The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.12.2021, 21:52
dziś sięgnęliśmy dna. Ani jednej składnej akcji. Kryminał w wykonaniu Hanouska i Młyńskiego. Mega fart po główce Frydrycha. Przereklamowany i to bardzo Aschraf. Ani jednego podania choćby takiego jakie wykonał Iwanow przy bramce dla Warty. Skrzydła brak- gdzie TEN Yeboah? napastnik brak .
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 07.12.2021, 00:20
Szneka napisał(a):Wyświetl post
dziś sięgnęliśmy dna. Ani jednej składnej akcji. Kryminał w wykonaniu Hanouska i Młyńskiego. Mega fart po główce Frydrycha. Przereklamowany i to bardzo Aschraf. Ani jednego podania choćby takiego jakie wykonał Iwanow przy bramce dla Warty. Skrzydła brak- gdzie TEN Yeboah? napastnik brak .
Dobra, dobra, nie rozpędzaj się tak. Jedno czego mnie nauczyła Wisła Guli - zawsze można się bardziej skompromitować. Nie wiemy jeszcze gdzie dla naszego wesołego Słowaka tak naprawdę leży dno. Niby ten mecz był najbardziej żałosnym pokazem braku ambicji, umiejętności, pomysłu i taktyki w tej rundzie, ale nie jest powiedziane że nie przełamie się na nas Zagłębie spuszczając nam srogi w........
Że niby są w dołku, nic nie grają? Jagiellonia i Warta też były. Z tego co kojarzę grają lepiej niż my, na wyjeździe możemy zaliczyć niezłego gonga.

Ale najważniejsze że Gula szlifuje swoją taktykę. Ni chuja nie wiadomo na czym niby ma polegać bo nie funkcjonuje zupełnie nic, ale chłopak jest z siebie ewidentnie zadowolony.

Także - gdzie leży dno Guli to się pewnie dopiero przekonamy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.12.2021 o godz. 00:23.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 07.12.2021, 00:24
wolfy napisał(a):Wyświetl post
nie funkcjonuje zupełnie nic, ale chłopak jest z siebie ewidentnie zadowolony.
A mi się wydaje, że on jest jednym z najbardziej zaskoczonych faktem, że jeszcze nie został zwolniony. Chyba i on widzi, że z tego nic już nie będzie. Nie ma już wiary w nic.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 07.12.2021, 06:24
Proszę tylko o jedno. Królestwo za napastnika. To co wyprawiają te dwie łamagi to jest jawny sabotaż. Jeśli to czytacie Panowie z zarządu to jestem przekonany ,że posłodziło wam te pół ligi z przyzwoitości i dobrych obyczajów, żeby wam było miło, a nie dlatego, że zazdroszczą wam napadu. Ludzie kochani tych dwóch asów neutralizuje 40 letni Trałka i jakiś odpad Szymonowicz. Obudźcie się w końcu , bo polecimy z tej ligi z hukiem.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 07.12.2021, 06:30
I pomyśleć, że mogliśmy niezły hajs zgarnąć za Forbesa.. teraz to za pół darmo nikt nie weźmie.. i mielismy sprowadzić napastnika za niego ehh..

śledzę czasem na IG Forbesa i Yeboaha, to są takie miekkie faje.. zero ambicji. Myślę, że jak Forbes odejdzie to Yeboah zacznie grać, zeby jak najszybciej stąd uciec.

Żukow powinien się przyspawać do ławki i wpuszczać go tylko na bronienie wyniku, facet nic nie daje z przodu.. tak samo Gruszkowski.. koszmarne drewno,, Burliga vol2 chociaż jemu czasem przypadkowo udało się coś strzelić
Odpowiedz cytując
MMTS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 07.12.2021, 07:02
Drugi trener mówi, że brakowało trochę spokoju i jakości na boisku.

Ja bym powiedział, że spokoju to było aż za dużo, a jakości w ....u za mało.

Nie wiem, jakie oni stosują techniki motywacyjne przed meczem, ale ani nie wychodza naładowani, ani skoncentrowani.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 07.12.2021, 07:18
Jedna uwaga:
Żeby napastnikowi zagrać prostopadłą piłkę, to NAPASTNIK musi zrobić pierwszy ruch, musi dać sygnał, że startuje do podania, potem idzie zagranie. Nigdy odwrotnie. Odwrotnie to jedynie kończy się podaniem do nogi. A u nas jaki mamy obraz od początku tej rundy Ktokolwiek w środku mając piłkę (bez względu czy Skvarka, Savic, czy Żukow) ewidentnie holują ją, holują, holują, ale niestety żaden z naszych dwóch kołków (Forbes, Kliment) nie da sygnału, nie zrobi tego pierwszego ruchu. Bo to tacy "napastnicy". Jeden kołek silny, którego jedyny atut to gra tyłem do bramki i przetrzymanie piłki, drugi kołek nawet nie wiem czy ma jakiś atut.
Ot cała prawda. NIE MAMY NAPASTNIKA!
Daje sobie rękę uciąć, że mając na 9 typ napastnika szybkiego, który robi ruch, który umie pokazać się na pozycji czym daje pretekst pomocnikowi do podania, to inaczej wyglądałaby nasza gra, to Skvarka mógłby mieć dzisiaj zamiast 4 asysty to około 10. Jestem w 100% pewien, że tego właśnie nam brakuje: Napastnika, który zrobi ruch i ruszy do podania. My za to mamy dwóch drwali.
Więc niepopularnie tutaj ja nie zwalam winy na brak 10, bo i Skvarka i Savic mocno by odżyli, gdyby mieli na 9 za partnera kogoś choć trochę ruchawego.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 07.12.2021, 08:14
Chyba mamy takiego w juniorach ? który od 2 lat ładuje bramkę za bramką.. tylko szkoda, że nikt na niego nie postawi..
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 07.12.2021, 08:18
Jesteśmy na zajebistym dnie , inaczej tego nazwaćsie nie da
wódka, parówki,chrzan i żarówki
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 07.12.2021, 08:48
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
Chyba mamy takiego w juniorach ? który od 2 lat ładuje bramkę za bramką.. tylko szkoda, że nikt na niego nie postawi..
U nas Chelmecki by zginął w ataku. Co chwilę posyłamy lage do przodu to on tam ma o górne piłki walczyć?

Inna sprawa że bym go spróbował przy odpowiedniej taktyce. Jak wiosna nikt go nie włączy do kadry 1 zespołu to będę miał duży żal do Guli.

Co do meczu: remis przewidywalny. Niestety. Tu nie jestem zaskoczony.

Gra... Dno. Spodziewałem się że możemy pechowo stracić punkty, ale my szczęśliwie ubraliśmy jeden.

Większoś zawodników jest w fatalnej formie, albo drużyna jako całość nie funkcjonuje. Niestety za obie rzeczy bierze odpowiedzialność trener. To niedopuszczalne by grać w ten sposób w ekstraklasie.

4 punkty w pozostałych 2 spotkaniach mnie urządza. Na więcej nie ma co oczekiwać.

PS. Kieszek za Biegańskiego to duży strzał w kolano.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 07.12.2021, 08:55
Żeby wprowadzić młodego do składu (a już szczególnie do ataku) to trzeba mieć na to jakiś pomysł/plan. Nie wystarczy tylko powiedzieć mu "młody próbuj" i wszystko cacy. A u nas tak to aktualnie wygląda.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 07.12.2021, 09:11
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Pewnie że strzał . Gdyby Biegański zagrał wczoraj tak jak Kieszek to by uratował punkty, a tak to strzał w kolano...

Biegański ma jeszcze dużo pracy przed sobą, w fundamentalnych kwestiach żeby można go było z Kieszkiem porównywać. Jedynym argumentem za tym żeby bronił jest jego wiek i perspektywa zarobienia na nim. Niestety samym graniem w meczach ustawiać się nie nauczy, a z tym ma duży problem.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 07.12.2021, 09:26
Obecność Biegańskiego nic by wczoraj nie zmieniła bo przy golu Kieszek nie miał nic do powiedzenia. Szota próbował naprawić swój błąd w kryciu I rykoszetem zblokował strzał który zmylił bramkarza. Jeśli już szukać ananasa, który zawalił w defensywie w kluczowym momencie to Szota nieprawidłowym kryciem. Ale naszych rezerw należy szukać też w naszej grze ofensywnej która mocno kuleje. Bramkarze na szczęście od wielu już spotkań są naszym chyba najmocniejszym punktem.
Powód: ...
Ostatnio edytowane przez Colin : 07.12.2021 o godz. 09:29.
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 07.12.2021, 09:31
Temat Chełmeckiego był już w lecie grany, został dołączony do treningów z 1 zespołem, Gula pytany o niego stwierdził, że na ten moment optymalnie dla niego będzie zagrać kolejną rundę w CLJ, a kwestia pół roku gdzie z automatu chłopak dojrzeje trochę fizycznie i dostanie swoją szansę.
To też nie jest tak, że gramy lagi na napastników to Chełmecki się nie sprawdzi. Ja uważam, że mając w opcji na atak dwóch drągali, którzy nie umieją wyjść i pokazać się do prostopadłego podania, to z automatu gramy, czy też próbujemy grać skrzydłami i kończyć wrzutkami. Może Gula kazał grać prostopadłe piłki no ale jak Komu Skoro żaden z nich nie umie wyjść na pozycję i dać pretekst pomocnikowi żeby mu podał. Będzie Chełmecki gotowy i będzie realną opcją, to w momencie jak wyjdzie w pierwszym składzie to 100%, że nie będziemy grać na niego lagi, tylko wreszcie będzie z przodu ktoś kto zrobi ten ruch i da opcję do gry prostopadłym podaniem. Krótka kwestia. Ja zwyczajnie liczę, że nawet zakładając, że Chełmecki dostanie szanse w nowej rundzie to i tak przyjdzie jeszcze jakiś napastnik na już o takiej właśnie charakterystyce.
Odpowiedz cytując
Yggdrasil
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 07.12.2021, 09:51
Super..wyrzućmy Gule..razem z nim na zbity pysk wyleci "zaciąg słowacki", czyli zimą lub latem pożegnamy Skvarke, Hanouska, Klimenta..pewnie też Ashrafa i może Frydrycha z automatu.
W to miejsce przyjdzie nowy zdolny Skowronek czy tak jak w Legii dobrze rokujący Gołębiewski (świetnie sobie radzi), albo odpowiednik Guli z Serbii, Słowenii czy Bułgarii, który ściągnie swoich piłkarzy i po paru przegranych meczach wylecą wszyscy.
Karuzela, bawmy się.

Dajmy żesz gościowi rok popracować. Chociaż rok
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 07.12.2021, 10:00
U nas Chelmecki by zginął w ataku. Co chwilę posyłamy lage do przodu to on tam ma o górne piłki walczyć?

Inna sprawa że bym go spróbował przy odpowiedniej taktyce. Jak wiosna nikt go nie włączy do kadry 1 zespołu to będę miał duży żal do Guli.

Co do meczu: remis przewidywalny. Niestety. Tu nie jestem zaskoczony.

Gra... Dno. Spodziewałem się że możemy pechowo stracić punkty, ale my szczęśliwie ubraliśmy jeden.

Większoś zawodników jest w fatalnej formie, albo drużyna jako całość nie funkcjonuje. Niestety za obie rzeczy bierze odpowiedzialność trener. To niedopuszczalne by grać w ten sposób w ekstraklasie.

4 punkty w pozostałych 2 spotkaniach mnie urządza. Na więcej nie ma co oczekiwać.

Piszesz - wstawmy Chełmeckiego. OK. A który z naszych młodych piłkarzy zrobił za Guli jakikolwiek postęp? Bo ja widzę równię pochyłą, jedynie Szota może trochę się rozwinął (ale nie na tyle żeby być mocnym punktem składu). Wystawiamy młodych w totalnym chaosie, bez pomysłu i taktyki. Plewka, Gruszkowski i Starzyński wyglądają znacznie gorzej niż za Hybali.

Ja bym akurat Chełmeckiego wypożyczył do pierwszej-drugiej ligi, gdzie będzie miał szansę grać, a nie próbował na siłę ratować nim ekstraklasy, bo to ma małe szanse powodzenia. Przypominam że w składzie jest jeszcze Sobol.

Wbrew temu co o Guli pisali - nie umie raczej prowadzić młodych. A może raczej - wszystko posypało mu się w takim stopniu że o harmonijnym wprowadzaniu ich nie ma mowy, bo nie potrafią się odnaleźć w braku taktyki preferowanym przez Słowaka - nie mam pojęcia co niby mają grać. Najlepiej jakby były wersje "directors cut" z komentarzem Guli naszych meczy gdzie tłumaczy co oni odpierdalają, jaki miał pomysł i czemu totalnie nie wypalił.

Skończmy z demagogią o wprowadzaniu młodych, bo po pierwsze trzeba mieć ich w co wprowadzać, a u nas jest totalny roz......., a po drugie - trzeba umieć to robić, a Gula nie wiem czy to potrafi. Najlepiej juniorów ogrywajmy w niższych ligach dopóki projekt Wisła Guli nie zdechnie sam z siebie. Gdyby jakiś okazał się faktycznie utalentowany (czego nie wiesz), to szkoda żeby tracił czas w burdelu zrobionym przez trio i Gulę, niech uczy się w jakimś w miarę ogarniętym klubie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 07.12.2021 o godz. 10:06.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.12.2021, 10:06
[teoria spiskowa on]

Wszystko wygląda tak, jakby ktoś z zewnątrz manipulował piłkarzami, żeby klub stoczył się na dno i można go było wyciągnąć za darmochę z rąk trio w glorii zbawcy.
Ogólnie gramy słabiutko a wygrywamy tylko prestiżowe dla kibiców i kiboli mecze - Legia, Cracovia, Górnik ... głównie z kosami Ruchu (nie liczę Lecha - bo tu już było za wysoko)

Zbyt naciągane?
[teoria spiskowa off]

To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 07.12.2021, 10:09
Zbyt naciągane.
To raczej kombinacja: szrot piłkarski + trener z ego większym niż faktyczny warsztat, znający jedną taktykę + burdel i brak właściwej hierarchii w klubie.
W rezultacie trener rżnie głupa, piłkarze lecą w chuja a trio znowu ma brutalne zderzenie swoich wizji z rzeczywistością.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 07.12.2021, 10:13
Pytanie tylko KTO miałby wykupić klub z rąk trio? Tylko nie rozmawiajmy o gołodupcach, którzy chcieliby się ogrzać przy jeszcze mimo wszystko atrakcyjnej marketingowo Wiśle. Widzisz kogoś takiego w Polsce? (ja osobiście w opcje zagraniczne nie wierzę, za słaba liga).

[26/42]
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 07.12.2021, 10:15
Nie napisałem o wykupieniu, ale o wyciągnięciu za darmochę.
Niedawna przeszłość wskazuje, że to całkiem możliwe.

Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 07.12.2021, 10:21
Załóżmy sytuację, że trio chce oddać klub za równowartość tego, co już do niego dołożyli + jakiś minimalny zysk. Czy widzisz na horyzoncie jakiegoś szaleńca z Polski, który zapłaci tą kwotę i dołoży do tego interesu pieniądze na wzmocnienia na już, żeby nie spaść do pierwszej ligi?

[26/42]
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 07.12.2021, 10:28
a czy Cupiał oddał Wisłę "za równowartość tego, co już do niej dołożył"?

Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 07.12.2021, 10:29
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Nie napisałem o wykupieniu, ale o wyciągnięciu za darmochę.
Niedawna przeszłość wskazuje, że to całkiem możliwe.
Może ci sami co Wisłę chcą kupić Legię i kupią ten klub , który pierwszy stoczy się na dno a dwie kadry przekupione konkurują której to się uda Nawet jak jest gołodupcem to ma wysokie umiejętności przekonania do swojej wizji, zwłaszcza , że obie kadry mają dużo nowych piłkarzy . Biorę w ciemno
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 07.12.2021, 10:39
Grubo lecicie Panie Framat, grubo...

Mamy mocno przeciętny materiał piłkarski i przeciętnego trenera. Do tego w/w dostają regularne kasę i nie mają żadnego konkretnego celu.
Mimo wszystko nie licząc Derbów, to my raczej frajersko tracimy punkty a nie zyskujemy. 2-3 punkty więcej w meczach z Rakowem, Mielcem, Piastem czy Radomiakiem i mielibyśmy 8-9 punktów przewagi nad strefą.spadkową.
A tak - mamy to, co mamy.

Naprawdę nie mam przekonania ani do Guli ani do tego, że jego zmiana w tym momencie na pewno przyniesie wymierny efekt. Byli już tutaj młodzi zdolni, byli tyrani - nikt sobie nie poradził.

Uryga w obronie, ktoś lepszy za Hanouska (bo Gruszkowski z Szotem zostaną), jeden konkretny skrzydłowy i - w zależności od teorii - lepsza wersja Skwarki/Savica lub mobilniejszy napastnik i naprawdę może to wyglądać inaczej. Do tego powrót Kuby do kadry meczowej.
To nie będzie ogromny skok jakościowy ale jednak nie będziemy się tym aż tak męczyć.
Odpowiedz cytując
pchelas
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 07.12.2021, 10:54
Wszystko co złe zostało już napisane - nie sposób się z tym nie zgodzić, gramy totalny piach.
Gruszkowski, Młyński - nie powinni już w tym sezonie założyć naszej koszulki.

Jedyny plus - El Mahdioui . Gość naprawdę ma pojęcie o graniu w piłkę.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 07.12.2021, 11:05
FraMat napisał(a):Wyświetl post
a czy Cupiał oddał Wisłę "za równowartość tego, co już do niej dołożył"?
Oddał, bo musiał. Trio nic na chwilę obecną nie musi.
Nie chcę mi się wierzyć, że oddaliby w tym momencie komukolwiek Wisłę za przysłowiową złotówkę.

[26/42]
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 07.12.2021, 11:15
@wolfy nie, nie wrzucam Chelmeckiego do składu, jednak zaskakuje mnie że chłopak jest w top 3 strzelców w CLJ już drugi sezon z rzędu , a nie trenuje nawet z seniorska drużyna. Tym bardziej teraz gdy CLJ zakończyło rundę.

To że na młodych mamy jakis plan to jasne, co najwyżej go nie realizujemy. Jakby nawet planu nie było to ten Chelmecki nie przedłużył kontrakty w lecie gdy chciało go już pół klubów esa, a wcześniej również Legia.

Nie wiem jakie roszady planują zima, niemniej już teraz pokutuje brak drużyny rezerw.

PS. Rozkminy o sprzedaży klubu to powinnien być temat "Bajkopisy forumowiczów, czyli wizje bliżej nieokreślonej przyszlosci"
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 07.12.2021, 11:19

Nie wiem jakie roszady planują zima, niemniej już teraz pokutuje brak drużyny rezerw.
A dodatkowo, jak powiedział w ostatnią niedzielę Pasieczny - drużyna rezerw najprawdopodobniej nie powstanie w kolejnym sezonie. I to jest naprawdę.poważny problem.
Gra kolejny rok w CLJ nie przyniesie już nic tym chłopakom. A Garbarnia czy Hutnik są w stanie przyjąć maksymalnie 3-4 naszych młodych.
Odpowiedz cytując
Greg25
Senior Member

Od: 08.2018

Stary 22.12.2021, 12:08
Pogoń Szczecin właśnie zremisowała z Wartą i strzeliła wyrównującego gola w 95 minucie, czytałem trochę wpisy na ich forach i mam wrażenie, że ktoś skopiował wpisy z naszego forum... Pogoń grała totalny piach... W Pogoni nie mają "prawdziwego napastnika", nie mają sensownego pomocnika, grają jakimś szrotem, Lech im uciekł na 4 punkty...
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 22.12.2021, 12:24
Greg25 napisał(a):Wyświetl post
Pogoń Szczecin właśnie zremisowała z Wartą i strzeliła wyrównującego gola w 95 minucie, czytałem trochę wpisy na ich forach i mam wrażenie, że ktoś skopiował wpisy z naszego forum... Pogoń grała totalny piach... W Pogoni nie mają "prawdziwego napastnika", nie mają sensownego pomocnika, grają jakimś szrotem, Lech im uciekł na 4 punkty...
W tym meczu na szpicy zagrał JCS więc masz odpowiedź czemu z przodu Pogoni nie pykło.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów