The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.02.2011, 14:34
Lysy napisał(a):Wyświetl post

Zmiany:
Jakikolwiek bramkarz w miejsce Kurto (który jest przeciętny)
Boukhari - jak kiedykolwiek wróci do formy w miejsce Kirma
Boguski - jak kiedykolwiek wróci do formy w miejsce Genkova lub Małego.
Podoba mi się ten skład. Tzn w takim sensie, że z dostępnch graczy bym wystawił taki sam. Ewentualnie dałbym Meliksona na lewe skrzydło, Kirma na prawe.
..
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 06.02.2011, 14:46
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Jak chcesz żeby Wisła grała systemem jak Barcelona
A co ty myślisz Barca ma jakieś ustawienie z kosmosu wzięte?
Lechia Gdańsk gra np. 4-3-3 i bardzo fajnie to wygląda, więc jednak można.
Zobacz sobie raport z ostatnich mistrzostw świata, ile drużyn grało różnymi odmianami 4-3-3.
Tak jak 10 lat temu w Polsce wszyscy przechodzili z archaicznego 3-5-2 na nowoczesne wtedy 4-4-2 tak teraz próbują 4-3-3/4-2-3-1.

Jakbyś nie wiedział to Cikos już w poprzedniej rundzie grał podobnie do Alvesa, Ramosa, oczywiście z zachowaniem proporcji.

Ostatnio edytowane przez Kris Dee : 06.02.2011 o godz. 14:54.
Odpowiedz cytując
krowczax
Senior Member

Stary 06.02.2011, 15:08

Cóż, gdybym był trenerem to na pewno bym się pobawił w kwestii ustawienia. Myślę, że powyższa taktyka mogłaby zapewniać balans między atakiem a obroną. Nasi boczni obrońcy (Cikos i Paljic) mają zapędy ofensywne, więc mogli by być przesunięci trochę bardziej w stronę linii pomocy. Za rozgrywanie w tym przypadku musieliby brać się Wilk/Boukhari i Sobolewski, którzy w razie potrzeby mieli umożliwione uczestniczenie zarówno w akcjach defensywnych jak i ofensywnych. Do tego aż trzech OP + Genkov daje nam aż 4 zawodników a ataku minimalnie.
Ciekawie byłoby może spróbować dać Sobola na lewą obronę, w ramach eksperymentu.

Ta taktyka to nic innego jak próba zabawy ustawieniem, więc nie bijcie aż tak bardzo ; )
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 06.02.2011, 15:22
Kris Dee napisał(a):Wyświetl post
A co ty myślisz Barca ma jakieś ustawienie z kosmosu wzięte?
Tak Barcelona ma ustawienie z kosmosu, bo jako jedyna obok Holandii i Hiszpani(to chyba prawie Barcelona) gra prawdziwym 4-3-3.
Lechia Gdańsk gra np. 4-3-3 i bardzo fajnie to wygląda, więc jednak można.
Zobacz sobie raport z ostatnich mistrzostw świata, ile drużyn grało różnymi odmianami 4-3-3.
Tak jak 10 lat temu w Polsce wszyscy przechodzili z archaicznego 3-5-2 na nowoczesne wtedy 4-4-2 tak teraz próbują 4-3-3/4-2-3-1.
Wszystkie drużyny, które wymieniasz próbują marnych imitacji 4-3-3, które tak naprawdę przeradza się w 4-5-1.

Jakbyś nie wiedział to Cikos już w poprzedniej rundzie grał podobnie do Alvesa, Ramosa, oczywiście z zachowaniem proporcji.
No to już naprawdę jakiś żart. Cikos moim zdaniem bardzo rzadko włączał się w akcje ofensywne drużyny i jedyne spotkanie w którym tak naprawdę zagrał na poziomie, który myślę satysfakcjonował wszystkich na tym forum to spotkanie z Legią. I to był jedyny mecz w którym tak naprawdę ten zawodnik mnie przekonał.

Co do tych rozpisek. Fajnie to rozrysowałeś i chciałbym, żeby to tak wyglądało. Niestety ani razu nie widziałem czegoś takiego w tym sezonie. No chyba, że w spotkaniu z Legią.

PS. Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Więc je powtórzę:
Czy Wisła spełnia którekolwiek kryterium, które podałem:
1) umiejętność gry wysokim pressingiem
2) umiejętność gry bez piłki (wychodzenie na pozycje, ruch bez piłki itp)
3) coś co nazwę "pójście za akcją" czyli podanie piłki i dalsze uczestniczenie w akcji poprzez wyjście na pozycje, a nie zatrzymywanie się

To są myślę, że trzy podstawowe punkty, które należy spełnić by grać 4-3-3 + oczywiście umiejętności czysto piłkarskie czyli np. umiejętność zagrywania prostopadłych piłek ja Xavi.
Ostatnio edytowane przez Jagul : 06.02.2011 o godz. 15:28.
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member

Stary 06.02.2011, 15:24
krowczax napisał(a):Wyświetl post

Cóż, gdybym był trenerem to na pewno bym się pobawił w kwestii ustawienia. Myślę, że powyższa taktyka mogłaby zapewniać balans między atakiem a obroną. Nasi boczni obrońcy (Cikos i Paljic) mają zapędy ofensywne, więc mogli by być przesunięci trochę bardziej w stronę linii pomocy. Za rozgrywanie w tym przypadku musieliby brać się Wilk/Boukhari i Sobolewski, którzy w razie potrzeby mieli umożliwione uczestniczenie zarówno w akcjach defensywnych jak i ofensywnych. Do tego aż trzech OP + Genkov daje nam aż 4 zawodników a ataku minimalnie.
Ciekawie byłoby może spróbować dać Sobola na lewą obronę, w ramach eksperymentu.

Ta taktyka to nic innego jak próba zabawy ustawieniem, więc nie bijcie aż tak bardzo ; )
Ustawienie jak najbardziej ok. 4-2-3-1 z dwoma defensywnymi pomocnikami, tak graliśmy z Lechem w Poznaniu. To może wypalić pod warunkiem że Melikson okaże się gwiazdą ligi albo Garguła wróci do formy, inaczej będzie problem z rozegraniem piłki bo zarówno Sobol jaki i Wilk kuleją w tym elemencie gry.
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member

Stary 06.02.2011, 15:32
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Co do tych rozpisek. Fajnie to rozrysowałeś
Jeżeli chodzi o te 2 rysunki to zaznaczam że nie ja rysowałem, tylko autor tej bardzo ciekawej analizy taktycznej Wisły Kraków.
http://taktycznie.blogspot.com/2010/...eza-babel.html

Polecam.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 06.02.2011, 16:17
1-4-4-2 to uważam że optymalny system dla Wisły, w takim ustawieniu wygrywaliśmy w pucharach.Wiem że wykonawcy już nie Ci sami ....Szkoda że już nie mamy takich środkowych kreatywnych pomocników jak kiedyś: Kulawik,Czerwiec czy Szymek co potrafili silnymi strzałami z 20-25m zdobywac bramki na wage zwycięstwa
Ostatnio edytowane przez AYALA : 06.02.2011 o godz. 16:21.
Odpowiedz cytując
Sylwek0911
Junior Member

Od: 04.2009

Stary 06.02.2011, 17:08
ja bym sprawdził Bunozę na lewej obronie ma ciąg na bramkę System 1-4-3-3 PO:Bunoza środek Jaliens i Chaves LO:Cikos potem od lewej Melikson, Sobol, Garguła i atak Kirm, Genkov i Mały
Odpowiedz cytując
TSW06
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 06.02.2011, 17:25
4-3-3 ale bardziej w oparciu o planszę 4-3-1-2
Jovanić - Cikos, Chavez, Jaliens, Paljic - Sivakov, Sobolewski, Melikson - Kirm - Małecki, Genkov

przestawiłem Kiro na środek bo może sobie dać radę a Melikson będzie lepiej grać jako piwot.
Pozdrowienia z Częstochowy!!
"Żyjesz w kraju w którym wszyscy chcą cię zrobić w chuja..
."
Odpowiedz cytując
Antystenes
Banita

Od: 09.2010

Stary 06.02.2011, 17:34
Mogę prosić o rozstawienie zawodników na tej ślicznej zielonej murawie, tzn. żeby ktoś dał gdzie mogą grać nasi zawodnicy, np.napad: Genkov, Rios, Mały, Żuraw, Boguś, prawa pomoc: Mały, Kirm, Melikson, Boguś, Łobo itp.
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 06.02.2011, 17:45

O to chodziło Antystenes?
Odpowiedz cytując
Antystenes
Banita

Od: 09.2010

Stary 06.02.2011, 18:25
WiślakMyślenice napisał(a):Wyświetl post
O to chodziło Antystenes?
Dzięki, dobra robota
Odpowiedz cytując
Mistel
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 06.02.2011, 19:02

Moja propozycja. Sobolewski jako typowo defensywny pomocnik, wspierany w destrukcji przez Wilka. Wilka dodatkowo pomaga rozgrywać piłkę. Głownym rozgrywającym jest Melikson, który w zależności od potrzeby, pełni rolę drugiego napastnika, lub schodzi na skrzydła, wymieniając się pozycjami z Siwakovem lub Kirmem.
Odpowiedz cytując
gianbuffon
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 06.02.2011, 20:37
Widzę, ze ferie w pełni hehe

Ale też się zabawie
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member

Stary 06.02.2011, 22:26
gianbuffon napisał(a):Wyświetl post
Po czym wnosisz?
Odpowiedz cytując
marian3a
Senior Member

Stary 07.02.2011, 00:32
[/img]
też jestem zdziwiony. Bo ferie są takie zajebiste no cuż latka lecą a pracować trzeba ehhh heheheheehe
Odpowiedz cytując
gianbuffon
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 07.02.2011, 01:10
E tam, przecież się śmieje
Chodzi mi o to, że są ferie i ludzie mają ciekawe rozkminy na forum heh
Najpierw zabawa w menedżerów, teraz w taktyków
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member

Stary 07.02.2011, 06:44
E tam, przecież się śmieje
Chodzi mi o to, że są ferie i ludzie mają ciekawe rozkminy na forum heh
Najpierw zabawa w menedżerów, teraz w taktyków
Na "ciekawe rozkminy" są lepsze sposoby( ) od czekania cały rok na ferie.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 07.02.2011, 07:44
Jestem zdania - dac szanse Filipowi. Chłopak młody, potrenowac z nim wiecej i przygotowywac do roli pierwszego bramkarza. Wieksza uwage na kolejnym zgrupowaniu zwrocic na jego osobe i jazda. Popatrzmy chociazby na Legie - kupili 2 nowych bramkarzy a podobno bedzie Skorza stawial na Skabe, ktory jak gral to sie dobrze prezentowal - moze lepiej zrobic tak samo u nas niz kupowac kolejnego Jovanicia, ktory w bramce sie nie sprawdzi. Takie jest moje zdanie a zespoł w rundzie rewanzowej ustawiłbym własnie tak (Melikson mi akurat pasuje w takiej roli jak przedstawiłem ponizej:

Odpowiedz cytując
konrad123
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 07.02.2011, 08:21
mitmichael napisał(a):Wyświetl post
Jestem zdania - dac szanse Filipowi. Chłopak młody, potrenowac z nim wiecej i przygotowywac do roli pierwszego bramkarza. Wieksza uwage na kolejnym zgrupowaniu zwrocic na jego osobe i jazda. Popatrzmy chociazby na Legie - kupili 2 nowych bramkarzy a podobno bedzie Skorza stawial na Skabe, ktory jak gral to sie dobrze prezentowal - moze lepiej zrobic tak samo u nas niz kupowac kolejnego Jovanicia, ktory w bramce sie nie sprawdzi. Takie jest moje zdanie a zespoł w rundzie rewanzowej ustawiłbym własnie tak (Melikson mi akurat pasuje w takiej roli jak przedstawiłem ponizej:

Według mnie ten skład dobry, tylko że Maaskant o tym nie wie
Chyba, że Rios by się nie spisywał to za niego Żurawski. Ewentualnie Małecki, tylko trochę niżej, żeby był taki podwieszony pod napastnika. Potem na prawo Melikson a na pozycje Meliksona Garguła lub Sivakov
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Stary 07.02.2011, 09:18
Ehe i jeden stary Sobol sam lata po całym boisku jak kurczak bo reszta nie umie i nie lubi grać w defensywie
Z takimi bokami obrony trzeba zagrac bardziej konserwatywnie.
..
Odpowiedz cytując
Lysy
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 07.02.2011, 09:49
@mitmichael

W tym okładzie nasza prawa strona praktycznie nie istnieje, i napastnicy mogliby zapomnieć o jakichkolwiek podaniach.
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 07.02.2011, 11:35

Uzasadnienie:
Obrona: Na Polską ligę wystarczy 3 stoperów - chyba, że gramy wyjazdy z Legią, czy Lechem - wtedy można zmienić ustawienie. Chavez i Jaliens to dla mnie pewniaki na obronę. Brakuje tego trzeciego, który by stworzył z nimi duet nie do przejścia. Z braku laku może stać tam Bunoza. Może chłopak ogarnie isę przy Holendrze
Defensywni Pomocnicy: Wilk i Sobolewski to jak na polskie warunki - miód, cud i orzeszki. Doświadczenie z przebojowością. Wspieraliby oni obronę, od czasu do czasu Wilk mógłby wzmocnić ofensywę. Zawsze można Wilka wzmocnić Białorusinem, jeśli okaże się wzmocnieniem.
Pomoc: Tutaj na lewej stronie widziałbym Paljica albo Boukhariego, gdyby ten był w formie. Po prawej - ofensywny Małecki, tej pozycji nie trzeba argumentować.
Ofensywni Pomocnicy - Oni by wspomagali Genkova. Myślę, że Kirm z Meliksonem byliby idealną parą. Kirm - wiadome na co go stać, Melikson jest niewiadomą. Zawsze można wstawić tam Małego za Kirma, którego przesuwamy na lewą pomoc, wtedy na prawą powędrowałby Cikos.
Atak: Wielkiego wyboru nie mamy, tutaj można lawirować pomiędzy Genkovem, Riosem, a Zurawskim.

Oczywiście to jest zabawa i moja fantazja Nie uważam się za trenera, ale to byłaby moja wizja dzisiejszej Wisełki
Odpowiedz cytując
zajacek
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 07.02.2011, 13:17
Ferie feriami - ja uważam, że temat ciekawy.
1. Wejście bocznego obrońcy z obiegiem to już elementarz i grają to wszyscy. Asekuracja przy pozycyjnym jest na 4 (trzej obrońcy jeden pomocnik albo dwóch obrońców dwóch pomocników), czasem nawet na 3 zawodników. Przecież połowa naszej siermiężnej ligi tak gra, a Wy tu się zastanawiacie czy w ogóle
2. Ciekawszą ideą - a sądząc po sparingach będzie to próbowane w Wiśle jest wejście stopera do ataku - wejście niekoniecznie czołowo, ale kanałem zrobionym przez skrzydłowego (Chelsea np)
3. Generalnie przypuszczam, że w zamiarach Maaskanta mamy grać ruchliwe 4-3-3 z dużą wymiennością pozycji i otwieraniem skrzydła przez różnych (wymiennie) zawodników. Tutaj główną rolę grać u nas będzie niekoniecznie indywidualne wyszkolenie, ale przygotowanie fizyczne i zgranie. Sądząc po wyglądzie naszych graczy w sparingach - na treningach dostali bardzo do pieca i może coś z tego będzie. Ale też rozumiem pesymistów obawiających się próby robienia drugiej Barcy czy Arsenalu z naszych piłkarzy...
4 Słabość naszych bocznych obrońców jest w konteście 4-3-3 nad wyraz widoczna.
5. Gra na trzech stoperów to sajens fikszyn - bo wtedy bardzo optymistycznie nazywa się bocznych obrońców pomocnikami a i tak jest to 5-4-1 albo dokładniej 5-3-1-1 (de facto tak grają często przeciwko nam w lidze, choć składy podawane są standardowo 4-4-2 albo 4-1-4-1)
6. Wielu umknęło może uwadze, że polska liga w sensie jakości gry jest chyba słabsza, niż kilka-kilkanaście lat temu, ale przygotowanie taktyczne zespołów jest dużo lepsze. Dotyczy to szczególnie gry obronnej - tu naprawdę widać postęp
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 07.02.2011, 13:34
To w sporym stopniu wróżenie z fusów bo wszyscy nowi są niewiadomą.
4-4-2.
Bramkarz (oby lepszy od MJ) - Cikos, Chavez, Jaliens, Pajlic (albo ktoś lepszy) - ?(Melikson?),Sobolewski, Melikson (Shivakov?), Kirm - Małecki, Genkov.
Jesli Melikson jest taki dobry na środku to przydałby się prawoskrzydłowy bo Małego bardziej widzę w ataku (klepa, możliwość strzału, gra w tłoku - faul itp.)
Poza środkiem pomocy i środkiem obrony (choć tu z jakością tak sobie) krótka kołdra...
Odpowiedz cytując
Shifty Powers
Junior Member

Od: 12.2007

Stary 07.02.2011, 15:42

To takie moje ustawienie Pajic hasa po lewej stronie i jest asekurowany przez Sobola, Cikos raczej zachowawczo, a w przodu wymienność pozycji pomiędzy Kirmem, Mały i Meliksonem
Shifty
Odpowiedz cytując
emailowiec
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2005

Stary 07.02.2011, 15:55
Pajic, Jansen!? Proponuję naukę nazwisk piłkarzy drużyny, której kibicujesz
Odpowiedz cytując
adikos1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 07.02.2011, 15:57
Nie to żebym się czepiał ale żadnego nowego obrońcy w ciągu tygodnia nie sprowadziliśmy więc niewiem skąd na obronie "JANSEN" ? To jakiś joker w talii Maaskanta ?
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member

Stary 07.02.2011, 16:34
zajacek napisał(a):Wyświetl post
Gra na trzech stoperów to sajens fikszyn - bo wtedy bardzo optymistycznie nazywa się bocznych obrońców pomocnikami a i tak jest to 5-4-1 albo dokładniej 5-3-1-1.
Chile gra bardzo fascynującą taktyką 3-3-1-3 i jest to naprawdę ciekawy system. Jednak podstawowy warunek to wybieganie bo trzeba grać presingiem na połowie rywala i w miarę zwrotni obrońcy.

u nas wyglądałoby to tak:

Zawsze można też szybko przejść na 4-3-3 tak jak to ma w zwyczaju trener Marcelo Bielsa. Wprowadzamy dodatkowego środkowego pomocnika za jednego ze stoperów a Paljic z Cikosem grają typowych bocznych obrońców czyli "full-backs" zamiast "wing-backs"

Pozdro
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 07.02.2011, 16:50

I zaraz krzyki,a gdzie Małecki,a gdzie Małecki.A wolfy wie,ze u mnie grzeje ławeczke;]
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów