The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.07.2011, 00:39
Sam jestem sobie winien.Sam jestem sobie winien, że tutaj wchodzę i tracę tylko klawiaturę.Wiem, że tutaj są wieczni malkontenci, narzekacze, frustraci, ignoranci lub po prostu dzieci.Ale i tak wchodzę i walczę z wiatrakami.Zastanawiam się po co?
Człowiek piszę swoje, piszą też inni doświadczeni użytkownicy,nawet dziennikarze, którzy doczynienia z piłką mają nie tylko w czas wolny ale i w pracy... ale ich posty giną w tle forumowej degrengolady.Kumple mi zwracają uwagę- "Chłopie, po co tracić nerwy na dzieci", przecież Wisła wygra a ich nie będzie", ale i tak mimo wszystko ciągnie by cokolwiek napisać.
Ja chyba jestem po prostu sadomasochistą.

Tak dla przypomnienia proszę o wyniki ostatnich naszych sparingów za czasów Maaskanta i przy okazji odnośnie do pózniejszych wyników.
Drugi aspekt.Nie graliśmy z ogórkami.Rapid to bardzo dobra drużyna z ligi silniejszej od naszej.
Trzeci aspekt.Przypominam, że na aktualne zgrupowanie drużyna przyleciała wczoraj, wczesniej miala 2 dni odpoczynku w Krakowie a jeszcze wczesniej mieli zgrupowanie w Holandii.Czy wedlug was, zawodnicy nie mieli prawa być wolniejsi od przeciwników.Przecież gołym okiem bylo widać brak szybkości, dokładności podań.
Czwarty.Zauważyliście, że do drużyny dołączyli nowy piłkarze?Czy według was to bez znaczenia?
Po piąte, TO ....A BYŁ SPARING.!!!!!!Wiem, że niektórzy lubią się napiąć na onecie w komenarzach lub na forum Legii a propos naszych wyników, ale nie tym razem.
Żyletki jak coś są bardzo tanie, tylko jak coś wzdłuż nie w poprzek.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 07.07.2011 o godz. 00:41.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
ziz99
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 07.07.2011, 00:53
Jeżeli będziemy grali piłką jak choćby podczas wiosennej rundy z Bełchatowem czy Śląskiem to powinno być dobrze.

Jak będziemy liczyć na dobry "młynek" Małeckiego, to nawet na Skonto może nie wystarczyć...
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 07.07.2011, 00:55
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Trzeci aspekt.Przypominam, że na aktualne zgrupowanie drużyna przyleciała wczoraj, wczesniej miala 2 dni odpoczynku w Krakowie a jeszcze wczesniej mieli zgrupowanie w Holandii.Czy wedlug was, zawodnicy nie mieli prawa być wolniejsi od przeciwników.Przecież gołym okiem bylo widać brak szybkości, dokładności podań.
Domyślam się że Rapid w Estonii przesiaduje od miesiąca a odpoczywali cały czas, byle tylko być szybsi on naszych - po prostu zasadzili się na nas

rw88 - co do Twojego postu z poprzedniej strony - jedno zdanie - obyś miał rację
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Alamar
Junior Member

Od: 07.2005

Stary 07.07.2011, 01:23
Takie bledy Jovanovića go dyskwalifikuja, dodajmy do tego bocznych obroncow ktorzy potrafia glownie atakowac a nie bronic i dlatego min. wlasnie takie bledy. Na dodatek zaden srodkowy obronca nie potrafi dobrze grac glowa i to jest fatalne bo wczesniej Cleber, Marcelo i Glowacki grali fantastycznie glowa.
Odpowiedz cytując
Angmir
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 07.07.2011, 01:25
willow napisał(a):Wyświetl post
Podpisuję się rękami i nogami pod zim zumem i 1q2.
Od kilku ładnych lat ciągle tylko słyszę/czytam, że to "tylko" sparingi i i kończy się jak się kończy, czyli wpie....em w Europie.
nikt tu nie panikuje i nikt nie płacze, tym bardziej nikt nie ma zamiaru zwalniać kogokolwiek.
Po prostu wyrażamy swoje zaniepokojenie dzisiejszą postawą zespołu.
Dla tych, co nie potrafią jeszcze czytać, powtórzę: nie wynikiem, tylko postawą.

P.S. A już najbardziej mnie zwalają mnie z nóg komentarze w stylu: "wyciągniemy wnioski".
Po ile lat mają ci zawodnicy i ile lat grają w piłkę?

Przestańcie w końcu oszukiwać samych siebie. Skonto przejdziemy, do IV rundy może fuksem awansujemy, ale jeśli nic się nie zmieni, o LM można zapomnieć. I oby moje słowa się w gó...o zamieniły.
Też to widzę podobnie - z drugiej strony aż tak tragicznie nie jest - nierozstawionych przeciwników powinniiśmy ograć dajac z siebie 100% zaangarzowania.
Ogólnie w eliminacjach żadne wielkie drużyny nie grają, więc z nikim nie jesteśmy bez szans - ale zakładać że osiągniemy cokolwiek to zbytni optymizm.

Teraz robić Florę za tydzień Skonto i harować walczyc na 100% a "jakoś to będzie". Wiadomo Barceloną nie jesteśmy dlatego trzeba przygotować to co mamy na 100% i nadrabiać ambicją i walką. I nie ma co grać w 4 rundzie Tiki taki tylko trzeba sie nastawiać na autobus i kontry.

Ale to chyba normalne - bo chyba nie wierzyliście że kiedykolwiek będziemy mieli taki skłąd, że eliminacje przejdziemy z uśmiechem na ustach ?

PS> I z Oceną 1q2 też sie ogólnie zgadzam.
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes

Od: 11.2002

Stary 07.07.2011, 01:30
Sam jestem sobie winien.Sam jestem sobie winien, że tutaj wchodzę i tracę tylko klawiaturę.Wiem, że tutaj są wieczni malkontenci, narzekacze, frustraci, ignoranci lub po prostu dzieci.Ale i tak wchodzę i walczę z wiatrakami.Zastanawiam się po co?
Człowiek piszę swoje, piszą też inni doświadczeni użytkownicy,nawet dziennikarze, którzy doczynienia z piłką mają nie tylko w czas wolny ale i w pracy... ale ich posty giną w tle forumowej degrengolady.Kumple mi zwracają uwagę- "Chłopie, po co tracić nerwy na dzieci", przecież Wisła wygra a ich nie będzie", ale i tak mimo wszystko ciągnie by cokolwiek napisać.
Ja chyba jestem po prostu sadomasochistą.

Tak dla przypomnienia proszę o wyniki ostatnich naszych sparingów za czasów Maaskanta i przy okazji odnośnie do pózniejszych wyników.
Drugi aspekt.Nie graliśmy z ogórkami.Rapid to bardzo dobra drużyna z ligi silniejszej od naszej.
Czwarty.Zauważyliście, że do drużyny dołączyli nowy piłkarze?Czy według was to bez znaczenia?
Po piąte, TO ....A BYŁ SPARING.!!!!!!Wiem, że niektórzy lubią się napiąć na onecie w komenarzach lub na forum Legii a propos naszych wyników, ale nie tym razem.
Żyletki jak coś są bardzo tanie, tylko jak coś wzdłuż nie w poprzek.
Pablo, tak bardzo Cię ceniłem za Twoje posty, ale chyba tym razem lejce Ci się po...ły
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 07.07.2011, 01:41
willow napisał(a):Wyświetl post
Pablo, tak bardzo Cię ceniłem za Twoje posty, ale chyba tym razem lejce Ci się po...ły
Ale ja nie piszę o wszystkich willow.Śmieję się tylko po prostu z tej kwadratury koła jaką niektórzy robią z meczu sparingowego.(aczkolwiek i tak nie jest źle.Kiedyś w tym temacie przeprowadzano analizę poszczególnych graczy (pół roku temu) na podstawie relacji tekstowej z oficjalnej......)
Ja nie wiem, czy by było ok, to mamy grać jedynie ze Sławkowem?
Ale ok, obiecuję, że do pierwszego meczu ze Skonto już się w tym temacie nie odezwę
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 07.07.2011 o godz. 01:43.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 07.07.2011, 01:43
Alamar napisał(a):Wyświetl post
Takie bledy Jovanovića go dyskwalifikuj.
Spokojno , gość jest z nami 2 tygodnie, wszedł, potknął się , czy dał się przepchnąć - padł gol.Nie takie błędy robią kolesie warci kilkanaście mln Euro i to w meczach o grubą stawkę
To czy się nadaje czy nie , wyjdzie za czas jakiś.
Równie dobrze można skreślić Ilieva bo spartolił setkę to mało powiedzieć a nikt go nie skreśla a wręcz odwrotnie.

Ja mam nadzieje że z tą całą Florą, zagramy tak jak Rapid z nami i wystarczy mi 45 minut gdzie nie damy im żyć, nawet jak będziemy pudłować a im wyjdzie jedna kontra i będzie 0-1 bo wyniki w sparingach faktycznie są mało ważne ale wypadało by by sama gra jakoś wyglądała.Szczególnie że my (zakładając optymistycznie że Skonto ogramy bez jakiś wielkich problemów i modlenia się) szczyt musimy mieć za 3 tygodnie.
Duże firmy wtedy jeszcze przewracają się z boku na bok.Wisła 'bawiła' się przez cały rok - teraz zaczynają się dni że trza spłacić te 100,200, czy 300 tyś kontraktu - sama liga tego nie spłaciła , potrzeby jest przynajmniej awans do LE a on się rozegra już za chwilę.

ps swoją drogą -dla rozluźnienia ,ten koleś co praktycznie cały mecz darł się Wisła, czym później nawet jakieś dzieci zajawił Repertuar miał dosyć ograniczonyOgólnie musiał nieźle dać w palnik przed meczem
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 07.07.2011 o godz. 01:49.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Angmir
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 07.07.2011, 02:14
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Spokojno , gość jest z nami 2 tygodnie, wszedł, potknął się , czy dał się przepchnąć - padł gol.Nie takie błędy robią kolesie warci kilkanaście mln Euro i to w meczach o grubą stawkę
To czy się nadaje czy nie , wyjdzie za czas jakiś.
Równie dobrze można skreślić Ilieva bo spartolił setkę to mało powiedzieć a nikt go nie skreśla a wręcz odwrotnie.

Ja mam nadzieje że z tą całą Florą, zagramy tak jak Rapid z nami i wystarczy mi 45 minut gdzie nie damy im żyć, nawet jak będziemy pudłować a im wyjdzie jedna kontra i będzie 0-1 bo wyniki w sparingach faktycznie są mało ważne ale wypadało by by sama gra jakoś wyglądała.Szczególnie że my (zakładając optymistycznie że Skonto ogramy bez jakiś wielkich problemów i modlenia się) szczyt musimy mieć za 3 tygodnie.
Duże firmy wtedy jeszcze przewracają się z boku na bok.Wisła 'bawiła' się przez cały rok - teraz zaczynają się dni że trza spłacić te 100,200, czy 300 tyś kontraktu - sama liga tego nie spłaciła , potrzeby jest przynajmniej awans do LE a on się rozegra już za chwilę.

ps swoją drogą -dla rozluźnienia ,ten koleś co praktycznie cały mecz darł się Wisła, czym później nawet jakieś dzieci zajawił Repertuar miał dosyć ograniczonyOgólnie musiał nieźle dać w palnik przed meczem
przedewszystkim - przy kupowaniu w miare młodego obroncy nie ma co patrzeć na to czy popełnia głupie błędy czy nie, ale jaką ma technikę umiejętnosci wygrywania pojedynków, ustawiania się itd. Głupie błędy to kwestia koncentracji, nerwów czy braku obrania - wszystko można wyeliminować umiejętnosci czysto piłkarskich poprawić szybko się nie da.

Wiadom że w terj sytuacji nie popisał sie przedewszystkim ustawieniem (źle obliczył lot piłki) to nieduży błąd o bardzo poważnych konsekwencjach. Myślę że duży wpływ miało to że wszedł niespodziewanie z ławki i nie był z tego popwod odpowiednio skoncentrowany, ani rozgrzany.

A wogóle skreślanie kogokolwiek po 1 błędzie jest śmieszne (bo błąd z Litexem IMHO 80% wina Pareiki).

Ale i tak to nie my będziemy o tym transferze decydować tylko ludzie dalece bardziej kompetentni.
Odpowiedz cytując
prezes85
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 07.07.2011, 07:13
Podejrzewam że szczyt formy ma przyjść na mecze ze Skonto, a nie na sparing więc spokojnie.
Tyle, że Jovanovica popełnia już drugi błąd kosztujący nas bramkę w 2. swoim meczu. Chyba zestresowany jest negocjacjami.
Odpowiedz cytując
zim zum
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 07.07.2011, 08:20
Za tego trenera nie graliśmy jeszcze w pucharach. I tutaj nikt nie pisze, że spadniemy z ligi. Raczej chodzi o to, ze z taką grą przygoda pucharowa skończy się znowu szybko i pozostanie tylko liga.
Cytat:
A Rapid z plaży przyszedł czy skąd ? Chyba inne drużyny też są w takiej sytuacji i jakoś im to nie przeszkadza
Cytat:
wczoraj grał tylko jeden nowy od początku - Lamey
Odpowiedz cytując
Darkh
Member

Od: 06.2003

Stary 07.07.2011, 09:05
najm napisał(a):Wyświetl post
mnie w tym meczu zastanawia tylko, co się stało z Pareiko, przecież on się przy obu bramkach w ogóle nie rzucił. Zawsze był chwalony za ustawianie się i za refleks, a teraz jakby ten mecz przestał. Trening bramkarski mu nie służy czy na prawdę się podkładał. Bo te bramki to prawie jak za czasów Pawełka.
Na to samo zwróciłem uwagę... zasieję ziarno teorii spiskowej , że Maaskant kazał mu wpuścić dwie brameczki jak będzie okazja, żeby zobaczyć czy drużyna "zareaguje pozytywnie" pod presją złego wyniku...

Na moje niewprawne oko widać że drużyna robi postępy, bo rozklepanie rywala mieli w paru sytuacjach bardzo ładne (np. akcja zakończona strzałem Ilieva pod koniec meczu...)

A na koniec życzę trochę dystansu wszystkim zacietrzewionym dyskutantom...
... dobra strona tego wydarzenia to fakt, że mamy już wakacje...
Odpowiedz cytując
TOMEK 11
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 07.07.2011, 09:29
Darkh napisał(a):Wyświetl post
Na to samo zwróciłem uwagę... zasieję ziarno teorii spiskowej , że Maaskant kazał mu wpuścić dwie brameczki jak będzie okazja, żeby zobaczyć czy drużyna "zareaguje pozytywnie" pod presją złego wyniku...

Na moje niewprawne oko widać że drużyna robi postępy, bo rozklepanie rywala mieli w paru sytuacjach bardzo ładne (np. akcja zakończona strzałem Ilieva pod koniec meczu...)

A na koniec życzę trochę dystansu wszystkim zacietrzewionym dyskutantom...

hmm , a może żeby podzielić cenę na pół ?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.07.2011, 09:45
To był tylko sparing - fakt. Faktem jest również, że był to ostatni poważny sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu. Wypadliśmy bardzo słabo i coś czuję, że nasz zryw i całkiem niezła gra w ostatnich dwudziestu minutach był spowodowany odpuszczeniem pressingu przez zawodników Rapidu.

Czy nasza gra była jednak dla kogoś zaskoczeniem? Ja widziałem dokładnie taką samą Wisłę jak w lidze, tyle tylko, że na tle zdecydowanie silniejszego rywala niż nasi ekstraklasowi przeciwnicy.

Obrona jak była słaba tak jest słaba (na lewej obronie ofensywny pomcnik, środkowi, którzy nie wygrywają główkowych pojedynków do tego przeraźliwie wolni). W pomocy dokładnie to samo co w lidze - jeden Melikson umiejący wyjść spod presji, zagrać 1 na 1 a obok niego kompletnie nie radzący sobie z pressingiem Wilk (może ten mecz uświadomił niektórym jak przeciętny jest to zawodnik) i Sobol, który choć nadal waleczny coraz mniej pożyteczny (choć wczoraj nie było najgorzej). Dodajmy do tego skrzydłowego Kirma i z drugiej strony Małeckiego. Pierwszy przecież nie nauczy się w przerwie między rozgrywkami jak wygrywać pojedynki z obrońcami (więc jak znikł w cieniu w pierwszej połowie tak zobaczyłem go dopiero w drugiej jak z niego wyszedł). Drugi jak pchał się bezsensownie na czterech rywali tak pcha się nadal (ale tu niespodzianka, w tej czwórce nie było ani jednego ligowego ogóra i Małecki nie zanotował w tym meczu chyba żadnego dobrego zagrania).

Mnie zastanawia szczególnie mierna postawa Kirma i Małego - tak naprawdę to Oni mają teraz najmocniejszego konkurenta do skłądu - Ilieva (byłem zdziwiony, że nie gra od pierwszych minut - to piłkarz zdecydowanie lepszy od obu naszych bocznych pomocników). Skoro jednak Oni rozpoczęli mecz w podstawowym składzie spodziewałem się, że będą chcieli pokazać trenerowi słuszność jego wyboru. Widzieliście coś takiego? Ja widziałem tylko jedno - wszedł Iliev i swoim krótkim występem posadził na ławie jednego z dwójki Kirm/Małecki.

Mimo tak słabego meczu spokojnie przejdziemy Skonto. W kolejnych rundach - mimo wczorajszego meczu - też może być dobrze. Liczę na nowych, którzy jeszcze nie mogli zagrać.

W obronie dojdą Diaz i Jovanovic - wg mnie obaj do pierwszego składu. Diaz mimo wszystkich jego wad jest lepszym lewym obrońcą niż Paljic a Jovanovic wyrzuci ze składu jednego z dwójki Jaliens/Chavez (polecam mecze Partizana jeśli ktoś ocenia go przez pryzmat błędów jakie zrobił w spraingach u nas).

W pomocy Iliev już chyba nie opuści pierwszego składu i Melikson wreszcie będzie miał z kim pograć. Do tego spodziewam się, że Wilk powędruje na ławkę a do gry wejdzie Nunez (tu muszę opierać się tylko na nosie Stana i słowach Maaskanta, że widzi go w środku pomocy).

W ataku wreszcie będziemy mieć alternatywę w postaci Bitona.

Wczorajszy sparing tylko potwierdził słabość naszej drużyny z zeszłego sezonu - graliśmy jednak tym samym składem, więc inaczej być nie mogło. Dojdą nowi i powinno być dużo lepiej. Szkoda tylko, że pomimo szumnych zapowiedzi skład nadal nie jest skompletowany a zbliża się przecież 10 lipca...
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 07.07.2011 o godz. 09:49.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.07.2011, 10:02
Ostatni poważny, bo z poważnym przeciwnikiem. Maaskant już zapowiedział, że z Florą zagrają rezerwowi
Odpowiedz cytując
Krav
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 07.07.2011, 10:33
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Ostatni poważny, bo z poważnym przeciwnikiem. Maaskant już zapowiedział, że z Florą zagrają rezerwowi
Gdzie tak, powiedział ? Źródło poproszę. O ile sobie przypominał Maaskant powiedział, że na tym turnieju zagrają dwie inne jedenastki. Więc było to już ustalone przed tymi meczami, niezależnie od tego z kim byśmy zagrali. Równie dobrze mogliśmy zagrać z Genkiem, nie z Florą Tallin więc nie trafia do mnie argument że Rapid był ostatnim poważnym przeciwnikiem.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.07.2011, 10:38
Krav napisał(a):Wyświetl post
Gdzie tak, powiedział ? Źródło poproszę. O ile sobie przypominał Maaskant powiedział, że na tym turnieju zagrają dwie inne jedenastki. Więc było to już ustalone przed tymi meczami, niezależnie od tego z kim byśmy zagrali. Równie dobrze mogliśmy zagrać z Genkiem, nie z Florą Tallin więc nie trafia do mnie argument że Rapid był ostatnim poważnym przeciwnikiem.
Chyba nawet na oficjalnej stronie masz wywiad z Maaskantem, w którym tak powiedział. Poza tym Flora to raczej nie jest poważny przeciwnik...
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 07.07.2011, 10:44
Alamar napisał(a):Wyświetl post
Takie bledy Jovanovića go dyskwalifikuja, dodajmy do tego bocznych obroncow ktorzy potrafia glownie atakowac a nie bronic i dlatego min. wlasnie takie bledy. Na dodatek zaden srodkowy obronca nie potrafi dobrze grac glowa i to jest fatalne bo wczesniej Cleber, Marcelo i Glowacki grali fantastycznie glowa.
Napastnika który przez 3 mecze o stawkę oddał 1 strzał na bramkę to dyskwalifikuje?

Bo zgodnie z Twoim mniemaniem Genkov grzał by lawę a my mistrza widzielibyśmy jak świnia niebo.

On udowodnili się że znają się na robocie na ocenę przyjdzie czas po meczu ze skonto.
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 07.07.2011, 11:04
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Chyba nawet na oficjalnej stronie masz wywiad z Maaskantem, w którym tak powiedział. Poza tym Flora to raczej nie jest poważny przeciwnik...
Gdzie tu jest napisane, że z Florą zagrają rezerwowi?

"Trener już teraz informuje, że w obu meczach zagrają dwa różne składy. „Może nie będziemy grali dwoma totalnie różnymi jedenastkami, ale trzeba pamiętać o tym, że wszystkie badania mówią, że dwa dni po meczu to najgorszy czas dla mięśni” – przypomina trener. W związku z tym zawodnicy, którzy zagrają w pierwszym meczu przez 90 minut, na pewno nie zaczną drugiego spotkania. „Właśnie dlatego zabieramy do Tallina 24 piłkarzy. Będziemy więc mieli możliwość zmian. Może niektórzy zawodnicy zagrają w dwóch meczach, żebym mógł zobaczyć ich na różnych pozycjach” – mówi szkoleniowiec."

Co do samego wczorajszego sparingu. Sam mecz był jaki był. Stare mankamenty dają o sobie nadal znać (czyli nie umiejętność wyprowadzenia piłki z obrony przy pressingu, brak podań do Genkova) i to trzeba szybko naprawić.

Kilka osób tu pisało, że pierwsze 45 minut to pod względem taktyki była tragedia i że niby co było ćwiczone. A więc dla tych osób cytat z trenera Maaskanta:

"„Wykonaliśmy już całą pracę nad naszą kondycją fizyczną, którą chcieliśmy wykonać. W Estonii będziemy pracować nad utrzymaniem tych parametrów i oczywiście nad taktyką, stałymi fragmentami gry” – zdradza szkoleniowiec. Trener nie chce jednak ćwiczyć nowych zagrań w trakcie sparingów, a tylko podczas treningów. Dlaczego? „Wiadomo przecież, że te spotkania na pewno będą oglądali wysłannicy Skonto, tym meczom będą się przyglądać zapewne także osoby z Genk, z którym przecież mamy szansę zagrać. Nie będziemy więc pokazywać nic w grach, ale na pewno będziemy pracować nad pewnymi elementami” – odpowiada Robert Maaskant."

Z tego wynika, że nad taktyką tak naprawdę jeszcze nie pracowali na dotychczasowych zgrupowaniach i dopiero teraz ten element będzie ćwiczony. Nie wiem czy to nie za późno ale skoro trener tak chce, to zobaczymy co z tego będzie.
Odpowiedz cytując
CelticusABG
Member

Od: 10.2007

Stary 07.07.2011, 11:58
Według mnie największą bolączką Wisły jest organizacja gry. Uważam, że w największym stopniu odpowiada za to linia pomocy na czele z Wilkiem i Sobolewskim.
Dam przykład - piłkę ma Jaliens albo Chavez i co robią? Albo grają do Kirma/Małeckiego na skrzydło którzy pod pressingiem albo ją tracą albo odrywają z powrotem do obrońców. Gdy zdarzy się, że środek pomocy podejdzie pod obrońców sytuacja się powtarza. Szybka klepka (na dodatek często z problemami) i piłka w przód na Genkova albo świeca na skrzydło... W naszym zespole jest jeden, może dwóch zawodników którzy potrafią z obrońcą na plecach przyjąć piłkę i od razu wymanewrować przeciwnika.
Skoro zatem nie mamy wielu dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy musimy więcej grać podaniami - szybkimi, mocnymi, a przede wszystkim po ziemi, które gubią obronę przeciwnika. Niestety Sobol i Wilk nie nadają się do takiej gry ale liczę na to, że Nunez może się okazać bardzo pożyteczny jeśli chodzi o taką grę. A tak w ogóle to nasz trener powinien zauważyć, że ani Kirm ani Małecki nie nadają się do gry na skrzydłach... Andraż według mnie powinien zająć pozycję środkowego pomocnika a Patry to typowy drugi napastnik.

Mimo wszystko wierzę, że czas który drużyna poświęci na szlifowanie taktyki pozwoli jej na skuteczną walkę o LM
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 07.07.2011, 12:26
Rozumiem, że był to sparing ale na kilka dnia przed startem w europejskich pucharach. Rapid jako drużyna prezentował się tak jak my powinniśmy mając w perspektywie zaraz spotkanie o dużą stawkę - to nie jest kwestia mobilizacji drużyny ale umiejętności piłkarskich, organizacji gry, wychodzenia spod pressingu a tego wszystkiego Wiśle brakowało - Skonto fakt jest słabe ale my nie jesteśmy wcale od nich zdecydowanie lepsi - tak samo mówiliśmy rok temu czy dwa lata temu a skończyło się kompromitacją. Dla przypomnienia również graliśmy wtenczas tak samo źle w sparingach - bez ładu i składu i to przełożyło się na puchary. To że przegraliśmy to jedno z 4 drużyną ligi rumuńskiej ale ważniejsze jest to że jakość gry jako całości jest na poziomie podobnym do zeszłorocznego - nie widziałem w tym spotkaniu postępu o którym wspominał RM. Z uwagi na nasze mierne dokonania w ostatnich latach w Europie dla nas przejście takiego zespołu jak Skonto jest krokiem do przodu i niech nikt nie pierniczy, że będzie łatwo i przyjemnie - że powieziemy ich kilkoma bramkami - kiedy ostatni raz Wisła wygrała na wyjeździe w Europie - z Litwinami w zeszłym roku grając piach by w następnej rundzie dostać baty.

Wszyscy podniecali się jako to silną linią pomocy dysponujemy - na tle pierwszego lepszego przeciwnika, któremu chciało się pobiegać - naszych pomocników nie było widać przez co Genkov nie miał żadnej praktycznie dogranej na nos piłki. To że zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie trochę lepiej było wynikiem rezultatu pierwszej odsłony a Rapid nie grał już wtedy tak wysoko pressingiem, nie mają przy tym większego problemu z wyjściem spod niego gdy Wisła atakowała - taka subtelna różnica.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 07.07.2011 o godz. 12:36.
Odpowiedz cytując
cronos20
Member

Stary 07.07.2011, 13:01
FearTS napisał(a):Wyświetl post
Serek czemu ostatni poważny sprawdzian przecież gramy jeszcze z Florą Tallin .
Wczoraj mi zabrakło tych nowych. Maaskant daje teraz szanse innym , a z Florą innym. W następnym meczu to raczej Iliev w podstawowym będzie. A wiadomo kiedy Biton dołączy do drużyny ?
Zawodnik dzisiaj podpisał umowę z Wisłą Kraków, a już jutro rano uda się do Tallina, gdzie dołączy do drużyny Wisły, biorącej udział w turnieju w stolicy Estonii.
Data publikacji: 06-07-2011 11:06
Ostatnio edytowane przez cronos20 : 07.07.2011 o godz. 13:04.
... a w naszych sercach BIAŁA GWIAZDA
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 07.07.2011, 13:04
Ale ja nie piszę o wszystkich willow.Śmieję się tylko po prostu z tej kwadratury koła jaką niektórzy robią z meczu sparingowego.(aczkolwiek i tak nie jest źle.Kiedyś w tym temacie przeprowadzano analizę poszczególnych graczy (pół roku temu) na podstawie relacji tekstowej z oficjalnej......)
Ja nie wiem, czy by było ok, to mamy grać jedynie ze Sławkowem?
Ale ok, obiecuję, że do pierwszego meczu ze Skonto już się w tym temacie nie odezwę
Pablo bez nerw szkoda zdrowia.
Owszem gra zespołu we wczorajszym meczu nie podniosła nikogo na duchu- o wyniku nie wspomnę, ale wystarczy wrócić sobie do lutego i naszych dramatycznych porażek z "tuzami piłki norweskiej" z którymi dostaliśmy baty - w lidze było wszystko OK.
NIe piszę tego ku pokrzepieniu serc, ale stiwerdzam fakty, poza tym może prysznic zimny i pokazanie naszym graczom, że wygrana z Litexem w sparingu nie świadczy o możliwości awansu do LM, w sparingu spowoduje, że mecze ze Skonto potraktują z większą starannością.

Pieprzenie o przykryciu formy przed obserwatorami Skonto itp. traktuję jako śmieszne.....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 07.07.2011, 13:13
martwi przemęczenie meczami w kadrze Chaveza,potrzebuje czasu aby wrócic do formy z ubiegłego sezonu a Jovanovic nie jest jeszcze tak zgrany z Jaliensem.

Jak Skonto postawi autobus w bramce to będziemy sie męczyc.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 07.07.2011 o godz. 13:17.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 07.07.2011, 13:31
Żeby uciec z pod pressingu trzeba grać bez piłki i to nie jeden tylko cała drużyna. Jak już jest gra bez piłki czyli pokazywanie się partnerowi z piłką do gry, to potrzeba dokładnego i inteligentnego podania, zwanego uwalniającym . Wtedy ci wszyscy przeciwnicy którzy podeszli pod obrońców zostaja za plecami i można jechać jak z furą gnoju. Wbrew pozorom dużo łatwiej jest uciec pressingowi niż go umiejętnie założyć. Dlatego to co wczoraj widziałem to jakaś ściema mam nadzieję. Żeby się Skonto rozochociło i postanowiło usiąść na nas od początku. Czyli zagrać otwarcie zamiast murować i czekać na kontrę.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 07.07.2011, 13:46
Ja w żadną zasłonę dymną nie wierzę - przeciwko przeciwnikowi, który jest z całym szacunkiem pół-amatorską drużyną robić takie cyrki. To tak ja z kompletowaniem kadry do 12 czerwca w naszym wykonaniu. Naprawdę śmiesznie to wygląda tym bardziej w dobie internetu i możliwości oglądania spotkań w każdym niemal zakątku naszego globu.
Wielka ściema - gra pozorów, niepokrywająca się z rzeczywistym stanem.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 07.07.2011, 13:50
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Owszem gra zespołu we wczorajszym meczu nie podniosła nikogo na duchu- o wyniku nie wspomnę, ale wystarczy wrócić sobie do lutego i naszych dramatycznych porażek z "tuzami piłki norweskiej" z którymi dostaliśmy baty - w lidze było wszystko OK.
Dajcie już spokój z tą naszą ligą, bo to nie jest jakikolwiek wykładnik siły mistrza Polski - nie dość, że graliśmy w niej bezbarwnie (nie przypominam sobie naprawdę świetnego meczu w naszym wykonaniu) to jeszcze w zdobyciu tytułu absolutnie nikt nam nie przeszkadzał.

W sparingu z Rapidem (drużyną, która zapewne ligę w naszym kraju wygrałaby ze sporą przewagą) pokazaliśmy dokładnie to samo, co pokazywaliśmy w lidze. I nie przekonują mnie słowa o zasłonach dymnych, braku zgrania (grał tylko jeden nowy zawodnik) - podczas tego meczu wyszły wszystkie nasze stare grzechy. Dziurawa, wolna obrona, pomocnicy nie potrafiący grać pod presją i w związku z tym osamotniony Genkow.

Na szczęście po wejściu na boisko Ilieva widać, że nasz jedyny gracz na dobrym poziomie (Melikson) będzie miał z kim pograć w piłkę. Na szczęście dojdzie Diaz (którego nie uważam za wspaniałego gracza, jednak jest on na lewej obronie po prostu lepszy niż Paljic). Dużo dobrego da tej drużynie Jovanovic. Jeśli wypali transfer Nuneza i zastąpi On w składzie Wilka powinno być naprawdę dobrze. Może nie na Ligę Mistrzów, ale 4 runda kwalifikacji i grupa LE jest spokojnie w naszym zasięgu.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 07.07.2011, 14:04
ale przecież staraliśmy sie wychodzić spod pressingu, tyle ze trzecie podanie szło do Sobola który wczoraj tracił prawie każdą piłke. W pierwszej połowie był cieniem samego siebie, ktoś tam pisał w trakcie realcji ze jedynie On i Mały walczyli. Kpina
Ile okazji miał ten Rapid który nas tak kasował tym pressingiem, bo skoro nie moglismy wyjsc z połowy to Oni musieli miec mega duzo sytuacji.A ja pamiętam raptem 3. W każdej swój udział miał Pareiko który stał w miejscu 2 razy jak mu wpakowali bramke i raz źle wyszedł przy wrzutce to piłke przeszła nad poprzeczką.

ale w II połowie widziałem skuteczne wyjścia z pod pressingu, Lamey z Jaliensem widać ze sie rozumieją, Iliev powinien grac w kazdym meczu.
Kirm przez cały mecz raptem RAZ dobrze wrócił przerywając akcje przeciwnika, Małego jakoś nie pamiętam prócz tego ze standardowo starał sie okiwac 4 na raz.
Obrone mamy słabą, niestety.
oglądam cała Copa Americe we wczorajszej gierce mielismy wiecej podań z klepki niż każda druzyna na tym turnieju.
no ale płaczmy,wynik poszedł w świat.
Szkoda ze nikt nie ma statystyk tego spotkania.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 07.07.2011, 14:30
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ale przecież staraliśmy sie wychodzić spod pressingu, tyle ze trzecie podanie szło do Sobola który wczoraj tracił prawie każdą piłke. W pierwszej połowie był cieniem samego siebie, ktoś tam pisał w trakcie realcji ze jedynie On i Mały walczyli. Kpina
Ile okazji miał ten Rapid który nas tak kasował tym pressingiem, bo skoro nie moglismy wyjsc z połowy to Oni musieli miec mega duzo sytuacji.A ja pamiętam raptem 3. W każdej swój udział miał Pareiko który stał w miejscu 2 razy jak mu wpakowali bramke i raz źle wyszedł przy wrzutce to piłke przeszła nad poprzeczką.

ale w II połowie widziałem skuteczne wyjścia z pod pressingu, Lamey z Jaliensem widać ze sie rozumieją, Iliev powinien grac w kazdym meczu.
Kirm przez cały mecz raptem RAZ dobrze wrócił przerywając akcje przeciwnika, Małego jakoś nie pamiętam prócz tego ze standardowo starał sie okiwac 4 na raz.
Obrone mamy słabą, niestety.
oglądam cała Copa Americe we wczorajszej gierce mielismy wiecej podań z klepki niż każda druzyna na tym turnieju.
no ale płaczmy,wynik poszedł w świat.
Szkoda ze nikt nie ma statystyk tego spotkania.
Właśnie w pełni zgadzam się z Tobą. Wczoraj brakło nam jedynie tej skuteczności pod bramką rywali, ale w drugiej połowie to my prowadziliśmy grę, świetnie wymienialiśmy podania, dobrze prowadzona była gra pozycyjna. Ja nie wiem, czego się czepiać, zagraliśmy bardzo przyzwoity mecz, ale niektórzy po wczorajszym meczu chcieli się pociąć...
Odpowiedz cytując
blanco
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 07.07.2011, 14:37
Dokładnie , wysłannicy innych europejskich klubów pewnie nie mogli zasnąć z wrażenia po zobaczeniu gry Wisły . Spodziewajmy się odejścia Kirma i Małeckiego , ponoć już przychodzą dla nich oferty z kwotami jakich nasza liga nie widziała.
Należę do Socios Wisła Kraków od 11/2018
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów