The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.06.2022, 22:37
To co wyżej.

Gdyby nie pandemia karnetów byłoby dużo więcej sprzedanych, biletów również. Uwierz bądź nie, sam bym takowy posiadał, mimo że nie jeżdżę na mecze. Teraz mnie na takowy nie stać, bo to jest dla mnie dobro luksusowe i filantropia, skoro nie mam możliwości chodzić na stadion. Teraz mam ciężko i nie raz muszę ciąć koszty wydatków domowych i sobie czegoś odmówić ze względu na obecną sytuację. Na pewno nie jestem w tym osamotniony. Jakbyś nie zauważył byłem członkiem Socios i jakoś tak gdy rypła pandemia nagle dziwnym trafem przestałem.

To, że było bardzo komfortowo pod względem finansowym zawdzięczamy przede wszystkim świetnemu zarządzaniu pod kątem biznesowym i PRowym. Gdyby nie pandemia i wojna byłoby jeszcze lepiej.

Zauważ, że ani Lucjusz ani ja nie próbujemy się zasłaniać pandemią, bo przecież obydwaj widzieliśmy, że budżet był na czołowe lokaty w lidze, a nie spadek. Po prostu gadanie, że pandemia nie miała wpływu na budżet Wisły w tym roku to zwykła manipulacja. Pośrednio miała ogromny. Przejście przez to suchą stopą zawdzięczamy zarówno kibicom jak i właścicielom. Taka prawda, to powinno wybrzmieć.

Jedyna rzecz, która kładzie się cieniem na wizerunku trio to sytuacja stricte sportowa w ostatnich 3 latach zakończona katastrofalnym sezonem 2021/2022.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 13.06.2022 o godz. 22:44.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 13.06.2022, 22:40
MaLk napisał(a):Wyświetl post
- doszły przychody z dwóch dużych transferów
.
Chyba część, ponoć nie dostaliśmy całej kasy. Ponoć, więc znów można domnimywac i zakładac bo uja wiemy...

Nie wiem czy mieli taki komfort finansowy, skoro dziś stwierdzili , że co rok rzucali grosz - czyli wychodzi na to, że w 2022 równiez to uczynili.

Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 13.06.2022, 22:42
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że miała. Gdyby nie plecy poprzednich dwóch sezonów w tym byłoby więcej kasy do rozdysponowania.
Skąd takie założenie? Nic nie wskazuje na to, abyśmy nie wydali tych pieniędzy w tamtych sezonach na bieżące potrzeby, jak mamy to w zwyczaju. Dokładnie to zrobiliśmy w tym sezonie - wszystkie "nadwyżki" dosłownie spaliliśmy w piecu.

Zresztą - wraz z większymi przychodami z dnia meczowego byłyby większe koszty dnia meczowego. Nie byłoby przychodów z dotacji PFR. Kwoty byłyby automatycznie inne, na pewno nie prosty zysk wynikający z różnicy na przychodach z biletów/karnetów.

Realnie przełożenie poprzednich lat na obecny sezon było rzędu kilkuset tysięcy złotych. W kontekście budżetu sezony - do spalenia jedną decyzją sportową.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 13.06.2022, 22:46
Mówiąc o spaleniu w piecu, masz na myśli zatrudnienie lepszych droższych piłkarzy?

Zapewne masz rację.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 13.06.2022, 22:50
s1mone napisał(a):Wyświetl post
To co wyżej.

Gdyby nie pandemia karnetów byłoby dużo więcej sprzedanych, biletów również.
Ale w jakiej skali? Bo na pewno nie w skali porównywalnej do akcji karnetowej z wiosny 2019, litości.

Zejdźmy na ziemię i oceniajmy to, co było i mogło być w rzeczywistości. Pandemia w 2021/22 to sprawy odpryskowe i tyle. Ludzi chodziło na mecze tyle, co zwykle, a kiedy nie chodzili, to przez jakość gry. Reszta to margines statystyczny, który z nawiązką finansowo pokrył Orlen czy nowi akcjonariusze.

Cytat:
Zauważ, że ani Lucjusz ani ja nie próbujemy się zasłaniać pandemią, bo przecież obydwaj widzieliśmy, że budżet był na czołowe lokaty w lidze, a nie spadek.
No właśnie zauważam wprost przeciwnie, że ktoś próbuje usprawiedliwić to, jak zarząd zarządzał tym sezonem domniemanymi skutkami pandemii.

Cytat:
Po prostu gadanie, że pandemia nie miała wpływu na budżet Wisły w tym roku to zwykła manipulacja. Pośrednio miała ogromny.
Absolutnie się z tym nie zgadzam, co więcej, nikt nie jest w stanie mi tego pokazać na liczbach. Są tylko kwantyfikatory.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 13.06.2022, 22:51
Mówiąc o spaleniu w piecu, masz na myśli zatrudnienie lepszych droższych piłkarzy?
Z droższymi się zgadzam. Z lepszymi niekoniecznie
Odpowiedz cytując
Aalcman
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 13.06.2022, 23:23
Skoro tak jak piszą Lucjusz i s1mone, z kasą byliśmy w plecy to może:
- nie należało odpalać projektu "krakowska piłka", skoro przez dwa wcześniejsze sezony szorowaliśmy tyłkiem po dnie tabeli
- nie należało ściągać trenera, który znany jest ze stylu gry wymagającego bardzo dobrych piłkarzy
- nie należało ściągać tabunu piłkarzy, być może dobrych, ale za to słabych mentalnie
- nie należało przepalać 500 tyś. Euro za gościa, który podobno ma zadatki na dobrego grajka

- należało skupić się na zatrudnieniu trenera, który będzie potrafił stworzyć solidną drużynę, w oparciu o tych piłkarzy, których mieliśmy na liście plac plus kilku nowych, którzy będą pasowali do jego koncepcji
- należało dyrektorowi sportowemu, skoro się go zatrudniło, dać jednak więcej czasu niż jedno okienko
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 13.06.2022, 23:33
Aalcman napisał(a):Wyświetl post
Skoro tak jak piszą Lucjusz i s1mone, z kasą byliśmy w plecy to może:
- nie należało odpalać projektu "krakowska piłka", skoro przez dwa wcześniejsze sezony szorowaliśmy tyłkiem po dnie tabeli
- nie należało ściągać trenera, który znany jest ze stylu gry wymagającego bardzo dobrych piłkarzy
- nie należało ściągać tabunu piłkarzy, być może dobrych, ale za to słabych mentalnie
- nie należało przepalać 500 tyś. Euro za gościa, który podobno ma zadatki na dobrego grajka

- należało skupić się na zatrudnieniu trenera, który będzie potrafił stworzyć solidną drużynę, w oparciu o tych piłkarzy, których mieliśmy na liście plac plus kilku nowych, którzy będą pasowali do jego koncepcji
- należało dyrektorowi sportowemu, skoro się go zatrudniło, dać jednak więcej czasu niż jedno okienko
Ale to akurat jest oczywiste. I wskazuje tylko na odklejenie osób zarządzających klubem. A właściwie tej części, która powinna mieć większe pojęcie o kwestiach sportowych niż Jażdżyński i Królewski.

W skrócie Wisła w pierwszej lidze będzie pewnie słabsza niż ta z poprzedniego sezonu. Pytanie brzmi na co to wystarczy. Mam przeczucie, przynajmniej na tym etapie, że do ekstraklasy nie wrócimy.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 13.06.2022, 23:38
Z pierwszym się zgadzam, z drugim niekoniecznie.

Po prostu Pasieczny mi śmierdział od początku.

Pan Mowa Trawa.

Fuj.

Dodam też, że zgadzam się, bo znam efekty tego manewru. Przed sezonem byłem pełen nadziei na dobry sezon Wisły. Podobnie jak 90% kibiców i dziennikarzy.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 13.06.2022 o godz. 23:46.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 14.06.2022, 04:31
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ja .......ę, serio nie potrafisz przyjąć do wiadomości że pandemia i zamknięte stadiony miały wpływ na finanse klubów? Czy to po prostu sztuka dla sztuki, będziesz dzielił włos na czworo, domagał się danych samemu nie dysponując żadnymi?
Tak ....a tylko nasz stadion zamknęli inne działały taka warta o tam to się działo, właściciele szejkowie wpompowali w uj kasy ..... a nie czekaj . A trio ma pretensje ze kibice się czepiają? No ....a pokornie przepraszam !!!
Gang Olsena ....a dosłownie
Zamiast wyjść z piana na pysku i z pomysłem to oni ....a pierdza słodkie żale w stronę kibiców serio ....a
Co oni myślą ze to pole kukurydzy
Weź się ....a człowieku lecz, nie wiem ....a może najpierw się zarejestruj do specjalisty to już będzie jakiś krok.

To jest Wisła Krakow a nie ....a jakaś szczakowianka !!!
Ostatnio edytowane przez PAWEŁ : 14.06.2022 o godz. 04:41.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 14.06.2022, 06:54
Jak dla mnie ta konferencja to pełna kompromitacja naszych rządzących. zero konkretów. dalej samouwielbienie samozachwyt i obiecanki cacanki.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 14.06.2022, 07:55
PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
Tak ....a tylko nasz stadion zamknęli inne działały taka warta o tam to się działo, właściciele szejkowie wpompowali w uj kasy ..... a nie czekaj . A trio ma pretensje ze kibice się czepiają? No ....a pokornie przepraszam !!!
Gang Olsena ....a dosłownie
Zamiast wyjść z piana na pysku i z pomysłem to oni ....a pierdza słodkie żale w stronę kibiców serio ....a
Co oni myślą ze to pole kukurydzy
Weź się ....a człowieku lecz, nie wiem ....a może najpierw się zarejestruj do specjalisty to już będzie jakiś krok.

To jest Wisła Krakow a nie ....a jakaś szczakowianka !!!
Było mówione: "nie porównuj gruszek do jabłek". inne kluby mają inne koszty...

Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 14.06.2022, 08:01
Było mówione: "nie porównuj gruszek do jabłek". inne kluby mają inne koszty...
Przychody też.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Stary 14.06.2022, 09:01
Przy spadku obrotów najbardziej w tyłek dostają firmy o dużych kosztach stałych - to też jest fakt.
Ale skończmy z tą pandemią, bo zjechaliśmy mocno z tematu. Pandemia sama w sobie, ani wojna nie tlumaczą obecnej katastrofy sportowej. Z resztą trio tylko o niej wspomniało w kontekście tego, że ona nie pomogła w wyjściu na prostą.

Na konferencji były dużo ciekawsze wątki.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 14.06.2022, 09:51
najbardziej ciekawi mnie jak wyglądała sytuacja rzekomego podania się do dymisji....

- Kuba, ja chyba odchodze....
- Ty no Dawid nie rób jaj, przecież wszystko jest ok...chociaż czekaj, zrobimy tak, że chciałeś odejść, już było blisko, ale jednak się dogadaliśmy?
- No w sumie...a co z Wujkiem?
- Wujek też zostaje
- Acha, acha...
- Ty tylko weź powiedz, że się poczuwasz do odpowiedzialności, że wiesz że było słabo, ale kochasz Wisłę itd...
- Ale że.....
- No robiłem wszystko co mogłem, starałem się, mam Wisłe w sercu....ja .......e jak nie zapamietasz to se to napisz i przeczytaj
- Dobra
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 14.06.2022, 09:54
Dla tych co nie oglądali, a chcieliby nadrobić zaległości, pod linkiem zapis całej wideo konferencji:

https://www.youtube.com/watch?v=gjJP67lVPCc
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 14.06.2022, 09:55
Przy spadku obrotów najbardziej w tyłek dostają firmy o dużych kosztach stałych - to też jest fakt.
Ale skończmy z tą pandemią, bo zjechaliśmy mocno z tematu. Pandemia sama w sobie, ani wojna nie tlumaczą obecnej katastrofy sportowej. Z resztą trio tylko o niej wspomniało w kontekście tego, że ona nie pomogła w wyjściu na prostą.

Na konferencji były dużo ciekawsze wątki.
Ciąży nam przeszłość. Wbrew temu co trafia do przekazów, nadal żyjemy w cieniu dawnej Wisły. Osoby zarządzające klubem nie chcą lub nie są w stanie mentalnie odciąć się od przeszłości. A to oznacza, że ciągle staramy się grać tak (i budować według tej filozofii drużynę), jakby po odejściu Cupiała nic się nie zmieniło (co momentami przypomina jakąś przedziwną parodię Krakowskiej tiki-taki). Większość drużyn po Cupiale miała grać ofensywnie, kombinacyjnie, ładnie dla oka i narzucać swój styl przeciwnikom. Tylko stopniowo narzędzia (czytaj piłkarze) do realizowania tej wizji stawały się coraz słabsze. Jako że balansowaliśmy nad przepaścią od kilku lat, nawet mały detal mógł sprawić, ze spadniemy. I sprawił. Kluczowe były sprzedaże Yebo i Aschrafa i za wolna reakcja na ubytki, a właściwie brak gotowości i pomysłu na zastąpienie tych piłkarzy.

Konferencja nie pokazała żadnych zmian w mentalu, więc będzie emocjonująco.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 14.06.2022 o godz. 09:57.
Odpowiedz cytując
Slash
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 14.06.2022, 10:42
Wisła to obecnie family business. Powinniśmy zmienić formę prawną z SA na PHU. Brakuję tylko, żeby Domagalik została rzecznikiem prasowym a w trybunie od Reymana została otwarta filia kwiaciarni Babci Felicji.

Jedyny pozytyw po konferencji to jest to, że spłacamy długi. Poza tym nic, null. Zero konkretów, Kuba wyglądał jakby był tam za karę, reszta niewiele lepiej. Rzygać i płakać się chce.
Nie pozdrawiaj antypolskich ruchów.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.06.2022, 13:46
Slash napisał(a):Wyświetl post
Wisła to obecnie family business. Powinniśmy zmienić formę prawną z SA na PHU. Brakuję tylko, żeby Domagalik została rzecznikiem prasowym a w trybunie od Reymana została otwarta filia kwiaciarni Babci Felicji.

Jedyny pozytyw po konferencji to jest to, że spłacamy długi. Poza tym nic, null. Zero konkretów, Kuba wyglądał jakby był tam za karę, reszta niewiele lepiej. Rzygać i płakać się chce.
Tylko nie próbuj rzygać i płakać jednocześnie bo możesz się zaksztusić.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 14.06.2022, 15:57
Ruch już zapodał ceny karnetów - można kupować. A Nasi będą ankiety wysyłać ....a do kibiców. ...
Powiem Wam że do wczoraj wierzyłem że się ogarną-ale po tej konferencji jestem załamany.

aleksander buksa - prostytutka bez Honoru
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 14.06.2022, 16:06
Cytat:
Jedyny pozytyw po konferencji
MOIM ZDANIEM nie jedyny, ale na sensowne dyskusje poczekam aż emocje opadną.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Stary 14.06.2022, 17:15
a byłeś w każdym zakątku stadionu, że wiesz?
Rany, patrzy się na ogół czyli w tym wypadku przeważająca reakcje. Przy takiej ogromnej publice nawet jakby poprowadził nas do mistrzostwa, pucharu zdobywając dodatkowo koronę króla strzelców oraz byłby liderem klasyfikacji kanadyjskiej to pewnie i tak by się ktoś śmiejący znalazł.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 14.06.2022, 18:05
zgodnie z zasadą jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów , postanowiłem streścić tę konferencję do jednego obrazka

Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 14.06.2022, 20:06
Ta ankieta odnośnie karnetów to w ramach żartu, prawda?
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Stary 14.06.2022, 20:11
azor napisał(a):Wyświetl post
Ta ankieta odnośnie karnetów to w ramach żartu, prawda?
niestety nie.

Zaznaczyłem odpowiedz 3 od góry.
W moim przypadku - sektor E22, - 300 za karnet.
Chociaż miałem ochotę zaznaczyć ostatnią i wpisać 200.

Nie musimy wrócić jak najszybciej do ekstraklasy i ch.j.
Ostatnio edytowane przez Coglin : 14.06.2022 o godz. 20:16.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 14.06.2022, 20:21
Nawet już nie chodzi o ceny…ale oni maja naprawdę Nas za idiotów, posługując się tak prymitywna manipulacja?
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Stary 14.06.2022, 20:26
azor napisał(a):Wyświetl post
Nawet już nie chodzi o ceny…ale oni maja naprawdę Nas za idiotów, posługując się tak prymitywna manipulacja?
oczywiście, że tak.

dlatego mam nadzieje ze jak najwięcej osób zaznaczy ostatnią albo przed ostatnią odpowiedz.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 14.06.2022, 20:30
A jeżeli zaznaczę pierwszą opcje i nie będzie awansu, to będzie zwrot hajsu? To chyba uczciwa propozycja
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Stary 14.06.2022, 20:39
Wtedy na kolejny sezon podniosą ceny, bo skoro nie było awansu tzn. że ceny były za niskie.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Stary 14.06.2022, 20:41
Racja, nie było informacji, że gwarantowany awans w 22/23
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania