Wyświetl pojedynczy post
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.08.2019, 00:50
Cytat:
Może się okazać, że wymienność pozycji w drugiej i pierwszej linii będzie dla przeciwników tak zaskakujaca, że Stolarczyk zrobi drużynę najtrudniejsza do rozpracowania w lidze.
Czekałem aż ktoś o tym napisze. Wymienność idzie nawet dalej - Vukan często schodził do obrony by pomóc w rozegraniu piłki, a Sadlok i Niepsuj bardzo mocno pracowali z przodu grając czasami w linii z atakującymi. Oczywiście te rzeczy są dość oczywiste i obecne w standardowym 4-4-2 ale w połączeniu z wymiennością zawodników z trójek ataku i pomocy rozpracowanie takiej drużyny staje się dość skomplikowane. I tak jak piszesz: zawodnicy też są dobierani pod ten system. Ceniona jest wszechstronność. Taki Silva może bez problemowo przemieszczać się zarówno po skrzydle w pierwszej jak i w drugiej linii, a nawet na środkowym pomocniku jak w meczu z ŁKSem. Podobnie sprawa ma się np. z Boguskim.

No i nie dziwi mnie tez to, że nowe grafiki przed meczowe ze składem nie mają rozrysowanych formacji.

Ciekawe jest też to, że Olek Buksa w praktyce wszedł do linii pomocy co zresztą nie przeszkodziło mu zasadzić pięknego rogala i posłać świetne podanie. W jednym ze sparingów Buksa grał na pomocy co trener Stolarczyk tłumaczył

"Przesunąłem go do tyłu pod kątem jego rozwoju. Znam jego możliwości ofensywne i wiem, że potrafi się znaleźć w polu karnym. Chcę jednak, by w drugiej linii popracował nad grą w defensywie i poprawił pracę w tłoku, między strefami. To musi ćwiczyć. Chciałbym, by w ten sposób rozwinął się na tej pozycji"

Wszystko wygląda na ułożony z góry plan. Oby zatrybił tak jak trzeba, a jestem spokojny o ten sezon.
Ostatnio edytowane przez Snow : 18.08.2019 o godz. 00:55.
Odpowiedz cytując