The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
yoda79
Senior Member

Od: 12.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.11.2008, 11:17
Nawet bym sie nie zastanawiał i brałbym Żurawskiego w ciemno. Wszystkie nasze "gwiazdy" w ataku mogłyby się od niego wile nauczyć - Paweł B. również.
Gancarczyka należy sobie odpuścić,wydaje się za słaby na Wisłę.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
zim zum
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 04.11.2008, 11:34
eye63 napisał(a):Wyświetl post
A weź Ty idź poopowiadać bajki gdzie indziej. TF potrajała zyski - nikt nie przyszedł, TF straci - a właściwie straci 900 ludzi, którzy mają zostać zwolnieni, najprawdopodobniej większość w Stanach - to już można marzyć o transferach. Z Cupiałem masz tyle wspólnego, że TF jest sponsorem na koszulkach, za co płaci jakąś tam kwotę, która i tak jest mniejsza od tego, co "spłacasz" TF w ramach odsetek.
Co ludzie Cupiała kombinują jak ratować biznes? Że zamiast miliarda będzie zarabiał pół i miał o 5 fabryk mniej? Dociera do niektórych, że teraz był złoty okres i wiadomą było, że to co teraz jest zarabiane to jest 200% i nie można tego ciągnąć w nieskończoność, dopiero teraz trzeba przystosować się do normalności - która nie jest taka różowa, jakby wszyscy chcieli. W temacie Wisły to nie zmienia nic, a może inaczej - przez takich ludzi jak Ty, ludzie Cupiała opchną Brożka i powiedzą, że jest krach na giełdach, i nie ma kogo w jego miejsce kupić - bo wszyscy drodzy. Kłopoty TF mają sie tak do Wisły, jak pterodaktyl do Ratzingera, w klubowej kasie albo są pieniądze za transfer Dudki, albo się rozpłynęły i nie ma nic - a jedyną okazją na gotówkowe transfery jest sprzedaż Brożka, o ile tacy jak Ty nie dadzą sobie wmówić, że światowy kryzys ekonomiczny zniszczył plany Wisły Kraków.
Ty mi nie mów o Ameryce, bo Myślenice już praktycznie nic nie produkują. Podobnie ma się sprawa w Kablu. Ludzie przychodza do pracy i nie maja żadnych zajeć bo produkcja stoi. W kasie klubowej Wisły pieniędzy na transfery nie ma. I akurat kłopoty głownego sponsora mają się jak najbardziej do pozycji klubu, chyba. I uważam, że nie ma co się nastawiać na cuda, tylko po prostu trzeba realnie patrzeć na sprawę.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 04.11.2008, 11:59
Klub potrafi sam się utrzymać, ale wygenerować środki na odpowiednie transfery już niestety nie. Pieniądze z transferów wracają do Cupiała na spłatę długu i nie możemy iść do przodu. I to jest największy problem. Bo bardzo irytuje taka sytuacja, gdy klub stoi w miejscu, a mógł wyraźnie się rozwinąć. Można było wykorzystać mocną złotówkę i wzmocnić się na tyle, by przejść TT. Wszystko wskazuje na to, że nie taki jest cel właściciela, który woli powoli i regularnie odzyskiwać możliwie najwięcej zainwestowanych pieniędzy. I trzeba przyznać, że w Polsce to chyba jako jedyny na piłce zarabia

Po przyjściu Skorży i Bednarza sytuacja kadrowa uległa poprawie. I osobiście cieszy mnie, że nie ma już nie przemyślanych transferów/ Z tzw. "łapanki", które są potrzebą chwili. Ale chyba każdy zdaje sobie sprawę, że ci dwaj to nie są cudotwórcy. A z własnej kieszenie również nie wyłożą. Pozostaje czekać na lepsze czasy i nie rwać szat z powodu nieudanych okienek transferowych.
..
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 04.11.2008, 12:34
lepszy 32 letni Żuraw niż kolejny za free ktoś pokroju Paulisty.Co do Gancarczyka to obawiam sie że jest to tylko pobożne życzenie tak jak niestety większośc wymieniqanych tu zawodników w kontekście przyjścia na R22
Ostatnio edytowane przez AYALA : 04.11.2008 o godz. 12:38.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 04.11.2008, 12:39
Ta... ja tam wole Pauliste. Asystował, strzelał. A Zuraw ? zero... i stary i cos trzeba placic i nic perspektyw.

Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Stary 04.11.2008, 12:43
HEDu napisał(a):Wyświetl post
Ta... ja tam wole Pauliste. Asystował, strzelał. A Zuraw ? zero... i stary i cos trzeba placic i nic perspektyw.
masz racje ale nie oszukujmy sie za darmo to 21 letniego wirtuoza piłki sie nie znajdzie który walnie 20 goli w sezonie .Co najwyżej solidnych obrońców jak Cleber,Singlar czy Diaz
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 04.11.2008, 13:13
HEDu napisał(a):Wyświetl post
zero... Dobre. Paulista to był rzeczywiście geniusz przy Żurawskim.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
e
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.11.2008, 13:22
Juz jednego Niedzielana mamy, wystarczy.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 04.11.2008, 13:30
Zuraw by sie przydal, bo obecnie nie mamy takich graczy w ataku, doswiadczonych co moge wejsc na koncowke i walnac brame (nie licze Niedzielana, bo kto go tam wie)
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 04.11.2008, 13:41
yoda79 napisał(a):Wyświetl post
zero... Dobre. Paulista to był rzeczywiście geniusz przy Żurawskim.
A co moze nie ? Przeciez nie porownuje Zurawia z jego najlepszych lat, tylko teraz, kiedy od 2 lat strzela 5 bramek na rok mimo ze gra zawsze 90 minut ;/ z czego połowa to karne, albo i wiecej ;/ z transfermarktu:

Zeszly sezon, 40 spotkan, 8 goli, 4 karne.
Ostatnio edytowane przez HEDu : 04.11.2008 o godz. 13:46.

Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 04.11.2008, 13:46
Hmm nie wiem.. Jak co roku jesteśmy męczeni takimi nie wiadomo skąd wziętymi informacjamii o transferach.Już lepiej nie gdybać bo już nie raz było,że jakiś zawodnik niby już nawet dogadany był a nic z tego nie wyszło.Czy ja wiem czy ten kryzys odbije się na Wiśle? Mi się wydaje ,że nie ,bardziej to chyba zależy od samego Cupiała,on miałby z czego wydać i zobaczymy czy bedzie miał ochotę tym razem(mnie się wydaję jednak ,że na razie do czasu powrotu na Reymonta ,nie będą to jakieś duże inwestycje w drużyne ),
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 04.11.2008, 14:14
Dla mnie Żuawski jeśli tylko solidnie przepracowałby ze Skorżą okres przygotowawczy to jest gwarancja minimum 10 goli w tej naszej śmiesznej lidze nawet w takim wieku. Także jak przyjdzie bede bardzo zadowolony.
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 04.11.2008, 14:19
Dla mnie to info o Zurawskim wyglada na dosyc pewne. Klub juz z nim rozmawial i Skorza mocno obstaje za takim rozwiazaniem. Wiadomo - kto jak kto, ale Zuraw na pewno "ma nazwisko", a to dla naszego trenera jest bodaj najwazniejsze

Porownujac Zurawskiego do Niedzielana, moge powiedziec tylko tyle, ze Maciej byl znacznie lepszym pilkarzem, o czym wymownie swiadczy skutecznosc obu panow. Powstaje pytanie, co sie z nim porobilo z biegiem czasu ? Nie wiem co sie z nim dzialo w Grecji, ale z tego co pamietam, on tam mial byc gwiazda, a wyglada na to, ze skonczyl jeszcze gorzej niz w Celticu.
Nasza liga moze nie jest specjalnie wymagajaca, ale podobnie jest liga z grecka i szkocka, a jak wiemy Zuraw ostatnio nie dawal sobie tam rady.
Oczywiscie zawsze mozna powolac sie na przyklad Ulfa Kirstena ktory w wieku 35 lat siegal po tytul krola strzelcow. Trzeba jednak pamietac, ze po przekroczeniu pewnego wieku, nie kazdy idzie w slady tego swietnego snajpera z Bundesligi
Dlatego mam nadzieje, ze jesli juz w klubie podejma decyzje o zatrudnieniu Zurawia, to nie podpisza go na dluzej niz na rok czasu. Trzeba wyciagnac wnioski po przykrych doswiadczeniach z Niedzielanem czy Kryszalowiczem. Zuraw powinien to zrozumiec. Czasy kiedy byl gwiazda juz minely, a on sam stal sie kims niechcianym w obu swoich zagranicznych klubach. Gdyby z kolei potwierdzil swoja przydatnosc w Wisle, w kazdej chwili moznaby przedluzyc z nim kontrakt o kolejny rok.

Poza tym trzeba zapytac Brozka co o tym sadzi, bo to on teraz jest szefem naszego napadu
Przykladowo po ostatnim meczu, mowil do dziennikarki C+ ze wspolpraca z Niedzielanem nie najlepiej mu lezy i z utesknieniem czeka na powrot Boguskiego

A cala sprawa z powrotem Zurawskiego moglaby byc o tyle fajna, ze jakby odzyskal skutecznosc, to milo byloby patrzyc jak poprawia swoj piekny dorobek ponad stu bramek strzelonych w lidze dla Wisly i zbliza sie w klasyfikacji do K.Kmiecika. Takie rzeczy mimo wszystko nie odbywaja sie corocznie...
Odpowiedz cytując
Dean
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 04.11.2008, 14:40
http://wislasoccer.com/news_item_10055.htm
wracajac do Gancarczyka...
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 04.11.2008, 14:40
Eustachy napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie to info o Zurawskim wyglada na dosyc pewne. Klub juz z nim rozmawial i Skorza mocno obstaje za takim rozwiazaniem. Wiadomo - kto jak kto, ale Zuraw na pewno "ma nazwisko", a to dla naszego trenera jest bodaj najwazniejsze

Porownujac Zurawskiego do Niedzielana, moge powiedziec tylko tyle, ze Maciej byl znacznie lepszym pilkarzem, o czym wymownie swiadczy skutecznosc obu panow. Powstaje pytanie, co sie z nim porobilo z biegiem czasu ? Nie wiem co sie z nim dzialo w Grecji, ale z tego co pamietam, on tam mial byc gwiazda, a wyglada na to, ze skonczyl jeszcze gorzej niz w Celticu.
Nasza liga moze nie jest specjalnie wymagajaca, ale podobnie jest liga z grecka i szkocka, a jak wiemy Zuraw ostatnio nie dawal sobie tam rady.
Oczywiscie zawsze mozna powolac sie na przyklad Ulfa Kirstena ktory w wieku 35 lat siegal po tytul krola strzelcow. Trzeba jednak pamietac, ze po przekroczeniu pewnego wieku, nie kazdy idzie w slady tego swietnego snajpera z Bundesligi
Dlatego mam nadzieje, ze jesli juz w klubie podejma decyzje o zatrudnieniu Zurawia, to nie podpisza go na dluzej niz na rok czasu. Trzeba wyciagnac wnioski po przykrych doswiadczeniach z Niedzielanem czy Kryszalowiczem. Zuraw powinien to zrozumiec. Czasy kiedy byl gwiazda juz minely, a on sam stal sie kims niechcianym w obu swoich zagranicznych klubach. Gdyby z kolei potwierdzil swoja przydatnosc w Wisle, w kazdej chwili moznaby przedluzyc z nim kontrakt o kolejny rok.

Poza tym trzeba zapytac Brozka co o tym sadzi, bo to on teraz jest szefem naszego napadu
Przykladowo po ostatnim meczu, mowil do dziennikarki C+ ze wspolpraca z Niedzielanem nie najlepiej mu lezy i z utesknieniem czeka na powrot Boguskiego

A cala sprawa z powrotem Zurawskiego moglaby byc o tyle fajna, ze jakby odzyskal skutecznosc, to milo byloby patrzyc jak poprawia swoj piekny dorobek ponad stu bramek strzelonych w lidze dla Wisly i zbliza sie w klasyfikacji do K.Kmiecika. Takie rzeczy mimo wszystko nie odbywaja sie corocznie...
Akurat w tym wywiadzie nie padło ani słowo na temat "złego" grania z Niedzielanem, powiedział tylko, że jeszcze nie są zgrani tak jak z Boguskim (sam też przyznał, że raz mu za mocno podał piłkę), a Andrzej potrzebuje występów. Niemniej jednak, to właśnie Niedzielan "zrobił" pierwszą bramkę - gdyby nie to - to miałbyś 2 obrońców na Brożku i o miejscu na strzał mógłbyś pomarzyć. Jedyne czego Niedzielanowi brakuje, to właśnie ogrania, bo proste błędy mu się przydarzają, a widać, że stać go na więcej - niemniej 2 napastników to nie to samo co 1,5. Zresztą Boguski spokojnie może grać na prawym skrzydle. Wydaje mi się, że ten mecz z Ruchem pokazał, że w polskiej lidze tylko na Legię i Lecha (i to na wyjeździe) można startować z 4-4-1-1 - przy innych zespołach, powinniśmy grać dwoma napastnikami, a Jirsakiem zamiast Cantoro w środku i wtedy zobaczycie, że Niedzielan się zwróci - a my będziemy grać ładną piłkę, w której nie będzie potrzeba obrońcy by stwarzać zagrożenie pod bramką takiego TT choćby. Mam nadzieję, że Skorża wyciąga wnioski z własnych eksperymentów.
Gdzie w tym wszystkim Żurawski? A no najlepiej jakby nie przychodził, bo to napastnik podobny do Brożka, zatem albo posadzi nazwiskiem na ławie Niedzielana, Boguskiego, Małeckiego - albo jest szykowany w miejsce Brożka. Oczywiście znając realia i brak szans na klasowego napastnika, Żuraw będzie cennym nabytkiem, ale wolałbym, żeby był jako Joker. Jeśli przyjdzie "za" Brożka - to wszyscy wiemy jaki z tego rachunek dla Wisły. Najlepiej podpisać na pół roku, góra rok, z opcją przedłużenia - pytanie czy legenda się zgodzi.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 04.11.2008, 14:48
"Poza tym trzeba zapytac Brozka co o tym sadzi, bo to on teraz jest szefem naszego napadu "
Może zrobić ankietę wśród graczy? Może porządkowy stadionu niech się wypowie?
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.11.2008, 15:04
Jeżeli Maćkowi nie idzie w przeciętnej Larisie ,to obawiam się że raczej i tu nie będzie z niego pożytku.
Oczywiście mogę się mylić ,ale nie oszukujmy się jakieś nagłe "olśnienia" rzadko się zdarzają.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Stary 04.11.2008, 15:14
eye 63,

Z ust Brozka wyraznie padlo zdanie, w ktorym stwierdzil ze bardziej ceni sobie wspolprace z Boguskim.
Jesli chodzi o Niedzielana, to nie jest to napastnik, a szybkobiegacz. Ze strzelaniem goli ten pan ma niewiele wspolnego i to sie raczej nie zmieni. Jedyne na co go stac, to jak slusznie napisales, absorbowanie obroncow i niech przynajmniej to robi, dopoki nie zajda ewentualne zmiany w formacji ataku.

Wizja, w ktorej Zuraw luzuje Andrzeja, nie jest przeze mnie odbierana z zalem, w przeciwienstwie do ciebie.
Sam Zuraw, a raczej to co sie z niego ostalo, pozostaje zagadka, niemniej tworzenie historyjek, gdzie Brozek strzela gole przy ogromnej zasludze Niedzielana, ma sie nijak do rzeczywistosci. Przypominam, ze Pawel zostal krolem strzelcow, w momencie kiedy Andrzej Niedzielan byl "out of service", wiec jak widac szybkobiegacz (nie mylic z napastnikiem) nie jest mu do szczescia potrzebny.
Napastnicy w pierwszej kolejnosci sa od tego, zeby strzelac bramki i dlatego dla Zurawskiego spokojnie znalazloby sie miejsce, pod warunkiem ze jest w stanie wrocic do zadowalajacej formy.
Wyobraz sobie sytuacje, w ktorej Brozek lapie dlugoterminowa kontuzje. Kto wtedy bedzie strzelal dla Wisly gole ? Wowczas wlasnie taki Zurawski moglby sie przydac i posadzic miejmy nadzieje nie tylko "nazwiskiem" Andrzeja, ktory to z kolei wcale nie jedzie na nazwisku sprzed lat i wcale nie posadzil nazwiskiem chocby takiego Dudu na lawie.

JarTSW napisał(a):Wyświetl post
Może zrobić ankietę wśród graczy? Może porządkowy stadionu niech się wypowie?
To mial byc taki malo istotny przypisek/zarcik - jesli sie nie zorientowales, ale jezeli bardzo chcesz, to popytaj o zdanie wsrod porzadkowych, nie widze problemu
Ostatnio edytowane przez Eustachy : 04.11.2008 o godz. 15:19.
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Stary 04.11.2008, 15:39
eye 63,
Z ust Brozka wyraznie padlo zdanie, w ktorym stwierdzil ze bardziej ceni sobie wspolprace z Boguskim.
Jesli chodzi o Niedzielana, to nie jest to napastnik, a szybkobiegacz. Ze strzelaniem goli ten pan ma niewiele wspolnego i to sie raczej nie zmieni. Jedyne na co go stac, to jak slusznie napisales, absorbowanie obroncow i niech przynajmniej to robi, dopoki nie zajda ewentualne zmiany w formacji ataku.

Wizja, w ktorej Zuraw luzuje Andrzeja, nie jest przeze mnie odbierana z zalem, w przeciwienstwie do ciebie.
Sam Zuraw, a raczej to co sie z niego ostalo, pozostaje zagadka, niemniej tworzenie historyjek, gdzie Brozek strzela gole przy ogromnej zasludze Niedzielana, ma sie nijak do rzeczywistosci. Przypominam, ze Pawel zostal krolem strzelcow, w momencie kiedy Andrzej Niedzielan byl "out of service", wiec jak widac szybkobiegacz (nie mylic z napastnikiem) nie jest mu do szczescia potrzebny.
Napastnicy w pierwszej kolejnosci sa od tego, zeby strzelac bramki i dlatego dla Zurawskiego spokojnie znalazloby sie miejsce, pod warunkiem ze jest w stanie wrocic do zadowalajacej formy.
Wyobraz sobie sytuacje, w ktorej Brozek lapie dlugoterminowa kontuzje. Kto wtedy bedzie strzelal dla Wisly gole ? Wowczas wlasnie taki Zurawski moglby sie przydac i posadzic miejmy nadzieje nie tylko "nazwiskiem" Andrzeja, ktory to z kolei wcale nie jedzie na nazwisku sprzed lat i wcale nie posadzil nazwiskiem chocby takiego Dudu na lawie.
Tak samo można Ci odparować, że akurat Niedzielan tyle grał, że na pewno przez niego Dudu nie został multistrzelcem... Co do wywiadu, to powiedział, że lepiej mu się gra z Boguskim, co wynika z tego - co powiedział wcześniej, że z Niedzielanem nie mieli okazji grać wiele razy - więc co w tym dziwnego? Akurat szybkobiegacz bramki też potrafi strzelać, to że teraz nie wychodzi, nie znaczy że nie będzie wychodziło, czego koronnym przykładem jest sam Brożek. A co do samego Brożka, wyrósł z niego klasowy napastnik, więc do szczęścia tak po prawdzie nikt mu nie jest potrzebny. Bramki może strzelać (na poziomie naszej Ekstraklasy) każdy - to zasługa Skorży, że niemal każdy może puknąć bramę, a to że nie będzie Brożka, to nie znaczy, że zaraz jesteśmy zerem w ofensywie, bo to nieprawda. Ja nie bronię Niedzielana, bo go lubię i uważam za supergrajka, lepszego od choćby Boguskiego, uważam jednak, że w naszej kadrze - po meczu z Ruchem, widać, że lepiej się gra 4-4-2. Każdy ocenia Niedzielana przez pryzmat tego, że zagrał kilka spotkań na lewym skrzydle, ze dwa w ataku - a wszystkiego łącznie po 10 minut na mecz średnio. I nie chodzi mi o jego popisy w meczach ME czy PE, chodzi mi o Ekstraklasę - niech Skorża to zobaczy - do końca rundy jest jeszcze trochę kolejek i daje grać parze Brożek-Niedzielan, bo wydaje mi się, że jak to zaskoczy, to będziemy mieli najlepszy atak w Polsce. Jeszcze raz powtórzę, Niedzielanowi brakuje ogrania i nigdy nie będzie napastnikiem na miarę obecnego Brożka, ale na miarę Wisły może być jak najbardziej.

Co do Niedzielana i Żurawskiego - gdyby obaj mieli po 29 lat, to Żurawskiego brałbym w ciemno, ale teraz to gość ma 32 lata i do wspominanego Kirstena nie jest podobny ani fizycznością, ani umiejętnościami (inny typ napastnika), ani skutecznością (chyba, że na równi postawić Bundesligę i Ekstraklasę) - ale za samo przypomnienie Kirstena - "Szacun" .
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 04.11.2008, 15:53
Dla mnie news o Żurawiu nie różni się niczym od poprzednich o powrotach Franka, Szymka czy tegoż Żurawia prawie rok temu. Jak Skorża Go chce to ok-nie przychodzi, ale jest jeszcze jedna sprawa - otóż moim zdaniem ew. przyjście Żurawia nie rozwiązuje sprawy następcy Brożka i nie powinno odwrócić niczyjej uwagi od tego problemu.
Nowak czy ktoś tego typu (wiekowo i rozwojowo) to jest rozwiązanie.
Odpowiedz cytując
Wiślak z Krakowa
Junior Member

Od: 10.2008

Stary 04.11.2008, 15:54
nie idzie w Larisie wy chyba nie wiecie co mowicie w 2 meczu strzela bramki a larisa jest w czubie tabei
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Stary 04.11.2008, 15:58
ostatni mecz Żurawia w barwach Larissy transmitował Polsat Sport.Maciek może gola nie strzelił ale ładnie wychodził na pozycje które sobie stwarzał.To duży plus.Myśle że Skorża spokojnie poprawi jego skuteczność i Żuraw znowu bedzie błyszczał.Uważam że warto go sprowadzić.
Odpowiedz cytując
Wiślak z Krakowa
Junior Member

Od: 10.2008

Stary 04.11.2008, 15:58
Zuraw w tym sezonie w 8 meczach strzelil 4 bramki więc nie mowcie że nie gra a Larisa wywalczyla sobie miejse w PUEFA
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 04.11.2008, 15:59
Piszecie, że forma Żurawskiego jest zagadką, dla mnie tu żadnej zagadki nie ma Maciek jest w bardzo słabej formie i nie ma co się oszukiwać w tej kwestii. Druga sprawa jest taka, że Żuraw był piłkarzem wybitnym jak na polskie warunki nie wykluczam że nadal nim nie jest, ale to, że rozczarowuje w średnim klubie ligi greckiej daje nam dużo do myślenia. Zobaczcie co dzieje się z "pokoleniem piłkarzy Kasperczaka" Cantoro jest na wylocie, Frankowski stoczył się na dno, Baszczyński systematycznie opuszcza loty, Zieniu nie błyszczy, Szymkowiak skończył karierę itp. Moim zdaniem z Mackiem jest podobnie, jego czas mija. Nie można wykluczyć tego, że Żuraw wróci do formy jednak jest to ogromne ryzyko. Owszem można zaryzykować ale trzeba zwolonć mu miejsce, jeśli za Brożka to piepszyć taki interes, jeśli za Niedzielana to można już się zastanowić.
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Stary 04.11.2008, 16:01
eye63

Ty jestes fanem Andrzeja, a ja niestety nie i juz jakos musimy z tym zyc
Niedzielan moze faktycznie nie zahamowal kariery Dudu, ktory wielkim pilkarzem nie jest, ale mimo to choc "goal machine" moim zdaniem prezentowal sie lepiej, to jednak szanse dostawal pilkarz bardziej lubiany przez trenera.
Niedzielana nie oceniam wylacznie przez pryzmat tego jak zagral " kilka spotkań na lewym skrzydle, ze dwa w ataku", ale rowniez przez pryzmat tego jak gral w swoim poprzednim klubie, gdzie na odchodne w dwudziestu kilku spotkaniach strzelil cale dwie bramki. Wiec chyba jednak pewien problem ze skutecznoscia u niego od jakiegos czasu wystepuje. Tak zupelnie bez przyczyny, to oni go z NECu nie pogonili.
Jesli uwazasz, ze bez Brozka w atkau nie tracimy zbyt wiele, to musisz miec chyba na mysli Piotra
Tutaj masz taki fajny artykul. Jak widzisz nawet w meczu z Lechai 2, dopoki nie pojawil sie Pawel, Wisla nie byla w stanie przechylic szali na swoja korzysc, a sam Niedzielan zmarnowal bodaj trzy stuprocentowki.
Zdaje sobie sprawe, ze Zuraw jest leciwy i gdyby mial decydowac sam wiek, tez wolalbym postawic na mlodszego, ale tak to juz jest ze nie sama metryka gra na boisku, o czym najlepiej swiadczy 36 J.Brzeczek z Zabrza, ktory w poprzednim sezonie byl bodaj najlepszym zawodnikiem zaboli (teraz juz chyba ostatecznie nadszedl jego kres).

Tak ogolnie to ja naprawde nie jestem podekscytowany mozliwoscia powrotu Zurawia, bo wszystko moze sie skonczyc jedna wielka klapa, ale tak to juz jest, ze wiekszosc kandydatur ofensywnych pilkarzy rozpatrywanych w ostatnim okresie przez duet Skorza & Bednarz, to zawodnicy po przejsciach, do tzw. "odbudowania", a tutaj trzeba miec nosa i wiedziec komu mozna zaufac.
Sam bym bardzo chcial, aby do Wisly trafili mlodzi i rozwojowi pilkarze typu Nowak badz Gancarczyk, ale czy sa na to szanse ?
Ostatnio edytowane przez Eustachy : 04.11.2008 o godz. 16:14.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 04.11.2008, 16:07
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Zaczekajmy do zimy wtedy będziemy się martwić.

Nawet jeśli przyjdą do nas za darmo tylko dwaj gracze w zimę to jestem za. Mam tu na myśli Gargułe i Romeu.
Jak to Kolego wykoncypowaliście, że Garguła zimą za darmo?Kontrakt do czerwca 2009.. czyżby niespodziewany prezent od GKS-u na Gwiazdkę?
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 04.11.2008, 16:23
arti napisał(a):Wyświetl post
Jak to Kolego wykoncypowaliście, że Garguła zimą za darmo?Kontrakt do czerwca 2009.. czyżby niespodziewany prezent od GKS-u na Gwiazdkę?
Tak wiem, że ma kontrakt do czerwca 2009, jednak kluby rożnie postępują w takich przypadkach, niby może grać jeszcze pół roku ale kluby często wybierają wariant aby rozwiązać kontrakt. Podobnie postąpiliśmy z Kosowskim. Ta decyzja korzystna dla klubu jest z wielu względów, zejście z kontraktu, brak blokowania miejsca graczowi który ma zastąpić takiego zawodnika. Dodam do tego, że taki zawodnik ma w podświadomości to aby przed podpisaniem kontraktu z nowym klubem nie nabawić się kontuzji itp.
Myślę, że dałby rade się jakoś dogadać aby Garguła trafił do nas już zimą. Nie jestem dyrektorem sportowym nie wiem jak się rozwiązuje takie sprawy, jeśli GKS twardo by go blokował, a my mając w perspektywie walkę o mistrza, moglibyśmy wyłożyć jakąś delikatną kwotę za niego.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 04.11.2008 o godz. 16:26.
Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 04.11.2008, 16:26
arti napisał(a):Wyświetl post
Koledze chodziło pewnie o to że zimą bedzie mozna podpisac kontrakr z Łukaszem a w lecie przyjdzie za frajer
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Stary 04.11.2008, 16:27
eye63
Ty jestes fanem Andrzeja, a ja niestety nie i juz jakos musimy z tym zyc
Ty raczej jesteś antyfanem Andrzeja i z tym musimy żyć. Fanem to ja jestem Wisły, zapewne tak jak i Ty.
Niedzielan moze faktycznie nie zahamowal kariery Dudu, ktory wielkim pilkarzem nie jest, ale mimo to choc "goal machine" moim zdaniem prezentowal sie lepiej, to jednak szanse dostawal pilkarz bardziej lubiany przez trenera.
Niedzielana nie oceniam wylacznie przez pryzmat tego jak zagral " kilka spotkań na lewym skrzydle, ze dwa w ataku", ale rowniez przez pryzmat tego jak gral w swoim poprzednim klubie, gdzie na odchodne w dwudziestu kilku spotkaniach strzelil cale dwie bramki. Wiec chyba jednak pewien problem ze skutecznoscia u niego od jakiegos czasu wystepuje. Tak zupelnie bez przyczyny, to oni go z NECu nie pogonili.
Tak, a później grał jak z nut i przyćmiewał Brożka u nas? Pogonili go, bo miał casus Dawidowskiego, wieczne kontuzje - jak już był w formie to nie narzekali, jednak później stracili cierpliwość -ot, tak jak choćby Ty, a nie ja. Bo ja uważam, że przy regularnej grze, może wrócić do formy, którą prezentował przy przyjściu do Wisły.
Cytat:
Jesli uwazasz, ze bez Brozka w atkau nie tracimy zbyt wiele, to musisz miec chyba na mysli Piotra
Tutaj masz taki fajny artykul. Jak widzisz nawet w meczu z Lechai 2, dopoki nie pojawil sie Pawel, Wisla nie byla w stanie przechylic szali na swoja korzysc, a sam Niedzielan zmarnowal bodaj trzy stuprocentowki.
Zdaje sobie sprawe, ze Zuraw jest leciwy i gdyby mial decydowac sam wiek, tez wolalbym postawic na mlodszego, ale tak to juz jest ze nie sama metryka gra na boisku, o czym najlepiej swiadczy 36 J.Brzeczek z Zabrza, ktory w poprzednim sezonie byl bodaj najlepszym zawodnikiem zaboli (teraz juz chyba ostatecznie nadszedl jego kres).
W żadnym miejscu nie napisałem, że bez Brożka w ataku nie tracimy zbyt wiele, pokaż mi cytat. Napisałem, że bez Brożka nie tracimy całej siły ofensywnej, bo do tego Ty chyba zmierzasz.
Artykuł czytałem, mecz oglądałem - i tyle co wejście Brożka, zmieniło wejście Jirsaka.
Mówiłem - licz tylko te mecze, w których Niedzielan gra z pierwszą drużyną.
Dlaczego Niedzielan marnuje sytuacje - trzeba kilku meczy, musi coś strzelić, odblokować się - a później może być tylko lepiej (no chyba, że znowu kontuzję złapie - ale taki jest sport).
Odpowiedz cytując
Eustachy
Senior Member

Stary 04.11.2008, 16:30
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Tak wiem, że ma kontrakt do czerwca 2009, jednak kluby rożnie postępują w takich przypadkach, niby może grać jeszcze pół roku ale kluby często wybierają wariant aby rozwiązać kontrakt. Podobnie postąpiliśmy z Kosowskim. Ta decyzja korzystna dla klubu jest z wielu względów, zejście z kontraktu, brak blokowania miejsca graczowi który ma zastąpić takiego zawodnika. Dodam do tego, że taki zawodnik ma w podświadomości to aby przed podpisaniem kontraktu z nowym klubem nie nabawić się kontuzji itp.
Myślę, że dałby rade się jakoś dogadać aby Garguła trafił do nas już zimą.
Z Gargula nikt chyba jednak w Belchatowie nie zamierza rozwiazac kontraktu. Takie przypadki jak z Kosowskim zdarzaja sie jednak bardzo zadko. Duzo czesciej kluby wola trzymac swoich pilkarzy do upadlego, pomimo ze oferuje sie im w miare uczciwe pieniadze. Tak bylo chocby z Paulista czy ze S.Peszko.
Belchatow to firma panstwowa i ewentualne "grosze", ktore moglaby od Wisly dostac wzamian za Gargule (100-120 tys euro) ma pewnie gleboko w...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów