The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.12.2019, 22:49
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Trochę kultury z tym 12... Mi sie wydaje, że 11 ale może czegos nie wiem...
Spokojnie można wyliczyć następny mecz obligatoryjnie.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 06.12.2019, 23:01
Duża wpadka systemu VAR. Wisła Kraków straciła prawidłowego gola?

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,25...zdobytego.html

Jeszcze była sytuacja z faulowanym Burligą w polu karnym, ale tego nawet nie sprawdził...
Ostatnio edytowane przez Cycu : 06.12.2019 o godz. 23:12.
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 06.12.2019, 23:06
Nie ma w tej lidze drugiego klubu, tak szmaconego przez tych czarnych szmaciarzy. Przez miasto. Od wielu lat. Jeżeli poczują, że można nas dobić, nie zawahaja się ani chwili. Dlatego nie możemy się poddać. My wszyscy, musimy zrobic absolutnie wszystko, aby po raz kolejny wyruchac tych skuurwyysyynów. I się nie dać.
Ostatnio edytowane przez Piotr777 : 06.12.2019 o godz. 23:14.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 06.12.2019, 23:18
Cycu napisał(a):Wyświetl post
Duża wpadka systemu VAR. Wisła Kraków straciła prawidłowego gola?

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,25...zdobytego.html

Jeszcze była sytuacja z faulowanym Burligą w polu karnym, ale tego nawet nie sprawdził...
Burliga nie był faulowany w polu karnym, faul jeżeli już był (w drugiej fazie) to przed polem karnym.

Bramka za to ewidentna. Dziwię się że Klemenz nie protestował (może sam nie wiedział że dotknął rywala a nie piłkę?) i przez to sędziowie nie pomyśleli nawet o tym żeby to sprawdzić.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 06.12.2019, 23:28
Delgado napisał(a):Wyświetl post
Taaa, zwłaszcza jakby uznali nam bramkę z rzekomego spalonego od obrońcy na 2-0. Ale to ja tu byłem zwyzywany od zydów i sharków ostatnio, bo bronię Wiślaka Wisłockiego
Przypomnij mi ile bramek strzelił Górnik?
Odpowiedz cytując
kowalkowskij
Member

Od: 05.2012

Stary 07.12.2019, 07:17
http://weszlo.com/2019/12/02/arka-zn...unktow-wiecej/
Tylko wspólnie można coś zbudować. Wisła Kraków - Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 07.12.2019, 11:15
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Przypomnij mi ile bramek strzelił Górnik?
Przy 2-0 mecz mógłby się inaczej ułożyć.
Nie była to jedyna przyczyna porażki (brak ławki, trzy kołki w obronie i wiek liderów), ale sędziowie nas IMHO skręcili, i to dość poważnie.
Skoro był faul Bashy to był i na Sadloku, do tego Janicki nie był na spalonym po błędzie Matrasa.
Mam nadzieję że Frankowski i Var dostaną wolne po tym meczu... Kompromitacja.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 07.12.2019, 20:53
Powiedzmy sobie szczerze - fakt, że skończyliśmy ten mecz z większą ilością kartek niż Górnik to jest nieporozumienie. Sam Kopacz mógł spokojnie wyłapać 3 żółtka w pierwszej połowie (3 faule taktyczne, w tym dwa razy bez szans na choćby dotknięcie piłki).

Co do karnego - wg mnie był. Bramka dla nas imho prawidłowa i wydaje mi się, że nawet jakikolwiek kontakt z piłką Klemenza nic tu nie zmienia, ale może przepisy stanowią inaczej. Niemniej jednak bardzo słaby występ arbitra ze względu na brak konsekwencji - aptekarskie faule przeplatane puszczaniem oczywistych przewinień.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.12.2019, 19:24
Jak nie Zabrze to Łódź kręcą nami jak chcą....
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 19.12.2019, 20:18
karny za klate Janickiego z dupy , reszta ok
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 19.12.2019, 20:30
A za kopnięcie Klemensa w twarz?
Odpowiedz cytując
zibi7
Member

Od: 01.2013

Stary 20.12.2019, 01:36
Deja vu z niedawnego meczu z Arką, tak samo celebryta Marciniak na Varze i przydupas Raczkowski jako główny. Znów Raczkowski nie odgwizduje nic w trakcie gry tak jak było z Arką, gdy Vejinović atomowym strzałem nastrzelił Grabowskiego i znów celebryta Marciniak musi pokazać swoją obecność w wozie dopatrując się ręki, której nikt inny nie widzi, oprócz niego.

Ten Raczkowski niech sobie kupi okulary jeśli nie potrafi nic zauważyć na żywo, a karne gwizda po stopklatkach odwijanych prze łysego celebrytę, który nawet nie potrafi pokazać ujęcia ewidentnie wskazującego na kontrakt z ręką, tylko sugeruje głównemu zmianę decyzji na podstawie wątpliwej klatki.

Nie mówiąc już o odległości, sile uderzenia, chowaniu rąk. Oglądam różne ligi i często komentatorzy mówią, że przepisy zmieniły się tak, że jak ręka nie jest zgięta, podniesiona, to nie gwiżdże się karnych. A w polskiej lidze co chwila wątpliwe karne po nastrzlonych rękach.

AKTUALIZACJA

Znalazłem najnowsze zalecenia PZPN-u a tam taki obrazek

Czyli nawet przy tak skrzyżowanych rękach sędziowie nie powinni odgwizdywać karnych.

No i jeszcze wyciąg z zaleceń:
"Zazwyczaj przewinieniami NIE są sytuacje gdy (przypadki, gdy ręce ułożone są przepisowo): następuje kontakt piłki z ręką/ramieniem znajdującą się blisko ciała i nie powiększa go w sposób nienaturalny"

No i jak się mają te oficjalne zalecenia PZPN-u do tego co odwalił Marciniak z Raczkowskim? Abstrahując już czy piłka w ogóle miała jakiś kontakt z ramieniem Janickiego. Janicki miał naturalnie ułożoną rękę, nie poszerzał obrysu ciała, nawet zakładając wątpliwy kontakt z ramieniem nie jest to przewinienie i nie powinien być odgwizdywany karny. Co Janicki miałby zrobić ze swoim ramieniem, odrąbać sobie? Przepisy i zalecenia PZPN są jasne. Odgwizdanie takiego karnego to skandal.

W niedziele baron mazowieckiego związku sędziowskiego - Stempniewski, jak zwykle pochwali swoich ziomków z Mazowsza za wspaniałe decyzje sędziowskie i abonenci Canal+ jak zwykle zostaną z uczuciem absmaku. A sędziowska klika nadal w poczuciu nieomylności będzie obrzydzać oglądanie polskiej ligi.
Ostatnio edytowane przez zibi7 : 20.12.2019 o godz. 02:32.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 20.12.2019, 07:35
tyle dobrze że ten skandaliczny karny nie wypaczył wyniku
Odpowiedz cytując
viktor56
Member

Od: 12.2017

Stary 23.02.2020, 22:24
Czy ktoś z was orientuje się komu prywatnie kibicuje Marek Koźmiński? Chłop z Krakowa, wychowanek Hutnika, dziwna byłaby to historia gdyby nie kibicował Wiśle albo Cracovii. To może być w najbliższych latach istotna sprawa, a nigdzie w mediach nie znalazłem takiej informacji.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 24.02.2020, 06:48
viktor56 napisał(a):Wyświetl post
Czy ktoś z was orientuje się komu prywatnie kibicuje Marek Koźmiński? Chłop z Krakowa, wychowanek Hutnika, dziwna byłaby to historia gdyby nie kibicował Wiśle albo Cracovii. To może być w najbliższych latach istotna sprawa, a nigdzie w mediach nie znalazłem takiej informacji.
Dość slabo szukałeś. Wystarczy sprawdzić skład naszych oldboyów w kilku spotkaniach.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 26.02.2020, 14:13
Cracovia nie chce wpuścić naszych kibiców na derby, powołując się na jakiś bzdurny zakaz. Czy klub wystąpi do Komisji Ligi o karę dla Cracovii?
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
nowak
Member

Od: 12.2008

Stary 26.02.2020, 14:32
2. Klub drużyny gospodarza, jeśli nie mają zastosowania zapisy pkt. 1, ma obowiązek przyjąć
zorganizowaną grupę kibiców drużyny klubu gościa, autoryzowaną przez klub drużyny
gościa, w liczbie co najmniej 5% ogólnej liczby udostępnionych miejsc na stadionie oraz
zapewnić dla niepełnosprawnych kibiców drużyny klubu gościa co najmniej 5% ogólnej
liczby miejsc na stadionie udostępnionych dla kibiców niepełnosprawnych.

I tego się powinniśmy trzymać
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 03.03.2020, 20:49
Złodzieje!!!!
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 03.03.2020, 21:37
Mam nadzieję, że Kraków szybko nie zapomni i podczas najbliższej wizyta pana Frankowskiego na R22 odpowiednio podziękuję mu za jego dyletanctwo w derbach. To był skandal, ślepota, złodziejstwo... Nie wiem, jak to opisać. Dobrze, że decyzja pana F. nie wypaczyła wyniku spotkania.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 03.03.2020, 21:50
dobrze że chociaż karny był...
Odpowiedz cytując
zibi7
Member

Od: 01.2013

Stary 03.03.2020, 22:28
Nieuznanie prawidłowej bramki dla Wisły to mega skandal. Bartosz Frankowski wymyślił sobie, że pomoże Cracovii wrócić do gry i się tego konsekwentnie trzymał. Przecież on nie odgwizdał tego faulu w polu karnym od razu, tylko kilka sekund po strzelonym golu. Dostał od VAR-u szansę na naprawienie swojego błędu, z czego nie zamierzał skorzystać bo już wcześniej był zdeterminowany żeby unieważnić gola dla Wisły.

Taką samą postawę prezentował w dalszej części gry, gdy po każdym padzie gracza Cracovii nie odgwizdywał faulu od razu, tylko dopiero gdy Wisła zaczynała zawiązywać akcję nagle gwizda. Tak jakby w jego głowie pojawiała się z opóźnieniem myśl: "No strzelą im drugą, muszę gwizdnąć...". Na koniec jeszcze aż 7 minut doliczone, a nawet Wisła nie zrobiła wszystkich zmian i praktycznie nie było interwencji medyków w trakcie połowy.

Na dodatek przy każdym mocniejszym wstrzeleniu piłki w pole karne Wisły, po odbiciu piłki przez Wiślaka, zawodnicy Cracovii zaczynali skakać jak małpy wymachując łapami, że niby ręka była (w żadnej sytuacji dotknięcia ręką nie było). No i oczywiście Frankowski, na sygnał graczy Cracovii zawsze wstrzymywał grę i kontaktował się z VAR-em. Przecież tak to nie powinno działać, to sędzia na boisku jest od patrzenia czy ktoś zagrał ręką czy został w nią nastrzelony z bliskiej odległości. Jeśli sam Frankowski nie jest w stanie tego zobaczyć to znaczy, że nie było ręki, albo była nastrzelona bo przecież nie każdy kontakt z ręką w polu karnym powinien być odgwizdywany.

Jestem pewny, że jakby których z Wiślaków został rzeczywiście nastrzelony w rękę, to ten człowiek bez zawachania dałby karnego Cracovii, po odwinięciu tego na stopklatkach bez patrzenia na żadne okoliczności takiego zagrania, naturalność ułożenia dłoni itd.. Na szczęście pasom nie udało się nastrzelać nikogo w rękę, ale to zatrzymywanie gry przez Frankowskiego na komendę pasiaków to skandal.
Ostatnio edytowane przez zibi7 : 03.03.2020 o godz. 22:30.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 27.03.2020, 12:56
skoro wiadomo już, jak zostaną pieniądze rozdaje.. to ma ktoś może dane jak wyglądamy w pro junior system w tym roku ? można wyliczyć ile dostaniemy pienięzdy z puli
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 14.06.2020, 22:11
Rzut wolny Kuby Błaszczykowskiego, czy był gol?

https://streamable.com/9h8my1

Widok z boku: https://twitter.com/OfPolski/status/1272204216728256518

Ostatnio edytowane przez Cycu : 14.06.2020 o godz. 22:34.
Odpowiedz cytując
rasel1906
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 14.06.2020, 22:55
2 ujęcia na których widać jak na dłoni że piłka przechodzi całym obwodem i nie styka się z linią.
Nie pokazują powtórek a Węgrzyn c... już wie że nie było..Po co ten var?
..ukradli nam 2 punkty...
Ostatnio edytowane przez rasel1906 : 14.06.2020 o godz. 22:59.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 15.06.2020, 06:37
No i co z tego, że z tej perspektywy się nie styka?
Zdjęcie z tego miejsca za wiele nam nie mówi.
Przy odpowiednim kącie można by sobie wyobrazić, że piłka nawet idealnie nad linią
Zróbcie sobie eksperyment w domu z jakimś przedmiotem w odpowiednio mniejszej skali, jeśli nie dowierzacie
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 15.06.2020, 06:50
Jak dla mnie piłka nie przeszła całym obwodem za linie.
Najlepiej to widać z ujęcia z góry.

Bardziej zastanawia mnie sytuacja z końcówki meczu gdzie piłkarza Arki dostał piką w rękę w polu karnym - komentatorzy nic nie powiedzieli o tej sytuacji.
Chyba, że było coś w Lidze+ bo nie oglądałem.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 15.06.2020, 08:35
Nieznana bramka ciężka do oceny bez goal-line.

Natomiast sędziowanie było na niskim poziomie. Ostatni wolny Arki został podyktowany po zagraniu nakładką zawodnika Arki. Kilkanaście minut wcześniej pod polem karnym Arki Janicki pierwszy dotyka piłki, w nogę wbija mu się obrońca gospodarzy - wolny dla Arki.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 15.06.2020, 10:44
piotek napisał(a):Wyświetl post
Nieznana bramka ciężka do oceny bez goal-line.

Natomiast sędziowanie było na niskim poziomie. Ostatni wolny Arki został podyktowany po zagraniu nakładką zawodnika Arki. Kilkanaście minut wcześniej pod polem karnym Arki Janicki pierwszy dotyka piłki, w nogę wbija mu się obrońca gospodarzy - wolny dla Arki.
Dokładnie - były ze trzy sytuacje gdzie faulowali Nas a wolny był dla nich
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Senior Member

Od: 05.2013

Stary 15.06.2020, 13:57
W lidze plus ekstra niby pokazali z technologią goal line, ale w ten sposób że piłka była praktycznie na linii czyli równo z słupkiem co oczywiście było bzdurą. Nie wiem czy przeszła całym obwodem czy nie ale na pewno nie było tak jak oni to pokazali.
Odpowiedz cytując
rasel1906
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 15.06.2020, 17:19
Sam arkowiec w wywiadzie powiedzial ze byl pewny ze sedzia wskaze na bramke...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów