The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.04.2019, 09:44
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
2) gdzieś między wierszami, coraz częściej daje się wyczuć, że żadnego nowego, generalnego inwestora nie będzie.
Wywiady Królewskiego, Wisłockiego, Obidzińskiego a wcześniej wypowiedź Leśnodorskiego. Teraz sprawa z trenerem i treść komunikatu Jażdżyńskiego dotyczącego Stolarczyka.
Nie mówię że to źle, nie napalałem się na żadnego wielkiego dobrego wujka, który wpompuje w klub masę forsy.
Ale jest to jednak bardzo ważna kwestia - gdyby rządząca trójka miała pozostać na dłużej chciałbym poznać ich plan i zamiary na dalsze funkcjonowanie klubu. Bo na dłuższą metę emisjami akcji długów nie spłacimy...
Myślę że powód jest bardziej prozaiczny.
Klub obecnie musi mieć plan B, bo jeśli szukanie inwestora zajmie np rok, dwa lata, to co wtedy?
Każdy poważny człowiek w futbolu powtarzał, że pół roku to minimum na przeprowadzanie takiej transakcji, a być może wejście sukcesywnie jako mniejszościowy udziałowiec. A żyć przecież trzeba...

Opcji finansowania jest wiele, a zapewne w klubie słyszeli o ostatnim przedsięwzięciu z obligacjami Juventusu. Nie zdziwiłbym się jeśli myślą o czymś podobnym, choć uważam że spółka nie jest na to gotowa...

Kontakt dla Stolarczyka na 2 lata były najlepszy. 3 lata to już dawało by 4 lata pracy u nas co byłoby ewenementem w naszej długiej historii, a i ciężko wyrokować jaki poziom sportowy/płacowy będzie wtedy funkcjonował w Polsce.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 05.04.2019, 10:08
Serce mówi - jak najdłużej, rozum mówi, że 2-3 letni kontrakt byłby optymalny. Potem można go przedłużyć. Casus Sir Alexa może faktycznie jest ewenementem, ale spójrzmy na Jurgena Kloppa - w Borusii przepracował prawie 7 lat. Diego Simeone siedzi w Atletico 8rok. Więc jeśli nic się nie zepsuje, to ja osobiście nie widzę przeszkód, żeby współpraca z Trenerem Stolarczykiem trwała dłużej.
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 05.04.2019, 10:42
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
Serce mówi - jak najdłużej, rozum mówi, że 2-3 letni kontrakt byłby optymalny. Potem można go przedłużyć. Casus Sir Alexa może faktycznie jest ewenementem, ale spójrzmy na Jurgena Kloppa - w Borusii przepracował prawie 7 lat. Diego Simeone siedzi w Atletico 8rok. Więc jeśli nic się nie zepsuje, to ja osobiście nie widzę przeszkód, żeby współpraca z Trenerem Stolarczykiem trwała dłużej.
Aby tak się stało musi być ciągłość właścicielska. Patrz Legia. Jest kasa, więc są i wymagania i decyzje w przypływie chwili. U nas zresztą za TF było bardzo podobnie.

Przy aktualnym układzie można założyć że tak długo jak będzie obecna RN + Wisłocki tak długo Stolarczyk i jego sztab jest nietykalny. (I bardzo dobrze)
Odpowiedz cytując
nemox007
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 26.04.2019, 19:28
https://twitter.com/WislaKrakowSA/st...740428288?s=19

Super!
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 26.04.2019, 20:06
Ale mi poprawili humor na weekend !!! Jeszcze tylko nie dajmy ciała ze Śląskiem i będzie bajecznie !
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 26.04.2019, 20:39
Bardzo dobra decyzja, teraz utrzymać skład,a jak się uda to wzmocnić drużynę
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 21:48
Niby formalność, ale cała rodzina siedzi w Szczecinie więc mogl z pobudek osobistych zrezygnować...

Teraz trzeba liczyć że posypią się komunikaty o przedłużeniu Drzazgi, Bashy, Słomki, Wasyla, Palcicia.... Kuby
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 26.04.2019, 21:51
Super, bo już zacząłem się obawiać, że coś jest nie tak.
Teraz Kuba.
Odpowiedz cytując
Mintokur
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2019

Stary 26.04.2019, 22:42
Stolarczyk może i będzie chciał zostać trenerem na przyszłe lata , ale licencja na dalszą grę Ekstraklasie wisi w powietrzu.
W tym celu Wisła SA zobowiązana jest do wymogów licencyjnych.
Między innymi :
Ponoć Ekstraklasa zobowiązała się do opłacania kosztu stadionu i spłaty długu na rzecz
Miasta i Telefoniki z wpływów telewizyjnych NC+
My musimy się dogadać z wierzycielami co do ich zgody na odroczenie spłaty zadłużenia.
Musimy zakontraktować zawodników którym kończą się kontrakty na kolejny sezon.
Jesteśmy gołodupcami , którzy chcą grać na najwyższym szczeblu rozgrywek PZPN.
To jest straszne ................
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 26.04.2019, 22:48
Mintokur : a gdzie tu jakaś nowina?

Przecież trio kontrolujące Wisłę mówiło, że spokojnie dogramy sezon i licencja jest niezagrożona, ale problemy mogą nastąpić w kolejnej rundzie.

To, że są masakryczne długi to żadna nowina zważywszy na to co miało miejsce zimą. To, że ktoś odgrzał kotleta i to opisał na jakimś portalu nie ma żadnego znaczenia (czytałem gdzieś taki gównonews dziś). Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Wszystko mieliśmy podane na tacy przy emisji akcji. To nie jest coś co się szybko rozwiąże, potrzeba czasu, dobrych pociągnięć marketingowo - sportowych i utrzymania pozytywnej otoczki wokół Wisły.

Przedłużenie trenera to świetny ruch. Bardzo mnie to cieszy.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 30.04.2019, 08:48
Świetny program z udziałem Stolarczyka
https://www.youtube.com/watch?v=2i9yDlmRWiQ
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Stary 30.04.2019, 11:28
Oglądnąłem sobie od początku do końca. Wnioski: Trener nie jest mówcą wybitnym, ale w kwestii merytoryki i świadomości tego, co chce przekazać, niezmiennie i nieustająco mnie zadziwia. Bez bicia piany, bez nadmiernej ekscytacji - ale za to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że cieszę się, że taki człowiek pracuje w Wiśle.
Odpowiedz cytując
viktor56
Member

Od: 12.2017

Stary 20.06.2019, 18:37
Do sztabu dołączył nowy analityk, jest się ktoś w stanie wypowiedzieć na temat tej zmiany?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 21.06.2019, 06:26
viktor56 napisał(a):Wyświetl post
Do sztabu dołączył nowy analityk, jest się ktoś w stanie wypowiedzieć na temat tej zmiany?
A co chcesz wiedzieć?
Odpowiedz cytując
viktor56
Member

Od: 12.2017

Stary 21.06.2019, 07:52
Warsztat pracy analityka nie jest znany przeciętnemu kibiców, a przecież nie wzięli go dlatego, że zna się z Maćkiem Stolarczykiem. Patrzę; Pogoń Siedlce, Arka Gdynia, ale może to jakiś specjalista doceniany w środowisku? Ci analitycy chyba mają jakieś swoje charakterystyki, są lepsi w tym, czy tamtym. Może ktoś zna tę branżę, znał to nazwisko, zanim Sikora pojawił się u nas.
Odpowiedz cytując
Danielek1906
Member

Od: 07.2016

Stary 24.06.2019, 11:44
Stolar ma mieć propozycję zostania menago na wzór angielski. Bardzo dobra decyzja, miejmy nadzieję, że się uda.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 24.06.2019, 13:44
Obowiązków przybywa, a ludzi już niekoniecznie. Mi się to osobiście nie podoba. I o ile słyszałem Stolarczyk również 'nie chciał' tej posady.

Nie można tego porównywać do wzoru angielskiego bo tam trener-menager ma pod sobą dział wykonawczy 30-40 os + sztab 1 drużyny. U nas ma 4 osoby + sztab. Jednym słowem więcej kompetencji przy tej samej ilości godzin pracy.

Podobnie jak nominacja na P.O prezesa Obidzińskiego sama w sobie nie jest zła, ale pion organizacyjny potrzebuje i tak kogoś kto będzie ogarniał wiele spraw. Sam Obidziński się nie rozdwoi.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 24.06.2019, 14:59
Obidzinski to defacto tym prezesem jest od dawna, zmieni mu się nazwa stanowiska.

Co do Stolarczyka najpierw trzeba by wiedzieć jakie konkretnie ma mieć obowiązki poza 1 druzyna.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 04.09.2019, 19:22
Czy wiadomo, kto w sztabie trenera Stolarczyka zastąpił trenerów, którzy poszli do Płocka?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 04.09.2019, 19:49
Bardzo fajna grafika, pokazujaca mniej wiecej jak to gramy za Stolara. We wszystkich kategoriach - atak pozycyjny, kontrataki, SF plasujemy sie mniej wiecej po srodku stawki.

"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Smuga
Senior Member

Od: 07.2013

Stary 05.09.2019, 20:19
Sobola na stanowisku asystenta I trenera zastąpił Paweł Sikora, który przed tym sezonem dołączył do sztabu szkoleniowego w roli analityka. Stanowisko analityka, które zwolnił Sikora zajął zaś Dominik Dyduła z AP Wisły. Jeśli chodzi o Mariusza Kondaka, to nic mi nie wiadomo, aby na chwilę obecną ktoś zastąpił go w charakterze skauta.
http://www.wislakrakow.com/forum/signaturepics/sigpic239871_1.gif
W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 06.09.2019, 12:51
Nasz dział sportowy liczy kilka osób które raczej nie są i nie chcą być medialne (oczywiście nie mówię o sztabie szkoleniowym)
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 07.09.2019, 18:03
Dzięki za info!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 15.09.2019, 13:57
.
10 znaków
Ostatnio edytowane przez czaro : 16.09.2019 o godz. 09:43.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 15.09.2019, 22:03
Naprawdę nie zauważyłeś typowej dla Stolara ironii i wpuszczana dziennikarzy w maliny?
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 16.09.2019, 09:43
Szczerze mówiąc: nie, ale masz rację. Czytałem to w przerwie w pracy : )
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 22.09.2019, 13:53
https://twitter.com/Sebastos1906/sta...358809601?s=19

Napisałbym, że to kamyczek do ogródka trenera Stolarczyka... Tyle że to nie kamyczek tylko kvrwa ogromny głaz.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 22.09.2019, 14:01
Kamson napisał(a):Wyświetl post
https://twitter.com/Sebastos1906/sta...358809601?s=19

Napisałbym, że to kamyczek do ogródka trenera Stolarczyka... Tyle że to nie kamyczek tylko kvrwa ogromny głaz.
W zadnym wypadku nie twierdze, ze nalezy w ogole myslec o zwalnianiu Stolara
ale
stale fragmenty "zarówno w defensywie jak i ofensywie" to kolejny element, ktory u nas kuleje
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 22.09.2019, 14:11
Ja wiem, że sytuacja ciężka, że wciąż walczymy o przetrwanie itd. ale prawda jest taka, że niestety każdy inny trener z takimi statystykami byłby już od dawna conajmniej krytykowany... nie wiem czy to kwestia braku wypłat, słabej kadry czy słabego trenera, a być może wypadkowa wszystkich trzech. Do zarządzania kryzysem nadawał się świetnie natomiast to co prezentujemy od dłuższego czasu to naprawdę bardzo radosny futbol, tylko przypomnę, najwiecej straconych bramek w poprzednim sezonie. Jeśli w tym do tej statystyki dołożymy mniej strzelonych to obyśmy się nie obudzili w 1 lidze za rok...
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 22.09.2019, 14:14
nie no w tym sezonie nie spadniemy, sa gorsze lajzy, ale w kolejnym juz bedziemy ostro "walczyc o spadek" jak Stolar nie poprawi wyjazdow lub nie znajdziemy trenera co lepiej punktuje...
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów