The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Czy lubisz czytać książki?
Tak 481 79,64%
Nie 123 20,36%
Głosujących: 604. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
ziuk_NYC
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.10.2014, 07:24
Greg91, praktycznie wszystkie podroznicze ksiazki Ossendowskiego sa swietne. powiesci nie czytam wiec sie nie wypowiadam na temat takowych napisanych przez A. F. Ossendowskiego. najslynniejsza jego ksiazki to "Lenin" za ktora sowieci tak pokochali autora ze po jego smierci rozkopali grob by sie upewnic ze napewno nie zyje. z podrozniczych najbardziej poczytna byla zdaje sie " przez kraj ludzi, zwierzat i bogow" traktujaca o jego ucieczce z ogarnietej rewolucja Rosji bolszewickiej. polecam tez poczytac cos o samym autorze ktorego zycie i przygody bija na glowe roznej masci wsploczesnych celebrytow. zycze udanego tygodnia i milego czytania ksiazek A.F.O. ziuk_NYC
prosimy o nie odsniezanie dachu sejmu
z wyrazami
elektorat
"Ojczyzna nasza matka, a my Jej dzieci, Zle to dziecko, w ktorem Ona milosci nie wznieci"
Odpowiedz cytując
Greg91
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 06.10.2014, 09:07
Ja raczej pytałem o innych autorach piszących podobne książki, bo po przeczytaniu tej pierwszej o której wspominałem, oczywiście zabiorę się za pozostałe pozycje od Ossendowskieg.
Ostatnio edytowane przez Greg91 : 06.10.2014 o godz. 12:45.
Odpowiedz cytując
Cichy
Senior Member

Stary 06.10.2014, 18:01
Podbijam na nowej stronie. Ktokolwiek cokolwiek? W grę wchodzą też reportaże prasowe.

Cichy napisał(a):Wyświetl post
Siema mole książkowe
Odświeżę temat, bo szukam książek n/t ruchu kibicowskiego w Krakowie. Chodzi zarówno o Wisłę, jak i ten klubik z gorszej strony Błoń. Mogą to być nawet pojedyncze rozdziały w wybranych tytułach.

Poratujecie?
Odpowiedz cytując
Greg91
Senior Member

Stary 07.11.2014, 21:09
Jakby ktoś był zainteresowany, "Resortowe dzieci" na Grodzkiej za 14zł
Odpowiedz cytując
DrewniaQ
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 12.11.2014, 07:39
Resortowe dzieci były kiedyś w Biedronce po 10zł
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ ! WISŁA KRAKÓW
http://w.drewnicki.pl - fotografia.

W kraju uczą mnie bierności.
Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 12.11.2014, 18:48
BBudowniczy napisał(a):Wyświetl post
Jak ktoś jeszcze nie czytał, to polecam "Biez Wodki" Aleksandra Topolskiego. Przeżycia młodego chłopaka skazanego po 1939 r. na łagry w ZSRR, późniejszego żołnierza armii generała Andersa. Czyta się bardzo dobrze, całośc mimo dramatyzmu dziejów okraszona sporą dawką humoru.

Czytałem i również polecam - po prostu świetne. Zachęcam też do przeczytania drugiej części: "Bez dachu" - wspomnienia już jako żołnierza II korpusu. Głównie opis zwykłego życia żołnierskiego, tego co działo się poza walkami. A działo się!
rrr
Odpowiedz cytując
Greg91
Senior Member

Stary 12.11.2014, 22:38
Szkoda, bo nie wiedziałem,nie robię zakupów w Biedronce nigdy. Ale tak czy siak, 4 zł to nie aż taka różnica
Odpowiedz cytując
cash_X
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 14.11.2014, 12:08
Polecam "Atlas Zbuntowany" Ayn Rand, cegłowatość przeraża, ale ma w sobie to coś, że bardzo lekko się czyta
Odpowiedz cytując
antekkw
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2010

Stary 25.08.2015, 22:43
Jakie książki o Wołyniu polecacie?
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 28.08.2015, 06:42
Zbliża się premiera kolejnej książki Sumlińskiego:

http://www.empik.com/czego-nie-powie...9726,ksiazka-p
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 28.08.2015, 16:48
Sumliński kolejny celebryta, który miał coś pokazać na Stonogę i nie pokazuje. Jakieś to wszystko dziwne jest.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
wislak68
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 14.12.2015, 17:10. Dzieje Polski Andrzeja Nowaka
Od dziś jest w sprzedaży II tom Dziejów Polski profesora Nowaka. Ciekaw jestem czy ktoś z pozostałych użytkowników miał przyjemność zapoznać się z tomem I (kolega Jendrek?)? Bardzo był bym ciekaw skonfrontowania opinii różnych osób (niekoniecznie tylko historyków) na temat tej książki. Od razu zaznaczę że na mnie zrobiła on ogromne wrażenie i sądzę że, jeśli tom II utrzyma poziom tomu I, będzie można już mówić o pewnym przełomie w sposobie patrzenia na historię Polski.
Odpowiedz cytując
ziuk_NYC
Senior Member

Stary 16.12.2015, 00:29
witam, zabieralem sie do tomu pierwszego z mieszanymi uczuciami. po pierwsze Pan profesor Nowak specjalista od sredniowiecza nie jest, po drugie tego rodzaju wielotomowe historie jakiekolwiek kraju sa niestety pisane schematycznie na zasadzie: w tym roku wydarzylo sie to a potem bylo to ... same fakty bez glebszej analizy. jak podreczniki szkolne. nuda jak diabli, nawet dla takiego zagorzalego fana historii jak ja. po kilkunastu stronach okazalo sie jednak ze Pan profesor nie pojechal schematem i dzieki temu skonczylem te prawie 400 stronicowa cegle w trzy dni zastanawiajac sie kiedy tom II. i tu jest to co mnie martwi najbardziej: czestotliwosc wydawania kolenych czesci. Pan Nowak zapowiedzial ze co roku przez szesc lat bedzie wydawal jedna ksiazke, teraz sie okazalo ze calosc bedzie mialo nie szesc czesci a przynajmniej dziesiec, jedenascie wiec zakonczenia zapewne doczekam jako siwiejacy starszy pan. a ze jestem czlowiekiem malej cierpliwosci to szlag mnie trafia na sam mysl. tak wogole to polecam wszystkie ksiazki profesora bo sa naprawde dobrze napisane. mam/przeczytalem chyba wszystkie Jego kniszki mimo ze nie jestem fanem Pana Andrzeja Nowaka jako historyka. powiem wiecej, bardzo czesto sie nie zgadzam z Jego spojrzeniem czy interpretacja wielu problemow naszej historii a mimo to cenie Go ogromnie za wiedze i osobista kulture.
zycze udanego tygodnia
ziuk_NYC
Ostatnio edytowane przez ziuk_NYC : 16.12.2015 o godz. 00:35.
prosimy o nie odsniezanie dachu sejmu
z wyrazami
elektorat
"Ojczyzna nasza matka, a my Jej dzieci, Zle to dziecko, w ktorem Ona milosci nie wznieci"
Odpowiedz cytując
Don Donson
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 16.12.2015, 07:02
Nowaka jeszcze nie czytałem. Z lepszych historii PL to czytałem Jasienicę, bo te książki miały w sobie coś.
Możecie jakoś je porównać?
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"
Odpowiedz cytując
wislak68
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 17.12.2015, 13:11
ziuk_NYC napisał(a):Wyświetl post
witam, zabieralem sie do tomu pierwszego z mieszanymi uczuciami. po pierwsze Pan profesor Nowak specjalista od sredniowiecza nie jest, po drugie tego rodzaju wielotomowe historie jakiekolwiek kraju sa niestety pisane schematycznie na zasadzie: w tym roku wydarzylo sie to a potem bylo to ... same fakty bez glebszej analizy. jak podreczniki szkolne. nuda jak diabli, nawet dla takiego zagorzalego fana historii jak ja. po kilkunastu stronach okazalo sie jednak ze Pan profesor nie pojechal schematem i dzieki temu skonczylem te prawie 400 stronicowa cegle w trzy dni zastanawiajac sie kiedy tom II. i tu jest to co mnie martwi najbardziej: czestotliwosc wydawania kolenych czesci. Pan Nowak zapowiedzial ze co roku przez szesc lat bedzie wydawal jedna ksiazke, teraz sie okazalo ze calosc bedzie mialo nie szesc czesci a przynajmniej dziesiec, jedenascie wiec zakonczenia zapewne doczekam jako siwiejacy starszy pan. a ze jestem czlowiekiem malej cierpliwosci to szlag mnie trafia na sam mysl. tak wogole to polecam wszystkie ksiazki profesora bo sa naprawde dobrze napisane. mam/przeczytalem chyba wszystkie Jego kniszki mimo ze nie jestem fanem Pana Andrzeja Nowaka jako historyka. powiem wiecej, bardzo czesto sie nie zgadzam z Jego spojrzeniem czy interpretacja wielu problemow naszej historii a mimo to cenie Go ogromnie za wiedze i osobista kulture.
zycze udanego tygodnia
ziuk_NYC
Dzięki za komentarz. Co prawda mod postanowił że książka Nowaka nie zasługuje na oddzielny temat, ale cóż, takie jego prawo.
Jeśli chodzi o meritum to mogę tylko dodać że, z jednej strony faktycznie szkoda że pisanie kolejnych tomów zajmie aż tyle czasu, z drugiej, mam nieodparte wrażenie że powstaje właśnie coś, co w sposób bardzo znaczący wpłynie na polską kulturę i nasz sposób pojmowania polskości. Być może wpadam w przesadny patos, ale wydaje mi się że po ukończeniu tego dzieła, stanie się ono punktem odniesienia do wszystkich przyszłych dyskusji na temat historii Polski i Polaków. Coś w stylu tego czym dla Rosjan był (i chyba ciągle jeszcze jest) Karamazin i jego "Historia pastwa rosyjskiego". Daj Boże żeby profesorowi starczyło sił i zdrowia, aby pracę ukończyć.
Cytat:
Nowaka jeszcze nie czytałem. Z lepszych historii PL to czytałem Jasienicę, bo te książki miały w sobie coś.
Możecie jakoś je porównać?
Moim zdaniem zupełnie inna półka. Książki Jasienicy to w zasadzie eseje historyczne. Książka Nowaka to, moim zdaniem, dzieło które jest czymś więcej niż podręcznik ale mniej niż praca naukowa. Albo może jeszcze bardziej obrazowo: student historii chcący zaliczyć średniowieczną historię Polski prawdopodobnie nie zaliczyłby jej, ucząc się tylko z książki Nowaka. Natomiast po jej przeczytaniu miałby na tyle uporządkowany faktograficznie obraz polskiego średniowiecza, że potrzebne byłoby już naprawdę niewiele pracy do tego, aby być bardzo dobrze przygotowanym do zdania egzaminu.
Generalnie książka jest pisana jakby w trzech warstwach:
1. Wykład historii politycznej Polski , napisany dość szczegółowo, z umiejscowieniem w kontekście historii powszechnej i z uwzględnieniem najnowszych badań i teorii dotyczących naszej historii średniowiecznej. Powiedziałbym że ta warstwa stanowi jakieś 50% książki.
2. Próba poszerzenia historii politycznej, poprzez spojrzenie również na: gospodarkę, kulturę, naukę, oświatę itp opisywanego okresu. Jakieś 30% tekstu.
3. Wnioski natury ogólniejszej jakie Nowak wyciąga z przedstawionych faktów. Przy czym stawia sobie zadanie znacznie bardziej ambitne niż to, które postawił sobie Jasienica. Stara się mianowicie odpowiedzieć na pytanie: jak to się stało że w świetle przedstawionych faktów powstało coś takiego jak Naród Polski, co miało wpływ na nasze ukształtowanie i w jaki sposób poszczególne elementy tej układanki odcisnęły się na to czym obecnie jesteśmy. Innymi słowy Nowak stara się odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy być Polakiem? Pokazać coś co nazwałbym: polskim genotypem historycznym.
Podsumowując: można się z Nowakiem zgadzać albo nie, natomiast po przeczytaniu książki, odpowiedź czytelnika na pytanie: co to znaczy być Polakiem?, będzie zupełnie inna niż przed jej przeczytaniem.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 31.01.2016, 10:08
Właśnie skończyłem czytać Kubę.
Tzn. przeczytałem 200 stron, a pozostałe przewertowałem bo wymiękłem psychicznie.
Dla mnie to rozwlekła nuda - milion wypowiedzi Baci, Brzęczka, kumpli, trenerów, paru piłkarzy (głównie z BVB) o dupie maryny. Gdyby to było o piłce - np. jak było w Wiśle, dlaczego przegrali ME 2012 itp. to byłoby dla mnie ciekawe, a tego jest tyle co kot napłakał (np. w temacie Euro - tylko jakieś bzdury o sprawie biletów).
350 stron o tym jaki jest piłkarz - jakie ma zalety, traumy, szajby bez wspominania o piłce to fatalna sprawa.
Uff - zdrowo się przejechałem po książce, tj. oczywiście subiektywna ocena, bardzo jestem ciekaw opinii innych osób, które je przeczytały.
Z innych biografii sportowych polecam tą o Harrym Redknapie (chyba tak się pisze) - świetne tempo, sporo humoru, sporo ciekawostek z PL.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 02.02.2016, 19:41
"Krolowie przekleci" - Maurice Druon. Swietna seria. Poleca tez nie byle kto, G.R.R.Martin.

Jego recenzja?

"To jest prawdziwa gra o tron".

Gdyby ktos chcial cos w inny deseń polecam "Atlas chmur" Davida Mitchella. Swietna opowiesc o tym, jak nasze decyzje wpływaja na przyszly los nasz i pokolenia.

"Dawca pamieci" - jak moze wygladac swiat bez uczuc, emocji, sterowany przez wladze (hmmm, deja vu), czyli utopia lewicowcow. Rowniez polecam.
Ostatnio edytowane przez ABGwislakABG : 02.02.2016 o godz. 19:55.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 02.02.2016, 19:52
Moze byc dobre. Jak skoncze czytac to co czytam teraz to sie za to wezme a pozniej podziele opinia.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 08.02.2016, 16:14
Czytal ktos tworczosc Jacka Piekary? Warto?
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
kibol-81
Junior Member

Od: 11.2015

Stary 09.02.2016, 05:50
Może kogoś zainteresuje - Kibice i okolice, czyli leksykon kibicowski
Recenzję tej książki znajdziecie tutaj: http://sektorkiboli.pl/leksykon-kibicowski-recenzja/
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member

Od: 06.2014

Stary 09.02.2016, 06:44
ABGwislakABG napisał(a):Wyświetl post
Czytal ktos tworczosc Jacka Piekary? Warto?
Piekara niezły, z charakterem, ale czytałem zaledwie dwie książki z serii inkwizytora. Choć raczej warto spróbować.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 11.02.2016, 17:22
Polecam tworczosc Thomasa Pynchona. Naprawde warto.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
Krzysiek Grabski
Member

Od: 04.2010

Stary 28.02.2016, 09:36
Autor:Christoph Wolff
Tytuł:Johann Sebastian Bach.Muzyk i uczony.
Wydawnictwo:Lokomobila Warszawa 2011.

Kończę ją czytać,to jest ciekawa podróż czytelnicza,warto było wydać na tą książkę pieniądze.
W tym rozpędzonym świecie dobrze się jest zatrzymać na stacji Muzyka Poważna,choćby tylko na chwilę.

Polecam i pozdrawiam
Kibic Legii Warszawa.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Stary 28.02.2016, 20:45
Grzegorz Mroz "Rewizja".
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 07.03.2016, 22:37
Jakiego audiobooka polecacie przesłuchać w tematyce zarządzania ludźmi?
Brian Tracy odpada.
Odpowiedz cytując
Devonisch
Senior Member

Stary 07.03.2016, 23:42
Polecam.

Wywiad rzeka.
STELLA BIANCA FOREVER - SOCIOS WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 18.03.2016, 05:45
Ja ze swojej strony polecam "Tragarzy śmierci". Sporo wątków poświęconych działalności służb PRL na rzecz wspierania terroryzmu. Trudno się oderwać od lektury. Po resortowych dzieciach, kolejna pozycja, która uzupełnia nam informacje o minionych dziesięcioleciach:

http://www.empik.com/tragarze-smierc...9561,ksiazka-p

A jeżeli komuś nadal nie chce się kupić, to warto jeszcze zapoznać się z filmem ze spotkania z autorami:

https://www.youtube.com/watch?v=J17A9J9I7Tk
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Padre1906
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 13.08.2016, 10:16
"Stalin. Nowa biografia" autorstwa Olega Khlevniuka ktoś miał do czynienia? Warto kupić?
SIARKA - WISŁA - JAGIELLONIA!!!
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 22.05.2017, 10:17
Ktoś coś ciekawego poleci

Ode mnie z ostatnio przeczytanych:

"Paradyzja". A.Zajdel
"Siedem pigułek Lucyfera". S.Piasecki
"Wśród nocnej ciszy" R. Bratny
"Taniec na linie" Ł. Grower
"Rzeźnia nr 5" K. Vonnegut
"Pozytronowy człowiek" I. Asimov
"Nowy wspaniały świat" A. Huxley
"Interregnum" P. Karda
Trylogia husycka A. Sapkowski
Trylogia Metro Glukhovsky
Saga azjatycka Clavella
"Pięć lat kacetu" S. Grzesiuk
"Boso ale w ostrogach" S. Grzesiuk
"Pan lodowego ogrodu" Grzędowicza
"Walc stulecia" R.A. Ziemkiewicz
"Ostatni sędzia" J. Grisham
"Hrabia Monte Christo" A. Dumas
"Cmętarz zwieżąt" S. King
"Wielki marsz" S. King
"W głębi lasu" H.Coben
"Ojciec chrzestny" M.Puzo
"Cień tajnych służb" D.Kania
"Grona gniewu" J. Steinbeck
"Akwarium" W. Suworow
"Zaklinacz deszczu" J. Grisham
"Inna dusza" Ł. Orbitowski
"Droga królów" B. Sanderson
"Słowa światłości" B. Sanderson
seria o Harrym Hole Nesbo
trylogia zlodziejska Piaseckiego

jonaf napisał(a):Wyświetl post
Seria szpiegowska Vincenta V. Severskiego
- Nielegalni
- Niewierni
- Nieśmiertelni
- Niepokorni
Podziekowal!!!
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 22.05.2017 o godz. 10:40.
Odpowiedz cytując
jonaf
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 22.05.2017, 10:33
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Ktoś coś ciekawego poleci
Seria szpiegowska Vincenta V. Severskiego
- Nielegalni
- Niewierni
- Nieśmiertelni
- Niepokorni

Autor sam pracował w wywiadzie aż do 2007 roku.
Jazda , Jazda , Jazda Biała Gwiazda!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów