The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Reklama

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Pikniczek
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.11.2018, 14:53
Pablito napisał(a):Wyświetl post

Lepiej sprzedać 1000 butelek z dobra marżą niż 5000 z kiepską.
Z tym akurat się nie do końca zgodzę, trzeba by przeliczyć
Odpowiedz cytując
Laszi
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2006

Stary 30.11.2018, 14:56
No patrz, a ja zawsze uważałem odwrotnie. Nie jesteś czasem politykiem?
Odpowiedz cytując
AOT
Droga jeszcze długa...

Od: 10.2003

Stary 30.11.2018, 15:01
Taa bo akurat Polska wcale nie jest przykładem tego, że właśnie popyta na dobrego krafta rośnie: Właśnie dlatego działa Pinta, AleBrowar, 3Kumpli czy wspomniana Pracownia, która robi rewelacyjne Dwa Smoki.

Jak będzie większe zamówienie to i pewnie koszt butelki średnio spadnie - ale przy dużych warkach aktualnie cena 7-8pln to już norma w sklepie - wiec przy 600 butelkach to raczej ciężko.

No i właśnie o to chodzi. Ile kosztuje butelka "ataku chmielu" od pinty, a ile ma kosztować wiślackie piwo.
Odpowiedz cytując
Pablito
Junior Member

Od: 11.2018

Stary 30.11.2018, 15:22
Laszi napisał(a):Wyświetl post
No patrz, a ja zawsze uważałem odwrotnie. Nie jesteś czasem politykiem?
to czasem nie politycy lubią sprzedawać gówno w dużej ilości ?

Powiem tak 11pln za dobryt kraft z kranu to spoko cena. Butelka za 13 też dość normalna biorąc pod uwagę, że idzie to przez knajpę nie sklep.

Inna sprawa wydaje mi się, że chodzi tu bardziej o sam fakt badania rynku i ruszenia z kolejną Wiślacką akcją.
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Od: 08.2003

Stary 30.11.2018, 17:43
Cytat:
No i właśnie o to chodzi. Ile kosztuje butelka "ataku chmielu" od pinty, a ile ma kosztować wiślackie piwo.
Atak kosztuje w sklepie 7-8 zł. Jeśli piwo Biała Gwiazda trafi do sieci dystrybucji i będzie sprzedawane w sklepach, zapewne marża będzie niższa.

U Wiślaków to restauracja, więc przyjęliśmy ceny knajpowe. Biorąc pod uwagę koszty butelek, etykiety na tak małą ilość. Przypominam, że jest tego jedynie po 600 sztuk z każdego stylu. No i całośc dochodu idzie na klub.

Pinta to już obecnie spory browar. Największy z kraftów. Warzy w Zawierciu, Zarzeczu i buduje swój browar stacjonarny pod Zywcem. Gdzie nam do nich

Jak dobrze wspomniał Pablito, to na razie akcja z sondowaniem rynku i doraźną pomocą klubowi. Tak jak umiemy. I jak wspomniałam - działanie marketingowe też ma tu swoje znaczenie.

Cytat:
Natomiast sama widzisz pytania o lagera i pilsa, bo popyt na "dziwne drogie piwka" w realu wcale nie musi odpowiadać temu, co się pisze tutaj w necie. Zresztą tego też jesteś świadoma jak mniemam. I tak wysoka cena raczej nie pomaga.
Tak, jestem świadoma jak się sprzedaje kraft, bo siedzę w tej branży od samego początku i wiem, że Polska to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rynków piwa rzemieślniczego w Europie i na Swiecie. Sama go sprzedaję.

Nie przez przypadek koncerny zaczęły wprowadzać nowe piwa w innych stylach niż wspomniany pils czy lager.

Dodatkowo. Uwarzony w małym browarze rzemieślniczym pils czy lager wcale nie jest tańszy od, jak mowisz " dziwnych" piwek Wręcz przeciwnie. Oczywiście mówię tu o stylach, które mają 13-14 Blg.
A znajomości w koncernach nie mam. Zresztą nawet gdybym miała to żaden koncern Ci piwa nie uwarzy.

Cytat:
Jeśli sprzedanie 600 sztuk to będzie sukces, to spoko. Natomiast ja nastawiony byłem na to, że będzie można sobie podjechać raz na jakiś czas, kupić parę sztuk do domu i kosztować.
Bardzo byśmy chcieli aby tak się stało. Wejść w normalną dystrybucję i warzyć kontraktowo większe ilości i rozmaite style. Zmieniać etykiety. Ale do tego jeszcze daleka droga. Być może uda się przez Socios. Ale wtedy to już na zupełnie innych zasadach.
Odpowiedz cytując
AOT
Droga jeszcze długa...

Od: 10.2003

Stary 30.11.2018, 20:35
Ela, dzięki za te odpowiedzi. Słówko wyjaśnienia, bo jak czytam teraz swoje posty to uważam, że mogliśmy nie zrozumieć swoich intencji nawzajem.
Otóż ja jestem całym sercem z wami i gorąco kibicuję temu projektowi. Jak jakiś czas temu przeczytałem (nie pamiętam kiedy dokładnie, ale już dosyć dawno), że będzie warzone wiślackie piwo i że nie będą to resztki po tyskaczach, to zajarany byłem jak dziecko. Po prostu moje wyobrażenia były inne na ten temat, myślałem że to będzie kraft, którego kupię w żabce pod stadionem czy innym małym sklepie za 6-8 zł, a nie że nastawiacie się tylko na dystrybucję tego u Wiślaków w sile 600 szt. x2.

Mówiąc na temat popytu na kraft nie miałem na myśli skali kraju czy też Europy (bo wiem, że rynek się rozwija, w sumie jak się zastanowię, to wśród moich kumpli już mało kto pije regularnie koncerniaki). Miałem na myśli jedynie nasze stadionowe środowisko i jego obserwację przed meczami: w cenie są zazwyczaj żubrixy z żabki itp. Stąd zresztą zdanie o "dziwnych drogich piwkach" (które chyba odebrałaś jako mój pogląd, a to miało być przedstawienie toku myślenia zwykłego przeciętnego kibica na meczu). Nie to żebym pozował na jakiegoś ę ą znawcę, drugiego Kopyrę czy coś, ale po prostu nudzą i nie smakują mi zwykłe piwa z koncernów, więc cośtam mi się zdarzyło wypić innego w życiu.

Wiesz, ja myślałem, że sobie podjadę, wezmę po dwie sztuki i wieczorem w domu se dziabnę zamiast coffee stouta od "Koczkodana" Tymczasem okazuje się, że mogę jedynie pojechać do Wiślaków i wypić na miejscu na niewygodnym krześle w zbyt wysokiej moim zdaniem cenie...

Niemniej bez urazy, tak jak mówię - liczę, że zejdzie na pniu i wejdziecie z tym do sklepów na innych warunkach.
Powodzenia!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 01.12.2018, 12:09
Podejrzewam, że jeśli te piwa zejdą na pniu, będzie to potężny sygnał, żeby poszerzyć ofertę zarówno co do rodzajów piwa jak i punktów jego dystrybucji.
Jeśli dochody mają zasilić Wisłę to jest to tylko wskazówka dla zarządu jak należy dywersyfikować źródła finansowania.

Jean-Michel Aulas, który stał się prezesem Olympique Lyon zaczął od podobnych rzeczy - udostępniał różnym przedsięwzięciom markę klubu i sprzedawał różne produkty i usługi pod marką klubu.
Sprzedawał więc piwo OL, wino OL, założył sieć fryzjerską OL, potem wpuścił na rynek w całym kraju wodę mineralną OL, potem jedna z sieci taksówkowych zaczęła reklamować się marką OL. Kibice woleli dzwonić po taxi OL niż jakiekolwiek inne. Powstały też OL kawiarnie z marką klubu, OL restauracje, OL jedzenie z dostawą, OL Komórka w ramach Orange, OL sery, OL makarony Powstała aplikacja klubowa na telefony ułatwiająca nie tylko zakup biletów czy otrzymywanie wiadomości z życia klubu, ale na przykład, po zamknięciu sieci taxi OL skojarzona niedawno z lokalnym Uberem, żeby z jej poziomu kibice mogli zamawiać bezpośrednio kursy. Wszystkie zyski w tych przedsięwzięciach oczywiście były dzielone z klubem. A uzyskiwane zyski na przykład w 2005 roku wyniosły... 20 mln euro!!!
Wszystko dzięki dywersyfikacji.
Potem tę droga dywersyfikacji przychodów przyjął Olympique Marseille i zaczął uzyskiwać przychody rzędu 40 mln euro rocznie.

U nas się nie da?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2011

Stary 02.12.2018, 16:37
Powstało wydarzenie na facebooku - dołączajcie i zapraszajcie znajomych
https://www.facebook.com/events/199694300940275/
Ostatnio edytowane przez Błaszczu_WIŚLAK : 02.12.2018 o godz. 19:18.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 02.12.2018, 18:42
Restauracja "Twórca Smaku" (czyli dawne „u Wiślaków”).

a co to ....a Magda Gessler robiła rewolucje ?
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 07.12.2018, 08:23
W oczekiwaniu na wieści z Klubu, wklejam ostateczne wersje etykiet piwa Biała Gwiazda
American Wheat jest już rozlane i zabutelkowane, rozlew Stouta w przyszłym tygodniu.

Od razu chciałabym bardzo serdecznie podziękować Shady'emu z Ultra Wisła za projekt i opracowanie graficzne etykiet oraz Piterowi i Protasowi z Wiślackich Patriotów za pomoc i wsparcie

Dziękujemy!

Ufam, że podczas premiery 15.12, będziemy mieli co świętować.
Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 07.12.2018, 09:40
W temacie takich piw

Umówiłem się kiedyś ze znajomym, którego lata nie widziałem w C.K. Browarze. Takiego kaca a przede wszystkim BÓLU głowy nigdy nie miałem. Każde poruszenie głową powodowało taki ból jakby ktoś mi wbijał igły w mózg. Umierałem kilka godzin po tym jak się obudziłem. Udało mi się wstać z łóżka dopiero popołudniu.
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 07.12.2018, 10:14
Cytat:
W temacie takich piw

Umówiłem się kiedyś ze znajomym, którego lata nie widziałem w C.K. Browarze. Takiego kaca a przede wszystkim BÓLU głowy nigdy nie miałem. Każde poruszenie głową powodowało taki ból jakby ktoś mi wbijał igły w mózg. Umierałem kilka godzin po tym jak się obudziłem. Udało mi się wstać z łóżka dopiero popołudniu.
Wcale się temu nie dziwię. Bo to nie są "takie" piwa

Po pierwsze, CK Browar, to browar restauracyjny, który warzy raczej piwa klasyczne głównie dolnej fermentacji. Górna zdarza się rzadko.

Kiedyś, dawno temu ich pszenica uzyskiwała dobre oceny i opinie a nawet nagrody na Festiwalu Birofilia ( gdy nie było specjalnej konkurencji ).
Ale to już się zmieniło. Od kilku lat CK browar nie ma zbyt dobrej opinii w branży ani wśród konsumentów. Dość często zdarzały się piwa z wadami.

Nie wiem jak ostatnio, bo dawno nie byłam, ale Twoje słowa o bólu głowy, potwierdzają te opinie.

Po Białej Gwieździe głowa nie będzie boleć. Pomijając ten ból głowy, ktory nam przysparza od kilku miesięcy
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 07.12.2018, 10:28
proponuję licznie przyjść na debiut piwa i ocenimy na własnej skórze jak to wszystko wygląda postaram się być i gorąco zachęcam do tego wszystkich. jeśli będzie w przyszłości szersza dystrybucja, to może jeden punkt sprzedaży będzie poza Krakowem ;-)
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 13.12.2018, 15:02
Wyjściowa jedenastka na sobotę
Dziś świeżo rozlane i zaetykietowane.

Odpowiedz cytując
suikoden
Banita

Od: 03.2008

Stary 13.12.2018, 15:03
pomysł fajny jeszcze fajnie jak by był dostepny w sklepikach osiedloweych
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 13.12.2018, 15:20
Cytat:
pomysł fajny jeszcze fajnie jak by był dostepny w sklepikach osiedloweych

Będziemy się starać. Jeśli rzeczywiście będzie duże zainteresowanie, to ruszymy z większą dystrybucją. Ale to też kwestia właścicieli sklepików czy zamówią z browaru czy hurtowni.
Odpowiedz cytując
suikoden
Banita

Stary 13.12.2018, 15:22
ok ale fajnie jak by coś ze sprzedaży szło na WISŁE KRAKÓW SA
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 13.12.2018, 15:27
W tym celu właśnie zostało zrobione. Dochód idzie na klub.

Przy większej dystrybucji to kwestia osobnych umów. Ale oczywiście taki jest plan.
Odpowiedz cytując
suikoden
Banita

Stary 13.12.2018, 15:32
no to fajnie bo własnie Markami spod znaku Wisły klub powinien mieć dodatkowy dochód duzA ilosc produktów by była mile widziana
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 13.12.2018, 15:47
Pomysł oczywiście świetny! Liczę, że uda mi się wyrobić z obowiązkami i zdążyć, póki wszystko nie rozejdzie się na pniu. zakupu. Ale zwróciłem uwagę na coś zupełnie innego. Zobaczyłem kto promuje wydarzenie na tt i oczom nie wierzę.. W Pani Eli, tak z 20 lat temu podkochiwała się cała moja podstawówka Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że dotrę na czas. Może mnie Pani rozpozna po tylu latach
Odpowiedz cytując
malaparte
Junior Member

Od: 05.2011

Stary 13.12.2018, 20:24
teraz to faktycznie można się piwa napić...
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 13.12.2018, 20:32
Ela napisał(a):Wyświetl post
W tym celu właśnie zostało zrobione. Dochód idzie na klub.

Przy większej dystrybucji to kwestia osobnych umów. Ale oczywiście taki jest plan.
Dochód nadal pójdzie na klub? Czyli na TS?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
krakus76_
Socios Wisła Kraków

Stary 13.12.2018, 20:44
Zmieniłbym beneficjenta albo przynajmniej wstrzymałbym się z tym.

Kupując piwo w sobotę do kogo ta kas pójdzie ?
----------------------------------------------------------------
„W świecie baranów i owiec wolę być wilkiem"
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono

Stary 15.12.2018, 10:47
Przypominam o dzisiejszej premierze piwa Biała Gwiazda w Restauracji U Wiślaków i serdecznie na nią zapraszam

https://www.facebook.com/events/199694300940275/

Odpowiadając na pytania odnośnie dochodów ze sprzedaży, w planach od początku było przekazanie funduszy na Wisłę Kraków SA.
Oczywiście część dochodu pozostanie pójdzie dla samej Restauracji, za umożliwienie organizacji dzisiejszego wydarzenia, wykorzystanie koncesji, obsługę oraz wsparcie od samego początku

p.s.
Jeśli ktoś chciałby wziąć racę, to będzie mile widziane. Planujemy toast za Wisłę , wiślackim piwem w odpowiedniej oprawie

Do zobaczenia na Reymonta!
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła

Od: 11.2002

Stary 16.12.2018, 11:57
Jest szansa kupić dzisiaj parę butelek?
TWSD - największa nadzieja świata trenersko-managerskiego
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź