The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 36 24,49%
osłabi 87 59,18%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 24 16,33%
Głosujących: 147. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.08.2020, 15:15
Jeśli w tamtym momencie dla kogoś był niekorzystny to dla Buksow.

Obidzinski nie miał w kompetencjach negocjacji z TSem więc o czym tu w ogóle mowa?

Kontakt z Buksa przedłużono w grudniu, a trio przejęło przejęło klub w marcu.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 17.08.2020, 16:21
pawlozm napisał(a):Wyświetl post
Polityka transferowa powinna założyć sprowadzenie jakiegoś dobrego młodego bramkarza!! Z automatu kwestia młodzieżowca zostaje rozwiązana (bo umówmy się, w polu młodzi niech wchodzą w trakcie meczu, jak np buksa na 25, 30 minut, a okazyjnie w pierwszej 11). Tak to jest problem, który młody powinien wychodzić w pierwszej 11.
Jest Broda, może postawić na niego Sciągnąć mu do konkurencji drugiego młodego i który lepszy w treningu ten broni. I finał. Od parodystów Buchalika i Lisa gorsi nie będą. Wystawić ich obu na liste transferową ( do października ktoś sie znajdzie chętny)
Buchalik tyle lat ślizga się w Wiśle, a jest tragiczny. Lis wcale nie lepszy. trzeba twardą ręką ich pożegnać. No ale brakuje twradej reki. Tak ciężko zrobić przegląd po Polsce za młodym 18-20 letnim bramkarzem i zaoferować mu miejsce w bramce?
Akurat do krakowa trafił bardzo młody zdolny bramkarz.. tylko, że na drugą stronę błoń
młodzieżowiec, ograny w I lidze i reprezentant Polski, szkoda, że nie do nas ..
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 17.08.2020, 16:46
Lisa bym zostal na rezerwe, ale Buchal to faktycznie do pozegnania
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 17.08.2020, 16:57
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Jak już głupoty wklejasz to się z nich wytłumacz :]

Na jakiej podstawie (tak jak ktoś wcześniej pisał) można domniemywać, że poł roku czy rok temu nie byłoby klauzuli przy podpisie? Nie kumam? Wtedy można by wpisać 10mln euro a teraz już nie?
Ale ja nie mówię, że by nie było i w tym artykule chyba też tak nie było napisane.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 17.08.2020, 23:14
pawlozm napisał(a):Wyświetl post
Polityka transferowa powinna założyć sprowadzenie jakiegoś dobrego młodego bramkarza!! Z automatu kwestia młodzieżowca zostaje rozwiązana (bo umówmy się, w polu młodzi niech wchodzą w trakcie meczu, jak np buksa na 25, 30 minut, a okazyjnie w pierwszej 11). Tak to jest problem, który młody powinien wychodzić w pierwszej 11.
Jest Broda, może postawić na niego Sciągnąć mu do konkurencji drugiego młodego i który lepszy w treningu ten broni. I finał. Od parodystów Buchalika i Lisa gorsi nie będą. Wystawić ich obu na liste transferową ( do października ktoś sie znajdzie chętny)
Buchalik tyle lat ślizga się w Wiśle, a jest tragiczny. Lis wcale nie lepszy. trzeba twardą ręką ich pożegnać. No ale brakuje twradej reki. Tak ciężko zrobić przegląd po Polsce za młodym 18-20 letnim bramkarzem i zaoferować mu miejsce w bramce?
Pomyślało 16 drużyn ekstraklasy. I co? 25 bramkarzy z rocznika 00-02 będzie w kadrze drużyn z ekstraklasy? Football Manager nie wszedł ciut za mocno?
nie dla nas jest porażki smak XDDDDDDDDDDDDD
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 18.08.2020, 05:57
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Pomyślało 16 drużyn ekstraklasy. I co? 25 bramkarzy z rocznika 00-02 będzie w kadrze drużyn z ekstraklasy? Football Manager nie wszedł ciut za mocno?
1. Nie 25, w kilku drużynach może raptem masz młodego w bramce. Wisła żeby pomyślała to już byłoby ekstra. Sąsiadka mogła pomyśleć....
2. Jeśli nawet pomyślał każdy z ESA i mówisz o 25 bramkarzach na całą Polskę, z 3 roczników jak napisałeś, to gdzie widzisz problem Oni bronią. W pierwszej lidze kilku, w drugiej kilkunastu, w trzeciej kilkunastu... Wziąć jednego (bo drugi jest Broda) i niech bronią który lepszy. Gorsi od Buchalika nie będą.
3. FM nie wszedł za mocno bo nie grałem nigdy więc nie mógł. W innego managera również nie.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 18.08.2020, 09:43
Zarządzający zespołem zapomnieli, że bez dobrego bramkarza i obrony trudno będzie o dobry wynik...

Bramkarz u nas to już od kilku sezonów pozycja widmo.
Obrona chyba najsłabsza od lat?
Fajnie, że wzmacniamy pomoc i atak, ale drużynę raczej powinno się budować na odwrót, od dobrego bramkarza i obrońców.
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.08.2020, 10:08
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
Zarządzający zespołem zapomnieli, że bez dobrego bramkarza i obrony trudno będzie o dobry wynik...

Fajnie, że wzmacniamy pomoc i atak, ale drużynę raczej powinno się budować na odwrót, od dobrego bramkarza i obrońców.
święte słowa. ostatni dobry bramkarz to byli Cierzniak i Załuska. Może warto było pokusić się o wykupienie Augustyna z Lechii lub Heberta z Japonii.Tym bardziej, że za Savicevicia parę złotych wpadło
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Senior Member

Od: 03.2018

Stary 18.08.2020, 10:14
Ee no Cuesta był wg mnie lepszy od Załuski. A Cierzniak faktycznie u nas chyba miał forme życia,grał super
Odpowiedz cytując
fran23
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 18.08.2020, 10:33
Szneka napisał(a):Wyświetl post
święte słowa. ostatni dobry bramkarz to byli Cierzniak i Załuska. Może warto było pokusić się o wykupienie Augustyna z Lechii lub Heberta z Japonii.Tym bardziej, że za Savicevicia parę złotych wpadło
Augustyn od tego sezonu kopie się po czole w Jagiellonii.
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Od: 08.2015

Stary 18.08.2020, 11:27
Na forum Wisły czytam o chęci powrotu legionisty, jaki to wspaniały....rzygać się chce.
Załuska i Cierzniak, któremu z nich wbili bramkę z rogu bezpośrednio? ależ cudowni bramkarze.... Poziom użytkowników forum schodzi na psy.
Mój post jest subiektywną, własną opinią na dany temat i ma na celu wyrażenie osobistego zdania na dany temat
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 18.08.2020, 11:51
Wisła NIGDY nie miała dobrego bramkarza... Przynajmniej ja nie pamiętam. A ponad przeciętność wybijali się Cuesta i Cierznak który trafił z formą na pół roku i się zeszmacił nie grając już nigdy na takim poziomie
Odpowiedz cytując
pchelas
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 18.08.2020, 11:59
Dolha był fantastyczny, a potem poszedł do Amikorza i dostarczył jeszcze więcej radości w pamiętnym meczu na R22.

Przy obecnych bramkarzach i obrońcach, nie ma mowy o jakimkolwiek sukcesie w polskiej lidze.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 18.08.2020, 12:00
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Wisła NIGDY nie miała dobrego bramkarza... Przynajmniej ja nie pamiętam. A ponad przeciętność wybijali się Cuesta i Cierznak który trafił z formą na pół roku i się zeszmacił nie grając już nigdy na takim poziomie
Emilian Dolha. Miał rewelacyjny sezon. Szkoda , że później zesz.... się i uciekł do Amici.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.08.2020, 12:04
iamironman napisał(a):Wyświetl post
Na forum Wisły czytam o chęci powrotu legionisty, jaki to wspaniały....rzygać się chce.
Załuska i Cierzniak, któremu z nich wbili bramkę z rogu bezpośrednio? ależ cudowni bramkarze.... Poziom użytkowników forum schodzi na psy.
Dlaczego schodzi na psy? i Załuska i Cierzniak byli dobrymi bramkarzami. Mając na bramce kogoś na ich poziomie spalibyśmy dużo spokojniej niż mając Buchalika i Lisa.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 18.08.2020, 12:08
Dodałbym jeszcze Pareiko i Majdana.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 18.08.2020, 12:32
Każdy z tych powyższych miał swoje momenty. Niestety od 20 lat nie było w Wiśle bramkarza , który bronił na stałym dobrym poziomie bez większych spadków formy. Przykładowo taka Legia w tym samym czasie miała Boruca Fabiańskiego, Kuciaka, Muchę . Każdego z nich sprzedali za dobre pieniądze. Różnica w tym aspekcie kolosalna. Nawet ten Majecki , średni bramkarza a i tak zgarnęli dobry pieniądz.

Natomiast w Wiśle w tym samym czasie przewijały się Pawełki, Cebany, Huguesy i inne.

Taka już nasza tradycja, nawet jak Nas było stać to i tak w bramce zazwyczaj stał kiepski bramkarz.
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 18.08.2020, 13:44
Przypuszczam, że to kwestia trenerów bramkarzy.
Być może Dolha i Pawełek mieli super sezon bo ich trenerem był niejaki Stignaciu.
Wystarczyło wtedy popatrzeć na gościa na rozgrzewkach przedmeczowych, ile potrafi.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 18.08.2020, 14:39
Co do Buksy - jeżeli stoi za nim takie mądre zaplecze, jak się mówi, to nikomu nie będzie na rękę wpisywać niskiej klauzuli odstępnego, a wręcz przeciwnie - wszystkim powinno zależeć na tym, żeby sprzedać go możliwie za jak najwyższą kwotę.

Inaczej patrzy się na 17-latka, którego sprowadzono za przykładowo 800 tysięcy euro, a inaczej, jeśli trzeba sypnąć 4-5 milionów euro. Wszyscy doskonale sobie zdają sprawę, że Olek
1. jest młody
2. jako jeden z pierwszych z rocznika 2003 zadebiutował w najwyżej lidze krajowej
3. strzela gole
4. gra regularnie (nie po 90 minut, ale co mecz ma kilkanaście-kilkadziesiąt minut)
5. mądrze się prowadzi (wnioskuję po wywiadach - przykłada wagę do nauki i do rozwoju fizycznego, rozciagania, rolowanie itd.)

Oczywistym jest, że mnóstwo klubów się nim interesuje i ma zapisane jego nazwisko w notatkach. Ma 17 lat, nie można zrobić z niego Freddy'ego Adu, tylko poprowadzić mądrze i puścić do klubu, który zagwarantuje mu rozwój. Czy zrobi go, jeśli za swojego maxa (milion-dwa) kupi go jakieś Crotone czy Valladolid, które 90% się bronią?

Tak jak beznadziejnie kluby wybierał Piątek (Genoa strzał życia, później fatalny wówczas i jadący tylko na marce Milan, a potem pogrążona w chaosie Hertha), tak super klub wybrał Świderski (w PAOKu jest pierwszą strzelbą, klub wiodący w lidze, strzelający dużo goli).
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Stary 18.08.2020, 15:53
Tak, xanti, to oczywiste, że klauzula będzie bardzo wysoka lub w ogóle jej nie będzie.

Dla młodego najbardziej opłaca się odejść za wysoką kwotę, bo jak klub dużo zapłaci to da młodemu więcej szans, by się spłacił. Normalne i logiczne.

Więc na czym polega kość niezgody?

Procent od transferu. Menadżer + zawodnik mogą sobie zażądać klauzuli otrzymania 50% kwoty transferowej. Albo i więcej. I wtedy z potencjalnych np. 5 milionów euro, 2 miliony trafiają do agencji menadżerskiej, 2 miliony do rodziny Buksów, a 1 milion zostaje dla Wisły. To tylko przykład. Ale jestem przekonany, że to procent od transferu, a nie klauzula jest negocjowana. I nie ja na to wpadłem, ludzie piszą na twitterach.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 18.08.2020, 16:56
Dobrze się prowadzi, pojawia się na boisku, jest młody... Tak samo może zostać dobrym siatkarzem, jak i piłkarzem.

Wszystko fajnie - tylko gdzie jest ten talent ? Mam nadzieję, że w końcu zobaczymy pełnię tego co może chłopak pokazać.
Bo szczerze mówiąc patrząc na Olka - gdyby ktoś mi przed jego występem nie powiedział, że to mega hiper ultra giga talent - to bym tego na boisku nie zobaczył.

Fizycznie odstaje, dryblingu brak, strzelił coś w eklasie - ale to nie jest gość który od razu jak wchodzi to widać, że przewyższa ligę o krok albo ma ogromne zadatki.
Oby było tak jak wielu uważa i pompujmy ten balonik z korzyścią dla Wisełki, ale może różnie być.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 18.08.2020 o godz. 16:59.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 18.08.2020, 19:37
Ja jesienią i wiosną to widziałem. Po wznowieniu rozgrywek po epidemii ten blask przygasł.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 18.08.2020, 19:41
Problem ze na ten moment nie mamy choćby jednego napastnika w formie i to nie przypadek że Fatos wszedł z ławki bo ani w treningu ani w meczach kontrolnych niczego nie pokazał.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 18.08.2020, 21:41
^^Cala druzyna grala kiche po wznowieniu rozgrywek i z tego co widac dalej ja gra.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 18.08.2020, 21:51. We
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post

Myślę że nikt nie zapomniał, ale:
1) wakaty w ataku i pomocy były jeszcze większe
2) mając 3 bramkarzy na kontraktach ciężko upchnąć kolejnych
3) mając 6 obrońców na kontraktach ciężko ściągnąć kolejnych 6. Na razie ściągnięto dwóch inaczej tak zostanie. Jeśli Adi ogarniał w lidze ukraińskiej (top 10 europy, przypomnę Polska jest w top 30) to da radę i u nas.

Tak jak pisałem w innym temacie. Prawdziwe czystki w klubie będą za rok. Odejdą Burliga, Boguski, Buchalik, a może i Sadlok, Janicki czy Klemenz. Wszystkim kończą się kontrakty za w czerwcu 2021. A już o reszcie piłkarzy nawet nie wspomnę. Konczyc się będzie ok 20 kontraktów.
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Stary 19.08.2020, 13:05
Dzisiejsze TSW na Weszlo od 30 minuty Karcz mowi ze sprawa Tjanica w Wisle to byla wewnetrzna rozgrywka bo "ktos chcial zrobic Kuzbie na zlosc" - Kto? I czy jeszcze w klubie jest?
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Stary 19.08.2020, 17:47
^^Nie bylbym taki pewny ze Boguski odejdzie za rok.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 19.08.2020, 17:51
Na 99% Boguski będzie grał jeszcze minimum dziesięć lat.
Odpowiedz cytując
Gorlicki Wiślak
Junior Member

Od: 01.2009

Stary 19.08.2020, 18:03
Boguski to taki trochę Wiślacki Łukaszenka

Edita: Czaro - no że po tylu latach ludzie go już nie chcą, protestują a on nadal trwa
Ostatnio edytowane przez Gorlicki Wiślak : 20.08.2020 o godz. 03:59.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 19.08.2020, 22:11
A co to znaczy?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów