The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 36 24,49%
osłabi 87 59,18%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 24 16,33%
Głosujących: 147. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.05.2022, 19:15
Drzazga właśnie szykuje się razem z Chucą i Maćkiem Śliwą do podboju ekstraklasy
Odpowiedz cytując
Aalcman
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 17.05.2022, 21:13
328 minut na boisku - 5 bramek i dwie asysty - przydałby się na 1. ligę.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 17.05.2022, 21:23
Aalcman napisał(a):Wyświetl post
328 minut na boisku - 5 bramek i dwie asysty - przydałby się na 1. ligę.
Przydałby się i na ekstraklasę. Gorszy od Klimenta nie byłby .
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
Aalcman
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 17.05.2022, 21:38
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Przydałby się i na ekstraklasę. Gorszy od Klimenta nie byłby .
Też prawda. Nawet, gdyby te pięć bramek miał wsadzić przy trzykrotnie dłuższym czasie na boisku.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 17.05.2022, 21:40
Aalcman napisał(a):Wyświetl post
Też prawda. Nawet, gdyby te pięć bramek miał wsadzić przy trzykrotnie dłuższym czasie na boisku.
W porównaniu z tym co u nas uchodziło za napastnika Drzazga to miał ciąg na bramkę.
Będąc obiektywnym, w porównaniu do tych mamej to Frydrych był egzekutorem.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 17.05.2022, 22:57
wolfy napisał(a):Wyświetl post
W porównaniu z tym co u nas uchodziło za napastnika Drzazga to miał ciąg na bramkę.
Będąc obiektywnym, w porównaniu do tych mamej to Frydrych był egzekutorem.
Nie myślałem że to powiem ale tak. Drzazga byłby idealnym snajperem na 1 ligę. Co prawda obecnie chłopak ma mega pecha do kontuzji, ale jak sobie przypomnieć jego momenty w ekstraklasie, to naprawdę przykrywał czapka te dziwadła które u nas biegały (bo o grze nie mogło być mowy), Klimenty, Medwedy i inne.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 18.05.2022, 06:48
ypeeh napisał(a):Wyświetl post
Oby Boguś i Krzysiek Drzazga wrócili. Może na eklapę byli ciut za słabi, ale na 1 ligę idealni. Znają klub, nie muszą się aklimatyzować. Nic tylko grać.
Taaa szczególnie, że Boguś to się tak średnio łapie do składu Puszczy Niepołomice
Ale pewnie - kolejna legenda to będzie jak znalazł
Odpowiedz cytując
lukaszsz86
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 18.05.2022, 07:06
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie myślałem że to powiem ale tak. Drzazga byłby idealnym snajperem na 1 ligę. Co prawda obecnie chłopak ma mega pecha do kontuzji, ale jak sobie przypomnieć jego momenty w ekstraklasie, to naprawdę przykrywał czapka te dziwadła które u nas biegały (bo o grze nie mogło być mowy), Klimenty, Medwedy i inne.
Te jego kontuzje to chyba nie pech bo zdarzało mu się to dosyć często. Myślę że gdyby nie to to mógł być całkiem niezłym snajperem jak na warunki ekstraklasy
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 18.05.2022, 07:20
Kurde, marnie widzę tą naszą kadrę w walce o górną połówkę tabeli.

Umówmy się, z całym obecnym składem nie bylibyśmy pewni awansu. A ten skład będzie pewnie o połowę gorszy.
Do tego przynajmniej w pierwszym naszym sezonie w 1 lidze każdy będzie się na nas wyjątkowo spinał, bo i kibiców będzie na stadionach więcej.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 18.05.2022, 08:32
Proud napisał(a):Wyświetl post
Kurde, marnie widzę tą naszą kadrę w walce o górną połówkę tabeli.

Umówmy się, z całym obecnym składem nie bylibyśmy pewni awansu. A ten skład będzie pewnie o połowę gorszy.
Do tego przynajmniej w pierwszym naszym sezonie w 1 lidze każdy będzie się na nas wyjątkowo spinał, bo i kibiców będzie na stadionach więcej.
Patrząc na nasze jesienne pojedynki z Widzewem i Tyszanami to nie wyglądało to źle.

Umówmy się też. Jakby wziąć do kupy całą nasza kadrę, to wiosnę kończymy z masą kontuzji, rekonwalescentów itd.

Można założyć dość w ciemno że zostaniemy raczej z przeciętna kadra na warunki 1 ligowe (a nawet 2 ligowe) i tylko ściągnięcie 5-6 "weteranów" ligowych bojów da nam szansę na powalczenie o górna połówkę tabeli. Juniorów i młodych under 23 u nas pełno, potrzeba nam wyłącznie zawodnikow w wieku 28-33 którzy mają ambicje jeszcze coś osiągnąć w piłce.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 18.05.2022, 09:00
Patrząc na nasze jesienne pojedynki z Widzewem i Tyszanami to nie wyglądało to źle.
Czy ja wiem ? Z Tychami to gra nie wyglądała za ciekawie i mecz nam wygrał Forbes
Z Widzewem też szału nie było i dopiero zaczęliśmy grać lepiej i punktować ich dopiero jak opadli z sił i wyszło po prostu lepsze przygotowanie fizyczne zespołu ekstraklasowego .

Zresztą nie ma to znaczenia bo zaczniemy praktycznie od 0 - z nową kadrą i te same Tychy czy Widzew ( jakby został w I Lidze ) mogą nas lać bez problemów..
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 18.05.2022, 09:08
Fakt, Drzazga byłby fajną opcją - kończy mu się kontrakt akurat. Boguski raczej już zakończy karierę.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 18.05.2022, 09:09
To na scauta. Poznał 1. ligę w minionym roku.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 18.05.2022, 09:10
Ja bym się Śpiączką zainteresował.
Łęczna leci z ligi, więc teoretycznie jest furtka, żeby mógł rozwiązać kontrakt. Pytanie czy nasze asy są w stanie to przeprowadzić.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 18.05.2022, 09:12
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Łęczna leci z ligi, więc teoretycznie jest furtka, żeby mógł rozwiązać kontrakt. Pytanie czy nasze asy są w stanie to przeprowadzić.
Nie zapominaj, że to klub może rozwiązać kontrakt a nie zawodnik
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.05.2022, 09:12
Jagul napisał(a):Wyświetl post
śpiączka i Gostomski w Górniku Zabrze. Tam też nie ma napastnika ale szybciej reagują niż my.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.05.2022, 09:28
Nie widzę w google, więc daję screen z nieznanego mi konta na tt:
https://twitter.com/KubaSzlendak/sta...99037277650944

Tu ubiegłe lata:
https://www.pzpn.pl/public/system/fi...rca%202021.pdf
https://www.pzpn.pl/public/system/fi...rca%202020.pdf
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
ypeeh
Senior Member

Stary 18.05.2022, 09:42
szym_ek napisał(a):Wyświetl post
Taaa szczególnie, że Boguś to się tak średnio łapie do składu Puszczy Niepołomice
Ale pewnie - kolejna legenda to będzie jak znalazł
Oj zaraz ten front legenda versus anty-legenda. Prawda jest taka, że w ostatnich latach zmienialiśmy zawodników średnich /słabych na jeszcze gorszych. Póki w pierwszym składzie był Boguś czy Sadlok to jakoś to wyglądało. W kluczowych momentach potrzeba nam zawodników, którzy dadzą coś ekstra mentalnie (jako wzór zaangażowania), a Boguś zawsze taki był. Nawet, jak piłkarsko na koniec to nie był super najwyższy poziom, to jednak w Płocku strzelił co miał strzelić. Ot, detale.
Wisła Kraków & MUFC RULEZ.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 18.05.2022, 09:43
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Nie zapominaj, że to klub może rozwiązać kontrakt a nie zawodnik
Tak ale trzeba wziąć pod uwagę zarobki piłkarza. Nie wiem ile zarabiał w ekstraklasie - ale jeżeli dostał podwyżkę po awansie z I ligi to Łęczna może próbować obniżyć kontrakt. Wydaje mi się , że przepisy dają możliwość obniżenia ale nie wiem o ile % ? W takiej sytuacji albo Śpiączka zgodzi się na to , albo nie i Łęczna płaci mu tyle co w ekstraklasie, albo uznaje , że nie będzie jej stać w I lidze i rozwiązuje kontrakt .

natomiast pytanie czy nie dostanie wtedy lepszej oferty od takiej ... Warty czy Stali
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 18.05.2022, 11:28
Dostanie. Tego jestem pewny, że ktoś wyciągnie Śpiączkę.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 18.05.2022, 13:13
Dobra informacja dotycząca prawa chroniącego klub po ewentualnym spadku:

Cytat:
Wisła może rozwiązać jednostronnie umowy z zawodnikami po degradacji.

Warunkiem takiego działania jest po pierwsze brak zaległości względem takiego piłkarza, a także wystawienie oświadczenia o rozwiązaniu kontraktu w terminie 10 dni od zakończenia sezonu. Zawodnikowi przysługuje w takim przypadku odszkodowanie w wysokości zaledwie jednomiesięcznego wynagrodzenia.

Oto lista piłkarzy z aktualnej kadry Wisły Kraków, którzy posiadają z naszym klubem umowy ważne po 30 czerwca br., a z którymi klub będzie mógł rozwiązać kontrakty na podstawie w/w prawa:

Mikołaj Biegański (kontrakt do 30 czerwca 2025), Momo Cissé (30 czerwca 2023 r.), Joseph Colley (30 czerwca 2025 r.), Enis Fazlagić (30 czerwca 2026 r.), Michal Frydrych (30 czerwca 2023 r.), Konrad Gruszkowski (30 czerwca 2025 r.), Dor Hugi (30 czerwca 2024 r.), Jan Kliment (30 czerwca 2024 r.), Nikola Kuveljić (30 czerwca 2023 r.), Mateusz Młyński (30 czerwca 2025 r.), Zdeněk Ondrášek (30 czerwca 2023 r.), Patryk Plewka (31.12.2024 r.), Marko Poletanović (30 czerwca 2024 r.), Sebastian Ring (30 czerwca 2023 r.), Michal Škvarka (30 czerwca 2023 r.), Piotr Starzyński (30 czerwca 2026 r.), Dawid Szot (30 czerwca 2023 r.), Serafin Szota (30 czerwca 2025 r.) oraz Alan Uryga (30 czerwca 2026 r.).

Obowiązujące prawo daje Wiśle spore pole manewru
- www.wislaportal.pl
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 18.05.2022, 13:30
z powyższej listy zostawiłbym:
Biegański, Cisse, Collley, Frydrych, Gruszkowski, Młyński, Plewka, Poletanović, Starzyński, Szot, Szota, Uryga. zastanowiłbym się nad Ondraskiem. reszta cześć
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 18.05.2022, 13:33
Optymistycznie patrząc wszyscy poniżej powinni polecieć, ale pewnie będą niestety chcieli utrzymać większość piłkarzy.

Oczywiście, przed rozwiązaniem powinni próbować sprzedać każdego z nich za dowolną kwotę.

Enis Fazlagić (30 czerwca 2026 r.)
Michal Frydrych (30 czerwca 2023 r.)
Konrad Gruszkowski (30 czerwca 2025 r.)
Dor Hugi (30 czerwca 2024 r.),
Jan Kliment (30 czerwca 2024 r.),
Nikola Kuveljić (30 czerwca 2023 r.),
Mateusz Młyński (30 czerwca 2025 r.),
Sebastian Ring (30 czerwca 2023 r.),
Michal Škvarka (30 czerwca 2023 r.),
Piotr Starzyński (30 czerwca 2026 r.),
Dawid Szot (30 czerwca 2023 r.),
Serafin Szota (30 czerwca 2025 r.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.05.2022, 13:39
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, przed rozwiązaniem powinni próbować sprzedać każdego z nich za dowolną kwotę.
A znajdzie się taki głupi, żeby zapłacić?
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 18.05.2022, 13:51
czaro napisał(a):Wyświetl post
A znajdzie się taki głupi, żeby zapłacić?
Jeśli wiadomo będzie, że klub i tak chce się ich pozbyć w tym trybie, to oczywiście nie.

Każdy normalny będzie wolał zaczekać aż klub rozwiąże umowę i będzie mógł wziąć piłkarza z kartą na ręku, bo kasa za podpis będzie siłą rzeczy mniejsza niż koszt transferu. Zawodnik też będzie wolał zaczekać na rozwiązanie kontraktu i dostać samemu kasę za podpis, zamiast opłaty transferowej, która poszłaby do klubu. Nie wspominając już o tym, że w takiej sytuacji zawodnikowi łatwiej wynegocjować lepsze warunki swojego kontraktu i ma więcej potencjalnie zainteresowanych.

Może jacyś piłkarze emocjonalnie związani z klubem w takiej sytuacji mieliby jakieś ciągoty do tego, żeby trochę pomóc swoim transferem klubowi, ale my sami poszliśmy w tę stronę, że mamy w kadrze samych najemników, którzy będą to mieli gdzieś i postąpią według wyłącznie własnego interesu.

Sprzedać właściwie można tylko tych piłkarzy, których chcielibyśmy i moglibyśmy zatrzymać, bo tylko w takiej sytuacji mamy jakąś siłę przetargową.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 18.05.2022, 14:11
Szneka napisał(a):Wyświetl post
śpiączka i Gostomski w Górniku Zabrze. Tam też nie ma napastnika ale szybciej reagują niż my.
Nikt z nami nie negocjował nie wiedząc w jakiej lidze będziemy grać.
Teraz jednak to powinni działać szybko, bo na rynku nikt nie będzie czekał aż Wisła do niego zapuka.

Zresztą po co śpiączka ma kopać w 1 lidze skoro z esa będzie miał kilka ofert?
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.05.2022, 14:21
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Jeśli wiadomo będzie, że klub i tak chce się ich pozbyć w tym trybie, to oczywiście nie.

Każdy normalny będzie wolał zaczekać aż klub rozwiąże umowę i będzie mógł wziąć piłkarza z kartą na ręku, bo kasa za podpis będzie siłą rzeczy mniejsza niż koszt transferu. Zawodnik też będzie wolał zaczekać na rozwiązanie kontraktu i dostać samemu kasę za podpis, zamiast opłaty transferowej, która poszłaby do klubu. Nie wspominając już o tym, że w takiej sytuacji zawodnikowi łatwiej wynegocjować lepsze warunki swojego kontraktu i ma więcej potencjalnie zainteresowanych.

Może jacyś piłkarze emocjonalnie związani z klubem w takiej sytuacji mieliby jakieś ciągoty do tego, żeby trochę pomóc swoim transferem klubowi, ale my sami poszliśmy w tę stronę, że mamy w kadrze samych najemników, którzy będą to mieli gdzieś i postąpią według wyłącznie własnego interesu.

Sprzedać właściwie można tylko tych piłkarzy, których chcielibyśmy i moglibyśmy zatrzymać, bo tylko w takiej sytuacji mamy jakąś siłę przetargową.
W imieniu wielu czytelników, którzy tego wyjaśnienia potrzebowali, dziękuję.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 18.05.2022, 14:29
I tak i nie bo wyobrażam sobie że pół ekstraklasy będzie stało w kolejce po Fernandeza. Można go zatrzymać na "siłę" przedłużając kontrakt i sprzedać jak będzie odpowiednia oferta.
W najgorszym wypadku 1-2 kominy płacowe pewnie przebolejemy.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.05.2022, 14:32
I tak i nie bo wyobrażam sobie że pół ekstraklasy będzie stało w kolejce po Fernandeza.
Ja słyszałem, że Lech Poznań bije się z Legią o Klimenta.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 18.05.2022, 14:41
Najciekawiej będzie z Fazlagiciem, o czym już pisałem jakiś czas temu.

Przy takim kontrakcie zapewne nie zarabia mało. Zostawić i zrobić dla niego komin płacowy (kompletnie nieuzasadniony sportowo), licząc, że "zaraz się rozkręci" i jednak za rok czy dwa na nim zarobimy, czy jednak rozwiązać umowę za odszkodowaniem i cała ta ogromna kasa w błoto (znając życie raty za niego pewnie jeszcze ze dwa lata będziemy spłacać) - oto jest pytanie, które pokazuje geniusz naszej polityki transferowej.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów