The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
fan01
Senior Member

Od: 12.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 11.07.2011, 13:02
Ciekawe za ile lat polski klub wyłoży za jednego piłkarza 2 miliony euro...

Jednak cofam, Wojciechowski kiedyś wstanie na kacu i stwierdzi, ze sobie kupi jakiegoś młodego reprezentanta Polski i bęc, dwie bańki pękną.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 11.07.2011, 19:56
WislaOnly napisał(a):Wyświetl post
Czyli teraz pytanie, gdzie jest liga austriacka a gdzie nasza!
to nie wartość transferów jakich dokonują poszczególne kluby świadczą o tym która liga jest mocniejsza, ale bezpośrednie mecze pomiędzy klubami z danej ligi... siłę ligi austriackiej pokazał ostatnio Salzburg w meczu z Lechem, kiedy przegrał dwukrotnie z ówczesnym mistrzem polski i to do zera! Daleki byłbym od porównywania obu lig, ale rzeczywiście jeżeli chodzi o środki jakie są przeznaczane na wzmocnienia, czy kasa na kontrakty indywidualne to nasze topowe kluby nie mogą jeszcze konkurować z wymienionym Salzburgiem, czy Austrią Wiedeń, lub z tegorocznym mistrzem Austrii Sturmem Graz...
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując
Fiti
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 12.07.2011, 18:14
Jovanović w Wiśle! Myśle że będzie z tego chłopa pożytek jeszcze... Zwłaszcza że kontrakt na 5 lat.
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 13.07.2011, 10:39
Bardzo ciekawa lista zawodników, stworzona przez portal weszło przy współpracy z komentatorem Eurosportu. Może kogoś udało by się do Nas ściągnąć?

http://www.weszlo.com/news/7220
Odpowiedz cytując
Kibic1928
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 13.07.2011, 10:53
FearTS napisał(a):Wyświetl post
Otworzyłem link , a tam : Justin Bieber ...

SOULEYMANE COULIBALY
wyceniany z transfmarkt.de za 400k euro.
Więc napewno mniej kosztuje.
W Łksie kibice sami mogą dać propozycje utalentowanego piłkarza .
Na tych piłkarzy warto by było wydać pieniądze , ponieważ w przyszlości mogą coś osiągnąć
Tego piłkarza chce Tottenham, Real a i jego obecny klub Siena chce z nim przedłużyć umowę.
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Stary 13.07.2011, 11:06
FearTS napisał(a):Wyświetl post
Otworzyłem link , a tam : Justin Bieber ...

SOULEYMANE COULIBALY
wyceniany z transfmarkt.de za 400k euro.
Więc napewno mniej kosztuje.
W Łksie kibice sami mogą dać propozycje utalentowanego piłkarza .
Na tych piłkarzy warto by było wydać pieniądze , ponieważ w przyszlości mogą coś osiągnąć
Sorry, na zdjęcia nie mam wpływu

Osobiście ciekaw jestem czy dałoby się do Nas kupić numery 6,9 lub 11.
Odpowiedz cytując
riv
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 13.07.2011, 11:28
Co do numeru 11 to prawie pewne, że by się udało. Nie trzeba być Valckxem żeby wyciągnąć kogoś z Uzbekistanu.
Nr 6 odpada - gracze z Meksyku, a już ci którzy zdążyli się dobrze zaprezentować są poza naszym zasięgiem finansowym.
Klubem numeru 9 jest Nacional Montevideo - najbardziej renomowany klub Urugwajski. Oni nie puszczają graczy 'za frytki' ale przy założeniu, że mamy Valckxa wg mnie wyciągnięcie kolesia jest możliwe za w miarę rozsądną cenę (do miliona euro)...tylko potem można się przejechać jak na Jirsaku.
Powód: jedno 'nie' a zmienia cały sens wypowiedzi
Ostatnio edytowane przez riv : 13.07.2011 o godz. 13:04.
Odpowiedz cytując
River
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 13.07.2011, 12:09
riv napisał(a):Wyświetl post
Co do numeru 11 to prawie pewne, że by się udało. Nie trzeba być Valckxem żeby wyciągnąć kogoś z Uzbekistanu.
Nr 6 odpada - gracze z Meksyku, a już ci którzy zdążyli się dobrze zaprezentować są poza naszym zasięgiem finansowym.
Klubem numeru 9 jest Nacional Montevideo - najbardziej renomowany klub Urugwajski. Oni nie puszczają graczy 'za frytki' ale przy założeniu, że mamy Valckxa wg mnie wyciągnięcie kolesia nie jest nie możliwe za w miarę rozsądną cenę (do miliona euro)...tylko potem można się przejechać jak na Jirsaku.
Zwrocmy uwage na jedna rzecz. My tu mowimy o 17-latkach! Kto w polskiej pilce zaplaci za takiego malolata (nawet jesli ma TALENT) kilkaset tysiecy euro, nie mowiac o okraglej bance? Pomijam juz fakt, ze o taki talent beda bic sie mocniejsze, wieksze i bardziej renomowane w Europie kluby niz Wisla.
Po pierwsze ryzyko jest zbyt duze bo taki grajek moze:
1. nie zaaklimatyzowac sie (to wciaz dzieciak)
2. nie ma gwarancji, ze ten talent rozwinie sie w wartosciowego zawodnika
3. gosc moze okazac sie "talentem jednego turnieju" - robi furore na mlodziezowym turnieju, potem transfer a nastepnie sluch po nim ginie - przyklad Freddy Adu, ktory byl jako malolat okreslany jednym z najwiekszych talentow na swiecie
4.ponadto NIE STAC NAS na placenie takich sum za takiego mlodego zawodnika bo ryzyko jest zbyt duze

Nie jestemy klubem, ktory moze sobie pozwolic na wydawanie pieniedzy na zawosnikow, ktorzy moga nie wypalic. Ktos powie, ze 25-latek tez moze nie wypalic. Zgoda ale 25-latek to bardziej uksztaltowany pilkarz i latwiej jest przewidzeic czego mozna sie po nim spodziewac niz malolat, ktory dobrze rokuje ale jest zbyt duza zagadka bo nie wiadomo do konca co z niego wyrosnie.

Nie jestem przeciwnikiem sciagania takich graczy. Ale po prostu na te chwile Wisla nie moze sobie pozwolic na luksus wydawania lekka reka kilkuset tysiecy (jak nie wiecej) na zawodnika, ktory obarczony jest zbyt duza ryzykiem niepowodzenia.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 14.07.2011, 10:46
River - ja poszedłbym dalej i uważam, że Wisła taki talent po prostu by zmarnowała. Nie mamy takich trenerów, takiego zaplecza, żeby mu zagwarantować najlepsze warunki do treningu. Wszystko sprowadza się do bazy treningowej i sztabu trenerskiego. Bez tego ani rusz w przyszłość. Dlatego transfer takiego 17-latka jest bezsensowny.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 14.07.2011, 11:29
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
River - ja poszedłbym dalej i uważam, że Wisła taki talent po prostu by zmarnowała. Nie mamy takich trenerów, takiego zaplecza, żeby mu zagwarantować najlepsze warunki do treningu. Wszystko sprowadza się do bazy treningowej i sztabu trenerskiego. Bez tego ani rusz w przyszłość. Dlatego transfer takiego 17-latka jest bezsensowny.
Mądrze skrojone słowa. Dodałbym,że dla tych chłopców wymienionych przez znaną i lubianą stronętransfer do któregoś klubów z polski byłby krokiem w tył. I to nie jakimś tam kroczkiem,ale milowym pełnm krokiem.

Oni trafią do nas,ale za 10,12 lat, jak już będą wypaleni. I to ci ktorym się nie uda, na zasadzie młody,kiedyś zdlony umiejący kopnąć
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Stary 14.07.2011, 12:19
Nie zgadzam się. Żadne kroki w tył. Co niby temu Uzbekistańczykowi (tak się chyba pisze?) by się stało jakby do Nas przyszedł? Uważam, że u Nas miałby szanse na rozwój.

Przykład Błaszczykowskiego, Brożków, Marcelo czy ostatnio Małeckiego pokazuje, że nie jest tak źle jak uważacie i że też jesteśmy w stanie rozwijać talenty a nie tylko marnować. Jeśli by tylko Maaskant chciał na takiego gracza stawiać to myślę, że spokojnie byśmy na takim grajku zarobili a nie stracili i On tak samo będąc u Nas.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 14.07.2011, 12:40
Feniks1983 napisał(a):Wyświetl post
Nie zgadzam się. Żadne kroki w tył. Co niby temu Uzbekistańczykowi (tak się chyba pisze?) by się stało jakby do Nas przyszedł? Uważam, że u Nas miałby szanse na rozwój.
Jakie to typowe,polskie. Zacofany Uzbek do nas miałby nie przyjść,on,ten Dzikus. Wszak u nas to piłkarski raj.
Ale co może mu zaoferować Polska a czego nie może mu dać bliższa Japonia,tudzież Korea Południowa oraz Rosja?Czym my możemy z tymi ligami konkurować?Trenerzy,pieniądze,infraksturkura?

Czekam na merytoryczną odpowiedż.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
Fiti
Senior Member

Stary 14.07.2011, 13:01
Możemy konkurować. Mistrz Polski, walczący co rok o europejskie puchary, ze świetnym dyrektorem sportowym, płacący nie mało. Chyba przemyślałby tę opcję zamiast podobnych pieniędzy w środku tabeli ligi Japońskiej, Koreańskiej, Rosyjskiej (ok, w Rosji pieniądze lepsze niż u nas, ale do klubu walczącego o puchary by sie nie załapał...)
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Stary 14.07.2011, 13:02
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Jakie to typowe,polskie. Zacofany Uzbek do nas miałby nie przyjść,on,ten Dzikus. Wszak u nas to piłkarski raj.
Ale co może mu zaoferować Polska a czego nie może mu dać bliższa Japonia,tudzież Korea Południowa oraz Rosja?Czym my możemy z tymi ligami konkurować?Trenerzy,pieniądze,infraksturkura?

Czekam na merytoryczną odpowiedż.
Marszałku twoje ostatnie wpisy na ty forum są coraz gorsze i na zasadzie, że tylko Twoja prawda jest jedyną słuszną. Czy Ja gdzieś napisałem, że On jest zacofany? Czy nazwałem go tak jak Ty dzikus? Masz rację stwierdzenie pod tytułem "co by mu się stało gdyby do Nas przyszedł" oraz " myślę, że u Nas mógłby się rozwinąć" faktycznie nasuwają takie skojarzenia jak Twoje (czy to nie ma prawa się udać?). Sam piszesz, że kolega xanti1906 ma rację, że się u Nas by cofnął i że zostałby przez Nas zmarnowany. A po czym to wnosisz? Dodatkowo poza Rosją to jakie korzyści poza kasą miałby gdyby pojechał do Japonii? Czy są tam tak prestiżowe rozgrywki jak LM które są transmitowane na cały świat (tak tak wiem na tym etapie co jesteśmy w tej chwili oglądają Nas tylko w wybranych krajach, ale po awansie do rozgrywek grupowych już jest transmisja na cały świat)? Wydaje mi się, że nie a Wisła chociażby stwarza możliwość starania się o wejście do Nich co dla mało znanych piłkarzy może stanowić dodatkowy magnes. Ja się Ciebie zatem zapytam jakie miał korzyści Marcelo przychodząc do Nas a nie idąc do tej Korei i Japonii mlekiem i miodem płynących? Popadł u Nas w zapomnienie? Nie rozwiną się? Nie przeszedł do lepszego klubu?

Chciałbym też od Ciebie dowiedzieć się co uważasz za "typowo Polskie"? Bo według mnie Twój sposób myślenia jest właśnie typowo Polski. Bo widzę, że według Ciebie to Polska jest jakiś trzeci kraj w którym nigdy i nic się nie może udać, piłkarze którzy przychodzą są tylko i wyłącznie piłkarskimi paralitykami i że u Nas w kraju nie ma prawa być normalnie.

Nie wiem czy mój wpis dla Ciebie będzie merytoryczny czy też nie bo każdy mierzy wszystko własną miarą ale nie zależy mi na tym jak to odczytasz. Mam po prostu inne zdanie od Twojego i nie mam zamiaru go zmieniać tylko dlatego że Ty tak chcesz.
Ostatnio edytowane przez Feniks1983 : 14.07.2011 o godz. 13:13.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Stary 14.07.2011, 15:53
Żadne pieniądze, żadna szansa gry w pucharach. Zapewne można byłoby go przekonać i pieniędzmi i szansą gry klubu w Europie. Myślisz, że Wisła byłaby w stanie zapewnić mu taki rozwój jak we Francji lub Holandii? Tam dostaje wszystko, od wyszkolenia technicznego, taktycznego do mentalnego. U nas nie ma takiego ciśnienia na młodzież i pewnie jeszcze długo nie będzie, niestety.
Odpowiedz cytując
Fiti
Senior Member

Stary 14.07.2011, 18:10
Żadne pieniądze, żadna szansa gry w pucharach. Zapewne można byłoby go przekonać i pieniędzmi i szansą gry klubu w Europie. Myślisz, że Wisła byłaby w stanie zapewnić mu taki rozwój jak we Francji lub Holandii? Tam dostaje wszystko, od wyszkolenia technicznego, taktycznego do mentalnego. U nas nie ma takiego ciśnienia na młodzież i pewnie jeszcze długo nie będzie, niestety.
Marszałek mówił o Japonii i Korei a nie Holandii, czy Francji. To tak jakby gadać że nie chce do nas przyjść bo może iść do Realu czy Barcelony, tam ma kase i puchary. Ludzie to dobrze rokujący nastolatek a nie światowej klasy gwiazda.
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Stary 14.07.2011, 19:20
Ty masz swoje zdanie Ja swoje. Zresztą Fiti Ci napisał w jakim kontekście Ja pisałem.
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Stary 14.07.2011, 19:24
Cytując klasyka "W Kazachstanie każdy zespół ma bazę".
Może nie cała, ale zdecydowana większość Europy ma lepsze zaplecze od nas i taki młody chłopak ma szansę rozwinąć się bardziej gdzie indziej, a nie u nas. Oczywiście nie znaczy to, że na pewno w Polsce by mu nie wyszło, ale mniej więcej pokazując procentowo, to w Wiśle ma 30% szans na rozwinięcie talentu, a w takiej Holandii czy Francji 70%. Pomijam jego determinacje, ambicje, pod uwagę biorę tylko stworzone warunki przez klub do trenowania.
Odpowiedz cytując
prezes18
Junior Member

Od: 07.2011

Stary 14.07.2011, 20:01
moim zdaniem Cristian Diaz , wydaje mi sie , że będzie w tym sezonie gwiazdą Ekstraklasy.
Odpowiedz cytując
allon
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 15.07.2011, 03:49
Może nie cała, ale zdecydowana większość Europy ma lepsze zaplecze od nas i taki młody chłopak ma szansę rozwinąć się bardziej gdzie indziej, a nie u nas. Oczywiście nie znaczy to, że na pewno w Polsce by mu nie wyszło, ale mniej więcej pokazując procentowo, to w Wiśle ma 30% szans na rozwinięcie talentu, a w takiej Holandii czy Francji 70%. Pomijam jego determinacje, ambicje, pod uwagę biorę tylko stworzone warunki przez klub do trenowania.
Chwilowo owszem większość ma ,ale od sezonu 2014 wymagane będzie od klubów ekstraklasowych posiadanie przynajmniej 4 boisk treningowych i kilku zespołów młodzieżowych. Do polskiej ligi taki zawodnik nie przyjdzie ,raz ,że nie miałby zbyt dużo szans do gry (u Nas wprowadza się zawodników dużo później do zespołu) a dwa to taki zawodnik pomimo swojego już prawie pełnego ukształtowania piłkarskiego to potrzebuje ostatnich szlifów w umiejętnościach i taktyce a do tego trzeba mieć odpowiedni sztab trenerski
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Stary 15.07.2011, 09:08
Po pierwsze Ja pisałem o Uzbekistańczyku a nie Kazachu. Po drugie nikt nie negował bazy treningowej w Holandii czy Francji bo nikt o tych krajach nie pisał, a to że u Nich jest lepiej nie podlega żadnej dyskusji. Była mowa o Japonii i Korei. Tam zapewne bazy też będą lepsze, ale jeśli chodzi o atrakcyjność rogrywek pucharowych to większy prestiż jest grając w LM czy nawet LE niż w jakiś azjatyckich rozgrywkach. I to miało być jednym z argumentów który mógłby skłonić tego gracza do przyjścia do Nas. Pytanie tylko jest tak jak pisał allon czy taki młody dostałby szansę gry. Do tej pory odważnie na młodych stawiał chyba tylko Urban w Legii jeśli mówimy o naszych Polskich największych klubach.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 15.07.2011, 10:31
skoro już piszecie o bazie sportowej to w jednym z ostatnich wywiadów Probierz powiedział ze FK Minsk ma aż 18 trawiastych boisk treningowych !!! jest to przepaśc w porównaniu z naszymi ligopwymi zespołami.Coś w tym chyba jest bo Białoruś jest 30 lokat przed nami w rankingu FIFA a kraj ma 9,5 mln mieszkańców.Może zamiast w nowoczesne stadiony to zainwestowac w boiska treningowe i ośrodki ?
Ostatnio edytowane przez AYALA : 15.07.2011 o godz. 10:37.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 15.07.2011, 10:35
Może póki Widzew nie ma nowego właściciela warto byłoby się postarać o Dżalamidze. Potem może się nie dać go wyjąć, a jest to zawodnik na którym można zarobić w przyszłości. Tak samo z Dudu.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 15.07.2011, 10:54
Szybko wyciagnac kogos: Diaza, Mile Celebana,Sobote ze Slaska ;p

Odpowiedz cytując
kriswisla
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 15.07.2011, 11:02
AYALA napisał(a):Wyświetl post
skoro już piszecie o bazie sportowej to w jednym z ostatnich wywiadów Probierz powiedział ze FK Minsk ma aż 18 trawiastych boisk treningowych !!! jest to przepaśc w porównaniu z naszymi ligopwymi zespołami.Coś w tym chyba jest bo Białoruś jest 30 lokat przed nami w rankingu FIFA a kraj ma 9,5 mln mieszkańców.Może zamiast w nowoczesne stadiony to zainwestowac w boiska treningowe i ośrodki ?
Tak tylko za tym wszystkim stoi aparat partyjny a jak przyjdzie demokracja to w ....u to zaorają bo nie beda mieli srodkow zeby to utrzymac bez poteznego sponsora.Białoruś to kolos na glinianych nogach
Odpowiedz cytując
Dariusz
Senior Member

Stary 15.07.2011, 11:53
HEDu napisał(a):Wyświetl post
Szybko wyciagnac kogos: Diaza, Mile Celebana,Sobote ze Slaska ;p
Myślisz, że ich odsprzedają jak uda im się przejść Dundee. Oczywiście, gdyby odpadli, czego im nie życze może na jednego zawodnika można byłoby liczyć.
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Stary 15.07.2011, 13:44
AYALA napisał(a):Wyświetl post
Może zamiast w nowoczesne stadiony to zainwestowac w boiska treningowe i ośrodki ?
Tak jestem za. I to nawet wzorem niektórych zespołów europejskich nie muszą być boiska zaraz koło stadiony tylko spokojnie mógłby powstać taki ośrodek z boiskami różnego rodzaju na obrzeżach miasta. Pytanie tylko za jaką kasę to można by wybudować bo na miasto nie ma już co liczyć a i sam Cupiał chyba nie wyłoży takiej kasy. Trzeba by poszukać jakiegoś inwestora. Tylko czy taki się znajdzie?

Swoją drogą to pojawiły się informacje, że Lukoil chciałby zainwestować w Widzew. A może by ich tak do Nas zaprosić? Wcześniej pisano też, że Gazprom sprawdzał możliwość kupienia Widzewa...
Odpowiedz cytując
Mistrz Yoda
Member

Od: 07.2011

Stary 17.07.2011, 15:04
A ja mam nadzieję, że Stan jeszcze nam kibicom do końca okienka sprawi jakiś ciekawy prezent. Może jakiś dynamiczny boczny obrońca lub cofający się napastnik grający stylem coś takiego jak Zuraw.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 17.07.2011, 15:45
no jasne Dos Santos z Tottenhamu na wypozyczenie

Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 17.07.2011, 16:46
Feniks1983 napisał(a):Wyświetl post
Tak jestem za. I to nawet wzorem niektórych zespołów europejskich nie muszą być boiska zaraz koło stadiony tylko spokojnie mógłby powstać taki ośrodek z boiskami różnego rodzaju na obrzeżach miasta. Pytanie tylko za jaką kasę to można by wybudować bo na miasto nie ma już co liczyć a i sam Cupiał chyba nie wyłoży takiej kasy. Trzeba by poszukać jakiegoś inwestora. Tylko czy taki się znajdzie?
Cały kompleks jak mają najlepsze kluby, czy 2 boiska trawiaste, jedno ze sztuczną i załóżmy jedno kryte ? Tę drugą opcję Cupiał mógłby z kieszonkowego zrobić jakby chciał. Najwyraźniej nie chce i swojej kasy nie ma zamiaru dokładać.
A szkoda, coś takiego to dar dla pokoleń i byłby pamiętany jako dobroczyńca przez wiele lat. Na pewno dłużej z tego, niż zakupu Żurawskiego Ale dobra, niech robi co chce.

W sytuacji braku kasy klub cos kombinuje z dofinansowaniem unijnym, wspominał o tym Basałaj. Mówimy tutaj cały czas o tej opcji nr 2 nie żadnych cudach patrz Ajax czy Real Madryt
..
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów