The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 36 24,49%
osłabi 87 59,18%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 24 16,33%
Głosujących: 147. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 25.06.2022, 20:28
Elendil napisał(a):Wyświetl post
W każdym razie - to chyba nasz obecny dyrygent, przynajmniej jeżeli chodzi o kwestię sportową, odpowiadający za transfery in oraz out. Przecież jemu Dawid nie powie, że jakiegoś proponowanego przez niego piłkarza nie weżmiemy. Także pozostaje mieć nadzieje, że Brzęczek ma więcej farta do transferów niż do wyników na wiosnę.
"Jurek, nie stać nas"

Wątpię by aż tak ciężko mu to było wykrztusić.

Brzęczek ma teraz robotę do jakiej wg Bońka był stworzony, czyli "selekcjonowanie". Jeśli na tym polu polegnie to karierę trenerska ma pogrzebana, niczym swój poprzednik na stanowisku 1 trenera w kraju.

Póki co sparingi dają optymizm, choć bardziej w postawie młodych (Barton, Szywacz, Duda, Chmiel, Gądek), którzy wyczuli swoją szansę na przebicie się w 1 ligowej drużynie.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 27.06.2022, 17:36
Nowy piłkarz Wisły:

https://www.instagram.com/p/CfUK13EoVu3/
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 27.06.2022, 18:00
Liczba szrotu musi się zgadzać, niezależnie od poziomu rozgrywek
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 27.06.2022, 18:40
jakiś Roker Perejro
wódka, parówki,chrzan i żarówki
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 27.06.2022, 18:43
Poważnie? Gość ma 35 lat.
No ale grał w Cluj przy Danie Petrescu...
Seniorami do Ekstraklasy?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 27.06.2022, 18:47
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Jakby miał 25 i grał w takich klubach to by nie przyszedł do pierwszej ligi.
Weź się trochę ogarnij...
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 27.06.2022, 18:55
Szrotomierz znów wyiebał poza skalę
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 27.06.2022, 18:56
Oczywiście, że nasza młodzież potrzebuje paru jakościowych gości w składzie, którzy widzieli większy futbol. Jeśli proporcje będą odpowiednie może to wyglądać dobrze.

W metrykę nie patrzę, wystarczy popatrzeć w jakim wieku była czołówka strzelców 1 ligi w ostatnich sezonach. Tym bardziej, że nie zależy nam na dobrej grze w środku stawki ESA i dłuższej perspektywie tylko na wyniku na tu i teraz. Jak kręciliśmy się w środku tabeli ESA to wolałem młodszych piłkarzy na których można zarobić, teraz gdy wynik potrzebny na wczoraj zmieniam optykę.

Tylko, że ja bardziej liczyłem na nowego napastnika, nie skrzydłowego.

Inna sprawa, że to spadochroniarz ze spadkowicza 2 ligi tureckiej. O ile jestem pewien, że 2 liga turecka -> 1 liga polska, o tyle to był jednak piłkarz, który się zjebolił z ligi. Chociaż tyle, że zagrał w większości spotkań.
Wielka niewiadoma.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 27.06.2022 o godz. 19:02.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 27.06.2022, 18:59
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że nasza młodzież potrzebuje paru jakościowych gości w składzie, którzy widzieli większy futbol. Jeśli proporcje będą odpowiednie może to wyglądać dobrze.

W metrykę nie patrzę, wystarczy popatrzeć w jakim wieku była czołówka strzelców 1 ligi w ostatnich sezonach.

Tylko, że ja bardziej liczyłem na nowego napastnika, nie skrzydłowego.
Potrzebujemy i tych, i tych. Wręcz bardziej kreatywnych pomocników, bo nasze xG w bardzo wielu meczach (zwłaszcza bez YY) dupy nie urywało. Ja osobiście nie liczę Młyńskiego, Starzyńskiego czy juniorów, tym razem mają na miejsce w składzie zasłużyć, a nie mieć je z automatu bo są tacy zdolni...

Pytanie jak koleś wygląda zdrowotnie i wydolnościowo, grać w piłkę raczej potrafi. Jak się okaże że biega jakby miał podczepiony wóż drabiniasty - no cóż, będzie słabo. Z drugiej strony - to jest pierwsza liga, tam wielu emerytów odnalazło drugą młodość.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.06.2022 o godz. 19:02.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 27.06.2022, 19:18
Ludzie, obudźcie się, przecież ten gościu przyszedł tutaj odcinać kupony i zarabiać łatwą kasę... :(

A tak serio, chcielibyście żeby do Wisły przyszedł np 34 Robert Lewandowski? Albo żeby zdrowy był rok czy dwa lata temu Błaszczykowski i w wieku 35-36 letni?

Oczywiście Pereira to nie ten rozmiar kapelusza co Lewy czy nawet Kuba, bo nie zrobił takiej kariery ale jak na Wisłę, 1 ligę polską, ....a gościu grał, może dawno bo dawno ale w Primera Division, ostatnie lata to też nie jakieś ochłapy bo ekstraklasa turecka i rumuńska, ostatni rok 1 liga turecka, może już to tak pięknie nie wygląda ale przychodzi do 1 ligi polskiej, a nie ekstraklasy więc powinien tu napierdalać. On nawet rok temu w LM i LE grał z Cluj.
Patrząc tak tylko na statystyki, nie znając człowieka to wielki szacun dla zarządu za ten transfer.
Gość jest stary ale takich też trzeba. Nam jakoś dużą dadzą pół emerycie, bo nikt zajebisty 28-30 letni nie przyjdzie do nas. A taki stary gościu, który jeszcze coś potrafi, wiele zarobić nie musi, inne kluby już go specjalnie nie chcą więc u nas może być filarem i robić zajebistą różnicę.

To tak spekulując, a inna strona jest taka, ze zarząd go widział, powinni mieć rozeznanie w najważniejszej sprawie. Czy ten gościu to już przeszłosć i tylko fajnie wygląda jego CV, czy realnie jeszcze jest w stanie grać na dobrym poziomie i robić różnicę (bo jak brać starego dziadka to własnie po to aby tę różnicę dawał, kopać po czolach to się może młodszy szrot). Także oni powinno go tak przefiltrować - i to ich najwazniejsze zadanie - żeby wiedzieć czy ten gościu jeszcze ma przed sobą 1-2-3 lata grania, czy to już prawdziwy emeryt. Bo jeden może grać do 40stki i wiele nie straci z najlepszych lat, inny do 38 a kolejny do 33-34 lat. Także najważniejsze pytanie, w jakim punkcie kariery jest ten gościu.

Mam nadzieję, ze zarząd nie dał dupy i nie sprowadził emeryta, emeryta, bo to by była kolejna ich tragedia...

Oceniając po CV to zajebisty ruch. Szybko się wyjaśni czy umie dać np tyle co dawał stary i chory Kuba 3 lata temu nawet w ekstraklasie. Tu ma o jeden poziom rozgrywkowy łatwiej.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 27.06.2022, 20:41
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jakby miał 25 i grał w takich klubach to by nie przyszedł do pierwszej ligi.
Weź się trochę ogarnij...
Jasne... Wieczysta to już w ogóle szrot sprowadza, co nie?

Tak, rozumiem o czym piszesz, ale jak chcemy wyjść z tej pierwszej ligi grając piłkarzami dobrymi na IV?

Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 27.06.2022, 21:04
Dokładnie tak. Potrzeba nam zawodników, którzy mają grać tu i teraz. Doświadczonych, w pełni ukształtowanych. Kolejna rzecz to stosunek ceny do umiejętności, który poprawia się z wiekiem, a groszem pewnie nie śmierdzimy.

Jeśli jest zdrowy to może być bardzo dobry transfer.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 27.06.2022, 21:55
Gdyby ten zawodnik został sprowadzony w ekstraklapie, to uznałbym, że ktoś upadł na głowę. Ale w I lidze wszystko się zmienia, to dobry pomysł, on ma przyjść, zrobić awans, dostać kwiaty na koniec i tyle.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 27.06.2022, 22:17

Tak, rozumiem o czym piszesz, ale jak chcemy wyjść z tej pierwszej ligi grając piłkarzami dobrymi na IV?
O czym Ty chrzanisz?! Jeżeli koleś jest zdrowy i została mu motoryka na przyzwoitym poziomie to właśnie takich piłkarzy potrzebujemy - z umiejętnościami. Nie perspektywicznych, rozwojowych, na sprzedaż, tylko takich którzy w niezbyt mocnej pierwszej lidze będą nabijali punkty w kanadyjskiej, ale jednocześnie są w zasięgu finansowym.

Nie rozumiesz o czym piszę skoro twierdzisz że to jest transfer na czwartą ligę - jesteś po prostu toksyczny, irytujący, żałosny w tym swoim zacietrzewieniu.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 27.06.2022, 22:26
O la la... Wolfy traktuje wszystko jako atak na siebie.
Możesz po prostu nie czytać moich wpisów. Albo iść na terapię

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 27.06.2022, 22:33
O la la... Wolfy traktuje wszystko jako atak na siebie.
Możesz po prostu nie czytać moich wpisów. Albo iść na terapię
Nie traktuje jako atak na siebie, po prostu jesteś żałosny z tymi nieustannymi przytykami - czy jest sens, czy nie. Nie są one śmieszne, merytoryczne - po prostu typowe jojczenie wuja Stefana z musztardą na wąsach. Ojej, ma 34 lata - i co z tego? Weź sobie człowieku sprawdź jacy piłkarze trafiają do pierwszej ligi i tam się odnajdują. Taki Angulo jeszcze w wieku 36 lat strzelił 16 goli w EKSTRAKLASIE, a to jest przepaść.

Czy to na pewno wypali? Nie, jest ryzyko, jak zawsze. Ale czepianie się wieku to kretynizm najczystszej postaci.
Tylko widzisz, jak odpada argument wieku to w sumie niewiele zostaje takiemu męczybule jak Ty, prawda?
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Stary 27.06.2022, 22:39

naprawdę Framat, ogarnij się... Wieczysta? Mówisz o 37-letnim Peszko, 36-letnim Majewskim czy 34-letnich Burlidze i Augustyniaku?

Sorry, ale doświadczeniem w innych ligach (lepszych niż polska) ten gość bije te "gwiazdy z Wieczystej" na głowę. A dowalanie się do wieku, gdzie Bayern nie chce puścił młodszego o pół roku (!) Lewandowskiego za mniej niż 50 mln euro... bez komentarza. Chyba, ze wg ciebie w organizmie piłkarza w te kilka miesięcy zachodzą jakieś gigantyczne zmiany.

Naprawdę, jestem przekonany, że wielu kibiców Wisły nadal żyje gdzieś w roku 2012. Macie jakiś wielki schron, w którym siedzicie i zastanawiacie się, kogo to Cupiał nam sprowadzi?

Chętnie sobie za kilka miesięcy wrócę do tego tematu i zacytuje wypowiedzi "ekspertów" dla których 35-latek z doświadczeniem i bardzo sensownymi liczbami w Hiszpanii, Turcji czy Rumunii to kompromitacja zarządu, dla tak potężnego klubu jakim jest 1-ligowa Wisła.
Ostatnio edytowane przez Elendil : 27.06.2022 o godz. 22:42.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 27.06.2022, 22:50
Czekałem na jakiegoś gościa z La Liga (choć myślałem że przyjdzie młodszy i z 3 ligi hiszpańskiej), a tu ściągnęli doświadczonego gościa, który powinien pokazać Cisse, Mlynskiemu czy Starzynskiemu jak powinno się grać na pozycji skrzydłowego. Nawet jak już nie będzie miał tego ognia, który niewątpliwie miał 3, 5 i 10 lat temu to paru gości się od niego odbije.

Fajny transfer, teraz jeszcze napastnik. Nie pogardzę również kierunkiem hiszpańskim.
Odpowiedz cytując
Cymes
Member

Od: 07.2004

Stary 27.06.2022, 23:04
Różnie można do tego podejść.
Wydaje się, że z takim CV chłop mimo wieku spokojnie mógłby znaleźć ciekawsze miejsce do odcinania kuponów i wyciśnięcia buły lepszej niż obecnie można to zrobić w Wiśle, a właśnie patrząc na CV zaryzykowałbym stwierdzenie, że facet przed emeryturą szuka miejsca gdzie jeszcze sportowo mógłby zagrać 'o coś'. Zobaczymy. Moim zdaniem ciekawy ruch.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 27.06.2022, 23:12
No jeśli on chce grać o coś, w Wiśle, w 1 lidze, to żeby nie skończył tak jak Frydrych...
Bo może się okazać, że jedyne o co gra Wisłą to środek 1 ligi.
Po paru meczach się okażę czy gościu dalej umie grać, czy już emeryt i nic z siebie nie wyciśnie.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Greg25
Senior Member

Od: 08.2018

Stary 28.06.2022, 00:55
Grał całkiem niedawno u Petrescu,nie miał dłuższych przerw w grze, w tym wieku jeszcze może dawać radę - arka zatrudniła 37-letniego Gola, którego niektórzy tutaj bardzo w poprzednim sezonie zachwalali, jaką to nasz zarząd przegapił okazję...

Pierwsza liga w brew pozorom może okazać się bardzo pomocna do odbudowy silnej Wisły, chodzi generalnie o trzon zespołu, który powinni stanowić nasi wychowankowie. Lata zaniedbań, jeszcze z ery Cupiała, kiedy praktycznie rozgoniono naszą młodzież, a trzon stanowili najlepsi z najlepszych w ESA. Niestety te czasy minęły bezpowrotnie, z tego kręgosłupa został chyba tylko Sadlok, który i tak był sprowadzany jako zawodnik po poważnych przejściach...

Dzisiaj mamy w składzie kilka prospektów, z których moim zdaniem można coś ulepić (Duda, fajny wywiad z Szywaczem, Bartoń, który ma coś z instynktu zabójcy... ). Dla tych młodych potrzebni są właśnie tacy doświadczeni wyżeracze, nie twierdzę, że to wypali, ale kto wie może z tej mąki (nomen omen) będzie jakieś świeże pieczywo na lepsze czasy...
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 28.06.2022, 01:32
Urwa co roku to samo.... Ludzie ogarnijcie się. W tej lidze nie ma przepisu na udany transfer. Odpalają zawodnicy, którzy wydają się szrotem, przepadają ci co się sprawdzili gdzie indziej. Czy stary czy młody nie ma znaczenia w tym czy się sprawdzi.

Dopóki nie zobaczę go w 3-4 meczach wstrzymam się z opinią czy coś potrafi. A ocenie gościa po rundzie.

Jest tu jakiś maniak co śledzi mecze tureckiej ligi i może coś powiedzieć jak wyglądał w ostatnim sezonie?
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 28.06.2022, 07:44
Nie traktuje jako atak na siebie, po prostu jesteś żałosny z tymi nieustannymi przytykami - czy jest sens, czy nie. Nie są one śmieszne, merytoryczne - po prostu typowe jojczenie wuja Stefana z musztardą na wąsach. Ojej, ma 34 lata - i co z tego? Weź sobie człowieku sprawdź jacy piłkarze trafiają do pierwszej ligi i tam się odnajdują. Taki Angulo jeszcze w wieku 36 lat strzelił 16 goli w EKSTRAKLASIE, a to jest przepaść.

Czy to na pewno wypali? Nie, jest ryzyko, jak zawsze. Ale czepianie się wieku to kretynizm najczystszej postaci.
Tylko widzisz, jak odpada argument wieku to w sumie niewiele zostaje takiemu męczybule jak Ty, prawda?
wypij meliskę, bo ci żyłka pęknie.
Na tym forum można, w obliczu ostatnich osiągnięć naszego trio, co najwyżej sobie pożartować, nawet z musztardą na wąsach.
I to ostatnio najczęściej robię.
Stwierdzam z żalem, że kiedy wolfy robi przytyki (czy to wobec klubu, czy wobec innych userów) to jest ok.
A kiedy ktoś inny ośmieli się wyrazić jakiekolwiek wątpliwości tam gdzie wolfy ma inne zdanie, należy go zjechać.
Lata mi koło chuja to co o mnie myślisz - nadal nie przepracowałeś terapeutycznie naszych drobnych zatargów z przeszłości, więc pozostaje mi co najwyżej wzruszyć ramionami.

Co do Pereiry przypomnę tylko, co niektórym czytającym pobieżnie i tylko po to, żeby się do.......ić, że w pierwszym poście o nowym nabytku napisałem:
Cytat:
Gość ma 35 lat.
Tak więc podkreśliłem wiek, co mi się mało podoba, ale podkreśliłem też jako pierwszy, że grał przez 2 lata u Petrescu, (zdobywając mistrzostwa) co samo w sobie jest jakąś rekomendacją.
Problem jest tylko taki, że puszczono go z Klużu bez żadnego żalu, co nakazuje chociaż dwa razy się nad tym transferem zastanowić.

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 28.06.2022, 08:09
FraMat - w swojej upierdliwości walnąłeś głupotę a teraz próbujesz robić z tego spór personalny... Ja nie pamiętam żadnych sporów z Tobą ponieważ takie rzeczy wiszą mi i powiewają.

To że go puścili z Cluj bez żalu - czy Ty jesteś normalny?! Mam Ci tłumaczyć dlaczego - jeśliby tam wymiatał - nie trafiłby nigdy do naszej pierwszej ligi?! Zresztą - z Turcji też, bo to wyższy poziom finansowy i sportowy. Proszę, masz odpowiedź - do pierwszej ligi, ani do ekstraklasy nie trafiają piłkarze z takim CV i w szczycie swoich możliwości. Tyle że to bez znaczenia, bo to co nie starcza nawet na ekstraklasę (nie mówiąc o poważniejszych ligach) jest topem w pierwszej lidze.

Co za frajerstwo na tym forum, byle tylko się dowalić...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 28.06.2022 o godz. 08:13.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 28.06.2022, 09:26
FraMat - w swojej upierdliwości walnąłeś głupotę a teraz próbujesz robić z tego spór personalny... Ja nie pamiętam żadnych sporów z Tobą ponieważ takie rzeczy wiszą mi i powiewają.
nie dość, że upierdliwy to jeszcze z Alzheimerem
To że go puścili z Cluj bez żalu - czy Ty jesteś normalny?! Mam Ci tłumaczyć dlaczego - jeśliby tam wymiatał - nie trafiłby nigdy do naszej pierwszej ligi?! Zresztą - z Turcji też, bo to wyższy poziom finansowy i sportowy.
Cieszę się, że mamy na forum znawcę ligi rumuńskiej i tureckiej
Proszę, masz odpowiedź - do pierwszej ligi, ani do ekstraklasy nie trafiają piłkarze z takim CV i w szczycie swoich możliwości.
cieszę się, że nadal uważasz, że to może być dobry transfer.
Pozwól innym chociaż się z tego pośmiać.
Tyle że to bez znaczenia, bo to co nie starcza nawet na ekstraklasę (nie mówiąc o poważniejszych ligach) jest topem w pierwszej lidze.

Co za frajerstwo na tym forum, byle tylko się dowalić...
Otóż to, wolfy...dzień bez dowalania się wolfyego do innych userów to dzień stracony

Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 28.06.2022, 09:35
Z jednej strony Pereira spełnia wszystkie kryteria żeby uznać go za szrot ale radzę spojrzeć szerzej na naszą kadrę i naszych skrzydłowych:
- inwalida Żyro
- bezmózgowiec Cisse
- ciotowaty Hugi
- paralityk Młyński
- wonderkid Piotruś Starszyński.

W obliczu tej nędzy jeśli ten Pereira ma być wzmocnieniem to powinien z automatu wskoczyć do pierwszej jedenastki.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 28.06.2022, 10:09

"Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.06.2022, 10:43
Te komentarze Turków to jakbym czytał nasze forum po odejściu Silvy czy Janickiego.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 28.06.2022, 12:07
Albo Jana Frederiksena...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.06.2022, 12:13
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Albo Jana Frederiksena...
Gość zagadka bo przed naszym przyjściem był bardzo solidnym ligowcem w Danii. W Broendby nie gra się za ładne oczy.

Już niedługo 1 lipca i oficjalne pożegnanie Kieszka, Rosy Zukova i Savicia? Chyba że bawimy się w utrzymywanie zawodników bez kontraktów. Za zasługi dla klubu
Ostatnio edytowane przez Karherop : 28.06.2022 o godz. 12:18.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów