The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.08.2019, 20:58
Mecz tragedia. Z jednej i drugiej strony. Bardzo dużo niechlujności i niedokładności u nas. Słabiutki Savicevic dziś.
Natomiast od początku sezonu zawodzą mnie póki co Mak i Silva. Silva człapie po boisku a Mak okazuje czemu Lechia oddała Go bez żalu. Dziś grał na Bartkowskiego, który od 39min grał z żółtą kartką.Aż prosiło się grać z Nim 1 na 1 ale czemu nie grał?
Na ŁKS wyszedłbym składem Buchalik-Grabowski Klemenz Wasilewski Niepsuj (Burliga jeśli jest zdrowy) Chuka Savicevic Szot Błaszczykowski Brożek Drzazga.
Z ŁKS musimy wygrać więc trzeba będzie atakować. Mak Janicki póki co odpoczynek od gry.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 10.08.2019, 21:11
Ja sie zastanawiam skad wy te wszystkie wnioski bierzecie? Czy Wisła gra na zasadzie nie wychodzenia z polowy i nie tworzenia absolutnie zadnych szans na bramke? Cos jak z Gornikiem w lutym? Bo nie wydaje mi sie. Kompletnie nie rozumiem narzekania na zmiane ustawienia i tego, ze nowe jest ch*jowe, albo ze sie nie uda. Czy gdybysmy grali tak jak napisalem powyzej, kompletnie beznadziejnie, nie tworzac sytuacji, ale ze zdobyciem ze 2 bramek wiecej niz obecnie, bo ktos by sobie strzelil je tak jak Piast w meczu z Ryga, to wszyscy by tu wieszczyli nam mistrzostwo i byli zachwyceni?

W obecnym ustwieniu, gdyby utrzymac ilosc traconych bramek, to powinnismy ich stracic jakies 30 mniej niz w zeszlym sezonie. Jedyne czego brakuje, to bramek strzelonych, ale co tu ma ustawienie do rzeczy? Ustawienie kazalo Drzazdze walic w Putnockiego? Ustawienie kazalo Drzazdze walic w slupki i nad bramka tego grubasa z Gornika? Wreszcie ustawienie kazalo Boguskiemu byc tradycyjnie 12 zawodnikiem przeciwnika dzisiaj? A moze to wina Stolarczyka, ze sa takimi parodystami? W sumie jedyna jego wina, to ze ich dyscyplinarnie nie wy*ierdolil do rezerw. Tworzymy sytuacje, ale niestety nie ma kto strzelac. Dzis nawet Kuba jakims cudem z 7 metrow walnal 10 nad bramka. Mamy ch*jowych rezerwowych, do natychmiastowego wyjebania gdy znow bedziemy mieli troche gotowki, wiec dopoki nie wyzdrowieja podstawowi zawodnicy, a nowi sie nie wprowadza to niestety bedziemy na łasce Boguskiego z Drzazga.

Proste cwiczenie wyobrazni - jaki bylby wynik z Korona gdyby Drzazga strzelal tak jak teraz? A w derbach? A jaki bylby meczow ze Slaskiem i Gornikiem gdyby strzelal jak w Kielcach i z parchami? To samo tyczy sie dzis i mega gwiazdy Boguskiego. Mielibysmy teraz 10 ptk i 90% tutaj wieszczyloby mistrzostwo i geniusz Stolarczyka i nowego ustawienia, mimo, ze gra bylaby identyczna.

Czekam na pelen mecz z pomoca Basha, Savicevic - Chuca, Wojtkowski, Kuba, bo juz nawet nie mowie o meczu kiedy oni beda wszyscy zgrani. Ewentualnie z racji na pseudoforme Sadloka, za niego Grabowskiego, a za Wojtkowskiego Silve. Jest sporo wariantow, ale zanim dojdziemy do optymalnego troche czasu minie. Na chwile obecna priorytetem jest wyjebanie sabotazystow Boguskiego i Drzazgi, niech wchodza przy 2, 3 - 0, na 10 minut. Moze uda sie im niczego nie spieprzyc.

Na koniec jeszcze raz - nie jest wina Stolarczyka ani ustawienia, ze ktos idac sam na sam wali nad poprzeczka, albo glowkuje na sasiedni stadion majac czysta pozycje.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 10.08.2019, 21:24
Jeszcze dodam: 2 mecze bez Bashy - 2 porazki. 3 mecze z Boguskim 2 porazki i remis z Lechia II i 0 bramek.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 10.08.2019, 21:37
Parę luźnych wniosków po meczu.

1) Mak mnie nie przekonuje. Potrafi ładnie się urwać, ale w porównaniu z nim Sławek Peszko to był bardzo uporządkowany piłkarz, a Kamil Wojtkowski to gość podejmujący świetne decyzje na boisku. Człowiek chaos, 1000 dograń w pole karne i praktycznie każde spartolone bo głowy nie podniesie.

Ciężko mi go rozgryźć - albo potrzebuje czasu i zaufania i się to opłaci jak zatrybi i nabierze pewności siebie albo po prostu brakuje mu jakości wykończenia / ostatniego podania /wizji gry.

Obstawiam to drugie ale mam nadzieję, że się mylę.

2) Chuca wydaje się być dużo lepszym piłkarzem niż Jean Carlos. Szkoda, że nie wyszedł od początku.

3) Jak na razie graliśmy z będącymi w gazie Śląskiem i Pogonią (lider i wicelider), zawsze groźną Lechią oraz z niewygodnym dla nas z reguły Górnikiem. W żadnym z tych meczy nie byliśmy gorsi od przeciwnika. Pokuszę się o stwierdzenie, że jakby piłka była sprawiedliwa (pod względem poziomu gry) to mielibyśmy punkt albo dwa więcej. Nie ma co panikować, nikt nas nie zdominował, ot zagraliśmy parę wyrównanych meczy, na zgranie przyjdzie czas. Wróci Kuba na stałe, wróci Basha będzie lepiej. Smudowską walkę o spadek należy wsadzić między bajki.

4) Jak lubię Szota to stawianie go na defensywnym to robienie mu krzywdy. Chyba wolałbym nawet Plewkę. To jest stoper. Widać to po nim, wystawianie go na nieswojej pozycji nie pomoże ani nam, ani jemu w rozwoju.

5) Brozio w niezłej formie, Boguś znowu musi dupnąć jakiegoś hat-tricka, bo ewidentnie znów 0 pewności siebie. Totalnie bez formy.

6) Poprawiliśmy znacznie grę w obronie, ale w ataku gramy dużo słabiej. Ja jednak wolałem poprzedni sezon i emocjonalny rollercoaster co spotkanie.

7) Dziwię się, że Bałaniuk nie dostał szansy po niezłym poprzednim meczu. Tak samo mimo indolencji strzeleckiej Drzazga daje więcej drużynie niż Boguski w obecnej formie.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 10.08.2019 o godz. 21:48.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 10.08.2019, 22:06
Pepinho napisał(a):Wyświetl post
Z całym szacunkiem dla trenera ale zmiana taktyki spowodowana tym że mamy gorszych zawodników to tego nikt po 4 kolejkach nie kupi. Gramy bez ładu i składu im prędzej Stolar to zrozumie tym lepiej bo gra idzie o być albo nie być klubu tyle tylko że widzę że to kibicom chyba bardziej zależy na klubie niż wladzom vide transfery takich ogórków jak Mak, Niepsój czy Janicki.
Dziecko, przyjmij wreszcie do wiadomości że wynieniona trójka to nie wymarzeni zawodnicy trenera i "władz", tylko tacy na jakich nas stać.
Kupiłeś karnet, rozumiem, bo tobie bardziej niż zarządowi i trenerowi zależy?

Czepianie się Janickiego i Niepsuja to jakaś patologia, tracimy 0.5 bramki na mecz grając z drużynami które świetnie punktują. Gdybyśmy strzelali jedną bramkę na mecz to byśmy mieli 5 punktów więcej. Obrona funkcjonuje dobrze, jedna z lepszych w ekstraklasie w tym sezonie, o ile nie najlepsza, a tak się składa że oglądam mecze również innych drużyn tej ligi (a jest to czasami wyczyn) i mam porównanie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 10.08.2019 o godz. 22:16.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 10.08.2019, 23:34
Jeżeli nasza obrona funkcjonuje dobrze to ja nie mam pytań. Bardziej jest to indolencja naszych przeciwników, że nie wpada i Nas samych ze nie potrafimy nic strzelić. Nie mam zamiaru się nad nikim pastwić ale błędy w obronie aż biją po oczach. W ogóle odnoszę wrażenie, że chłopaki są źle przygotowani kondycyjnie i na moje oko nie jest to raczej kwestia przetrenowania, tylko słabej wydolności. O taktyce nawet nie wspomnę, prócz kilku fajnych akcji gramy taka .ujnie z pata tajnią ze szok. Ale uważam że musimy cierpliwie poczekać kilka kolejek jak dalej będzie taka hujnia, to nie będzie na co czekać.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 10.08.2019, 23:38
Osoby które zarzucają grę "bez ładu i składu" naprawde zdają się żyć w swoim, odrealnionym świecie FM.
W naszej grze widać co raz więcej schematów i myśli taktycznej, a że wykonawcy słabi lub kontuzjowani? Wina Stolarczyka?

Pierwsza połowa dzisiaj zresztą dodatkowo do zapomnienia przez porywisty wiatr. Ale spece od taktyki i tak powiedzą, że to nie ma znaczenia i Stolarczyk źle ustawil zespół.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Stary 11.08.2019, 07:56
Nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi ! Ale obejrzyj 2 polowe. Fakt pojawiają się schematy. Ale gramy zajebiscie wolno jak na orliku przez co przeciwnik ma czas się ustawić. Popełniamy błędy w defensywie. A to już kamyczek do ogródka trenera Stolarczyka. Brak nam „pazura” i kondycji fizycznej. Nie wymagam cudów, bo zdaje sobie jaka jest sytuacja w klubie. Ale patrząc po czasie wiele rzeczy w moim odczuciu zostało zrobionych źle. Nie jestem kibicem sukcesu, ale jak coś funkcjonuje źle to nie będę sobie wmawiał że jest dobrze.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 11.08.2019, 09:08
Słaby mecz w naszym wykonaniu, co nie oznacza, że mamy słabą drużynę. Tracimy mało goli, ale ilość doskonałych sytuacji, do których doszedł Górnik i Pogoń nie napawa mnie optymizmem. Mamy jednak dużo większy problem w ofensywie. Niby styl Pogoni, która grała w ataku pozycyjnym powinien nam pasować, a nie potrafiliśmy grać z kontry. Tak jak z Górnikiem, tutaj również mieliśmy dużą liczbę niewymuszonych błędów, strat, problemów z przyjęciem piłki... Gramy dość schematycznie i ciężko nam zaskoczyć przeciwnika. Mimo to mogliśmy ten mecz zremisować. Oczywiście nie widzę chłopaków trenujących, ale ciężko mi pojąć dlaczego grają zawodnicy, którzy zaniżają niezbyt wysublimowany poziom ekstraklasowy. Taki Maczek na dzień dzisiejszy się nie nadaje, Maciek Sadlok przy całej sympatii ma w każdym meczu katastrofalne straty. Z zazdrością patrzę na młodzieżowców Pogoni. Mają dwóch chłopaków, którzy grają cały mecz i piłkarsko wiele wnoszą do gry. Szczerze pisząc mam obawy przed meczem z ŁKS, których Kaziu Moskal dobrze poustawiał. Mam też takie poczucie, że coś jest nie tak z fizycznym przygotowaniem. Fizyczność to sinusoida i być może dojdą do optymalnej dyspozycji, ale póki co jesteśmy słabsi niż rok temu o tej porze.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 11.08.2019, 09:31
PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli nasza obrona funkcjonuje dobrze to ja nie mam pytań. Bardziej jest to indolencja naszych przeciwników, że nie wpada i Nas samych ze nie potrafimy nic strzelić. Nie mam zamiaru się nad nikim pastwić ale błędy w obronie aż biją po oczach. W ogóle odnoszę wrażenie, że chłopaki są źle przygotowani kondycyjnie i na moje oko nie jest to raczej kwestia przetrenowania, tylko słabej wydolności. O taktyce nawet nie wspomnę, prócz kilku fajnych akcji gramy taka .ujnie z pata tajnią ze szok. Ale uważam że musimy cierpliwie poczekać kilka kolejek jak dalej będzie taka hujnia, to nie będzie na co czekać.
Tak, to jest dobra obrona jak na warunki ligowe. Ale sprawdźmy jakie masz pojęcie o czym piszesz - ile meczy ekstraklasy oglądałeś w tym sezonie?
I jakie to straszliwe błędy zostały w tym meczu popełnione? Pod koniec rzuciliśmy się do odrabiania i Pogoń miała kontry, ale poza tym?

Mam podobne wrażenie jak Karherop że są tu goście którzy mają zerowy ogląd tego jak wygląda liga i porównują Wisłę ze światem swoich fantazji. Trzeba było obejrzeć Legia-Pogoń, albo Górnik - Raków żeby mieć jakąś skalę porównania, a nie .......ić o indolencji przeciwników. To jest ekstraklasa, nie Premiership, tam zresztą też mają i psują setki. To że Buksa ładuje z odległości obok bramki to normalne, ważne że nie ma czego szukać w polu karnym.

Taka totalna dominacja że jedna drużyna ma zero okazji praktycznie się nie zdarza. Nasza obrona jest bardzo dobra bo wygrywa wszystkie główki, odcina od dośrodkowań z boku, blokuje strzały z dystansu a resztę wyłapuje w zęby Buchalik. Do tego mądrze wyprowadza piłki pod pressingiem, podaniami, rzadko bije lagę na uwolnienie. Taki Savicević wyprowadził dzisiaj zabójczą kontrę Pogoni a i tak pożar udało się ugasić.
Straciliśmy głupio bramkę po stałym fragmencie, musieliśmy się otworzyć, mieliśmy sytuacje ale niestety, nic nie wpadło. Gdyby Kuba nie był zaraz po kontuzji może inaczej by to wyglądało...
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Pepinho
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 11.08.2019, 09:57
Bardzo dobra gra obronna a bramkę tracimy po stałym fragmencie gry, można i tak tą świetną grę w obronie oceniać. Nasze statystyki suche z tego roku na tle drużyn grających w ekstraklasie w tym czasie plasują nas na jednym z trzech końcowych miejsc w tabeli. Gramy obecnie systemem do którego nie ma w kadrze zawodników vide brak ofensywnego/rozgrywającego pomocnika, brak napastnika do zgrywania piłek do schodzących skrzydłowych etc. Jest w dalszym ciągu amatorka, a za przygotowanie fizyczne odpowiedzialna jest babcia klozetowa, brak zmiany tempa gry, gra wolna i przewidywalna, do tego szpital ale tutaj można powiedzieć mając na uwadze jak często w przeszłości Basha czy Vukan łapali kontuzje to nic nowego.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 11.08.2019, 11:13
Po pierwsze brak mózgu tej drużyny czyli Bashy. Bez niego nie prawa nasza gra wyglądać na poukładaną.

Po drugie klątwa zmiany ustawienia. Jak tylko odchodzimy od gry 4-4-2 lub ustawienia z klasyczną 10, to zaraz mamy problem. Próbował Wdowczyk z trójką w obronie, próbował Carillo grać takim ustawieniem jak teraz gramy i zawsze robił się problem.
Odpowiedz cytując
runner
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 11.08.2019, 11:37
Mnie totalnie nie przekonuje Janicki. Oglądając ten mecz - biernie przy bramce, powroty bez energii. Na tej pozycji potrzeba lidera
Runner

Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Stary 11.08.2019, 11:46
@wolfy oglądałem większość meczy myśle, ze nie mamy co się spierać a za 3 lub 4 kolejki albo ja Tobie przyznam racje, albo Ty mi przyznasz racje. A jak wyglada liga to doskonale widać na eurow.......u
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 11.08.2019, 14:56
PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
@wolfy oglądałem większość meczy myśle, ze nie mamy co się spierać a za 3 lub 4 kolejki albo ja Tobie przyznam racje, albo Ty mi przyznasz racje. A jak wyglada liga to doskonale widać na eurow.......u
No to Ci współczuję, jesteś mocniejszy niż ja. Ja część sobie odpuszczam.
Poziom ligi jest żenujący, ale na tle Pogoni wcale nie wyglądaliśmy dzisiaj gorzej. Ani na tle Śląska, ani Lechii, ani Górnika. Tak naprawdę o wyniku każdego z tych meczy przesądził przypadek. Jednemu zawodnikowi nie zeszła piłka, wyszedł strzał, ktoś zaspał w obronie. W porównaniu do poprzedniej rundy kiedy wyglądaliśmy jak drużyna pierwszoligowa przez cztery pierwsze kolejki - nie jest źle.
Wczoraj z Rakowem Górnik wygrał po kuriozalnym swojaku, mimo że grali gorzej przez cały mecz. Równie dobrze mogli przegrać kilkoma bramkami.

Za kilka kolejek wszystko stanie się jaśniejsze, ale ta liga jest tak biedna jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie że wystarczy forma Kuby, Chuki i Brożka a eksperci z C+ będą cmokać z zachwytu jak to pięknie golimy rywali. Dawno nie pamiętam takiego braku jakości jak w tym sezonie. Taki 36 letni Brożek to jest na tle tego składu drewna profesor i wirtuoz, wcale nie odstając fizycznie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 11.08.2019 o godz. 15:01.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Pele77
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 11.08.2019, 15:21
Ja też obecnie nie jestem zadowolony z wyników, ale jestem w stanie to tłumaczyć tym że ciągle gramy bez 4 kluczowych zawodników ( Basha, Bury, Kuba i Savicevic). Jednak jeśli ta czwórka zacznie grać regularnie to będę zawiedziony jeśli nie będziemy w okolicach 8 miejsca. Jest jeszcze Chuca który jak wypali to można będzie nawet mówić że pierwsze 4 mecze były grane bez 5 kluczowych zawodników. Wg mnie w obronie powinien grać Wasyl za Janickiego, Bury za Niepsuja, pomoc to od prawej Kuba, Basha, Savicevic, Wojtkowski i Chuca a z przodu jest potrzebny transfer. Jeśli nie będzie transferu to chyba bez różnicy czy Drzazga czy Brożek. Wg mnie jeśli wszyscy są zdrowi to Wisła spokojnie łapie się do top8, ale wiadomo że brakuje jakości jak są kontuzje czy kartki. Jeśli nie będzie jakiegoś szpitala w dalszej części sezonu to ja będę zawiedziony grupa spadkową a nie mistrzowską.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 11.08.2019, 15:37
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Po pierwsze brak mózgu tej drużyny czyli Bashy. Bez niego nie prawa nasza gra wyglądać na poukładaną.

Po drugie klątwa zmiany ustawienia. Jak tylko odchodzimy od gry 4-4-2 lub ustawienia z klasyczną 10, to zaraz mamy problem. Próbował Wdowczyk z trójką w obronie, próbował Carillo grać takim ustawieniem jak teraz gramy i zawsze robił się problem.
Powiedz mi jaki związek ma zmiana ustawienia z partaczeniem setek przez Boguskiego (x3) czy Kuby? Wstaw za Boguskiego Kolara, za wczorajszego Kubę, Kubę w formie dolóż za Maka Peszkę i za Szota Bashę i nagle nasza gra zmienia się diametralnie.

Gdyby Pogoń by nie trafiła po STF, my wbilibyśmy po jednej z sytuacji i już mówiono by o kunszcie trenera i znakomitej taktyce.

Osobiście uważam, że przegraiśmy nie przez nasza taktykę, ale przez jej wykonawców. Ich forma oraz absencje wpływaja na wynik, a nie "fatalne" przygotowania jak to niektórzy mówią.

Obejrzyjcie sobie dla otrzeźwienia umysłów skrót na ekstraklasa.org .

PS. Ktoś powiedział że gramy wolno. A czy z Górnikiem też wolno graliśmy? Nie. Warunki były inne. Wiatr + gonienie wyniku w 2 połowie przy mnożących się kontrach Pogoni było dla nas zabójcze. A i tak siedzieliśmy na rywalu ostatnie 20 minut.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 11.08.2019, 16:54
wolfy napisał(a):Wyświetl post
No to Ci współczuję, jesteś mocniejszy niż ja. Ja część sobie odpuszczam.
Poziom ligi jest żenujący, ale na tle Pogoni wcale nie wyglądaliśmy dzisiaj gorzej. Ani na tle Śląska, ani Lechii, ani Górnika. Tak naprawdę o wyniku każdego z tych meczy przesądził przypadek. Jednemu zawodnikowi nie zeszła piłka, wyszedł strzał, ktoś zaspał w obronie. W porównaniu do poprzedniej rundy kiedy wyglądaliśmy jak drużyna pierwszoligowa przez cztery pierwsze kolejki - nie jest źle.
Wczoraj z Rakowem Górnik wygrał po kuriozalnym swojaku, mimo że grali gorzej przez cały mecz. Równie dobrze mogli przegrać kilkoma bramkami.

Za kilka kolejek wszystko stanie się jaśniejsze, ale ta liga jest tak biedna jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie że wystarczy forma Kuby, Chuki i Brożka a eksperci z C+ będą cmokać z zachwytu jak to pięknie golimy rywali. Dawno nie pamiętam takiego braku jakości jak w tym sezonie. Taki 36 letni Brożek to jest na tle tego składu drewna profesor i wirtuoz, wcale nie odstając fizycznie.
Piekło zamarzło.
Zgadzam się z @wolfym.

Dokładnie:
nasze wyniki nie odzwierciedlają naszego miejsca w szyku.
Każdy z dotychczasowych meczów mogliśmy wygrać, przegrać, albo zremisować.
I nikt nie powinien byłby się temu dziwić.

Znowu przegraliśmy po jednej, nawet niezbyt klarownej sytuacji. Ot, pech.

Dodam jeszcze: ta liga jest tak słaba, że podejrzewam, że nawet drużyna złożona z najlepszych jej graczy miałaby problem z awansowaniem do fazy grupowej LE czy LM. No chyba, że byliby w życiowej formie, przeciwników prześladowałyby kontuzje, a sędzia byłby ślepy.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 11.08.2019, 19:10
Najlepsze jest to, że ludzie narzekają po najlepszym meczu, a po niezwykle słabym, z Zabrzem, było tu dużo optymizmu. Progres jest? Jest.

Osobiście liczyłem na remis. Pogoń to poukładana drużna, a my, mimo wszystko byliśmy w stanie wykreować jakieś sytuacje i graliśmy w miarę pewnie z przodu. Bramka z rożnego? Zdarza się. Nawet my taką strzeliliśmy Barcelonie.

Ogólnie graliśmy na wyjeździe z solidną drużyną i nie daliśmy się zdominować i wytraciliśmy ich atuty w ataku. Jak przypomnę sobie ostatnie mecze z nimi, to różnica jest kolosalna na naszą korzyść. Jak ktoś przytoczy tu zaraz ich dwie 100% sytuacje po 60 minucie, to niech lepiej zajmie się bierkami, niż analiza gry w piłkę.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 11.08.2019, 19:37
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Piekło zamarzło.
Zgadzam się z @wolfym.

Dokładnie:

Znowu przegraliśmy po jednej, nawet niezbyt klarownej sytuacji. Ot, pech.

Dodam jeszcze: ta liga jest tak słaba, że podejrzewam, że nawet drużyna złożona z najlepszych jej graczy miałaby problem z awansowaniem do fazy grupowej LE czy LM. No chyba, że byliby w życiowej formie, przeciwników prześladowałyby kontuzje, a sędzia byłby ślepy.
Dawno temu Kołtoń coś takiego proponował na łamach PS, przypadkowo akurat wtedy kiedy Legia zdobyła mistrzostwo. Tylko widzisz, kiedy przychodzą puchary to najlepszych graczy ligi albo już w niej nie ma, albo rozpaczliwie szukają angażu w beniaminku 2 Bundesligi. Tych gorszych zresztą też, zostają tylko starzy i piłkarsko kompletnie żenujący.

Oglądałem (jednym okiem) Korona:Cracovia. Ja .......ę, co za paździeż. Przypadkowy farfocel Cracovii a potem obrona wyniku. I trybuny skandujące (pomiędzy WTSK) "Mamy to!". Czekam na pierwszego pokemona który patrząc na tabelkę zacznie dowodzić jak Probierz super poukładał Cracovię i przejebiemy derby z nimi piątką (już jeden gumiś tak pisał o Pogonii). Albo super trener Moskal i jego ŁKS.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 11.08.2019, 19:49
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Oglądałem (jednym okiem) Korona:Cracovia. Ja .......ę, co za paździeż. Przypadkowy farfocel Cracovii a potem obrona wyniku. I trybuny skandujące (pomiędzy WTSK) "Mamy to!". Czekam na pierwszego pokemona który patrząc na tabelkę zacznie dowodzić jak Probierz super poukładał Cracovię i przejebiemy derby z nimi piątką (już jeden gumiś tak pisał o Pogonii). Albo super trener Moskal i jego ŁKS.
Dla mnie Probierz i Stokowiec, a konkretnie zachwycanie się nimi jest mocno niezrozumiałe. Lechia miała skład napakowany zawodnikami będącymi kompletnie poza naszym zasięgiem finansowym - w zasadzie nie było nas stać na utrzymanie Peszki, który nie łapał się u nich do 11. Na papierze świetna ofensywa, a na połowie przeciwnika, jeśli ten tylko się cofnie, są jak dzieci we mgle. Punkty robili na murowaniu i grze z kontry... rzecz w tym, ze nie każdy chciał grać, tak jak oni tego chcieli. Jak trzeba było odrabiać wynik, wyglądało to nie tyle źle, co żałośnie.

Probierz podobnie - ma komfort w Cracovii - stosunkowo duże pieniądze jak na Polską ligę. Tego Słowaka brali chyba za 800 tys. Euro, a po pół roku go odesłali, bo się nie nadawał na nawet na ławkę. Mając Piątka w ataku bronił się przed spadkiem. Super prymitywny futbol. Na Polskę starcza, ale zagranicą goli ich 3 zespół ligi słowackiej.

Ukłony przed Kazkiem, bo robi wynik drużyna złożono w połowie z 2-ligowców. Bardzo fajnie zgrani i poukładani. Fajnie zagęszczają środek. Patrząc na nich dzisiaj, nie było widać, że Mistrz Polski i sklejak 1-2 ligowy.
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 11.08.2019, 20:23
@Famat
...niż to że strzeli Boguski, Drzazga czy Brożek. Dlaczego przegrywamy? Sprawa jest prostsza, niż się niektórym wydaje. Wynika to z przepisów gry w piłkę nożną. Wygrywa ten, który strzeli jedną bramkę więcej od przeciwnika. Jak mamy wygrać, skoro nie strzelamy? I tu znajdzie się milion fachowców z tekstami: za mało utrzymujemy się przy piłce, pomoc sromoc, nie ma kto podać, rozegrać. Tfu...
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 12.08.2019, 08:35
FraMat napisał(a):Wyświetl post

Dokładnie:
Powyższe uzasadnienie jest bardzo uniwersalne. Idealnie pasuje do każdego sezonu od ładnych paru lat.

Ogólnie, na chłodno, jak w poprzednich latach nie odegramy żadnej roli w ekstraklasie. Oby tylko udało się załapać do górnej ósemki, co nie będzie wcale łatwe.
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Od: 08.2018

Stary 12.08.2019, 09:04
Mój skład na następny mecz to mimo wszystko obrona bez zmian,niech się zgrywa dalej.Wedlug mnie największy nasz problem to optymalne ustawienie pomocy, praktycznie każdy mecz gramy tam innym ustawieniem,ale mimo wszystko postawilbym na Savicevicza Chuce Kubę Szota Brożka i Drzazge.Jak dobrze pamiętam nasz walec ruszył od 5 kolejki w zeszłym sezonie takze......... Kaziu Moskal może mieć pecha
Odpowiedz cytując
mee
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 12.08.2019, 12:01
zaczyna się - otwórzcie szeroko oczy i zobaczcie kim gramy - jeden czy dwóch piłkarzy nie da jakości całej drużynie - jesteśmy słabsi, największy problem to strzelanie bramek - NIE MA KOMU póki co - tragedii w grze specjalnej nie widzę, może być na pewno lepiej, ale bez napadziora będzie ciężko o bramki - co do tyłów - ja jestem niestety fanem gry od tyłu, więc cierpliwie mogę na to patrzeć - to nie tylko kwestia umiejętności, ale również mentalności - przede wszystkim konsekwencji i nawyku w grze całej drużyny - luzik - to Ekstraklasa - stać nas spokojnie na mistrza ;-)
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 12.08.2019, 12:32
Ale to cos nowego zobaczyliśmy, że taki lament ?

Chyba każdy zdawał sobie sprawę, że to jest kolejny sezon, który tak naprawdę trzeba dograć i przy masie szczęścia - może wejść do ósemki.

Tak to niestety będzie wyglądac, czasem wyrwiemy jakieś 3 pkt, a momentami będą boleć zęby. Będziemy się kręcić pewnie w okolach 10 miejsca i tyle. Fajerwerków nie ma co oczekiwać.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 12.08.2019, 13:39
ta ,każdy
widać jak nieuważnie czytasz tematy
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 12.08.2019, 16:14
Może tak jebnąć wszystko i wyjechać w Bieszczady jeżeli już na pewno spadamy?

jeżeli ktoś widział kolosalna róznice poziomów w naszych dotychczasowych meczach to chyba jest z nim coś nie tak. Każdy mecz był wyrównany w każdym meczu oba zespoły stwarzały sytuacje i oba zespoły miały setki. Dwa mecze przegraliśmy nieznacznie, jeden wygraliśmy nieznacznie z Górnikiem który nam nie leżał zazwyczaj i jeden zremisowaliśmy z drużyną która wydaje się kadrowo silniejsza od nas.
Każdy mecz graliśmy w inny ustawieniu czyli zgrania mamy 0.

Dwie porażki notujemy z drużynami które można powiedzieć są w formie ale w meczu z nami męczyli bułe i równie dobrze oba te mecze mogły się zakończyć inaczej.
Jeszcze nie czas na panikę bo liga jest długa...

Wracają kontuzjowani więc jeżeli nic się nie zmieni to w piątek zagramy już mocniejszym składem co będzie sprzyjało grze kombinacyjnej i ofensywnej.

Zgadzam się z tymi którzy uważają że Janicki i Mak nie nadają się do wyjściowej 11, dodał bym do tego Sadloka... Co do krytyki Niepsuja to bym się tutaj wstrzymał bo gość kilka razy pokazał się z dobrej strony w obronie i co ważne nie boi się włączać do akcji ofensywnych(ja tam widzę w nim dobry transfer)

Ja obstawiam spokojnie górną 8, a nie walkę o utrzymanie!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 12.08.2019, 17:16
Dodam jeszcze:

- obecnie wszystkie drużyny w ekstraklasie męczą straszną bułę. I nie jesteśmy od żadnej z ich ani dużo gorsi, ani lepsi.
Mecze ułożyły się, jak się ułożyły.
W efekcie po 4 meczach mamy 4 punkty, a nikt by się nie zdziwił z ich przebiegu gdybyśmy mieli ich 12 albo 0.
Tak samo zresztą jak chyba wszystkie drużyny w tej lidze.

Pokażcie mi chociaż jedną drużynę, która cały czas gra wyśmienicie?
Może jeden mech Lechii, jeden Lecha? Ostatnie 15 minut Wisły z Górnikiem, kiedy coś zaczęło się dziać?
Reszta do zapomnienia! Przypadkowe bramki dające prowadzenie i potem męczenie buły do 90 minuty

Ogólnie poziom ligi w jej pierwszych 4 kolejkach spadł na pysk.

Kto wygra, kto spadnie, będzie w dużej mierze zależało od szczęścia.
Jeśli tendencja zostanie utrzymana.
Ściskajmy więc kciuki za szczęście.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 12.08.2019, 19:05
Te statystyki byly bardzo mile dla kibicow Wisly w zeszlym sezonie. Moze w tym tez tak bedzie.
TOP 10 frekwencjii i srednia

Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów