Wyświetl pojedynczy post
dawiss
Senior Member

Od: 08.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.07.2018, 08:20
tas de fleia napisał(a):Wyświetl post
Taka moja uwaga na późniejszy etap. Co do wysokości składki członkowskiej, ktoś tu pisał o minimalnych kwotach - 50 zł, 100 zł. Ja bym się nie zamykał jakimiś progami. Te 3 zaproponowane grupy faktycznie są dobrym pomysłem. Nie zapominajmy, że ludzie mają różną sytuację (najczęściej przejściowo), a liczy się chęć pomocy i jakiś sposób dowartościowania się. Dla jednego składka 20 zł będzie takim wydatkiem jak dla innych 200 czy 1000. Wraz z polepszeniem sytuacji materialnej pewnie i składka od takiej osoby by wzrosła, a jej wyeliminowanie na starcie (przez minimalny próg) może skutkować dużym zniechęceniem i poczuciem wykluczenia, a to kompletnie odwrotne odczucia od tych zakładanych.
Ja jestem za sztywną składką 100zł, jeśli zbierze się nas 100-200 osób to przy składce 100 zł, uzbieramy rocznie od 120 do 240 tyś - nie oszukujemy się jest to kwota niska jak na działanie klubu. Przy składce 50zł jest to ledwie połowa. Z tego co zdażyłem się zorientować to grupa ta ma na celu realną pomoc spółce piłkarskiej w długim okresie czasu oraz uzyskanie wpływu na to jak wygląda zarządzanie spółką czy to poprzez swojego członka w zarządzie czy też wpływ na wybór prezesa.

tes de fleia, jeśli ktoś chce wspomóc kwotą niższą to może przecież.wpłacić na cele statutowe, tak jak to teraz dzieje się przy akcji SKWK.
Odpowiedz cytując