The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.06.2022, 17:47
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Bramka OK, obrona OK, potrzebny ktoś za Poletanovicia, skrzydłowi i napastnik.
Z naciskiem na skrzydłowego i napastnika.
To jest tzw. must have.
W środku w 1 lidze Kuveljic z Fazlagiciem być może będą musieli wystarczyć.
Odpowiedz cytując
alexx6
Senior Member

Od: 02.2012

Stary 07.06.2022, 17:50
to jest skład że rywale będą sikać ale ze śmiechu
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 07.06.2022, 18:04
alexx6 napisał(a):Wyświetl post
to jest skład że rywale będą sikać ale ze śmiechu
Bez jaj...

Jeśliby to tak wygladało to i tak byłoby rewelacyjnie.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 07.06.2022, 18:07
Czy ja wiem?
Biegański (Broda)
Gruszkowski, Colley, Szota (Hoyo), Ring
Kuveljic, Plewka, Duda
Cisse, Fernandez, Mlynski.
To nie jest sklad na awans ale też daleko od śmiesznego.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 07.06.2022, 18:27
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Czy ja wiem?
Biegański (Broda)
Kuveljic, Plewka, Duda
To nie jest sklad na awans ale też daleko od śmiesznego.

To jest skład na walkę o utrzymanie w I lidze... poza Fernandezem kto ma kreować akcje i strzelać gole?! Wyobraźmi sobie, że z tego składu wypada Hiszpan... i robimy za czerwoną latarnie...
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 07.06.2022, 18:36
To jest 1 liga, nie ekstraklapa...
Różnica poziomów jest naprawdę spora.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 07.06.2022, 18:46
Większość tych skórokopaczy swoją postawą na przestrzeni całego okresu gry w Wiśle nie zasłużyła na szacunek, więc najlepiej aby jak ich najwięcej odeszło, bo przyczynili się do największej kompromitacji w historii klubu.

Gdy przychodzili, to internet, a dokładniej media poświęcone Wiśle za sprawą kilku pożytecznych klakierów - idiotów aż grzały się do czerwoności.

Przychodzili w wielkim triumfie (prawda Krzysiu?), odchodzą skompromitowani w ciszy.

Ja jestem zwolennikiem twardego resetu, który w 2019 r. nie nastąpił. Teraz po spadku prawdopodobnie też nie.

Niestety po raz kolejny zostanie zastosowana gruba kreska, czyli zapominamy o przeszłości i z tymi samymi szkodnikami dalej rządzimy.

Śmieszyły mnie i dalej mnie śmieszą te ciągłe analizy, zestawienia dotyczące wyboru składu. Te przekonywania, który z parodystów powinien grać, a który nie. To szybciej i krócej określę - ci skórokopacze nie zasługują na grę w Wiśle.

Mam nadzieję, że z tego całego zaciągu menedżerskiego szrotu zagranicznego praktycznie nikt nie zostanie, więc jeszcze sporo komunikatów o odejściu musi nastąpić.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 07.06.2022, 19:12
To jest 1 liga, nie ekstraklapa...
Różnica poziomów jest naprawdę spora.
Problem w tym, ze my na poziomie 1 ligi gralismy w Ekstraklapie. Nie wiem czy to wystarczy na cos wiecej niz srodek tabeli.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 07.06.2022, 19:28
Skrzydła jesli zostaną Cisse, Fernandez, Starzyński i Młyński są ok. Wolałbym dobrego napadziora i kogoś do środka. Myślę, że tyle by wystarczyło.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 07.06.2022, 19:36
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Problem w tym, ze my na poziomie 1 ligi gralismy w Ekstraklapie. Nie wiem czy to wystarczy na cos wiecej niz srodek tabeli.
Dokładnie tak napisałem. Na dziś to jest sklad na spokojny środek tabeli. Do awansu potrzeba wzmocnień w ofensywie
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 07.06.2022, 20:03
My patrząc obiektywnie powinniśmy być nad kreską w Eklapie, a nie relegowani. Oczywiście popełniono szereg błędów w pionie sportowym, które ten spadek umozliwiły, ale wiekiem do trumny były poprzeczki i słupki oraz ręka boga Manu, głupie czerwo Fernandesa i przede wszystkim dymanie nas przez czarnych. No i oczywiście spieprzył też obecny trener. Uważam, że podany wyżej skład z dobrym napastnikiem powinien się plątać w czubie 1 ligi, jeśli trener to dobrze poukłada. Tyle, że ja akurat w niego mało wierzę.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 07.06.2022, 20:58
s1mone napisał(a):Wyświetl post
My patrząc obiektywnie powinniśmy być nad kreską w Eklapie, a nie relegowani. Oczywiście popełniono szereg błędów w pionie sportowym, które ten spadek umozliwiły, ale wiekiem do trumny były poprzeczki i słupki oraz ręka boga Manu, głupie czerwo Fernandesa i przede wszystkim dymanie nas przez czarnych. No i oczywiście spieprzył też obecny trener. Uważam, że podany wyżej skład z dobrym napastnikiem powinien się plątać w czubie 1 ligi, jeśli trener to dobrze poukłada. Tyle, że ja akurat w niego mało wierzę.
Według mnie jest to zgubne myślenie.

Obecny skład na papierze wyglądał przyzwoicie i powinien był spokojnie utrzymać się w eklapie... Oczywiście spadliśmy m. in. z przyczyn które wymieniłeś wyżej... Dodatkowo uważam, że ci zawodnicy, z różnych względów nie stworzyli drużyny, nie było też większego zgrania... Tak naprawdę nikt w tej drużynie nie walczył jeden za drugiego... w efekcie spadliśmy z hukiem... Drużyna, która spadła, o ile została by odpowiednio wzmocniona mogłaby dopiero powalczyć o awans do eklapy....

Jakby jednak nie spojrzeć za chwilę przejdziemy kolejną rewolucję kadrową... odejdą zawodnicy z pierwszego składu... pozostaniemy z jeszcze gorszymi zawodnikami... spójrzmy na sprawę obiektywnie w tym sezonie z ławki nie miał kto wejść na mecz... bo zawodnicy na ławce byli wyraźnie za słabi... Wyobraźmy sobie teraz, że tymi własnie zawodnikami (z ławki z tego sezonu), lub zawodnikami tego pokroju mamy walczyć w I lidze? Jakim cudem ma to się udać?

W drużynie w takim o to składzie:
Biegański (Broda)
Kuveljic, Plewka, Duda
kto miałby być liderem poza Hiszpanem? Chyba nie Plewka... kto w tym składzie ma JAKIEKOLWIEK liczby ofensywne... jakiekolwiek! Kto ma asystować i strzelać bramki!!! Nagle Kuveljic, Plewka, Cisse, Młyński nauczą się strzelać bramki? Jeśli tak miałaby wyglądać nasza pierwsza 11 w I lidze to aż boje spytać się jakby miała wyglądać ławka rezerwowych... Kto miałby zostać liderem w tej drużynie... może Starzyński, który nawet w tej układance byłby na ławce?

Już w tym sezonie wierzyliśmy, że odpali Kliemnet... i chyba wiemy jak to się skończyło...
Ostatnio edytowane przez kopaczoholik : 07.06.2022 o godz. 21:04.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 07.06.2022, 21:42
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
Według mnie jest to zgubne myślenie.

Obecny skład na papierze wyglądał przyzwoicie i powinien był spokojnie utrzymać się w eklapie... Oczywiście spadliśmy m. in. z przyczyn które wymieniłeś wyżej... Dodatkowo uważam, że ci zawodnicy, z różnych względów nie stworzyli drużyny, nie było też większego zgrania... Tak naprawdę nikt w tej drużynie nie walczył jeden za drugiego... w efekcie spadliśmy z hukiem... Drużyna, która spadła, o ile została by odpowiednio wzmocniona mogłaby dopiero powalczyć o awans do eklapy....

Jakby jednak nie spojrzeć za chwilę przejdziemy kolejną rewolucję kadrową... odejdą zawodnicy z pierwszego składu... pozostaniemy z jeszcze gorszymi zawodnikami... spójrzmy na sprawę obiektywnie w tym sezonie z ławki nie miał kto wejść na mecz... bo zawodnicy na ławce byli wyraźnie za słabi... Wyobraźmy sobie teraz, że tymi własnie zawodnikami (z ławki z tego sezonu), lub zawodnikami tego pokroju mamy walczyć w I lidze? Jakim cudem ma to się udać?

W drużynie w takim o to składzie:
Biegański (Broda)
Kuveljic, Plewka, Duda
kto miałby być liderem poza Hiszpanem? Chyba nie Plewka... kto w tym składzie ma JAKIEKOLWIEK liczby ofensywne... jakiekolwiek! Kto ma asystować i strzelać bramki!!! Nagle Kuveljic, Plewka, Cisse, Młyński nauczą się strzelać bramki? Jeśli tak miałaby wyglądać nasza pierwsza 11 w I lidze to aż boje spytać się jakby miała wyglądać ławka rezerwowych... Kto miałby zostać liderem w tej drużynie... może Starzyński, który nawet w tej układance byłby na ławce?

Już w tym sezonie wierzyliśmy, że odpali Kliemnet... i chyba wiemy jak to się skończyło...
Dlatego potrzebujemy skrzydłowych, środkowego pomocnika i napastnika. Przy czym to mają być zawodnicy na pierwszą ligę, a to o wiele niższa poprzeczka. Taki Chuka właśnie awansował, a w Ekstraklasie był mało widoczny.

Tak więc nie ma sensu histeryzować, ani lekceważyć pierwszej ligi. Potrzebni nam piłkarze którzy coś umieją, ale poprzeczka jest jednak sporo niższa niż była w ekstraklasie. Dlatego zespoły które awansują często odbijają się jak od ściany.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 07.06.2022, 22:59
Czyli w kadrze mamy:
Broda, Biegański.
Gruszkowski, Szot, Szota, Colley, Hoyo, Ring, Wachowiak oraz Uryga
Kuveljic, Fazlagic, Plewka, Duda, Szywacz, Mlynski, Starzyński, Cisse, Chmiel
Fernandez, Sobol oraz Ondrasek.
To jest 22 zawodników, 23 z Kubą.
Z czego Uryga, Ondrasek i Kuba będą do gry na początku 2023 roku. Tak więc mamy 20 zawodników, w tym 15 rocznikowo młodzieżowców.

Na bogatosci. Dojdą kolejne kontuzje to będziemy mieć iście młodzieżowa Wisle jaka nam się nie śniła.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 07.06.2022 o godz. 23:01.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 08.06.2022, 02:35
Jaki Colley? Przecież on nie chce zostać.

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 08.06.2022, 06:50
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Jaki Colley? Przecież on nie chce zostać.
Ma kontrakt, jeśli na początku 2022 nie miał klubu i sięgnął po niego przeciętniak z polskiej ligi tzn że kluby się o niego nie zabijają.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 08.06.2022, 07:01
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Z czego Uryga, Ondrasek i Kuba będą do gry na początku 2023 roku. Tak więc mamy 20 zawodników, w tym 15 rocznikowo młodzieżowców.

Na bogatosci. Dojdą kolejne kontuzje to będziemy mieć iście młodzieżowa Wisle jaka nam się nie śniła.
Fabryka Futbolu już w drodze z ogranymi Czechosłowakami

A co do Colleya - tak jak napisał @Karherop powyżej a dodatkowo - co takiego wyjątkowego pokazał w kilku meczach na wiosnę, że miałby teraz rozdawać karty i przebierać w ofertach?
Niektóre spotkania fajne ale tak na szybko z pamięci rownież: asysta drugiego stopnia dla rywali w meczu z Mielcem (jak się okazało kluczowym), dwie bardzo ważne, przegrane główki z Piastem oraz słabiutki mecz z Pogonią.
Gość ma potencjał ale żadną gwiazdą póki co nie jest.
Ostatnio edytowane przez sandomingo : 08.06.2022 o godz. 07:04.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 08.06.2022, 07:10
Niektórzy to chyba zapominają, że większość kontraktów obowiązuje albo były opcje ich przedłużenia (jak np. z Fernandezem).
To, że taki Colley podobno chce odejść nie jest równoznaczne z tym, że my mamy mu iść w tym na rękę.
To samo dotyczy takiego Klimenta. To, że klub chciałby aby odszedł nie znaczy, że Janek się posłusznie spakuje i odejdzie. Kontrakty obowiązują i jedyne co pozostało to ewentualne negocjacje.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 08.06.2022, 07:39
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Niektórzy to chyba zapominają, że większość kontraktów obowiązuje albo były opcje ich przedłużenia (jak np. z Fernandezem).
To, że taki Colley podobno chce odejść nie jest równoznaczne z tym, że my mamy mu iść w tym na rękę.
To samo dotyczy takiego Klimenta. To, że klub chciałby aby odszedł nie znaczy, że Janek się posłusznie spakuje i odejdzie. Kontrakty obowiązują i jedyne co pozostało to ewentualne negocjacje.
Masz racje , ale Colley na pewno bedzie chciał odejść , a zarząd pewnie uzna że szrociwo (Szota , Mehremic, ew. Sadlok) wystarczy na 1 lige , a Colleya sprzedadzą za "niezłą" kase
wódka, parówki,chrzan i żarówki
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 08.06.2022, 08:08
wolfy napisał(a):Wyświetl post
A gdyby odszedł to byś płakał że spadamy z pierwszej ligi. Żałosny jesteś z tą nieustanną krytyką.

Fernandez to jedyny piłkarz ofensywny zasługujący u nas na to miano. Ale nie, lepiej ściągnąć na jego miejsce dwa-trzy szroty, dać prowizje ich menedżerom, im za podpis i liczyć że może się sprawdzą, żeby kominu płacowego nie robić. Komedia...

Akurat najbardziej potrzebni są nam piłkarze ofensywni którzy będą robić liczby. Fernandez robił je w ekstraklasie, kiedy został zawieszony nasza gra zdechła.
Człowieku gdzie ty widzisz nieustanną krytykę , przecież wyraźnie napisałem,że lepiej żeby został?

Chodzi mi tylko o to ,że jak dla mnie nie pokazał nic wielkiego aby mu płacić nie wiadomo jakie pieniadze
wódka, parówki,chrzan i żarówki
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 08.06.2022, 08:26
Póki co nasz zarząd (poza akcja z Buksa) raczej słynie z dialogu niż rozpalania ognia, więc sądzę że z każdym się dogadają. Gdyby to było za Cupiala czy Sarapaty to by się skończyło co najmniej kilkoma sprawami sądowymi.

Jeśli Klimenta chce połowa klubów w Czechach to co ma robić w 1 lidze w Polsce? To ostatni moment na ratowanie swojej kariery

Z drugiej strony Wisła ma czym jeszcze przekonać piłkarzy. Wielkość klubu zobaczyli w ekstraklasie, stadion, kibice, medialność, przypuszczam że dla wielu z nich to pierwszy i może jedyny taki "wielki" klub w karierze. Nie ma też w tym nic dziwnego, że nawet w 1 lidze możemy się podpierać swoją "marka", bo cóż nam innego zostało...
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 08.06.2022, 08:34
Póki co nasz zarząd (poza akcja z Buksa) raczej słynie z dialogu niż rozpalania ognia, więc sądzę że z każdym się dogadają. Gdyby to było za Cupiala czy Sarapaty to by się skończyło co najmniej kilkoma sprawami sądowymi.

Jeśli Klimenta chce połowa klubów w Czechach to co ma robić w 1 lidze w Polsce? To ostatni moment na ratowanie swojej kariery

Z drugiej strony Wisła ma czym jeszcze przekonać piłkarzy. Wielkość klubu zobaczyli w ekstraklasie, stadion, kibice, medialność, przypuszczam że dla wielu z nich to pierwszy i może jedyny taki "wielki" klub w karierze. Nie ma też w tym nic dziwnego, że nawet w 1 lidze możemy się podpierać swoją "marka", bo cóż nam innego zostało...
Pytanie czy czeskie kluby są w stanie tyle zapłacić. Chodzi mi oczywiście o pensje Klimenta. No i w grę wchodzi jeszcze ewentualna kwota za transfer lub jej brak. Może się okazać, że będą nas brać na przeczekanie.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 08.06.2022, 10:06
Fabryka Futbolu już w drodze z ogranymi Czechosłowakami

A co do Colleya - tak jak napisał @Karherop powyżej a dodatkowo - co takiego wyjątkowego pokazał w kilku meczach na wiosnę, że miałby teraz rozdawać karty i przebierać w ofertach?
Niektóre spotkania fajne ale tak na szybko z pamięci rownież: asysta drugiego stopnia dla rywali w meczu z Mielcem (jak się okazało kluczowym), dwie bardzo ważne, przegrane główki z Piastem oraz słabiutki mecz z Pogonią.
Gość ma potencjał ale żadną gwiazdą póki co nie jest.
Oczywiście, co nie zmienia faktu, że nie chce siedzieć w 1 lidze, Frydrych też ma kontrakt i co z tego?

Apeluje o wywalenie Colleya z Waszych składzików przypuszczalnych, bo 90%, że go nie będzie, więcej szans na Sadloka

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 08.06.2022, 11:08
Pytanie czy czeskie kluby są w stanie tyle zapłacić. Chodzi mi oczywiście o pensje Klimenta. No i w grę wchodzi jeszcze ewentualna kwota za transfer lub jej brak. Może się okazać, że będą nas brać na przeczekanie.
Kliment po roku siedzenia na ławce w 1 lidze nie dostanie już nigdzie takiego kontraktu jak teraz, po słabym, ale jednak sezonie gdzie większość grał. My nie jesteśmy już w czasach Cupiala żeby się o te nasze kontrakty zawodnicy kajdankami przywiązywali (vide bramkarz Jovanic)

Co nie znaczy że nie będzie przeczekania i paru zawodnikow może do sierpnia u nas przebiedowac
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 08.06.2022, 12:32
Ciekawe art o roznciach meidzy ekstraklasa i I liga.
Inna definicja mlodziezowca, limit obcokrajowcow obowiazuje dalej w I lidze

https://transfery.info/ekstra/artyku...waniami/167446
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Gubernator
Member

Od: 08.2015

Stary 08.06.2022, 12:38
Matko jedyna jak mnie śmieszą te zdania o dużej róznicy sportowej pomiędzy naszą ekstraklasą a 1 ligą xD Żyjecie na innej planecie chyba. 1 liga nas zje... tyle w temacie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 08.06.2022, 12:48
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe art o roznciach meidzy ekstraklasa i I liga.
Inna definicja mlodziezowca, limit obcokrajowcow obowiazuje dalej w I lidze

https://transfery.info/ekstra/artyku...waniami/167446
Thx, kilku rzeczy nie znałem.

Czyli aktualnie przepis o młodzieżowcy wypełnia: Starzyński, Duda, Szywacz, Barton, Hoyo, Chmiel, Skrobanski, Gadek , sytuacja dużo trudniejsza niż przy analogicznym przepisie w ekstraklasie
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 08.06.2022, 13:23
Thx, kilku rzeczy nie znałem.

Czyli aktualnie przepis o młodzieżowcy wypełnia: Starzyński, Duda, Szywacz, Barton, Hoyo, Chmiel, Skrobanski, Gadek , sytuacja dużo trudniejsza niż przy analogicznym przepisie w ekstraklasie
O Biegańskim zapomniałeś. Bo niestety Broda już nie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 09.06.2022, 09:49
A to sytuacja nie jest taka zła, o ile Biegański zostanie.

Ciekawe na ile klub dozuje komunikaty, a na ile już pewne są kolejne rozstania. Dopiero 3 nazwiska out, a pierwszy trening za 4 dni.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 09.06.2022, 09:58
O ile zostanie Biegański, to sytuacja z młodzieżowcem jest w miarę komfortowa.
Oprócz niego Duda i Hoyo powalczą o skład.

Co do obcokrajowców spoza UE: Poletanovic zostanie sprzedany a Hugi dostał pewnie wolną rękę w poszukiwaniu klubu.
Zostaną nasze wieżowce, Młot i Fajtłapić ale wątpię, żeby byli razem na boisku.
Basha ma bodajże szwajcarski paszport, więc się do limitu nie wlicza.
Pytanie jak z Cisse, który ponoć również ma zostać. Czy on ma jakiś paszport UE?

A co do pożegnań - są jeszcze 4 dni, więc spokojnie 4 komunikaty: Żukow, Kieszek, Savic i może Sadlok?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów