warszawie wybuchła afera z ławnikami. Wyłaniał ich pięcioosobowy zespół radnych. Okazało się, że spośród 6 tys. kandydatów ławnikami zostali tylko ludzie z rekomendacji SLD i LPR. Pitera przyłączyła się do krytyki zespołu radnych, choć sama była jego członkiem. Szef zespołu Antoni Gut uznał wówczas, że Pitera mogła zgłaszać uwagi na posiedzeniach, tyle że rzadko na nich bywała. Nic dziwnego, że wśród warszawskich radnych Pitera miała przydomek straszna Julia.

Karski opowiada jeszcze jedną anegdotę o Piterze ze wspólnego występu w telewizji. – Kreowała się na prawniczkę, mądrzyła się, rzucała paragrafami, aż w końcu mówię “przecież pani nie jest prawnikiem” – opowiada Karski. – Po programie podeszła do mnie i powiedziała z wyrzutem:”Panie Karolu, czemu pan mi to robi, ja tyle lat pracowałam na ten wizerunek”.

Wielu polityków – mniej lub bardziej złośliwie – twierdzi, że Pitera dochrapała się stanowiska w rządzie Tuska tylko dlatego, że premier chciał mieć święty spokój. Miał się obawiać, że jeśli nic jej nie da, narobi mu kłopotów swą głośną, medialną naturą.

Pitera jednak zapewnia, że czuje mocne poparcie kierownictwa PO. Planuje nową ustawę antykorupcyjną. A z tym, że ma przeciwników, już się pogodziła, bo ma ich każdy, kto chce burzyć układy.

– Julki wszyscy się boją, bo jest nieobliczalna, może wyciągnąć każdą bzdurę na twój temat, która cię zatopi, nawet jeśli to nieprawda – mówi jeden z warszawskich posłów.

Opowiada taką historię: jeden z posłów wciąż stawał przed Piterą na baczność. Witał się z nią wylewnie, choć należeli do różnych partii i słuchał cierpliwie, gdy inni już dawno dali za wygraną.

– W końcu zapytałem go, o co chodzi – mówi nasz rozmówca. – A on z rozbrajającą szczerością stwierdził: “Kochany, jak chcesz coś znaczyć w Warszawie, to musisz być z Julką za pan brat. I nigdy nie zajdź jej za skórę”.
http://www.rp.pl/artykul/148363.html
Ostatnio edytowane przez Wilku : 14.06.2008 o godz. 13:21.

Tristan, Scytowie, Niniwa 2, Prawicowe czytanki, St. Michalkiewicz, NSZ, Keine Grenzen
Lew Dawidowicz Bronstein vel Trocki: ''Należy wysunąć hasło rewolucyjnego unicestwienia państwa narodowego. Domowi wariatów kapitalistycznej Europy, trzeba przeciwstawić program Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Europy, jako etap na drodze do Zjednoczonych Stanów całego świata''.
Odpowiedz cytując
tslawek
Member

Stary 14.06.2008, 15:37
Donek-Morderca

http://soccernet.espn.go.com/news/st...46293&&cc=3888

http://sport.scotsman.com/football/P...l39.4185783.jp

http://www.iht.com/articles/reuters/...LAND-ANGER.php

http://www.nzherald.co.nz/feature/st...ectid=10516312

i wiele innych (Tajlandia, Indie, Tanzania itp.),

a u nas cisza - poza małym cytatem w rzepie...

zawsze można sobie wyobrazić jakby to wyglądało rok temu:
- Gruby i Głupszy zapraszają Webba do programu,
- przerażona Monika O. pyta o granice agrasji w polityce,
- zszokowany Lis zatroskany pyta "Co z tą Polską"...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.06.2008, 16:48
tslawek napisał(a):Wyświetl post
Donek-Morderca

http://soccernet.espn.go.com/news/st...46293&&cc=3888

http://sport.scotsman.com/football/P...l39.4185783.jp

http://www.iht.com/articles/reuters/...LAND-ANGER.php

http://www.nzherald.co.nz/feature/st...ectid=10516312

i wiele innych (Tajlandia, Indie, Tanzania itp.),

a u nas cisza - poza małym cytatem w rzepie...

zawsze można sobie wyobrazić jakby to wyglądało rok temu:
- Gruby i Głupszy zapraszają Webba do programu,
- przerażona Monika O. pyta o granice agrasji w polityce,
- zszokowany Lis zatroskany pyta "Co z tą Polską"...
Też o tym samym pomyślałem.
Cóż, są równi i równiejsi...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
RoS
Senior Member

Stary 14.06.2008, 18:49
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Też o tym samym pomyślałem.
Cóż, są równi i równiejsi...
A sprawdziliście na Jamajce Może dlatego u nas jeszcze milczą ...

Na onet.pl jest również ale w innym tonie
http://wiadomosci.onet.pl/1769453,12,item.html
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 14.06.2008, 19:13
Zna ktoś opinie Bercika na temat upupienia jego sukcesu przez Iriszy?

Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Stary 14.06.2008, 19:46
orzeszki nad fistaszki, że opinia zbieżna z opinią Donka.

Mam nadzieję, że Grecy jakimś cudem zaczną grać w piłke nożną
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 14.06.2008, 19:51
sambo napisał(a):Wyświetl post
orzeszki nad fistaszki, że opinia zbieżna z opinią Donka.
Chyba $$ przeciw orzechom

A tak chłopina chwaliła Aniele w sejmie.. echh

Cytat:
Mam nadzieję, że Grecy jakimś cudem zaczną grać w piłke nożną
Sprawiedliwy byłby bezbramkowy remis

Ale chyba to zbyt optymistyczne, jeśli nie to niech już ta Rosja wygra - nie znosze Greków

Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Stary 14.06.2008, 19:53
Wilku napisał(a):Wyświetl post
Chyba $$ przeciw orzechom
pierwszy kur zapiał

Cytat:
niech już ta Rosja wygra - nie znosze Greków

trzy kury zapiały - a ja zaczynam sie zastanawiać, czy aby jakiś użytkownik nie wkradł się na konto Wilka he he. Chocia nie - do Ruskich jakos nie pałałeś zwiększoną wrogościa ;>

http://wiadomosci.onet.pl/1769453,12,item.html - i tak upadła Miłość jak upadł onegdaj anioł ha ha ha

Cytat:
Wypowiedź premiera przetłumaczona na języki z różnych zakątków świata, wywołała oburzenie nie tylko w Wielkiej Brytanii - ojczyźnie arbitra Howarda Webba - ale też w Indiach, Włoszech, Szwajcarii, a nawet Nowej Zelandii.
Ostatnio edytowane przez sambo : 14.06.2008 o godz. 19:57.
Odpowiedz cytując
Wilku
lupus albus

Stary 14.06.2008, 20:04
sambo napisał(a):Wyświetl post
pierwszy kur zapiał
Sambo dlaczego?

Nie tak brzmi to powiedzonko?

Cytat:
trzy kury zapiały - a ja zaczynam sie zastanawiać, czy aby jakiś użytkownik nie wkradł się na konto Wilka he he. Chocia nie - do Ruskich jakos nie pałałeś zwiększoną wrogościa ;>
Wrogością - czy ja wiem... na pewno nie mam na jej punkcie takiej fobii jak Kaczki.

Za to nie znoszę Greków - za mistrza sprzed 4 lat, za złodziejstwo w el. LM w Atenach. A jak wygra sobie Rosja, i nawet wyjdzie z grupy to nic się nie stanie bo i tak nic nie zwojuje. Choć chcę bezbramkowego remisu (typerek ).

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów