Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono

Od: 08.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.11.2018, 17:43
Cytat:
No i właśnie o to chodzi. Ile kosztuje butelka "ataku chmielu" od pinty, a ile ma kosztować wiślackie piwo.
Atak kosztuje w sklepie 7-8 zł. Jeśli piwo Biała Gwiazda trafi do sieci dystrybucji i będzie sprzedawane w sklepach, zapewne marża będzie niższa.

U Wiślaków to restauracja, więc przyjęliśmy ceny knajpowe. Biorąc pod uwagę koszty butelek, etykiety na tak małą ilość. Przypominam, że jest tego jedynie po 600 sztuk z każdego stylu. No i całośc dochodu idzie na klub.

Pinta to już obecnie spory browar. Największy z kraftów. Warzy w Zawierciu, Zarzeczu i buduje swój browar stacjonarny pod Zywcem. Gdzie nam do nich

Jak dobrze wspomniał Pablito, to na razie akcja z sondowaniem rynku i doraźną pomocą klubowi. Tak jak umiemy. I jak wspomniałam - działanie marketingowe też ma tu swoje znaczenie.

Cytat:
Natomiast sama widzisz pytania o lagera i pilsa, bo popyt na "dziwne drogie piwka" w realu wcale nie musi odpowiadać temu, co się pisze tutaj w necie. Zresztą tego też jesteś świadoma jak mniemam. I tak wysoka cena raczej nie pomaga.
Tak, jestem świadoma jak się sprzedaje kraft, bo siedzę w tej branży od samego początku i wiem, że Polska to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rynków piwa rzemieślniczego w Europie i na Swiecie. Sama go sprzedaję.

Nie przez przypadek koncerny zaczęły wprowadzać nowe piwa w innych stylach niż wspomniany pils czy lager.

Dodatkowo. Uwarzony w małym browarze rzemieślniczym pils czy lager wcale nie jest tańszy od, jak mowisz " dziwnych" piwek Wręcz przeciwnie. Oczywiście mówię tu o stylach, które mają 13-14 Blg.
A znajomości w koncernach nie mam. Zresztą nawet gdybym miała to żaden koncern Ci piwa nie uwarzy.

Cytat:
Jeśli sprzedanie 600 sztuk to będzie sukces, to spoko. Natomiast ja nastawiony byłem na to, że będzie można sobie podjechać raz na jakiś czas, kupić parę sztuk do domu i kosztować.
Bardzo byśmy chcieli aby tak się stało. Wejść w normalną dystrybucję i warzyć kontraktowo większe ilości i rozmaite style. Zmieniać etykiety. Ale do tego jeszcze daleka droga. Być może uda się przez Socios. Ale wtedy to już na zupełnie innych zasadach.
Odpowiedz cytując